Pondělí 08. březen 2021 10:46
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Purple Trading ziskovost

Klíčová slova - Zájem o dluhopisy

C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v Asii prudce oslabily, v Číně nejvíce od loňského července

04.03.2021 Akcie na burzách v Asii dnes výrazně oslabily, v Číně nejvíce za půl roku. Investoři se zbavovali firem, které se zaměřují na spotřebitele a na výrobu materiálů, kde se obávají, že trh už zpevnil až příliš. K nervozitě přispěl také obnovený růst výnosů klíčových dluhopisů, který si část investorů vysvětluje jako známku, že se začíná zvyšovat inflace a s ní také úrokové sazby.
img

Dluhopisy potěšila inflace, zatímco akcie se sbírají po odpoledním propadu

10.02.2021 Nevýrazný vývoj z dnešního dopoledne se postupně stáčel pozitivním směrem a také Wall Street začínala nahoře. Odpolední obchodování ale nakonec klidné není a akciím se ve výsledku vede hůř.
img

Itálie se těší na Draghiho, Alphabet roste po výsledcích, jinak ale akciím dochází dech

03.02.2021 Po několika dnech svižného růstu si akciové trhy přece jen vybírají přestávku. Odpoledne znamená pro evropské indexy vracení úvodních zisků, Londýn či Paříž už jsou v minusu. To ovšem neplatí pro Milán, kterému přináší 1,9 pct k dobru jméno nového premiéra. Měl by se jím stát bývalý šéf ECB Mario Draghi, který dnes potvrdil svůj záměr složit novou vládu.
img

IT sektor roste, rotace z předchozích dní korigována

11.11.2020 Na hlavních finančních trzích během dne nedocházelo k žádným zvratům, ale pozitivní vývoj se postupně upevnil a nabral na rozsahu. Evropské akciové indexy se posouvají stále více do plusu při růstu ve Frankfurtu a Paříži cca o 0,4 pct a v Londýně o procento. Na amerických trzích po otevření sledujeme korekci vývoje, který přinesl mnohdy masivní zisky cyklickým akciím dříve poškozeným koronakrizí a naopak ubíral peníze z technologického sektoru. Dnes tak naopak velké techy znovu velí k růstu a sektor je klíčovým tahounem S&P 500, jež aktuálně přidává necelé půlprocento.
C:\fakepath\top-10112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.11.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Pacifiku dnes skončilo v plusu, výjimkou byla Čína. Investory potěšila zpráva stran nadějné vakcíny proti koronaviru vyvíjené společnostmi Pfizer a BioNTech.
C:\fakepath\euro star.jpg

Zájem o dluhopisy EU na řešení dopadů koronavirové krize trvá

10.11.2020 Evropská unie získá z prodeje speciálních dluhopisů dalších 14 miliard eur (přes 370 miliard Kč). Jde o druhé kolo nabídky dluhopisů, s jejichž pomocí chce unie řešit dopady koronavirové krize na zaměstnanost. Zájem o dluhopisy byl mimořádný, stejně jako v prvním kole v říjnu. Investoři nabídli 140 miliard eur, tedy desetkrát tolik, než kolik chce unie získat. S odkazem na manažery emise to dnes uvedla agentura Reuters.
img

Strach z koronaviru ovládá sentiment a dodává sílu dolaru

25.09.2020 Tržní nálada v Evropě se od rána ještě citelně zhoršila. Naděje na nový fiskální balík v zámoří nevydržela trhy podporovat dlouho a do toho se přidaly stále přítomné obavy ze škod, které v Evropě způsobí současná vlna koronaviru. V centru pozornosti je situace ve Francii, Španělsku a Británii, kde přibývají restrikce. Navíc za dnešek zřejmě přijdou další vysoké statistiky o nově nakažených, což v Evropě znamená podporu pro restrikce a v zámoří strach ze začátku nového zrychlování nákazy.
C:\fakepath\r-20052020-lv.gif

Rusko dnes prodalo rekordní emisi státních dluhopisů

20.05.2020 Ruské ministerstvo financí dnes prodalo v aukci dluhopisy se splatnostní v říjnu 2027 za rekordních 112 miliard rublů (39,1 miliardy Kč). Rusko je tak další zemí, která se rozhodla využít současných mimořádně nízkých nákladů na úvěry a získat peníze k financování plánů na stimulaci ekonomiky po koronaviru, napsala agentura Bloomberg.
img

Klidnější růstový den. Po dobrých zprávách přijde report Fedu

04.03.2020 Velmi pozitivní den pro akcie i dluhopisy zařídila hlavně včerejší pomoc Fedu a absence nového šoku ze šíření koronaviru. Pomohly však i další zprávy. Sem řadíme americký předvolební boj, kdy tzv. superúterý vrátilo do hry v demokratických primárkách Joe Bidena. Pokles šancí extrémnějšího kandidáta Sanderse trhy kvitují s povděkem a v tomto smyslu jim mohlo svědčit i odstoupení Michaela Bloomberga. Středovější kandidáti tak nebudou dál tříštit síly a s tím rostou Bidenovy šance.
img

Před Fedem rostou dluhopisy a mírně i akcie. WHO svolává mimořádnou schůzi

29.01.2020 I při pohledu na odpolední vývoj hlavních trhů můžeme říci, že opatrnost investorů trvá, přestože se akciovým indexům daří většinou mírně růst. Jejich zisky jednak nejsou příliš přesvědčivé a navíc neutuchá zájem o dluhopisy, které byly naopak včera v nemilosti. Delší výnosy v USA i Německu klesají skoro o 4 bazické body. Zlato je zhruba na svém a totéž platí pro japonský jen. Eurodolar dál balancuje kolem 1,1000.
img

Euro padá po ECB, která neudělala vůbec nic

23.01.2020 Na hlavních akciových trzích v Evropě sílí negativní vývoj při poklesu už zhruba o 0,6 pct. Amerika navazuje ztrátami na úrovni 0,3 procenta. Od rána také zesílil zájem o dluhopisy, jejichž výnosy v USA i Evropě klesají na 10Y splatnosti skoro o 5 bodů. Zlato se vymanilo z červeného a připisuje si menší zisky. Naopak ropa pokračuje v pádu, který je už 3procentní. Za pozornost pak dnes stojí rovněž eurodolar, jenž se vydal dolů pod 1,1050.
img

Nejistota o americké ekonomice a smíšené výsledky. Trhy jsou koncem týdne opatrné

26.04.2019 Na hlavních finančních trzích panuje i koncem týdne celkem opatrná nálada. Hlavní evropské akciové indexy navazují na Asii a většinou lehce klesají. Firemní výsledková sezóna pokračuje ve smíšeném duchu. Na negativní straně najdeme Intel, Total, Deutsche Bank či Glencore, naopak solidními čísly přispěly evropské farmacie.
img

Slabá data, varování z Kanady a horší výsledky. Dluhopisové výnosy míří dolů, akciím se nedaří

24.04.2019 Americké burzy jsou na tom po otevření lépe než evropské, ale celkově se nálada na trzích oproti včerejšku posunula k horšímu a převládá pokles. Opět hrají významnou roli firemní data, když tentokrát moc nepotěšily Boeing, AT&T či Caterpillar. Stále nás však čekají velká jména jako Microsoft nebo Facebook.
img

Závěr týdne zhořkl s evropskými daty. Zájem o dluhopisy prudce roste, akcie se prodávají

22.03.2019 Finanční trhy se poslední dobou dostávaly do velmi dobré nálady díky vidině udržení měnové podpory. Byly však znát i pochybnosti dané zhoršením vyhlídek pro ekonomiku ze strany ECB i Fedu. A dnes se obavy ze slábnoucího růstu dostávají naplno do centra pozornosti po datech z eurozóny. Eurozóna svými výkony už delší dobu radost nerozdává, ale už to vypadalo, že nejhorší období zhoršování dat a překreslování prognóz máme za sebou. Dnešní PMI ukazují, že nikoli. Data za březen byla nečekaně špatná, přičemž jako největší zklamání můžeme označit klesající aktivitu v německém průmyslu.
img

Opatrnost, zamykání zisků z akcií a větší zájem o dluhopisy. Středa přináší změnu

20.03.2019 Středeční obchodování přináší obrat optimistické nálady, kterou jsme na trzích sledovali po většinu nedávných obchodních dní. Změnu naznačil už včerejší závěr na Wall Street a nepřesvědčivá Asie. Evropské akciové indexy následně klesají, přičemž nejhůř je na tom německý DAX . Ten byl včera lídrem růstu díky automobilkám, ale ty ho dnes naopak tíží a přidává se Bayer.
img

Smíšené obchodování - Boeing zůstává zátěží, brexit rizikem. Zájem o dluhopisy stoupl

12.03.2019 Oproti včerejší Americe a dnešní Asii začalo obchodování v Evropě už méně optimisticky a během dne se situace ještě o něco zhoršila. Nedá se říci, že by na tom byly hlavní akciové indexy vysloveně špatně, ale sledujeme zde už pouze smíšený vývoj při malých změnách ze včerejšího závěru. Amerika na tom odpoledne není o mnoho lépe.
img

Lehce zklamané akcie a další ztráty pro korunu

06.02.2019 Středeční obchodování na hlavních trzích ukazuje lehký odklon investorů z akcií a směřování do dluhopisů. Nejde ovšem o nic velkého. Evropské akcie jsou na tom smíšeně při podpoře bank a IT, americké indexy pak lehce klesají. Zájem o dluhopisy se soustřeďuje zejména na ty americké, přičemž v Evropě sledujeme pokles hlavně u delších výnosů.
img

S hrozbou recese se investoři stále více upínají k dluhopisům

14.01.2019 Navzdory oživení trhů v posledních dnech jsou si investoři stále více vědomi, že se posouváme směrem k recesi. Snaží se proto diverzifikovat. Dluhopisy mohou být jejich první volbou.
img

Zaútočí na volný obchod také Evropa? Vývoj trhů je smíšený, koruna další oslabení odvrátila

28.06.2018 Nerozhodnost a relativní klid evropských akcií z dnešního rána se poměrně brzy změnily v jednoznačný pokles. Hlavní indexy se zanořily hluboko do červeného v čele s německým DAXem a odpoledne se inspiruje také Amerika. Akcie na Wall Street ale ztrácejí zatím mírně.
img

V České republice stoupá zájem o investice do nemovitostí

05.11.2017 V České republice také současně roste i zájem o dluhopisy vydávané přímo developery. Roste i zájem o realitní fondy. Vzhledem k západní Evropě však stále zaostává. Nemovitostní fond ČS aktuálně expanduje na polský trh, kde za 3 miliardy korun koupil administrativní budovu Proximo ve Varšavě. I když od roku 2006 stoupla průměrná cena pražského bytu o více než 40 %, nabídka fondů, které umožňují pro drobné investory vklad svých peněz do nemovitostí a současně nemuset kupovat dané nemovitosti přímo, se doposud vůbec nezměnila. V západní Evropě jsou na tom mnohem lépe a zde velký výběr z většího množství podílových fondů zaměřených na reality.
Související klíčová slova: Brexit | Čína | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Mario Draghi | Rusko | USA | Britská libra | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Monetární politika | Kanada | Německo | Pražská burza | Česká měna | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | ETF | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Akciová burza | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Spready | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | DAX | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | High | Index DAX | Index PX | Investice | Investiční společnost | Japonský jen | Kapitálový trh | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Měna | Měny | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Fondy kvalifikovaných investorů | Pozice | Rating | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spread | Volatilita | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Evropa | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Optimismus | Výsledky | Strach | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Facebook | Burzy | Index | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Cena | CZK | Dnešní události | Dobrá investice | Dolar | Ekonomický cyklus | Finanční prostředky | Fondy | Frank | Hang Seng | Index Hang Seng | Investice do nemovitostí | Investiční | Investing | ISM | Kiyosaki | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | CEE | Ministerstvo financí | Itálie | Zaměstnanost | QE | Burze | TD Securities | Daiwa Securities | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | Caterpillar | Investing.com | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Tržní nálada | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Firmy | Glencore | Akcie v Asii | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Summit EU | Americké burzy | Propad | Index Nikkei | S&P | Německý DAX | Ztráty | Akcie na Wall Street | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéř | Propad akcií | Krize | Firemní výsledky | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Výběr zisků | Výnosy | Obchodování na akciových trzích | Vydávání dluhopisů | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Očekávání | Firemní data | Index KOSPI | Generali Investments | Jerome Powell | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy v ČR | Nemovitostní fondy | Drobní investoři | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Obchodní válka | CSI 300 | Americké dluhopisy | Forint | Dluhopisové výnosy | Akcie na burzách | Akcie v Evropě | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Šéf ECB | Obchodování na burzách | Vývoj kolem brexitu | Zájem investorů | Statistický úřad | Americké HDP | CNY | Výnos dluhopisů | Asociace pro kapitálový trh | KOSPI | Objem | Obchod | Zájem o investice | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Pfizer | Bilance | Avast | Vývoj trhu | Lagardeová | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | ADP | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Problémy | Nejistoty | GBP/EUR | Nálada | Míra | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Předseda | Americké vlády | Superúterý | O2 | Zpřísnění měnové politiky | Cenové tlaky | Nálada v Evropě | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Pandemie | Burzy v Hongkongu | Strach z koronaviru | SEC | Britský statistický úřad | Americká inflace | Index CSI 300 | Prudký propad | Kanadská centrální banka | Vývoj | Nová data | Výkyvy | Restrikce | Restriktivní opatření | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Šíření nemoci | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Růst | Koronavirové krize | Ekonomiky | Dopady koronavirové krize | Oživení cen ropy | Oživení cen | Dluhopisy s kratší splatností | Hospodářské oživení | Ekonomiky po koronaviru | Statistiky | S&P500 | Evropské indexy | Růst výnosů | Zadlužení | Členské státy | Ruské ministerstvo financí | Cristian Maggio | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Střední Evropa | Index Nikkei 225 | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Hlavní index Nikkei 225 | Důvěra | Druhá vlna koronaviru | Dluhopisy EU | IT sektor | Pfizer a BioNTech | Akcie na burzách v Asii
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

ZAI Finance
Zájem investorů
Zájem investorů o Polsko
Zájem kupců
Zájem o akcie
Zájem o akcie Saudi Aramco
Zájem obchodníků
Zájem o bitcoin
Zájem o bitcoiny
Zájem o digitální měny

Následující klíčová slova

Zájem o dolar
Zájem o hypotéky
Zájem o investice
Zájem o investice do zlata
Zájem o investici
Zájem o investování
Zájem o japonský jen
Zájem o koupi BTC
Zájem o německé dvouleté dluhopisy
Zájem o nová auta
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading ziskovost
Potvrďte prosím... Zavřít