Pátek 26. únor 2021 17:36
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
RoboMarkets CopyFX

Klíčová slova - Komoditní fondy

img

Broker Consulting Index podílových fondů: Rok 2020 budeme mít ještě dlouho v paměti

18.01.2021 Za rok 2020 vykazují akciové fondy výkonnost 2,50 %, v listopadu vykazovaly 1,17 %. Dluhopisové fondy si za stejné období připisují zhodnocení 1,05 %, v listopadu 0,95 % a peněžní fondy zaznamenaly mírný meziměsíční propad a vykazují zhodnocení pouze 0,34 %, pro připomenutí v listopadu si připisovaly 0,43 %. Smíšené fondy si připisují 2,60 %, v listopadu to bylo 1,88 %. Komoditní fondy stále vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -3,23 % a v listopadu měly pokles o -5,97 %. Nemovitostní fondy zaznamenaly v prosinci pokles a vykazují tak za uplynulý rok -9,62 %, v listopadu měly pokles -8,46 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech

21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Druhá vlna přinesla zvýšenou volatilitu

19.11.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost -2,05 %, v září vykazovaly -3,01 %. Dluhopisové fondy si v říjnu připisují zhodnocení 3,07 %, v září 1,93 % a peněžní fondy vykazují 5,14 %, pro připomenutí v září si připisovaly 3,32 %. Pokles zažily pouze smíšené fondy, které si připisují 0,57 %, v září 1,49 %. Komoditní a nemovitostní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích. Komoditní fondy od začátku roku vykazují pokles -6,23 %, v září to bylo -6,50 %. Nemovitostní fondy si na konci října připisovaly -8,74 %, v září měly pokles -8,90 %. Broker Consulting Index podílových fondů za říjen 2020 uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta

11.10.2020 Letošní výkonnost většiny podílových fondů byla na konci třetího čtvrtletí v minusu. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu čtyři procenta, smíšené fondy zaznamenaly poloviční ztrátu. Naopak dluhopisové fondy byly téměř dvě procenta v plusu, ještě více se dařilo peněžním fondům. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za září, který má ČTK k dispozici.
img

Index: Většina podílových fondů zůstává letos ve ztrátě

23.09.2020  V srpnu letošní výkonnost naprosté většiny podílových fondů zůstávala hluboko pod nulou. Akciové fondy vykázaly v průměru ztrátu pět procent, dluhopisové fondy 1,7 procenta a v minusu 0,9 procenta byly i fondy peněžního trhu. V samotném srpnu byly spíše v plusu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za srpen, který má ČTK k dispozici.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Dluhopisové a peněžní fondy v červenci investory nepotěšily

12.08.2020 V červenci výkonnost některých skupin podílových fondů stále zůstávala hluboko pod nulou. Dluhopisové a peněžní fondy se v minulosti těšily skutečnosti, že nesly svým investorům od začátku roku kladné zhodnocení, ovšem v červenci si právě tyto dvě skupiny připsaly pokles. Dluhopisové fondy měly v červenci výkonnost -0,82 %, v červnu 1,40 % a peněžní fondy vykazují výkonnost mírně pod hranicí nuly, a to -0,03 %, pro připomenutí v červnu si připisovaly 4,30 % a vykazovaly tak nejvyšší výkonnosti od začátku roku ze všech skupin podílových fondů. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za červenec 2020.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Červen přinesl na trhy korekci

17.07.2020 V červnu došlo ke korekci na finančních trzích, jednotlivé skupiny podílových fondů stahovaly ztráty, které zaznamenaly na přelomu února a března. Od začátku roku vykazují akciové fondy výkonnost -5,79 %, pro připomenutí v květnu to bylo -8,90 % v CZK. Posilovaly také fondy fondů, nemovitostní fondy a komoditní fondy, které si stále připisují nejvyšší propady ze skupiny podílových fondů. Naopak pokles ve výkonnosti v červnu zažily dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za červen 2020.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Květen ve znamení zvýšené volatility

08.06.2020 Podílové fondy v květnu stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy jsme na finančních trzích zažili výrazný pokles v souvislosti s koronavirem. Akciové fondy se na konci března odrazily od svého pomyslného dna a následující dva měsíce posilovaly. V květnu se však dostavila zvýšená volatilita a akciové fondy od začátku roku tak dosahují záporné výkonnosti -8,90 %. Pro připomenutí v dubnu si připisovaly výkonnost -11,39 %. Posilovaly také fondy fondů, které mají od počátku roku výkonnost -6,49 % a komoditní fondy, byť ty stále zaznamenávají největší propady ze skupiny podílových fondů. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují pouze fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Výkonnost fondů v CZK byla ovlivněna březnovým oslabením koruny, tudíž si fondy připsaly mírnější propady. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za květen 2020.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
img

Komodity v roce 2019

29.01.2019 Komodity jsou v dlouhodobém horizontu nízké a dostupné. Zlato si udržuje cenovou hladinu. Cena ropy a průmyslových kovů navíc ještě poklesla. Cena kávy je dokonce nejnižší od roku 2005. Zvýšila se cena uranu a kakaa.
img

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají

02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.
brent 19092014-5.png

Světové ceny ropy zůstaly dnes slabé

19.09.2014 Světové ceny ropy zůstaly dnes slabé, severomořská ropa Brent se ale po prudkých výkyvech během týdne...
img

Komodity: Bavlna se zotavila ze čtyřměsíčního minima

04.06.2013 Cena bavlny se v pondělí zotavila z nejnižší úrovně od 18. ledna po zveřejnění týdenní plodinové zprávy amerického min...
img

Ropa korigovala zisky, zlato je na rozcestí

25.02.2013 Horší výsledky, které se v posledním měsíci držely většiny zemědělských komodit a pak se přenesly i na drahé kovy, se v uplynulém týdnu rozšířily taky na komodity závislé na hospodářském růstu. Zasažena tak byla třeba energetika a průmyslové kovy, což vedlo k výrazným ztrátám. Méně se dařilo také stálicím, jako je ropa Brent, platina a měď. Investoři totiž začali stahovat své dlouhé pozice, což se u některých komodit projevilo velmi citelně.

Další odkazy na téma Komoditní fondy

img

Komoditní fondy | FXstreet.cz

... 10.2015 Komodity mají v tomto týdnu nakročeno k nejvyšším ziskům od roku 2012. Za dobrým výkonem stojí pokles rizikové averze a návrat ...
img

Komoditní | FXstreet.cz

... také na komodity. Výhled je vždy ke konci sledovaného období a tabulka níže zachycuje aktuální ocenění pro dané období podle ceny ...
img

Komoditní stratég | FXstreet.cz

... se hedgeové fondy odvracely od kovů a zemědělských futures směrem k energetice. Všech pět energetických futures zaznamenalo dlouhé ...
img

Fondy | FXstreet.cz

20.12.2016 Během posledního desetiletí zaznamenaly on-line brokerské společnosti velký nárůst popularity. 30.11.2016 Pražská burza dnes ...
img

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to ...

... investic do komoditních fondů, zejména zlata a stříbra. Ty si v posledním květnovém týdnu připsaly 510,2 milionů dolarů. Jak se s tím ...
img

Komoditní index | FXstreet.cz

... 1.2017 Komodity: Světové ceny ropy dnes mírně stouply Forex: Dolar díky údajům z trhu práce výrazně zpevnil Růst mezd v USA výrazně ...
img

Jaké je složení komoditních indexů? | FXstreet.cz

... fondy (ETF), které kopírují jejich výkonnost. Navíc řada lokálních komoditních fondů sleduje jeden z těchto dvou komoditních fondů.
img

Komoditní měny | FXstreet.cz

... kdy našly komoditní trhy své lokální dno, si solidní zisky připisovaly i komoditní měny. Nicméně ke konci prázdnin se začala situace ...
img

Hedžové fondy | FXstreet.cz

21.12.2015 Akciové a komoditní trhy klesají, zatímco kreditní spready (high yield credit spread) se rozšířily. Díky tomu...
img

Komodity | FXstreet.cz

... Vánoce už klepou na dveře. Je proto nejvyšší čas zhodnotit uplynulý rok z pohledu měnových a komoditních trhů. Rokem 2016 otřáslo...
img

Burzovně obchodované fondy | FXstreet.cz

... 01.2013 Komoditní trhy zařadily v minulém týdnu vyšší rychlost. Lepších výkonů se přitom dočkala většina sektorů, až na průmyslové kovy ...
img

Investice do podílových fondů | FXstreet.cz

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi
img

Komoditní | FXstreet.cz

... Introducing broker Spotový trh Rumunské leu Růstový fond MAE Alokační efektivnost Covered write Index spotřebitelských cen (inflace)
img

Komoditní | FXstreet.cz

... na dlouhodobé komoditní kontrakty, které zaznamenaly zisk. V eurozóně mělo euro volatilní den, kdy zpočátku prohrávalo, ale poté se mu ...
img

Komoditní | FXstreet.cz

... tři roky Komodity: Ceny ropy dnes mírně rostou Euro po rozhodnutí ECB dnes opět klesá Forex: Vítězové a poražení 9.12.2016 Nejsilnější ...
img

Forex slovník pojmů | FXstreet.cz

... způsobem spekulovat na pohyb cen ropy, zlata a dalších komodit. Jde o poměrně rizikové fondy, neboť ceny komodit výrazně kolísají.
img

Bavlna | FXstreet.cz

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi
img

Komodity | FXstreet.cz

12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. 01.07.2016 Výsledky britského referenda o vystoupení země z EU na sklonku minulého týdne byly pro ...
img

Hedge fondy | FXstreet.cz

Pád komodit: Hedge fondy prudce ruší býčí sázky. Není to jen o dolaru, vzkazuje Citi
img

Pozice | FXstreet.cz

06.01.2017 10leté US T-Notes nákup. 06.01.2017 Kanadský dolar prodej. 06.01.2017 Eurusd: Měnový pár se pohybuje nad denním pivotem. 06 ...
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Čína | Peníze | Stříbro | Inflace | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | Apple | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Rizika | Akciové trhy | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Zhodnocení | Ben Bernanke | Bloomberg | Dluhopisové fondy | Broker | CME | Centrální banky | Diverzifikace | Easing | Emitent | Euro | FOMC | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Likvidita | MT4 | Měny | Nabídka | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | Trader | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | Zlato | Česká národní banka | Úrokové sazby | Obchodní platforma | Banky | USD | UBS | Dluhopisy | Obchodování | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Fundamenty | Fond | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Drahé kovy | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Zkušenosti | Výsledky | Partners | Investovat | Index cen | Facebook | Riziková averze | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Vzdělávání | Benzín RBOB | Burzovně obchodované produkty | Index | Křiž smrti | Odpor | Analýzy | Banka | Brent | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | CZK | Dolar | Dolary | Fondy | Forexu | Graf | Investiční | Investování do akcií | Komodita | Komoditní | Nemovitosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Smíšené fondy | Státní dluhopisy | Světové ceny ropy | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | RBOB | Indie | Měď | ROCE | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | QE | Světové ekonomiky | eBook | Kontrakt | Volby | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Danske Bank | Microsoft | Ole Hansen | Brazílie | Finanční systém | Bavlna | Úspěch | Automobilový průmysl | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Severomořská ropa | Globální akciové trhy | Klid | Volby v USA | Cena cukru | Cena kontraktu | City | Vývoj ceny ropy WTI | Agentura Bloomberg | Propad | Severomořská ropa Brent | S&P | Cena mědi | Ztráty | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Ekonomická data | Nejistota | Zajištění | Obilniny | Výhled | Propad akcií | Krize | Výnosy | ČTK | Očekávání | Globtrex | Spekulativní investoři | Rystad Energy | Globtrex.com | Zajímavé výnosy | Nemovitostní fondy | Dlouhodobé investování | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Saxo | OPEC+ | I-Trader | Americké volby | Propad cen ropy | Fondy ETF | Majetek | Sójové boby | Obiloviny | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Globální recese | Asociace pro kapitálový trh | Kakao | Hospodářské krize | Káva | Politická situace | Vyšší volatilita | Firma | USA a Čína | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Ekonomický vývoj | Black Friday | Amazon | Vyhlídky | Napětí mezi USA a Čínou | Propouštění | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čína a USA | Zvýšená volatilita | Problémy | Plyn | Vánoce | Regulátoři | Káva Arabica | Analytik Broker Consulting | Stratég | Koruna posílila | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Netflix | Hodnota investic | Zemědělství | Broker Consulting Index podílových fondů | Google | Trhy | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | 4fin | Průměrná cena | COVID-19 | Kukuřice | Vývoj | Výkyvy | Vývoj na trhu | Karanténní opatření | Vratislav Jůza | Propad poptávky | Pandemie COVID-19 | Značný pokles | Asociace | České státní dluhopisy | Růst | Koronavirové krize | Ekonomiky | Války | Organizace | Práce | Organizace pro výživu a zemědělství | Lukáš Vokel | Hluboké recese | Nárůst nezaměstnanosti | Nárůst nezaměstnanosti v USA | Bankovní vzdělání | USD za barel | SaxoStrats | USO | Propad ceny | Dílčí index | ETF USO | Uvolňování karanténních opatření | SARS-CoV-2 | Břidlicové ropy | Posílení | Největší propady | Cestování | Lék na COVID-19 | Zaměstnanci | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Zadlužení | Vakcína | Čínská poptávka | Český investor | Propad cen | Covid | Druhá vlna | Výrazný propad | Ceny | FANMAG | Prezidentské volby v USA | Arabica | Majetek ve fondech | Diverzifikovat | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Speciální strategie | Rostoucí riziková averze | Fondy kvalitních dluhopisů | Dílčí indexy | Nařízení | Rozpočtové deficity
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Komodita
Komoditní
Komoditní akcie
Komoditní broker
Komoditní burza
Komoditní burza Kladno
Komoditní burzy
Komoditní CFD
Komoditní ETF
Komoditní fond

Následující klíčová slova

Komoditní grafy
Komoditní index
Komoditní index Bloombergu
Komoditní index DJ-USB
Komoditní kontrakt
Komoditní kontrakty
Komoditní manuál
Komoditní manuál zdarma
Komoditní měny
Komoditní obchodní příležitosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít