Pondělí 19. duben 2021 14:14
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Podílové fondy

img

Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?

29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
C:\fakepath\FXstreet-clanek-ETF-clanek-01032021.jpg

ETF - investice, které mají budoucnost

01.03.2021 V posledních letech slyšíme z leva z prava jak nesmyslné je nechávat peníze na bankovním účtu, protože nám je den co den pomalu ale jistě požírá všudypřítomná inflace. A ano opravdu to není žádný výmysl, inflace tu s námi je a nejspíš ještě dlouho bude. Proto jsme ani my opět nelenili a pokusili se najít řešení pro všechny nadšence, kteří již nechtějí nečinně přihlížet tomu, jak se kupní síla jejich těžce vydělaných peněz pomalu vytrácí.
img

Akciové fondy jsou od začátku roku v kladných číslech

21.12.2020 Od začátku roku akciové fondy vykazují výkonnost 1,17 %, v říjnu vykazovaly -2,05 %. Dluhopisové fondy si v listopadu připisují zhodnocení 0,95 %, v říjnu 3,07 % a peněžní fondy zaznamenaly nejvyšší meziměsíční propad za listopad a vykazují tak 0,43 %, pro připomenutí v říjnu si připisovaly 5,14 %. Smíšené fondy si připisují 1,88 %, v říjnu to bylo 0,57 %. Komoditní fondy vykazují pokles ve všech sledovaných obdobích, od začátku roku vykazují pokles -5,97 % a v říjnu poklesly o -6,23 %. Nemovitostní fondy si na konci listopadu odepsaly -8,46 %, v říjnu měly pokles -8,74 %. Index podílových fondů uvádí celkové číslo za jednotlivé skupiny fondů. Rozdílná výkonnost fondů v měně fondu a v CZK je dána vývojem měnových kurzů.
img

17 investičních a finanční pojmů, které musí znát každý úspěšný investor

11.09.2020 Finanční páka, likvidita, kapitálový trh, cenné papíry, podílové fondy, volatilita. Ze začátku může být záplava termínů a pojmů pro nového investora ohromující. Začátky bývají náročné, a proto jsme připravili tento článek, který má pomoci začínajícím investorům lépe se orientovat v základních investičních a finančních pojmech, zkratkách a výrazech.
img

Investorské chování: Jak investovat a nepřijít na buben

24.08.2020 Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a letošní rok je toho ukázkovým příkladem. Na akciových trzích došlo v březnu s nástupem koronavirové epidemie k více než 30% poklesu z předchozích maxim. Podobně tak kurz koruny a lokální dluhopisy prošly výraznou korekcí a dostaly se svými cenami na dlouholetá minima. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat nic. Což se s odstupem několika měsíců opět potvrdilo. Trhy téměř vymazaly předchozí ztráty, a kdo prodával v době ztrát, ten tratil. Získat mohl naopak ten, kdo prozíravě nakoupil. Například americké akcie se od počátku roku dostaly na kladnou nulu, smazaly tedy celý koronavirový pokles.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Květen ve znamení zvýšené volatility

08.06.2020 Podílové fondy v květnu stahovaly propady, které si připsaly na přelomu února a března, kdy jsme na finančních trzích zažili výrazný pokles v souvislosti s koronavirem. Akciové fondy se na konci března odrazily od svého pomyslného dna a následující dva měsíce posilovaly. V květnu se však dostavila zvýšená volatilita a akciové fondy od začátku roku tak dosahují záporné výkonnosti -8,90 %. Pro připomenutí v dubnu si připisovaly výkonnost -11,39 %. Posilovaly také fondy fondů, které mají od počátku roku výkonnost -6,49 % a komoditní fondy, byť ty stále zaznamenávají největší propady ze skupiny podílových fondů. Kladného zhodnocení od začátku roku dosahují pouze fondy peněžního trhu a dluhopisové fondy. Výkonnost fondů v CZK byla ovlivněna březnovým oslabením koruny, tudíž si fondy připsaly mírnější propady. Vyplývá to z Broker Consulting Index podílových fondů za květen 2020.
img

5 tipů jak investovat (nejen) v době krize

25.05.2020 Vzhledem k mimořádným okolnostem se může zdát, že v oblasti investic se objevuje stále více otázek, a žádné záruky. Pořád ale platí, že investování je jedna z možností, jak si zajistit stabilní příjem. Do čeho v době zpomalení ekonomiky investovat, a jakých základních pravidel se držet?
img

Porovnání forem spoření: Jak můžete zhodnotit své peníze?

20.05.2020 Rádi byste ze svých výnosů získali více a našetřili si třeba na nové auto, vybavení bytu či na vysněnou dovolenou? Pak své peníze nenechávejte ležet ladem na běžném účtu a vyberte si vhodnou formu spoření. Připravili jsme přehled možností, díky kterým finance efektivně zhodnotíte.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

NEBOJTE SE INVESTOVAT V DOBĚ KRIZE. ZÁSADNÍ JE PRAVIDELNOST

30.04.2020 Již druhý měsíc žijeme s koronavirovým rizikem. Že náročné období zažívá i celá ekonomika a trhy, postřehl každý, kdo alespoň občas sleduje zprávy. Zaznívají slova jako hospodářská recese, nezaměstnanost, padající trhy. V takových chvílích někteří investoři znejistí a k vlastní škodě se rozhodují k bezhlavému prodeji svých investic.
img

Podílové fondy spadly vesměs do ztrát, akciové ztratily 19 %

07.04.2020  Podílové fondy se vzhledem k současné situaci na českých i globálních trzích dostaly v prvním čtvrtletí do ztrát. Akciové fondy v průměru přišly o téměř 19 procent. V plusových hodnotách byly pouze fondy peněžního trhu, které si připsaly přes osm procent. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů.
C:\fakepath\fed-19032020-lv.jpg

Centrální banky USA a Austrálie kvůli viru dál podpoří ekonomiky

19.03.2020 Centrální banky Spojených států (Fed) a Austrálie (RBA) zavádějí nová opatření na podporu svých ekonomik, které se potýkají s problémy kvůli šíření onemocnění způsobeného novým koronavirem. RBA snížila hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na minimum 0,25 procenta, zatímco Fed spustil třetí nouzový úvěrový program pro banky. Fed a RBA tak následují Evropskou centrální banku (ECB), která v noci na dnešek představila nový program nákupu dluhopisů.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Překvapení se nekoná, nejvýkonnější v roce 2019 byly akciové fondy

17.01.2020 V loňském roce se nejvíce dařilo akciovým fondům, závěr roku ukončily s průměrným výnosem 21,12 %, což vzhledem k průběžným výsledkům není příliš překvapující. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za prosinec 2019.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
img

ČEŠI SE UČÍ INVESTOVAT, ZŮSTÁVAJÍ ALE SPÍŠE KONZERVATIVNÍ

26.09.2019 Objem prostředků ve fondech kolektivního investování postupně roste a ukazuje se tak, že Češi navzdory své pověstné opatrnosti přicházejí investování na chuť. Když se podíváme na vývoj v posledních 12 letech, tedy od předkrizového roku 2007, jediný opravdu výrazný meziroční pokles zaznamenal objem zainvestovaných prostředků naposledy právě se začátkem ekonomické krize v roce 2008. Od té doby je tendence s mírnými výkyvy rostoucí. Také vývoj v prvním pololetí 2019 potvrzuje postupné dlouhodobé navyšování podílu investic do podílových fondů na celkovém majetku domácností. „Obzvláště první kvartál 2019 přinesl enormní růst a výše prostředků poprvé překročila hranici půl bilionu korun. Navzdory avizovanému riziku nástupu ekonomické recese optimismus investorů zjevně stále přetrvává, což potvrzuje i rostoucí příliv investic do fondů,“ komentuje Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.
img

Thyssenkrupp opustí hlavní index německých akcií DAX

05.09.2019 Německá ocelárna Thyssenkrupp opustí 23. září hlavní index německých akcií DAX. Nahradí ji výrobce leteckých motorů MTU Aero Engines AG. Oznámila to společnost Deutsche Börse, která provozuje akciovou burzu ve Frankfurtu nad Mohanem. Thyssenkrupp je tak už druhým zakládajícím členem, který index DAX letos opouští. Důvodem je slabý výkon a s tím spojený pokles ceny akcií firmy.
img

Podílové fondy v pololetí vydělávaly, hlavně ty akciové

08.07.2019 Podílové fondy v prvním pololetí 2019 vydělávaly. Nejlépe si vedly akciové fondy, které se zhodnotily v průměru o téměř 13 procent hodnoty. Dluhopisové fondy vydělaly 3,6 procenta, fondy peněžního trhu byly v korunovém vyjádření 0,5 procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Návod, jak si vybrat nejlepšího online brokera

05.05.2019 Poplatky, minimální částka vkladu a spread jsou jen některé z faktorů, které byste měli zvážit při výběru online brokera. Nikdy nebyl lepší čas na to, abyste se stali investorem: konkurence mezi online brokery je tvrdá, což znamená, že náklady se snižují a nabízené služby se zlepšují.
img

Reality – Menší byty jsou v kurzu

24.04.2019 Pokud investujete do realit, zaměřte se na menší byty. Levnější malé byty jsou nejvíce žádané a představují cestu k dostupnému bydlení. Investoři při výstavbě cílí na studenty a seniory.
img

Opomíjené fondy kvalifikovaných investorů

14.01.2019 Navzdory strmému růstu objemu aktiv v českých fondech kvalifikovaných investorů, je u nás investice skrze tyto investiční vehikly, v porovnání se situací na vyspělých kapitálových trzích, nadále poměrně okrajovou záležitostí. V době zvýšené volatility na trhu s klasickými finančními nástroji a nízkými sazbami na spořících účtech bank, mohou být investice skrze FKI i navzdory výrazně vyšší počáteční investici, zajímavou alternativou jak ke klasickým podílovým fondům, tak k veřejně obchodovaných ETF.
img

Podílové fondy loni spíše prodělávaly, hlavně ty akciové

08.01.2019  Podílové fondy v roce 2018 spíše prodělávaly. Nejhůře si vedly akciové fondy, které ztratily v průměru více než 11 procent hodnoty. Dluhopisové fondy prodělaly 0,4 procenta, fondy peněžního byly naopak v korunovém vyjádření přes čtyři procenta v plusu. ČTK o tom informovala poradenská společnost Broker Consulting.
img

Kam se nevyplatí investovat: Penzijní spoření prodělává a kryptoměny nenaplnily optimistická očekávání

22.11.2018 Nízké úrokové sazby, rostoucí inflace, nejistý vývoj na kapitálových trzích či neregulované investice, to všechno ohrožuje finanční rezervy každého z nás. Na co je dobré dát si pozor, aby úspory neztrácely hodnotu nebo člověk nepřišel o celou investici?
img

Jsem laik a chci investovat – jak?

16.10.2018 Jsme na tom zkrátka dobře. Ekonomická úroveň Čechů rok od roku roste, a tak o investování projevují zájem už i ti, kteří by se dříve jen stěží odhodlávali. Investičních příležitostí na trhu je opravdu bezpočet, ale jak se v nich zorientovat, a hlavně jak nenaletět, je pro mnohé potenciální investory oříšek. Zlatý důl vám sice objevit nepomůžeme, za to vám usnadníme orientaci v základních investičních příležitostech.
img

Regulace mění pravidla hry pro investory do nemovitostí

27.08.2018 Jestli se Češi na něčem shodnou napříč generacemi, je to názor, že nejvhodnější investice jsou ty do nemovitostí. Jedno, jestli jim je čerstvě třicet, oslavili padesátiny nebo se blíží jejich odchod do důchodu. V nedávném průzkumu společnosti Ipsos označilo nemovitost jako nejlepší možnou investici průměrně 65 procent dotázaných a výsledek byl velmi podobný i ve skupinách rozdělených podle věku. Koupi nemovitosti berou Češi jako sázku na jistotu, regulace ze strany České národní banky ale v této „hře“ rozdává nové karty.
img

Nastal správný čas k investování do zlata

16.08.2018 Cena zlata za poslední měsíc klesla z 1281 USD za 1 trojskou unci na 1223 USD. Hlavním důvodem je růst amerického dolaru. Federální rezervní banka zvýšila úrokovou sazbu, aby zabránila přehřátí americké ekonomiky, a proto investoři preferují americký dolar před zlatem. Cena zlata tak začala klesat. Z hlediska dlouhodobého investování do zlata může jít o zajímavou příležitost k nákupu a důvod k vyčkávání s prodejem. Pravidelného spoření do zlata se pak výkyvy kurzu netýkají vůbec. Sleduje totiž dlouhodobý růstový cíl.
img

Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?

17.07.2018 Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno).
img

Jak se stát profesionálním obchodníkem, na kterého regulace ESMA nedosáhne?

14.06.2018 Už v létě začne naplno platit nová regulace finančních trhů ESMA, která výrazně omezuje finanční páku, snižuje maximální přípustné ztráty a například také nařizuje ochranu proti negativnímu zůstatku na obchodním účtu (u XTB dávno splněno). Více detailů se o nové regulaci dozvíte pod tímto odkazem.
img

Zlatá koruna 2018: FinTech poprvé ve Zlaté koruně! 16. ročník soutěže finančních produktů přinesl hned několik novinek

01.06.2018 Největší a nejznámější soutěž finančních produktů v České republice se letos rozrostla o novou kategorii. Kromě tradičních finančních produktů tak byly vůbec poprvé hodnoceny české fintech projekty. Digitalizace a inovací se však nebojí ani zavedené finanční společnosti. Projevilo se to na výsledcích hned v několika kategoriích. Záštitu nad celým projektem převzalo již tradičně ministerstvo financí pod vedením ministryně v demisi Aleny Schillerové a guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

Investice do akcií a jejich úskalí

21.04.2018 Soustředíte se jen na americký trh, nebo investujete i do evropských a asijských trhů? Ekonomové a analytici radí svá rizika rozložit.
img

Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají

02.04.2018 Podílové fondy letos zatím vesměs mírně prodělávají. Nejhůře si vedou komoditní fondy a fondy fondů, které ztratily v průměru okolo tří procent hodnoty. Akciové fondy přišly o téměř procento, dluhopisové a peněžní jen o zlomky procent. ČTK údaje k 28. březnu sdělila poradenská společnost Broker Consulting.
img

Investiční trefy roku 2017: akcie, virtuální měny, nemovitosti

16.01.2018 Globální ekonomice se daří, nezaměstnanost se snižuje, poptávka spotřebitelů stoupá, tržby a zisky firem rostou. To vše jsou faktory, které mluví pro to, abychom označili letošní rok z pohledu celosvětového hospodářství za úspěšný. Kteří investoři si mohou pogratulovat, že vložili své prostředky do správných aktiv?
img

Cibulky, nebo jedničky a nuly. Lidská chamtivost si nevybírá

28.11.2017 Když mohly být před 400 lety znakem prestiže unikátně vypěstované tulipány do okrasné zahrádky, proč by v dnešní technologické době nemohl dokazovat, že jste IN, abstraktně vyhlížející řetězec z jedniček a nul?
img

V České republice stoupá zájem o investice do nemovitostí

05.11.2017 V České republice také současně roste i zájem o dluhopisy vydávané přímo developery. Roste i zájem o realitní fondy. Vzhledem k západní Evropě však stále zaostává. Nemovitostní fond ČS aktuálně expanduje na polský trh, kde za 3 miliardy korun koupil administrativní budovu Proximo ve Varšavě. I když od roku 2006 stoupla průměrná cena pražského bytu o více než 40 %, nabídka fondů, které umožňují pro drobné investory vklad svých peněz do nemovitostí a současně nemuset kupovat dané nemovitosti přímo, se doposud vůbec nezměnila. V západní Evropě jsou na tom mnohem lépe a zde velký výběr z většího množství podílových fondů zaměřených na reality.
img

(I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?

03.10.2017 ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
img

Dolar, který převrací výnosy naruby

10.09.2017 Vliv na dolar měla zejména výnosnost cizoměnových aktiv i celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia. Před koncem devizových intervencí ČNB bylo doporučeno snížit podíl měnově nezajištěných pozic v portfoliích. Šlo zejména o pohyb české koruny vůči euru, který v současné době primárně ovlivňuje hodnotu naší měny vůči ostatním zahraničním měnám. Dominantnějším faktorem ovlivňujícím portfolia s cizoměnovými pozicemi byl ale nakonec eurodolar. Od začátku roku jsou ztráty největší na dolarové části portfolií. Americké akcie letos vydělaly asi 10 %, po přepočtu do koruny je ale výnos hned v několika procentním záporu. Rozdíl korunové a dolarové výkonnosti se nevztahuje pouze na akcie, ale i aktiva primárně kótovaná v americké měně. Zlato zdánlivě rostlo o více než 10 %, pro českého investora ale svou hodnotu v korunách ztratilo.
img

Dolar umí převrátit výnosy naruby (a nejen dolar)

05.09.2017 Když se podíváme na vývoj hodnoty amerického dolaru, zjistíme, že letos došlo k obratu (nebo minimálně významné korekci) předchozího několikaletého trendu. Nechci však rozebírat příčiny, ale spíše následky jeho oslabení – zejména vliv na výnosnost cizoměnových aktiv a celkový dopad na podílové fondy a klientská portfolia.
img

Fondy fondů

01.07.2017 Ceny amerických akcií jsou v poslední době již poměrně vysoko a větší váha se přenáší na investování do akcií v Evropě. Nadšení po zvolení Donalda Trumpa již opadlo a na předvolební sliby již moc investorů nečeká. K celé věci se takto vyjádřili i manažeři investiční společnosti ING Lucembursko Loic Pellerin a Richard Edwards.
img

Analýza od tradera: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI

16.06.2017 Americké akciové indexy (s výjimkou technologického Nasdaqu) zatím udržují úrovně poblíž svých historických maxim. Dow Jones je dokázal v posledních dnech ještě i navýšit. Ani další zvýšení úrokových sazeb a oznámení redukce bilance Fedu přibližně na podzim nevneslo na finanční trhy obavy o další vývoj.
img

Jak vydělat na ropě? Možností je několik

29.03.2017 Ropa přináší investiční příležitosti jak v dlouhodobém, tak i krátkodobém časovém horizontu. Výběr investičního nástroje, pomocí kterého ropu zobchodujeme, však může být poněkud náročný. Od počátku roku 2016 se cena ropy pohybuje v mírně rostoucím trendu a je mnoho způsobů jak na pohybech ceny ropy participovat.
img

Jak investovat dobře? Poznejte nejdřív sami sebe

02.02.2017 V džungli investičních příležitostí a nástrah se nemusí vyznat ani experti dozorových orgánů, natož investoři. Jaké otázky si mají začátečníci, mírně, ale i středně pokročilí položit?
img

(Slovak) Luxusní investice: Přepych má budoucnost

03.01.2017 Luxus se může vyplatit. Když si správně odpovíte na otázku, jestli chcete investovat do luxusu vlastního, nebo raději vsadíte peníze na to, že si luxusní zboží budou chtít koupit jiní. A to pravděpodobně budou – luxusní zboží vybraných značek slouží jako demonstrace a odznak úspěchu a moci nejen na Západě, ale stále víc také v ekonomikách jako je Čína nebo Indie.
figure-direction-forex-market-800x800.jpg

Mezi podílovými fondy loni vydělávaly hlavně ty akciové

02.01.2017 Mezi podílovými fondy loni vydělaly nejvíce ty akciové, které si v průměru připsaly výnos téměř sedm procent. Solidně si vedly také dluhopisové fondy s výnosem necelých čtyř procent. Naopak konzervativní fondy peněžního trhu byly letos v průměru na nule. ČTK to zjistila z databáze serveru Penízenavíc.cz k 27. prosinci 2016.
img

Akciové trhy drží v poslední době nad vodou především zpětné odkupy akcií

15.03.2016 Jestli je na posledních několika letech na akciovém trhu něco velmi neobvyklého, je to podle mě skutečnost, že jeho růst není doprovázen téměř žádným přílivem investic ze strany amerických domácností. Zatímco v předkrizovém období byly značným zdrojem růstu akcií přílivy peněz do akciových podílových fondů, v pokrizovém období se podílové fondy na růstu akcií nepodílí téměř vůbec. Obzvlášť zajímavá je přitom situace od roku 2014, kdy celkové čisté cash flow amerických akciových fondů nejprve začalo stagnovat, aby se v roce 2015 dostalo výrazně do záporu. Extrémní byl v tomto ohledu především loňský prosinec, kdy z amerických akciových fondů odteklo během jednoho měsíce 36 mld. dolarů, což bylo nejvíce od začátku finanční krize.
img

Firemní dluhopisy nečeká moc dobrý rok

07.01.2016 Varujeme, že pokud bude Fed zvyšovat úrokové sazby příliš agresivně, může nastat situace připomínající úvěrovou krizi, která způsobí...
img

Růst úrokových sazeb je pro dluhopisové fondy větší problém než kdykoli předtím

23.12.2015 Již dříve jsme se na tomto místě věnovali americkým úrokovým sazbám, které téměř jistě porostou jen velmi pomalu a pra...
usdjpy-05102015-5.png

Forex: Dolar zpevnil vůči franku a jenu

05.10.2015 Americký dolar dnes díky obnovenému zájmu o rizikovější investice posílil vůči japonskému jenu a švýcarskému franku. To jsou měny, které investoři považují za bezpečné útočiště v období nejistoty, a za příznivějších podmínek na trhu je naopak prodávají. Vůči euru však americká měna mírně klesá.
usa 14122014-2.png

MMF: Růst USA ohrožují problémy ve světě

08.07.2015 Globální zpomalení ekonomického růstu a další politické a ekonomické problémy v oblastech jako je Řecko...
img

Předpovědi z počátku roku klidně ignorujte

29.01.2014 Nejsem zrovna fanouškem příchodu nového roku a nových začátků, ovšem jde o přirozený běh života a hlavně investičního cyklu. Když přijde 1. leden, všichni jsou odpočatí, během Vánoc přečetli spoustu knih, zatímco prognostici pracují na plné obrátky (včetně mě). Ale nejlepší radou na leden, kterou jsem dostal od svého bývalého šéfa z firmy Chase, bylo: “Steene, nikdy nedělej žádné obchody v prvních dvou týdnech roku a ignoruj taky všechny předpovědi??
C:\fakepath\AUDUSD-weekly-08052013.JPG

Short AUD obchodem století?

08.05.2013 Australský dolar (AUD) přestál globální nejistotu posledních dvou let bez větších ztrát a většinu této doby strávil nad paritou s americkým dolarem.
img

Praha chce být centrem hedge fondů a private-equity, získat miliardy díky povinné registraci v EU

26.04.2013 V červenci vstoupí v platnost zákon Evropské unie, který nařizuje desítkám tisíc zahraničních hedge fondů a private-eq...
img

Akcie: Pražská burza v uplynulém týdnu rostla o 1,7 pct

05.03.2012 Vývoj ovlivnily zveřejněné výsledky za čtvrté čtvrtletí. Index pražské akciové burzy PX v závěru týdne nepatrně oslabil o 0,04% na 1017,9 bodů, ale v průběhu celého týdne dokázal posílit o 1,7%. Osm titulů zakončilo v pozitivním teritoriu. Největší zisk zaznamenala akcie Erste Bank (4,2%, 483,50Kč), největší pokles KIT Digital (-11,8%, 189,25Kč) po zveřejnění výhledu pro rok 2012. Objem zobchodovaných akcií činil 835,6 milionů korun. PX vykazoval od počátku roku růst o 11,7%. Erste vzrostl čistý zisk o 3,8% a předčil očekávání, následně Agentura Fitch zachovala rating banky na A- se stabilním výhledem.
img

KBC potvrdila: IPO akcií ČSOB nebude

27.07.2011 Belgická společnost KBC Group potvrdila delší dobu trvající spekulace trhu, že neplánuje uvést menšinový podíl akcií tuzemské ČSOB na burzu. Uvedla, že obdržela povolení Evropské komise, které jí umožní úpravu v dohodnutém plánu. Namísto prodeje části tuzemské banky ČSOB, nad kterou si ponechá plnou kontrolu, dojde k prodeji bankovních a pojišťovacích aktiv Polsku.
img

Horký prachy (TV Prima): Pátý díl na farmě a v kasinu

07.07.2011 V pátém dílu Horkých prachů se dozvíme, jak funguje kolektivní investování a podílové fondy.
img

Horký prachy - zábavný a edukativní pořad o investování startuje tuto neděli na Primě!

08.06.2011 Horký prachy - zábavný a edukativní pořad o investování startuje tuto neděli na Primě!
e15_mf.jpg

Mladá fronta - deník E15: Rozhovor: Ondřej Hartman na téma FOREX

25.02.2011 Měnový trh Forex existuje od sedmdesátých let minulého století. Rozmach informačních technologií na přelomu milénia jej otevřel i drobným investorům. Stačí počítač s připojením na internet. ,,Myslím, že obchodník, který se tomu věnuje rok a drží se základních principů, by mohl dosahovat 50 až 80 procent ročního zhodnocení," říká profesionální obchodník Ondřej Hartman, který se na Forexu pohybuje řadu let. O jeho popularizaci se snaží prostřednictvím svého webu.
Picture-022.jpg

Deník obchodníka: Část 3. technická analýza

11.10.2010 Ti z vás, kteří již něco zaslechli o Pandořině skříňce, se mějte na pozoru, protože se ji právě chystám otevřít. Ti z vás, kterým tento pojem nic neříká, se připravte na to, že se po otevření této skříňky budete potýkat s takovou přemírou možností a voleb, s jakou jste se doposud nesetkali a nejspíš už ani nikdy nesetkáte. Téma, na které se chystám, je samozřejmě technická analýza. Držte si klobouky, jízda do světa forex obchodování začíná, a chvílemi bude poněkud drsná...
fundametalni analyza.JPG

Deník obchodníka: část 2. fundamentální analýza

27.09.2010 Minulý týden jsem vám řekl něco málo o tom, jak a proč jsem se dostal k obchodování. Ovšem začít s obchodováním je jedna věc a být úspěšný je něco zcela jiného... Takže se samozřejmě nabízí otázka: Co je k úspěchu zapotřebí?
img

Daily: Banky v USA výrazně omezily úvěrování domácností, trhy přesto dále stupají

09.07.2010 Včerejší seance pokračovala v optimistickém duchu. Evropské burzovní indexy zamířily do zele...
saxo.jpg

Tisková zpráva FXstreet.cz - Saxo Bank

25.08.2009 Kde si otevřete svůj obchodní účet? Dnes se ptáme ředitele SAXO Bank.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Obchodování na burze | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ascending bottoms | Ascending tops | Ask | Asset management | ADX | BIC (Bohemian Identification Code) | Transakce | Baissista | Balanced Funds | Balancovaný fond (smíšený) | Bank of England | Bank of Japan | Best bid | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bonita | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | Buy on close | Buy on opening | CBOE | CBOT | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Cenový trend (Price Trend) | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Close | Closed trades | Konsolidace | Country Funds | Custodian | Custody | Custody transakce | DAX | Daňový štít | Demo účet | Derivát | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Doba návratnosti | Doporučený minimální investiční horizont | Durace | ECB | EOD | ESM | EURIBID | Efektivní portfolio | Ekonomika | Elasticita | Emise | Emitent | End of day trading | Equity Funds | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Fixed Income Funds | Fixní dluhopis | Floating | Floating rates | Fond fondů | Fondy High-yield | Fondy SRI (social responsible investments) | Fondy dividendové | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Gap | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | Index DAX | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intraday | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Kolektivní investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Obchodní příkazy | Market Maker | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NFA | NYMEX | Nabídka | Nemovitostní fond | Nákupní cena | Buy Price | Národní fond | Nástroj | OTC | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Obchodování s měnami | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | Osobní příjem | Fondy kvalifikovaných investorů | Overnight | P/E | PTR | Peněžní trh | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílník | Podílový fond | Podílový list | Poplatek | Portfolio | Portfolio fund | Pozice | Primární příkaz | Primární trh | Profil investora | Profit Target | Provize | Pákový efekt | Přijetí zisku | Příkaz | Příkaz OCO | Příkaz Stop | Qualified Institutional | Qualitative analysis | Quotation Size | RSI | Rate of change (ROC) | Rating | Referenční měna | Regionální fond | Registrované cenné papíry | Repo sazba | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Růstový fond | S&P 500 | SICAV | Samurai bond | Scoring | Sektorový fond | Sekundární příkaz | Short | Short selling | Slumpflace | Small and Mid Cap Funds | Smlouva o termínových obchodech | Splatnost | Spot | Spot Market | Spotová měnová transakce | Spread | Statut | Support | T-Bill | TER (Total Expense Ratio) | Pokladniční poukázky | Tenký trh | Termínovaný vklad | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Triple Witching Hour (day) | Tržní cena | Tvrdá měna | Tvůrce trhu | Ukazatel | VaR | Volatilita | Vypořádací kurz (futures) | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výnosový fond | Výstupní srážka | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | Wall Street | Wallflower | Warranty | Warren Buffett | Maturity | Yield | Zajištěný fond | Zajišťovatel | Bondy | Zisková marže | Zlato | Šedá ekonomika | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Obchodování s cennými papíry | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Ekonom | Business | Drahé kovy | Ken Veksler | Zisk | Investiční instrumenty | Obchodní instrumenty | Spekulant | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Oanda | ČSOB | Partners | Deloitte | BrokerJet | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Výrobní ceny | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Australská centrální banka | Komoditní spready | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Forexový trader | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Bollingerovy pásy | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Burzovní obchodování | Zlatý důl | Poker | Kasina | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Komerční banky | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Fio banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Broker Consulting | Brokeři | Burza online | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena drahých kovů | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | Čínská měna | Čínská měna kurz | CZK | Časový pásma | Česká koruna euro | Česká mincovna | Česká spořitelna | České koruny | České mince | České peníze | Český broker | Čína akcie | Čínská měna proti dolaru | Day trading | Devizové kurzy | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | ETF fond | EURIBOR | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex obchodování | Forex zprávy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HSBC | Chci investovat | Index DJIA | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investice do podílových fondů | Investice do půdy | Investice do umění | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměr | Investiční záměry | Investování do akcií | Investování do podílových fondů | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | J&T | Jak investovat | Jak vydělat | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kapitálové trhy | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Koruna euro | Kurz dolarů | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Management | Market | Market Makers | Měna Bitcoin | Měna kurz | Míra inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s CFD | Obchodování s dluhopisy | Obchodování se zlatem | Odkup akcií | Online broker | Online zprávy | Otevřené podílové fondy | Patria Finance | Peníze.cz | Penzijní společnosti | Podílové fondy kurzy | Pokračování divergence | Poplach na burze | Porovnání měn | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pravidelné investování | Pražská burza aktuální kurz | Pražská burza cenných papírů | Pražská burza kurzy akcií | Pražská burza online | Pražská burza PX | Pražská burza SPAD | Pro investory | Pšenice | Rate Of Change | Rates | Rakousko | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Seminář | Signály | Slovník pojmů | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Statut fondu | Stochastický oscilátor | Stochastický | Světové měny | Švýcarská centrální banka | Termínované vklady | Tesla Motors | TopForex | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | Dolarové dluhopisy | ING | Buffett | Average Directional Index (ADX) | Balancovaný fond | BIC | Buy | CEE | Časová hodnota (time value) | Diskont | Doba splatnosti | Durace dluhopisu | EBITDA | Hold | Index relativní síly | Indie | Kupónový výnos | Měď | Ministerstvo financí | OIBDA | Omega | Operativní zisk | P.A. | Portfolio cenných papírů | Range | Redukce | ROCE | SPAD | Úrokové krytí | Úvěry klientům | Finanční společnosti | Čekací doba | Cenová hladina | Čistá zisková marže | Osobní příjem a spotřeba | Tržby | Účetní hodnota na akcii | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Investiční analytik | Average directional movement index (ADX) | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Initial Margin | Technická analýza (TA) | Kontraktní měsíc | Open range | Otevírací mezera | Volby | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Futures trhy | Know-how | Mentoring | Futures trading | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | ČSOB podílové fondy | ČSOB podílové fondy bohatství | ČSOB podílové fondy fond bohatství | ČSOB investiční fondy | ČSOB investiční fondy zajištěné | ČSOB podílové fondy konzervativní | Fio e-broker | Investment | Online trader | Option trade | Forex analýza | Unicredit | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | PwC | Agentura AP | Technické indikátory | Sója | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Finanční regulace | Brazílie | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | BMW | Investičníweb.cz | Top Stocks | Erste Bank | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Velcí investoři | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Měkké komodity | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Earnings | Podnikatelé | Pořad o investování | Malý prostor | Index německých akcií DAX | KBC | Forex analýzy | Obchodník na forexu | Znalost | Přehled | Klid | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | IPO akcií | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Fundamentální faktory | Vývoj měn | Kolísání trhu | Americké firmy | Sázení | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Forwardy | Xetra | IBEX | Britská centrální banka | Obchodování měn | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Investiční bankéř | Program nákupu dluhopisů | Portfolio fondu | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Styl obchodování | S&P Global | Vládní dluhopisy | Britské banky | Rizikovější aktiva | Růst akcií | AAA | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Specifika kontraktu | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Globální krize | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Americké akciové trhy | Mzdy | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Investiční stratég | Makroekonomika | Zisky firem | Světové trhy | Investovat do akcií | Ochota investovat | Spravované fondy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Rizikovější investice | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Institucionální investor | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | ČTK | Obchodování forexu | Aktuální cena | Konsenzus | Výnosné investice | Výhodné investice | Růst ekonomiky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Americký dolar vůči japonskému jenu | Objem obchodů na forexu | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Globtrex | Devizy | Morningstar | Úspěšné investování | ČSOB Asset Management | Purple Trading | Generali Investments | Penízenavíc.cz | Alokace aktiv | Globtrex.com | Mean reversion | Zajištění portfolia | Návratnost investic | Virtuální mince | Americký akciový trh | Edulios | Zajímavé výnosy | Atraktivní nemovitosti | Spoření do zlata | Obchodování Bitcoin | LIFFE | Měnové zajištění | Obchodování s bitcoinem | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | Burzovní trhy | Tradingový terminál | Terminál Bloomberg | Kryptohorečka | Bitcoinové futures | Daniel Kotula | Učitel financí | Realitní kuchařka | Pavla Temrová | Nemovitostní fondy v ČR | Nemovitostní fondy | Masivní výprodeje | ESMA | Správce portfolia | Oddo | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Zlatá koruna | Výkonnost fondů | Výnosy domácích podílových fondů | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Regulace ESMA | Cena bitcoinu | Složené úročení | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Airbnb | Saxo | Active Invest | Horizont Invest | Erste Asset Management | Stock screener | FinTech | Zonky | Twisto | Spendee | Asociace pro kapitálový trh ČR | Česká fintech asociace | Finmag | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Obchodní válka | Podniky | Akcie společnosti | Pokles ceny | Nákup zlata | Ekonomické krize | Nové peníze | Použití finanční páky | FKI | Stavební spoření | Americké volby | Investiční chování | Ramfin | Roční výnos | Obchodování se CFD | Obchodované fondy | Fondy ETF | Majetek | Redside | Karel Krhovský | Zájem o dluhopisy | Velké riziko | Finanční produkty | Výběr nejlepšího brokera | Výška spreadu | Zákaznická podpora | Zahraniční investoři | Nabídka akcií | Akcie a ETF | Zhodnocení finančních prostředků | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Globální akciové indexy | Snížení úroků | Oživení ekonomiky | Oddo Seydler | MDAX | Thyssenkrupp | CFD produkty | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Hospodářská recese | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Vyzkoušet si trading | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Sestavování portfolia | Obchodujte | Investice do fondu | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Čistý zisk | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Káva | Německá vláda | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Zájem o investice | RPSN | Analýza dat | Vyšší volatilita | Firma | Růst cen | Vysoké riziko | Co bude | Trh s dluhopisy | Black Friday | Úrok | Miliardy | Ředitelka AKAT ČR | Předpovědi | Na burze | Propouštění | Výrazný pokles | Zvýšená volatilita | Problémy | Kontrakty | Prohlášení | Centrální banky USA | Míra | Úroky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Ztráta | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Koruna posílila | Ziskovost | Návratnost | Stoupající trend | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Horší časy | Veřejné finance | Velikost ztráty | Broker Consulting Index podílových fondů | Předsudky | Komunikace | Trhy | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Pochybnosti | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Americké ekonomiky | Medvědi | Kukuřice | Bez rizika | Šíření onemocnění | Vývoj | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Pravidelná investice | WP | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Historie | Nástroj Fedu | Nový nástroj Fedu | Úvěrový program Fedu | Úvěrový program | Nouzový úvěrový program Fedu | Nouzový úvěrový program | Aktuální situace | Domácnosti | Asociace | Páka | Hotovost | Spoření | České státní dluhopisy | Růst | Ekonomiky | Poradce | Organizace | Práce | Dlužník | Lukáš Vokel | Úspory | Investiční tituly | Posílení | Největší propady | Fondy obchodované na burze | Federal Reserve | Akcie a dluhopisy | Porovnání forem spoření | Státní podpora | Zhodnotit své peníze | Rizikové investování | Umělé inteligence | Investovat peníze | Filip Navrátil | Europa Investment Property | JDE | ČR | Kvalitní akcie | Koronavirové epidemie | Leva | Tolerance rizika | Ocenění | Investice do robotiky | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Akcie těžařů | Vepřové maso | Časový horizont | Období zvýšené volatility | Investorské chování | Časovat trh | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Zdanění | Akciové portfolio | Proč investovat | ETF u Purple Trading | Sektorové akciové portfolio | Globální akciové portfolio | Konzervativní portfolio | Dynamické portfolio | Nabídka ETF
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Podíl Evropy
Podíl Evropy na výrobě aut
Podíl majetku
Podíl na obchodování
Podíl na trhu
Podíl nesplácených úvěrů
Podíl nezaměstnaných
Podílníci
Podílník
Podílové dluhopisové fondy

Následující klíčová slova

Podílové fondy kurzy
Podílové investiční fondy
Podílový fond
Podílový fond otevřený
Podílový fond uzavřený
Podílový list
Podíl špatných úvěrů
Podíl špatných úvěrů v eurozóně
Podíl v automobilce
Podíl veřejného vlastnictví
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít