Čtvrtek 02. prosinec 2021 02:10
reklama
InstaMarkets
reklama
Dukascopy krypto
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - Ekonomický cyklus

img

Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok

12.03.2021 Rostoucí výnosy rozevřely nůžky mezi jednotlivými sektory na akciovém trhu a investoři se nyní ptají, kam fundament pošle akciové trhy ve střednědobém horizontu a zda je na trzích ještě prostor pro nalezení zajímavějších výnosů. Podle JP Morgan napověděly o aktuálním trendu první měsíce v letošním roce.
img

Rozbřesk: Akcelerace českých mezd v časech lockdownu?

09.03.2021 Na první pohled to sice vypadá, že se situace na trhu práce už vrací do předkoronových časů, když nezaměstnanost roste jen symbolicky, zatímco růst mezd zrychluje, ale toto zdání přece jen trochu klame.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles

14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.
img

V ekonomické krizi je správné snižovat daně

20.11.2020 „Nižší daně pomohou všem zaměstnancům, kteří byli vysokým daňovým a odvodovým zatížením práce dlouhodobě penalizováni. Snížení daní navíc nastartuje hospodářský růst a pomůže k obnově České republiky po koronavirové krizi,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
img

Konec dluhopisové domobrany

26.08.2020 V 90. letech poradce bývalého amerického prezidenta Billa Clintona James Carville prohlásil: „Kdysi jsem si myslel, že bych se, existovala-li by reinkarnace, chtěl propříště narodit jako prezident nebo papež nebo basebalový pálkař s průměrem na pálce 0,400. Teď bych se ale raději chtěl narodit jako dluhopisový trh – můžete totiž kohokoliv zastrašovat“. S čerstvou zkušeností s tzv. Velkého dluhopisového masakru roku 1994, během něhož za rok vyrostly americké desetileté výnosy z 5,5 % na 8 %, tak trefně shrnul, že v těchto dobách dluhopisové trhy ještě vesměs fungovaly (i) jako jakési tržní výbory bdělosti, které svazovaly ruce vládám, které chtěly zcela sejít z cesty rozpočtové rozumnosti. V případě růstu rozhazovačnosti totiž vystavovaly růstem výnosů stopku expanzivním fiskálním plánům.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Spotřebitelská důvěra v eurozóně strhne další nechvalný rekord

20.05.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně zřejmě propadne na nejnižší úroveň od dob velké hospodářské krize. Finální inflace za celou eurozónu bude podle našeho odhadu revidována o jednu desetinku směrem dolů. Další pád čeká i ceny českých průmyslových výrobců.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
C:\fakepath\7.png

Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice

21.01.2020 Centrální banky, centrální bankéři, centrální všechno. Tento týden máme na programu zasedání tří centrálních bank. Spekulace nad tím kdo co prohlásil a jak to vlastně myslel, bude tento týden bezesporu hlavní téma. Osobně se přiznám, že se na to příliš netěším, na co se ale těším jsou obchodní příležitosti, které nabitý program zcela jistě nabídne. A na příležitosti je třeba se připravit.
C:\fakepath\dax.jpg

Index DAX

08.11.2019 Nemecký index DAX30 narástol za posledné dva týždne o zhruba 10% a do vrcholu z Januára 2018 už veľa nezostáva. Čo je motorom tohto rastu a aký vývoj môžeme do budúcna čakať?
img

Investície do rozvojových krajín

27.06.2019 Rozvojové krajiny sú špecifické vysokým potenciálom ekonomického rastu, čo na jednej strane môže byť lukratívne pre investorov, ale na druhej strane, pri tzv. „emerging markets“ existuje zvýšené riziko nestability. To súvisí predovšetkým s politickým, ekonomickým a právnym rizikom. Za pozitívne rozvojové sa regióny s vysokým potenciálom rastu považujem napríklad: Indiu a Čínou. Tieto regióny majú vysoký potenciál hospodárskeho rastu, keďže rastový potenciál ekonomiky skrz úroveň nezamestnanosti nie je plne využitý, čo odzrkadľuje aj diskrepancia medzi potenciálnym a reálnym HDP.
img

Akcie za velkou louží korigují předchozí ztráty

26.06.2019 Americké akcie otevřely dnešní seanci růstem, a to zejména za podpory informačních technologií. Index S&P 500 si připisuje čtvrt procenta, podobně na tom je i průmyslový Dow Jones a 0,9 % přidává technologický Nasdaq. Technologie podpořily v růstu výsledky společnosti Micron Technologies, jejíž zisk překonal nejoptimističtější odhady. Ostatními růstovými odvětvími jsou především cyklické sektory, defenzivní se dnes nacházejí v červeném.
img

Konec zvyšování sazeb – začátek jejich poklesu?

