Pondělí 29. listopad 2021 19:45
reklama
Admiral Markets
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Elektromobily

C:\fakepath\top-22112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2021 1) Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Ranní glosa: Klesající přebytek obchodu a dividendy zhoršují výsledky běžného účtu ČR

16.11.2021 Vnější bilance ČR reprezentovaná běžným účtem platební bilance se letos postupně zhoršuje. Po loňském rekordním přebytku odpovídajícím 3,6 % HDP, který sluší exportně orientované zemi, se vnější kladné saldo stále snižuje a za prvních devět měsíců se už smrsklo na zhruba šestinu loňské úrovně (31 mld. korun). Hlavním důvodem je především nižší přebytek obchodní bilance. Při pohledu na výsledky zahraničního obchodu je vidět extrémní zvýšení cen surovin, které automaticky posunují hodnotu dovozu nahoru. Jen v případě ropy a plynu jde o skok o téměř 45 mld. korun ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
img

Rozbřesk: Klesající přebytek obchodu a dividendy zhoršují výsledky běžného účtu ČR

16.11.2021 Vnější bilance ČR reprezentovaná běžným účtem platební bilance se letos postupně zhoršuje. Po loňském rekordním přebytku odpovídajícím 3,6 % HDP, který sluší exportně orientované zemi, se vnější kladné saldo stále snižuje a za prvních devět měsíců se už smrsklo na zhruba šestinu loňské úrovně (31 mld. korun). Hlavním důvodem je především nižší přebytek obchodní bilance. Při pohledu na výsledky zahraničního obchodu je vidět extrémní zvýšení cen surovin, které automaticky posunují hodnotu dovozu nahoru. Jen v případě ropy a plynu jde o skok o téměř 45 mld. korun ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektromobilů Rivian jde na burzu, prodal akcie za 11,9 miliardy USD

10.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian získal prodejem akcií v primární veřejné nabídce (IPO) 11,9 miliardy dolarů (260 miliard Kč). Za každou akcii získal 78 dolarů, což je víc, než firma původně plánovala. Podle údajů společnosti Dealogic jde o jeden z deseti největších úpisů akcií v primární veřejné nabídce ve Spojených státech. S akciemi podniku se na trhu Nasdaq začíná obchodovat dnes.
img

Volkswagen podle svého šéfa neplánuje zrušení 30.000 pracovních míst

09.11.2021  Šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess se dnes snažil rozptýlit obavy zaměstnanců z propouštění. Podle agentury DPA mimo jiné prohlásil, že neexistuje žádný plán na zrušení 30.000 pracovních míst. Německý list Handelsblatt minulý měsíc s odvoláním na Diessovu prezentaci pro dozorčí radu informoval, že Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížil náklady a zvýšil konkurenceschopnost.
img

Výrobce elektromobilů Rivian vstupuje na americkou burzu. Prostřednictvím IPO chce získat 8,4 miliardy dolarů

04.11.2021 Primární úpis akcií společnosti Rivian Automotive proběhne 9. listopadu na burze Nasdaq (pod symbolem RIVN). Rivian si od IPO slibuje získat kapitál v hodnotě více než 8 miliard dolarů. Výrobce elektrovozidel se nedávno zařadil mezi jednorožce, když byla společnost oceněna na 27,6 miliard dolarů. Během IPO, dostupného investorům také přes platformu Freedom24 by se její hodnota mohla vyšplhat až na 53 miliard dolarů.
img

Akcie Tesla trhají rekordy. Elon Musk je nejbohatší na světě

03.11.2021 Akcie Tesla rostou. Tržní kapitalizace firmy překonala magickou hranici 1 bilionu USD, díky čemuž se Tesla stala šestou nejhodnotnější akciovou společností na světě. Elon Musk je také nejbohatším člověkem planety a vytváří si velký náskok nad Jeffem Bezosem (Amazon), Bernardem Arnaultem a Billem Gatesem (Microsoft).
C:\fakepath\energie-31102021.png

Pořád mi ty kWh nedávají smysl

31.10.2021 Nedávno se mi dostal před oči článek, který bez velké pompy informoval o tom, že byla v České republice otevřena největší dobíjecí stanice pro elektromobily. A to jsem si musel přečíst.
C:\fakepath\volvo.png

Akcie Volvo Cars debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem

29.10.2021 Akcie švédské automobilky Volvo Cars dnes debutovaly na stockholmské akciové burze výrazným růstem, dopoledne si připisovaly více než 15 procent. Dceřiná firma čínské společnosti Geely v primární veřejné nabídce akcií (IPO) vybrala 20 miliard švédských korun (51,6 miliardy Kč). Investoři vkládají důvěru zejména do jejího přechodu k elektromobilitě, informovala agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Automobilka Tesla zcela ovládla trh s elektromobily

26.10.2021 Automobilku Tesla, která se zaměřuje výhradně na výrobu automobilů s elektrickým pohonem, založili v roce 2003 američtí technologičtí podnikatelé Martin Eberhard a Marc Tarpenning. O rok později se k nim přidal americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk, který je podle žebříčku časopisu Forbes druhým nejbohatším člověkem na světě. Před ním je zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Forbes Muskův majetek odhadl na 151 miliard USD (3,3 bilionu Kč). V nově založené automobilce Musk, který je nyní generálním ředitelem, vedl zkonstruování prvního elektromobilu Tesla Roadster, který se začal prodávat v roce 2008.
C:\fakepath\Musk.jpg

Analytik: Majetek Elona Muska by díky firmě SpaceX mohl vystoupit na bilion USD

20.10.2021 Americký podnikatel Elon Musk už se díky prudkému růstu ceny akcií své automobilky Tesla stal nejbohatším člověkem na světě. Podle analytika banky Morgan Stanley Adama Jonase by ho ale Muskova další společnost, vesmírná SpaceX, mohla vynést mezi dolarové bilionáře. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Cesta do ekonomického pekla je dlážděna dobrými úmysly. Fyzický svět je pro zelenou vizi příliš malý

18.10.2021 „V průběhu dějin si bohaté i chudé země během nejrůznějších finančních krizí půjčovaly, nebo půjčovaly jiným, bankrotovaly a znovu se vzpamatovávaly. A odborníci pokaždé tvrdili, že „tentokrát je to jiné“, že přestala platit stará pravidla oceňování a nová situace se jen v máločem podobá katastrofám minulosti.“
img

Handelsblatt: Volkswagen zvažuje, že zruší 30.000 pracovních míst

13.10.2021 Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Tata Motors zpevnily o 20 pct., firma dá dvě mld. USD na elektromobilitu

13.10.2021 Akcie indické společnosti Tata Motors si dnes připsaly téměř 20 procent. Automobilka v úterý oznámila, že během pěti let investuje do elektromobility přes dvě miliardy dolarů (bezmála 44 miliardy Kč). Investiční společnost TPG a státní holdingová společnost ADQ z emirátu Abú Zabí indickému výrobci do nové divize elektromobilů vloží jednu miliardu dolarů. Informuje o tom agentura Reuters.
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Přichází korekce

20.09.2021 Strach ze znovurozšíření pandemie i tlumení investičního cyklu v Číně nesou trhy negativně. Akciový trh S&P 500 za poslední dva týdny ztratil 4 % a pod tlakem jsou i měny emerging markets v čele s tureckou lirou.
C:\fakepath\Rivian.jpg

Výrobce elektrických aut Rivian požádal o vstup na akciovou burzu

29.08.2021 Výrobce elektrických aut Rivian, kterého podporuje internetový prodejce Amazon.com, předložil americkému regulačnímu úřadu žádost o primární nabídku akcií. Na burzu by firma ráda vstoupila koncem roku. Podle informovaných zdrojů, na které se odvolává agentura Reuters, by nabídka mohla ohodnotit firmu na 70 až 80 miliard USD (1,5 až 1,7 bilionu Kč). To je více, než kolik činí tržní kapitalizace americké automobilky General Motors.
img

Bitcoin zase stoupá, poprvé od května nad 50 tisíc dolarů. Pomáhá mu Elon Musk, fotbalový klub PSV Eindhoven i velký americký poskytoval hypoték

23.08.2021 Nejrozšířenější a nejstarší světová kryptoměna, bitcoin, je opět na vzestupu. Letos brzy ráno středoevropského času se její cena poprvé od 15. května letošního roku vyhoupla nad psychologickou hranici 50 tisíc dolarů. Dnešní maximum je zatím necelých 50 440 dolarů za jeden bitcoin.
img

EY: Ceny nových aut ve 2. čtvrtletí stouply o 2,3 procenta

19.08.2021 Ceny nových osobních aut vzrostly ve druhém čtvrtletí v porovnání se začátkem roku o 2,3 procenta. Za rok by tak současným tempem mohly vozy zdražit téměř o deset procent. Důvodem růstu výrazně nadinflačním tempem jsou legislativní požadavky na snižování emisí a povinnou výbavu. Vyplývá to z dat pravidelného cenového indexu poradenské společnosti EY.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
C:\fakepath\blog-12082021.png

Investice do uranu: 1 g = 1,5 t

12.08.2021 No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

CNBC: Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

09.08.2021 Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Řidič elektromobilu je v ČR závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem. Elektromobil je však lákavější kvůli snobskému efektu a signalizaci ctnosti

08.08.2021 Průměrný majitel elektroauta v ČR pohání svůj vůz po více než čtyři pětiny jízdního času uhlím, ruským plynem a ruským palivem jaderných elektráren TVEL. Plyne to z aktuálního složení zdrojů na výrobu elektřiny, jak je zachycuje tabulka ČTK níže. Navíc platí, že řidič elektromobilu je závislejší na ruských surovinách než řidič vozu se spalovacím motorem.
img

Reuters: Automobilky hledají náhradu za magnety z kovů vzácných zemin

01.08.2021 Napětí mezi Čínou a Spojenými státy způsobilo, že se výrobci aut na Západě snaží snížit závislost na důležitém hybateli elektromobilové revoluce - permanentních magnetech. Ty, i když jsou často menší než balíček karet, pohánějí elektrické motory. Většina z nich se ale vyrábí z kovů vzácných zemin vytěžených v Číně a poptávka po nich prudce roste. Používají se totiž i v odvětví obnovitelných zdrojů energie. A vzhledem k přechodu od spalovacích k elektrickým motorům hrozí podle analytiků, že jich bude nedostatek.
img

ČEZ: Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně

28.07.2021 Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová. V současném plánu projektu těžby lithia společnosti Geomet, ve které má polostátní ČEZ majoritní podíl, je podle ní vytěžení a následné zpracování 34,5 milionu tun rudy během 21 let od začátku těžby, která se plánuje na rok 2025.
img

Pět důvodů, proč ojetiny budou v ČR prudce zdražovat i nadále

28.07.2021 Průměrná cena ojetých aut na českém trhu v prvním letošním pololetí stoupla meziročně o takřka 16 procent na 245 tisíc korun. Rapidní zdražování ojetin bude pokračovat, i když částečně jsou jeho důvodem přechodné faktory. Proč bude citelné zdražování ojetin pokračovat?
img

Pražská burza oslabila, nedařilo se hlavně rakouským finančním emisím

27.07.2021 Index PX pražské burzy dnes odevzdal část svých pondělních zisků. Především kvůli rakouským finančním titulům klesl o 0,19 procenta na 1196,15 bodu. Dolů ho táhla ale i emise Avastu či Komerční banky. Vyplývá to z údajů na burzovním webu. Koruna dnes stagnovala vůči oběma hlavním světovým měnám.
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

Canalys: Čínská Xiaomi předstihla Apple v podílu na trhu chytrých telefonů

16.07.2021  Čínský výrobce smartphonů Xiaomi ve druhém čtvrtletí předstihl Apple v podílu na světovém trhu chytrých telefonů. Se 17procentním podílem obsadil druhé místo za korejským Samsungem, který ovládal 19 procent a třetí Apple 14 procent trhu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Canalys.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Volkswagen čeká, že do 2030 bude polovina jeho prodaných vozů elektrických

13.07.2021  Největší evropská automobilka Volkswagen očekává, že do roku 2030 bude polovina jejích vozidel prodaných po celém světě poháněna bateriemi. Díky spolupráci mezi značkami a technologiemi také zvýšila cíl provozní marže, tedy podíl provozního zisku na tržbách, do roku 2025, a to na osm až devět procent z předchozích sedmi až osmi procent. Vyplývá to z dnešní strategie automobilky do roku 2030. Součástí skupiny Volkswagen je i česká Škoda Auto.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Prodej hybridů v pololetí stoupl o 174 procent na 11.063 aut

08.07.2021 Prodej nových vozů s hybridním pohonem se v prvním pololetí zvýšil meziročně o 174 procent na 11.063 aut. Z toho plug-in hybridy do zásuvky rostly trojnásobně na 2187 vozů. Naopak odbyt elektromobilů v porovnání s loňskem stagnoval na 1262 vozech, což je jen o osm více než loni. Vozy s plně nebo částečně elektrickým pohonem se na celkových prodejích nových aut v ČR podílely téměř 11 procenty. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
img

Analýza Fidelity International: Odvětví elektromobility v Číně poroste ještě rychleji

29.06.2021 Od vypuknutí pandemie Covid-19 jsme svědky vlny optimismu, co se týče elektromobilů. Vlády velkých zemí po celém světě zavádějí ekologická opatření a ekologické investování mezi ústřední body svých strategií. Zatímco se pozornost soustředila zejména na klimatickou politiku USA nebo Evropy, Čína se také zavázala k dekarbonizaci. Vzhledem k tomu, že ceny baterií pro elektromobily klesají rychleji, než se očekávalo, mohl by čínský elektromobilový průmysl oproti současným odhadům ještě více zrychlit. Ačkoli věříme, že čínský růst trhu elektromobilů má před sebou slibnou budoucnost, kořist nebude rozdělena rovnoměrně. Pravděpodobněji totiž zvítězí společnosti v přední části hodnotového řetězce, které mají lepší konkurenční pozici.
C:\fakepath\xpeng.jpg

Čínský výrobce elektromobilů XPeng může vstoupit na burzu v Hongkongu

23.06.2021 Regulační úřad povolil čínskému výrobci elektromobilů XPeng primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Hongkongu. Uvedl to dnes server CNBC, který se odvolává na informovaný zdroj, podle nějž by tento konkurent Tesly mohl získat jednu až dvě miliardy dolarů (až 42,6 miliardy Kč). Akcie XPengu se už obchodují na burze v New Yorku. Schválení takzvané duální akciové struktury znamená, že firma bude podléhat dohledu regulačních úřadů v USA i v Hongkongu.
C:\fakepath\tesla-17062021-1.png

TESLA a její obavy z Číny

17.06.2021 Po zveřejnění dvou po sobě jdoucích a protichůdných zpráv o společnosti Tesla (nyse:tsla), sílí krátkodobý medvědí pohyb. Skutečnou červenou vlajkou, která znepokojuje investory, je závislost americké automobilky na čínském trhu, kde se konkurence stupňuje. Dodávek v dubnu bylo -27%, v květnu se očekává až -50 %; Hlavní konkurenti společnosti Tesla zaznamenávají až dvouciferný růst; Na Čínu připadá 37,5 % dodávek společnosti Tesla v 1. čtvrtletí 2021. Krátkodobé riziko poklesu akcií by mohlo dosáhnout až o -8 %.
img

Komentář Fidelity International: Proč to budou mít komoditní akcie v budoucnu jednodušší než akcie technologických firem?

17.06.2021 Pro akcionáře nastaly po finanční krizi v letech 2008/09 zlaté časy. Akciové trhy po léta těžily z nízkých úrokových sazeb po celém světě. Centrální banky nepociťovaly žádný tlak na jejich zvyšování, protože i růst spotřebitelských cen se několik let dařilo držet na uzdě. Z tohoto scénáře se radovaly zejména silně rostoucí technologické akcie.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Bitcoin se po více než dvou týdnech vrátil nad 40.000 USD, i díky Muskovi

14.06.2021 Hodnota nejznámější kryptoměny bitcoin se poprvé od 27. května dnes vrátila nad 40.000 USD (839.000 Kč). Přispělo k tomu nedělní vyjádření šéfa americké automobilky Tesla Elona Muska, že by jeho podnik mohl znovu začít přijímat bitcoiny jako platbu za své elektromobily.
C:\fakepath\dolar usa 05122013.jpg

WSJ: Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet jak za války

28.05.2021 Americký prezident Joe Biden se chystá utrácet takové sumy peněz, jaké snesou srovnání jen s částkami vynaloženými za druhé světové války. A k oznámení si vybral i dobu, která s tímto tématem úzce souvisí - Američané totiž v pondělí oslaví Den obětí války. Napsal to komentátor amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ) James Freeman, který dříve působil například v Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), kde hájil práva investorů.
img

Šéf Tesly Elon Musk klesá v žebříčku nejbohatších, v pondělí byl až třetí

18.05.2021 Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk, který se minulý týden přičinil o cenový propad nejznámější kryptoměny bitcoin, sám klesá v žebříčku nejbohatších podle indexu Bloomberg Billionaires. V pondělí v něm skončil až třetí za prvním Jeffem Bezosem, který řídí Amazon, a druhým Bernardem Arnaultem, vlastníkem koncernu s luxusním zbožím LVMH a zároveň nejbohatším Evropanem. Příčinou je pokračující propad ceny akcií Muskovy automobilky. Začátkem ledna byl Musk nejbohatším člověkem světa.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin má za sebou nejhorší týden od února, jeho cena klesla o 13 procent

14.05.2021 Bitcoin má za sebou nejhorší týden od února, jeho cena klesla zhruba o 13 procent a ustálila se kolem 50.000 dolarů (1,05 milionu Kč). Na cenu nejznámější kryptoměny světa mají značný vliv tweety zakladatele automobilky Tesla Elona Muska, který tento týden oznámil, že jeho podnik už nebude přijímat platby v bitcoinech. Prudce vzhůru se ale vydala cena kryptoměny dogecoin, která si jen dnes připisovala více než 30 procent. I v tomto případě ji ovlivnil Musk.
img

Proč Tesla zanevírá na bitcoiny? Ráda by čerpala dotace z programu podpory obnovitelným zdrojům, který Bidenova administrativa právě rozšiřuje

14.05.2021 Automobilka Tesla se přihlásila do mnohamiliardového dotačního programu podpory obnovitelných zdrojů, uvádějí zdroje agentury Reuters. Administrativa prezidenta Joea Bidena jej totiž nyní hodlá rozšířit nejvýraznějším způsobem od jeho vzniku za vlády administrativy prezidenta George Bushe mladšího. Mohla by tak do něj zahrnout právě i Teslu a další výrobce elektromobilů.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Indická centrální banka odrazuje úvěrové instituce od obchodů s kryptoměnami

13.05.2021 Indická centrální banka neoficiálně vyzvala finanční instituce a další poskytovatele úvěrů, aby přerušili vazby s kryptoměnovými burzami a obchodníky. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Centrální banka tak činí v době, kdy ceny těchto spekulativních aktiv zažívají nebývalý vzestup, a navzdory tomu, že podobnou snahu již centrální bance znemožnil indický nejvyšší soud.
img

Elon Musk šokuje fanoušky bitcoinu, Tesla je nebude přijímat za svá auta. Cena bitcoinu se v reakci na překvapivý tweet propadla o 200 tisíc korun

13.05.2021 Elon Musk nepříjemně zaskočil fanoušky bitcoinu. V noci na dnešek středoevropského času na svém twitteru uvedl, že automobilka Tesla, kterou založil a kterou řídí, nebude už nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu přijímat při nákupu svých vozů.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk

13.05.2021 Výrobce elektromobilů Tesla přestane přijímat platby za auta v digitální měně bitcoin. Rozhodnutí na twitteru oznámil zakladatel Tesly Elon Musk. Důvodem jsou ohledy na životní prostředí. Bitcoin na rozhodnutí zareagoval propadem o přibližně pět procent, uvádí AP.
img

Akcie Tesla padají – Zastaví se propad ceny akcií?

12.05.2021 V rámci technické a fundamentální analýzy se opětovně zaměříme na technologickou společnost, konkrétně na akcie Tesla. Pokud vás zajímají ekonomické výsledky i jiných technologických firem, před týdnem jsme pro vás zpracovali komplexní přehled tzv. FAANG akcií (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google).
C:\fakepath\b-05052021-lv.gif

Brusel dal kvůli sankcím k ledu dohodu s Čínou o investicích

04.05.2021 Brusel dal kvůli sankcím k ledu investiční dohodu, na níž se s Čínou dohodl na konci minulého roku. S odvoláním na dnešní vyjádření místopředsedy Evropské komise Valdise Dombrovskise o tom informovala agentura AFP.
img

Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy

03.05.2021  Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
img

PPF koupila v Atlantě kancelářský komplex za 2,1 miliardy korun

21.04.2021 Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy korun). Jde o první realitní transakci firmy v USA. PPF to uvedla na svých webových stránkách. Informaci jako první přinesl server E15.cz. Transakce byla jednou z posledních, kterou dojednával zakladatel PPF Petr Kellner. Ten zemřel na konci března při zřícení vrtulníku na Aljašce. Řízením veškerých aktivit ve skupině byl pověřen jeden z akcionářů skupiny Ladislav Bartoníček.
img

Americké státy vyzvaly Bidena, aby do roku 2035 ukončil prodej aut na benzin

21.04.2021 Guvernéři 12 amerických států vyzvali prezidenta Joea Bidena, aby podpořil snahu ukončit do roku 2035 prodej nových benzinových aut. O dopise zástupců států včetně Kalifornie, New Yorku, Massachusetts a Severní Karolíny dnes informovala agentura Reuters. Šlo by tak o jasný odklon od fosilních paliv. Prezident představil infrastrukturní plán za 2,3 bilionu dolarů (téměř 50 bilionů Kč) včetně daňových úlev na podporu elektromobilů a nabíjecích sítí, postupné vyřazování osobních aut na benzin ale zatím nepožaduje.
img

Realitní firma WeWork začne přijímat platby ve vybraných kryptoměnách

20.04.2021 Americká realitní společnost WeWork, která se zabývá sdílením kancelářských prostor a oznámila záměr vstoupit na akciovou burzu, začne přijímat platby ve vybraných kryptoměnách. Naváže proto spolupráci s kryptoměnovou burzou Coinbase Global a s platební aplikací Bitpay. WeWork to podle agentury Reuters uvedla ve svém dnešním sdělení.
C:\fakepath\export-08042021-3.jpg

Index Exportu ČR dáva nádej na dynamické oživenie rastu ekonomiky

09.04.2021 Raiffeisenbank a Asociace exportérů mali včera tlačovú konferenciu o výsledkoch a výhľade českého exportu na najbližšie mesiace. Najžiadanejším vývozným artiklom sú stále automobily pričom celý automotive sektor je zasiahnutý cyklickým poklesom a prechádza obrovskými zmenami.
img

Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur

24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
C:\fakepath\top-24032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.03.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo v polovině týdne v minusu. Z hlavních burz v regionu uzavřely v plusu jen akcie v Austrálii. Na trzích byly cítit obavy stran dalšího vývoje pandemie covidu-19, když část světa začíná čelit třetí vlně koronaviru.
C:\fakepath\Tesla2.jpg

Musk: Elektromobily Tesla už lze v USA koupit za bitcoiny

24.03.2021 Elektromobily Tesla už se dají ve Spojených státech kupovat za bitcoiny, oznámil na twitteru zakladatel stejnojmenného podniku Elon Musk. Uvedl také, že ještě letos bude takový nákup možný i v zemích mimo USA.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Německé akcie jsou na rekordu, zpevňují i další trhy v Evropě

18.03.2021 Německé akcie se dnes dopoledne vyšplhaly na rekord, k růstu jim pomáhají zejména automobilky v čele s koncernem Volkswagen. Daří se ale i dalším trhům v Evropě, na hodnotách z doby před pandemií jsou další akcie v eurozóně, stejně jako v dalších evropských zemích. Trh čerpá optimismus ze středečních slov šéfa americké centrální banky (Fed).
img

Ohlédnutí za cenami vzácných kovů, jaký kov je nejdražší!

12.03.2021 V létě loňského roku zlato atakovalo maximum a dnes se ustálilo nad hranicí 1700 USD za trojskou unci. Stříbro ukázalo daleko větší investiční potenciál. Jak reagovala cena palladia a platiny, okrajových investičních kovů, jejichž cena je určována převážně průmyslovou poptávkou, na koronavirový rok? Jaký byl cenový vývoj vzácných kovů, jaké faktory jej ovlivňovaly a proč se jejich ceny vyvíjely odlišně?
img

Špinavá energie přebírá vedení, zelené akcie padají

05.03.2021 Náš koš zelené transformace se od počátku roku propadl o 1 %. Firmy v tomto odvětví rozšiřují své podnikání díky úvěrovému financování a nízké ceně kapitálu, a tak se na jejich výsledcích negativně podepisují rostoucí úrokové sazby. Dále pohovoříme o potřebě ropného a plynárenského průmyslu, který letos posílil o 21 %, v průběhu přechodu k ekonomice s menší uhlíkovou stopou a o tom, že nedostatečné investice z posledních let a nízká návratnost kapitálu v energetice povedou ke zvýšení cen ropy a zemního plynu. A nakonec se podíváme na elektromobily – v pondělí totiž trh zaskočily očekávané výnosy společnosti NIO.
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína stanovila cíl letošního růstu HDP na více než šest procent

05.03.2021 Čína stanovila na letošní rok cíl růstu ekonomiky na více než šest procent. Ve zprávě pro Všečínské shromáždění lidových zástupců to dnes uvedl premiér Li Kche-čchiang. Představil rovněž plány na investice do technologií. Čína loni cíl růstu kvůli pandemii poprvé od roku 2002 nezveřejnila. Hrubý domácí produkt (HDP) země nakonec zvýšila o 2,3 procenta, což bylo nejméně za 44 let. Čína však byla jedinou velkou ekonomikou, které se podařilo vykázat růst.
C:\fakepath\BTCUSDH1.png

Hodnota trhu s bitcoiny překonala bilion dolarů

19.02.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes vyšplhala na další rekord, překonala 54.000 dolarů (1,15 milionu Kč). Celková hodnota trhu s bitcoiny tak pokořila hranici bilionu dolarů (přes 21 bilionů Kč). Vyplývá to z údajů webu Coindesk.
img

Lithium – nový investiční trh s novými hráči

10.02.2021 Podle údajů od stávajících výrobců se nedostatek získatelného lithia očekává v polovině 20. let 21. století. [1] Historicky vedl nedostatek surovin k nárůstu ceny suroviny jako takové. Proto může v budoucnu dojít ke krátkodobému tlaku na zvýšení cen lithia.
C:\fakepath\auta.jpg

Výrobce aut na vodíkový pohon Hyzon Motors jde na burzu

09.02.2021 Americká společnost Hyzon Motors, která vyrábí nákladní auta na vodíkový pohon, se chystá vstoupit na burzu. Využije k tomu firmu specializovanou na akvizice, takzvaný SPAC. Podmínky akvizice tento start-up ohodnocují asi na 2,7 miliardy dolarů (více než 57 miliard Kč), informovala dnes agentura Reuters.
img

Buducnost stříbra? Hlavním tahounem jeho ceny budou solární panely, 5G sítě a elektromobily

26.01.2021 Stříbro, je jedním ze vzácných kovů, které má široké využití. Jeho hodnotu oceňují ve šperkařství, medicíně, ale také díky svým jedinečným vlastnostem nachází uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Jeho budoucnost je díky novým technologiím na vzestupu. Solární panely, 5G sítě a elektromobily se bez něho neobejdou. Také mezi investory má tato komodita své jisté místo jako dlouhodobá investice, která si uchovává svoji hodnotu a jeho obliba stále roste. Jeho atraktivnosti jistě napomáhá i jeho dostupná cena a vysoká likvidita.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
C:\fakepath\cina-eu.jpg

EU a Čína dojednaly úvodní dohodu o investicích

30.12.2020 Evropská unie a Čína dnes dojednaly úvodní dohodu o investicích, která usnadní investorům z obou regionů vzájemný přístup na trhy. Oznámila to předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Obě strany o dohodě jednaly téměř sedm let.
C:\fakepath\eurusd-23122020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.12.2020

23.12.2020 Akcie ve Spojených státech uzavřely i po schválení dlouho očekávaného ekonomického balíku smíšeně. Radost z něj totiž mírnily obavy z šíření nového kmene koronaviru a nepříznivé statistiky. Na forexovém trhu dál posiloval americký dolar.
C:\fakepath\investice.png

Investice do ekologie?

09.12.2020 V posledních letech se stále víc a víc řeší problematika globálního oteplování, recyklace obnovitelné energie a spousta dalších věcí týkajících se ekologie. Myšlenka na zelenější svět se už dostává do podvědomí nejen prostým aktivistům, vědců, politikům ale i investorům, kteří vždy samozřejmě putují s trendem. Proč se stále zvyšuje oblíbenost „zelených akcií“ a kde se vyskytují příležitosti na tomto trhu?
C:\fakepath\tesla.png

Tesla pokořila nový vrchol

23.11.2020 Je to týden, co bylo oficiálně oznámeno zalistování společnosti Tesla do prestižního akciového indexu S&P 500. Po oznámení cena vyletěla o více než 10 %. Už dlouho se spekuluje o Tesle, jako o nadhodnocené společnosti. I přesto však Tesla stihla během týden získat dalších 10 % a v jednu chvíli dokonce akcie pokořily nové ATH a cena vystřelila až na 508 dolarů.
img

Za přesun výroby Superbu na Slovensko může z velké části nenasytnost odborářů

11.11.2020 Za rozhodnutím koncernu Volkswagen stavět novou továrnu na Slovensku, a nikoli v Turecku, stojí více faktorů, z nichž ty nejpodstatnější jsou opravdu náklady. Ovšem roli hraje také třeba geopolitické riziko. To je nepochybně vyšší v případě Turecka než Slovenska. Takže pro Volkswagen nakonec mohlo být Slovensko celkově atraktivnější, i když jeho nákladovost nemusí být nejnižší z možných variant.
img

Investice do solární energie – slibný zdroj alternativní energie budoucnosti

23.10.2020 Ceny akcií ze sektoru solární energie rostou raketovým tempem. Technologie alternativních zdrojů energie využívá stále více společností i domácností. Potřeba udržitelné energie je stále jasnější. Solární technologie jsou navíc díky neustálým inovacím stále levnější a dostupnější. Co se přesně děje na zajímavém solárním trhu? A jak můžete z aktuálního vývoje jako investor profitovat?
img

Výnosy za 3. čtvrtletí odstartovaly slibně. Velká očekávání patřila Netflixu a Tesle

22.10.2020 Výnosy firem z indexu S&P 500 za 3. čtvrtletí jsou zatím lepší, než se čekalo. Technologický sektor vykazuje oproti loňskému roku zlepšení o téměř 10 %. Zůstáváme tak ohledně výnosů za 3. kvartál optimističtí, i když u některých až příliš populárních akcií nejspíš sem tam dojde k nějakému zaškobrtnutí. Společnosti Netflix a Tesla, které zveřejnili své výnosy včera, jsou letos zahrnuty do „amerického technologického byznysu“ a investoři do nich vkládají velká očekávání.
img

Projekt na Cínovci s novou dynamikou

25.09.2020 Projekt těžby lithia na Cínovci technicky připraví německá skupina SMS Group. Výběr tohoto inženýringového leadera projektu Cínovec oznámila společnost European Metals (EMH). Ta má v licencované společnosti Geomet 49% podíl, 51 % drží ČEZ prostřednictvím Severočeských dolů.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
C:\fakepath\top-23092020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.09.2020 1) Hlavní ekonomický poradce prezidenta Donalda Trumpa Larry Kudlow včera uvedl, že ekonomické oživení ve tvaru V není závislé na další fiskální stimulaci a pomoci. Ekonomika oživuje pěkně. Na pořadu dne by ale mohly být menší a cílenější podpůrné zásahy. Podle Kudlowa je ekonomika jako celek zhruba v polovině kýženého oživení ze vzniklé recese. Některé sektory nicméně stále čelí negativním vlivům koronavirové pandemie.
img

Zlato – 23. 9. 2020

23.09.2020 vzdory příslibu generálního ředitele Elona Muska snížit náklady na elektromobily tak radikálně, že za 3 roky bude možné koupit si samořídící auto za 2
C:\fakepath\Tesla.png

Šéf Tesly slibuje levnější elektromobily s delším dojezdem

23.09.2020 Americká společnost Tesla pracuje na nové bateriové technologii, díky které bude moci vyrábět cenově dostupnější elektromobily s výrazně delším dojezdem na jedno nabití. Uvedl to šéf podniku Elon Musk. Upozornil nicméně, že bude trvat několik let, než firma takové elektromobily uvede na trh. To vedlo k výraznému poklesu akcií Tesly, napsala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Německé automobilky tlačí marně na šrotovné, ve hře je kapitálová pomoc

09.09.2020 Německé automobilky začínají volat po znovuzavedení šrotovného a po kapitálových injekcích státu. Výroba německých automobilek je stále zhruba 40 % pod maximy z let 2017 a 2018 a i když jsou v posledních měsících nové objednávky zase vzhůru, na rychlý obrat k lepšímu to zatím nevypadá. Německá vláda zatím odolávala zavedení šrotovného na jiné typy vozidel než elektromobily. A to platí i po včerejší schůzce šéfů automobilového průmyslu se zástupci vlády. Na rozdíl od roku 2009 tak zatím německé automobilky marně čekají na výraznější vzpruhu, a především subdodavatelské řetězce začínají mít vážnější potíže. Zástupci německé vlády tak na včerejší schůzce slíbili, že se pokusí vymyslet, jak jim eventuálně kapitálově pomoci.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Austrálie | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Akciové trhy | USD/TRY | EUR/CZK | Rozpočtový deficit | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Behaviorální | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bull | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | FOMC | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | IFO index | IPO | Index PX | Indikátory | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Pákový efekt | RSI | Rally | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Bank of China | EMU | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Komoditní trhy | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | RMB | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Bohatství | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Makrodata | Portugalsko | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Insider trading | Žlutý kov | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Odpor | Podpora | Akcie Alibaba | Akcie Komerční banky | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akciové burzy | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Čínská banka | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do zlata | Investice na burze | Investiční | Investiční kovy | Investiční mince | Zlaťáky | Investing | Irsko | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurzy | E15 | Libra | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Paládium | Patria Online | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizika | Signály | Stoxx | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webináře | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | ROIC | CNBC | DXY | EIA | Benzín | Buy | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | EV | Hrubá marže | Indie | Jeff Bezos | Měď | Petr Kellner | Protistrana | Provozní marže | Range | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Akciová společnost | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Podvědomí | Investment | Slušný zisk | Markit | Dow Jonesův index | DPA | The New York Times | CNN | Microsoft | MSCI | Institut Ifo | Investing.com | Axis | Ole Hansen | BBC | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Investovaný kapitál | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Vizionář | Podnikatelé | Bloomberg TV | BlackRock | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Economist | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | IHS | Soros Fund Management | Pokles ceny akcií | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Růst akcií | Americké burzy | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Ropné společnosti | S&P | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Historická maxima | Evropský trh | Erste | VIG | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Dogecoin | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Akcie na burze | Světový obchod | Průzkum | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Měny emerging markets | Výnosy | Americká vláda | Česká vláda | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Audi | IHS Markit | Bitstamp | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | CoinDesk | Cena palladia | Vývoj směnných kurzů | Coinbase | Akcie Tesly | Obchodování na pražské burze | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jerome Powell | Coinmarketcap | Invesco | Dealogic | Panevropský index STOXX 600 | Tiberius | Robinhood | Kryptoměna Dogecoin | Příznivci kryptoměn | Lithium | Vstup na akciovou burzu | Vzácné kovy | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Odliv dividend | Energetické akcie | Ekonomické výsledky | Saxo | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní napětí | Podniky | Odpovědné investování | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | CSI 300 | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | Akcie v Evropě | I-Trader | Trh s ropou | Obchodování s korunou | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Vývoj ceny bitcoinu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Vývoj kurzu bitcoinu | Next Generation | Primární nabídka | Daňové úlevy | EK | Evropská komise | Německé akcie | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Výhodně investovat | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Primární nabídka akcií | Michal Uma | Primární nabídky akcií | Ekonomický poradce | Kvartální výsledky | Růst americké ekonomiky | Investiční rady | Roth Capital | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Nejznámější kryptoměny | Digitální měna bitcoin | Akcie firmy | Nabídka akcií | Americké společnosti | Čínský trh | Svět investování | Akcie Netflixu | Capital Partners | Pokles cen | Akcie automobilky | Akciový výprodej | Záporný úrok | Výkonný ředitel | Odvetná cla | Akcie týdne | Bohatí | WeWork | Akcie podniku | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Zájem o stříbro | PPF | Denní graf | Vyjednávání o brexitu | Úpis akcií | UCITS | Růst podnikatelské aktivity | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Edge | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Cenné papíry Avastu | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | Huawei | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Propad ceny akcií | Německá vláda | Larry Kudlow | Trinity | Objem | Evropské firmy | Čínské podniky | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Skupina ČEZ | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Primární nabídky | Firma | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Obchodovat na burze | Čínská firma | Růst cen | Server BBC | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | EMH | Ekologie | Co bude | Avast | Vývoj trhu | United Auto Workers | Generální ředitel | PSA | GM | Poskytovatelé úvěrů | Čínský prezident | Trh s dluhopisy | Si Ťin-pching | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Rezistenční pásmo | Administrativa prezidenta | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | 5G | AFP | Evropští investoři | Naše ekonomika | Index Exportu | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Firma Apple | Hospodářský výsledek | Industrial and Commercial Bank of China | ICBC | Visa | General Motors | Další rozvoj | Rozvoj | CFD World | Stavebnictví | Koruna dnes | Cenné papíry Monety | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Pojišťovny | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Medvědí vlajka | Klesající klín | Protekcionismus | Pokračující protekcionismus | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | PSA Group | Americká automobilka | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Porsche | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Nabídka a poptávka | Automobil | Ředitelka | FedEx | Americké vlády | Bydlení | Uber | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Miliardy korun | Demokratické strany | Peking | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Hospodaření | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Silný support | Objem objednávek | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | Výrobce elektrických aut | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Solidní výnosy | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Vývoj měnového páru USD/TRY | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Kryptoměny bitcoin | Nová auta | Hospodářský růst v Číně | Mateřská společnost Googlu | Ceny energií | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Komunikace | HN | Kapitalismus | Trump | Belt and Road | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Výnosy firmy | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Hodnota akcií Tesly | Akcie Alphabet | Výdaje | Čínská vláda | Švýcarská banka UBS | Prodeje aut | Americká společnost | Rekordní hodnoty | SEC | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Průměrná cena | Medvědi | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bentley | Společnost Berkshire Hathaway | Noviny | NVAX | Akcie Novavax | Stabilita | Shortovat | Toyota | Vývoj | CPCA | Guru | Výkyvy | WP | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Čínský růst | Tencent | Medvědí trend | Stimuly | Brusel | TARP | Letectví | Masivní propad | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Cenový vývoj | Index frankfurtské burzy | Stimul | Důležitý support | New York Times | Viceprezident | Spotřebitelé | Rory Gamble | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Vládní podpory | Waste Management | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Koronavirová krize | Komentátor | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Ducati | Seat | Škoda | Bugatti | Lamborghini | Motocykly Ducati | Motocykly | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Hotovost | KDU-ČSL | Ministryně financí | Prodejní tlak | Spoření | Dopad pandemie koronaviru | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | The Economist | České vlády | Ceny elektřiny | Viry | Šíření nákazy | E-commerce | Ekonomiky | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Vláda USA | Autoprůmysl | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Pojišťovna | Chudé země | Poradenské firmy | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Nejvyšší soud | Celní úřad | Výpadky | FANG | Trh dluhopisů | Massachusetts | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Statistiky | Uzavření trhů | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | Madrid | Propad ceny | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Situace na trhu s ropou | Znovuzavedení šrotovného | Debata | Tweety | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Poklesy HDP | Americké státy | Ekonomika oživuje | Cenový propad | Cestování | Americký HDP | Zisk automobilky | Rušení pracovních míst | Pracovní síly | Volvo | BCM | Shell | Společnost Shell | ATH | Tweet | Akcie padají | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | Herbert Diess | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Vývoz | Petrochemická společnost | Dlouhodobý trend | MSCI World | Obchodní přebytek | Generovat zisk | Tomáš Kotera | Alternativní taxislužby | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Členské země | ONE | Účet platební bilance | Nejbohatší Čech | Auta | Ojetiny | Dopad na cenu | Xiaomi | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Recyklace | Spekulovat | Moderna | Prodej vozů | Contemporary Amperex Technology | CATL | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Investment management | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hertz | Výrobce aut | Nissan | Průraz | Slabá poptávka | Špatné zprávy | Nová prognóza | Square | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Nikola | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | eMarketer | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Investice do infrastruktury | Prodeje automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Jozo Perić | Rostoucí trend | Covid | Realitní firma | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Analytické společnosti | Investiční aplikace | Finanční ústavy | Výrobci aut | Velké investice | Akcie Coca-Cola | Dopad pandemie | Novavax | Nákupy přes internet | Michal Lukáč | Výrazný propad | Nový trend | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Dodge | Růst tržeb | Ceny | Výplach | Technologické společnosti | Merkelová | Mediální pokrytí | Zakladatel Amazonu | Akcie v eurozóně | Rostoucí ceny komodit | Model 3 | Ekonomická aktivita v eurozóně | Vývoj ceny zlata v USD | Insolvence | Plynárenské společnosti | Nikl | Komoditní akcie | Čínská společnost | Největší firmy | Ocelářství | NYT | Letecká přeprava | Podhodnocené akcie | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | eMan | Bitstock.com | PLUG | Plug Power | Akcie Airbus | Zvýšení daní | Coca-Cola | Holdingová společnost | Výrobce baterií | SPAC | Fisker | Akcie SPAC | Elektrická auta | Klimatické změny | CAAM | New Energy Vehicles | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Zdanění | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Pokles exportu | Snížení emisí | Akcie NIO | Bloomberg Intelligence | Vodíkový pohon | Britský zákon | Zákon o vnitřním trhu | Kontroverzní britský zákon | Britský zákon o vnitřním trhu | LG Chem | Šéf Tesly | Levnější elektromobily | Elektromobily s delším dojezdem | Craig Irwin | Roth Capital Partners | Šéf podniku | Politici | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Projekt na Cínovci | Projekt těžby lithia na Cínovci | Projekt těžby lithia | Geomer | Analýzy CFD World | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Snížit emise | Biden | Odklon od fosilních paliv | Pracovní místa | NextEra | Udržitelné investování | Americké prezidentské volby | Jack Dorsey | Koncern | Platby v kryptoměnách | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Manager Magazin | TPG | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Canalys | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | Moneta | PFE | UMA | Podvážení | Očekávané výnosy | Bloomberg Billionaires | Bidenovy plány | Akcie Qualcomm | Poptávka po bitcoinech | MRNA | Praktické tipy | PLTR | Přebytek obchodní bilance | Investice do ekologie | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Li Auto | Enphase Energy | Hannon Armstrong | Solar Edge | NextEra Energy | GME | GameStop | Největší IPO | Očkování | Coinbase Global | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | Kapitalizace Tesly | Mutace koronaviru | Obavy z mutace koronaviru | Cenné papíry a burzy | Voda | Inflace v Polsku | Rozmach Číny | Proměny automobilového průmyslu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Budoucnost automobilového průmyslu | Čínské Lenovo | Lenovo | Celní války | Cities 40 | C40 | Paralýza | Pandemická paralýza | Belt and Road Initiative | Iniciativa Pásu a cesty | Desetiletí v ekonomice | Růst ceny | Vakcinační strategie | Společnost Tesla | KKR | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | MJ | Regulace v USA | Situace na trhu | Čínské značky | Obchodování na asijských akciových trzích | Vypuknutí pandemie | Rekordní rok | Automobilka Tesla | Platby v bitcoinech | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | Nákup bitcoinu | Humana | Ark Invest | Albermarle | Albermarle Corp. | NYSE: ALB | Objem akcií | NYSE: GM | NIO Limited | NYSE: NIO | Poptávka po stříbře | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | Růst produktivity | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Hodnota trhu s bitcoiny | Lucid Motors | Air | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Cíl letošního růstu HDP | Cíl letošního růstu | Špinavá energie | Pandemie covidu-19 | Investice společnosti | Fidelity | Vývoj ceny palladia v USD | Vývoj ceny platiny v USD | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Aleš Hála | Akcie Volkswagenu | GameStop akcie | Hodnotové akcie | Platební prostředek | Zablokování Suezského průplavu | PPF Group | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Jobs Plan | Hodnota trhu kryptoměn | EDF | Prodej kryptoměn | Special Purpose Acquisition Company | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | AMD | Jan Rožek | Ark Investment | Cathie Woodová | Ark | Cathie Wood | Emise skleníkových plynů | PPF Real Estate Holging | Mansell Overlook | Vysoká cena | ERA | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Dohoda o investicích | Nárůst objemů | Cena kryptoměny Dogecoin | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | Zakladatel Tesly | Pandemie COVID | Palo Alto | Těžaři | Oslabení | Ceny dřeva | MNB | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Tesla v Číně | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Carsten Roemheld | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | SAIC | Konkurenti společnosti Tesla | Konkurence | Vláda v Pekingu | Hongguang Mini | Great Wall ORA | Roewe eRX5 | Wuling | CPIA | JL Warren Capital | XPeng | Roewe | Prodej | XPEV | BCM Begin Capital Markets | Další kryptoměny | Čínský výrobce elektromobilů | Čínský výrobce elektromobilů XPeng | Výrobce elektromobilů XPeng | Akcie XPengu | NEV | NEV (New Energy Vehicles) | Graf akcie | Denní graf akcie | Regulační úřad | Oligopol | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Starlink | SAIC Motor | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Síla dolaru | Hliník | Eurohold | Společnost Eurohold | Nvidia akcie | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Výrobce smartphonů | Čínský výrobce smartphonů | Čínský výrobce | Společnost Canalys | Smartphony | Odvětví | B Word | Přijímání bitcoinů | Divize | Akcie indické | Akcie indické společnosti | Indické společnosti | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Gigafactory v ČR | Bilion | Mateřská společnost | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Daňový poplatník | Účetní období | Konzultační firmy | Zboží vyrobené v Číně | AliExpress | Logistické problémy | Cainaiao | William Wang | Společnost AliExpress | Haier | Hisense | Aiways | Alexander Klose | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Investice do uranu | Zahraniční společnosti | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Ceny nových aut | Ceny nových osobních aut | SpaceX | Výrobní inflace | PSV Eindhoven | Poskytoval hypoték | UWM Holdings | UWM | Nedostatek čipů | Ranní glosa | Společnosti | Rivian | Výrobce elektrických aut Rivian | Společnost Rivian | Robert Joseph Scaringe | Mainstream Motor | Lordstown Motors | Evergrande | Google akcie | Ceny plynu | Los Angeles | Znovurozšíření pandemie | Corporate Governance | Akcie čínských společností | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Sentiment indikátory | Telecom | Německá automobilka Volkswagen | Automotive | Akcie Tata Motors | Tata Motors | ADQ | Investiční společnost TPG | TPG a ADQ | Indická automobilka | Nexon | Tigor | Tata Power | Tata Chemicals | Tata Autocomp | Maruti Suzuki | Šailéš Čandra | Investice do elektromobilů | Závod Volkswagenu | ID.3 | Vysoké ceny | Majetek Elona Muska | Americký podnikatel | Překonání historického maxima | Exxon Mobil akcie | Pozornost | Volvo Cars | Automobilka Volvo Cars | Automobilka Volvo | Nabídka akcií Volvo | Provozní výnos | Akcie Volvo Cars | Akcie Volvo | Akcie švédské automobilky | Dceřiná firma | Rivian Automotive | RIVN | Primární úpis akcií | Maxim Manturov | Rivian R1T | Rivian R1S | Rivian EDV | Investiční analýzy | Trh s elektromobily | Společnost | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Electricite de France (EDF.FR)
Electronic Arts
Electronic Arts (EA)
Electronic Arts (EA.US)
Elektrárenská společnost
Elektrárny na biomasu
Elektrárny Opatovice
Elektrická auta
Elektrické vozy
Elektroauta

Následující klíčová slova

Elektromobily s delším dojezdem
Elektronická evidence tržeb
Elektronická evidence tržeb (EET)
Elektronická obchodní platforma
Elektronická peněženka
Elektronické databáze
Elektronické měny
Elektronické obchodování
Elektronické obchody
Elektronické peněženky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXCM
BidAskBit
IronFX
reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít