Pátek 03. červenec 2020 21:57
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Čínská vláda

C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem

22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.
C:\fakepath\ae-15062020-lv.gif

Pomoc leteckým společnostem schválila Francie, Německo či Norsko

15.06.2020 Výběr evropských států, které schválily pomoc leteckým společnostem (řazeny abecedně):
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínský vývoz i dovoz v květnu klesly, dovoz nejvíc za čtyři roky

07.06.2020 Vývoz z Číny v květnu klesl, propad dovozu byl pak největší za čtyři roky. Oznámil to dnes čínský celní úřad. Omezení způsobená epidemií nemoci covid-19 po celém světě prudce snížila poptávku po čínském zboží. Bilance obchodu ale vykázala rekordní přebytek 62,93 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
img

Zprávy z Číny ani slabá data nedostávají trhy pod tlak

01.06.2020 Americko-čínské vztahy se hrozí dál zhoršit, když čínská vláda zareagovala na poslední dění kolem Hongkongu. USA plánují provincii odebrat její zvláštní výhody a Čína zato omezila dovozy některých zemědělských produktů ze Spojených států. Zatímco při střetu o Hongkong zůstala první fáze obchodní dohody nedotčena, což potvrdil i Larry Kudlow, citlivé téma zemědělských plodin ji může ohrozit. Donald Trump sice řeší ožehavé téma masových protestů na domácí půdě, ale to neznamená, že nemůže utrousit útočnou poznámku i na čínskou adresu.
img

Fed nezná hranice. Pro záchranu ekonomiky uděláme cokoliv, říká Powell

22.05.2020 Guvernér ČNB Jiří Rusnok v pondělí uvedl, že koruna je v současnosti vzhledem k úrovni ekonomiky podhodnocená a že nevidí důvody, proč by tuzemská měna měla i nadále oslabovat. Podle guvernéra není příliš pravděpodobné, že se centrální banka v blízké budoucnosti uchýlí ke kurzovému závazku či oslabení koruny.
img

Rostoucí čínská rizika doléhají na páteční obchodování

22.05.2020 Odvolávání výhledů sledujeme napříč firemním sektorem a nejen to, připojila se také čínská vláda. Řadu let si vždy stanovila cíl pro růst HDP, který pak data potvrdila s obdivuhodnou přesností. A třebaže čínským statistikám nemusíme věřit a míra nejistoty je nyní opravdu vysoká, odvolání cíle pro letošek trhům radost neudělalo. Asi ještě větší problém s Čínou však je další ohnisko sporu s USA, kdy se na scénu vrátil Hongkong. Čína chce schválit novou "bezpečnostní" legislativu pro toto území a USA ústy prezidenta Trumpa už varovaly, že na takovou akci tvrdě zareagují.
C:\fakepath\top-20052020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.05.2020 1) Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína vypadla z trojice největších investorů v Německu

20.05.2020 Čína loni po více než deseti letech vypadla z trojice největších zahraničních investorů v Německu. Ukazují to záznamy německé rozvojové agentury Germany Trade and Invest (GTAI), na které se dnes odvolává agentura Reuters. Čínská vláda se teď soustředí spíše na povzbuzení domácí ekonomiky, a v Německu tak loni více investovaly Spojené státy, Británie a Švýcarsko.
img

USA se chystají odstřihnout Huawei od globálních dodavatelů čipů

15.05.2020  Spojené státy zavádějí sérii opatření, která mají odstřihnout čínskou firmu Huawei Technologies od globálních dodavatelů čipů. Dnes to oznámila vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Krok by podle agentury Reuters mohl ještě více zhoršit vztahy mezi Spojenými státy a Čínou. Washington považuje tuto telekomunikační firmu za hrozbu pro národní bezpečnost, což Huawei odmítá. Čína je připravena umístit v odvetě americké firmy na svůj seznam nespolehlivých, napsal vládní list Global Times.
C:\fakepath\top-11052020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.05.2020 1) Akciové trhy v Asii a Tichomoří dnes většinou pokračovaly v růstu, kterým zakončily týden americké trhy. Za pozitivním sentimentem stojí především příslib restartu ekonomik, které ukončují karanténu a restriktivní opatření. Opětovný nárůst počtu nemocných však stáhl do mínusu korejské a čínské akcie.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské investice v USA byly loni nejnižší od roku 2009

11.05.2020 Přímé investice Číny ve Spojených státech loni klesly nejníže od recese v roce 2009. Pokles odráží napětí mezi oběma největšími ekonomikami a omezení zahraničních investic, k němuž přistoupila čínská vláda. Celkem investice klesly na pět miliard dolarů (125,5 miliardy Kč) z 5,4 miliardy USD v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium Group a Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou.
img

Zboží z čínských e-shopů od ledna 2021 podraží i o více než sto procent. Česká vláda v pondělí projedná návrh příslušné novely

10.05.2020 Vláda v pondělí projedná návrh novely zákona, která v důsledku zdraží drobné zboží, jež si Češi objednávají z e-shopů v Číně a dalších zemích mimo EU. Dosud totiž platí výjimka, takže malé zásilky v hodnotě do 22 eur jsou od DPH osvobozeny. Od 1. ledna 2021 však po pravděpodobném schválení novely, reagující na legislativu EU, už takto osvobozeny nebudou.
C:\fakepath\corona2.jpg

Wu-chan dává tušit, že uvolněním opatření krize neskončí

10.05.2020 Lidé po celém světě čekají, až jejich vlády oznámí, že se podařilo zastavit šíření koronaviru a že se mohou navrátit k běžnému životu. Ale čínské město Wu-chan je důkazem, že normální stav může být stále ještě daleko. O současné situaci ve velkoměstě, jež bylo prvním ohniskem pandemie, píše zpravodajský server CNN.
C:\\fakepath\\Cina-USA.jpg

Velvyslanec EU v Pekingu: Spory Číny a USA maří boj s epidemií

07.05.2020 Rostoucí napětí v čínsko-amerických vztazích je problematické a narušuje spolupráci světových zemí v boji s koronavirem. Uvedl to dnes velvyslanec Evropské unie v Číně Nicolas Chapuis, kterého citovala agentura Reuters.
img

Čína velmi těžce restartuje ekonomiku

20.04.2020 Čína se zvolna snaží opět nastartovat ekonomiku. Miliony lidí se ale bojí utrácet nebo vůbec nechtějí vycházet ven. Uzavřené továrny a obchody jsou v zemi od ledna.
C:\fakepath\meny.jpg

Čína se snaží oživit ekonomiku, ale spotřebitelé šetří

19.04.2020 Čína, tedy země, odkud se v prosinci začal šířit nový typ koronaviru, jenž způsobil pandemii, se opatrně snaží znovu nastartovat ekonomiku. Není to ale snadné v situaci, kdy se miliony lidí bojí utrácet nebo ani nechtějí chodit ven. Uzavírání továren a obchodů po celém zemi začalo v lednu. Milionům rodin bylo řečeno, aby zůstaly doma a vládnoucí komunistická strana teď tvrdí, že nemoc je pod kontrolou. Dopady na životy lidí i na celou ekonomiku ale přetrvávají.
img

Čínská ekonomika zažila nejhorší chvíle od smrti Mao Ce-tunga

17.04.2020 „Čína podle dostupných dat zažila největší propad hospodářství od období vlády Mao Ce-tunga, jehož ekonomické reformy vedly k smrti desítek milionů lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\cina-07042020-lv.png

Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA

07.04.2020 Čína loni podala ze všech zemí nejvíce žádostí o mezinárodní patenty. Překonala tak Spojené státy, které si pozici jedničky držely od založení globálního systému patentů před více než 40 lety. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO). Ta dohlíží na systém, ve kterém země sdílejí uznávání patentů.
C:\fakepath\cina.jpg

Průmyslová výroba v Číně klesla v lednu a únoru nejvíce za 30 let

16.03.2020 Průmyslová výroba v Číně se v lednu a únoru v porovnání se stejným obdobím loňského roku snížila o 13,5 procenta. S odvoláním na čínský statistický úřad o tom dnes informovala agentura Reuters, podle níž se jedná o největší pokles za posledních 30 let. Výrazně se propadly i maloobchodní tržby a vzrostla také nezaměstnanost. Vláda ve druhém čtvrtletí očekává pokles ekonomiky.
img

Jak jsou bankovky a mince špinavé?

13.03.2020 Peníze v hrsti vyvolávají nejen pocit blaženosti, ale v dnešní situaci, v souvislosti s pandemií koronaviru, přináší rovněž obavy z přenosu nevítaných mikroskopických hostů. Do jaké míry jsou tyto obavy o naše zdraví na místě? Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla na pravou míru, že nikdy neinformovala o tom, že bankovky a mince přenášejí koronavirus, pouze doporučila, že po kontaktu s hotovostí je žádoucí umýt si ruce a nedotýkat se obličeje.
img

Vlna optimismu se přelila do dalšího dne. S čím přijdou zástupci G7?

03.03.2020 Rozhovory mezi zástupci zemí G7 jsou jednoznačně klíčovým bodem dnešního programu. Centrální bankéři a ministři financí se mají spojit ve 13 hodin našeho času a diskutovat o opatřeních tlumících dopady epidemie.
img

Akcie, které profitují z koronaviru

28.02.2020 Koronavirus způsobuje spoustu nepokojů nejen na finančních trzích. Ačkoli akciové indexy jsou virem silně postiženy, existují i společnosti, které z paniky ohledně koronaviru profitují.
img

Propuknutí koronaviru zmírňuje dopad čínské daně na kovový šrot

20.02.2020 Osvobození Číny od dovozních cel na měděný a hliníkový šrot v USA výrazně nezvýší dodávky materiálu, protože poptávka po kovech poklesla v důsledku vlivu koronaviru.
img

Forex: Koruna zůstává nadhodnocená

20.02.2020 Dnešní jednání Evropské rady ukáže pozice jednotlivých zemí k novém rozpočtu unie pro roky 2021-27. Největší otázky vyvolává výpadek příjmu spojený s odchodem Velké Británie z EU. Neočekáváme však, že by dnes mělo dojít k výsledné dohodě. Polský průmysl se opět vrátí k růstu a spotřebitelská důvěra v eurozóně ukáže další stagnaci. Koruna podle nás zůstává i přes nedávné oslabení stále nadhodnocená.
img

Forex: Americký trh nemovitostí nadále pozitivně překvapuje

19.02.2020 Americký trh nemovitostí nepřestává překvapovat v pozitivním slova smyslu. Za leden si připsal 1 567 tis. nově zahájených staveb, což je jen o něco méně, než jsme mohli vidět v rekordním předchozím měsíci. Ten byl zároveň podle našich očekávání revidován ještě o něco výš. Americkému stavebnictví nahrává neobvykle teplé počasí a oživení poptávky.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
img

Rozbřesk: Čína hlásí prudký nárůst počtu nových nakažených koronavirem

13.02.2020 Čínská provincie Hubei nahlásila prudký nárůst nových případů koronaviru (14840) i počtu mrtvých (242). Současně čínská vláda odvolala v postižené provincii šéfa tamní komunistické strany. Ukazuje se, že čínské úřady nemají situaci zatím pod kontrolou a paralýza čínské ekonomiky na začátku roku může být výraznější.
img

Eurodolar přestal padat, přesun do akcií z dluhopisů však pokračuje

12.02.2020 Počty nově nakažených koronavirem se dál snižují, což je faktor, který drží finanční trhy v dobré náladě. Vzhledem k vývoji v posledních pár dnech to vypadá, že by celkový počet případů mohl kulminovat už někdy v druhé polovině měsíce, a to na nižší úrovni, než jsme předpokládali.
img

Akcie pod lehkým tlakem, eurodolar stabilní. Koronavirus doléhá na sentiment

10.02.2020 Nový týden začíná na hlavních trzích pro změnu s koronavirem. Na jednu stranu se čínská vláda snaží vysílat signály, že nákaza je pod kontrolou, a v zájmu toho lehce uvolnila některá nedávno zavedená omezení. Na stranu druhou počet obětí překonal psychologickou metu nákazy SARS a dál se spekuluje o výsledných ekonomických dopadech epidemie. Svou roli mohl sehrát také další nárůst inflace v Číně na 5,4 procenta, který vyvolává pochybnosti, zda centrální banka bude moci přijít s další podporou. Dá se ale předpokládat, že vysoká inflace bude přechodná.
img

Ranní nadhoz - Tuzemská nezaměstnanost by měla sezónně narůst

10.02.2020 Po prodloužených novoročních prázdninách nabádá nyní čínská vláda k restartu ekonomiky. Výzva se týká především klíčových odvětví, jako je letectví. I přesto stále převládá strach z nákazy a mnohé firmy se tak rozhodly pro bezpečnější variantu, tedy další odklad spuštění provozů. Čím déle bude současná situace přetrvávat, tím významněji se podepíše na růstu čínské ekonomiky.
img

Po opatrném úvodu akcie navyšují zisky, optimismu pomohla i data

03.02.2020 Odpolední data z USA byla příjemným překvapením - index ISM z výrobního sektoru se zlepšil tak, že se po pěti měsících vrátil nad 50, tedy do pásma ukazujícího růst. Spolu s tím jsme mohli sledovat zvýraznění růstu akciových trhů, další vzestup výnosů a posílení dolaru.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Trhy v Číně po svátcích obnovily činnost, akcie prudce oslabily

03.02.2020 Akcie v Číně po desetidenní přestávce zahájily obchodování prudkým poklesem. Hodnota všech obchodovaných akcií se tak snížila o více než 400 miliard USD (9,1 bilionu Kč). Ztrácely ale i další akciové trhy v Asii, a index světových akcií klesl nejníže za sedm týdnů. Investoři jsou nervózní kvůli epidemii nového koronaviru a jejímu možnému dopadu na hospodářství.
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G7 | High | ISIN | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční společnost | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Index CSI300 | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | IEA | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Eurostat | Conseq | EUR/HUF | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Přenos | Akcie Netflix | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Čínské investice | Dolar | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Evropská měna | Exchange | Finanční investice | Graf | Guvernér ČNB | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční portfolio | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | ISM | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Patria.cz | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | WTI | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Bill Gates | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Know-how | Burze | Penny stocks | Dividendové akcie | Investment | Obchodní tajemství | Rhodium | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Macquarie Capital | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Oxford Economics | ABN Amro | Caterpillar | CSI300 | Sentix | Investing.com | Macquarie | Mitsubishi | Nová Čína | Agentura AP | Agentura DPA | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Americké trhy | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Lídři | Firmy | Index japonských akcií Nikkei | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Walmart | Propad | Index burzy | Handelsblatt | Kryptoměny | TradingView | S&P | Guvernér | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Akcie na Wall Street | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Výhled | Bankéři | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Hlavní evropské indexy | Světový obchod | Krize | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Česká vláda | ISTAT | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Měny&Sazby | ČTK | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | ex | Rhodium Group | Fúze a akvizice | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | ING Groep NV | Cena palladia | BHS | Breakout Trader | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | BTCUSD | Investice do bitcoinu | Kurz eurodolaru | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Obchodní války | FinTech | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Regionální měny | Long signál | Netflix (NFLX) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Trh s ropou | Finanční skupina | Vývoj ceny bitcoinu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Konzultační společnosti | Akciové trhy v Asii | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Globální index | Michal Stupavský | Čínské firmy | Sazby Fedu | Obchodování na burzách | Palladiové akcie | Zájem investorů | Statistický úřad | Podíl nezaměstnaných | CNY | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | NVDA | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Pokles cen | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Thyssenkrupp | Prosus | Globální recese | Očekávání trhu | Italská vláda | Thomas Cook | Akcie roku | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Huawei | Automobilky | Čínská média | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Prezident Donald Trump | Hongkong | Larry Kudlow | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Hlavní index burzy | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Německý průmysl | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Martin Krištoff | CFDWorld | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Server CNBC | Bilance | Přebytek obchodu | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Největší pokles | Vyšetřování | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Global Times | Průzkumy | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Ekonomka | EET | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čínský vývoz | Nově zahájené stavby domů | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Stavebnictví | Problémy | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | David Malpass | Společnost Huawei | United Technologies | Allergan | Huawei Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Hypotéky | Hypoteční trh | Geely | Americké centrální banky | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | FedEx | FDX | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | NERV | Nejlepší akcie | Miliardy korun | Index šanghajské burzy | Peking | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | CFA | Bruno Le Maire | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Sodexo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Mercedes-Benz | Dividendový aristokrat | Podnik | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | SAP | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Britské podniky | Komunikace | Trump | Zahraniční investice v Číně | Prezident | Nezaměstnanost v Británii | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Samsung | Trhy | Čínské úřady | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americké hospodářství | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Index japonských akcií | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Situace okolo koronaviru | Provozní zisk | Meziroční růst | SARS | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Výrazné ztráty | Fresenius Medical | Adidas | SEC | Francouzský statistický úřad | Tuzemská nezaměstnanost | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Propad průmyslu | Medvědi | Poptávky po ropě | Lednová inflace | Pharming Group NV | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Americký trh nemovitostí | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | ALNOV | Akcie Novacyt (ALNOV) | Akcie Novacyt | Akcie Akcie Philips (PHIA) | Akcie Akcie Philips | PHIA | Vývoj ceny dluhopisů | Výroba v Číně | Akcie Netflix (NFLX) | Jižní Korea | Vývoj | Boj proti koronaviru | Vládní opatření | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Lukáš Jokl | Profitovat | Průmyslová výroba v Číně | Čínští vládní představitelé | Vládní představitelé | Maloobchodní tržby v Číně | Restriktivní opatření | Brusel | Pokles HDP | Největší propad | Míra nejistoty | Allied Healthcare | AHPI | Allied Healthcare (AHPI) | Akcie Allied Healthcare | Šíření viru | Mike Pence | Viceprezident | Viceprezident Mike Pence | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Pomoc od vlády | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Prudký pokles cen | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Skupina Volkswagen | Manufacturing | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Růst | Koronavirové krize | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Allianz | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Solidní růst | Organizace | Letecká společnost | Nvidia Corp | Práce | Údaje | DPH | Eni | Mezinárodní patenty | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví | WIPO | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO) | Patenty | UnitedHealth Group | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínský celní úřad | Celní úřad | WMT | Microsoft Corp | US Bancorp | Majitel | Procter & Gamble | Galaxy Securities | Larry Hu | Obavy společnosti | Uzavření továren | Vládnoucí strana | Úspěšný systém | Oživit ekonomiku | Japonský export | Trade | Provincie Chu-pej | Chu-pej | Ekonomika provincie Chu-pej | Nizozemsko | Air France | ADBE | Skandinávské aerolinky | Aerolinky SAS | SAS | 3M | Norwegian Air | Shell | Rakouská vláda | PEPSICO | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Velvyslanec EU | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Velvyslanec Evropské unie | Nicolas Chapuis | Velvyslanec Evropské unie v Číně | Zboží z čínských e-shopů | Wu-chan | Bezpečnost | Čínské investice v USA | Investice v USA | Američtí regulátoři | Americké investice v Číně | Průmyslová výroba v Itálii | NKE | Merck KGaA | Merck | Auta | NetEase | CL | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | GTAI | Čínská automobilka Geely | Čínská automobilka | Automobilka Geely | Contemporary Amperex Technology | Contemporary Amperex Technology Ltd | CATL | Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL) | Vliv černého zlata | Japonský export v dubnu | Renault | Splunk | Výrobce aut | Záchranný balík | Údaje o vývozu a dovozu | WSF | Pomoc leteckým společnostem | Největší evropská aerolinka | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Čínská internetová firma
Čínská makrodata
Čínská média
Čínská měna
Čínská měna kurz
Čínská měna proti dolaru
Čínská poptávka
Čínská poptávka po ropě
Čínská televize
Čínská továrna

Následující klíčová slova

Čínské akcie
Čínské akciové trhy
Čínské banky
Čínské burzy
Čínské devizové rezervy
Čínské exporty
Čínské firmy
Čínské fondy
Čínské hospodářství
Čínské indexy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít