Úterý 19. březen 2024 05:38
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader

Nové zakázky

img

Ceny v průmyslu i zemědělství klesají

18.03.2024 „Vývoj cen průmyslových výrobců potvrzuje odeznívání inflačních tlaků v české ekonomice. V lednu ceny v průmyslu klesly poprvé od listopadu 2020 a klesající trend byl potvrzen i v únoru, kdy byly ceny meziročně nižší o 0,9 %. Vliv na to má mimo jiné utlumená poptávka po průmyslové produkci, s níž se výrobci musí vyrovnat. Hodnota nových průmyslových zakázek se podle posledních dostupných údajů v lednu meziročně snížila o 2,7 %. Nové zakázky ze zahraničí se meziročně snížily o 2,5 % a domácí klesly o 3,1 %.
img

Průmyslová výroba, ČR, leden 2024

15.03.2024 Tuzemský průmysl hlásí slabší vykročení do letošního roku, než jaké se očekávalo.
C:\fakepath\eurusd-06032024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.3.2024

06.03.2024 Americké akcie oslabily. Nejvýrazněji klesl index Nasdaq, k čemuž přispěly velké technologické firmy a odvětví čipů. Trh čeká na dnešní vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella před Kongresem a na páteční zprávu o vývoji nezaměstnanosti v USA za únor. Někteří analytici považují včerejší výprodej akcií technologických firem za vybírání zisků.
C:\fakepath\trader-05032024-55-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, statistika ukázala zpomalení růstu sektoru služeb v USA

05.03.2024 Dolar dnes smazal předchozí zisky a mírně oslabuje ke koši měn. Přispěla k tomu statistika, podle níž zpomalil růst amerického sektoru služeb. Investoři vyhlížejí další ekonomická data: zasedání Evropské centrální banky (ECB), vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) před Kongresem a páteční zprávu o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech za únor. Bitcoin dnes vystoupal na nový rekord, kryptoměna překonala 69.000 dolarů (1,6 milionu Kč).
img

Čeká letos automotive pokles z výšin?

19.02.2024 Bohudík za automotive, psali jsme již několikrát v posledních měsících. Nebýt dobrého výkonu klíčového exportního odvětví, byla by druhá polovina uplynulého roku pro český průmysl i celou ekonomiku o poznání těžší. Zpracovatelský průmysl v uplynulém roce víceméně stagnoval, to však neodpovídá velkým rozdílům mezi jednotlivými sektory.
img

Nastává zlom v propadu českého průmyslu?

06.02.2024 „Vývoj průmyslové produkce v prosinci potvrdil, že loňský rok byl pro český průmysl více než špatný. Průmyslová výroba v posledním měsíci roku 2023 meziročně klesla o 0,7 %. Ze špatných výsledků velké části průmyslových odvětví se vymyká zejména výroba automobilů s růstem o 11,8 %, což ostatně platilo pro větší část druhého pololetí. S dlouhodobými problémy se naopak potýká především české strojírenství. Z dřívějšího premianta průmyslové výroby se stalo odvětvím, které ji spíše táhne dolů. I vinou problémů strojírenství skončil celý loňský rok pro český průmysl nelichotivě; průmyslová produkce byla v roce 2023 meziročně nižší o 0,4 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Průmyslová výroba, ČR, prosinec 2023

06.02.2024 Tuzemský průmysl hlásí pro závěrečný měsíc loňského roku poměrně slušný finiš.
img

BREAKING: lepší údaje o PMI ve službách z Evropy 📌

05.02.2024 Ekonomika eurozóny na začátku roku nadále klesá, celková podnikatelská aktivita a nové zakázky se zmírňují, přesto se v lednu očekávání růstu posílila. Klíčovým zjištěním je přetrvávající a tvrdohlavá inflace, která představuje výzvu pro schopnost Evropské centrální banky (ECB) snížit vysoké úrokové sazby. Zajímavé je, že ve výkonnosti sektoru služeb v eurozóně existují rozdíly, přičemž jihoevropské země jako Itálie a Španělsko vykazují relativní odolnost, která částečně kompenzuje pokles v Německu a Francii. V důsledku toho se index PMI ve službách pouze nepatrně snížil na 48,4 bodu, tedy blízko hranice expanze.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Důvěra v ekonomiku neukazuje na razantní odraz ode dna

24.01.2024 Údaje o důvěře v českou ekonomiku, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), neukazují na razantní odraz ode dna. Problémy jsou patrné zejména v průmyslu, shodují se analytici oslovení ČTK. Za pozitivní signál naopak považují zlepšení nálad domácností proti loňskému prosinci. Podle nich to dává naději, že spotřeba domácností vzroste a potáhne letos české hospodářství.
img

US Open: akciové trhy se při otevření obchodují níže 🔔

16.01.2024 Druhý den týdne začíná horší náladou na akciových trzích. Dolar je dnes nejsilnější z měn G10, což vyvíjí tlak na rizikovější aktiva. Rostou také výnosy desetiletých dluhopisů, které se vracejí nad úroveň 4,00 %. Investoři upravují svá očekávání ohledně letošního snižování úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Nedávné komentáře bankéřů naznačují, že trhy příliš agresivně oceňovaly první letošní snížení. Po zveřejnění vyšších údajů o indexu spotřebitelských cen z USA v minulém týdnu se tento scénář zdá být ještě nepravděpodobnější.
img

Český statistický úřad dnes zveřejnil listopadová data z průmyslu a stavebnictví

08.01.2024 Průmyslová produkce v listopadu meziročně reálně klesla o 2,7 %. To více než kompenzuje nízký říjnový růst. Obecně lze říct, že se průmyslu v roce 2023 nedařilo. Za měsíce leden až listopad zde máme pokles o 0,4 %. To se už asi prosincovou statistikou nezmění a rok 2023 se do historie prostě zapíše jako rok poklesu.
img

Průmysl vstupuje do nového roku v útlumu

08.01.2024 „Pád českého průmyslu pokračoval i v závěru loňského roku. Průmyslová produkce se v listopadu meziročně snížila o 2,7 %. Měsíc před tím – v říjnu - sice průmyslová výroba po tříměsíčním propadu meziročně rostla o 1,9 %, ale jen díky výrobě automobilů, zatímco většina ostatních odvětví klesala. S problémy se dlouhodobě potýká řada klíčových odvětví, například strojírenství. Nešlo tedy o změnu dlouhodobého trendu útlumu českého průmyslu, což potvrdil i listopadový pokles.
img

Tuzemský průmysl i stavebictví za listopad vykazují pokles

08.01.2024 Průmyslová produkce za listopad klesla meziročně o 2,7 %, zatímco se očekávalo -1,5 %. Meziměsíčně produkce v průmyslu poklesla o 1,4 %. Výrazný pokles byl zaznamenán v oblasti výroby strojů a ostatních nekovových minerálních výrobků. Tento pokles dle ČSÚ nevykompenzoval ani mírný nárůst ve výrobě motorových vozidel. Nové zakázky vzrostly meziročně o 0,2 %. Tahounem hodnoty nových zakázek byly zakázky ze zahraničí. Ty vzrostly meziročně o 0,8 %, zatímco hodnota domácích nových zakázek o 0,9 % poklesla.
img

Průmyslová výroba, ČR, listopad 2023

08.01.2024 Tuzemský průmysl v listopadu nenavázal na příznivý říjnový výsledek: listopad hlásí meziměsíční pokles průmyslové výroby o 1,4 % a meziroční pokles o 2,7 %, což je horší výsledek, než se čekalo.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

BREAKING: Indexy PMI v eurozóně ukazují na slábnoucí ekonomickou dynamiku, služby ve Spojeném království překvapily

15.12.2023 V prosinci se podnikatelská aktivita v eurozóně snížila výrazněji a zaznamenala nejrychlejší čtvrtletní pokles produkce za posledních 11 let, s výjimkou počátečních pandemických měsíců na začátku roku 2020. Bleskový kompozitní index PMI výstupu eurozóny klesl na dvouměsíční minimum 47,0, přičemž pokles zaznamenal jak sektor služeb, tak zpracovatelský průmysl. Příliv nových zakázek se prudce snížil, což vedlo k dalšímu vyčerpání objemu nevyřízených zakázek a již druhý měsíc po sobě vedlo ke snižování počtu pracovních míst. Zpracovatelský průmysl byl i nadále v čele poklesu, jeho produkce klesala již devátý měsíc v řadě a výrazně se snížila také produkce v sektoru služeb. Inflační signály byly smíšené, přičemž inflace vstupních nákladů se ochladila, ale inflace prodejních cen zůstala zvýšená. Celkové snížení podnikatelské aktivity odráželo zhoršující se stav objednávek, přičemž nové zakázky na zboží a služby nadále prudce klesaly. To vedlo k sedmnáctému poklesu objemu nevyřízených zakázek za posledních 18 měsíců, což svědčí o přetrvávajícím poklesu hospodářské aktivity v eurozóně.
img

Pozitivní překvapení v tuzemském průmyslu

08.12.2023 Tuzemská průmyslová produkce v říjnu meziročně reálně vzrostla o 1,9 %, meziměsíčně byla vyšší o 2,8 %. To je v souladu s naším očekáváním lehkého oživení české ekonomiky ve čtvrtém kvartále tohoto roku. Lepší výsledek říjnového průmyslu je sice do značné míry dílem sektoru automotive, kde v říjnu skončily odstávky (dané výpadky součástek ze Slovinska) a znovu se rozjela výroba. Oproti září však vzrostla po sezónním očištění průmyslová produkce napříč naprostou většinou důležitých sektorů včetně strojírenství, produkce plastů i kovů. Jediným setrvale klesajícím odvětvím tak zůstává výroba počítačů a elektroniky.
img

Průmyslová výroba rostla, důvod k jásotu to však není

07.12.2023 „Po třech měsících poklesu se česká průmyslová produkce v říjnu meziročně zvýšila o 1,9 %. Bylo to však ovlivněno zejména nízkou loňskou srovnávací základnou ve výrobě automobilů. Není tedy mnoho důvodů k nadějím na zotavení českého průmyslu. Prognózy o letošním propadu české ekonomiky jsou totiž již zpečetěny a očekáváný pokles HDP o 0,5 % nabírá reálné obrysy. Možná důležitější než ukazatel samotné listopadové průmyslové produkce, je vývoj objemu nových zakázek, který se dále propadal. Hodnota nových zakázek v listopadu meziročně klesla o 4,0 %. Nové zakázky ze zahraničí klesly dokonce o 4,8 % a domácí o 2,3 %. Nové zakázky v českém průmyslu meziročně klesají již půl roku, a to je pro jeho budoucnost vážný problém,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Průmyslová výroba, ČR, říjen 2023

07.12.2023 Tuzemská průmyslový výroba v říjnu příjemně překvapila velmi svižným meziměsíčním růstem o 2,8 %.
img

Tuzemský průmysl roste, zatímco stavebnictví klesá

07.12.2023 Tuzemská průmyslová produkce za letošní říjen poměrně významně vzrostla díky nižší srovnávací základně ve výrobě automobilů. To nastalo v důsledku loňského výpadku dodávek dílů. K růstu průmyslové produkce přispěla výrazně i výroba dalších dopravních prostředků, zejména kolejových vozidel. ejvyšší záporné příspěvky k celkovému vývoji průmyslové produkce zaznamenala odvětví výroba strojů a zařízení, výroba počítačů a elektronických a optických přístrojů.
img

BREAKING: Masivní pokles německých továrních objednávek

06.12.2023 „V rámci zpracovatelského průmyslu byla velká část meziměsíčního poklesu v říjnu 2023 způsobena výkonností odvětví „výroba strojů a zařízení”, kde se nové zakázky po sezónním a kalendářním očištění snížily o 13,5 %. (V září 2023 se nové zakázky v tomto odvětví zvýšily o 9,8 %). Kromě toho se nové zakázky snížily v hlavních odvětvích, tj. ve výrobě kovových konstrukcí a kovodělných výrobků (kromě strojů a zařízení), výrobě základních kovů, výrobě elektrických zařízení a automobilovém průmyslu.” – Destatis
img

BREAKING: USD klesá po datech ISM a JOLTS

05.12.2023 Dnes v 16:00 byly v USA zveřejněny dvě ostře sledované zprávy - index ISM ve službách za listopad a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za říjen. Očekává se, že index ISM se oproti říjnu mírně zlepší, zatímco u zprávy JOLTS se očekává pokles počtu volných pracovních míst v říjnu.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Aktivita v čínském průmyslu se vrátila k růstu, solidně roste i aktivita v Rusku

01.12.2023 Aktivita v čínském průmyslu se v listopadu vrátila k růstu, který byl nejvýraznější od srpna. Ukázaly to dnes předběžné výsledky průzkumu, které zveřejnila společnost S&P Global ve spolupráci se soukromou organizací Caixin. Svižným tempem v růstu pokračuje také aktivita v ruském průmyslu, a to navzdory tomu, že poprvé od července klesl objem nových exportních zakázek.
img

NAPŘÍČ TRHY

15.11.2023 Pomalejší růst americké jádrové inflace se přes výrazný pokles amerických výnosů nakonec propsal až do střední Evropy. Americký dvouletý výnos poklesl o více než 20bps, zatímco desetiletý o 17bps a poprvé od poloviny září se podíval na delší “výlet” pod 4,50 %. Nízké americké výnosy a slabý dolar působí samozřejmě jako živá voda na všechny měny rozvíjejících se trhů včetně koruny. A to byl hlavní důvod, proč se ve včerejším obchodování české koruně podařilo dostat pod 24,50 EUR/CZK.
img

Stále stejně smutný příběh českého průmyslu

06.11.2023 „Pokles tuzemské průmyslové výroby se zrychlil. Průmyslová produkce v září meziročně klesla o 5,0 % ze srpnových 1,7 %. Aktuální data Českého statistického úřadu o vývoji české průmyslové výroby za říjen vypráví stejný smutný příběh jako v předchozích měsících. Český průmysl dusí upadající domácí i zahraniční poptávka, pokles objemu nových objednávek.
img

Průmyslová výroba, ČR, září 2023

06.11.2023 Tuzemská průmyslová výroba v září zklamala, když vykázala meziměsíční pokles 1,8 % a meziročně se po očištění o vliv počtu pracovních dní propadla o 5,0 %.
img

BREAKING: Nové objednávky v Německu mírně nad očekáváním!

06.11.2023 V září 2023 se reálné nové zakázky ve zpracovatelském průmyslu po očištění o sezónní a kalendářní vlivy zvýšily oproti předchozímu měsíci o 0,2 %. Ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku však došlo k poklesu o 4,3 %. V srpnu 2023 došlo k výrazné revizi, kdy se nové zakázky oproti červenci 2023 zvýšily o 1,9 %, a to především v důsledku nesprávně vykázaných údajů v odvětví "výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení".
img

Nálada ve zpracovatelském průmyslu se mírně zlepšila

01.11.2023 Index nákupních manažerů PMI v říjnu pouze mírně vzrostl ze zářijových 41,7 bodů na 42 bodů. Podmínky ve zpracovatelském průmyslu tak zůstávají v podstatě stále zhruba stejné jako v předchozích měsících. Přetrvává utlumená zákaznická poptávka, i nadále se snižují nové zakázky, ačkoli pomalejším tempem než v předchozích měsících. Další pokles zaznamenala i výroba, kterou ovlivňuje i odkládání a rušení již zadaných zakázek. Tempo snižování výroby však bylo nejpomalejší od května, zůstává však stále prudké.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, říjen 2023

01.11.2023 Říjnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl sice hlásí mírné zlepšení celkového PMI indikátoru, nicméně obrázek zůstává ponurý a podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky se i nadále zhoršují.
img

Česká ekonomika se zasekla

31.10.2023 „Oživení české ekonomiky se opět odkládá. Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí poklesl mezičtvrtletně o 0,3 % a meziročně o 0,6 %. Ve druhém čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval a meziročně se snížil o 0,6 %. Česká ekonomika tak stále nedosahuje předcovidového výkonu. Pokles ve třetím čtvrtletí však nebyl žádným překvapením – problémy českého průmyslu jsou dlouhodobé a růstový impuls od něj čekat nemůžeme.
img

Ranní okénko - Nálada v ČR se zvedla

25.10.2023 Dnes zveřejní renomovaná instituce Ifo výsledky svého průzkumu v Německu, nicméně se neočekává významnější změna trendu v hodnocení aktuální situace ani budoucích očekávání. Nálada mezi podnikateli zůstává depresivní, kdy hůře firmy vnímaly současnou situaci naposledy v polovině roku 2020 a budoucnost na konci minulého roku. Od Evropské centrální banky se dozvíme, jak se vyvíjela v září peněžní zásoba M3, kdy je predikováno její snížení třetí měsíc v řadě a zároveň v září by její pokles byl tím nejsilnějším. Ze Spojených států amerických dorazí údaj o prodeji nových domů za září a trh odhaduje podobné číslo (680 tis.) jako v srpnu (675 tis.).
img

Špatná kondice českého průmyslu

09.10.2023 „Český průmysl a s ním i celá ekonomika prochází recesí. Již v červenci klesla průmyslová výroba meziročně o 2,8 %, přičemž předtím pět měsíců v řadě rostla. V srpnu pak průmyslová produkce meziročně klesla o 1,7 %. I když tempo poklesu zpomalilo, postihlo opět většinu odvětví české ekonomiky. Nejde však jen o výkon v uplynulém období; ani vyhlídky do budoucna nevyznívají pro průmyslovou produkci nijak pozitivně. Hodnota nových zakázek se v srpnu meziročně snížila o 4,2 %. Český průmysl čelí poklesu jak domácí poptávky, když nové tuzemské zakázky klesly o 5,5 %, tak zahraniční, kde se nové zakázky se meziročně snížily o 3,4 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Průmyslová výroba, ČR, srpen 2023

09.10.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v srpnu vedla lépe, než se čekalo: meziročně sice klesla o 1,7 %, finanční trh ovšem očekával pokles o 2,9 %.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Zakázky německého průmyslu stouply víc, než se čekalo, výhled je ale nejistý

06.10.2023 Zakázky německého průmyslu se v srpnu zvýšily více, než se čekalo. Zájem byl o počítačové, elektronické a optické výrobky. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu. Podle agentury Bloomberg je to známka toho, že se klíčový výrobní sektor země, který trpí zpomalením světové ekonomiky a vyššími úrokovými sazbami, možná stabilizuje. Výhled pro tento sektor ale zůstává nejistý, napsala agentura Reuters.
img

BREAKING: DAX po lepších továrních objednávkách roste!

06.10.2023 V srpnu 2023 se reálné nové zakázky ve zpracovatelském průmyslu po očištění o sezónní a kalendářní faktory meziměsíčně zvýšily o 3,9 %, přičemž mezi významné změny patří:
img

NAPŘÍČ TRHY

03.10.2023 Nálada v českém průmyslu se v září znovu zhoršila. Index podnikatelské nálady PMI poklesl ze srpnových 42,9 na 41,7 bodů a nadále tak setrvává hluboko v pásmu recese. Pod hranicí 50 bodů, která odděluje expanzi a recesi, se tuzemský index PMI nachází již šestnáct měsíců v řadě, přičemž podobně jako v sousedním Německu se od léta drží na velmi nízkých úrovních.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2023

02.10.2023 Zářijový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, přičemž v září se tempo zhoršování dokonce zrychlilo.
img

Nezaměstnanost dle očekávání vzrostla

08.09.2023 Podíl nezaměstnaných osob dle metodiky MPSV se zvýšil z červencových 3,5 % na 3,6 % v srpnu. Tento nárůst byl predikován napříč trhem a měl by být posledním do příchodu zimních měsíců.
img

Slabší výsledek průmyslu může znamenat pomalejší oživení

07.09.2023 Červencová průmyslová výroba zaostala za naším očekáváním a poklesla o 2,9 % (očekávání +0,6 %). Na vině jsou sice částečně letní odstávky elektráren, ale i bez nich pohled pod pokličku průmyslu nabízí několik nepříjemných překvapení. Na prvním místě některá energeticky náročná odvětví prohlubují svůj pokles z již tak nízkých úrovní produkce - jedná se například o zpracování dřeva, papírenský průmysl nebo výrobu kovových výrobků. Ještě více znepokojující je skutečnost, že v červenci poměrně prudce kleslo také strojírenství - jedno z páteřních odvětví českého průmyslu (-5,4 % meziročně).
img

Průmysl i stavebnictví se propadají a vyhlídky příliš pozitivní nejsou

06.09.2023 „Problémy českého průmyslu a s ním i celé ekonomiky se dále prohlubují. V červenci se průmyslová produkce meziročně propadla o 2,8 %, přičemž již v červnu její růst zpomalil na 0,9 % z květnových 1,4 %. Nicméně i v těchto měsících růst táhla jen výroba automobilů a ostatní odvětví více méně stagnovala. Automobilová výroba však těžila primárně z odložené poptávky z dob čipové krize. Bylo jen otázkou času, jak dlouho ještě udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí. Damoklovým mečem visícím nad českým průmyslem je už řadu měsíců klesající hodnota nových zakázek. V červenci 2023 opět meziročně klesla, a to o 3,0 %. Propadly se přitom jak nové zakázky ze zahraničí, tak zakázky tuzemské,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Slabší výsledek průmyslu může znamenat pomalejší oživení

06.09.2023 Červencová průmyslová výroba zaostala za naším očekáváním a poklesla o 2,9 % (očekávání +0,6 %). Na vině jsou sice částečně letní odstávky elektráren, ale i bez nich pohled pod pokličku průmyslu nabízí několik nepříjemných překvapení. Na prvním místě některá energeticky náročná odvětví prohlubují svůj pokles z již tak nízkých úrovní produkce - jedná se například o zpracování dřeva, papírenský průmysl nebo výrobu kovových výrobků. Ještě více znepokojující je skutečnost, že v červenci poměrně prudce kleslo také strojírenství - jedno z páteřních odvětví českého průmyslu (-5,4 % meziročně).
img

Červencový výsledek průmyslu nečekaně hluboko v záporu

06.09.2023 Průmyslová produkce v červenci meziročně poklesla o 2,8 %. Odhad trhu počítal s mírným nárůstem, zatímco naše prognóza pokles – přesto finální síla poklesu byla ještě razantnější, než jsme v krátkodobé prognóze odhadovali. Za nečekaně silným snížením průmyslové produkce stojí pokles v odvětví výroby a rozvodu elektřiny a plynu, negativně se ale projevují i postupně ochabující kladné příspěvky ze strany automotive. Nepříliš pozitivně pak vyznívá i silný červencový meziměsíční pokles o 2,6 %, již po sezónním očištění.
img

EURUSD maže zisky po zveřejnění reportů ISM a NFP! 🔍

01.09.2023 Tento týden byl obzvláště důležitý, protože několik makroekonomických publikací začalo ukazovat oslabení trhu práce v USA. V polovině týdne report o volných pracovních místech ukázal na zhoršení situace. Dnes ve 14:30 jsme se dočkali dalšího balíčku údajů z trhu práce, který ukázal, že míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla nad odhady na 3,8 %. Aktuální zpráva naznačila mírné zlepšení jak v oblasti nezemědělských, tak soukromých mezd. Údaje o růstu mezd byly mírně nižší, než se očekávalo, a to růst o 4,3 % meziročně.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2023

01.09.2023 Srpnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, v samotném srpnu se však tempo zhoršování druhý měsíc v řadě nepatrně zmírnilo.
img

Invesco: Centrální bankéři se v Jackson Hole drží scénáře

31.08.2023 Minulý týden se v Jackson Hole konalo dlouho očekávané ekonomické sympozium. Pro ekonomy i pozorovatele je to jedna z "povinných" akcí, podobně jako konference v portugalské Sintře. Jak jsem vysvětlila svému nejstaršímu synovi, začínajícímu scenáristovi: „Je to jako okouzlující, hvězdně obsazená přehlídka filmů – je ale pro ekonomy místo filmařů." Abychom toto přirovnání posunuli ještě o kousek dál, přinášíme vám rekapitulaci sympozia v Jackson Hole inspirovanou stříbrným plátnem.
C:\fakepath\trader-14082023-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.08.2023 1) Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
img

V červnu průmysl mírně rostl, většina odvětví je ale v poklesu

07.08.2023 Průmyslová produkce se během června dokázala udržet v černých číslech a meziročně přidala 0,9 %. To je v souladu s našim odhadem, naopak pro trh jde spíše o pozitivní překvapení, kdy medián počítal s poklesem o necelé procento. Stejně jako v předchozích měsících je růst neproporcionálně rozdělený, kdy se většina odvětví nachází v poklesu, a hlavní pozitivní impuls přichází ze strany automobilového sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce druhý měsíc v řadě rostla, v červnu o 0,9 %.
img

Průmyslová výroba, ČR, červen 2023

07.08.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v červnu vedla lépe, než se čekalo, když po očištění o kalendářní vlivy vykázala meziroční růst o 0,9 %.
img

Průmyslová výroba, ČR, květen 2023

07.07.2023 Tuzemská průmyslová výroba si v květnu vedla lépe, než se čekalo, když po očištění o kalendářní vlivy vykázala meziroční růst o 1,4 %.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Objem zakázek německého průmyslu v květnu díky dopravním prostředkům silně rostl

06.07.2023 Objem zakázek německého průmyslu v květnu vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 6,4 procenta. Růst byl mnohem vyšší, než se čekalo, díky rozsáhlým objednávkám v kategorii ostatních dopravních prostředků, která zahrnuje lodě, letadla a vojenská vozidla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici však varují, že kromě výjimečných nákupů v odvětví ostatních dopravních prostředků zůstává průmysl pod vážným tlakem.
C:\fakepath\eurusd-28062023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 28.6.2023

28.06.2023 Americké akcie včera zpevnily, odrazily se od nedávné série ztrát. Optimistické ekonomické údaje zmírnily obavy investorů z možné recese vyvolané agresivním zvyšováním úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed).
img

Ranní komentář: Blinken v Číně, Buffett navyšuj investice v Japonsku, Airbus a nové zakázky

20.06.2023 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších pohybů. V USA byly burzy uzavřeny kvůli svátku a v Evropě byly objemy vrazně podprůměrné. Dnešek přinese z USA výsledky z trhu s bydlením. Nálada na trzích zatím zůstává stabilizovaná a futures zahajují úterní seanci bez větších změn oproti pátečnímu close.
img

Regionální ekonomický výhled pro USA - shrnutí 🔎

15.06.2023 Podle nejnovějšího Empire State Manufacturing Indexu a průzkumu filadelfského Fedu se výrobní sektor ve Spojených státech v červnu 2023 vyvíjel smíšeně.
img

Český statistický úřad zveřejnil údaje z průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu

06.06.2023 Průmyslová produkce v dubnu meziročně reálně vzrostla o 1,2 %, což o je proti březnu významné zpomalení. Ukázalo se, že naprostá většina odvětví zaznamenala pokles produkce, přičemž nad vodou držely průmysl automobilky. Výroba motorových vozidel, přívěsů a návěsů totiž vzrostla v meziročním srovnání o 30 %. Za tímto výsledkem ovšem nestál boom automobilek, nýbrž nízká srovnávací základna z loňského roku, kdy chyběly dovážené komponenty.
img

Průmyslová výroba, ČR, duben 2023

06.06.2023 Průmyslová výroba v dubnu vzrostla meziročně o 1,2 %, přičemž hlavním tahounem růstu byla opět výroba motorových vozidel.
img

Průmysl slábne a v druhé polovině roku ekonomice příliš nepomůže

06.06.2023 Průmysl v dubnu lehce přišlápl brzdový pedál. Meziroční dynamika zvolnila z 2,9 % na 1,2 %. Meziročně zůstává průmysl dál v plusu zejména díky sektoru automotive - i když meziměsíčně šla produkce dolů, meziročně je díky nižší srovnávací základně stále sektor automotive ve výrazném plusu (+30 %). Meziročně se stále v pozitivních vodách nachází i další páteřní část českého průmyslu strojírenství (0,7 %).
C:\fakepath\Německo3.jpg

Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil

06.06.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil. Ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 0,4 procenta, zatímco analytici čekali růst, v průměru asi o tři procenta. Za horším vývojem jsou hlavně velké objednávky, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Pokles objemu zakázek zhoršuje vyhlídky největší evropské ekonomiky, která v zimě zažila první recesi od pandemie.
img

Kdo patří mezi klíčové hráče na trhu s AI?🔌

02.06.2023 Od začátku roku posílil index Nasdaq (US100) o více než 30 %, a to navzdory utažení měnové politiky ze strany Fedu a rekordně vysokým nákladům na financování. Trend umělé inteligence zahájil ChatGPT - pohání ho obrovské množství dat a získává na popularitě rekordním tempem. Právě v oblasti technologií umělé inteligence začaly finanční trhy rozpoznávat potenciál pro další technologický boom.
img

Ceny výstupů ve výrobě po dlouhé době klesají

01.06.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v květnu setrval na dubnové hodnotě odpovídající 42,8 bodům. Potvrzuje se, že hlavním problémem je aktuálně slabá poptávka. Nižší množství nových zakázek se pak projevuje i v prudkém poklesu výstupu, kdy absenci poptávky již nestačí zachraňovat dokončování rozpracované výroby. Negativní výhled průmyslu je pozitivní zprávou alespoň v otázce inflace, kdy k poklesu cen došlo nejen na straně vstupů, ale poprvé od roku 2020 i na straně výstupů. Slevy u výstupů přitom byly citelné s nejprudším poklesem od roku 2016.
img

Nízký PMI průmyslové aktivity již dále neklesl

01.06.2023 Navzdory obavám trhu z pokračujícího poklesu tuzemského PMI indexu průmyslové aktivity k jeho dalšímu snížení nedošlo. Květnová hodnota PMI setrvala na dubnové úrovni ve výši 42,8 bodu. Tržní konsensus počítal se zhoršením na 41,5 bodu, my jsme se dokonce obávali 41,02 bodu.
img

Průmyslová výroba, ČR, březen 2023

09.05.2023 Průmyslová výroba v březnu vzrostla meziročně o 2,2 %, což byl o něco lepší výsledek, než očekával finanční trh.
img

Extrémní rozdíly v evropských podnikatelských náladách

24.04.2023 Takový rozdíl mezi podnikatelskými náladami v eurozóně dlouho nepamatujeme. Celková podnikatelská nálada v eurozóně (podle PMI) sice vystoupala na jedenáctiměsíční maxima (54,4 bodu), ale to výhradně kvůli výraznému optimismu v sektoru služeb (56,6 bodu), zatímco nad průmyslem se stahují mračna (45,5 bodu - 3letá minima. Rozdíly mezi indexy nákupních manažerů v průmyslu a ve službách jsou dokonce nejvyšší od roku 2009.
img

Forex: Závěr týdne ve znamení slabých dat z USA

14.04.2023 Dnešek přinese odpoledne březnová data amerických maloobchodních tržeb a průmyslové výroby. Obáváme se slaných čísel, zejména z průmyslového sektoru. Předběžná dubnová statistika americké spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan na žádné výrazné zlepšení sentimentu zřejmě neukáže. Oproti loňskému červnovému dnu je významně výše, z historického pohledu ale zůstává extrémně nízká.
img

Akcie týdne - C3.ai (13.04.2022)

13.04.2023 Softwarová společnost C3.ai (AI.US) je jedním z největších příjemců zájmu o umělou inteligenci. A jak naznačuje samotný burzovní ticker, je jednou z mála společností, které nabízejí přímou expozici ve vývoji produktů založených na umělé inteligenci. Analytici společnosti DA Davidson označili její technologii za průlomovou a přirovnali ji k raným disruptivním produktům společnosti Microsoft. Společnost má obchodní dohody s technologickými gignaty, jako jsou Amazon Web Services a Google Cloud, s nimiž ve 4. čtvrtletí 2022 identifikovala více než 350 nových obchodních aplikací.
img

BREAKING: Výrazně slabší ISM v USA!

05.04.2023 Americká ekonomika se zjevně mění k horšímu. Index ISM ve službách klesá na 51,2 bodu při očekávání 54,5 bodu a předchozí úrovni 55,1 bodu.
img

Dosáhla ropa dna?

21.03.2023 Pokud někdo nevěří, že je krize, podívejte se na komoditní trh. Zlato, tradičně považované investory za bezpečné aktivum, roste mílovými kroky a flirtuje s psychologicky důležitou úrovní 2000 dolarů za unci, zatímco Brent padá do propasti. Ropa je ale ukazatelem zdraví globální ekonomiky; jeho pokles signalizuje, že s ekonomikou není vše v pořádku. Když trpí banky, trpí i úvěry; optimismus ohledně růstu HDP mizí a poptávka po ropě se zpomaluje. Není divu, že kotace futures na ropu North Sea klesly.
img

V lednu průmysl negativně překvapil

10.03.2023 Průmyslová výroba v prvním měsíci letošního roku překvapila slabším tempem, kdy na základě pozitivního působení automotive jsme očekávali kladný meziroční přírůstek. Ten se dostavil pouze na úrovni kalendářně neočištěné hodnoty (+1,3 %), nikoliv však po očištění (-1,4 %).
img

BREAKING: USD po zprávě ISM Manufacturing PMI mírně posiluje

01.03.2023 Index ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu v USA v únoru vzrostl na 47,7 bodu z 47,4 bodu v předchozím měsíci, což je pod očekáváním analytiků, kteří očekávali 48,0 bodu. Čerstvá zpráva poukázala na čtvrtý měsíc poklesu aktivity v továrnách v řadě po 30měsíčním období expanze, přičemž podniky nadále zpomalují výrobu, aby lépe odpovídala poptávce v první polovině roku 2023 a připravily se na růst v druhé polovině roku.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, únor 2023

01.03.2023 Únorový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky oproti lednu zhoršily.
img

PMI upozorňuje na pomalý rozjezd v 2023

01.02.2023 Index nákupních manažerů pro výrobní sektor v lednu vzrostl více než se očekávalo (na 44,6 vs. 43,4 bodů) z prosincových 42,6 bodů. Navzdory silnějšímu přírůstku ukazuje detail PMI zprávy na pokračující komplikace výrobců pramenících mimo jiné z oslabující poptávky a cenového vývoje. Poněkud optimističtějším směrem se naopak ubírají očekávání ohledně objemu výroby.
img

Tempo snižování stavů zaměstnanců nabralo v českém průmyslu před koncem roku 2022 výrazně na obrátkách. Jedná se o varovný signál pro letošní rok, o práci může přijít přes 100 tisíc lidí

02.01.2023 Tuzemské podniky zpracovatelského průmyslu loni v prosinci výrazně zvýšily tempo snižování stavů svých pracovníků. A to na dosud nejvýraznější úroveň za celou dobu trvání současné inflační krize. Vyplývá to z pravidelného šetření podmínek v českém zpracovatelském průmyslu, jehož výsledky za prosinec 2022 dnes zveřejnila společnost S&P Global.
C:\fakepath\eurusd-18122022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA kvůli obavám z recese oslabily, dolar vzrostl

18.12.2022 Akcie ve Spojených státech v pátek třetí den za sebou oslabily a ztráty si připsaly i za celý týden. Náladu na trhu zhoršily obavy z hrozící recese vyvolané pokračujícím bojem centrální banky USA (Fed) proti inflaci.
img

BREAKING: Slabé údaje o PMI na EURUSD nezapůsobily

16.12.2022 Globální výrobní index PMI S&P v USA v prosinci klesl na 46,2 bodu z listopadových 47,7 bodu, což je výrazně pod tržními odhady, které činily 47,7 bodu. Dnešní údaje ze zpracovatelského průmyslu poukázaly na největší pokles aktivity továren od května 2020 v důsledku utlumené poptávky a rychlejšího poklesu výroby. Nové zakázky klesaly jedním z nejprudších temp od finanční krize v letech 2008-09 a dostatečné zásoby vstupů a další snížení nových zakázek vedly k nejprudšímu poklesu nákupní aktivity za více než dva a půl roku. Rovněž úroveň rozpracovanosti klesala jedním z nejprudších temp od roku 2009, protože se snížil odbyt a dodávky materiálu přicházely se zpožděním. Nižší objem nedokončené výroby a utlumená poptávka vedly k zhruba nezměněné zaměstnanosti. V oblasti cen vedlo zlepšení dodacích lhůt dodavatelů, utlumená poptávka po vstupech a nižší ceny paliv a kovů k nejpomalejšímu růstu nákladového zatížení od července 2020. A konečně podnikatelská důvěra byla nejvyšší za poslední tři měsíce.
img

Průmysl pod taktovkou automobilek šlape na brzdu

07.12.2022 Po letních měsících, kdy exportně zaměřený průmysl pomáhal poměrně výrazně české ekonomice kompenzovat propady spotřeby, přichází komplikovanější podzim. Průmyslová produkce meziměsíčně poklesla o 3,7 % a meziročně tak zvolnila její dynamika více než jsme očekávali (na 3,1 % z 8,3 %). Velkým “hybatelem” celkových výsledků byl ovšem opět sektor automotive.
img

Evropské indexy dnes prodloužily ztráty, Komerční banka a Erste odepsaly přes 2 %

06.12.2022 Makroekonomický kalendář dnes přinesl velké množství překvapujících informací. Nové zakázky německého průmyslového sektoru v říjnu vzrostly na meziměsíční bázi o 0,8 %, zatímco se očekával 0,1% růst. Maloobchodní tržby v říjnu v České republice poklesly meziročně o 9,4 %, zatímco v září poklesly o 5,6 %.
img

Český průmysl drtí drahé energie a musí propouštět. Hlásí prudké zhoršení výrobních podmínek – a bude hůř

01.12.2022 Výrobní podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu markantně zhoršily. Zhoršily se více, než předpokládali experti oslovení agenturou Bloomberg. A to přitom tyto předpoklady nebyly nijak optimistické. Experti oslovení agenturou ve střední hodnotě čekali, že index nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu – jak jej sestavuje společnost S&P Global – vykáže úroveň 42,6 bodu. Místo toho to ovšem je jen 41,6 bodu.
img

Asie zůstává oporou růstu, zatímco zbytek světa se potácí na hranici recese

24.11.2022 VÝHLED: Přestože výhled trhu na rok 2023 je v některých ohledech pozitivní, rizika jsou vysoká. Nižší inflace a konec zvyšování úrokových sazeb by měly přinést tolik potřebnou úlevu v ocenění, stejně jako slabší růst HDP výrazněji nahlodává zisky. Nejnovější prognózy HDP (viz graf) upozorňují na příležitost v Asii a na rozvíjejících se trzích v příštím roce, zejména pokud dolar dosáhl svého vrcholu, ale také na rizika zpomalení v atraktivně oceňované Evropě, která ohrožují její současné fiskální a devizové rezervy. Obrovskou divokou kartou jsou ceny energií, a to jak pro inflaci, tak pro stále klíčový spotřebitelský výhled.
img

Průmysl: podobný výkon jako v srpnu

07.11.2022 Situace v průběhu září byla v průmyslu podobná jako během letních měsíců. Automobilky dohánějí “ztracený čas” a výrazně opticky vylepšují celkový obrázek. Zejména díky nim nakonec meziměsíčně průmyslová produkce jen lehce poklesla (-0,2 %) a meziroční dynamika zrychlila na 8,3 %. Zatímco v sektoru automotive působí letos nízká srovnávací základna pozitivně, v řadě jiných sektorů je to naopak.
img

Průmyslová výroba, ČR, srpen 2022

07.11.2022 Silný srpnový meziroční růst průmyslové výroby pomohly vyšperkovat efekty nízké srovnávací základny, jež se projevily v robustním nárůstu výroby motorových vozidel.
img

Bez překvapení v průmyslu a zahraničním obchodu

07.11.2022 Ani průmyslová produkce ani saldo zahraničního obchodu nepřinesly výraznější odchýlení od našeho a tržního odhadu. Průmysl v září po sezónním očištění poklesl meziměsíčně o 0,2 %, vzhledem k nízké srovnávací základně zejména v automotive ale meziročně rostl o 8,3 %. Saldo zahraničního obchodu snížilo v září deficit z 29,7 mld. Kč na 13,9 mld. Kč.
img

Invesco: Globální trhy – co sledovat v listopadu?

04.11.2022 Ekonomika eurozóny vykazuje známky dalšího oslabování a Čína oznámila data, která odhalila složitou cestu k hospodářskému oživení.
img

Průmyslová výroba, ČR, srpen 2022

07.10.2022 Silný srpnový meziroční růst průmyslové výroby pomohly vyšperkovat efekty nízké srovnávací základny, jež se projevily v robustním nárůstu výroby motorových vozidel.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
img

Rozbřesk: Nálada v průmyslu pod bodem mrazu. Hraje se o energie v roce 2023

05.10.2022 Nálada v českém průmyslu dál klesá a potvrzuje příchod recese. Na tu ukazují jak poslední indexy nákupních manažerů, tak i čísla z Českého statistického úřadu. Index PMI v průmyslu poklesl na 44,7 bodu (výrazně pod úroveň 50 bodů oddělující kontrakci od expanze) a na nejnižší úrovně od roku covidového jara 2020. Hlavním problémem zůstává inflace - tempo růstu cen vstupů překvapivě oproti srpnu podle průzkumu opět zrychlilo a vysoké ceny jsou jedním z hlavních důvodů, proč padá poptávka. Nové objednávky šly dolů sedmý měsíc v řadě, a to nejprudším tempem za poslední dva roky.
img

Nálada v průmyslu pod bodem mrazu

05.10.2022 Nálada v českém průmyslu dál klesá a potvrzuje příchod recese. Na tu ukazují jak poslední indexy nákupních manažerů, tak i čísla z Českého statistického úřadu. Index PMI v průmyslu poklesl na 44,7 bodu - výrazně pod úroveň 50 bodů oddělující kontrakci od expanze a na nejnižší úrovně od roku covidového jara 2020. Hlavním problémem zůstává inflace - tempo růstu cen vstupů překvapivě oproti srpnu podle průzkumu opět zrychlilo a vysoké ceny jsou jedním z hlavních důvodů, proč padá poptávka.
C:\fakepath\eurusd-04102022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.10.2022

04.10.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku posledního čtvrtletí výrazně posílily. V kladných číslech skončilo všech 11 sektorů indexu S&P 500, největší zisky zaznamenaly energetické společnosti. Na náladě trhu se přitom odráží zvyšování úrokových sazeb, historicky vysoká inflace a obavy ze zpomalení hospodářského růstu. Podporou pro růstové akcie citlivé na úrokové sazby byl pokles výnosu desetiletých dluhopisů americké vlády.
C:\fakepath\USA.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu USA rostla nejpomaleji za dva a půl roku

03.10.2022 Aktivita v americkém zpracovatelském průmyslu rostla v září nejpomaleji za dva a půl roku. Nové zakázky klesly, protože růst úrokových sazeb, jejichž cílem je zmírnit inflaci, snížil poptávku po zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Institut řízení dodávek (ISM).
img

Červencová data ukázala zhoršující se kondici domácí ekonomiky

06.09.2022 Červencové výsledky průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví potvrdily zhoršující se kondici české ekonomiky. Pozitivně se na výstupu průmyslového sektoru i zahraničním obchodě odrazila vyšší produkce a vývoz automobilů, stejně tak i vyšší výroba elektřiny, plynu a tepla. Zklamaly naopak tradiční tahouni českého průmyslu, jako je kovovýroba. Za deficitem zahraničního obchodu stály vyšší i dražší importy ropy a zemního plynu. Příliš nepotěšilo ani české stavitelství, jehož výstup klesl již pátý měsíc v řadě.
img

Průmyslová výroba, ČR, červenec 2022

06.09.2022 Tuzemský průmysl v červenci vykázal mírný meziměsíční pokles výroby a výroba byla celkově o něco slabší, než očekával finanční trh.
img

Průmyslová výroba zpomaluje

06.09.2022 Český průmysl v červenci dále zpomalil. Produkce byla meziměsíčně nižší o 0,3 %, meziročně reálně pak vzrostla o 0,8 %. K meziroční změně kladně nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, která přidala 2,57 pb. To je velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že Škoda Auto vyhlásila pro první a poslední červencový týden celozávodní dovolenou. Je tedy patrné, že problémy se subdodávkami již výrazně slábnou, což vyplývá i z předstihových ukazatelů PMI. Dalším kladným přispěvatelem bylo odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla (+0,5 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,5 pb). Naopak odvětví, která tradičně pomáhala českému průmyslu v růstu, zaznamenala pokles (výroba kovodělných výrobků a základních kovů).
img

Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst.
img

Rozbřesk: Průmysl má strach z vysokých cen a slabé poptávky. Mzdy jako klíčové číslo pro ČNB

05.09.2022 Situace v českém průmyslu se mění. Hlavní problém posledních dvou let - rozbité výrobní řetězce - pomalu ustupuje do pozadí. To ale neznamená, že s lepší dostupností polovodičů se automaticky blýská na lepší časy. Novým zásadním problémem jsou vysoké vstupní ceny (zejména energií) a slábnoucí poptávka, která zjevně v řadě oblastí nedokáže dobře strávit rychlý cenový nárůst. Srpnový index PMI ukázal, že nové zakázky kvůli vysokým cenám klesají v průmyslu šestý měsíc v řadě a nejrychlejším tempem od května 2020 (čísla z ČSÚ vyznívají optimističtěji, ale jsou dva měsíce zpožděná). Klienti podle průzkumu PMI s nákupy napříč sektory více váhají a někteří z nich dokonce ruší rozdělané projekty. To se pomalu začíná odrážet i v produkci, která v průběhu léta dál klesala.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny poprvé po dvou letech klesla

01.08.2022 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v červenci poprvé po dvou letech klesla, továrnám se kvůli slabé poptávce hromadí ve skladech neprodané zboží. Dnešní zpráva organizace S&P Global tak posiluje obavy, že by eurozóna mohla sklouznout do recese. Index nákupních manažerů (PMI) pro zpracovatelský průmysl v červenci klesl na 49,8 z červnových 52,1 bodu. Poprvé od června 2020 se tak propadl pod hranici 50 bodů, která odděluje růst od poklesu.
img

„Nejlepším lékem na inflaci je inflace samotná“. Vysoká inflace u nás i v zahraničí ničí zájem o českou průmyslovou výrobu, dochází už i k propouštění

01.08.2022 Nejlepším lékem na inflaci je inflace samotná. Tak by se dala vystihnout aktuální situace v českém průmyslu. Rapidní inflace uplynulých měsíců vede k takzvané destrukci poptávky, protože nahlodává kupní sílu odběratelů. Nižší zájem o průmyslové zboží ovšem nutí podniky už i propouštět. Inflační tlaky však zmírňují, právě kvůli klesající poptávce.
img

Průmyslová výroba, ČR, květen 2022

07.07.2022 Tuzemský průmysl hlásí za květen poměrně solidní růst výroby s tím, jak zlepšení v dodávkách potřebných dílů podpořilo meziroční výkon ve výrobě motorových vozidel.
C:\fakepath\akcie-06072022.png

Shrnutí obchodní seance: Hlavní akciové indexy v USA smazaly počáteční ztráty, Nasdaq výrazně zpevnil

06.07.2022 Hlavní akciové indexy ve Spojených státech smazaly počáteční ztráty a například index technologického trhu Nasdaq výrazně zpevnil. Investoři se teď soustředí hlavně na možnosti růstu americké ekonomiky. Na forexových trzích se dolar pohybuje kolem nejvyšších hodnot od roku 2002.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed zvýší sazby o dalších 50 bb

13.06.2022 Fed tento týden pravděpodobně stejně jako v květnu přistoupí ke zvýšení úrokových sazeb o 50 bb. Zveřejněna bude také nová prognóza pro americkou ekonomiku, včetně výhledu členů FOMC ohledně budoucího vývoje úrokových sazeb, jejichž medián by podle nás mohl překročit 3 %. V ČR budou trhy sledovat hlavně případné vyjádření z bankovní rady ČNB před středečním začátkem mediální karantény. Domácí datový kalendář nabídne dubnový běžný účet platební bilance a ceny průmyslových výrobců za květen.
img

Forex: Inflace v květnu překonala očekávání u nás i v USA

10.06.2022 Výrazný růst cen v tuzemsku ukrajuje z kupní síly mezd, silné inflační tlaky navíc přetrvaly i v květnu. Průměrná nominální mzda v Q1 22 vzrostla o 7,2 % y/y, což zhruba odpovídalo naší prognóze (7 %). Za zrychlením meziroční dynamiky z předchozích 2,9 % byla hlavně nízká základna loňského roku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Moody's | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | CEO | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | G10 | Gap | HFT | High | High Yield | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kupón | Kurz | Long | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Indexy | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Intervenovat | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Erste | Akcie Mastercard | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | Komoditní | Komoditní trh | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Nemovitosti | Nové trhy | Pád měny | Patria.cz | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Shares | Trading 212 | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj mezd | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Buffett | Buy | CEE | CEPS | EBITDA | Hrubá marže | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Redukce | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | WSJ | Akciová společnost | Hlavní trh | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Boháč | Bohatý | Casino | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Burze | U.S. Bank Wealth Management | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | VP Bank | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | Berenberg | Investing.com | Macquarie | NATO | Destatis | The Guardian | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | David Cameron | Swapy | Ekonomická aktivita | Forbes | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Objem investic | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Propad | Německý index DAX | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | FactSet | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Výrobní aktivita | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Nízká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Dnešní zpráva | U.S. Bank | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Alphabet | xStation | ČTK | Cenové indexy | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | IHS Markit | ex | Generali Investments | J.P. Morgan | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Krize eura | Zahraniční forex | Kalendář ekonomických dat | ING Groep NV | CoinDesk | Úřad pro regulaci finančního trhu | BHS | Aleš Michl | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | BTC/USD | Vývoj BTC/USD | MiFID II | Invesco | Lithium | Investiční skupiny | Investorský sentiment | Výnosy desetiletých dluhopisů | Wood & Company | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Obchodní války | EOS | Růstové akcie | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní bariéry | Přijetí eura | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Nejnovější statistika | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Forint | Geopolitika | RDSA | Royal Dutch Shell | Měny v regionu | Kompozitní index | Trhy v USA | Sílící euro | Americké volby | Výprodej akcií | Vývoj ceny bitcoinu | Long obchod | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Zvýšení mezd | Prognóza ECB | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Americké podniky | Index spotřebitelské důvěry | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Česká firma | Financial Times (FT) | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Index Option | Obchodní operace | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | PINS | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Akcie firmy | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | DE30 | Snížení sazeb | Čínský trh | Wealth Management | Prezidentka ECB | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Americká výnosová křivka | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Obavy z recese | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Volby v Británii | ISM index | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Růst mezd | US500 | Pozornost finančních trhů | PPF | Majitel firmy | Očekávání trhu | Akcie Microsoftu | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | Data z Německa | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Edge | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Cíl hospodářského růstu | Očekávané Earnings | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | TikTok | Huawei | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Největší kontrakt | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Hongkong | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Budoucí podnikání | Evropské firmy | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | Výroba počítačů | Radomír Jáč | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Jiří Šmejc | Generální ředitel | GM | Rozvoj umělé inteligence | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Guvernér polské centrální banky | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Měny rozvíjejících se trhů | Legislativa | Trendová linie | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Hospodaření státu | Statistika | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Nezaměstnanost v Česku | Data z průmyslu | Nejvyšší nezaměstnanost | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Růstový impuls | Soukromé podniky | Tomáš Holub | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | HDP Německa | Časopis Forbes | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Mylan | Centrální banky USA | Airbus | Nord Stream | Dieselgate | Události roku | NN Group | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | ÚOHS | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Nexen Tire | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Accor | Daniel Křetínský | Temelín | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Investiční aktivity | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání bankovní rady | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | Metalurgie | AXA | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Nová sazba | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nike | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Ztráta | Úbytek | NERV | BREAKING | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Tripadvisor | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Aktivita zpracovatelského sektoru | US100 | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Růst poptávky | Vyšší ceny ropy | Sentiment v Německu | Chris Williamson | Ekonom Chris Williamson | Američané | Altria Group | Inovace | List Financial Times | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Apache | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Čeští exportéři | Von der Leyenová | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Automobilka BMW | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Inflace v prosinci | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | SAP | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Silné měny | American Express | Většinový podíl | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | České měny | Finance Group | Důchody | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor v eurozóně | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Poptávky po ropě | Půlení bitcoinu | Galapagos | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Čínské stimuly | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Ministerstvo financí ČR | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Noviny | Krize v eurozóně | Střední podniky | Index Standard & Poor's | Index aktivity | Slabá čísla | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Index nákupních manažerů v ČR | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Americké tovární objednávky | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Aktuální Price Action | Výsledky HDP | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Ekonomický balíček | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Lufthansa | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Technologičtí giganti | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Silný propad | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Bleskový průzkum | Pokles české ekonomiky | Situace kolem koronaviru | Kolínská automobilka | Stimul | Epidemie onemocnění | Dnešní čísla | Propad poptávky | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Výhled poptávky | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Algoritmy | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MPO | MPSV | MF | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Vyspělé ekonomiky | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Spoření | Akcie společnosti Boeing | Politická rozhodnutí | Pojišťovací společnosti | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Olympijské hry | Úbytek pracovních míst | Banka J.P. Morgan | Signál | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Buy-stop | Inflace zpomaluje | Izrael | Reálné mzdy | Sberbank | Hello Bank | Ekonomiky | Čtvrtletní pokles | Situace v průmyslu | Zhoršování situace | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Aktivita v průmyslu eurozóny | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Obchodní svaz | Deficit veřejných financí | Umělá inteligence | Nvidia Corp | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Omyl | Průmyslová produkce v únoru | Eni | Pojišťovna | Karel Komárek | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Jihoevropské země | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Chřipka | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Oživení cen ropy | Oživení cen | Splátky dluhů | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Vývoj HDP | Index US500 | Microsoft Corp | Vývoj průmyslové aktivity | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Demokraté a Republikáni | Malé podniky | Americké makro | USD za barel | Dílčí index | Nabídka ropy | Průměrný výnos | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Podnikatelská aktivita v USA | Šíření nákazy COVID-19 | Posílení | Omezení pohybu | NY FED | Největší propady | Kristina Hooper | Eric Freedman | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Kapitálové zboží | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 3M | Bitcoin dnes | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Huť Liberty | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | ATH | Aktivita v britských továrnách | Make UK | Britský obchodní svaz | Omezení kvůli koronaviru | Zaměstnanci | Český státní rozpočet | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Průmyslová výroba ČR | Dlouhodobý trend | Oživení hospodářství | Pozitivní očekávání | Regulační orgány | Pokles ekonomické aktivity | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Toyota Motor | Ben Broadbent | Oživení české ekonomiky | Analýza makroindikátorů | Merck KGaA | Merck | RBI | Wienerberger | Účet platební bilance | T-Mobile | PPF Telecom Group | Plynovod Nord Stream | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Společnost Moderna | MRNA.US | Fiskální stimul | Manažeři | Eli Lilly | Velký růst | Podnikatelské aktivity | Aktivity v eurozóně | Odražení ode dna | PMI v eurozóně | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | Ztráty zaměstnání | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Měsíční průzkum | Koronavirové pandemie | CZG | Zbrojovka | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | CVC Capital | Antivirus | Kvalitní akcie | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | Výkon českého průmyslu | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | ProSiebenSat.1 Media | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Květnová inflace | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | APA | Globální poptávka | Plán investic | Novo Nordisk | Sanofi | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Tiff Macklem | Představenstvo | Budoucnost firmy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Počty nových případů | Instinkt | DSTI | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Sankce proti Rusku | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Nákupní apetit | Objem zakázek | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Výhled vývoje ekonomiky | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Emirates | Společnost Emirates | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Investice do robotiky | Pohyb koruny | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nižší poptávka | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Plynárenské společnosti | Největší propady HDP | Propady HDP zemí | Důvěra | Velké technologické firmy | Obnovení růstu | Nálada zpracovatelů | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Index výroby | Oživení v automobilovém průmyslu | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Známky oživení | Tuzemský maloobchod | Slabý dolar | Produkce v průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | NYT | Lepší výsledky | Letecká přeprava | Erdogan | Oživení poptávky | Czechoslovak Group | Pandemická situace | Pokles tržeb | Vládní koalice | Odhady PMI | Odhady PMI indexu | Růst důvěry | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Odborníci | Zdanění | Nvidia | Objem exportu | Pokles exportu | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Celkové investice | Jan Čermák | Budoucí vývoj | Oživování německé ekonomiky | Zhoršení pandemie | Elektromobily | Politici | Fiskální stimul v USA | Exportní průmysl | Softwarová společnost | České strojírenství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Norské ropné firmy | Norský parlament | Koncern | Embargo | Množství peněz | Dílčí indexy | CZKCASH | Nařízení | Interfax | Epidemické situace | Průzkum PMI | GS | Futures na ropu | Holger Schmieding | Moneta | RBAG | Ruské společnosti | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | MRNA | Ministr zdravotnictví | Mattoni | Aktivita v čínských továrnách | PLTR.US | PLTR | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Proražení | Daňový balíček | Přebytek obchodní bilance | Životní prostředí | Covestro | RBAG.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | CMI | GS.US | Růst průmyslové produkce | Voda | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Vývoj německé ekonomiky | DOT | Západní ekonomiky | Silné oživení | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Růst českého průmyslu | Český maloobchod | Kofola ČeskoSlovensko | ProSiebenSat.1 | Průmysl v listopadu | Evropské centrální banky | CBC | Konopí | MJ | WU | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | Agentura Interfax | Nálada v ČR | DAX (DE30) | Short Interest | Růst výrobní aktivity | Výrobní aktivity | Nasdaq (US100) | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Rozvolnění | Finanční výsledky | Počet zahájených bytů | Technologie společnosti | Marek Španěl | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Fosilní paliva | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | Průmyslová výroba v lednu | PMI indexy | Manufacturing PMI | Třetí vlna | Air | Celosvětová poptávka | Index Nasdaq (US100) | PPF Telecom | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | Cena nemovitostí | Velké ztráty | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | xStation 5 | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | ISM ve službách | EDF | HoReCa | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Xilinx | Správa železnic | Goldman Sachs (GS.US) | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Zvýšení ratingu | Bronz | Alphabet (GOOGL.US) | AMD.US | GOOGL.US | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Santander | Nárůst objemů | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Plán obnovy | Pandemie COVID | Turów | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Prodejní ceny | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Loterijní společnosti | Penta | Zdražování cen | Zajišťování | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Tržní prostředí | Regulační úřad | České dráhy | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Abu Dhabi National Oil | ADNOC | Energetická společnost ČEZ | Varianty koronaviru | Moderna (MRNA.US) | | Úvěrový trh | Technologie | Americký výrobce | Aktivita zpracovatelského sektoru eurozóny | Ekonomický šok | Sklizeň obilovin | Sada dat | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Problémy se subdodávkami | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | AI | Vasky | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Boom | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Azure | Rekord | Současné ceny | Reposazba | Bilion | Dodávky čipů | University of Michigan | Letiště Václava Havla | HICP | Investiční činnosti | Růst aktivity | Subdodávky | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Čínští výrobci | Olympiáda | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Palantir (PLTR.US) | BioNTech | Drahota | RWE Gas | Byty | První odhad HDP | První odhad | Vyšší úroky | Medián | Výrobní inflace | Sympozium | Ekonomické sympozium | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | Nedostatek čipů | Růst výroby | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Automatic Data Processing | Energetika | Vodafone | Ceny plynu | Konfederace | Televizní studio | Editis | Vydavatelství Editis | Pracovní den | UK100 | Česká pošta | Kompenzace | Dopad vysokých cen energií | BNP | P/B | Výpadky v zásobování | Čepro | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Zemní plyn (LNG) | Energetická krize | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Automotive | Minulá výkonnost | Energetické krize | Zdražování energií | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Vysoké ceny | ASEAN | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Výsledky společnosti | Průmyslový sektor | Regulační úřady | TIM | Pozemky | Ruský trh | Index technologického trhu | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Změny klimatu | Omikron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Výhled české ekonomiky | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Globální problémy | Varianty covidu | Zlotý | Postavení na trhu | Cykly | Rozšíření | Developeři | Zemědělci | Index FTSE 100 (UK100) | FTSE 100 (UK100) | Výkon průmyslu | Optimismus spotřebitelů | Liz Trussová | Trh se zlatem | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Force | Sekyra Group | Nárůst sazeb ČNB | Problémy české ekonomiky | Hodnoty měny | Skupina Creditas | Ruský plyn | Automobilka Toyota Motor | Cílové ceny | Uhelné elektrárny | Hry | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Napětí na Ukrajině | Základní úrok | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Western Digital | Závislost na Číně | Sev.en | Škoda Transportation | Ukazatel EBITDA | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Invaze na Ukrajinu | Akcie společnosti Palantir | Plynárenské firmy | Firmy v Norsku | Plynárenské firmy v Norsku | Ropné a plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Podnikatelský sektor | Vojenský konflikt | Cenový index | TotalEnergies | Index DAX (DE30) | Sankce | Podnikatelská nálada v eurozóně | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Sberbank CZ | Pojišťovna EGAP | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Ministr dopravy | MWh | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Společnost Google | Dana Drábová | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Zemědělský svaz | Zvyšování cen | APP | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Potravinářská společnost | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Růst cen energií | Petr Fiala | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Inflační data | Správa | Vlastnictví | Pokles produkce | NET4GAS | Šmejc | Boj s inflací | Dubnová čísla | Petr Novotný | Dow Jones Industrial Average | GEVORKYAN | Borealis | Abú Dhabí | Jan Frait | Finanční sektor v ČR | Škoda Group | PPF Jiří Šmejc | Shrnutí obchodní seance | Velmi volatilní | EdF | Propuštění | Změna trendu | Evropské akciové indexy | Turistické sezóny | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Centrum | Americké ministerstvo obrany | Nominální růst | Akcez | Prime | Poměr P/E | Neuspokojivé výsledky | Společnost Palantir | Index Philadelphia Semiconductor | Index Philadelphia | Philadelphia Semiconductor | České předsednictví | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Společnost GEVORKYAN | Pražský městský soud | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Společnost S&P Global | Premiérka Liz Trussová | Hospodářské problémy | Holding Agrofert | Papírenský průmysl | Opatrný optimismus | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Ruské ropy | Ekonom společnosti | Paroplynové elektrárny | IoT | Plán na snížení daně | Snížení daně z příjmu | L3Harris | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Vienna Insurance Group | VIG.CZ | Vienna Insurance Group (VIG.CZ) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Meopta | Český statistický úřad (ČSÚ) | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Těžba lithia | Mero | Ruské embargo | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Otevření ekonomiky | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Širší index | Ranní zpráva pro tradery | Zpráva pro tradery | Co se děje na finančních trzích | CZ | Rafinerie | ERÚ | Podnikání společnosti | Line | Server HN.cz | Světlo na konci tunelu | Inflační krize | Comfort Finance | Varování | Strukturální změny | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Růstový potenciál | Comfort Finance Group | General Plastic | GP Alliance | Carlyle | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Německé podniky | Farmacie | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | ChatGPT | OpenAI | Bing | Teplé počasí | Energetický regulační úřad | Vliv počasí | Petr Pavel | Ekologové | Prezident Pavel | NXP Semiconductors | NXP | Invest | Společnost AMD | Tatra Trucks | Nexen | Nexen Tire u Žatce | AI.US | C3.ai (AI.US) | Pokračující pokles | Finanční výsledky společnosti | Dodávky energií | Alphabet (Google) | Obnovitelné zdroje | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Fnac Darty | Menšinový podíl | Heineken | Pivovary | Média | Pivovary CZ Group | Akcie C3.ai | C3.ai | Zprávy o trhu | Sport | Invesco Ltd. | Greensill | Aktuální údaj | Válka | Skupina EPH | Vývoj objemu | Makroprostředí | ČNB Aleš Michl | Spojení | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | CSG | Platba | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Pozitivní trendy | Regulace AI | Nižší produkce | Závazek | Srovnávací základna | Celková investice | Baterie | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Piráti | Výrobní závody | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Místní rozvoj | Podíl obnovitelných zdrojů | Pozitivní signál | Hutnictví | Petr Kymlička | DIESEL | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Velké problémy | Development | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Zhoršení výhledu | Ředitel skupiny PPF | Marvell Technology | Marvell | Společnost Nvidia | Automatizace | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Síla poklesu | Směřování | Synot Invest | Společnost Synot Invest | Slavomír Pavlíček | Synot | Czech Media Invest (CMI) | Parlamentní listy | Our Media | Kodiaq | GasNet | Společnost GasNet | Macquarie Asset Management (MAM) | Dokončení transakce | Odvody | Insolvenční návrh | Packeta | Zdroje energie | Komárek | Nižší ceny | Hamburg Commercial Bank | HCOB | Cyrus de la Rubia | Věřitelé Arca Investments | Dassault Systemes | Řetězec Casino | BNP Paribas Personal Finance | Hello bank | Hello bank! | Nejhorší výsledek | Abu Dhabi National Oil Company | Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) | Strukturální změny ve světové ekonomice | Změny ve světové ekonomice | Větrná energetika | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Navrhovaná dohoda | Obnovitelné zdroje energie | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Podíl Daniela Křetínského | PPF Renáta Kellnerová | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Sporting Products | Dezinflační proces | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Společnost Kofola | STV Group | STV | Malina | Akcie třiceti předních amerických podniků | Bitcoinové fondy | Technology | Baterie do elektromobilů | Investor Jan Čermák | TOP 09 | Sev.en Global | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | METROSTAV | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | SYNTHESIA | Pivovary CZ | Michelin | Snížení cen | Peníze z EU | Holding Czechoslovak Group | ProCent | Emma Capital | Rok 2024 | Maspex | SAZKAmobil | Rudolf Špoták | Ladoga | Investiční skupina Penta | Zemědělský svaz ČR | Zlínská obuvnická firma Vasky | Rada ČTK | Lex Babiš | InterGen | Pardubický pivovar | Investiční skupina KKCG | Skupina KKCG | Jan Souček | ČT Jan Souček | Ministr dopravy Kupka | Věřitelé Arca | Zkrachovalé společnosti | e& | Automotodrom Brno | Automotodrom | Společnost Automotodrom | Společnost Automotodrom Brno | Trh Prime | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Liberty Ostrava (LO) | Závěr roku | Dobrá zpráva | Investments | Výkon | Odvětví vyspělých technologií | Fondy obchodované na burze (ETF) | Půlení
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Nové trhy
Nové údaje
Nové úvěry
Nové vakcíny
Nové vakcíny proti covid-19
Nové vedení
Nové volby
Nově zahájené stavby domů
Nově zahájené stavby domů v Kanadě
Nově zahájené stavby domů v USA

Následující klíčová slova

Nové zákony
Nové zdroje
Nové zprávy
Nové zprávy o vakcíně
Nově zvolený argentinský prezident
Nové žádosti o podporu
Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Nové žádosti o podporu v USA
Noví členové bankovní rady
Noví členové bankovní rady ČNB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AGM Markets
iFOREX
GKFX
reklama
Instaforex ebook
Potvrďte prosím... Zavřít