Čtvrtek 15. duben 2021 00:04
reklama
Dukascopy
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2

Klíčová slova - Propad cen

img

Ranní okénko - Dostupná data signalizují zhoršení průmyslu v eurozóně

14.04.2021 Včerejším zveřejněním březnové inflace byl vyčerpán tuzemský kalendář pro tento týden. Čeká nás ale ještě zajímává sada měsíčních dat z eurozóny a USA, která zpřesní pohled na výkon těchto ekonomik během prvního čtvrtletí.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení inflace

12.04.2021 Tento týden budou hlavním tématem rostoucí spotřebitelské ceny. Údaje o inflaci za březen dorazí jak z Česka, tak USA. Z eurozóny a Německa zazní již pouze konečný výsledek. Dozvíme se ale i měsíční data z reálné ekonomiky za únor, která budou dalším dílem skládačky ke zhodnocení výkonu ekonomiky eurozóny během prvního kvartálu.
img

Zdražování pohonných hmot ztrácí na síle, zablokovaný Suez českým řidičům pohonné hmoty nezdraží. V dubnu lze čekat zlevňování, a to kvůli pomalé vakcinaci zejména v EU

01.04.2021 Ceny pohonných hmot v Česku znovu vzrostly, ale už znatelně pomaleji než v minulých týdnech. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil od minulé středy o deset haléřů na průměrných 31,27 Kč/l. Litr nafty se prodává v průměru za 29,55 koruny, což je o sedm haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno

30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
img

Graf dne: RUS50 (26.03.2021)

26.03.2021 Ruský RTS index (RUS50) už klesl o více než 10 % z posledních postpandemických maxim na 1558 bodech. Hlavním důvodem byl poslední propad cen ropy. Tato oblast je definována spodní limitou tržní geometrie, předchozími cenovými reakcemi a rostoucí trendovou čárou. RUS50 se dnes od této úrovně odráží, a to díky obratu ceny na ropě, která přidává 2 %. Index začal dnešní seanci nad krátkodobou swingovou úrovní na 1 425 bodech a může nyní směřovat do oblasti okolo 1 500 bodů, kde se nachází maxima z půlky ledna a poloviny února. Suezský kanál zůstává stále blokován a fundamenty hovoří pro vyšší ceny ropy. Z tahového setupu by měl ruský index profitovat.
img

Zablokovaný Suez může dále zdražit pohonné hmoty v ČR, ty letí vzhůru i tak

25.03.2021 Ceny pohonných hmot letí vzhůru. V polovině března například benzín Natural 95 zdražoval tempem přes 80 haléřů na litr za jediný týden. Takto citelně jeho cena naposledy rostla v prosinci 2010. V uplynulém týdnu sice zdražování zmírnilo, nicméně i tak benzín podražil o dalších 38 haléřů na cenu 31,17 koruny za litr. Nafta je dražší o 26 haléřů než před sedmi dny, když stojí 29,48 koruny. Jak benzín, tak nafta jsou tedy nyní nejdražší za poslední více než rok. Důvodem je hlavně růst cen ropy na světových trzích. Ta nejnověji zdražuje kvůli situaci v Suezském průplavu, jejž za písečné bouře najetím na mělčinu zablokoval obří tchaj-wanský supertanker.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 4,50 procenta

19.03.2021 Ruská centrální banka dnes překvapivě zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,50 procenta. Zvýšení z rekordního minima zdůvodnila inflačními a geopolitickými riziky a zároveň naznačila, že další zvýšení může následovat. Analytici podle agentury Reuters čekali, že banka zatím nechá náklady na úvěry beze změny a cyklus zvyšování sazeb zahájí až na příštím zasedání.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu

15.03.2021 Ceny průmyslových výrobců po lednovém meziměsíčním růstu o 1,3 % přidaly v únoru v souladu s odhadem již o něco nižším tempem. I přesto se ale dostavilo mírné překvapení směrem nahoru. Shodně s trhem jsme počítali s meziměsíčním zdražením o 0,5 %, dle údajů ČSÚ však činilo 0,7 %. Díky nižší srovnávací základně se ceny meziročně dostaly ze stagnace až na 1,4 %. Ke zdražení došlo i u zemědělských výrobců (o 1,7 % meziměsíčně) a stavebních prací (o 0,1 % meziměsíčně).
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta

01.03.2021 Roční míra inflace v Německu v únoru stagnovala na 1,6 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Je to v souladu s odhadem analytiků, kterých se dotazovala agentura Reuters.
C:\fakepath\akcie1.jpg

Akcie v Asii po výprodeji v USA prudce oslabily, klesá i bitcoin

26.02.2021 Akcie na burzách v Asii dnes prudce oslabily, a navázaly tak na čtvrteční výprodej ve Spojených státech. K němu přispěl růst výnosů klíčových dluhopisů americké vlády, který byl výsledkem očekávání části investorů, že je na vzestupu inflace a s ní i růst úrokových sazeb. Nepomohla ani slova šéfa americké centrální banky (Fed), který tento týden v Kongresu řekl, že inflace je pod kontrolou a že současné inflační tlaky jsou jen přechodnou záležitostí. Spolu s akciemi dolů zamířil i bitcoin.
img

Inflace na Slovensku - komentář Martina Pohla, Generali Investments

15.02.2021 Lednová data potvrdila pokračující ústup inflačních tlaků na Slovensku. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen pokleslo na 0.7 %, což je nejméně za poslední čtyři roky. Hlavní zásluhu na tom měly ceny energií pro domácnosti. Plyn zlevnil o 9,6 % a elektřina o 4,3 %. Obě položky patří mezi regulované ceny a se zpožděním reflektovaly propad cen ropy v uplynulém roce. Další výrazný příspěvek přišel od potravin, jejichž ceny meziročně poklesly o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Fiskální pomoc a inflace v USA

10.02.2021 Z pohledu ekonomických dat je dnešní evropský i domácí kalendář prázdný, a budeme tak vyčkávat na odpolední zveřejnění americké inflace za leden. Tamní prosincový meziměsíční růst spotřebitelských cen byl revidován z 0,4 % na 0,2 % a pro leden činí medián tržního odhadu 0,3 %. V meziročním srovnání by se tak míra inflace posunula z 1,4 % na 1,5 %. K výraznějšímu pohybu by nemělo dojít ani v jádrové složce inflace, která dle trhu ubrala desetinu procentního bodu a zakotvila na 1,5 %. Stejně jako v případě eurozóny působily v lednu směrem k vyšší inflační dynamice ceny pohonných hmot. Naopak by mělo být nadále pozorovatelné zpomalování cen v oddíle služeb. Výhledově lze očekávat citelnější zrychlení inflace ve druhém čtvrtletí letošního roku, a to především vlivem nízké srovnávací základny způsobené poklesem cen na jaře minulého roku, kdy byly nižší obzvlášť ceny energií, jež následovaly propad cen ropy na světových trzích. Nicméně tento efekt bude pouze přechodný. Proinflačně se projeví také fiskální impulz, který bude díky výměně administrativy v Bílém domě vyšší a měl by napomoci k rychlejšímu uzavření mezery výstupu způsobené pandemií. Dle návrhu prezidenta Bidena by se měl fiskální impulz vyšplhat až na 1,9 billionu USD. Balíček se ale nevyhne resistenci. Republikáni by se obecně mohli zdráhat odsouhlasit takto silný fiskální impulz (1,9 bilionu USD představuje 9 % HDP) tak krátce po tom posledním, který prošel v prosinci. I ze strany některých demokratických senátorů již zazněla kritika. Apelují například na nižší navýšení minimální mzdy či na přesnější zacílení pomoci. Konečná suma tak bude pravděpodobně nižší. Z hlediska dopadů na inflaci odstartovala navrhovaná výše fiskální pomoci zajímavou ekonomickou debatu. Bývalý ministr financí USA Larry Summers argumentoval, že suma balíčku je možná až přehnaně vysoká. Zdůraznil, že s přičtením oněch 600 miliard z prosince výše fiskální pomoci třikrát převyšuje aktuální mezeru výstupu. Ta by dle hrubých odhadů mohla činit zhruba 900 miliard USD, což by odpovídalo rozdílu mezi nynějším HDP a jeho hodnotou, kdyby se ekonomika bývala nacházela na předpandemickém trendu. Pro srovnání Summers připomíná fiskální podporu z roku 2009, která dosahovala jen poloviny tehdejší mezery výstupu. Odvíjí z toho obavu o rostoucí inflaci citelněji přesahující inflační cíl Fedu. Inflační swap 5y5y, tedy pětiletý s platností za pět let, sloužící jako měřítko trhem očekávané inflace se sice zvýšil, nicméně nikterak dramatický vývoj nepozorujeme. Aktuálně trh vidí na dlouhodobějším časovém horizontu inflaci okolo 2,45 % oproti 2,30 % na začátku ledna.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Joe Biden zahájí čtyřleté období ve funkci prezidenta USA

20.01.2021 Dnes je v kalendáři inaugurace nadcházejícího prezidenta USA Joe Bidena. A ačkoliv je samotná ceremonie ryze symbolická, představuje předání moci v Bílém domě pro ekonomiku, finanční trhy i zahraniční politiku významné změny. Z ekonomického hlediska lze od administrativy Bidena počítat s více expanzivní fiskální politikou čítající například výraznější podpůrný vládní balíček, což by se mělo promítnout ve vyšším ekonomickém růstu. Současně to s sebou nese riziko směrem k vyšší inflaci. Trhem očekávaná inflace měřená inflačním swapem 5Y5Y stoupla od konce listopadu z 2,15 % na 2,45 %. Na straně druhé je však třeba očekávat vyšší daně v korporátním sektoru (28 % namísto 21 %) a výraznější progresivní zdanění přesahující 39 % pro nejvyšší příjmovou kategorii. To vládě sice vygeneruje vyšší příjmy, nicméně na seznamu jsou vysokonákladové položky, které státní pokladnu naopak zatíží. Příkladem je dosažení emisních cílů „Green Deal“ nebo navázání na tzv. Obamacare, která představuje alternativu k privátnímu zdravotnímu pojištění především pro nízkopříjmové skupiny. Z politického hlediska lze od Bidena očekávat distancování od „America first“ přístupu a návrat k multilateralismu. Na domácí scéně pak bude Joe Biden čelit polarizaci společnosti. Jistou výzvou bude obnovit v očích veřejnosti přesvědčení, že republikáni a demokraté usilují o spolupráci a nestojí si vždy v cestě.
img

Ceny průmyslových výrobců na konci roku stagnovaly

19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců po listopadovém překvapivém poklesu o 0,5 % meziměsíčně v prosinci vzrostly o 0,2 %. Meziročně tak vykázaly stagnaci. Rok tak zakončily v souladu s tržním očekáváním.
img

I přes loňské propady zvítězili investoři do akcií. Co jim letos dělá vrásky?

13.01.2021 Při pohledu na loňská čísla by se chtělo říct, že „ročník 2020“ byl další z řady běžných, pro investory příjemných roků, na které jsme byli v posledním desetiletí zvyklí. Akciové trhy poměrně silně vyrostly, dařilo se také dluhopisům a mnohým komoditám, kdy si například zlato sáhlo na svá historická maxima z roku 2011. Všichni ale víme, že „běžný rok“ za sebou rozhodně nemáme. Co můžeme čekat od letoška?
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Prosincová inflace byla nižší, než odhadovala ČNB

13.01.2021 Prosincová meziroční inflace byla o 0,7 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl především větší pokles cen potravin. K rozdílu přispěla i jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy. Ta proti listopadu nepatrně poklesla, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v prosinci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,3 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko příští rok zredukuje státní pomoc ekonomice

29.12.2020 Rusko v příštím roce zredukuje státní podporu ekonomice a bude sledovat růst nákladů na obsluhu státního dluhu, který se kvůli pandemii covidu-19 výrazně zvýšil, a propad cen ropy. Uvedl to dnes ministr financí Anton Siluanov.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Listopadová inflace byla nižší, než odhadovala ČNB

10.12.2020 Listopadová meziroční inflace byla o 0,2 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl růst cen potravin, který proti odhadům více zpomalil. K rozdílu přispěla i jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy. Ta totiž zůstala na stejné hodnotě jako v říjnu, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v listopadu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 2,7 procenta.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Ceny v Japonsku klesly nejvíce za deset let, hrozí deflace

20.11.2020 Spotřebitelské ceny v Japonsku v říjnu bez započtení potravin a energií klesly meziročně o 0,7 procenta, nejvíce za déle než deset let. Oznámila to dnes japonská vláda. Analytici očekávají, že pokles cen bude kvůli slabé spotřebě pokračovat i v příštích měsících. Zemi, která se jako další státy nadále potýká s dopady šíření koronaviru, tak hrozí deflace.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Zdražuje benzín i nafta. Některé čerpací stanice ale mohou během podzimní karanténní uzavírky ekonomiky finančně vykrvácet, po jarním „lockdownu“ jsou vyčerpané

22.10.2020 Řidiči v ČR si opět sáhnou hlouběji do kapsy. V uplynulých sedmi dnech zdražil jak benzín, tak nafta, i když jen nepatrně. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o dva haléře na litr a činí 27,97 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta nyní stojí 27,11 haléře za litr, tedy též o dva haléře více než před týdnem.
img

Vepřové v Česku prudce zlevňuje – a dále zlevní. Důvodem je šíření prasečího moru v sousedním Německu

16.10.2020 Tlaky zmírňující inflaci v české výrobní sféře opětovně sílí. V zemědělské výrobě je po celý letošní rok patrná meziroční deflace. V nadcházejících měsících se přitom pokles agrárních cen ještě prohloubí, a to díky letošní poměrně příznivé úrodě většiny zemědělských plodin, včetně obilovin či brambor.
img

Zdražuje benzín i nafta, prvně po devíti týdnech. Karanténní uzavírky nyní hrozí hlavně jen v Evropě, což z globálního hlediska není dostatečný důvod pro zlevnění ropy

15.10.2020 Řidiči v ČR si po delší době sáhnou hlouběji do kapsy. Poprvé po devíti týdnech totiž zdražuje jak benzín, tak nafta. Průměrná cena benzínu Natural 95 se oproti situaci před týdnem zvýšila o jedenáct haléřů na litr a činí 27,95 koruny za litr. Benzín je tak nejdražší od druhé poloviny srpna. Nafta ještě o týden dříve sice nepatrně zlevňovala, ale v uplynulých sedmi dnech zdražila. Stojí nyní 27,09 haléře za litr, tedy o pět haléřů více než před týdnem.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Zářijová inflace byla o 0,4 bodu nižší, než odhadovala ČNB

12.10.2020 Zářijová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem byl proti očekáváním znatelně pomalejší růst cen potravin. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v září podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,2 procenta.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
C:\fakepath\R6.jpg

OPEC očekává zvýšení svého podílu na globálním ropném trhu

08.10.2020 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) čeká, že se jí podaří díky pandemii zvýšit podíl na globálním prodeji ropy, protože letošní propad cen zničil některé konkurenty ve Spojených státech i jinde ve světě. Ve své dnešní zprávě OPEC zvýšil odhad svého prodeje ropy na příští čtyři roky a změnil svoji loňskou prognózu, která počítala s tím, že do poloviny desetiletí bude ztrácet podíl na trhu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Nejhodnotnější energetickou firmou USA se stala NextEra, místo ropy sází na vítr a solární panely

08.10.2020 Propad cen ropy a odklon od fosilních paliv změnil i pořadí nejhodnotnějších energetických firem v USA. Dosavadního lídra, ropnou skupinu ExxonMobil, přinejmenším dočasně přeskočila elektrárenská společnost NextEra Energy. Ta stále více sází na výrobu energie z větrných a solárních elektráren. "Zaznamenáváme ohromnou poptávku po obnovitelných zdrojích," řekl minulý týden generální ředitel NextEra Energy Jim Robo.
img

Ceny nemovitostí v ČR stále rostou, ale nejpomaleji za poslední více než dva roky, říkají nová čísla Eurostatu. Stále poměrně citelné zdražování způsobuje hlavně špatná legislativa

07.10.2020 Růst kupních cen nemovitostí v ČR zpomalil v letošním druhém čtvrtletí na svoji nejnižší úroveň od prvního čtvrtletí roku 2018, vyplývá z nejnovějších čísel Eurostatu. Meziročně totiž nemovitosti v tuzemsku zdražily o 7,7 procenta. To je na poměry EU sice stále nadprůměrné tempo růstu cen, jelikož průměr ve druhém čtvrtletí činil 5,2 procenta. Avšak jde zároveň o nejpomalejší růst cen realit v ČR za poslední více než dva roky, neboť v uplynulých osmi čtvrtletích rostly ceny nemovitostí v ČR vždy v rozsahu od osmi do deseti procent.
img

Je teď dobrá doba investovat do nemovitostí? Jejich cena poroste, zakolísání však vyloučit nelze

04.10.2020 Nemovitosti jsou stále i nyní, v době koronavirové krize, dobrou investicí. Zvláště ty v příhodných lokalitách typu širšího centra velkých měst. Dobrou investici momentálně mohou představovat i chaty či chalupy v atraktivních venkovských oblastech. Propad cen nemovitostí sice nelze vyloučit, ale po odeznění koronavirové krize dojde ke zotavení a během několika let budou ceny realit výše než před úderem viru. Kdo tedy do nemovitostí investuje s investičním horizontem pěti a více let, ten zpravidla slušně vydělá.
C:\fakepath\euro2.jpg

Pokles spotřebitelských cen v eurozóně v září zrychlil

02.10.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně pokračovaly v září v poklesu a dostaly se na novou nejnižší hodnotu za více než čtyři roky. Jejich propad v meziročním srovnání zrychlil na 0,3 ze srpnových 0,2 procenta. Hlavním důvodem byl propad cen energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\EURRUB-weekly-29092020.PNG

Příležitosti na měnách emerging markets

29.09.2020 Negativní vlna sentimentu spojená s druhou vlnou pandemie zasáhla silně i měny emerging markets, které proti euru i americkému dolaru v posledních dnech ztrácejí. To jsme poznali i na oslabení české koruny. Ta sice ve srovnání s ostatními rizikovými měnami často nebývá pod takovým prodejním tlakem, nyní ale rizika pro ekonomiku kvůli možnosti druhého „lock-downu“ významně vzrostla.
C:\fakepath\kafe-21092020-lv.gif

Cena kávy arabica zažila nejvyšší týdenní propad za 22 let

21.09.2020 Cena termínovaného kontraktu na kávu arabica v New Yorku se minulý týden propadla o 14 procent. Zaznamenala tak nejvyšší týdenní pokles od roku 1998. Na trhu je nyní nadbytek kávových zrn, upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\dolar2.png

Tři grafy, které razantně mění příběh krize

21.09.2020 Tato recese je jiná. Ano, za každým ekonomickým zpomalením stojí rozdílný příběh, ať už v USA v moderní době šlo o propad cen akcií nebo obrovský objem nesplácených hypoték. V minulosti šlo ale pokaždé o podobný průběh s postupným utlumováním ekonomické aktivity v důsledku nízké poptávky následovaným bankroty a růstem nezaměstnanosti.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Srpnová inflace byla o 0,1 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.09.2020 Srpnová meziroční inflace byla o 0,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitele sekce měnové ČNB Petr Král. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v srpnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu klesla na 3,3 procenta.
C:\fakepath\ropa.jpg

Je ropa stále levná?

03.09.2020 Po turbulentních jarních měsících se ropa během léta stabilizovala. Drží si mírný rostoucí trend při výrazně nižší volatilitě. Včerejší zprávy o otrávení ruského opozičního předáka novičokem i o vývoji zásob ropy ve Spojených státech sice přinesly 4procentní propad cen, i přesto věříme, že jde pouze o korekci v trendu, která by naopak mohla být dobrou příležitostí pro vstup do dlouhé pozice. Co by mělo pomáhat ropě výše?
C:\fakepath\euro2.jpg

Ceny v eurozóně v srpnu poprvé od roku 2016 klesly

01.09.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly v srpnu o 0,2 procenta, o měsíc dříve o 0,4 procenta vzrostly. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace se v době koronavirových omezení a dopadů na hospodářství dostala do záporných hodnot poprvé od roku 2016. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Červencová inflace 3,4 procenta byla v souladu s prognózou ČNB

13.08.2020 Červencová meziroční inflace byla v souladu s prognózou České národní banky (ČNB). Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek. Rychleji, než prognóza předpovídala, rostla jádrová inflace. Ta nezahrnuje sezonní vlivy. Meziroční inflace v červenci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,4 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace v červenci podle odhadů klesla ke třem pct.

10.08.2020 Meziroční inflace v červenci podle odhadů analytiků v průměru klesla na 3,1 procenta z červnových 3,3 procenta. Meziročně nadále rostou ceny potravin, alkoholu a tabáku. Někteří analytici nevylučují, že meziroční inflace v červenci stoupla. Data k červencové inflaci zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 13. srpna.
C:\fakepath\top-07082020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.08.2020 1) Asijské akcie dnes uzavřely smíšeně. Na asijských trzích přetrvává nejistota z dalších opatření proti šíření koronaviru a napětí mezi USA a Čínou. To ještě zvýšil americký prezident Donald Trump zákazem obchodování s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Vývoz z Číny navzdory koronaviru a americkým clům vzrostl

07.08.2020 Vývoz z Číny se v červenci navzdory koronaviru a americkým clům zvýšil meziročně o 7,2 procenta, nejrychleji za sedm měsíců. Dovoz naopak klesl o 1,4 procenta, avšak hlavním důvodem byl podle analytiků propad cen komodit, když naopak objem dovozu některých surovin byl rekordní. Vyplývá z údajů čínského celního úřadu.
img

Ropný gigant BP má rekordní ztrátu, dividendu snížil na polovinu

04.08.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za druhé čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy dolarů (149,4 miliardy Kč) po zisku 2,8 miliardy USD před rokem. Firma také nastínila plány do budoucna, v nichž počítá s tím, že do roku 2030 výrazně sníží produkci ropy i plynu. Poprvé za deset let se také rozhodla snížit dividendu. Tak jako další ropné firmy BP tvrdě pociťuje dopady koronavirové krize, která snížila poptávku po pohonných hmotách.
img

Ranní nadhoz - lídři EU stále jednají o záchranném balíčku

20.07.2020  Během víkendu probíhala intenzivní jednání prezidentů a premiérů členských zemí EU, kde se snažili najít kompromisní řešení ohledně rozdělení 750 mld. EUR ze záchranného evropského fondu. Zároveň byl předmětem jednání i rozpočtový rámec EU na příštích sedm let. Klíčový spor se vede o poměr grantů a úvěrů v záchranném fondu, když šetrné země (Dánsko, Švédsko, Rakousko, Nizozemí) chtějí co nejmenší podíl přímých dotací na rozdíl od Itálie a Španělska. Shodu se nakonec najít nepodařilo, jednání by měla pokračovat dnes odpoledne.
img

Nemovitosti dále citelně zdražují, koronavirus Čechy od realit neodrazuje. Z regionálního pohledu si svoji daň vybral pouze v Praze, a to ještě jen v případě nájmů

19.07.2020 Koronavirová krize se na trhu s nemovitostmi a nájemním bydlením v ČR příliš neprojevila ani v období její vrcholné fáze, tedy v měsících dubnu a květnu letošního roku. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz. Celorepublikově totiž ve druhém čtvrtletí, tedy od dubna do června, průměrná prodejní cena starších bytů v ČR nadále znatelně rostla. A to jak meziročně, tedy v porovnání s loňským obdobím dubna až června, tak mezičtvrtletně, tedy v porovnání s obdobím letošního ledna až března, kdy koronavirová krize začínala.
img

Okénko trhu - lídři EU rozdělují záchranný fond

17.07.2020 Ceny průmyslových výrobců v červnu zmírnily svůj meziroční pokles o šest desetin procentního bodu na -0,3 %. Trh očekával pokles o 0,1 %. Ve srovnání s květnem se ceny ve výrobní sféře snížily o desetinu procenta. Uvedený cenový pohyb byl dán dražšíropou na světových trzích, což podstatně zmírnilo předchozí hluboký propad cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Nadále však výrazně klesaly ceny chemických látek, v těžbě a dobývání a v oblasti zpracování kovů. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračovaly v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8 %. Nadále se zvyšovaly i ceny v potravinářství, v červnu o 1,7 %. Ceny v průmyslu však budou i nadále pod vlivem nedostatečné poptávky utlumené. Výrobci snižují svémarže a zlevňují zboží, aby se prosadily na trhu. Výrobní ceny v zahraničí klesají ještě výrazněji, což bude přes nižší ceny vstupů ovlivňovat i cenotvorbu v tuzemsku. V souhrnu tak odhadujeme, že ceny ve výrobní sféře budou v letošním roce v průměru zhruba stagnovat.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci

17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.
img

Deflace cen výrobců postupně odeznívá

17.07.2020 Ceny průmyslových výrobců v červnu o šest desetin procentního bodu zmírnily svůj meziroční pokles na -0,3 %. Tato hodnota byla o dvě desetiny procentního bodu nižší, než činila tržní očekávání. Ve srovnání s květnem se ceny ve výrobní sféře snížily o desetinu procenta. Uvedený cenový pohyb byl dán dražší ropou na světových trzích, což podstatně zmírnilo předchozí hluboký propad cen v odvětví koksu a rafinovaných ropných produktů. Nadále však výrazně klesaly ceny chemických látek (-15,6 %), v těžbě a dobývání (-3,6 %) a v oblasti zpracování kovů (-1,2 %). Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračovaly v rychlém růstu, když meziročně přidaly 8,0 %. Nadále se zvyšovaly i ceny v potravinářství, v červnu o 1,7 %.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Červnová inflace byla o 0,4 bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.07.2020 Červnová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Důvodem rozdílu byla vyšší než očekávaná jádrová inflace, která je očištěná o sezonní vlivy, změny regulovaných cen, daňové úpravy a jiná administrativní opatření. Meziroční inflace v červnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu stoupla na 3,3 procenta.
img

Nemovitosti zlevnit mohou, i výrazně. Zvláště, udeří-li druhá vlna pandemie

20.06.2020 Tuzemský hypotéční trh v květnu zamrzl. Banky poskytly nejméně májových hypoték za uplynulých deset let. Slabá poptávka po hypotékách značí, že může oslabit i poptávka po nemovitostech. Ty by pak mohly zlevnit.
img

Ceny nemovitostí mohou spadnout až o 25 procent, signalizuje Česká národní banka. To už by nemělo daleko ke splasknutí bubliny

18.06.2020 Česká národní banka dnes dále uvolnila podmínky pro poskytování hypoték, resp. uvolnila svá doporučení jednotlivým komerčním bankám. Potvrdila, že banky mohou klientům půjčovat až 90 procent hodnoty kupované nemovitosti, zatímco před úderem koronaviru to bylo jen 80 procent. Zároveň zcela zrušila podmínku určité maximální výše měsíční splátky k čistému příjmu.
img

Venezuela míří k platební neschopnosti. Kudy vede cesta z krize?

14.09.2017 Ocitnutí se Venezuely v platební neschopnosti, je pouze otázkou času. I když je obsluha dluhu prioritou vlády, vzhledem ke klesající externí likviditě a zhoršující se situaci na domácí půdě je to skutečně nebetyčný úkol. Kritickými ukazateli je v tuto chvíli zejména trojciferná hyperinflace, nedostatek zboží a politická krize mezi vládou a Národním shromážděním.
figure-direction-forex-market-800x800.jpg

Norská ekonomika loni rostla pomaleji

16.02.2016 Norská ekonomika loni rostla nejpomaleji od počátku finanční krize v roce 2009. Norský statistický úřad dnes oznámil, že za celý rok ekonomika bez zahrnutí ropného průmyslu vzrostla o jedno procento.
img

Forex: Ceny v Česku v srpnu podruhé v řadě klesly

10.09.2015 Kurz české koruny včera nevybočil z mantinelů nastíněných v předchozích dnech, když se obchodoval v rámci třech haléřů okolo úrovně 27,05 CZK/EUR.
img

Komodity: Pozornost se přesouvá ze Sýrie na setkání Fedu

16.09.2013 V minulém týdnu polevil strach, jestli západní mocnosti provedou v Sýrii vojenský zásah. Čelní představitelé Ruska a Spojených států se nakonec dopracovali k dohodě, která by měla Sýrii vyčistit od chemických zbraní. A jaký to mělo vliv na komodity? Trhy s ropou začaly padat dolů, a o poznání hůře se vedlo i zlatu. V příštím týdnu, konkrétně 17. a 18. září, se totiž bude konat setkání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Na něm má americký Fed oznámit začátek konce svého masivního programu nákupu aktiv.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Broker | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Cyklické tituly | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Grafy | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nemovitostní fond | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Rally | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Support | Swap | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Vývoj dolaru | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | Hedgeové fondy | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Swapová výnosová křivka | LYNX | Akcenta | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Netflix | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální vývoj ceny ropy | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Hang Seng | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Komodita | Komoditní | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurz stříbra | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Online obchodování | Oslabení koruny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Société Générale | Shares | Trh | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Cukr | Burze | Investment | Aramco | Capital Economics | DPA | Intesa Sanpaolo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Baker Hughes | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Ole Hansen | BNY Mellon | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Uložení peněz | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro vůči dolaru | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Earnings | KBC | Propad cen komodit | Příprava | Přehled | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Sázet | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | Economist | Inflační tlaky | Akcie v Asii | JPMorgan Chase | Broker Trust | Velké banky | Vladimir Putin | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Walmart | Halliburton | Akcie ropných společností | Propad | Index burzy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Sinopec | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Světový obchod | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | TRY | Příjmy | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Maďarský forint (HUF) | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Odhad cen | Belgie | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ex | Akcie firem | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | ING Groep NV | Bloomberg Commodity Index | Sladká ropa | Cena platiny | Václav Pech | LYNX Trading | Nemovitostní fondy | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | Tržní očekávání | EUR/RUB | Vzácné kovy | Akciové výnosy | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Hodnota majetku | Zlatý kov | Analytik Raiffeisenbank | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Prognóza ČNB | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Czech Fund | Akcie na burzách | Trh s ropou | IfW | Ruská centrální banka | Pomerančový džus | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Náklady na úvěry | Index spotřebitelské důvěry | Odhady analytiků | Prezident USA | Růst cen komodit | Majetek | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | PDVSA | Makroekonomické statistiky | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Norská centrální banka | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Akciový stratég | Splácení dluhu | Posilování kurzu koruny | Slabší dolar | Růst cen ropy | Sójové boby | Obiloviny | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Ropné akcie | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Snížení úroků | Silný dolar | Britský premiér | Kurz české koruny | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Saudi Aramco | Denní graf | Vývoz do USA | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Oslabení české koruny | ESG | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Odhady ČNB | Státní ropná společnost | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | TikTok | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Ropný gigant | Politická situace | Ceny benzínu | Obchod s ropou | Ropné firmy | Trinity | Objem | Ropný kartel OPEC | Hlavní index burzy | Bílý dům | Obchod | Proroctví | FRED | Vyšší volatilita | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | UnitedHealth | Pfizer | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Datový kalendář | Bývalý ministr financí | Bilance | Vývoz ze země | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Politická krize | Legislativa | Domácí měny | Walt Disney | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | Christine Lagardová | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | United Technologies | Airbus | Události roku | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | ČNB dnes | Zpracování kovů | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Disney | Káva Arabica | Americké vlády | Nike | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Analytik Broker Consulting | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Citelné zdražování | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Koruna posílila | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Dlouhodobí investoři | Vyšší ceny ropy | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | Commodity index | Netflix | Washington | Daimler | Oslabení kurzu | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Mzdová dynamika | Nový rekord | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Prosincová meziroční inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Lepší zítřky | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Závislosti na Číně | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Čínská vláda | FCF | BP | Optimismus na trzích | Fresenius Medical | Adidas | America first | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Americká inflace | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Index CSI 300 | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Americký Fed | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Příležitost k nákupu | WP | Lídři EU | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Rozhodnutí centrální banky | Aerolinky | Lufthansa | Asijské akcie dnes | Profitovat | Stimuly | Silný propad | Letectví | Zrychlení inflace | Poměr cen | Snížení dividendy | Pokles vývozu | Anton Siluanov | Extrémně levné | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Texas | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Hotovost | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Allianz | Šíření nákazy | Bulharsko | Březnová inflace | Izrael | Riziko inflace | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Slovensko | Slovenská centrální banka | Organizace | Poskytování hypoték | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | Podíl na trhu | Organizace pro výživu a zemědělství | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Eni | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Společnost Saxo Bank | Lukáš Vokel | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Propad cen nemovitostí | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Cena benzínu | Oživení cen ropy | Oživení cen | Přebytek běžného účtu | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Microsoft Corp | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Rozvíjející se země | USD za barel | Američtí těžaři | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Nizozemsko | Poptávka po pohonných hmotách | Tweety | Surové ropy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | HG měď | Růst výnosů | Aktivita v americkém sektoru služeb | Německé průmyslové objednávky | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Skladování ropy | Hugo | Historicky nejnižší výnosy | Nejnižší výnosy | Historicky nejnižší | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Evropský datový kalendář | Průmyslové kovy | Merck KGaA | Merck | RBI | Světové hospodářství | Vakcína | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Moderna | Manažeři | Koronavirová pandemie | Kupci | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Výrobní PMI | PEPP | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Zpomalení inflace | Globální poptávka | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Podpůrné programy | Splasknutí bubliny | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | ZIL | Vyšší daně | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Státní pomoc | Nové žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Výkyvy cen | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | MAM | Červnová inflace | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Větší pozice | Ceny kávy | Slabý americký dolar | Šance | Počty žadatelů o podporu | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Bezrealitky.cz | Spotřební daně | Německé ceny výrobců | Akcie těžařů | Důvěra | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Objem dovozu | Hodnota majetku šéfa | Hodnota majetku šéfa Facebooku | Pravděpodobné výsledky | Inflace v červenci | Deutsche Lufthansa | Oživení poptávky | Prezidentské volby USA | Počty nakažených | Pandemická situace | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Venezuela | Kolaps těžby v USA | Kolaps těžby | Vývoj těžby surové ropy | Inspirace | Zdanění | Prognóza Ministerstva financí | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Snížení emisí | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Vývoj výroby automobilů v USA | Vývoj výroby automobilů | Vývoj indexu NAHB | NAHB | Prognóza americké centrální banky | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Nasdaq Bank | Výdaje na podporu ekonomiky | Cena termínovaného kontraktu | Cena kávy robusta | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | Caroline Bainová | Nadbytek kávových zrn | Sklady v Brazílii | Pražírny | Vývoj ceny kávy | Propad cen akcií | Příběh krize | Evropský statistický úřad | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Příležitosti na měnách | Vývoj objemu ruských devizových rezerv | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Snížit emise | Biden | Odklon od fosilních paliv | Fiskální pomoc | Marathon Petroleum | Marathon | Druhá vlna koronaviru | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Ranní okénko | Koronavirová nejistota | Pokles průmyslové výroby | FiveThirtyEight | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | CVX | Výsledky voleb | Klesající dolar | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | NFIB | Praktické tipy | Vakcinace | Očkování | Státní pomoc ekonomice | Augsburger Allgemeine | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Evropské centrální banky | Měsíční data | Německé ceny | MFČR | Přerozdělení bohatství | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Obchodování s emisemi | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Norská ekonomika | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Inflace na Slovensku | Světová poptávka | Míra inflace v Německu | Roční míra inflace v Německu | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Silný růst | RUS50 | Suezský průplav | Výhled Saxo Bank | Sýrie | Data z reálné ekonomiky | Data o inflaci | Dostupná data
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Proof of Stake
Proof of Work
Propad
Propad akcií
Propad akciových indexů
Propad akciových trhů
Propad americké ekonomiky
Propad amerického akciového trhu
Propad britských bank
Propad burz

Následující klíčová slova

Propad cen akcií
Propad cen komodit
Propad cen nemovitostí
Propad cen ropy
Propad ceny
Propad ceny akcií
Propad ceny ropy
Propad české ekonomiky
Propad daňových příjmů
Propad domácí měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít