Pondělí 20. září 2021 16:13
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
ETX Capital

Klíčová slova - Ropné firmy

img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (9.3.2021)

09.03.2021 Nakonec včerejší seance skončila podobně, jako začala, a to negativní náladou, která se držela především technologických titulů. Hodnotovým a cyklickým akciím se přitom opět dařilo a Dow Jones uzavřel poblíž rekordních maxim. Dolar mezitím dostal pod větší tlak euro a ropa neudržela včerejší zisky.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Cena ropy Brent poprvé od začátku pandemie překročila 70 dolarů

08.03.2021 Cena severomořské ropy Brent dnes poprvé od začátku pandemie překonala hranici 70 dolarů za barel. K růstu přispěly zejména zprávy o útocích na ropná zařízení v Saúdské Arábii, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa dál zdražuje, těžba se v USA po mrazech obnovuje pomalu

22.02.2021 Ceny ropy na světových trzích se v úvodu týdne opět zvyšují, k růstu přispívá zejména pomalá obnova těžby na jihu Spojených států. To znamená, že nabídka zůstává omezená, a to v době, kdy se v některých zemích začíná zvyšovat poptávka z minima, kam spadla v důsledku pandemie.
C:\fakepath\R4.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, texaské ropné firmy chystají obnovení těžby

19.02.2021 Ceny ropy dnes pokračují v sestupu ze svých ročních maxim. Energetické podniky v Texasu totiž zahájily přípravy na obnovení provozu ropných polí, která uzavřely kvůli mrazivému počasí, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-03022021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 3.2.2021

03.02.2021 Americké akcie včera opět posílily, k jejich růstu přispěl optimismus ohledně vývoje jednání o nových opatřeních na podporu ekonomiky Spojených států. Náladu na trhu podpořila rovněž zpráva o tom, že počet nových případů nemoci covid-19 v USA se již třetí týden za sebou snížil, napsala agentura Reuters.
img

Tesla, Inc., NIO, Inc. a Boeing, Co. boli v roku 2020 najobľúbenejšími akciami medzi klientmi XTB na Slovensku

21.01.2021 Najpopulárnejšie akcie obchodované investormi XTB na Slovensku boli v roku 2020 naozaj rôznorodé. Nájdeme tu tituly z USA, Číny, Nemecka či Holandska.
C:\fakepath\ropa-zpravy.jpg

Reuters: Ceny ropy letos zažily rekordní propad, obavy trvají

29.12.2020 Letošní rok byl pro ceny ropy jako doposud žádný jiný. Na konci roku se ceny pohybují kolem 51 USD (1100 Kč) za barel, tedy téměř na průměru z let 2015 až 2017, letošní rok však pro ně byl rokem velké nestability. V dubnu se kvůli pandemii nemoci covid-19 a cenové válce mezi ropnými giganty Saúdskou Arábií a Ruskem cena americké ropy propadla do negativního teritoria a cena ropy Brent pod 20 dolarů za barel. Zbytek roku pak strávila oživováním z tohoto propadu, protože pandemie prakticky zničila poptávku po pohonných hmotách po celém světě, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\ropa7.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, obavy z poklesu dodávek ustoupily

12.10.2020 Ceny ropy dnes klesají v reakci na pokles obav ze snížení dodávek. Skončila stávka norských pracovníků těžebního průmyslu, produkci po hurikánu obnovují i američtí těžaři a čeká se růst libyjské produkce.
C:\fakepath\m-01102020-lv.gif

Největší rafinerie v USA Marathon propustí 12 procent zaměstnanců

01.10.2020 Největší americká rafinerská společnost Marathon Petroleum propustí ve Spojených státech zhruba 2050 zaměstnanců, tedy 12 procent celkové pracovní síly. Své rozhodnutí firma v noci na dnešek odůvodnila pandemií nemoci covid-19, která prudce snížila globální poptávku po pohonných hmotách.
img

Ropný gigant BP vstupuje do odvětví větrných elektráren na moři

10.09.2020 Britský ropný gigant BP vstupuje na trh s elektřinou, kterou vyrábějí větrné elektrárny na moři. Firma dnes uvedla, že tak učiní prostřednictvím dohody o spolupráci s norskou energetickou skupinou Equinor. V rámci dohody zaplatí 1,1 miliardy dolarů (téměř 25 miliard Kč) za poloviční podíly ve dvou projektech Equinoru ve Spojených státech. Jde o první významný krok v transformaci BP a její snaze odklonit se od těžby ropy a plynu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Ropa1.jpeg

Komodity: Ceny ropy jsou navzdory hurikánu bez výraznějších změn

27.08.2020 Ceny ropy se dnes drží bez výraznějších změn, přestože kvůli hurikánu Laura je citelně ochromena těžba v Mexickém zálivu. Těžební firmy kvůli hurikánu byly nuceny evakuovat část pracovníků z ropných plošin a v omezeném režimu v oblasti fungují i rafinerie. Jižní části států Louisiana a Texas jsou centrem amerického ropného průmyslu.
C:\fakepath\stock-exchange.jpg

Ant Group podala žádost o vstup na burzy v Hongkongu a Šanghaji

25.08.2020 Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně, podala žádost o uvedení svých akcií na burzy v Hongkongu a Šanghaji. Primární veřejná nabídka akcií by mohla vynést až 30 miliard dolarů (zhruba 660 miliard Kč) a stát se největší na světě, napsala agentura Reuters.
img

Ropný gigant BP má rekordní ztrátu, dividendu snížil na polovinu

04.08.2020 Britská ropná společnost BP vykázala za druhé čtvrtletí rekordní čistou ztrátu 6,7 miliardy dolarů (149,4 miliardy Kč) po zisku 2,8 miliardy USD před rokem. Firma také nastínila plány do budoucna, v nichž počítá s tím, že do roku 2030 výrazně sníží produkci ropy i plynu. Poprvé za deset let se také rozhodla snížit dividendu. Tak jako další ropné firmy BP tvrdě pociťuje dopady koronavirové krize, která snížila poptávku po pohonných hmotách.
C:\fakepath\top-04082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.08.2020 1) Asijsko-pacifický region zakončil dnešní obchodní seanci v kladných číslech. Australský maloobchod za červen meziměsíčně vzrostl o 2,7 %, což je více něž očekávání ekonomů. Ti předpovídali jen 2,4 %. Japonské akcie navázaly na pondělní úspěch a připsaly si na hlavních trzích regionu další zisky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.8.2020

03.08.2020 Donald Trump zakázal používání populární sociální sítě Tik Tok, která má čínské vlastníky. Toto rozhodnutí pramení z obav ohledně možného zneužití osobních dat více než 100m uživatelů. Americké aktivity Tik Tok by ráda odkoupila společnost Microsoft a nyní probíhají jednání. USA rovněž kritizovaly plánovaný odklad voleb do městské rady v Hong Kongu. Tyto kroky mohou opět vyhrotit vztahy mezi největšími ekonomickými velmocemi a zbrzdit dosažení finální obchodní dohody.
img

Chevron koupí ropnou firmu Noble Energy za pět miliard USD

20.07.2020 Americká ropná společnost Chevron se dohodla na koupi ropné a plynárenské společnosti Noble Energy Inc. za pět miliard USD (116 miliard Kč) formou výměny akcií. Je to první velká dohoda v ropném a plynárenském průmyslu od vypuknutí pandemie nemoci covid-19, která způsobila odvětví šok, upozornily agentury AP a Reuters.
img

Ruský ropný gigant Rosněfť se v 1. čtvrtletí propadl do ztráty

15.05.2020  Společnost Rosněfť, která je největším producentem ropy v Rusku, se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 156 miliard rublů (54,1 miliardy Kč). Ve stejném období loni vykázala čistý zisk 131 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že její hospodaření negativně ovlivnilo šíření koronaviru, které mělo dopad na poptávku po ropě. Vliv ale měl i pokles rublu.
img

Výnosy ropných firem Exxon a Chevron kvůli levné ropě klesly

02.05.2020 Výnosy dvou největších amerických ropných společností Exxon Mobil a Chevron v prvním čtvrtletí klesly kvůli nízkým cenám ropy. Chevronu sice vzrostl zisk, avšak za pomoci prodeje majetku v Ázerbájdžánu a na Filipínách. Exxon se propadl do ztráty kvůli odpisu hodnoty zásob. Vyplývá to z dnešních prohlášení společností.
C:\fakepath\nor-30042020-lv.jpg

Norsko se po 18 letech připojí k dohodě o snížení těžby

30.04.2020 Norsko v období od června do prosince sníží těžbu ropy. Po 18 letech se tak připojí k dohodě předních světových producentů o koordinovaném omezení těžby, která má podpořit cenu suroviny. Oznámilo to norské ministerstvo ropného průmyslu. Norsko je největším producentem ropy v západní Evropě.
C:\fakepath\ropa1.jpg

Prečo majú brokeri rôznu cenu ropy?

20.04.2020 Posledné týždne sa často stretávam s otázkou prečo sa ceny ropy medzi brokermi niekedy viac alebo menej líšia. Je to jednoduché, obchoduje sa viacero rôznych kontraktov a každý broker a poskytovateľ likvidity si môže zvoliť ako podkladové aktíva rôzne kontrakty. Preto sa určite oplatí poznať rozdiely medzi kontraktmi, pozrime sa na to bližšie.
C:\fakepath\R2.jpg

Reuters: Propad cen ropy ohrožuje africké producenty

31.03.2020 Afričtí producenti ropy kvůli kolapsu cen suroviny čelí nejen ztrátě příjmů, které nejvíce potřebují, aby se mohli vypořádat s epidemií onemocnění způsobeného novým koronavirem, problém ji způsobuje i pokles těžce získaného podílu na trhu, který se jim asi už nikdy nepodaří získat zpět. Země jako Nigérie, Angola či Alžírsko nemohou konkurovat svým bývalým spojencům Saúdské Arábii a Rusku, kteří mají nižší náklady a kteří teď zaplavují trh ropou.
C:\\fakepath\\R2.jpg

Reuters: Rusko a Bělorusko mají dohodu o dodávkách ropy

23.03.2020 Rusko přistoupilo na návrh dát Bělorusku výraznější slevu na nákup ropy, a to o 12 dolarů (310 Kč) na 15,7 dolaru za tunu. S odvoláním na tři zdroje z odvětví to dnes uvedla agentura Reuters. Dohoda by mohla ukončit měsíce trvající spor, plně obnovit dodávky ropy do Běloruska by Rusko mohlo od dubna. Ruské ministerstvo energetiky a běloruská státní ropná společnost Belněftěchim na žádost agentury Reuters o komentář nereagovaly.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Exxon Mobil plánuje kvůli koronaviru a levné ropě snížit výdaje

17.03.2020 Americký ropný gigant Exxon Mobil plánuje kvůli prudkému propadu cen ropy a kvůli epidemii onemocnění způsobeného novým koronavirem výrazně snížit výdaje. Firma přitom letos chtěla investovat do projektů až 33 miliard USD (přes 809 miliard Kč), informovala dnes agentura Reuters. Propad cen ropy a související potíže poslal akcie Exxonu na nejnižší hodnotu za 17 let.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020

16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
C:\fakepath\eurusd-11032020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.3.2020

11.03.2020 Akcie ve Spojených státech včera obrátily směr a výrazně posílily. Obavy investorů z recese kvůli koronaviru, které v pondělí způsobily největší propad akcií v USA od finanční krize v roce 2008, včera zmírnily naděje na další stimulační opatření. K růstu také pomohli investoři, kteří se rozhodli využít nízkých cen akcií a nakupovali.
C:\\fakepath\\AM1.png

Rysujúce sa dlhodobé príležitosti naprieč kapitálovými trhmi - alebo nie?

19.11.2019 V najbližších týždňoch môžeme očakávať viaceré dôležité udalosti, ktoré môžu priniesť zaujímavé obchodné príležitosti a tiež načrtnúť, akým smerom sa bude vyvýjať obchodovanie na finančných trhoch v najbližších rokoch.
C:\fakepath\top-15112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2019 1) Pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu hlasovali na jednání bankovní rady České národní banky 7. listopadu členové rady Vojtěch Benda a Tomáš Holub. Vyplývá to ze záznamu z jednání rady, zveřejněného dnes. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro ponechání úrokových sazeb beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na dvou procentech.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Nabídka akcií Aramka bude testem pro burzu v Rijádu

15.11.2019 Blížící se vstup ropné firmy Aramco na akciový trh bude pro mladou a neodzkoušenou saúdskoarabskou akciovou burzu Tadawul (tadával) důležitým okamžikem. Sama burza uvádí, že je na dlouho očekávaný prodej akcií, který by měl nastat v následujících týdnech, připravena. Realizace možná největší primární nabídky akcií v historii ale představuje pro dvanáct let starou burzu, která povolila vstup zahraničním investorům teprve před čtyřmi lety, obrovský skok do nejvyšší ligy. Přes optimismus provozovatele proto odborníci i sama firma Aramco varují před možnými problémy, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\forex.jpg

Shrnutí obchodování: Akcie v USA po nejnovější statistice posílily, dolar oslabil

01.11.2019 Americké akcie na závěr týdne posílily a širší index S&P 500 uzavřel na novém rekordu, již potřetí tento týden. Náladu na trhu zlepšily příznivé zprávy o vývoji nezaměstnanosti v USA a z čínského zpracovatelského průmyslu, které zmírnily obavy ze zpomalování globálního ekonomického růstu.
C:\fakepath\5194917-img-tezba-ropa-v0.jpg

Těžba ropy v Rusku v říjnu stoupla nejvýše za 30 let

02.11.2018 Těžba ropy v Rusku se v říjnu zvýšila na 11,41 milionu barelů denně, což je maximum za 30 let. K růstu přispěly hlavně velké ropné firmy, jako je Rosněfť a Lukoil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ruské ministerstvo energetiky. V září těžba činila 11,36 milionu barelů denně.
ropa 14122014.png

Těžba ropy v Rusku je nejvýše za 30 let

03.04.2016 Těžba ropy v Rusku v březnu stoupla o 0,3 procenta na 10,91 milionu barelů denně. Vyšplhala se tak na nejvyšší...
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Brexit | Čína | Peníze | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bloomberg | Broker | Bull | Burza | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Forward | Futures | Grafy | IPO | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MACD | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Měny | Nabídka | Pakt stability | Pozice | Prémie | Pákový efekt | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Standard & Poor's 500 | Support | Termínový kontrakt | Trading | Trend | VIX | Výkonnost | Výnos | Bondy | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Cena ropy | Patria | Americký prezident | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Intervenovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Investovat | CZK/USD | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Makrodata | Facebook | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Delta | Index | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cyrrus | CZK | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Evropská měna | Fondy | Forexu | Graf | Graf EURUSD | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investing | ISM | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Reuters | Ropy | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | EIA | EBITDA | Intermediate | Range | ROCE | Upisování akcií | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Poskytovatel likvidity | Primární emise | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Retail | Burze | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Western Union Business Solutions | Microsoft | MSCI | ANZ | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Nová Čína | Hospodářské vyhlídky | Riksbank | Brazílie | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Globální trhy | Energie | Severomořská ropa | Rosněfť | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | IHS | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Alibaba | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | TradingView | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | Šéf společnosti | Ripple | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výhled | Bankéři | Rekordní minima | Propad akcií | Exxon | Chevron | Mzdy | Ministr obchodu | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Finanční domy | cTrader | Alphabet | ČTK | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Norsko | Očekávání | IHS Markit | Purple Trading | Obchodovat na forexu | Anadarko Petroleum | BTCUSD | Drobní investoři | Krypto | OPEC+ | Podniky | Primární emise akcií | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Akcie společnosti | Pokles ceny | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Primární nabídka | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Majetek | Primární nabídka akcií | Primární nabídky akcií | Statistický úřad | Ropovod | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Primární veřejná nabídka | Oživení světové ekonomiky | Nabídka akcií | Snížení sazeb | STAR | Společnost Gazprom | Gazprom | Pokles cen | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Produkce zemního plynu | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Upisování | Saudi Aramco | Poptávka po ropě | Geopolitické riziko | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Alipay | Čistý zisk | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Linear Regression | Akcie ropné firmy | Výsledkové zprávy | Americký ministr obchodu | HNB servis | HNB servis s.r.o. | Výkon amerického dolaru | Objem | Rijád | Trh práce | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Supreme Edition | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Statistický úřad Eurostat | Nabídka akcií Aramka | Tadawul | Obří primární nabídky akcií | Vstup Facebooku na burzu | Aite Group | Spencer Mindlin | Uvedení Aramka na burzu | Saúdskoarabská burza | Objem obchodů na burze | Copley Fund Research | Analýza Copley Fund Research | Riziko pro investory | Potenciální riziko pro investory | Mechanismus stabilizace cen | Důvěryhodnost burzy | Vyšší riziko | Potíže s likviditou | Odborníci z oboru | Nasdaq akcie | Zpracovávání obrovského objemu objednávek | Technické závady | Tadával | Největší primární nabídky akcií | Primární nabídky | Největší primární nabídky akcií v historii | Vstup ropné firmy Aramco na akciový trh | Firma | Hongkongská vláda | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Souhrn finančních trhů | Vstup Saudi Aramco na burzu | WTI CFD | Index DOW | Americký Senát | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Lagardeová | Amazon | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Výměny akcií | Vládní bondy | Omezení těžby | Statistika | Průmysl | Propouštění | Výrazný pokles | Rozvoj | Sociální sítě | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Těžba ropy v Rusku | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Americká ropná společnost | Ropná zařízení | Společnost Microsoft | Ohlédnutí | Úroky | Ztráta | Koruna posílila | Wirecard | Hospodaření | Vyšší ceny ropy | Ceny ropy dnes | Ifo | Podnik | Trump | Prezident | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Pandemie | Vysoká inflace | Burzy v Hongkongu | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Výdaje | Dopady koronaviru | BP | Sazby beze změny | SEC | Obchodovanie | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Videokonference | Prudký pokles | Akcie včera | Index strachu VIX | Těžaři ropy | Eurozóna stimuly | Stimuly | Záchranné balíčky | Tržby společnosti | Největší propad | Akcie Exxonu | Oznámení firmy | Tudor | Matt Murphy | Tudor, Pickerin, Holt & Co | Společnost Saudi Aramco | Obchodovaná ropná společnost | Snížení dividendy | Fiskální balíček | Dopady pandemie | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Texas | Louisiana | Další pokles | Norská vláda | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Tým Admiral Markets | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Globální poptávka po ropě | Boj s koronavirem | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Alžírsko | Těžba ropy v Angole | Války | Organizace | Práce | Údaje | Skupina OPEC | Mexiko | Dopady koronavirové krize | CDC | Ekonomické oživení | Tina Bruová | Nadprodukce | Výpadky | Úspory | Joe Manimbo | Analytik Joe Manimbo | Statistiky | Colorado | USD za barel | Američtí těžaři | CFD na futures | CFD na ropu | Futures fyzickým doručením | Cena americké ropy | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Poptávka po pohonných hmotách | Omezení pohybu | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Výnosy ropných firem | Čistá ztráta | Zisk Chevronu | Zisk firmy | Ředitel Exxonu | Darren Woods | Oddlužení | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Rekordní propad | Ruský ropný gigant | Argentina | JDE | Výrobní PMI | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Index Nasdaq Composite | Americká nezaměstnanost | Globální poptávka | Propad cen | Covid | Technologické firmy | Restrukturalizace | Nárůst nových infekcí | Ant | Ceny | Kolaps | Noble Energy | Společnost Chevron | Omar Arnaout | Zotavení ekonomik | STAR Market | Forward guidance | Německý automobilový průmysl | Ant Group | Hurikán Laura | Těžaři ropy a zemního plynu | Klimatické změny | Delta Airlines | Ambasador | Nepokoje na Blízkém východě | Největší rafinerie | Největší rafinerie v USA | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Seven & i Holdings | José Mourinho | Výpadek těžby | Fyzické akcie | Společnost NOC | Norské ropné firmy | Akcie spoločnosti | Nio | Vakcinace | Očkování | Očkování proti covidu-19 | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Počasí | Firma Boeing | Zásoby ropy ve Spojených státech | Klienti XTB | Očkování proti covidu | Vakcinace v Evropě | Texaské ropné firmy | Jemenští povstalci | Ropná zařízení v Saúdské Arábii
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Ropná společnost Apache
Ropná válka
Ropná zařízení
Ropná zařízení v Saúdské Arábii
Ropné a akciové trhy
Ropné akcie
Ropné a plynárenské společnosti
Ropné cenové války
Ropné dodávky
Ropné dodávky ze zemí mimo OPEC

Následující klíčová slova

Ropné fundamenty
Ropné futures
Ropné kohouty
Ropné kontango
Ropné království
Ropné měny
Ropné nadšení
Ropné objekty
Ropné písky
Ropné společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
X
Purple Trading Roadshow
Potvrďte prosím... Zavřít