Čtvrtek 15. duben 2021 03:28
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
Patria reklama duben
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2

Klíčová slova - Podnikatelské aktivity

C:\fakepath\top-03032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2021 1) Akciové indexy všech velkých asijských trhů dnes zpevnily. Mezi hlavní pozitivní zprávy patřil růst australského hrubého domácího produktu o 3,1 % ve čtvrtém čtvrtletí, který překonal odhady analytiků a téměř vyrovnal růst 3,4 % z čtvrtletí předcházejícího, a také čerstvý výsledek indexu nákupních manažerů z Číny, který sice o půl bodu snížil tempo růstu z předchozího měsíce, ale i tak skončil o bod a půl nad padesátibodovou hranicí oddělující růst od poklesu.
C:\fakepath\euro zone.jpg

IHS: Eurozóna je téměř jistě v recesi, aktivita dál klesá

03.03.2021 Ekonomika eurozóny je teď kvůli přísnějším protipandemickým opatřením téměř jistě v takzvané dvojité recesi, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Její index podnikatelské aktivity za únor se sice podle konečné zprávy zvýšil, dál však zůstává pod hranicí 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. Postupující očkování proti covidu-19 ale dává naději na zlepšení.
img

Další uzavírka obchodů těžce dopadne na živnostníky a firmy. Z jejich zisků přitom stát žije a podporuje zaměstnanost

26.02.2021 Tuzemští živnostníci trpí, a ještě více budou trpět při chystaném rozšíření uzavírky ekonomiky. O tom není pochyb. Jejich strádání ovšem není až tak dramatické, jak se médii či opozičními lavicemi ve Sněmovně mnohdy nese. V loňském roce jich totiž citelně přibylo.
img

Slabý začátek týdne po dalším nárůstu výnosů

22.02.2021 Začátek týdne pro akcie nebyl dobrý. Hlavní indexy spadly přes procento do záporu spolu s tím, jak se výnosy posunuly opět o něco výš. Sice není jasné, zda už současné výnosy mohou plošně doléhat na akcie, ale při této nejistotě se investoři ve hře na oživení a inflaci raději zaměřili na komodity, které historicky mají tendenci z inflace profitovat. V případě ropy jim navíc hrají do karet krátkodobé nabídkové faktory a měď, jako zástupce průmyslových kovů, zase nabízí expozici na strukturální trend elektrifikace.
img

Rozhodnutí vlády neotevřít obchody způsobí ztráty až desítek miliard, zvýší nezaměstnanost. Už nyní jsou čeští podnikatelé ochromeni nejvíce v celé historii země

19.02.2021 Dnešní rozhodnutí vlády v pondělí neotevřít nyní uzavřené obchody je pro ekonomiku ránou, která způsobí i nárůst míry nezaměstnanosti.
img

Kvůli pandemii „zavírá krám“ rekordní počet podnikatelů. Nejtíživěji zasažený je segment velkoobchodu, který zahrnuje dodavatele restauracím, na které ovšem „není tolik vidět“

10.02.2021 Podnikatelské aktivity pozastavilo letos v lednu rekordních 25 534 živnostníků, což je o 50 procent víc než před rokem a nejvíce v historii ČR. Vyplývá to ze statistiky společnosti Bisnode – A Dun & Bradstreet Company.
img

Co žene poptávku po dolaru?

03.02.2021 Americký dolar se na páru s eurem dostal na dvou a půl měsíční minima a poptávka po něm dále roste. Za poslední měsíce jsme sem však zvykli, že dolar roste většinou v prostředí nervozity na finančních trzích, nicméně akcie jsou opět poblíž historických maxim a nervozita ze spekulativních investorů velmi rychle vymizela. Co tedy žene poptávku po dolaru?
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější

06.01.2021 Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v závěru loňského roku vinou pandemie výraznější, než ukazovala předběžná data. Ukázala to dnes konečná zpráva organizace IHS Markit, jejíž index za prosinec sice vzrostl, zůstal ale pod klíčovou hranicí 50 bodů. Právě ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu je souhrnný index nad 50 body, dominantní sektor služeb ale zůstává v útlumu, stejně jako v celé eurozóně.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci překonala odhady

16.12.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně v prosinci mírně klesla, ale významně překonala odhady. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Druhá vlna koronaviru a opětovné uzavření ekonomiky tak mělo menší dopad než na jaře.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021

08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonský HDP ve 3. čtvrtletí rostl rychleji, než se předpokládalo

08.12.2020 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí podle zpřesněných údajů rostla výrazněji, než se původně předpokládalo. Japonská vláda dnes oznámila, že hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok zvýšil o 22,9 procenta. Země se tak dál zotavuje z dopadů koronavirové krize. Předběžná zpráva z poloviny listopadu růst HDP odhadovala na 21,4 procenta.
img

Americké i světové akcie znovu na rekordu, Evropy se drží splín. Dolar klesá

03.12.2020 Americké akciové trhy smetly ze stolu ranní splín a pokořily nové historické rekordy, širší S&P 500 již třetím dnem za sebou. Také globální akciový index MSCI je na novém rekordu, v Evropě ale špatná nálada přetrvává. Hlavní evropské akciové indexy jsou pod tíhou energetických titulů a ztráty dosahují u některých indexů i 0,4 %, i když britským akciím se daří.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila

03.12.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně v listopadu prudce oslabila, reagovala na obnovené plošné uzávěry ekonomik kvůli druhé vlně pandemie. Ukázaly to dnes konečné výsledky průzkumu, který mezi nákupními manažery provedla společnost IHS Markit. Její souhrnný index klesl na 45,3 z říjnových 50 bodů, což je přesný předěl mezi růstem a poklesem aktivity. Sestup je podle konečné zprávy mírnější, než ukazovala předběžná data.
C:\fakepath\ihs-23112020-lv.gif

IHS Markit: Růst podnikatelské aktivity v USA v listopadu zrychlil

23.11.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v listopadu dosáhl pětiletého maxima díky příznivému vývoji ve zpracovatelském průmyslu i ve službách. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje signalizují, že největší ekonomika světa se dál zotavuje z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, a to navzdory rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem.
img

Do Sazky investují fondy Apollo, vznikne Sazka Entertainment

10.11.2020 Globální investiční fondy Apollo vloží 500 milionů eur (zhruba 13,3 miliardy Kč) do nově založené společnosti Sazka Entertainment, která by měla investovat do loterijního byznysu v Evropě i USA. Sazka Entertainment se jako dceřiná společnost skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka stane po dokončení transakce stoprocentním vlastníkem sázkové společnosti Sazka Group ze skupiny KKCG. KKCG to oznámila ČTK.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se kvůli viru zastavil

04.11.2020 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se v říjnu zastavil, druhá vlna koronaviru a související restrikce totiž tvrdě zasáhly sektor služeb. Ukázaly to dnes konečné výsledky průzkumu, který mezi nákupními manažery provedla společnost IHS Markit. Údaje tak jen podtrhují hrozbu obnoveného poklesu ekonomiky eurozóny.
img

Červený konec týdne. Pandemie a volby kazí dojem z dat i výsledků

30.10.2020 Závěr týdne se na hlavních trzích dál odvíjí v negativním duchu. Klíčovým faktorem zůstává vývoj pandemie, která vyvolává obavy z kondice ekonomik a firemních výsledků ve čtvrtém kvartále. Její optikou pak investoři nahlíží i na nová data, ačkoli mohou být sama o sobě i velmi dobrá.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.10.2020)

26.10.2020 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k úspěšnému obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Eurodolar totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se vyplnil long obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji ke slušnému zisku!
C:\fakepath\u-23102020-lv.gif

Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil

23.10.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu dosáhl dvacetiměsíčního maxima, příliv nových zakázek však mírně zpomalil kvůli pokračujícímu šíření koronaviru a opatrnosti před listopadovými prezidentskými volbami. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Podnikatelská aktivita v eurozóně se v říjnu vrátila k poklesu

23.10.2020 Podnikatelská aktivita v eurozóně se v říjnu vrátila k poklesu, za kterým stojí zejména další prudký nárůst počtu případů nákazy novým koronavirem. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost IHS Markit. V Německu aktivita v růstu sice pokračuje, i když jsou tam značné rozdíly mezi zpracovatelským sektorem a službami.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Česká měna ani akcie na další vládní opatření nereagovaly

21.10.2020 Česká měna ani tuzemské akcie na vyhlášení dalších vládních plošných restriktivních opatření proti šíření koronaviru bezprostředně nereagovaly. Koruna ovšem před zveřejněním jejich zpřísnění oslabila o zhruba 0,3 procenta na 27,20 Kč/EUR. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: Druhá vlna koronaviru může zdržet oživení ekonomiky

06.10.2020 Druhá vlna koronaviru by mohla zdržet hospodářské oživení v eurozóně, uvedla dnes prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. V řadě evropských zemí teď úřady kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem obnovují restriktivní opatření.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny poprvé za půl roku klesla

05.10.2020 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny po pěti měsících nepřetržitého růstu v říjnu klesla. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila společnost Sentix. Údaje tak signalizují obavy ze stoupajícího počtu případů nákazy novým koronavirem. Index důvěry klesl na minus 8,3 ze zářijových minus 8,0 bodu.
C:\fakepath\top-05102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.10.2020 1) Akciové indexy burz v Asii a Pacifiku dnes rostly. Investoři reagovali na pozitivní vývoj nákazy covidem-19 u amerického prezidenta Donalda Trumpa, který by mohl opustit nemocnici hned po víkendu.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

IHS: Oživení podnikatelské aktivity v eurozóně se téměř zastavilo

05.10.2020 Proces zotavování podnikatelské aktivity v eurozóně se v září téměř zastavil, neboť nárůst počtu nových případů nákazy novým koronavirem vedl k obnově některých restriktivních opatření. Vyplývá to z konečných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost IHS Markit. Obnovený pokles v sektoru služeb kompenzoval růst ve zpracovatelském průmyslu.
img

Prezidentská debata trhy nenadchla. Biden nepropadl, na programy nedošlo

30.09.2020 První prezidentská debata v zámoří se odehrála až po závěru tamních trhů. Asi jsme byli naivní, když jsme si mysleli, že by za dvě hodiny řečnění mohlo zaznít něco k důležitým tématům. Nakonec to bylo spíše o osočování, konfrontaci a osobních útocích. Debata potvrdila, že Američané stojí před nelehkou volbou. Těžko v ní někoho označit za vítěze, což je ale vlastně plus pro Bidena, neboť ten je obecně vnímán jako slabší v podobných střetech. Sázky na jeho vítězství trochu narostly.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.9.2020)

28.09.2020 V minulém týdnu došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci dalšího úspěšného obchodu, na který jsem s předstihem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\eurusd-24092020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.9.2020

24.09.2020 Americké akcie včera oslabily. Přispěla tomu mimo jiné statistika o útlumu zářijové podnikatelské aktivity ve Spojených státech a průtahy schválení čtvrtého souboru opatření na pomoc americké ekonomice.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar dále posiluje, zčásti kvůli vývoji pandemie v Evropě

23.09.2020 Americký dolar dále posiluje. Investory zneklidňuje nárůst nakažených koronavirem v Evropě, obávají se o tempo zotavení světové ekonomiky z dopadů pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\top-23092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2020 1) Hlavní ekonomický poradce prezidenta Donalda Trumpa Larry Kudlow včera uvedl, že ekonomické oživení ve tvaru V není závislé na další fiskální stimulaci a pomoci. Ekonomika oživuje pěkně. Na pořadu dne by ale mohly být menší a cílenější podpůrné zásahy. Podle Kudlowa je ekonomika jako celek zhruba v polovině kýženého oživení ze vzniklé recese. Některé sektory nicméně stále čelí negativním vlivům koronavirové pandemie.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Průzkum: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se téměř zastavil

23.09.2020 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně se v září téměř zastavil, protože vzestup počtu nových případů nákazy covidem-19 přiměl vlády k obnovování restriktivních opatření a spotřebitele k omezování aktivit mimo domov. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\top-03092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.09.2020 1) Obchodování na velkých asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínský index nákupních manažerů v sektoru služeb potvrdil dobrý stav druhé největší ekonomiky světa. Japonské cenné papíry rostly díky nadějím na zavádění dalších opatření na podporu ekonomiky a poklesu obav z konce současné měnové politiky po rezignaci premiéra Šinzá Abeho.
C:\\fakepath\\eurozona vlajky.jpg

IHS: Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu zpomalil

03.09.2020 Růst podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu zpomalil a v sektoru služeb se téměř zastavil. Ukázaly to konečné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, o kterých dnes informovala společnost IHS Markit. Údaje signalizují, že cesta k úplnému zotavení ekonomiky z koronavirové krize nebude jednoduchá.
img

Eurodolar roste, akciím se nedaří. Trump znovu vytahuje cla

28.08.2020 Japonské akcie negativně reagovaly na zprávu o rezignaci předsedy vlády Abeho ze zdravotních důvodů. Se jménem tohoto premiéra je spojena dlouholetá snaha o nastartováním hospodářského růstu a vyšší inflace skrze výrazné stimuly koordinované mezi vládou a centrální bankou. Jestliže padne vláda, s jejíž politikou byl spojen i dlouho trvající růst akcií, na trhu logicky naroste nejistota o dalším postupu, což je v tuto chvíli hlavní důvod poklesu.
C:\fakepath\eurodollar.jpeg

Forex: Euro oslabuje statistika, dolar by mohl vykázat týdenní nárůst

21.08.2020 Euro dnes slábne, dolů mu pomohla srpnová statistika o podnikatelské aktivitě v eurozóně. Dolar naopak zpevňuje a mohl by vykázat první týdenní nárůst od poloviny června.
C:\fakepath\Ropa1.jpeg

Komodity: Ropa zlevňuje, zůstává však blízko pětiměsíčního maxima

21.08.2020 Ceny ropy se dnes snižují. Zůstávají však nedaleko pětiměsíčního maxima, protože uvolňování opatření proti šíření koronaviru přispívá k postupnému oživování poptávky, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-21082020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří dnes posílily po zveřejnění ekonomických údajů Z USA. Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti opět stoupl nad milion. To bylo více, než odhalovali analytici.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

IHS Markit: Oživení podnikatelské aktivity v eurozóně zpomalilo

21.08.2020 Oživení podnikatelské aktivity v eurozóně v srpnu zpomalilo, zejména v oblasti služeb. Poptávka, kterou v červenci podpořilo uvolňování karanténních opatření, v srpnu opadla. Kvůli nárůstu nových případů nákazy koronavirem byla obnovena některá opatření proti jeho šíření. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost IHS.
img

Ranní komentář: Trump pokračuje v tažení proti Číně, americké akcie korigují včerejší zisky

07.08.2020 Akciové indexy za sebou mají v USA další růstovou seanci, když znovu dokázaly navyšovat své pozice. Index S&P 500 tak přidal 0.64 %, zatímco Nasdaq rostl o 1 %. Dnes ráno se však situace na trzích mění a futures na indexy v Evropě i v USA signalizují korekci. Tu má na svědomí americký prezident Trump a jeho nařízení, které zakazuje rezidentům USA dělat jakékoliv podnikatelské aktivity s čínskými aplikacemi TikTok a WeChat, nebo se společnostmi, které tyti aplikace vlastní (ByteDance a Tencent).
img

Euro i zlato obnovují růst, výsledky pomáhají akciím

31.07.2020 Pěkné výsledky internetových gigantů přece jen táhnou vzhůru evropské akcie, přestože začátek obchodování zrovna přesvědčivý nebyl. Hlavní indexy si připisují už přes půl procenta, ovšem po včerejšku mají stále co dohánět. Americké futures jsou na tom podobně, s výjimkou rychlejšího růstu Nasdaqu, kde se výsledky logicky odrážejí nejvíc.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka snížila klíčový úrok na nové minimum

24.07.2020 Ruská centrální banka dnes snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na historické minimum 4,25 procenta. Snaží se tak pomoci ekonomice překonat negativní dopady koronavirové krize. Banka dnes také předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,5 až 5,5 procenta. Upravila tak svou předchozí prognózu, která letošní pokles odhadovala na čtyři až šest procent.
C:\fakepath\eurusd-10072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.7.2020

10.07.2020 Americké akcie včera převážně oslabovaly, protože pokračující rychlý růst počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech vyvolává mezi investory obavy z nového omezování podnikatelské aktivity.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Centrální banka: Oživení francouzské ekonomiky překonává očekávání

06.07.2020 Francouzská ekonomika se z útlumu způsobeného pandemií nemoci covid-19 zotavuje o něco rychleji, než se předpokládalo. Uvedl to podle agentury Bloomberg guvernér francouzské centrální banky François Villeroy de Galhau. Dodal, že hospodářský výhled Mezinárodního měnového fondu (MMF) pro Francii je zřejmě příliš pesimistický.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

IHS: Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně se citelně zmírnil

03.07.2020 Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně se v červnu díky uvolňování opatření zavedených proti šíření koronaviru citelně zmírnil. Ukázaly to konečné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, o kterých dnes informuje společnost IHS Markit. Údaje podporují očekávání, že ekonomika eurozóny se ve třetím čtvrtletí vrátí k růstu.
C:\fakepath\usa.jpg

Akcie v USA klesly kvůli růstu obav z dopadů koronaviru

26.06.2020 Americké akcie dnes prudce oslabily, protože úřady v některých částech Spojených států kvůli růstu počtu případů nákazy koronavirem omezují podnikatelské aktivity. Finanční společnosti se navíc dostaly pod tlak poté, co americká centrální banka (Fed) omezila největším komerčním bankám v USA výplatu dividend a nejméně do konce září jim zakázala odkup vlastních akcií.
C:\fakepath\eurusd-24062020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.6.2020

24.06.2020 Americké akcie včera opět posílily, index technologického trhu Nasdaq se tak dostal na další rekordní maximum. Akcie těžily ze zlepšujících se údajů o ekonomice a z nadějí na další stimulační opatření, napsala agentura Reuters.
C:\\fakepath\\usa-23062020-lv.gif

Pokles podnikatelské aktivity v USA v červnu zpomalil

23.06.2020 Podnikatelská aktivita ve Spojených státech se v červnu pátým měsícem za sebou snížila, tempo jejího poklesu však zpomalilo. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery. Údaje podle agentury Reuters podporují názor, že hospodářská recese způsobená koronavirovou krizí se blíží ke konci.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Evropské akcie zřejmě budou pokračovat v růstu

05.06.2020 Evropské akcie budou zřejmě pokračovat v růstu, do konce září by mohly posílit o dalších deset procent. Předpověděli to dnes analytici společnosti Bank of America. Uvolňování opatření, která byla zavedena proti šíření koronaviru, podle nich pravděpodobně povede k výraznému oživení podnikatelské aktivity.
C:\\fakepath\\trading.jpg

Akcie v USA převážně rostly, euro dál posilovalo vůči dolaru

29.05.2020 Americké akcie dnes převážně rostly. Většinu počátečních ztrát smazaly po tiskové konferenci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten na ní neoznámil uvalení odvetných cel na Čínu kvůli hongkongskému bezpečnostnímu zákonu, jak se obávali investoři. Zatímco index Dow Jones uzavřel seanci mírným poklesem, indexy S&P 500 a Nasdaq zpevnily. Všechny tři indexy nicméně za týden i celý měsíc posílily.
C:\fakepath\usa.jpg

Shrnutí obchodování: Americké akcie oslabily, k poklesu přispěl Facebook

29.05.2020 Americké akcie včera oslabily v důsledku propadu v závěru obchodování. Akcie společnosti Facebook se dostaly pod tlak kvůli obavám ze snahy prezidenta Donalda Trumpa o zavedení tvrdších pravidel pro provoz sociálních sítí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\berza-novac-1024x768.jpg

Evropské akcie se vyšplhaly na 11týdenní maximum

28.05.2020 Evropské akcie čtvrtý den za sebou posílily. Těží z plánu na obnovu ekonomik členských zemí Evropské unie a z oživování podnikatelské aktivity v důsledku uvolňování opatření proti koronaviru. Panevropský akciový index STOXX 600 tak vystoupil na nejvyšší úroveň za posledních 11 týdnů.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Euro dál posiluje, těží z plánu hospodářské obnovy EU

28.05.2020 Euro dnes pokračuje v růstu vůči americkému dolaru. Nadále těží z plánu na obnovu ekonomik členských zemí Evropské unie v hodnotě 750 miliard eur (přes 20 bilionů Kč), který tento týden představila Evropská komise. Kolem 17:45 SELČ vykazovala jednotná evropská měna nárůst o zhruba půl procenta na 1,1060 EUR/USD.
C:\fakepath\top-21052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.05.2020 1) Americký Senát schválil návrh zákona, který by mohl zamezit obchodování s akciemi řady čínských podniků na burzách ve Spojených státech. Informují o tom americká média. Návrh zákona ale ještě musí schválit americká Sněmovna reprezentantů a podepsat prezident Donald Trump.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně zpomalil

21.05.2020 Pokles podnikatelské aktivity v eurozóně v květnu v důsledku uvolňování opatření proti koronaviru zpomalil. Ukazují to předběžné výsledky průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila konzultační společnost IHS Markit.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar je na šestiměsíčním maximu

23.05.2018 Kurz dolaru dnes vůči euru vystoupil na šestiměsíční maximum, když společnou evropskou měnu potopila data naznačující zpomalení podnikatelské aktivity v eurozóně. V důsledku obchodního napětí dolar oslabil vůči japonskému jenu.
cina 21072013.png

Aktivita v čínském průmyslu dále klesla

01.03.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v únoru prohloubila pokles na minimum za více než čtyři roky...
cina 21072013.png

Aktivita v čínském průmyslu v lednu klesla

01.02.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v lednu klesla ještě výrazněji než v předešlém měsíci...
cina 21072013.png

Aktivita v čínském průmyslu klesla

01.12.2015 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v listopadu klesla čtvrtý měsíc po sobě a její celkový index sestoupil na nejnižší hodnotu za více než tři roky. Plyne to z výsledků anket u nákupních manažerů čínských firem, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad. Údaje ukazují na oslabování druhé největší ekonomiky světa i v posledním čtvrtletí tohoto roku a zvyšují tlak na to, aby Peking přišel s dalšími opatřeními na její podporu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Turecká lira | Německo | Francie | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Politika | EUR/CHF | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Devalvace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | IFO index | Investice | Investiční společnost | Japonský jen | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Příkaz | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spotová cena | Spread | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Index CSI300 | Jihokorejský won | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Ekonom | BitStock | Drahé kovy | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | ADP report | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Index | Průlom | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | Cena | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | ETF fondy | Euro dnes | Evropská měna | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz dolaru dnes | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Patria.cz | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Sázky | Signály | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | WTI | Země EU | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Christine Lagarde | Intermediate | Měď | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Vzdělání | Burze | Currency | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | DPA | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CSI300 | Sentix | Institut Ifo | Investing.com | Agentura AP | BBC | Reporty | Obchodní nastavení | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Čínská centrální banka | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Pokles akcií | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Podnikatelská důvěra | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Golden Gate CZ | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Deutsche Börse | Algoritmus | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Alibaba | Propad | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Dnešní údaje | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Erste | Světová finanční krize | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Blockchain | Digitální měna | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Francouzská ekonomika | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Americké akciové trhy | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zpráva | Predikce | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Historické rekordy | Index amerických akcií | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Index cen domů | Čínský statistický úřad | Příjmy | Dun & Bradstreet | Bisnode | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | IHS Markit | Purple Trading | Makléřské firmy | Tradeo | Capitalinked | Radim Dohnal | Panevropský index STOXX 600 | Štěpán Hájek | Trhy dnes | Saxo | FinTech | OPEC+ | Capitalinked.com | Podniky | Čínské měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie společnosti | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Ruská centrální banka | Long obchod | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Konzultační společnosti | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Evropská komise | François Villeroy de Galhau | Veřejný dluh | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Makroekonomické strategie | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Statistický úřad | Akciový stratég | Vyjádření analytiků | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Sázky na pokles | Očekávání do budoucna | Záporné sazby | Cena železné rudy | Výnosové křivky | Americké futures | Ministerstvo obchodu | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | AMZN | Shrnutí obchodování | Hospodářská recese | Hospodářský výhled | Oživení ekonomiky eurozóny | Růst podnikatelské aktivity | Hospodářské dopady | Nízké daně | Loterie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | ByteDance | TikTok | Čistý zisk | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Analytik portálu | Hongkong | Strategické partnerství | Larry Kudlow | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistický úřad Eurostat | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Jason Pride | Glenmede | Server BBC | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Americký Senát | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Miliardy | Technologie blockchainu | Vyhlídky | Průzkumy | Čínský průmysl | AFP | Finanční rezervy | Martin Stránský | Financovat | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výrazný pokles | Německá obchodní bilance | Špatná nálada | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Sociální sítě | Problémy | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Ranní komentář | Soukromý sektor | GBP/EUR | Nálada | Centrální banky USA | KKCG | Míra | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Americké centrální banky | Dolar roste | Regulátoři | NERV | Stratég | Propad akciových trhů | Demokratické strany | Peking | Pokles aktivity v průmyslu | Růst hrubého domácího produktu | Index pařížské burzy | Společnost Sentix | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Inovace | Washington | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Rekordní maximum | Předběžné výsledky | Ministerstvo práce | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Technologická společnost | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Francouzská vláda | LCI | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Trhy | Souhrnný index aktivity | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Burzy v Šanghaji | FIAT | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Platit daně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | PMI pro sektor | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Index aktivity | Stabilita | Shortovat | Longovat | Vývoj | Nová data | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Aktuální Price Action | Obrovské ztráty | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Profitovat | Tencent | Restriktivní opatření | Stimuly | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Index frankfurtské burzy | NBER | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Žádosti o podporu | Texas | Prodeje domů | Další pokles | Algoritmy | Guvernér francouzské centrální banky | Koronavirová krize | Unilever | OSVČ | Komerční banky | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Politická rozhodnutí | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Práce | Zelené energie | Údaje | Týdenní nárůst | Kanadský PMI | Opatření proti šíření koronaviru | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud | Postoj investorů | Hospodářské oživení | Oživení eurozóny | Statistiky | Japonský export | Purple Trading Štěpán Hájek | Trade | S&P500 | Dílčí index | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Posílení | Sociální napětí | Omezení pohybu | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Ekonomika oživuje | Rušení pracovních míst | Americká centrální banka (Fed) | Osobní výdaje | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | Soud | PMI pro sektor služeb | Konečné výsledky průzkumu | Vývoz | Uvolňování opatření proti koronaviru | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Kontrakce | Výsledky NFP | Vývoj ekonomiky | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Marek Brávník | Manažeři | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | PELTRO | Aktivity společnosti | Čínský parlament | Umělé inteligence | Vládní pomoc | Ekonomický institut Ifo | Ztráty zaměstnání | JDE | Znovuotevírání podniků | Unie | ČR | Soběstačnost | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Landesbank Hessen-Thüringen | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | eXcentral | Mount Nico Corp Ltd | Mount Nico Corp | Střední Evropa | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Francouzská obchodní bilance | Index Nasdaq Composite | Vysoké valuace | Michael Gove | Investice do infrastruktury | Dluh Británie | Otevření obchodu | Bezpečná měna | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Technologické firmy | ITC | Druhá vlna | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Podnikatelské aktivity v USA | Analytik Purple Trading | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Živnostníci | Kevin Grogan | Buckingham Strategic Wealth | Vrcholoví manažeři | Oživení francouzské ekonomiky | Ant | Šance | Ceny | Praha | Životní úroveň | Největší firmy | Důvěra | Aktivita v čínském průmyslu | Rekordní deficit | Ant Group | WeCHat | Tažení proti Číně | Hlavní akciové trhy | Vývoj vakcín | Bitstock.com | Veřejný dluh Británie | SkyBridge Capital | Výrobní index | Představitelé ECB | Klimatické změny | Odborníci | Transparentnost | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Tom Learmouth | Jošihide Suga | Cena termínovaného kontraktu | Arabica | Britský zákon | Zákon o vnitřním trhu | Kontroverzní britský zákon | Britský zákon o vnitřním trhu | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Pandemie v Evropě | UR TRADE FIX | UR TRADE FIX Ltd | Politici | Podnikatelská důvěra v Německu | Vyhlídky světové ekonomiky | Jacinda Ardernová | Biden | Prezidentská debata | Druhá vlna koronaviru | Provozovatel akciových trhů | Česká republika | Oživení podnikatelské aktivity | Lockdown | Kompenzační programy | Solární energie | Moneta | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Společnost KKCG | Fondy Apollo | Blockchainové technologie | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Očkování | Mutace koronaviru | Očkování proti covidu-19 | Silné oživení | Očkování proti covidu | Rozhodnutí vlády | Dnešní rozhodnutí vlády | Počet živnostníků | Antidumpingová cla | Libanonská libra | LBP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Podnikatelská aktivita
Podnikatelská aktivita v Británii
Podnikatelská aktivita v eurozóně
Podnikatelská aktivita v USA
Podnikatelská důvěra
Podnikatelská důvěra v ekonomiku
Podnikatelská důvěra v Německu
Podnikatelská nálada
Podnikatelská nálada v Německu
Podnikatelská situace

Následující klíčová slova

Podnikatelské aktivity v eurozóně
Podnikatelské aktivity v USA
Podnikatelské investice
Podnikatelské úspěchy
Podnikové akcie
Podnikové aktivity
Podnikové dluhopisy
Podnikové investice
Podnikoví ekonomové
Podnikový dluh
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
Potvrďte prosím... Zavřít