Neděle 28. únor 2021 00:47
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
BOSSA zlato
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Slabý dolar

img

Biden v Bílém domě zdraží českým řidičům benzín i naftu. U nafty však bude zdražení mírnější, protože už se projevuje letošní snížení spotřební daně na ni

14.01.2021 Ropa Brent v tomto týdnu zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se jeden její barel prodával za více než 57 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu cenově stagnovaly, ba zlevnily. Benzín Natural 95 stojí stejně jako přes týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o devět haléřů a činí nyní 27,23 koruny.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 41 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

08.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami včera poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes poprvé v historii obchodoval za více než 41 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka na 885 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době středečního útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes večer prvně v historii zdražil nad 40 tisíc dolarů za kus, veze se na „modré vlně“ v USA. Kryptoměně svědčí vítězství demokratů ve volbách do Senátu amerického Kongresu

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes v podvečer poprvé v historii obchodoval za více než 40 tisíc dolarů, v korunovém vyjádření až takřka za 860 tisíc korun, jak plyne z údajů společností Morningstar a Coindesk. Přitom cena kryptoměny citelně rostla v době včerejšího útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Bitcoin dnes prvně v historii zdražil nad 800 tisíc korun za kus. Jeho cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol

07.01.2021 Tržní kapitalizace celého trhu s kryptoměnami dnes poprvé v historii přesáhla úroveň jednoho bilionu dolarů. Bitcoin sám už se dnes obchodoval i za více než 800 tisíc korun, přičemž cena citelně rostla v době útoku Trumpových příznivců na washingtonský Kapitol.
img

Ropa zdražuje na jedenáctiměsíční maxima, čeští řidiči se musí připravit na dražší benzín i naftu. Útok Trumpových příznivců na Kapitol investoři „poměřují“ s demokratickým ovládnutím Senátu

07.01.2021 Ropa Brent dnes ráno zdražila na své jedenáctiměsíční maximum, když se nyní jeden její barel prodává za bezmála 55 dolarů. Tak drahá nebyla nikdy od propuknutí pandemie onemocnění covid-19. Čeští řidiči se tak musí v příštích týdnech připravit na zdražení pohonných hmot. Ty v uplynulém týdnu zlevnily. Benzín Natural 95 je levnější o 12 haléřů než před týdnem, když jeden jeho litr vyjde na 27,92 koruny, zatímco cena nafty se snížila o 17 haléřů a činí nyní 27,32 koruny.
C:\fakepath\top-04122020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.12.2020 1) Jednání o podobě budoucích obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií se výrazněji neposunulo směrem k dohodě. Tři unijní činitelé agentuře Reuters sdělili, že ve včerejším nočním jednání se patrně shodu nalézt nepodaří. Podle politických komentátorů předních britských médií se rozhovory naopak zkomplikovaly.
img

⛽Ropa roste po rozhodnutí OPEC+ 📈

04.12.2020 Oba ropné benchmarky ropy - Brent a WTI - dnes přidávají více než 2 % po rozhodnutí OPEC+ o kvótách pro rok 2021. Ropní producenti se dohodli na růstu produkce od ledna o 500 tis. barelů ropy denně. Rozhodovat o dalším postupu se bude každý měsíc. Další revize strategie bude pravděpodobně na programu na konci prvního kvartálu 2021. Trh očekával, že OPEC+ prodlouží současné kvóty ve výši 7,7 mil. barelů ropy denně. Dubnová dohoda hovořila o poklesu těžebních kvót na 5,7 mil. barelů ropy denně.
img

Velké nadšení z voleb zastiňuje nemalá rizika

05.11.2020 Dá se říci, že na hlavních finančních trzích pokračuje nadšení z toho, že americké volby neotevřou prostor extrémnějším prvkům předvolebních programů. Tento předpoklad stojí především na rozděleném Kongresu, kde si demokrati udrží většinu ve Sněmovně reprezentantů, zatímco republikáni v Senátu. Zatímco však komentátoři už přiřkli Senát republikánům, riziko zůstává velké.
C:\fakepath\top-23102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.10.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo nejednotně. Nálada v odvětví výrobců polovodičů byla napjatá poté, co ve čtvrtek večer americká společnost Intel zveřejnila smíšeně vyznívající hospodářské výsledky.
C:\fakepath\graf1.png

Dolárový index ako ukazovateľ smeru?

29.09.2020 Dnes si v tomto článku rozoberieme graf DXY – dolárového indexu. V posledných mesiacoch mi totiž veľmi pekne vedel ukazovať smer a náladu na trhu. Ako je to možné?
img

❔ Čo ďalej po šokujúcom pondelku?

22.09.2020 Technologické akcie, ktoré sú tento rok populárne, sú už druhý týždeň v korekcii, ale ďalšie kľúčové akciové indexy zostali odolné, pričom slabý dolár naznačoval, že investori dôverujú v ďalšiu rally. Všetko sa to včera náhle zrútilo, keď sa európske indexy prepadli a americký dolár prudko vzrástol, čo spôsobilo pokles cien komodít od zlata po ropu.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
C:\fakepath\R1.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou, Brent může vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě

31.08.2020 Ceny ropy zahájily nový týden mírným růstem. Severomořská Brent by mohla vykázat pátý vzestupný měsíc po sobě, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) pak může růst čtvrtý měsíc za sebou.
C:\fakepath\top-27082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.08.2020 1) Asijské akcie dnes uzavřely smíšeně. Ekonomická data z Číny ukazují, že tamější hospodářství se nadále zotavuje. Investoři sledují ceny ropy v souvislosti s řáděním hurikánu Laura, kvůli kterému byly nuceny některé rafinérie přerušit těžbu.
img

Rozbřesk: Proč slabý dolar znamená silné akcie?

27.08.2020 Silné akcie a slabý dolar – to je jeden z hlavních tržních příběhů letošního léta. Americký dolar od června spadl z okolí 1,13 až do blízkosti 1,20 EUR/USD a současně s tím americké akciové indexy zdolaly nová historická maxima – jako by žádná pandemie COVID 19 ani nikdy nebyla.
img

Rozbřesk: Americké akcie lámou nové rekordy, odtrhl se Wall street a “main street”?

19.08.2020 Americké akcie dosáhly nových historických maxim a na Wall street to tak vypadá, jako by žádná COVID krize ani nebyla. Přitom americká ekonomika stejně jako evropská dosáhne předkrizového výkonu (nejen podle našich výhledů) nejdříve v průběhu příštího roku. Množí se tedy oprávněné obavy, že Wall street se zase po nějaké době utrhl od života “main street” - tedy obyčejných lidí a podniků. Strach z korekce navíc přiživuje skutečnost, že zisky jsou koncentrovány do technologického segmentu, zatímco ostatní sektory viditelně zaostávají.
img

Graf dne: Dolarový index se obchoduje nejníže od května 2018

18.08.2020 Pokles amerického dolaru je po krátkém intermezzu zpět. Dolarový index (USDIDX) se dnes obchoduje na nejnižší úrovni od května 2018 a směřuje už k pátému dennímu poklesu v řadě. Pokles opět stáhl oscilátor RSI pod hodnotu 30 do přeprodané oblasti. Současná úroveň napovídá, že by mohlo brzy dojít ke korekci. Na páru s eurem se dnes americký dolar obchodoval až na úrovni 1,1960. Slabý USD je pozitivní pro vývoj amerických akciových indexů. Index S&P 500 krátce po otevření dosáhl na historické rekordy. Růstový dopad vidíme také na cenách zlata, které opět překonalo úroveň 2000 dolarů. Slabý dolar je důsledkem rekordních amerických fiskálních a monetárních stimulů.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
C:\fakepath\6288397-img-ropa-rusko-lukoil-v0.jpg

Komodity: Ceny ropy se drží blízko pětiměsíčního maxima

06.08.2020 Ceny ropy mírně rostou a pohybují se blízko nejvyšší hodnoty za pět měsíců. Podporují je slabý dolar a zpráva o poklesu zásob v USA, které zmírnily obavy o další vývoj poptávky po pohonných hmotách.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice

05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Rusko | USA | OPEC | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Polsko | Středoevropské měny | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | EUR/CZK | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bloomberg | Bod | Burza | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Dolarový index | Dollar | Ekonomika | Emise | FOMC | Fed | Futures | Grafy | IPO | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MT4 | Makléř | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Oscilátor | Pozice | RSI | Rally | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Patria | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Spekulanti | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Ekonomie | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | BitStock | Pravděpodobnost | Optimismus | Výsledky | Strach | Golden Gate | Gold | Aktuální kurzy | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makrodata | Lukáš Kovanda | Žlutý kov | Wall Street Journal | Obchodníci | Index | Likvidní | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Graf | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investing | Komoditní | Kurzy | Markets | Patria.cz | Prezidentské volby | Pro investory | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Unce zlata | Vývoj ceny zlata | WTI | Zlato jako investice | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | DXY | EIA | Benzín | Intermediate | ROCE | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Komise | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Dow Jonesův index | Again Capital | Jackson Hole | Investing.com | Ole Hansen | Expanzivní měnová politika | Světová měna | IG Markets | HUF/EUR | Dovoz ropy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Severomořská ropa | Oscilátor RSI | Přehled | Volby v USA | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Golden Gate CZ | Firmy | Globální finanční krize | Dollar Index | Velké banky | Americké akciové indexy | Miliardy dolarů | Znehodnocování měn | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Oslabení dolaru | Finanční injekce | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Historické rekordy | Výnosy | Oslabování dolaru | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Hlavní ekonom | Očekávání | Morningstar | Purple Trading | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Jerome Powell | Štěpán Hájek | Investice do kryptoměn | Vzácné kovy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Saxo | OPEC+ | Tržní hráči | Podniky | Technologické akcie | Forint | Pokles ceny | Nákup zlata | Global IPO Trends | Czech Fund | Měny v regionu | Vyšehradské fórum | Trh s ropou | Americké volby | IG | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | The Wall Street Journal | Globální dluh | Slabší dolar | CNY | Sójové boby | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Ztráty dolaru | DE30 | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Pohonné hmoty | US500 | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Investice do platiny | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Huawei | Silné akcie | Deficit | Patterny | Investice do ropy | Trinity | Objem | Bílý dům | Zájem o investice | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Trader 2.0 | PLN/EUR | Růst cen | Studie | Jakub Kraľovanský | Co bude | Miliardy | Vyhlídky | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Dlužníci | Martin Stránský | Statistika | HUF | PLN | Impuls | USDIDX | Zdražování | Problémy | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Zasedání FOMC | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Dieselgate | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | xStation5 | Americké vlády | Dot-com | EY | Ztráta | NERV | Stratég | Demokratické strany | US100 | Růst poptávky | Commodity index | Ifo | Zemědělství | Bankroty | Počet bankrotů | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Britské podniky | Krach | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Pochybnosti | Zlepšení | Americká společnost | SEC | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Dolarové páry | Politika centrálních bank | COVID-19 | Americký Fed | Vývoj | Výkyvy | Výsledky HDP | Americké výnosy | Asijské akcie dnes | Další vývoj | Karanténní opatření | Fiskální strana | Útlum ekonomiky | Největší propad | Silný pokles | Stimul | Počet nakažených | Mimořádná opatření | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Louisiana | Další pokles | Kongres | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zápis z posledního zasedání | Graf dne | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Platební neschopnost | Propad HDP | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomiky | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Statistiky | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Surové ropy | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Bitcoin dnes | Ropa roste | Oddlužení | Čínský dovoz | Dovoz | Zdražení ropy | Růst zadlužení | Zadlužení | Vakcína | Fiskální stimul | Manažeři | JDE | Unijní činitelé | ČR | Střední Evropa | Čínská poptávka | Globální poptávka | Projev šéfa Fedu | Covid | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Vlna koronaviru | Prostor pro další růst | Větší riziko | Ceny | Spotřební daně | Insolvence | John Kilduff | Pár EUR/USD | Podpora ekonomice | Americké ministerstvo spravedlnosti | Pandemická situace | Inspirace | Biden | Epiq | Intel | Bankroty ve Spojených státech | Emise dluhopisů | Růst ceny | Modrá vlna | Zvýšení ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Slabší data z průmyslu
Slabší dolar
Slabší ekonomika
Slabší euro
Slabší koruna
Slabší kurz
Slabší kurz libry
Slabší libra
Slabší prodej aut
Slabý americký dolar

Následující klíčová slova

Slabý ekonomický růst
Slabý jüan
Slabý kurz dolaru
Slabý růst ekonomiky
Slabý trend
Slabý trh
Slabý zájem o dolar
Sladká americká ropa WTI
Sladká ropa
SlateStone Wealth
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets CopyFX
Potvrďte prosím... Zavřít