30.05.2019 Na svém posledním měnovém zasedání 2. května bankovní rada ČNB jednomyslně rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. Tím se aktuální cyklus zpřísňování měnové politiky v Česku s největší pravděpodobností završil. Základní úroková sazba stačila vystoupat na 2 %, což je stále výrazně pod úrovní neutrální sazby, kterou ČNB odhaduje zhruba o procento výše. I přesto, že ve svém komentáři ČNB zmiňuje možnost budoucího pohybu sazeb oběma směry, podle našeho názoru k dalšímu zvýšení již nedojde. Naopak, v příštím roce očekáváme postupné snižování úroků.
img

Investiční výhled Fidelity International pro 2. čtvrtletí 2019

06.05.2019 Anna Stupnytska, Head of Global Macro and Investment Strategy Fidelity International, vysvětluje: „Do 2. čtvrtletí vstupujeme s varováním, že stejné fundamentální problémy, které zpomalovaly růst, mohou přetrvávat. Jedná se ale spíš o návrat k podmínkám pozdního cyklu, než přímo o recesi. Trhy samým nadšením krátkodobě předstihly samy sebe, což způsobilo rozkol mezi fundamentálními faktory a cenami. Investoři přijímající bez výhrad přístup „risk-on“ by tak mohli být vystaveni výkyvům v sentimentu.“
img

ČNB využila poslední šanci na zvýšení sazeb

02.05.2019 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2 %. Pro toto rozhodnutí hlasovalo všech sedm členů bankovní rady. Adekvátně se zvýšila i lombardní sazba na 3,00 % a diskontní sazba na 1,00 %.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: ČNB už letos úrokové sazby zvyšovat nebude

02.05.2019 Dnešní zvýšení úrokových sazeb České národní banky je podle většiny analytiku letos poslední. Hlavním důvodem rozhodnutí bankovní rady je vysoký růst inflace, která by však podle prognóz měla zpomalovat, vyplývá z komentářů analytiků pro ČTK. Přes navýšení sazeb zdražování hypoték neočekávají.
img

ČNB zvyšuje sazby – dost možná naposledy

02.05.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s většinovým názorem trhu (16 analytiků z 19 oslovených agenturou Bloomberg) zvýšila svou základní úrokovou sazbu na 2 %. Zároveň byla zvýšena i lombardní vzrostla z 2,75 % na 3 % a diskontní sazba z 0,75 % na 1 %. Koruna, která v očekávání zvýšení úrokových sazeb včera posílila skrz 25,60 za euro, na rozhodnutí bankovní rady reagovala vlažně.
img

Mali by sa investori zaoberať spomalením priemyslu?

28.02.2019 Po zverejnení februárových PMI dát z Číny vieme s istotou povedať, že február je prvý mesiac za takmer 7 rokov, kedy PMI naznačuje spomalenie súčasne v eurozóne, Číne a v Japonsku. Malo by toto spomalenie zaujímať investorov? Na túto problematiku sa bližšie pozrieme v tejto analýze.
img

Euru se množí špatné zprávy, hospodářský růst mu ani letos nepomůže

07.02.2019 Euro dnes dostalo další impuls pro pokračování v prodejní aktivitě. Dá se tak usuzovat podle prognózy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, jelikož opět srazila svůj odhad pro hospodářský růst. Prognóza dnes dorazila poté, co včera dorazily z Německa data průmyslových objednávek, která poukázala na zhoršující se sentiment v největší ekonomice Evropy. Hlavní evropská měna dnes ztrácí již čtvrtou seanci v řadě a zatím nic nenapovídá tomu, že by se mělo z dlouhodobějšího hlediska něco změnit.
img

S hrozbou recese se investoři stále více upínají k dluhopisům

14.01.2019 Navzdory oživení trhů v posledních dnech jsou si investoři stále více vědomi, že se posouváme směrem k recesi. Snaží se proto diverzifikovat. Dluhopisy mohou být jejich první volbou.
img

Ozvěny trhu: Medvědí rodina se rozroste a upevní si nadvládu na akciových trzích

27.12.2018 Závěr letošního roku přivábil na trhy medvědy. Již několik akciových indexů totiž od svého letošního vrcholu spadlo o více jak 20 %, což je vývoj, který označujeme za začátek medvědího, tedy klesajícího trendu. Otázkou tak bezesporu je, zda se medvědí rodina rozroste o další členy. Podíváme-li se na dosavadní propady dalších světových indexů ze svých maxim, jako například amerického S&P 500, evropského Stoxx 600 nebo i celosvětového MSCI (-16 až -18 %), tak je velmi pravděpodobné, že k německému, italskému, japonskému nebo hongkongskému chlupáčovi se přidají další kamarádi.
C:\\fakepath\\TOP5-07112018-LV-21.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.11.2018 1) Dolar dnes na forexových trzích ve světě oslabuje. Obchodníci tak reagují na fakt, že demokraté v úterních volbách ve Spojených státech získali kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů. To zvýší jejich schopnost blokovat hospodářskou politiku republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Podle analytiků tak není pravděpodobné, že by Spojené státy v brzké době přikročily k větším rozpočtovým opatřením na podporu ekonomického růstu.
img

Obrázky dňa: Svet sa po páde Lehman Brothers poučil aspoň v niečom – rast úverov súkromnej sfére je stále podstatne nižší ako pred krízou

14.09.2018 Keďže máme výročie pádu Lehman Brothers tak sa objavilo na túto tému zopár zaujímavých grafov. Najviac ma zaujal tento – medziročný rast dlhu súkromnej sfére je vo vyspelých krajinách stále podstatne nižší ako pred krízou, dokonca aj ako pred hypotekárnou bublinou. Čiže minimálne v najväčších vyspelých ekonomikách výraznejšie problémy ohľadom nadmerného súkromného dlhu v dohľadnej dobe nehrozia. Neplatí to však pre niektoré menšie vyspelé ekonomiky (Kanada, Austrália) a ani pre Čínu (hoci tam je problematická kategorizácia, či sú pološtátne firmy, ktorým masívne vzrástol dlh, štátne alebo nie) (@Schuldensuehner):
img

Americké akcie si žijú vlastným životom. Vďaka technologickým firmám.

11.09.2018 Pozrel som sa na to, ako sa vyvíja ocenenie jednotlivých akciových indexov (pomer ceny k očakávaným ročným ziskom). Konkrétne som porovnával jeho aktuálny stav s päťročným priemerom. Takmer všetky indexy, na ktoré som sa pozeral, majú ocenenie hlboko pod päťročným priemerom. Hlavnými dôvodmi sa javia byť obavy o dopady obchodných vojen a o dopady aktuálneho výplachu mien rozvíjajúcich sa ekonomík. V praxi to znamená, že vyzerajú byť lacné a že pokiaľ sa nenaplnia aktuálne obavy, tak môžu ísť akcie vyššie.
img

Fidelity International: Komentář Anny Stupnytské k zasedání FEDu

02.08.2018 Včerejší setkání FEDu proběhlo bez zvláštních událostí a vyhlášení následných kroků nepřineslo výraznější překvapení. Celkový tón byl optimistický i vzhledem k silnému růstu ve druhém čtvrtletí letošního roku a ostatním faktorům, které jsou s tím konsistentní. Ukazatele trhu práce zůstávají solidní, a to i přes mírný nárůst míry nezaměstnanosti v červnu. Data ohledně výroby jsou také silná, jak dokládá současný průzkum průmyslové výroby připravený organizací Institute for Supply Management. Inflace se přibližuje cíli, i když velmi pomalu. Vzhledem k tomu všemu neexistuje žádný zřejmý důvod, proč by Federální výbor pro volný trh (FOMC) měl změnit svou politiku nebo se odklonit od té stávající. Obchodní válka je sice důvodem k obavám, avšak doposud nebyl dostatek důkazů, které by naznačovaly, že cla mají negativní dopad na ekonomiku. Sentiment byl do jisté míry ovlivněn, avšak obavy mezi členy FOMC se v oficiálním prohlášení dosud neobjevily.
img

Ozvěny trhu: Proč se centrální banky nemusí připravovat na recesi zvyšováním sazeb

19.06.2018 Americká centrální banka podruhé v tomto roce zvýšila sazby, a už se ozývají hlasy, že by si i ECB měla pospíšit. Argumentují, že budou-li úrokové sazby vyšší, budou se mít centrální banky odkud odrazit v případě ekonomického zpomalení. Jako kdyby měly teď brzdit rozjetý vlak, aby mohly později šlápnout na plyn. Avšak i při současném zvyšování podle své projekce bude Fed na předpokládané přirozené úrokové sazbě tak za dva roky. S velkou pravděpodobností v té době už teď nejdelší ekonomický cyklus skončí a americká ekonomika bude ve fázi zpomalení. To znamená, že Fed bude muset sazby v té době znovu snižovat.
img

Geopolitika a její vliv na trhy

22.05.2018 Geopolitika se opět dostává do centra pozornosti, je proto logické, že i investoři budou řešit její dopady na již zralý globální ekonomický cyklus a na ještě více rozšířený tržní cyklus většiny akciových a dluhopisových indexů. „Na jedné straně geopolitika vysvětluje nedávné období tržní volatility, ale může být zavádějící. Podle mého názoru to dokazuje nepochopení toho, co hnalo nahoru výnosy v posledních letech,“ uvádí ve svém komentáři Paras Anand, hlavní ředitel pro oblast akcií v Evropě, Fidelity International.
img

Úrok – matka všetkého zla

15.05.2018 Výrok tureckého prezidenta, že úroky sú matkou všetkého zla, má možno svoj základ v moslimskom náboženstve. No jeho súčasné načasovanie nie je náhodné. Naopak, turecká líra oslabuje na historické minimá tempom 5% mesačne, čo zvyšuje infláciu a zhoršuje pozíciu vlády pred blížiacimi sa voľbami. Avšak kolaps domácej meny nie je výhradne problémom Turecka. Problém má celý svet.
img

Q1 2018 priniesol obavy o recesiu

01.04.2018 Rok 2018 začal veľký treskom, najmä na akciových trhoch. Kým počas minulého roka priemerný týždenný pohyb na akciovom indexe S&P500 bol 32 bodov, v tomto roku je jeho priemerný pohyb trojnásobne vyšší – až 99 bodov. Táto volatilita môže byť znamením konca rastu akcií.
img

Recese na obzoru?

18.01.2018 Nynější ekonomické oživení ve Spojených státech vstupuje do svého devátého roku a podle opatrnějších investorů už notně přesluhuje svou dobu trvání. Tito investoři proto snižují svou expozici v relativně drahých amerických akciích i rizikovějších měnách emerging markets. Dá se však další recese lehce predikovat?
img

Výhled Fidelity International pro cenné papíry s pevným výnosem: důležité je načasování, aktivní výběr i obětování některých výnosů

03.01.2018 Evropské ekonomiky stále zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Uplynulý rok 2017 bude ve třídě aktiv s fixním výnosem zapsán jako rok s dobrými výnosy. V roce 2018 ale budou podle expertů Fidelity International výnosy této třídy aktiv většinou nižší. Není podle nich pochyb, že volání po korekcích se znovu objeví i v roce 2018. Charles McKenzie, CIO pro Fixed Income Fidelity International proto doporučuje: „V investování do této třídy aktiv se vyplatí být při výběru aktivní. V této fázi cyklu doporučujeme některé výnosy obětovat.“
img

Výhled Fidelity International pro akciové trhy Evropy 2018: vypadá to na prodloužení cyklu. Klíčový bude výběr.

14.12.2017 Evropské ekonomiky zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Evropské akcie sice nejsou vyloženě levné, ale oproti alternativám jsou atraktivně oceněné. „Nyní je více než kdy jindy důležité dobře vybírat,“ říká Matt Siddle, portfolio manažer Fidelity International.
cnb 1110.jpg

Analytici: ČNB je první bankou v EU, která zvýšila úrokové sazby

03.08.2017 Česká národní banka (ČNB) je první centrální bankou v Evropské unii, která se během současného hospodářského cyklu zvýšila úrokové sazby. Uvedli to dnes analytici. Předpokládají, že centrální banka bude ve zvyšování sazeb pokračovat.
img

Amerika na prvním místě, protekcionismus na prvním místě

31.01.2017 Do teď byl nejviditelnějším výsledkem Trumpova vítězství nárůst úrokových sazeb (od 8. listopadu je to o 50 bazických bodů na amerických desetiletých dluhopisech). Investoři už předpokládají, že Trumpova ekonomická politika bude inflační. Klid na trhu je ale neopodstatněný vzhledem k protekcionistické politice, kterou prezidentův nástupní projev jen potvrdil („Musíme ochránit naše hranice před nebezpečím ostatních zemí, které přebírají naši výrobu, kradou naše firmy a ničí naše pracovní místa. Nakupujte americké výrobky a najímejte Američany.“)
img

Zvyšují centrální banky bezpečnost finančního systému, nebo mu škodí?

19.01.2017 Banky nakupují riziková aktiva a používají k tomu peníze, které jim půjčují lidé ve snaze investovat do bezpečných aktiv. Celý proces tak stojí částečně na určitém klamu a také na explicitní podpoře ze strany vlády, která bankám umožňuje získávat peníze od opatrných střadatelů. Podpora ze strany vlády probíhá mimo jiné tak, že je bankám umožněno získat půjčky od banky centrální, a to v neomezeném množství a za relativně nízkých sazeb. Centrální banka tak vykonává funkci „věřitele poslední instance“ a banky díky ní mohou získat zdroje během paniky. Nemusí pak prodávat riziková aktiva se ztrátou.
img

Euro v roce 2017

02.01.2017 Společná evropská měna se na konci loňského roku neubránila tlaku amerického dolaru, který se svezl na optimistické Trumpově vlně a stlačil tak měnový pár EUR/USD o několik procent níže. Analytici se předhánějí při zlepšování odhadu vývoje americké ekonomiky i dolaru, euro však podle mého může velice příjemně překvapit.
img

Rok 2017: jedna dobrá a dvě špatné zprávy pro světovou ekonomiku

02.01.2017 Autor: Christopher Dembik, vedoucí oddělení makroekonomické strategie Saxo Bank v Paříži „V životě existují dva druhy ...
img

Nenechajte sa oklamať!

16.11.2016 Dnešná analýza je o komplexnom aktuálnom pohľade na súčasný finančný trh. Sumarizujeme v ňom hlavné body, o ktorých sme písali v našich analýzach a rozprávali na našich webinároch. Cieľom je vytvoriť jasný a zrozumiteľný pohľad na momentálne dianie okolo nás.
img

Trump tromfol Bernankeho

13.11.2016 Donald Trump ešte nie je ani prezidentom, no už dokázal to, čo sa Bernankemu nepodarilo za osem rokov - výrazne zvýšil inflačné očakávania. Svet sa teší. Vydrží mu to?
img

Depresný ekonomický cyklus

02.11.2016 Ľudia milujú jednoduchý pohľad na svet – buď je všetko čierne alebo biele. Avšak takmer vždy je pravda niekde uprostred. Mať extrémny názor je nebezpečné, minimálne finančne.
img

Keď sa cykly nesynchronizujú

27.10.2016 Príroda je zázračná. Ľudí, ktorí majú otvorené oči, môže celý život fascinovať. Jej múdrosť je omnoho hlbšia ako pár jednoduchých logických dedukcií. Je založená na miliónoch pokusov, z ktorých veľká väčšina nevyšla, no tá čo vyšla sa osvedčila. Z tohto pohľadu je ľudské sebavedomie až smiešne. Najmä, ak je založené iba na limitovaných skúsenostiach a obmedzených matematických modeloch.
img

Forexový výhľad na 10. týždeň roka 2016

07.03.2016  Rekapitulácia minulého týždňa  Očakávané udalosti tohto týždňa Utorok: V noci očakávame z Japonska bežný účet pla...
img

5 nepravdivých mýtov o spätnom odkupovaní akcií

21.01.2016 V poslednom období sa na trhu začalo hovoriť o tom, že efektivita spätného odkupovania akcií (share buybacks) ako spôs...
img

Americký dolar se nedá zastavit

18.11.2015 Poptávka po americkém dolaru nevychladla ani včera a stlačila měnový pár EUR/USD dále do blízkosti letošních minim. A to i přesto, že průmyslová produkce v USA klesla už třetím měsícem po sobě a naopak německý předstihový index ZEW překonal očekávání.
img

4 varovné signály, ktorým by obchodníci mali venovať pozornosť

14.10.2015 Od minulého týždňa sme na akciových trhoch zaznamenali výraznejší rast. Obchodníci pravdepodobne zabudli na varovné si...
img

Začátek konce centrálních bank

22.01.2015 Náhlé odstranění stropu švýcarského franku Švýcarskou národní bankou (SNB) minulý týden mělo dalekosáhlé následky, kte...
img

Komodity: Technická analýza Měď, Daily

18.09.2013 Trhu rafinované mědi se daří oproti drahým kovům podstatně lépe a odráží především ekonomický cyklus. Pokud zoh...
img

Boom - Bubble - Burst. Boom...

01.03.2013 Sentiment na trhu sa nám výrazne zhoršuje, pričom sa však nestalo nič nové ani zásadné. Len sa započítav...
img

5. výročie maxím indexu SP500

10.10.2012 Akciové trhy v US včera zaznamenali silný pokles, ktorý viedol opäť technologický sektor. Akcie Apple totiž zaznamenali ďalší pokles. Intradenne sa obchodovali so stratou vyššou ako 2%, no nakoniec sa im podarilo uzatvoriť len s poklesom o 0,36%. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones -0,81%, SP500 -0,99%, Nasdaq Composite -1,52%.
img

Čína ruší část dovozů uhlí a železa a tlačí na ceny. Ekonomika přibrzdila příliš

21.05.2012 Čínští dovozci žádají zahraniční exportéry, aby odložili či zrušili část uzavřen...
img

Tak šel čas: 18 týden 2012

04.05.2012 Sell in May and go away? :)
img

Forex jako donut

15.01.2011 Článek o tom, jak si asi představit forex trh.
img
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | EUR/NOK | EUR/CZK | Obchodování na burze | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | CAPEX | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedge | High | Holubice | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitalový výnos | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LIBOR | Likvidita | Long | Loonie | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rating | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Spotový trh | Spread | Stop Out | Swap | Swing | Swingový obchodník | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Měnový koš | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Spekulant | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Recesia | RBNZ | Ozvěny trhu | Partners | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Carry trades | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bankrot USA | Běžný účet | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Day trading | Devizové trhy | DJIA | Do čeho investovat | Dolar | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Ekonomika aktuálně | Ekonomika USA | Eura | EURGBP | Euro dnes | Evropská měna | Finanční prostředky | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexové obchody | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HDP USA | Hodnota akcií | Index DJIA | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak nakupovat akcie | Japonská ekonomika | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz jüanu | Kurz měny | Kurzu měn | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Markets | Měnový kurz | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pasivní příjem | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Saxo Trader | Směnárny | Société Générale | SP500 | Shares | Stoxx | Trh | Turecká měna | Twitter | Úrokové swapy | Úrokový swap | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | Buffett | Put | Báze | Buy | CEE | Centrální depozitář | Depozitář | Ekonomika Číny | Ex-dividend | Indie | Měď | Obchodní den | REIT | ROCE | Sell | Strong Buy | Itálie | Spojené státy | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Casino | Komise | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Úspěšný investor | Retail | Burze | Currency | Day trader | Dividendové akcie | Forex trh | Investment | Zlatý standard | SMBC | Markit | Wells Fargo | Bankovní sektor | MSCI | SMBC Nikko Securities | Generali Investments CEE | Caterpillar | Investing.com | Macquarie | NATO | Oslabení eura | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Světová měna | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Bavlna | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Zero Hedge | Pokles akcií | Tržní cyklus | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Měkké komodity | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Averze vůči riziku | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Rozdávání peněz | Fidelity International | Posilování koruny | US akcie | Obchodní styl | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Economic | Inflační tlaky | Akcie v USA | Xetra | Portfolio fondu | Velké banky | Daňové příjmy | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Intervence centrálních bank | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Fibo | Propad | DAX30 | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Nálada na trhu | Americké indexy | Nejistota | Erste | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Tesla | Dluhové krize | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Poplatky za obchodování | Akcie na burze | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Pražský parket | Makroekonomika | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Institucionální investoři | Příjmy | cTrader | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | ex | Oslabování měny | Generali Investments | J.P. Morgan | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Intradenní obchody | BHS | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Jerome Powell | Ray Dalio | Inteligentní investor | Štěpán Hájek | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Výnosy desetiletých dluhopisů | Airbnb | Ekonomické výsledky | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | LYNX webinář | Očekávání investorů | Růstové akcie | Analytik finančních trhů | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Výplata dividend | Výplaty dividend | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Christopher Dembik | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Prezident Trump | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Odhady světových akciových indexů | Centrální depozitář cenných papírů | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Vývoz do Británie | Velké riziko | Odložení brexitu | Makroekonomické strategie | Obchodní rozhodnutí | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Inflace v ČR | IPO Instacart | Technologický Nasdaq | Zákaznická podpora | Akcie firmy | Silnější euro | Vyšší mzdy | Začít obchodovat | Americké společnosti | Akcie a ETF | Býčí výhled | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Vývoj na trzích | Štěpán Křeček | Prodej na krátko | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Hospodářská recese | Denní graf | Vlastní akcie | Výše dividendy | UCITS | Snížení daní | Asociace pro kapitálový trh | iShares | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Investment Management | Obchodní model | Jana Brodani | Deficit | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | UCITS ETF | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Počet obchodů | Ekonomický vývoj | GM | Lagardeová | Amazon | Miliardy | Rozdělení zisku | Technologický sektor | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Rostoucí náklady | General Motors | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Německý ZEW index | Pojišťovny | Nejistoty | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Plyn | Prohlášení | AbbVie | Míra | Úroky | Měnové politiky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Biotechnologické společnosti | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dot-com | Ztráta | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Slabý ekonomický růst | Shortování akcií | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | Zvýšení inflace | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Netflix | Hodnota společnosti | Výplaty dividendy | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Vyplácení dividend | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pohyby cen | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Epidemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Vstupy | Výstupy | Zlepšení | Úsilí | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Rozhodování | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Prodávající | Nižší daně | Valuace | COVID-19 | FinTech akcie | Ekonomické recese | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Vývoj | Hospodářská politika | Mzda | Mediánová mzda | Guru | Výkyvy | WP | Aerolinky | Profitovat | Nákupy akcií | Letectví | Největší pády | Masivní propad | Zisk společnosti | Historická zkušenost | Třída aktiv | Pandemie COVID-19 | Historie | Valné hromady | Domácnosti | Asociace | Fundament | Dividendové výnosy | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Ekonomiky | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Poradce | Akcie Nvidia | Práce | Údaje | Celková inflace | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Peníze z vrtulníku | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Vývoj cen na světových komoditních trzích | Důvěra v eurozóně | Reddit | Cestování | 3M | Shell | Ekonomická realita | Zaměstnanci | Dividendové ETF | PEPSICO | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Auta | Levné peníze | Vakcína | Potenciální zisk | Němečtí investoři | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | ČR | Zadlužení firem | Soubor pravidel | Reálná ekonomika | Antivirus | Výplata | Covid | Internetové bubliny | Fintech společnosti | Akcie Coca-Cola | Medtronic | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Američtí politici | Verizon Communications | Podhodnocené akcie | Počet akcií | Konzistentní ziskovost | Coca-Cola | SPAC | Zhodnocení akcií | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Budoucí vývoj | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Biden | Poptávka po akciích | NextEra | Energetický sektor | Chování ceny | Investice do solární energie | Solární energie | JPM | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Akciové investování | NextEra Energy | GME | GameStop | Změny úrokových sazeb | Očkování | Mutace viru | Měnový pár EUR/PLN | Stimulační balíček | Růst ceny | DOT | Držení pozice | Situace na trhu | Vhodné akcie | Akcie Gamestop | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | FinTech akcie 2021 | Rostoucí výnosy | Tržní sektory
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Ekonomické zotavení
Ekonomické zotavování
Ekonomické zotavování v USA
Ekonomické zpomalení
Ekonomické zpravodajství
Ekonomické zprávy
Ekonomický analfabet
Ekonomický a strategický výzkum
Ekonomický balíček
Ekonomický boom

Následující klíčová slova

Ekonomický dialog
Ekonomický dopad
Ekonomický dopad koronaviru
Ekonomický dopad viru
Ekonomický establishment
Ekonomický indikátor
Ekonomický institut
Ekonomický institut Ifo
Ekonomický institut Wifo
Ekonomický kalendář
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít