Čtvrtek 13. květen 2021 10:32
reklama
Dukascopy
reklama
XTB forum 2021
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - Sójové boby

img

Ranní komentář: Výsledková sezóna zatím úspěšná, BTC na 55 tis. USD, ETH krátce na novém maximu

28.04.2021 Akciové indexy si včera své pozice podržely a situace na většině z nich zůstává stabilizovaná. Včera však pokračovala výsledková sezóna a i nadále platí, že je většina společností schopna bez větších problémů potvrdit, nebo překonat očekávání. Velmi silná čísla po uzavření trhu reportovaly například společnosti Alphabet a AMD, které v after-market obchodování rostly o přibližně 4 %.
img

Aktuality z komoditních trhů: Zotavení trhu s obilninami zvyšuje inflační napětí

27.04.2021 Ceny komodit již druhým týdnem rostou. Bloomberg Commodity Spot Index se postupně vyšplhal nad hodnotu, kterou měl před březnovou korekcí, a dosáhl nového devítiletého maxima. Za všeobecným oživením stojí oslabený dolar a nižší výnosy z dluhopisů. Nejvíce se na něm podílí pokračující vzestup klíčových zemědělských komodit, ať už jde o sojový olej, pšenici, cukr, či kukuřici.
img

Ranní komentář: Průmyslové kovy a zemědělské komodity prudce rostou, indexy i měny stabilní

27.04.2021 Nálada na akciových trzích zůstává i po včerejšku stabilizovaná a indexy si své pozice drží. Americký S&P 500 a Dow Jones se včera držely v okolí pátečního close, zatímco Nasdaq přidal 0.87 %. Výrazný růst ale pokračuje na některých zemědělských komoditách (pšenice, kukuřice, sójové boby) a průmyslových kovech (měď, hliník), což se může nepříjemně promítnou do cen vstupu a následně i do výhledu pro inflaci.
img

Kukuřici ženou na vyšší úrovně exporty

22.04.2021 Dnes byla zveřejněna pravidelná exportní data zrnin v USA. Kumulativní exporty kukuřice v sezóně 20/21 dosáhly na 39,392 mil. tun. Od minulého týdne exporty narostly o 4,2 %. Zároveň se ve srovnání s minulou sezónou jedná o vzestup o 82,5 %. Ve srovnání s pětiletým průměrem jsou aktuální exporty vyšší o 39,4 %. Data exportů pšenice a sójových bobů byla podobně příznivá. Navíc existují signály, že by se středozápad USA mohl potýkat v této sezóně se suchem, což by snížilo letošní produkci.
C:\fakepath\komodity-25022021.jpg

Zemědělské komodity silně rostou

25.02.2021 S očekávanou vyšší inflací přicházející z přestimulovaných Spojených států se do hledáčku investorů dostaly i zemědělské komodity. Slabší americký dolar také podporuje růst všech aktiv denominovaných právě v dolarech, protože pro zbytek světa se stávají levnějšími. Straně nabídky naopak nepomohly čínské historické záplavy, které zničily velkou část úrody.
img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
C:\fakepath\gas-21012021.jpg

Nejlevnější komodita na trhu

21.01.2021 Od amerických prezidentských voleb zavládl na trzích optimismus. Naděje na další stimulační balík a vidina rychlé vakcinace podpořily investiční apetit, vyhlídky poptávky a zároveň oslabil americký dolar. To je perfektní kombinace pro průmyslové i jiné komodity, které zažily rally.
C:\fakepath\rok-2021-fxstreet.jpg

FXstreet.cz: Výhled na rok 2021

04.01.2021 Po nezapomenutelném roce 2020 plném zvratů, které byly na finančním trhu často taženy emocemi, by měl být přicházející rok 2021 poměrně klidnější. Investoři by se také měli více řídit makroekonomickým vývojem a fundamentální analýzou.
C:\fakepath\agro212.jpg

Zemědělské komodity v roce 2020

28.12.2020 Zemědělské komodity mají za sebou úspěšný rok. Podobně jako akcie se s příchodem pandemie cukr, sojové boby nebo pšenice propadly. Ve zbytku roku ale ztráty vesměs dokázaly smazat a meziročně se již obchodují v plusu. Přitom výrazně lépe se logicky dařilo čistě zemědělským komoditám a méně pak už komoditám, které se používají jak v zemědělství, tak v průmyslu.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
C:\fakepath\komodity.png

Co jsou to komodity?

30.11.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

🌱 Ceny sójových bobů rostou už 6 týdnů v řadě

18.09.2020 Zatímco většina obchodníků se v poslední době soustředila na vývoj instrumentů jako US100, OIL.WTI nebo zlato, tak sójové boby tiše a konzistentně v posledních týdnech rostly. Dostaly se dokonce na nejvyšší úrovně od května 2018. Ano, jedná se o období, kdy americký prezident Trump eskaloval obchodní válku s Čínou a sójové boby byly jednou z jeho obětí. Tentokrát to však vypadá, že Čína dodržuje objem nákupů zemědělských komodit dle Fáze 1 obchodní dohody. Prodeje bobů do Číny tak vystoupaly na rekordní úrovně.
img

Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem

14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
C:\fakepath\komodity.jpg

Čínská tragédie zvýší ceny komodit

27.08.2020 Čína se s rozsáhlými záplavami potýká již několik týdnů. Voda v gigantické přehradě Tři soutěsky na Modré řece dosahuje za 15 let existence díla rekordního množství. Přináší také nejistotu čínské ekonomice, která se stále vzpamatovává z koronavirové krize. Škody napáchané živlem se odhadují na 26 miliard dolarů a částka stále roste.
img

Čína osvobodí další zboží z USA od cla. Česká vláda zase zásilky z Číny zdraží.

13.05.2020 Čína představila dalších 79 amerických produktů dočasně osvobozených od odvetných cel zavedených v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Česká vláda naopak schválila novelu výrazně zdražující drobné zásilky z Číny.
C:\fakepath\corona2.jpg

Čína kvůli koronaviru varuje před hrozbou potravinové krize

20.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem by mohla vyvolat šok v mezinárodním obchodě se zemědělskými produkty a spustit novou globální potravinovou krizi. Uvedl to dnes náměstek čínského ministra zemědělství Jü Kchang-čen. Některé země už omezily vývoz hlavních obilovin a zvýšily nákupy do svých rezerv, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\komodity1.jpg

Top 3 nejobchodovanější komodity

10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
C:\fakepath\komodity.jpg

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích

31.01.2020 Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
img

Co znamená obchodní dohoda mezi USA a Čínou pro ceny kukuřice a sójových bobů?

19.12.2019 Jedním z hlavních výsledků fáze 1 obchodní dohody mezi USA a Čínou je výrazné zvýšení importů do Číny, z čehož by hlavní položkou měly být zemědělské komodity. Nákupy by měly vzrůst o 200 miliard dolarů v následujících dvou letech. Do konce roku 2021 by se tedy měly zdvojnásobit. Jedná se o velmi ambiciózní cíl, který se bude plnit pouze velmi obtížně. Před obchodními válkami byl americký podíl na čínských importech okolo 8 %. Ten však následně spadl někam k 6,5 %. Dostat se na původních 8 % je kredibilním cílem, ovšem obchodní dohoda by měla toto číslo posunout nad 12 %, což je v daném časovém horizontu minimálně diskutabilní závazek.
img

Čína a následně i Trump potvrdili dílčí dohodu v celní válce, sója vzrostla. Nejistota v jisté míře přetrvává, ale i tak jde o průlom, příznivý i pro Česko

13.12.2019 Čína dnes odpoledne středoevropského času potvrdila, že se se Spojenými státy dohodla na znění dílčí obchodní úmluvy obou zemí. V podstatě je tím završeno dojednávání první fáze této úmluvy, která má podle čínské strany devět oddílů. Přičemž by měly následovat dvě další fáze. Fáze druhá, která ale bude náročnější na vyjednávání, by podle tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa měla začít „okamžitě“, nebude se tedy čekat na povolební čas.
img

Klíčové obchodní rozhovory mezi USA a Čínou začínají, co můžeme čekat?

09.10.2019 V minulém týdnu patřily mezi důležité fundamenty hlavně makrodata. Tento týden je zaměřen více na politické faktory, které mohou určit směr finančních trhů na mnoho týdnů dopředu. Ve Washingtonu se ve čtvrtek setká čínská a americká obchodní delegace s cílem vyřešit dlouhodobé obchodní spory. Informace z jednání budou pod drobnohledem finančního světa.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Nálada v Německu hledá dno

24.09.2019 Po zářijovém propadu výrobní aktivity v Německu dnes trh bude bedlivě sledovat zveřejnění IFO indexu podnikatelského sentimentu. Nejvyšší soud ve Velké Británii rozhodne o legálnosti přerušení schůze parlamentu. V ČR statistici ukáží, zda důvěra podnikatelů a spotřebitelů klesla.
img

Turbulence na komoditním trhu

19.09.2019 Před historickým pondělním nárůstem cen surové ropy zažívaly hedgeové fondy další problematický týden předčasných nákupů. Vzápětí však přešly do prodeje v obavách z převisu nabídky.
C:\fakepath\USA-Cina.jfif

Shrnutí páteční seance: Americké akcie uzavřely smíšeně

15.09.2019 Americké akcie uzavřely páteční obchodování smíšeně. Náladu na trhu podpořily známky poklesu obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou, akcie technologického gigantu Apple se však dostaly pod tlak, protože bankovní společnost Goldman Sachs zhoršila výhled pro jejich cenu.
img

Čína chce zmínit negativní dopady obchodní války

11.09.2019 Rizikový sentiment dnes ráno zaznamenal změnu k lepšímu v reakci na zprávy z Číny, podle kterých by země mohla zavést opatření na zmírnění dopadu obchodní války. Uvedl to alespoň hlavní editor deníku Global Times Hu Xijin, který zprávu zveřejnil na svém twitteru. Podle něj by nová opatření navíc měla pomoci nejen čínským, ale také americkým společnostem působícím v Číně. Zpráva dnes ráno pomohla zvýšit poptávku po rizikových aktivech a měnách. Daří se hlavně AUD a mírně rostou také asijské indexy. Americké dluhopisy mezitím dál klesají, což dostalo 10leté výnosy už zpět nad hranici 1,7 %. Připomínáme, že obě země by měly začít s novými jednáními na nejvyšších úrovních už začátkem příštího měsíce.
C:\fakepath\graf.jpg

CFD obchodování se Saxo Bank

05.09.2019 CFD kontrakty nejsou zas tak komplikované, jak se na první pohled může zdát. V tomto článku si rozebereme CFD produkty, které můžete se Saxo Bank obchodovat.
img

Trumpova dnešní nová cla dále Američany ochudí. Čínu mohou od jednání o smíru v celní válce odradit hongkongské bouře

01.09.2019 Dnešním dnem zavádí americká administrativa další sadu cel na čínské zboží. Tentokrát bude dodatečně zatížen čínský dovoz do USA v ročním objemu 110 miliard dolarů. Nová celní sazba na toto zboží činí patnáct procent. Oproti předešlým celním navýšením Trumpovy administrativy se toto liší v tom, že významně zatěžuje běžné spotřební zboží typu obuvi, oděvů nebo některých oblíbených technologických hraček jako Apple Watch.
img

Komoditní výhled: Nastávají zlaté časy

16.07.2019 Globální fiskální panika, která se zřejmě spustí v nadcházejících čtvrtletích, přinese dodatečné zisky u několika klíčových komodit. Zdá se, že zlato je v nejlepší pozici, aby využilo obnoveného snižování sazeb centrálních bank a výnosů dluhopisů. Riziko obnovení měnové války by naopak mohlo oslabit americký dolar, což je pro komodity další pozitivní zpráva.
img

Špatné časy pro americké obiloviny

31.05.2019 Kukuřičné futures na chicagské burze rostou stále výš díky tomu, že se trh snaží přizpůsobit případnému dramatickému kolapsu vyhlídek na letošní rozsah výsadby a sklizně ve Spojených státech. Rozsáhlé záplavy v americkém kukuřičném pásu ohrožují značnou část letošní úrody.
img

Market alert: Na obilovinách se očekává rychlý cenový vzestup

29.05.2019 Na začátku roku nikdo nečekal, že trh s obilovinami bude patřit mezi nejzajímavější. Ceny dlouhodobě stagnovaly na nízkých úrovních. Reporty ukazovaly na perfektní podmínky pro různé typy zrnin jako pšenice, kukuřice nebo sójové boby. Nicméně nepřízeň počasí, která oddálila jarní výsadbu, způsobila nejhorší začátek sezóny za posledních 30 let. Později přišla také zvýšená nejistota z jednání o nové obchodní smlouvě mezi USA a Čínou. V tomto článku si rozebereme zmíněné faktory na dvou klíčových trzích - kukuřici a pšenici.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: USDCAD, ITA40, SOYBEAN

21.05.2019 Kanadský dolar patří mezi nejvíce rostoucí měny v tomto týdnu. Hlavním důvodem je odraz cen ropy na vyšší hodnoty a také poznámky amerického prezidenta Donalda Trumpa ke clům na ocel a hliník. Ropa se obchoduje na vyšších úrovních kvůli situaci na Středním východě, nicméně nejvyšší impuls pro CAD znamenalo rozhodnutí Donalda Trumpa vyjmout Kanadu a Mexiko z celního režimu na ocel a uhlí. Tento krok je předzvěstí ratifikace smlouvy USMCA - náhradě NAFTA. Pár USDCAD se obchoduje pod úrovní 1,34 a dostal se pod spodní limitu trojúhelníkového patternu. Pokud bude pokles dále pokračovat, tak se nedá vyloučit otestování nižší úrovně rostoucí klínové formace.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump chce uvalit na čínské zboží clo ve výši 100 miliard dolarů

06.04.2018 Americký prezident Donald Trump dnes požádal svého zástupce pro obchod, aby vypracoval seznam dalších čínských výrobků, na jejichž dovoz v hodnotě 100 miliard dolarů (zhruba dva biliony Kč) by zavedl nová cla. Informovala o tom agentura AP.
img

Komodity: Pozornost se přesouvá ze Sýrie na setkání Fedu

16.09.2013 V minulém týdnu polevil strach, jestli západní mocnosti provedou v Sýrii vojenský zásah. Čelní představitelé Ruska a Spojených států se nakonec dopracovali k dohodě, která by měla Sýrii vyčistit od chemických zbraní. A jaký to mělo vliv na komodity? Trhy s ropou začaly padat dolů, a o poznání hůře se vedlo i zlatu. V příštím týdnu, konkrétně 17. a 18. září, se totiž bude konat setkání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). Na něm má americký Fed oznámit začátek konce svého masivního programu nákupu aktiv.
img

Miliardáři a fondy opouštějí zlato. Je za vrcholem?

15.02.2013 George Soros a Louis Moore Bacon, největší dluhopisový fond světa PIMCO či investor Jim Rogers. Ti všichni se v poslední době stáhli ze svých pozic ve zlatě. Futures na drahý kov propadly nejvíce za osm let. Je zlatá doba za námi?
img

19.9. Silný dolar nahlodal u komodit podporu

19.09.2011 Ole S. Hansen, komoditní stratég Saxo BankAkciové trhy zakončily další volatilní...
img

Goldman Sachs končí sázku na růst cen komodit. Ropa, měď či bavlna jsou prý za hranou, taženy spekulanty

12.04.2011 Americká investiční banka Goldman Sachs překvapila trhy ukončením sázky na další růst cen části komodit v čele s ropou, mědí či bavlnou. Investorům tak z koše komodit sestaveného na konci roku 2010 doporučuje vystoupit dříve, než doposud předpokládala a poznamenává, že nemalá část poptávky a tím i růstu cen je ryze spekulativního charakteru, stojí v analýze, kterou má Patria Online k dispozici.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | George Soros | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Austrálie | Apple | Středoevropské měny | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Import | Nikkei | Akciové trhy | USD/BRL | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | CBOT | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Dlouhá pozice | Dluhopisový fond | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Futures | Grafy | High | IFO index | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | MT4 | Záloha | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Obchodní bilance | Opce | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Resistence | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Slippage | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Trend | Trendová čára | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Investiční instrumenty | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Contract for Difference | IEA | Credit Suisse | Gold | Obchodovat | MT5 | Investiční banka | Analytický tým | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Index cen | Výrobní náklady | Makrodata | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | USDCAD | Aktivum | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokeři | Cena | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | CFD kontrakty | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Conference Board | Černá labuť | Daňové přiznání | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Hodnota akcií | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Investování do komodit | Jádrová inflace | Jak investovat | Komodita | Komoditní | Kurz dolarů | Kurz USD | Libra | Lira | London metal exchange | Management | Market | Markets | Nákup komodit | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Online obchodování | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | SaxoBank | Sázky | Signály | Spekulace na růst | Švédská koruna | Trh | Unce zlata | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny zlata | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | EIA | Benzín | Diskont | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | WGC | Převis | Tržby | Světové ekonomiky | Bohatý | Contract | Kontrakt | Cukr | COT | 1 milion | Burze | Traders | Jim Rogers | Aramco | Dow Jonesův index | Jefferies | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Investing.com | Ole Hansen | Nová Čína | Paulson & Co. | Agentura AP | Barrick Gold | Sója | Reporty | Snižování sazeb | Důležité fundamenty | Brazílie | Dnešní fundamenty | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Jak investovat do komodit | Globální trhy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Linie podpory | SEB | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Contango | Miliardáři | Cena Brentu | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Globální finanční krize | Soros Fund Management | Index volatility VIX | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Setkání centrálních bankéřů | Fibo | Dnes na trzích | Propad | S&P | Výrobní aktivita | Cena mědi | Německý DAX | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Pokles výnosů | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Ethereum | Dluhové krize | Odhodlání | Výhled | Hlavní úroková sazba | Nakupovat akcie | Silné euro | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Světový obchod | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Manažeři fondů | Výnosy | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | TRY | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Japonský Nikkei | Konsenzus | Hlavní ekonom | Očekávání | Globální ekonomický výhled | Akcie firem | Bloomberg Commodity Index | Ceny pšenice | Objem zlata | Palladium | Backwardation | ETH | Dlouhodobé investování | Chuť investovat | Vzácné kovy | SaxoTraderPRO | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | Zlatý kov | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Šéf Fedu | Czech Fund | Obchodní rozhovory | USMCA | Trendové čáry | Trh s ropou | Výprodej akcií | Silnější dolar | Pomerančový džus | Cena plynu | Propad cen ropy | Posilování eura | Daňové reformy | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Americké podniky | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Čínské firmy | Růst cen komodit | Růst dolaru | Vysoké zisky | Velké riziko | Ceny zemního plynu | Market alert | USTR | Cena zemního plynu | Inflační očekávání | Michal Brožka | Slabší dolar | Ceny obilovin | Obiloviny | Riziko recese | Dopady obchodní války | DE30 | Komoditní výhled | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Pokles cen | Likvidita a volatilita | XTB Research | Cla na americké zboží | Silný dolar | Velcí spekulanti | Nové akcie | Cla na čínské zboží | Ekonomické problémy | Nejlidnatější země světa | Pohonné hmoty | Obchodování se Saxo Bank | CFD na akcie | CFD produkty | CFD na akciové indexy | CFD na ETF fondy | CFD na ETF | CFD na komodity | CFD na index volatility VIX | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Výnosy amerických státních dluhopisů | NGAS | Depozitní sazby | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Investice do platiny | Obchodní dohoda | Kakao | Akcií těžařů | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Vysoká likvidita | Trump dnes | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | Patterny | LNG | Býčí signál | Objem | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | FRED | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Pfizer | Růst cen | Bilance | Skupina OPEC+ | Amazon | Nulový úrok | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | Globální trh | Vývoj zásob zemního plynu | Statistika | Předpovědi | Na burze | Drahý kov | Impuls | Visa | Čínské zboží | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čínský vývoz | Problémy | COPPER | NAFTA | Nejistoty | Ranní komentář | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Růst amerických akcií | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | Prohlášení | Dieselgate | Míra | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bloomberg Commodity Spot Index | Americké centrální banky | Šperky | Fed index | xStation5 | Káva Arabica | Americké vlády | Stratég | US100 | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Commodity index | Zemědělství | Zpráva COT | Vyšší inflace | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo | Očekávaný vývoj | Trump | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | SEC | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | Prodávající | Poptávky po ropě | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | OIL.WTI | Americký Fed | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Nakoupit zlato | Výkyvy | Technologičtí giganti | Další vývoj | Stimuly | Letectví | Tržby společnosti | Poměr cen | Propad poptávky | Spotřebitelé | Počet nakažených | Zásobníky | Koronavirová krize | Domácnosti | Průmyslové komodity | Investiční banka Goldman Sachs | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | E-commerce | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Války | Organizace | Závislost | Práce | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Globální trh s ropou | Ekonomické oživení | Rutina | Nadprodukce | Býčí vyhlídky | Uzavření trhů | USD za barel | Potravinové krize | Čínský ministr zemědělství | Chan Čchang-fu | Šok v mezinárodním obchodě | Globální epidemie | Čínský vývoz zeleniny | Vývoz zeleniny | S&P500 | Dílčí index | Celosvětová poptávka po ropě | Investiční tituly | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Cestování | 3M | Zaměstnanci | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zboží z čínských e-shopů | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Vakcína | Oživení globální poptávky | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | JDE | Koronavirové pandemie | Rozhodnutí FOMC | Slabá poptávka | Čínská poptávka | Poptávka po zlatě | Stimulační balík | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Nízké sazby | Vlna koronaviru | Úroda | Exporty | Šance | Ceny | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | Vepřové maso | Silné momentum | Důvěra | Slabý dolar | Pravděpodobné výsledky | Sázka na růst | Počty nakažených | Podhodnocený | Čínská tragédie | Vývoj ceny sojových bobů | Dovozy potravin | Dovozy potravin z USA | Čínská komunistická strana | Slábnoucí americký dolar | Záplavy v Číně | Historické záplavy v Číně | Peso | Transparentnost | Inspirace | Ceny sójových bobů | Arabica | Politici | Diverzifikovat | Biden | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Libye | Americké měny | Dílčí indexy | GS | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Vakcinace | Výhled na rok | mBTU | USD za mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Vývoj těžby zemního plynu | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Atraktivita americké měny | Návrat růstu cen na cíl | Návrat růstu cen | Měny vyspělých zemí | Atraktivita zlata | Trendový růst | Slušný ekonomický růst | Vybavení na home office | Home office | Software pro online život | Online život | Upisovat nové akcie | Online prostředí | Uvolnění zákazů | Růst ceny | Zvýšení ceny | Ceny cukru | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Dnešní zasedání Fedu | Kov | Ceny povolenek | Nové rekordy | Růst ceny sójových bobů | Růst ceny cukru | Silný růst | Výrazný růst | Sýrie | AMD | Aktuality z komoditních trhů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Software Pin Bar
Software pro Kvantitativní analýzu
Software pro online život
Software pro těžbu
Softwarová fima
Softwarová firma
Softwarová společnost
Softwarové pirátství
Softwarový gigant
Sója

Následující klíčová slova

Solar Edge
SolarEdge
SolarEdge Technologies
SolarEdge Technologies (SEDG)
Solaris Asset Management
Solaris Group
Solární energie
Solární společnosti
Soleil Rouge
Solejmání
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít