Pátek 18. červen 2021 10:18
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Repo operace

C:\fakepath\nastroj.jpg

Typy finančních nástrojů

11.05.2020 Bez ohledu na to zda na finančních trzích pracujete, nebo je poznáváte, tak budete jistě čelit takovým věcem jako finanční nástroje. Co jsou to finanční nástroje/instrumenty? Na to se podrobněji podíváme v tomto článku.
img

Rychlé shrnutí

30.03.2020 Na asijských burzách jsme svědky mírného risk-off sentimentu. Nikkei ztrácí 3 %, Šanghaj klesá o 1 % a KOSPI s své páteční pozice zatím udržuje. Daří se naopak australskému indexu, který přidává kolem 7 %.
img

Březen ve znamení výrazného snižování úrokových sazeb

23.03.2020 Česká národní banka na svém čtvrtečním měnově politickém zasedání pravděpodobně sníží základní úrokovou sazbu o dalších 50bb. Učiní tak především z důvodu nadále se zhoršujícího výhledu pro růst české ekonomiky vlivem šířící se koronavirové infekce. Kurz koruny tak může dále oslabit, což by pravděpodobně vyvolalo reakci ze strany centrální banky. Zavedení kvantitativního uvolňování neočekáváme.
img

ČNB překvapivě snižuje své úrokové sazby

17.03.2020 Česká národní banka na včerejším mimořádném jednání bankovní rady snížila jednomyslně své úrokové sazby o padesát bazických bodů. V dalších měsících očekáváme, že úrokové sazby zůstanou stabilní. Nicméně se otevírá možnost použití dalších měnověpolitických nástrojů. Guvernér během tiskové konference připustil připravenost centrální banky reagovat na nadměrné pohyby kurzu koruny. Ačkoli centrální banka nepozoruje nedostatek likvidity v bankovním sektoru, bankovní rada také schválila jako preventivní opatření snadnější přístup tuzemských bank k likviditě.
C:\fakepath\cnb-16032020-lv.jpg

ČNB kvůli koronaviru snížila úrokové sazby o půl procentního bodu

16.03.2020 Bankovní rada České národní banky dnes na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Cílem je zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti. ČNB o tom informovala v tiskové zprávě. Bankovní rada je zároveň připravena úrokové sazby dále snížit, pokud si to vyžádá ekonomický vývoj.
img

Ranní shrnutí

13.03.2020 Wall Street má za sebou nejhorší seanci od roku 1987. Index S&P 500 uzavřel se ztrátou 9,5 %, Dow Jones padl o 9,99 % a Nasdaq přišel o 9,43 %. Russell 2000 klesl o 11,18 %. Německý DAX včera uzavřel se ztrátou 12.24 % na 9 161,13 bodů. DAX futures však ještě ve večerních hodinách propadly až pod 9 000 bodů.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

Dolar posiluje, i když jen šnečím tempem

11.02.2020 Americký dolar dosáhl v tomto cyklu nového maxima, ale trh na to příliš energicky nezareagoval, protože nedávná rekordní minima opcí naznačovala, že přijdou opatření k omezení volatility. Bude zajímavé sledovat, do jaké míry využijí Demokraté příležitost uhrát politické body zpochybněním důvodů, proč Powellův Fed znovu nafukuje svou bilanci.
img

Rozbřesk: Fed vyčkává, IKEA, Starbucks a Apple zavírají své prodejny v Číně kvůli koronaviru

30.01.2020 Tisková konference šéfa Fedu J. Powella po zasedání FOMC se tentokrát nesla v poněkud jiném duchu než obvykle. Tradiční salonní debata o bilanci makroekonomických rizik či připravované revizi měnové strategie Fedu byla totiž tentokrát vystřídána daleko techničtějším povídáním o tom, jak optimálně nastavit úroveň bankovních rezerv v systému. Něco, co nikdo přesně neví, ale co má velmi důležité implikace pro finanční trhy, neboť je velký rozdíl jestli Fed (například nákupy aktiv) zajistí nadbytek či naopak nedostatek bankovních rezerv.
img

Objednávky ani obavy z peněžního trhu nenarušují klidné obchodování

23.12.2019 Sváteční závěr roku je na plno tady. Do nového týdne jdeme zřejmě podobně jako většina trhu s tím, že na programu nejsou nové motivy k pohybu či významné rizikové faktory a na slabé likviditě by nemělo docházet k větším akcím.
img

Fed znovu začne s nákupy dluhopisů

09.10.2019 Šéf americké centrální banky včera naznačil, že Fed začne znovu s nákupy amerických dluhopisů za účelem zlepšení situace na mezibankovním trhu. Nemělo by to však být trhem považováno za začátek kvantitativního uvolňování, jak vzápětí dodal. Krok je cílen především k navýšení bankovních rezerv tak, aby se uvolnila situace na repo trhu, kterou musel v minulých týdnech řešit NY Fed novými injekcemi likvidity.
img

Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity

27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
img

Nepříznivé bleskové průzkumy tlačí na euro

23.09.2019 Objevuje se stále více náznaků, že naděje na uzavření obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy jsou přehnané. Trh však zůstává maximálně klidný, a to i po poměrně nejisté asijské sezóně. Tento týden můžeme čekat další kroky Fedu týkající se likvidity i další události, které budou držet pozornost upřenou na americký dolar. Euro je mezitím pod tlakem kvůli bleskovým průzkumům zářijového PMI.
img

Fed bude provádět repo operace minimálně do půlky října, dnes evropské PMI

23.09.2019 Závěr minulého týdne přispěl k mírné korekci na akciových indexech, a to navzdory informacím o tom, že americká centrální banka bude prostřednictvím repo operací dodávat na trhy likviditu minimálně do poloviny příštího měsíce. Reagovala tak na komplikace na mezibankovním trhu, které měly v minulém týdnu za následek dokonce růst efektivní sazby až nad pásmo, ve kterém se ji Fed snaží udržovat. Navzdory korekci, která na amerických indexech dosáhla přes půl procenta, ale ocenění rizikových aktiv zůstává stále vysoké a trhy jsou relativně klidné.
img

Dolar posiluje k euru, libře i koruně. Bankéři z Fedu obhajují protichůdné názory

20.09.2019 Po nevýrazném vstupu do dnešního dne to nakonec vypadá na zisky pro akcie a pro dolar. Stále přitom platí, že na trzích rezonuje několik témat. Probíhá opatrný restart obchodních jednání mezi Čínou a Spojenými státy, Čína potěšila další drobnou úpravou sazby znamenající zlevnění úvěrů. Na trhy také učinilo pozitivní dojem zklidnění situace na americkém peněžním trhu. Sazba Fed funds se usadila v cílovém (ve středu sníženém) pásmu. Newyorský Fed každopádně ještě počtvrté spustil repo operace, kterými drží na trhu zvýšené množství likvidity.
img

Fed sníží sazby, ale poslední události ho tlačí ještě dál. Trhy jsou v napětí

18.09.2019 Dnes večer se dozvíme informace o tom, na jakém nastavení měnové politiky se dohodli bankéři z Fedu. Základní informace přijdou ve 20 hodin, tisková konference začíná o půl hodiny později. Na trzích panuje přesvědčení, že dojde ke snížení úrokových sazeb, ale hlavní bude informace, jestli měnový výbor chystá i něco dalšího.
img

Asijské indexy následují korekci v USA

13.08.2019 První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013.png

Česká koruna v měnových válkách

08.08.2019 Po pondělním prudkém oslabení čínského jüanu a s počínajícím globálním trendem ve snižování úrokových sazeb se zcela oprávněně začalo hovořit o případných měnových válkách, kdy se při všeobecném ekonomickém útlumu snaží každá země znehodnotit svou měnu, aby si ukousla co největší díl celosvětové poptávky a měla práci pro svoje občany.
img

Tři trhy na tento týden

13.05.2019 Po překvapivém krachu v jednání mezi USA a Čínou se z tohoto tématu stává klíčový fundament, který bude rozhodovat potenciálně o dalším směřování světové ekonomiky. I když nás tento týden čeká několik zajímavých fundamentů, politická rizika budou pro další dění na trzích rozhodující.
img

Rozbřesk: Co dnes čekat od ECB?

07.03.2019 Na dnešním zasedání ECB bude klíčové sledovat tři věci. Za prvé, jak výrazně sníží centrální banka svou prognózu. Ve světle slabého konce roku 2018, kdy Itálie upadla do recese a Německo jen těsně uteklo “hrobníkovi z lopaty”, nevypadá ani start do nového roku zatím nijak optimisticky. Podnikatelské nálady se sice stabilizovaly, ale zůstávají v blízkosti mnohaměsíčních minim, a to zejména v průmyslu. ECB proto může výrazněji snížit odhad růstu na tento rok z dosavadních 1,7 % (náš aktuální odhad 1,1 %), klíčové však bude, zda půjde viditelně dolů i růstový výhled na rok 2020. V takovém případě by pravděpodobně musel dostát výraznějších změn i “optimistický” inflační výhled, který dnes počítá s nárůstem jádrové inflace z 1 % na 1,4 % letos a na 1,6 % v příštím roce. To by byla pro eurové sazby a euro sama o sobě lehce negativní zpráva.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB rozdělila investování rezerv na dvě části

11.01.2018 Česká národní banka v rámci nové strategie rozdělila investování devizových rezerv na dvě části. Zhruba 45 procent devizových rezerv centrální banka investuje pouze do aktiv v eurech a americkém dolaru tak, aby byly vysoce likvidní, tedy rychle dostupné pro hladké fungování měnové politiky. Druhou část rezerv, tzv. investiční tranši, hodlá ČNB využívat pro dlouhodobější investování zaměřené na větší výnos. V této části rezerv by ČNB měla vedle eura a amerického dolaru investovat i do aktiv v kanadském dolaru, australském dolaru a švédské koruně. Vyplývá to z dnešního vyjádření guvernéra ČNB na stránkách banky.
C:\fakepath\ceska koruna 28072013-2.png

Od základních úrokových sazeb ČNB se odvíjí cena peněz

02.11.2017 Základní informace o úrokových sazbách, vyhlašovaných Českou národní bankou (ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta):
koruna.jpeg

Od základních úrokových sazeb ČNB se odvíjí cena peněz

03.08.2017 Základní informace o úrokových sazbách, vyhlašovaných Českou národní bankou (ČNB dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,2 procentního bodu na 0,25 procenta):
cnb 1110.jpg

Nízké úroky nejsou zatím akutním rizikem

10.02.2017 Současné nízké úrokové sazby zatím nepředstavují akutní riziko pro finanční stabilitu. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady České národní banky ze čtvrtka 2. února, který dnes ČNB zveřejnila.
img

Euro ve středu mazalo úterní zisky

05.02.2015 Společná evropská měna si vůči dolaru včera pohoršila o 1,1 %. Eurové ztráty nastaly navzdory lepším než očekávaným údajům z EMU, zatímco americká data...
img

Denní komentář IronFX - 19/05/2014

19.05.2014 Týden Fedu: Pozornost se tento týden soustředí na Fed. Příčinou je nejnovější ekonomický výhled, který v pátek zveřejnil new yorkský...
img

Týdenní zpráva o koruně: Dolar dostal další zásah

25.10.2013  Koruna se v závěru minulého týdne posunula lehce pod 25,80. Tento týden ale oslabování nepokračovalo a kurz se po výkyvech oběma směry vrací do blízkosti 25,70. Na domácí měnu zapůsobily jak zprávy z domova, tak volatilita na hlavních trzích.
img

Týdenní zpráva o koruně: Dolar dostal další zásah

25.10.2013  Koruna se v závěru minulého týdne posunula lehce pod 25,80. Tento týden ale oslabování nepokračovalo a kurz se po výkyvech oběma směry vrací do blízkosti 25,70. Na domácí měnu zapůsobily jak zprávy z domova, tak volatilita na hlavních trzích.
img

Makro: Čínská centrální banka zvyšuje likviditu bankovního systému

21.08.2012 Lidová banka Číny napumpovala do bankovního systému prostřednictvím reverzních repo operací celke...
img

Spekulace o dalším uvolňování v Číně podporují v Asii riziko

19.04.2012 Andrew RobinsonNa začátku asijské seance se vynořily další spekulace o tom, že s...
forex vahy3.jpg

Forex: ECB napumpuje na trh likviditu

22.12.2011 Včerejší výsledky historicky první tříleté repo operace Evropské centrální banky (ECB) překvapily trh.
img

Euro se zastavilo na 1,30

15.12.2011 Euro se trochu vzpamatovalo z předchozích výprodejů a k dolaru se pohy...
img

Forex: Negativní sentiment vůči euru pokračuje

10.01.2011 Páteční data z amerického trhu práce pomohly dolaru. Nižší počet nově vytvořených pracovních míst, než byly analytické odhady, způsobil návrat investorů do bezpečných měn jako je právě americký dolar. Poměrně překvapivá čísla byla u míry nezaměstnanosti americké ekonomiky. Výrazné snížení prosincové míry nezaměstnanosti (9,4%, tržní odhad 9,7%, předchozí období 9,8%) bylo způsobeno nikoliv významným počtem nových pracovních míst, ale poklesem základny, ze které se vypočítává procento nezaměstnaných.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Burza | Cap | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | Fed | Fibonacci retracement | Finanční deriváty | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | G10 | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Risk | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | PRIBOR | Peněžní trh | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Support | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trend | Trigger | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Ropné zásoby | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | John Hardy | Zisk | Obchodní instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Kurz koruny | Zkušenosti | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | IEA | Vývoj eura | Santa Claus Rally | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Investment Banking | Deutsche Bank | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Mimoburzovní | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Makrodata | Forexové intervence | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Donald Trump | ADP report | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | Carry trades | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Přenos | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Britské libry | Cena | CISCO | CZK | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropské měny | Finanční nástroje | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční nástroje | IronFX | ISM | Jádrová inflace | EBay | Komodita | Korporátní dluhopisy | Kurz GBP | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Markets | Měnový kurz | Nákup EUR | Obchodování opcí | Ocenění akcií | Oslabení koruny | PayPal | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Švýcarská centrální banka | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | XTB.cz | XM | Zpráva | Zprávy | Zisky | Diskontní sazba | Finanční nástroj | ZEW | EIA | ING | Christine Lagarde | Ministerstvo financí | P.A. | Range | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Commitment of Traders | COT | Burze | Investment | Traders | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | TLTRO | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | BMW | Averze k riziku | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Oddělení forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Swapy | City | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Klidné obchodování | Vládní dluhopisy | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Fibo | Propad | Kryptoměny | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Posílení koruny | Člen rady guvernérů | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Rekordní minima | Exxon | Chevron | Konsensus | Predikce | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Růst čínské ekonomiky | TRY | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Ruské akcie | BBVA | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Patria Plus | Jerome Powell | Index S&P/ASX 200 | RoboMarkets | Tržní očekávání | Asijské trhy | Saxo | Obchodní války | Raytheon | Lockheed Martin | Obchodní válka | FAANG | McDonald's | Americké dluhopisy | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Ruská centrální banka | Politika Fedu | Prezident Trump | Majetek | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | Oslabování kurzu koruny | Splácení dluhu | CNY | Vybrané měny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | XTB Research | Kurz české koruny | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Nastavení úrokových sazeb | Poptávka po ropě | Thomas Cook | Snížení daní | Dolarové likvidity | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Akcie roku | Očekávané Earnings | KOSPI | Rozpočet | Deficit | IOT | Snížení úrokové sazby | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | MSFT | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Luis De Guindos | Cisco Systems | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Risk-off | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Bilance | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Vladimír Holovka | GM | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Si Ťin-pching | Amazon | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Pohyby kurzu | Domácí měny | INTC | Walt Disney | Růst české ekonomiky | ADP | HUF | PLN | Na burze | Visa | General Motors | Enel | Nově zahájené stavby domů | Viceprezident ECB | Zdražování | Problémy | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Penále | Nálada | Prohlášení | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Americké centrální banky | ČNB dnes | AXA | FedEx | FDX | Bankovní vklady | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Tým RoboMarkets | Nike | Bydlení | Kraft Heinz | Wirecard | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Společnost Sentix | IKEA | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Letecké společnosti | Sodexo | Budoucnost | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | SAP | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | American Express | Pokles | Situace | Meziroční růst | Tisková konference šéfa Fedu | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Dovednosti | SBUX | Obchody | Fresenius Medical | FME | Adidas | Zasedání RBNZ | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Šíření koronavirové nákazy | Americký Fed | Vývoj | HSCEI | Výkyvy | Zákaz cestování | Vysoké ztráty | Nízká cena ropy | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Skokového oslabení koruny | Šíření viru | Snížení základní úrokové sazby | Domácnosti | Počet potvrzených případů | Růst | Dlužník | Úvěry a půjčky | Akcie a dluhopisy | Leasing | Specifické finanční nástroje
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Renminbi
Ren Project
Rentabilita
Rentabilita kapitálu
Rentiér
Rentiero
Reopening akcie
REP
REP/BTC
Repo obchody

Následující klíčová slova

Report EIA
Report stavu ropných zásob
Reporty
Reporty Amerického ministerstva zemědělství
Report zaměstnanosti v USA
Report změny zaměstnanosti
Report změny zaměstnanosti v USA
Repo sazba
Repo sazby
Republikáni
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít