Středa 12. květen 2021 23:35
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Dukascopy
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - Růst ceny ropy

img

Loď Ever Given byla částečně vyproštěna ze Suezského průplavu

29.03.2021 „Zablokování Suezského průplavu nebude dlouhodobým problémem, který by změnil fungování světového obchodu. Je to však krásný příklad toho, jak přírodní podmínky mohou ovlivnit chod ekonomiky. Určitě by nás to mělo vést k větší pokoře vůči přírodě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Turecká centrální banka prudce zvyšuje sazby v obraně před inflací

18.03.2021 Turecká centrální banka se na svém dnešním zasedání důrazně postavila výzvě ve formě nárůstu proinflačních rizik a zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu o 200 bazických bodů na 19 %. Vyslyšela tím volání investorů, kteří chtěli vidět potvrzení změn v turecké hospodářské politice zahájených na podzim loňského roku.
img

Ropné kohouty zůstanou utažené. Řidiči si sáhnou hluboko do kapsy

05.03.2021 „Kartel OPEC a jeho spojenci redukují nabídku ropy na světových trzích přibližně o 8 milionů barelů denně. To vzhledem ke světové poptávce po ropě v rozsahu kolem 93 milionů barelů denně vytváří extrémně silný tlak vedoucí k prudkému růstu ceny ropy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.2.2020)

26.02.2021 Včerejší seance zesílila tlak na akciové trhy po celém světě. Výprodej se tak odklonil od technologií a zasažený je nyní celý trh. Nejhorší obchodní seanci od října má za sebou technologický index Nasdaq. Důvodem byly opět rostoucí výnosy z amerických dluhopisů. Americký dolar využil nervozity a sbírá od včerejška zisky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (11.2.2020)

11.02.2021 Včerejší obchodní seance byla ve znamení korekce, a to nejen na akciových indexech, které rostly několik po sobě jdoucích seanci, ale také na devizových trzích nebo ropě. Procentuálně je však korekce stále velmi malá a může klidně ještě pokračovat. Fundamentálně však nemají trhy nyní příliš důvod, jelikož inflace další měsíc pouze stagnuje.
img

Investoři se připravují na růst cen komodit

09.02.2021 Investoři a analytici se shodují, že prudký růst cen komodit od začátku roku je pouhým začátkem býčího trendu v roce 2021. Růst podporuje nadbytečná likvidita ve finančním sektoru, ale také postupná vakcinace světové populace, která vrací ekonomiku zpět do expanze. Někteří dokonce hovoří o “supercyklu” nového tisíciletí a doporučují zahrnout komodity více do svého portfolia.
img

Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!

22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
C:\fakepath\gas-21012021.jpg

Nejlevnější komodita na trhu

21.01.2021 Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.
img

Benzín citelně zdražuje, letos čtyřikrát výrazněji než nafta. Pohonné hmoty zdraží i příští týden

21.01.2021 Ropa Brent se obchoduje za takřka 56 dolarů za barel, tedy za prakticky nejvíce za poslední takřka rok, za celé období od propuknutí koronavirové pandemie. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty už v uplynulém týdnu poměrně citelně zdražovaly. Benzín Natural 95 stojí o dvacet haléřů více než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 28,12 koruny, zatímco cena nafty stoupla o pět haléřů a činí nyní 27,28 koruny.
img

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni

14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.
img

Ropa zdražuje na jedenáctiměsíční maxima, čeští řidiči se musí připravit na dražší benzín i naftu. Útok Trumpových příznivců na Kapitol investoři „poměřují“ s demokratickým ovládnutím Senátu

07.01.2021 Ropa Brent dnes ráno zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se nyní jeden její barel prodává za bezmála 55 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu zlevnily. Benzín Natural 95 je levnější o 12 haléřů než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o 17 haléřů a činí nyní 27,32 koruny.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
C:\\fakepath\\ropa33.jpg

Jak lze přistoupit k obchodování ropy

26.10.2020 Existuje několik způsobů obchodování ropy. Každý obchodník si může vybrat jestli chce obchodovat futures, CFD nebo opce. Ať už si vyberete jakýkoliv způsob obchodování, budete muset analyzovat graf aktiva a teprve poté otevřít pozici:
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Cena ropy vystoupala na pětiměsíční maximum. Pumpaři zatím nezdražují

26.08.2020 „Na čerpacích stanicích zatím nedochází k výrazným cenovým výkyvům. Vzhledem k rostoucí ceně ropy a oslabujícímu kurzu koruny vůči dolaru lze však do budoucna očekávat, že pumpaři začnou zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\korona.jpeg

Čekání na druhou vlnu

13.08.2020 Zatímco Evropa žije v nejistotě, jestli se koronavirová epidemie vrátí podobně silně jako na jaře, ve Spojených státech už se čeká spíše na druhou vlnu masivní fiskální podpory. Tam již o druhotném zvýšení nemocných není pochyb. A v podobném vyčkávacím módu se obchoduje spousta měn i komodit.
C:\fakepath\top-18062020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2020 1) Asijsko-pacifické indexy dnes oslabovaly v reakci na nárust počtu nakažených v posledních dnech. Peking přistoupil ke zrušení letů, uzavřel školy a izoloval některé městské části. Zajímavostí jsou rovněž data z australského trhu práce. Míra nezaměstnanosti v květnu vzrostla na 7,1 %, oproti revidovaným 6,4 % v dubnu. Květnová míra nezaměstnanosti tak představuje nejvyšší úroveň od roku 2001.
C:\fakepath\Ropa8.png

Ropa roste druhým dnem dvouciferným tempem. Trh by se tak mohl stabilizovat

30.04.2020 Ropa roste druhým dnem dvouciferným tempem díky náznakům zpomalení tvorby amerických zásob. Trh by se tak mohl stabilizovat po turbulentním měsíci, kdy ropa především kvůli koronavirové krizi klesla nejníže za dvacet let.
img

Cena ropy roste

03.04.2020 Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa Rijád a Moskva nyní sníží těžbu. Rusko to však popírá. Cena ropy v reakci na jeho vyjádření i nadále roste. Ceny ropy se v současné době prudce zvyšují. Přechodně se zvedla jejich cena více než o 30 %. Očekává se, že ceny budou vykazovat nejprudší jednodenní nárůsty v naší historii. Cena ropy stoupá i v reakci na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie velmi brzy oznámí, že se opravdu dohodly na snížení těžby. Moskva ovšem takový vývoj popřela a nepotvrdila.
img

Komentář Wood & Company k propadu trhu s ropou

09.03.2020 Paniku související s šířením koronaviru v Evropě umocnilo i něco, co připomíná začátek obchodní války o ropu. Saudská Arábie zastupující kartel OPEC se nedohodla s Ruskem na omezení dodávek ropy, což mělo její cenu zvýšit nebo alespoň v současné době stabilizovat. Výsledkem je přesně opačná situace, Saudská Arábie snížila cenu své ropy a spekuluje se, že otevře kohoutky na plno a zaplaví trh černým zlatem, jehož cena tak v případě americké ropy WTI padá až o 28 % na 29,88 USD/barel. Pokles akcií ropných firem jako jsou Exxon, BP, Total, Chevron a dalších na burze tak jen umocňuje efekty koronaviru.
img

Benzín i nafta zlevňují, cena ropy narůstá

19.02.2020 „Koronavirus přinesl mnoho utrpení a obětí na životech. V mezinárodním obchodě napáchal mnoho zmatků a ztrát. Na všem zlém je však i něco dobrého. Čeští řidiči mohou kvůli problémům způsobeným koronavirem tankovat levněji. Nižší poptávka po ropě se totiž odrazila v nižších cenách pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy v roce 2020?

13.02.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu.
img

Trhy reagují na konflikt mezi Íránem a Spojenými státy

08.01.2020 „Čeští pumpaři využívají dění na Blízkém východě ke zdražování pohonných hmot. Průměrná cena benzínu se aktuálně pohybuje na úrovni 32,31 koruny za litr. Na konci loňského roku přitom byla pod úrovní 32,00 koruny za litr. Podobně zdražuje i cena nafty, která se aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,97 koruny za litr. Rychlý růst cen na čerpacích stanicích není opodstatněný, protože pumpařům nahrává silný kurz koruny vůči dolaru, který snižuje růst ceny ropy v korunovém vyjádření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Forex: Trhy zřejmě nevěří v eskalaci iránské krize

06.01.2020 Koruna si i v začátku nové dekády udržela předchozí dobrou kondici, když nejen že neztratila prosincové zisky, ale dokonce si připsala ještě další. S tuzemským vývojem to nicméně souvisí pramálo – jedinou významnou událostí posledních týdnů bylo měnověpolitické zasedání České národní banky, na kterém podle očekávání zůstala základní sazba beze změny. Česká měna se tak nadále veze na vlně zahraničního optimismu, který pramení z náznaků zotavení ekonomiky Německa, potažmo eurozóny, kde se předstihové indikátory pomalu stáčejí směrem ke zlepšení. Nemocný sektor evropské ekonomiky, tedy průmysl, již oživují naděje na zklidnění geopolitických rizik a nákaza z něj se dosud ani nestačila rozšířit do zbytku ekonomiky, který se tak propadu může zcela vyhnout.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet ropný trend v roce 2020?

08.11.2019 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy se pohybují v úzkém rozpětí, za týden vykazují růst

25.10.2019 Ceny ropy se dnes pohybují v úzkém rozpětí, za týden ale vykazují silný růst. Na něj má vliv zejména optimismus ohledně pokroku v jednáních o obchodní dohodě mezi USA a Čínou a případné prodloužení smlouvy o snížení těžby v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenců. Negativně cenu ovlivňují obavy o vývoj globální ekonomiky.
img

Oproti letošním minimům si řidiči připlatí dvě koruny za litr benzínu a korunu za litr nafty

24.10.2019 V letošním roce byl litr benzínu nejlevnější 16. února, kdy v průměru stál 30,33 koruny. Nafta dosáhla letošního cenového dna ve stejný den, kdy v průměru stála 30,88 koruny za litr. Od té doby se cena benzínu zvyšovala výrazně rychleji než cena nafty. Zlom nastal v červnu, odkdy ceny pohonných hmot mají tendenci klesat. Aktuálně se litr benzínu prodává v průměru za 32,33 koruny a nafta za 31,87 koruny za litr. Pozvolné snižování cen bude pokračovat i v příštím týdnu. K minimům z letošního roku se však ceny v závěru roku již nevrátí.
C:\fakepath\ropa.jpeg

Ropa CFD - Crude Oil (CL) a možné způsoby, jak jí obchodovat

22.09.2019 Ropa představuje jednu z předních světových komodit, kterou lze obchodovat na světových komoditních trzích a současně s tím se také jedná o fosilní (nerostné) palivo, ze kterého se vyrábí nejrůznější produkty, jakož jsou pohonné hmoty (nafta, benzín), plasty, hnojiva, či dokonce i některé druhy léčiv. Ropa má, díky svému rozmanitému využití, velký dopad na všední život světové populace, a právě díky tomu je také bedlivě sledována jak předními světovými ekonomy, tak i nejrůznějšími podniky a obchodníky.
img

Investice do uhlí, Křetínský investuje miliardu, uhlí se rekordně dařilo

14.12.2017 Letošní rok byl pro uhlí velmi dobrý. Ve střední Evropě ale bude po ukončení těžby v OKD uhlí znatelně v budoucnu chybět, proto do něj Daniel Křetínský investuje celou miliardu.
img

Komodity posílily, brzdí je ale silný dolar

09.07.2012 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo BankPoslední summit EU poskytl trhům úlevu. Rally ovšem trvala jen obvyklých 48 hod...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Intradenní obchodování | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Austrálie | Česká měna | Polsko | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Breakout | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | DAX | Demo účet | Denní obchodování | Distribuce | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Futures | Gap | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Lot | Low | MT4 | Margin | Marže | MetaTrader | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | Platforma | Poplatek | Pozice | Pákový efekt | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spotová cena | Spread | Support | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zlato | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Komoditní trhy | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Obchodní instrumenty | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz koruny | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Jak obchodovat | Obchodovat | Stoxx 600 | Contracts for difference | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Obchodní seance | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za barel ropy | Ceny zlata | České koruny | Dolar | Dolary | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Index Nasdaq | Instrument | Instrumenty | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Jak investovat | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz USD | Libra | Management | MetaTrader 4 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Oslabování koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Stoxx | Surová ropa | Světové události | Transakční náklady | Trh | Tržní podíl | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | ING | Benzín | Intermediate | Měď | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Světové ekonomiky | Kontrakt | Volby | Rozhovor | E-mini | 1 milion | Burze | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | MSCI | CME Group | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Ole Hansen | Kurz EUR/USD | Dovoz ropy | Pokles akcií | Jak investovat do komodit | Finanční aktiva | Sweet Crude Oil | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Znalost | Přehled | Volby v USA | Thomas Jordan | Cena kontraktu | Americké trhy | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Černé pondělí | Summit EU | Dnes na trzích | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Sinopec | Finanční injekce | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Dluhové krize | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Dobré výsledky | Graf ropy | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Výnosy | Institut API | Měnový pár EUR/USD | Turecká centrální banka | Oslabování dolaru | ExxonMobil | cTrader | ČTK | Aktuální cena | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Purple Trading | Vývoj na měnovém trhu | Obchodování ropy | Cena palladia | Vydělávat peníze | Sladká ropa | BHS | Breakout Trader | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | RoboMarkets | Investování s LYNX | Wood & Company | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Graf vývoje | L.F. Investment Limited | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Pokles ceny | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Trh s ropou | Reakce trhu | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Marihuanové akcie | Výnosy z amerických dluhopisů | Obchodování se CFD | Slabá koruna | Zpomalení ekonomického růstu | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Způsob obchodování | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Investice do konopí | USTR | Oslabování kurzu koruny | Obchodujte ropu | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Americké společnosti | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Ropné akcie | Uranové akcie | Pokles cen | Vanadiové akcie | Vanad | Štěpán Křeček | Silný dolar | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Těžební zařízení | Saudi Aramco | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Ropa CFD | Crude Oil (CL) | Poptávka po ropě | Kontrola nabídky ropy | Pokles ceny ropy | Jak obchodovat CL ropu | Jak obchodovat ropu | Měnověpolitické zasedání | Nejlepší vanadiové akcie | iShares | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Prezident Donald Trump | Trading forum | Ceny benzínu | Patterny | Investice do ropy | Trinity | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Muhammad bin Salmán | Těžba v USA | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | TradingEconomics | Růst cen | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Co bude | Vývoj trhu | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Ceny americké ropy WTI | Švýcarská ekonomika | Globální trh | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Na burze | Rozvoj | Zdražování | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | Největší producent ropy | Aramco na burze | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Ropná zařízení | Míra | Energetický a průmyslový holding | Daniel Křetínský | Měnové politiky | Investujte | Tým RoboMarkets | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Demokratické strany | Peking | Solejmání | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Předpokládaný vývoj | Vyšší ceny ropy | Výprodeje akcií | Útoky Íránu | Konflikt mezi Íránem a Spojenými státy | Írán | Irák | Sezónnost | Poradenství | Nový rekord | Tržní trendy | Ukazatele | Oživení globální ekonomiky | Krach | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Zdražovat | Pandemie koronaviru | Pandemie | Lehká ropa WTI | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Růst akciových indexů | Strach z koronaviru | BP | Vysokofrekvenční tradeři | Zrychlení růstu | SEC | Americké ekonomiky | Brent Crude Oil | Natural Gas | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Globální indexy | Vývoj | Snížení těžby | Ceny nafty | Výkyvy | Restrikce | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | MSCI China | Restriktivní opatření | Nízká cena ropy | Standard & Poor’s 500 | Klíčový ukazatel | Cenový vývoj | Chod ekonomiky | Stimul | Index evropských akcií | Viceprezident | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Státní televize | Salmán | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Bulharsko | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Organizace | Práce | Ropné kohouty | Údaje | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Koronavirová epidemie | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Výpadky | Více peněz | Hospodářské oživení | Statistiky | Správy peněz | USD za barel | Američtí těžaři | CFD na ropu | USO | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | WEI | Náklady na obsluhu dluhu | Joe Biden | Shell | Warren Patterson | ING Warren Patterson | Ropa roste | Dovoz | ETN | Zdražení ropy | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Dopad na cenu | CL | Fiskální stimul | Omezení produkce | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Pozitivní sentiment | Býčí trend | Světové krize | Oklahoma | Stimulační balík | Guvernér švýcarské centrální banky | Covid | Infekce Covid | Velké investice | Exporty | Šance | Ceny | Spotřební daně | Cenové patterny | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Pár EUR/USD | Nikl | Výzkumy | Slabý dolar | Uskutečnění obchodů | Prezidentské volby USA | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Analýza ceny | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Ceny sójových bobů | Dobrý obchodní systém | Fiskální stimul v USA | Snížit emise | Biden | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Graf ropy WTI | Volby USA | Volby USA 2020 | Kvóty na těžbu ropy | Poptávka a nabídka | Geopolitické faktory | Klimatické faktory | Futures a opce | Obchodování s futures | Futures na ropu | Opce na ropu | Rizika obchodování ropy | Technologické tituly | XOM | CVX | Výsledky voleb | Ceny PHM | Vakcinace | Proč investovat | Očkování | Mutace viru | Emise dluhopisů | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Modrá vlna | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Nárůst ceny | Supercyklus | Růstový trend | Rostoucí výnosy | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | Loď Ever Given | Ever Given
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Růst cen ve Spojených státech
Růst cen v EU
Růst cen v eurozóně
Růst cen ve výrobě
Růst cen v USA
Růst cen výrobců
Růst ceny
Růst ceny Bitcoinu
Růst ceny cukru
Růst ceny lithia

Následující klíčová slova

Růst ceny sójových bobů
Růst ceny zlata
Růst cen zlata
Růst české ekonomiky
Růst českého průmyslu
Růst čínské ekonomiky
Růst čínského HDP
Růst čínského hrubého domácího produktu
Růst čínského průmyslu
Růst čínského zpracovatelského průmyslu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Capital.com
Potvrďte prosím... Zavřít