Pondělí 18. říjen 2021 12:19
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple vyroci
reklama
Dukascopy
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Auta

img

Babišovu továrnu na močovinu drtí drahý plyn, dopravci varují před ekonomickým kolapsem. Odvrátit jej může Kreml a teplé počasí

18.10.2021 Slovensku hrozí hospodářský kolaps. Ten může vážně poškodit také českou ekonomiku, zejména pak českou nákladní silniční dopravu. Důvodem je nedostatek močoviny, tedy látky, která se přidává do výfukových systémů aut za účelem snížení emisí.
img

Ropa je nejdražší za osm let, pohonné hmoty v ČR proto dále razantně zdražují. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

15.10.2021 Cena ropy Brent dnes dopoledne středoevropského času poprvé od 3. října 2018 překonala úroveň 85 dolarů za barel. Podle dat Bloombergu se dnes barel Brentu prodával až za 85,10 dolaru. S výjimkou právě 3. října 2018, tedy jediného obchodního dne, se za celé období od začátku listopadu roku 2014 nikdy Brent tak draze neobchodoval. Ropa je tak nyní prakticky nejdražší za osm let. V roce 2014 probíhalo historické zlevnění ropy, umožněné břidličnou revolucí zejména v USA.
img

Pohonné hmoty dále razantně zdražují, nafta stojí poprvé od roku 2014 přes 34 korun za litr. Kvůli plynové krizi půjdou ceny dál nahoru, až ke 40 korunám za litr

14.10.2021 Pohonné hmoty v Česku dále razantně zdražují. Aktuálně se jak benzín, tak nafta prodávají za nejvyšší cenu od sklonku roku 2014. Litr benzínu vyjde na 35,47 koruny, litr nafty pak na 34,07 koruny. Nafta včera překročila hranici 34 korun za litr vůbec poprvé od prosince 2014.
img

Mírně vyšší inflační čísla z USA trhy nevystraší

13.10.2021 Zářijová data o spotřebitelských cenách v zámoří v podstatě potvrdila, že dochází ke stabilizaci tempa a neobnovuje se jejich zrychlování. Celková inflace se nepatrně zvedla na 5,4 pct, zatímco trh podle konsensu počítal s udržením na 5,3. Jádrová inflace zůstává podle očekávání na 4,0 pct. Na trzích tak sledujeme lehký nárůst dluhopisových výnosů nebo posílení dolaru, ale vážný strach z inflace nepropuká. V rámci reportu však narazíme i na některé nepříznivé tendence. Inflace v cenách potravin, která má slušný potenciál ovlivňovat očekávání spotřebitelů, se postupně zvedá. Energie jsou výrazným proinflačním faktorem už řadu měsíců.
img

Průmysl propadl kvůli automobilkám

07.10.2021 Průmysl v srpnu výrazně klesl pod všechny odhady zejména kvůli propadu produkce automobilů. Ruku v ruce s tím se zhoršila i bilance zahraničního obchodu. Stavební produkce nepatrně rostla. V souhrnu byla zveřejněná data horší, než se čekalo a ačkoliv z letních měsíců není dobré dělat silné závěry, problémy se subdodávkami průmysl zjevně silně tíží i nadále.
img

Automobilky v srpnu stáhly průmysl do záporu

07.10.2021 Průmyslová produkce v ČR v srpnu po očištění o sezónní vlivy oproti červenci klesla o 3,2 %. To bylo plně v souladu s naším odhadem. Nicméně v časové řadě došlo ke změnám v meziročním srovnání. Průmysl tak rostl o pouhých 1,4 %, zatímco my jsme počítali s růstem kolem 4 %. Tržní očekávání bylo v průměru lehce nad 5 %, nicméně rozptyl odhadů byl velmi vysoký od 1,9 % do 8,5 %, což napovídá o vysoké nejistotě vývoje průmyslové produkce. Současně lze také říci, že průmyslová výroba v srpnu byla pod všemi odhady. Srpnovému výsledku navíc pomohla meziroční kalendářní výhoda v podobě jednoho pracovního dne navíc. Po standardním očištění o tento efekt odhaduje statistický úřad pro meziroční srovnání dokonce záporných 1,4 %.
img

Česká inflace: tentokrát je to jiné

07.10.2021 Léta vypadala inflace dokonale mrtvá. Abyste si jakožto Američan pamatovali takovou jádrovou inflaci, jakou mají Spojené státy nyní, musí vám být 50 let; abyste si pamatovali takovou, jakou máme nyní v ČR, musí vám být aspoň 30. Všichni na inflaci zapomněli, a to z dobrých důvodů. Nejen že od počátku 90. let minulého století ve vyspělém světě jen klesala, nevzrostla ale ani poté, co se západní centrální banky vydaly v šlépějích japonské centrální banky a začaly po Velké finanční krizi v letech 2008-9 provádět psí kusy v podobě kvantitativního uvolňování. Strukturální faktory (globalizace, internet, zapojení Číny do světové ekonomiky) a inertnost inflace vůči bezprecedentní politice centrálních bank přesvědčily všechny - centrální banky, politiky i obyvatelstvo - že inflace je mrtvá a pohřbená. Připočtěme k tomu reálnou konvergenci české ekonomiky, která přinesla konvergenci nominální, ergo posilování koruny a tudíž tlumení už beztak slabých inflačních tlaků zvenčí, a je jasné, proč jsme i v ČR nabyli dojmu, že inflace je prostě věcí minulosti.
img

Long signál na akcie Daimler (DAI)

06.10.2021 Daimler je celosvětový automobilový výrobce nabízející osobní auta, užitková vozidla i finanční služby. Společnost vlastní Mercedes-Benz, nejcennější značku prémiových automobilů na světě. Poté, co akcie našla své dno na ceně 67,50 EUR, byly v posledních dnech překonány klouzavé průměry EMA-20 a EMA-50. Býci následně prolomili resistenci na ceně 73 EUR a následující den se na grafu vytvořil velký vzestupný gap.
img

Auta potápí průmysl, inflace zůstává vysoká

04.10.2021 Průmyslová výroba za srpen ukáže výrazný pokles především kvůli propadu produkce automobilů. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu by měl naopak ukázat na pokračující expanzi, kterou indikuje i srpnový růst spotřebitelské důvěry. Prodej aut ale pravděpodobně opět klesal. V případě inflace sice čekáme zpomalení meziměsíčního cenového růstu ale na stále relativně rychlé tempo. V meziročním srovnání se inflace bude pravděpodobně dále zvyšovat.
C:\fakepath\trader-03102021.png

O pohodlnosti a tradingu

03.10.2021 Včera jsem byl ještě jednou letos na kole. Byl to asi poslední pěkný víkend a tak jsem ho využil. Mnoho lidí jsem cestou nepotkával, no co mě ale překvapilo, byl poměr běžných cyklistů a elektrocyklistů.
C:\fakepath\graf global.jpg

Bloomberg: Nedostatek pracovníků po celém světě je hrozbou pro ceny potravin

03.10.2021 Nedostatek pracovníků po celém světě ohrožuje dodavatelské řetězce u potravin. Ať jsou to sběrači ovoce, pracovníci na jatkách, řidiči kamionů, skladníci, kuchaři nebo číšníci, celý globální potravinářský ekosystém se hroutí kvůli nedostatku zaměstnanců. Někteří zaměstnavatelé jsou proto nuceni výrazně zvyšovat mzdy. Hrozí tak, že ceny potravin, které už prodražují rostoucí náklady na suroviny a dopravu, se zvýší ještě víc. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí v Kongresu naléhala na zvýšení dluhového limitu

29.09.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera naléhala na Kongres, aby vládě zvýšil dluhový limit. Učinila tak při vystoupení před senátním výborem pro bankovnictví, bydlení a urbanizaci k dopadům koronavirové krize na ekonomiku. Příslušný návrh zákona, který by to umožnil a který by mimo jiné udržel financování vládních úřadů, Senát zablokoval. Na negativní dopady neschválení limitu upozornil i šéf centrální banky (Fed) Jerome Powell.
C:\fakepath\US_00_00_1.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA se v září snížila na sedmiměsíční minimum

29.09.2021 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v září třetí měsíc po sobě zhoršila a ocitla se na sedmiměsíčním minimu. Pokračující nárůst počtu případů nemoci covid-19 prohlubuje obavy z krátkodobého výhledu ekonomiky, jejíž růst ve třetím čtvrtletí podle analytiků zpomalí. Ukázal to průzkum, jehož výsledky včera zveřejnila organizace Conference Board.
C:\fakepath\5000-days.jpeg

Sme v NFT bubline? No a čo?

28.09.2021 NFT? Blockchain? Kryptomeny? Toľko výrazov, že sa v tom ľudia začínajú strácať. Kryptomeny a blockchain sú už celkom známe, no NFT (non-fungible token) je zatiaľ niečo nové a fresh. Rok 2021 je pre ne rozhodný. Poďme sa pozriet na to čo sú a či je tu ďalšia bublina.
img

Eloktroauta v ČR jezdí hlavně na uhlí a na plyn a uran z Ruska. Mnohem zelenější je veřejná doprava

26.09.2021 Na pustém ostrově se ocitnou tři tlouštíci – Američan, Číňan a Ind – a jeden trosečník poměrně normální postavy, ani tlustý, ani hubený, odněkud z Evropy. Z několika palem, které na ostrově našli, vyrobí malý vor. Další palmy už tam nejsou. Ouha. Na vor se všichni nevejdou. Musí se snížit „tělesná rozměrnost“ kvarteta. Musí omezit konzumaci konzerv, které moře po jejich ztroskotání taktéž vyplavilo. Musí co nejrychleji zhubnout. Trosečník z Evropy se hubnutí proaktivně chopí jako první, přestože moc nemá, co shazovat. Sádelnatí spolutrosečníci sledují, co to s ním udělá. Vyčkávají. Bez jejich zhubnutí se však na vor všichni nevejdou. Má pak Evropanova těžká dieta smysl? Notabene když jej může i zabít…
img

Je čas nakoupit Nio akcie? Světové prodeje elektromobilů rostou

22.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Nio (NIO). Jde o čínskou společnost patřící do sektoru elektromobilů. Firma Nio je obecně považována za jednoho z největších čínských konkurentů Tesly. Elektromobilový průmysl je v dané zemi v tomto ohledu velmi klíčový.
img

Energetická chudoba hrozí více než třem milionům Čechů. Doba levného cestování brzy skončí, varuje velvyslanec ČR pro energetiku Bartuška

17.09.2021 V Evropě se objevuje hrozba plošných blackoutů, podle odborníků hrozí i v Česku. Navíc nás čeká citelné zdražení energií. A co víc? Odborníci hlásí konec levného cestování. V pořadu Naše Česko odpovídali experti Václav Bartuška a Petr Kusý ve čtvrtek na TN LIVE.
C:\fakepath\Snimek_obrazovky_2021-09-14_084137.jpg

Realita tradingu 10: Janata aneb nevěř lidem pod 30

14.09.2021 Nevěř lidem pod 30. Dvakrát měř jednou řež - kéž by se měřilo jednou, tady se neměřilo vůbec
img

Diskuse kolem elektromobility neutichá

06.09.2021 Trend elektrických vozidel rezonuje v plánech společností a zemí čím dál tím víc. Státy poskytují různé stimuly a investují miliardy do rozvoje budování nabíjecích stanic. Rozvoj elektromobility a ceny EV souvisí i s poptávkou po komoditách potřebných na výrobu baterií. Které faktory budou nejvýznamnější ovlivňovat růst elektromobility a EV akciové tituly nejbližší roky?
img

Zdraží auta i pivo ještě více? Cena hliníku vyskočila nejvýše za patnáct let, kvůli převratu v Guineji

06.09.2021 Termínové kontrakty na dodání hliníku dnes při obchodování v Číně zdražily nejvýše od roku 2006. Na desetileté maximum se pak hliník dnes dostal na burze v Londýně. Důvodem je politický otřes v africké Guineji, která patří k vedoucím světovým vývozcům bauxitu, z něhož se hliník získává.
img

Itálie žádá Brusel, aby ferrari a lamborgini mohly mít spalovací motor i po roce 2035. Auta pro bohaté by tak na rozdíl od těch pro chudší tolik nezdražovala

05.09.2021 Italská vláda nyní usilovně v Bruselu lobuje za to, aby se na vozy ferrari a lamborghini po roce 2035 nevztahoval zákaz prodeje aut používajících spalovací motory. Tento zákaz plošně navrhuje Evropská komise v rámci klimatického baličku „Fit for 55“, jejž představila letos v červenci.
C:\fakepath\trading-02092021.png

Když na trading není ani pomyšlení

02.09.2021 Jsou v životě situace, které mění běh dosavadního života. Někdy celému lidstvu, někdy celým kontinentům, národům a někdy třeba jen obyvatelům několika málo vesnic. Vždy jsou to pak události, které zanechávají hluboké stopy a ve kterých je pro náš trading jen málo místa.
C:\fakepath\investice-25082021.png

Zelené investice: Konečně, sláva, jupí

25.08.2021 Můj rezervovaný postoj k aktuální prezentované verzi elektromobilů je celkem známý. Občas si někdo možná položí otázku, proč o tom píšu tady, no já si myslím, že i v tomto světě jde o peníze. O horské dráze na kryptoměnách potom dnes pomlčím.
img

Lidé v Česku se obávají inflace velmi výrazně, zjistili statistici. A to zatím příliš nezdražují potraviny, zato třeba elektronika ano

24.08.2021 Obavy spotřebitelů v ČR z inflace jsou velmi výrazné. Vyplývá to ze srpnového šetření Českého statistického úřadu. Přesto je nálada mezi spotřebiteli nejlepší od roku 2019, tedy ještě od doby před propuknutím pandemie. Češi navzdory zrychlující inflaci v rostoucí míře předpokládají, že v příštích dvanácti měsících se jim podaří uspořit nějaké finanční prostředky. I vzhledem k tomu, že klesají jejich obavy z růstu nezaměstnanosti a z propouštění, očekávají ve vyšší míře zlepšení jejich vlastní finanční situace.
img

Opium je Tálibánu tím, co auta Česku. Afghánské miliardy jsou v New Yorku, už zmrazené

22.08.2021 Tálibán hladce zvládl dobýt Kábul i celý Afghánistán. Navazuje další výzva. Vládnout. A hospodařit. Hospodářskou správu země ovšem samopaly, kulomety, ani pušky nezajistí. Tálibán potřebuje ekonoma. Někoho, kdo by jeho bojovníkům ozřejmil základy současného finančnictví.
img

Povšík: Hranice 50.000 nedodělaných vozů Škoda ohrožuje cash flow

19.08.2021 Škoda Auto, stejně jako další světové automobilky, bojuje s nedostatkem čipů, které jsou potřeba v palubní elektronice vozů. Škoda kvůli tomu nemůže řadu aut dokončit přímo na lince. Firma má maximální hranici 50.000 nedodělaných vozů, vyšší číslo by ohrožovalo cash flow, tedy peněžní tok, a likviditu firmy. Proto firma raději ruší směny, řekl předseda podnikové rady Jaroslav Povšík dnešním Hospodářským novinám (HN).
img

EY: Ceny nových aut ve 2. čtvrtletí stouply o 2,3 procenta

19.08.2021 Ceny nových osobních aut vzrostly ve druhém čtvrtletí v porovnání se začátkem roku o 2,3 procenta. Za rok by tak současným tempem mohly vozy zdražit téměř o deset procent. Důvodem růstu výrazně nadinflačním tempem jsou legislativní požadavky na snižování emisí a povinnou výbavu. Vyplývá to z dat pravidelného cenového indexu poradenské společnosti EY.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii zpomalila v červenci na dvě procenta

18.08.2021 Míra inflace v Británii v červenci zpomalila na dvě procenta, tedy cíl britské centrální banky stanovený jako strop cenové stability. Pokles byl vyšší, než čekali analytici, s největší pravděpodobností to však byl jen výkyv, protože oživení ekonomiky z pandemie nemoci covid-19 a karanténních omezení by měl naopak ceny zvýšit, uvedla agentura Reuters.
img

Čínské přístavy kolabují, Čechy i proto čekají nejdražší Vánoce v historii. Chtějí-li se vyhnout dalšímu zdražování, měli by pod stromeček nakupovat už nyní

18.08.2021 Třetí největší kontejnerový přístav světa v čínském městě Ning-po zůstává od minulé středy nadále částečně uzavřený. Celosvětově se proto stupňují obavy z vyhrocení mezinárodní přepravní krize. Vzhledem k již existujícím prodlevám a prodlouženým dodacím lhůtám tato krize letos závažně poznamená předvánoční nákupní sezónu, která je v Evropě či Severní Americe tradičně vrcholem celého nákupního roku.
img

Rozbřesk: Ceny ve pracovatelském průmyslu nejvyšší za téměř 22 let a výrobní inflace stále na vzestupu

17.08.2021 I když se výrobní inflace v červenci dostala na sedmnáctileté maximum, stále ještě nekulminovala. Poslední data statistického úřadu ukazují další prudké zvýšení cen průmyslových výrobců v ČR. Za poslední měsíc se tyto ceny v průměru zvýšily o 1,6 %, v meziročním srovnání jsou výše už o 7,8 %. Přímo ve zpracovatelském průmyslu se dokonce výrobní inflace přiblížila na dohled deseti procent, a je tak nejvyšší za téměř 22 let.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 pct, za rok nejvíce

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského prvního prázdninového měsíce. Ve srovnání s červnem tempo růstu cen zrychlilo o 0,6 procentního bodu. Největší vliv na tento vývoj mělo opět zdražování aut a pohonných hmot. Meziměsíčně ceny stouply o procento, důvodem byly vyšší ceny dovolených. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Drahota sílí. Nečekaně silná inflace v otázkách a odpovědích

10.08.2021 Češi se musí připravit na inflaci, jakou dlouho nezažili. Tím hůře jim bude, že se nyní potkají citelná inflace s velmi chabě úročenými vklady v bankách. Běžné spoření tak bude představovat nejrychlejší cestu do chudoby. Citelná inflace bude totiž úspory rychle požírat. Doba nutí lidi investovat. Často i velmi rizikově, třeba do pochybných firemních dluhopisů. Bude tedy pokračovat enormní zájem Čechů o investice do nemovitostí. S růstem inflace však dojde také k růstu sazeb ČNB a k růstu sazeb hypoték. Hořká kombinace dále zdražujících nemovitostí a zdražujících hypoték učiní vlastní bydlení nedostupné pro nové zástupy Čechů.
img

Finanční trh bude sledovat především červencovou inflaci

09.08.2021 Hlavním motivem tohoto týdne je inflace. Červencové statistiky budou zveřejněny v ČR a následně USA. V tuzemsku se růst spotřebitelských cen měl udržet pod 3 % a v USA patrně poprvé za 5 měsíců nedošlo k dalšímu navýšení tempa – dle odhadů ale nadále zůstává vysoké (nad 5 %). Dále dorazí tuzemská nezaměstnanost a řada důležitých předstihových indikátorů z USA i eurozóny. Zbylé země CEE regionu, Maďarsko a Polsko, zveřejní předběžné výsledky HDP za druhý kvartál.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

CNBC: Zboží vyrobené v Číně naráží na nové logistické problémy

09.08.2021 Čínské firmy, které chtějí proniknout na světový trh, narážejí na problémy s přepravou. Napojení na levnou domácí výrobu poskytlo čínským podnikům výhodu v zahraničí, což se ale teď mění v nevýhodu. Pandemie a obchodní napětí totiž narušují mezinárodní dodavatelské kanály, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

Reuters: Automobilky hledají náhradu za magnety z kovů vzácných zemin

01.08.2021 Napětí mezi Čínou a Spojenými státy způsobilo, že se výrobci aut na Západě snaží snížit závislost na důležitém hybateli elektromobilové revoluce - permanentních magnetech. Ty, i když jsou často menší než balíček karet, pohánějí elektrické motory. Většina z nich se ale vyrábí z kovů vzácných zemin vytěžených v Číně a poptávka po nich prudce roste. Používají se totiž i v odvětví obnovitelných zdrojů energie. A vzhledem k přechodu od spalovacích k elektrickým motorům hrozí podle analytiků, že jich bude nedostatek.
img

Analytici: Globální dodávky čipů pro automobilky by se ještě letos mohly zlepšit

29.07.2021 Nedostatek mikročipů, který už delší dobu trápí celý svět, možná přetrvá do příštího roku. Letos nejvíce zasáhl automobilový průmysl, dodávky pro toto odvětví by se ale mohly relativně brzy zlepšit, myslí si analytici. Čína totiž převezme část výroby, kterou nedokázali uspokojit výrobci z Tchaj-wanu. V jiných odvětvích ale problémy vydrží déle a jako další by nedostatek čipů mohl brzy zasáhnout výrobce chytrých telefonů.
img

Na trhu s povinným ručením vládl v červnu klid. Hodnota POVIndexu poskočila jen o necelých 40 korun

28.07.2021 Současné ceny povinného ručení se v porovnání s loňským rokem drží nadále poměrně nízko. Jak ukázaly výsledky červnového POVIndexu, jeho hodnota oproti květnu poskočila o 39 korun na 6 431 korun. V porovnání s průměrnou hodnotou POVIndexu je to o bezmála 400 korun méně, oproti stejnému období loňského roku je pak letošní červnová částka nižší o 149 korun.
img

Pět důvodů, proč ojetiny budou v ČR prudce zdražovat i nadále

28.07.2021 Průměrná cena ojetých aut na českém trhu v prvním letošním pololetí stoupla meziročně o takřka 16 procent na 245 tisíc korun. Rapidní zdražování ojetin bude pokračovat, i když částečně jsou jeho důvodem přechodné faktory. Proč bude citelné zdražování ojetin pokračovat?
img

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie pro elektromobily

26.07.2021 Vláda dnes schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v Česku, takzvané gigafactory. Na twitteru to uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Očekávaná investice přes 50 miliard korun podle něj přinese minimálně 2300 pracovních míst. Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun. Havlíček a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš memorandum podepíšou v úterý dopoledne.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

ACEA: Prodej aut v EU v červnu zpomalil růst na 10,4 procenta

16.07.2021  Prodej osobních automobilů v Evropské unii se v červnu meziročně zvýšil o 10,4 procenta na 1,048 milionu vozů. Růst prodeje tak zpomalil z květnových 53,4 procenta. Na svých internetových stránkách to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Od ledna do června počet registrací stoupl o 25,2 procenta na téměř 5,4 milionu vozů. Z největších evropských automobilových trhů nejvíce vzrostl počet prodaných aut v červnu Německu - o 24,5 procenta. Ve Francii se naopak prodalo o 14,7 procenta osobních vozů méně. Česká republika vykázala v červnu podprůměrný nárůst prodeje, a sice o 8,6 procenta.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Co Powell na vyšší inflaci? Dopoledne zatím negativní

14.07.2021 Včerejší americká inflace překvapila. Růst indexu sice stále táhnou hlavně ojetá auta, u nichž se těžko dá čekat setrvalý vzestup cen, ale bydlení, energie, potraviny či oděvy také zdražovaly rychleji. Efekt srovnávací základny, který měl inflaci v rozletu tentokrát už brzdit, nestačil, a do centra pozornosti se logicky dostala otázka, co na to Fed.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Rozbřesk: Inflace nad prognózou ČNB, americkou inflaci ženou drahá auta

14.07.2021 Červnová inflace skončila mírně nad očekáváním trhu i centrální banky. Ve srovnání s červnem se spotřebitelské ceny zvýšily o půl procenta, a to především v důsledku dalšího zdražení pohonných hmot a zvýšení cen v hotelech a restauracích po rozvolnění. Svůj vliv měly i sezónní faktory – jako v případě oblečení nebo dovolených, ceny potravin naproti tomu docela překvapily dalším poklesem.
C:\fakepath\investice-30062021.jpg

Americký výrobce elektrických motorů bez vzácných kovů získal 225 milionů USD

30.06.2021 Americká začínající firma Turntide Technologies získala od investorů 225 milionů USD (4,8 miliardy Kč). Firma vyrábí energeticky úsporné elektromotory bez použití kovů vzácných zemin. Investice potvrzuje rostoucí zájem investorů o startupy zaměřené na klimatické technologie, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Cena bitcoinu spadla pod 30.000 USD, je nejníže od konce ledna

22.06.2021 Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30.000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65.000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.
img

Bezemisní ekonomika? Kdo nebude ekologický, své podnikání těžko udrží

17.06.2021 Zelená energetika, auta, zelené úvěry i potraviny. Celý svět stupňuje úsilí proti globálnímu oteplování. Evropská unie zpřísnila své klimatické cíle – do roku 2030 chce snížit emise skleníkových plynů o 55 procent a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality. To vše si vyžádá významné změny a masivní investice v energetice, průmyslu, dopravě i službách. Shodli se na tom účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) s názvem Udržitelné podnikání jako cesta k bezemisní ekonomice.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\dolar-usa344.jpg

Proč se nebát inflace?

31.05.2021 Jak se zajistit proti inflaci? Padne měna? S podobnými dotazy se setkávám stále častěji. A snažím se spíše tlumit emoce než předhazovat „jasné“ inflačně-investiční tipy. Je pravda, že americká vláda i centrální banka napumpovaly do ekonomiky biliony dolarů, které se nyní utrácejí ve velkém stylu. A ve Spojených státech inflace v dubnu vzrostla na 4,2 % meziročně. Brát však katastrofické hyperinflační scénáře jako ty primární je dle mého předčasné.
img

Češi pracují déle než obecně lidé v EU. Srovnání s Francouzi ale ukazuje, že kratší pracovní doba k růstu spokojenosti nevede – Češi jsou spokojenější než Francouzi

30.05.2021 Průměrná pracovní doba na plný úvazek se v Česku postupně zkracuje. Za posledních deset let to bylo téměř o hodinu týdně. Přesto lidé odpracují za týden v průměru 41,3 hodiny. Dělají tak o víc než půlhodinu déle než průměrný pracovník v EU. Vyplývá to z údajů Eurostatu.
img

Ranní okénko - Ifo index na dvouletém maximu

26.05.2021 Dnešní ekonomický kalendář je prázdný. Zajímavé bude pokračování vývoje dolaru, akciových trhů a amerických státních dluhopisů. Výnos 10letého dluhopisu během včerejšího dne klesl na 1,57 % (v březnu dosahoval až na 1,80 %), dolar oproti euru oslaboval, zatímco akciové indexy si připsaly zisky. Za vývojem lze hledat sázky investorů, že Fed nebude reagovat na riziko inflačních tlaků a ponechá jak nastavení úrokových sazeb, tak i nákup aktiv, ještě nějakou dobu beze změny. To ukazuje, že trh sdílí pohled americké centrální banky, že aktuální inflační tlaky budou pouze přechodné.
C:\fakepath\bitcoin5.jpg

Bitcoin se po výrazném propadu stabilizoval kolem 40.000 USD

20.05.2021 Cena bitcoinu se po brutálním středečním propadu stabilizovala a po většinu dnešního obchodování se pohybovala kolem 40.000 USD. Nejznámější kryptoměnu světa podpořili někteří její skalní příznivci, jako je zakladatelka investiční společnosti Ark Invest Cathie Woodová, anebo šéf automobilky Tesla Elon Musk. Na nákup bitcoinů se vrhla také část spekulantů, kteří sledují čistě křivky na grafech a podle nich obchodují.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Výprodej bitcoinů zrychluje, kryptoměna ztrácí 30 procent hodnoty

19.05.2021 Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se dnes propadla pod 31.000 dolarů (646.000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější ethereum. Bitcoin od svého maxima blízko 65.000 USD, kde byl minulý měsíc, tak ztratil už více než 50 procent hodnoty.
img

Pandemie zdražuje kola i auta, zdražovat budou hospodští i kadeřnictví. Čechy po otevření ekonomiky čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

16.05.2021 Rok pandemie celkově přinesl poměrně značné zdražení. To však nemusí být nic proti tomu, co nás čeká v nadcházející době.
img

Elon Musk šokuje fanoušky bitcoinu, Tesla je nebude přijímat za svá auta. Cena bitcoinu se v reakci na překvapivý tweet propadla o 200 tisíc korun

13.05.2021 Elon Musk nepříjemně zaskočil fanoušky bitcoinu. V noci na dnešek středoevropského času na svém twitteru uvedl, že automobilka Tesla, kterou založil a kterou řídí, nebude už nejstarší a nejrozšířenější kryptoměnu přijímat při nákupu svých vozů.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk

13.05.2021 Výrobce elektromobilů Tesla přestane přijímat platby za auta v digitální měně bitcoin. Rozhodnutí na twitteru oznámil zakladatel Tesly Elon Musk. Důvodem jsou ohledy na životní prostředí. Bitcoin na rozhodnutí zareagoval propadem o přibližně pět procent, uvádí AP.
img

Akcie Tesla padají – Zastaví se propad ceny akcií?

12.05.2021 V rámci technické a fundamentální analýzy se opětovně zaměříme na technologickou společnost, konkrétně na akcie Tesla. Pokud vás zajímají ekonomické výsledky i jiných technologických firem, před týdnem jsme pro vás zpracovali komplexní přehled tzv. FAANG akcií (Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google).
img

Inflace zase drtí Čechy, je vyšší, než se čekalo. Citelně zdražuje pivo, zelenina, benzín, alkohol, tabák i auta

11.05.2021 Inflace v České republice svým růstem překonává očekávání. Poprvé od loňského září se v dubnu dostala nad úroveň horní meze tolerančního pásma cílování inflace, které stanovuje Česká národní banka, když dosáhla úrovně 3,1 procenta. Jak trh, tak ČNB přitom předpokládaly, že inflace skončí pod úrovní tří procent.
img

Americké státy vyzvaly Bidena, aby do roku 2035 ukončil prodej aut na benzin

21.04.2021 Guvernéři 12 amerických států vyzvali prezidenta Joea Bidena, aby podpořil snahu ukončit do roku 2035 prodej nových benzinových aut. O dopise zástupců států včetně Kalifornie, New Yorku, Massachusetts a Severní Karolíny dnes informovala agentura Reuters. Šlo by tak o jasný odklon od fosilních paliv. Prezident představil infrastrukturní plán za 2,3 bilionu dolarů (téměř 50 bilionů Kč) včetně daňových úlev na podporu elektromobilů a nabíjecích sítí, postupné vyřazování osobních aut na benzin ale zatím nepožaduje.
img

Pokles akcií Tesla, příčinou je smrt 2 mužů

20.04.2021 Při nehodě vozu Tesla v sobotu (17. dubna) zemřeli nedaleko amerického Houstonu dva muži poté, co jejich vůz narazil do stromu. Podle místní policie nikdo neseděl za volantem, jeden z mužů byl nalezen na zadním sedadle a druhý na sedadle spolujezdce.
img

Rozbřesk: Registrace aut prudce rostou, automotive však čekají velké změny

20.04.2021 Prodeje aut v březnu rostly a v Evropě raketovým tempem o 87,3% meziročně. Jde však v prvé řadě o důsledek extrémně slabého loňského března - chvíle, kdy pandemie COVID 19 zamířila do Evropy. Nejzasaženější regiony zaznamenaly nárůst ještě násobně vyšší - v Itálii vzrostly registrace nových aut letos v březnu meziročně dokonce o 497%. Tato čísla nesvědčí mnohé o dnešních trendech jako spíše o tom, že na jaře 2020 se v Itálii prakticky žádná auta neprodávala.
img

Bez nového impulsu akcie ustupují z dobytých pozic

19.04.2021 Při snížené aktivitě, která na hlavních akciových trzích poslední dobou panuje, investoři dál spíše vyčkávají. Na trh může přijít nová zpráva, jež znovu vybídne k přílivu nových peněz, ale také se může ukázat, že pozitivní impulsy se na čas vyčerpaly.
img

Rozbřesk: Oživení na evropském automobilovém trhu

16.04.2021 Automobilový průmysl je i nadále pod tlakem, a to nejenom kvůli nedostatku komponent, který srazil například tuzemskou výrobu už v prvních dvou měsících o téměř 14 %. Dalším důvodem omezujícím prostor pro zvýšení produkce byla doposud slabá poptávka, respektive prodej omezený různými restrikcemi napříč evropským trhem.
C:\fakepath\export-08042021-3.jpg

Index Exportu ČR dáva nádej na dynamické oživenie rastu ekonomiky

09.04.2021 Raiffeisenbank a Asociace exportérů mali včera tlačovú konferenciu o výsledkoch a výhľade českého exportu na najbližšie mesiace. Najžiadanejším vývozným artiklom sú stále automobily pričom celý automotive sektor je zasiahnutý cyklickým poklesom a prechádza obrovskými zmenami.
img

Blokace Suezu potrvá déle, než se čekalo, Čechům může zdražit kávu i benzín. Každá další hodina blokace stojí devět miliard korun

26.03.2021 Vyproštění obřího kontejnerového plavidla, které po najetí na mělčinu již čtvrtým dnem blokuje Suezský průplav, si vyžádá minimálně dalších pět dní. Podle agentury Bloomberg to uvádějí zdroje obeznámené se situací. To znamená, že 400 metrů dlouhá a 220 tisíc tun vážící loď bude v úzkém hrdle průplavu zaklíněná alespoň do středy. Ztěžuje se tak přeprava například energetických surovin či zemědělské produkce.
C:\fakepath\tesla-bitcoin-25032021.jpg

Za Bitcoiny si už kúpiš aj Teslu

25.03.2021 Správa, ktorej zverejnenie bolo iba otázkou času. Elon Musk opäť prostredníctvom svojho Twitteru oznámil, že spoločnosť Tesla začal prijímať platby v kryptomenách za svoje produkty. Konkrétne ide zatiaľ iba o najväčšiu kryptomenu, Bitcoin, pričom je možné, že časom sa pridajú aj ďalšie. Ktoré by to mali byť nie je jasné, no jasné je to, že podľa vyjadrení Muska má Tesla s Bitcoinom veľké plány.
img

Ohlédnutí za cenami vzácných kovů, jaký kov je nejdražší!

12.03.2021 V létě loňského roku zlato atakovalo maximum a dnes se ustálilo nad hranicí 1700 USD za trojskou unci. Stříbro ukázalo daleko větší investiční potenciál. Jak reagovala cena palladia a platiny, okrajových investičních kovů, jejichž cena je určována převážně průmyslovou poptávkou, na koronavirový rok? Jaký byl cenový vývoj vzácných kovů, jaké faktory jej ovlivňovaly a proč se jejich ceny vyvíjely odlišně?
img

Volkswagenu loni prudce klesl zisk, letos čeká oživení tržeb

26.02.2021 Provozní zisk německého automobilového koncernu Volkswagen se loni bez zahrnutí mimořádných položek propadl o 45 procent na 10,6 miliardy eur (278 miliard Kč). Firma dnes ale rovněž uvedla, že v letošním roce počítá s výrazným oživením tržeb. Volkswagen se podobně jako jeho konkurenti potýká s negativními dopady šíření nového koronaviru.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Bitcoin teď poprvé stojí víc než 50 tisíc dolarů, díky Elonu Muskovi i Mastercardu

16.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno zdražila na nové historické 50 tisíc dolarů a výše, až skoro na 50 500 dolarů, vyplývá z dat společnosti Coindesk. V české měně minulý týden dosáhla poprvé v historii cenové úrovně jednoho milionu korunu, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar.
img

Češi čelí nepříjemně vysokému růst cen i letos, a to potravin, zeleniny či brambor. Stoupají také ceny v průmyslu, roste pravděpodobnost, že ČNB zvýší úroky už letos

12.02.2021 Spotřebitelské ceny v lednu v ČR rostly výrazně více, než se čekalo. Meziroční inflace dosáhla úrovně 2,2 procenta, takže oproti prosinci zvolnila jen o desetinku procentního bodu. Česká národní banka přitom ve své aktuální prognóze počítá s inflací 1,7 procenta. Stejnou úroveň inflace předpokládali ve střední hodnotě svých odhadů čeští i mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg. Klíčovým důvodem rychlejší než předpokládané inflace je poměrně výrazný růst cen potravin, zejména pak zeleniny, ale také alkoholu a tabáku. Ceny zeleniny a například i brambor vzrostly mezi prosincem 2020 a lednem 2021 o více než deset procent. O takřka deset procent byly meziměsíčně dražší také vajíčka. Lednový vývoj cen potravin v ČR zapadá do globálního vývoje jejich cen, neboť ty podle údajů Organizace OSN pro výživu a zemědělství v lednu rostly nejvýrazněji od července 2014. Ve světě zdražuje hlavně obilí, cukr a rostlinný olej. Za globálním růstem cen potravin stojí kombinace rapdině se zvyšující poptávky v zemích typu Číny, které se zotavují po loňském pandemickém šoku, a slabší úrody, například cukrovky v EU. V meziročním pohledu se pak specificky v ČR projevilo loňské poměrně citelné zvýšení spotřební daně na lihoviny a tabák. Takže alkohol a právě i tabák zdražovaly v lednu meziročně opět o bezmála deset procent.
C:\fakepath\bitcoin-10022021-4.png

Bitcoin ako alternatíva

10.02.2021 Nie je to tak dávno, čo analytici JP Morgan varovali, že cena bitcoinu sa už nikdy nemusí vrátiť na hodnotu 40 000 USD a máme tu nové historické maximum vyššie o zhruba 20%. Čo okrem Tesly a Elona Muska stojí za týmto nárastom a prečo to môže pokračovať?
C:\fakepath\auta.jpg

Výrobce aut na vodíkový pohon Hyzon Motors jde na burzu

09.02.2021 Americká společnost Hyzon Motors, která vyrábí nákladní auta na vodíkový pohon, se chystá vstoupit na burzu. Využije k tomu firmu specializovanou na akvizice, takzvaný SPAC. Podmínky akvizice tento start-up ohodnocují asi na 2,7 miliardy dolarů (více než 57 miliard Kč), informovala dnes agentura Reuters.
img

Bitcoin poprvé stojí víc než milion korun, díky Elonu Muskovi. Jeden bitcoin dnes prvně v historii překonal cenovou úroveň milionu korun, nahoru jej vyhnal obří nákup Muskovy Tesly

09.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, včera odpoledne středoevropského času a dále i dnes ráno dramaticky zdražuje, a to v české měně až nad úroveň jednoho milionu korunu. Tu poprvé v historii bitcoin překonal dnes krátce po půlnoci. Jeden bitcoin se v té době prodával za více než 1 006 000 korun, vyplývá z dat společností Coinbase a Morningstar. Tato cenová úroveň představuje v české měně absolutně nejvyšší jednotkovou cenu ve zhruba dvanáctileté historii této kryptoměny. Dnes ráno se cena bitcoinu stále pohybuje nad úrovní jednoho milionu korun, nyní vyjde na přibližně 1 003 000 korun.
img

Jeden bitcoin stojí už skoro milion korun. Muskova Tesla totiž nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů, po zveřejnění dnes cena kryptoměny vylétla na bezmála 950 tisíc korun

08.02.2021 Nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin, dnes dramaticky zdražuje poté, co vyšlo najevo, že automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za půldruhé miliardy dolarů. V dolarech cena bitcoinu v okamžiku vylétla na nový historický rekord, více než 44 tisíc dolar za kus. Po poledni středoevropského času, během jediné hodiny zdražil bitcoin v české měně o více než 100 tisíc korun, až na takřka 950 tisíc korun.
img

Průmysl se loni propadl nejvíce od roku 2009, letos však poroste o desetinu. Hlubšímu propadu loni zabránila mírnější druhá vlna pandemie i oslabení koruny

08.02.2021 Tuzemská průmyslová výroba se loni propadla o osm procent, nejvýrazněji od roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize (tehdy se průmysl propadl o 13,6 procenta). K propadu nejvíce přispěl pokles výroby aut a strojů. Některá odvětví naopak vykázala mírný růst objemu průmyslové výroby, a to navzdory pandemii. Jednalo se zejména o dřevozpracující a navazující papírenský průmysl. Zde se projevila kůrovcová kalamita, jež zemi zasáhla zejména v roce 2018 a která vede k tomu, že je enormní poptávka po zpracování nuceně káceného dříví na pilách. Pandemická situace pomohla k růstu také farmaceutickému průmyslu.
img

Inflace letos může nepříjemně překvapit. Nebezpečně se prodražují dodávky z Asie, zdražení způsobí i zrušení superhrubé mzdy

02.02.2021 V Česku citelně zrychluje inflace. I když zatím docela nepozorovaně. Jedná se totiž o inflaci nikoli cen spotřebitelských, ale cen vstupů. Ovšem vstupů, které průmysloví výrobci používají pro výrobu spotřebního zboží. Znatelný nárůst cen vstupů se tak v nadcházejících měsících může projevit výraznějším než nyní předpokládaným nárůstem spotřebitelských cen. To vše v době, kdy statisíce domácností v ČR budou tak jako tak čelit nejvýraznější hrozbě propuštění ze zaměstnání nebo závažného poklesu příjmu za posledních takřka deset let.
img

Technologické akcie: 5 nejlepších akcií roku 2021, které musíte znát!

27.01.2021 Technologickým akciím se za poslední rok dařilo. V minulém roce společnosti jako Apple, Amazon, Google a Spotify dokázaly posílit americké indexy, přestože byl daný rok silně ovlivněn pandemií koronaviru. Po neuvěřitelném růstu cen a rekordních maximech v roce 2020 jsou investice do technologických akcií i nadále velmi atraktivní. Ale do jakých akcií investovat?
C:\fakepath\obrazek-22012021-1.png

Bitcoin ako peniaze 21. storočia

22.01.2021 Čo sa zmenilo na postavení bitcoinu a ako vyzerajú jeho šance na udomácnenie sa? Pozrime sa na začiatky bitcoinovej ekonomiky, zopár aktuálnych štatistík, svetlé body, progres a niektoré riziká.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska loni kvůli pandemii klesl nejvíce za 11 let

21.01.2021 Vývoz z Japonska v loňském roce klesl o 11,1 procenta na 68,41 bilionu jenů (14,2 bilionu Kč). To byl nejvyšší propad za 11 let. Pandemie nemoci covid-19 prudce snížila poptávku po průmyslovém zboží, jako autech. Bilance zahraničního obchodu pak poprvé za tři roky skončila v přebytku, který činil 673,73 miliardy JPY. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\investice.png

Alternativní investice

16.12.2020 Pod pojmem investice si většina lidí představí vkládání své práce nebo svých příjmů do jiných aktiv, jiné práce nebo projektu s vidinou toho, že jim takto investované prostředky v budoucnu přinesou zisk. Lidé se investování živí, někteří pouze spoří na důchod a někteří mohou ve světě investic najít i koníček a zálibu.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\J-O-Investment.jpg

Miliardový podvod J.O. Investment: Dalších 2500 podvedených, škoda je už přes dvě miliardy!

06.12.2020 V kauze pražské investiční společnosti J.O. Investment policie rozšířila stíhání všech tří obviněných o další skutky. Počet klientů, kteří jsou evidovaní jako poškození, vzrostl o 2500 lidí i firem a výše škody o více než 1,5 miliardy korun, uvádí policisté. Celková způsobená škoda tak podle kriminalistů pravděpodobně přesáhne částku 2,3 miliardy.
img

Rozbřesk: Během přestávky mezi kovidovými vlnami si česká ekonomika výrazně polepšila

02.12.2020 Ještě než začnou přicházet nová data za poslední čtvrtletí ovlivněná dalším částečným lockdownem, budeme se moci těšit alespoň těmi starými. A tím hlavním je samozřejmě HDP za třetí kvartál, který nakonec dopadl o poznání lépe, než naznačoval bleskový odhad. Na místo o 6,2 % česká ekonomika podle zpřesněných dat rostla o 0,7procentního bodu rychleji a současně tak i její meziroční pokles byl výrazně pomalejší. Hlavní zásluhu na tomto výsledku měl tentokrát průmysl následovaný obchodem, dopravou, restauracemi a hotely. Zbylá odvětví rovněž přispěla k oživení ekonomiky, i když podstatně menší měrou. Výsledky HDP tak ukázaly, že se hospodářství dokázalo velmi rychle oklepat z propadu druhého čtvrtletí, i když zcela vykrýt jej podle očekávání nemohlo.
img

Zájem o riziko táhne vzhůru akcie, euro i korunu

03.11.2020 Také úterní obchodování začíná na evropských trzích velmi optimisticky. Akciové indexy přidávají 1-1,5 procenta a nárůst dluhopisových výnosů naznačuje, že tentokrát se peníze přesouvají z bezpečí do rizika. Mezitím ropa stoupá o další více než dvě procenta, když se čeká, že OPEC+ ještě vydrží u současné nižší produkce. Na zlepšení vztahu k riziku pak ukazuje i stoupající eurodolar, jenž se dostává na 1,1685.
C:\fakepath\fuze.jpg

Británie podepsala obchodní dohodu s Japonskem

23.10.2020 Británie a Japonsko formálně podepsaly dohodu o volném obchodu. Pro Británii je to první velká obchodní dohoda, kterou se jí podařilo uzavřít po jejím lednovém odchodu z Evropské unie. S tou naopak jednání o budoucím obchodování váznou, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\investice.jpg

Vyplatí se investovat do elektromobility?

18.10.2020 Pamatujete si na bitvu mezi zastánci benzínu a nafty, která hořela ještě tak asi před deseti lety? Na to, jak neoblomně tyto dvě skupiny hájily svoje pozice a za nic na světě by nepřipustily, že by opačná strana mohla mít pravdu? No a přešlo pár roků a máme tady třetího do pranice. Auta na baterky.
C:\fakepath\usa.jpg

Americký průmysl v září klesl, maloobchod ale pátým měsíc stoupal

16.10.2020 Průmyslová výroba ve Spojených státech v září klesla o 0,6 procenta, což byl nejslabší údaj od jara a znamení, že oživování ekonomiky po koronavirovém propadu zpomaluje. Maloobchodní tržby se ale v uplynulém měsíci zvýšily o 1,9 procenta a rostly pátý měsíc po sobě. Vyplývá to z dnešních údajů americké centrální banky (Fed) a ministerstva obchodu.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v Číně v září vzrostl o 13 procent, roste už půl roku

13.10.2020 Prodej osobních a nákladních aut v Číně se v září zvýšil meziročně o 12,8 procenta na 2,57 milionu a vzrostl už šestý měsíc za sebou. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo čínské sdružení výrobců aut CAAM potvrzuje, že největší automobilový trh světa se dostává ze dna, na které se propadl v době koronavirových omezení. Od začátku letošního roku je ale prodej meziročně stále nižší - za devět měsíců klesl o 6,9 procenta na 17,12 milionu vozů.
img

Druhá vlna pandemie může zlevnit nemovitosti, zejména v méně atraktivních místech. Lidé teď mohou úřady žádat o posečkání s platbou daně

13.10.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i svá pozitiva, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
C:\fakepath\1602226086-Bilancia_Manual_W41.png

Ako to sype pri použití manuálu? (časť1.)

09.10.2020 Obchodujete manuálne, alebo spoliehate na automat? Výhody a nevýhody, ako aj prezentácia výsledkov našich snažení oboma metódami si postupne predstavíme v sérii článkov. Úvodný článok do manuálnej sekcie je tu pre vás...
C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed prodloužil bankám omezení výplaty dividend a odkupu akcií

01.10.2020 Americká centrální banka (Fed) prodloužila až do konce letošního roku omezení výplaty dividend a zákaz odkupu vlastních akcií, který nařídila velkým bankám a společnostem poskytujícím finanční služby. Fed ve středu večer oznámil, že tento krok má podpořit banky v době, kdy pandemie nemoci covid-19 způsobila, že miliony Američanů neplatí včas hypotéky, úvěry z kreditních karet či půjčky na nákup auta.
img

Co druhá vlna udělá s ekonomikou. Může zlevnit zejména méně atraktivní nemovitosti

27.09.2020 Závažná druhá vlna pandemie připraví českou ekonomiku až takřka o bilion korun, veřejnou kasu pak o minimálně o další desítky miliard. Měla by ale i své pozitiv, i když jak pro koho. Třeba by zlevnila některé nemovitosti.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
img

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?

17.09.2020 Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?
img

Pandemie zásadně změní trh s ojetinami, do 5 let se každé desáté auto prodá on-line

15.09.2020 Během prvního pololetí letošního roku se oproti loňsku prodalo o čtvrtinu méně nových aut a ojetiny jsou na tom ještě hůře – jejich prodeje meziročně klesly o 40 %. Trh nových vozů se z koronavirového šoku pomalu vzpamatovává, ale na oživení prodejů ojetých vozů si počkáme nejméně do podzimu. Prodejci ojetin zatím zaznamenali ztrátu přes 27 miliard korun, kterou budou velice těžko dohánět. Manévrovací prostor autobazarů je totiž velmi úzký. Nacházejí se ve velice složité situaci, kdy nejsou technologicky vybaveny, aby mohly nabídnout jinou, lepší službu. Prudký pád trhu, který předtím řadu let bezstarostně rostl, zastihnul prodejce ojetých aut zcela nepřipravené.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alert | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | Bund | Burza | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Depreciace | Nesoulad | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Drawdown | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Large Cap | Futures | Fúze | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | RSI | Rally | Rating | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Stop-Loss | Support | Swing | Swingový obchodník | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Obchodní platforma | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | BitStock | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Bohatství | Trading in The Zone | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | xPuls | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeový fond | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Burzovní obchodníci | Ruleta | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Daimler | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Tesla Motors | Akcie Volkswagen | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Day trading | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investice na burze | Investiční | Investiční kovy | Investiční mince | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investiční záměry | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak nakupovat akcie | EBay | Jak rychle zbohatnout | Jeden dolar | JP Morgan | Kam investovat | Komodita | Koupit akcie | Kurz akcie | Kurz bitcoinu | Kurzy | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Markets | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Neuronové sítě | Nové trhy | Obchodní platformy | Oslabení koruny | Pád měny | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Recenze | Reuters | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská měna | Řízení rizika | Sázky | Signály | Slovník pojmů | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská banka | Tesla Motors | TopForex | Trh | Trh s akciemi | Tržní podíl | Twitter | Volkswagen | Vydělat peníze | Vydělávání peněz | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | CEE | Centrální depozitář | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Janet Yellen | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Range | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akcie na majitele | Akciová společnost | Čekací doba | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Bod zlomu | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Poradenská společnost | Disciplinovaný trader | 1 milion | Burze | Day trader | Investment | Slušný zisk | Mark DOUGLAS | Rhodium | Capital Economics | Markit | Rabobank | Bernstein | Jackson Hole | KPMG | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | Home Credit | Caterpillar | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | RBC Capital | Agentura AP | BBC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | MarketWatch | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Referendum | City | Posilování koruny | Obchodní styl | Forbes | Sázení | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Investice do technologií | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | IHS | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Algoritmus | Styl obchodování | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Finančnictví | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | CzechInvest | Zahraniční investice | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | Finanční injekce | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | BDO | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | TRY | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Investice v Číně | Pokles ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | IHS Markit | Morningstar | Bridgewater | ex | Purple Trading | Bernstein Bank | Bitstamp | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Chicago Mercantile Exchange | CoinDesk | Cena palladia | Ondřej Janata | Vydělávat peníze | René Remšík | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Bitcoin Cash | Cena hliníku | Vývoj ceny akcií Tesla | Akcie Tesly | Investiční firmy | Atraktivní nemovitosti | Margin trading | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | Backwardation | LYNX Trading | BTCUSD | Kraken | LTC | ETH | Největší hedgeový fond | Ray Dalio | Fincentrum | Inteligentní investor | Binance | Kryptoměna ethereum | Vývoj ceny etherea | NEST | Tiberius | Služby spojené s kryptoměnami | Crypto | Tether | Příznivci kryptoměn | Lithium | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Obchodování na trzích | Altcoiny | Elektronické obchody | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | TRON | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Kobalt | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Airbnb | Ekonomické výsledky | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Bitcoiny | Slabší koruna | Obchodní týden | OPEC+ | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Podniky | Long signál | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | FAANG | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Royal Dutch Shell | Ether | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Použití finanční páky | Finanční skupina | Reakce trhu | Vývoj ceny bitcoinu | Drahé komodity | Signál na akcie | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Konzultační společnosti | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Růst zisků | Anticyklické akcie | EK | M5S | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | Hodnota indexu | Čínské firmy | Majetek | Obchodovat s akciemi | Inven Capital | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Mezinárodní investoři | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | OKEx | Vývoj na dluhopisovém trhu | Michal Uma | Rekordní růst | Státní fond | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Obchodování platiny | Zákaznická podpora | Primární veřejná nabídka | Hodnota firmy | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | GDPNow | Nejznámější kryptoměny | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Moje obchody | Odhad růstu ekonomiky | NVDA | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Token | Ferrari | Ponziho schéma | Čínský trh | Prezidentka ECB | Volný čas | Blockchainové akcie | Základy obchodování | Akcie a ETF | Svět investování | STAR | Investiční bublina | Coffee | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | SEBA | Prodej na krátko | Akcie týdne | Intradenní trader | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Růst mezd | Kótování | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Italská vláda | Nastavení úrokových sazeb | Výše dividendy | Poptávka po ropě | Finanční situace | Finanční údaje | Pohonné hmoty v Česku | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Čas jsou peníze | Internet of Things | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | J.O. Investment | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Káva | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Ceny benzínu | Německá vláda | IOT | Trinity | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Obchod | Trh práce | Zelená politika | Myšlenka | FRED | Skupina ČEZ | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | PFNonwovens | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Pokles průmyslové produkce | Technické analýzy | USDC | BAT | Americký průmysl | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Pfizer | USA a Čína | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Počet obchodů | Bilance | Vývoz z Japonska | Přebytek obchodu | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | United Auto Workers | Generální ředitel | PSA | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Dnešní růst | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | Nejbohatší | Miliardy | USDT | All Time High | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Rezistenční pásmo | Vicepremiér | Federální rezervní banka | Disney+ | 5G | AFP | České hospodářství | Domácí poptávka | Index Exportu | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Zveřejněná data | Martin Stránský | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Stavební produkce | Tržby z průmyslové činnosti | Stavebnictví | Globální vývoj | Zdražování | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Problémy | COPPER | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Cena za akcii | Medvědí vlajka | Klesající klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Čínské vlády | Dovoz aut | Yahoo | PSA Group | Časopis Forbes | Internetový gigant | Ford Motor | Americká automobilka | Dieselgate | Události roku | Porsche | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Geely | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Vánoce | Evoluce | Zpracování kovů | Automobil | Skupina AXA | AXA | Ředitelka | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dot-com | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Peking | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Černé labutě | Dlouhodobí investoři | Silný support | Prodej automobilů | Američané | Bruno Le Maire | Návratnost | Tržní kapitalizace Tesly | Netflix | NFLX | Inovace | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | Produkce energie | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | ProfitLevel | OX Capital Markets Ltd | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Mercedes-Benz | Spotřební koš | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Zájem o nová auta | Nová auta | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Vladimír Beszédes | Komunikace | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Kapitalismus | Trump | Pozitivní zprávy | Zahraniční investice v Číně | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Jihokorejská ekonomika | Dominancia | Dominancia BTC | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pohyby cen | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zdražovat | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | XMR | FIAT | AML | Zlepšení | Dovednosti | Dovoz z Číny | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Platit daně | Správce daně | Finanční úřad | Průmyslníci | Čínská vláda | Iris Pangová | Švýcarská banka UBS | Free cash flow | Student Agency | Prodeje aut | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | 4fin | SEC | Rozhodování | Co je IPO? | Palantir | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | PriceAction | Tuzemská nezaměstnanost | Americké banky | Průměrná cena | Obchodovanie | Firemní sektor | Zdražování ropy | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Pyramidové hry | Miliardový podvod | Podvod J.O. Investment | Bentley | Rolex | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | FinTech akcie | NVAX | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Centrální instituce | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda v ČR | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nafta v ČR | Nová data | Šok | Mzda v ČR | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | WP | Videokonference | Restrikce | Cílování inflace | Investovat do fondů | Nejrozšířenější kryptoměna | Nouzový stav | Indické akcie | Deficit státního rozpočtu | Charlie Munger | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Těžaři ropy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Největší pády | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Rory Gamble | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Získávání nových půjček | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozkolísaný | Přísná opatření | Další pokles | Národní rozvojový fond | Vyplácet dividendy | Koronavirová krize | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Daňové povinnosti | Kalifornie | OSVČ | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Nákup aktiv | Enormní zájem | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Záchranný balíček | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Spotřebitelská důvěra v USA | The Economist | Automobilový trh | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Viry | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Člen představenstva | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Alphabet (GOOGL) | Umělá inteligence | Akcie Nvidia | Vášeň | Závislost | Sláva | Náročná práce | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Vláda USA | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Afrika | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Raketový útok | Obchodovat s cennými papíry | Opatření proti šíření koronaviru | POVIndex | Broker Consulting POVIndex | Radovan Vítek | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Pohonné hmoty v ČR | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | CIA | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Pákistán | Německé automobilky | Celní úřad | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | Emitenti | Massachusetts | Více peněz | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Otevírání ekonomiky | Prodej aut v EU | EP | Statistiky | Vládnoucí strana | Poradenské společnosti | Vývoj ceny stříbra v USD | Madrid | Propad ceny | Důvěra v eurozóně | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | Reddit | Tweety | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Grayscale | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Americké státy | Ekonomika oživuje | Zrušení daně z nabytí | Cenový pokles | Cestování | 3M | Automobilka Ford Motor | Bitcoin dnes | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Zájem zahraničních investorů | Ceny povinného ručení | BCM | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Zisk firmy | Tweet | Dopravci | Rally na akciích | Vývoz z USA | Vývoz ze Spojených států | Soud | Koncern Volkswagen | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | FOMO | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Cyber security | Generovat zisk | Wu-chan | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Společnost Avast | Ceny zeleniny | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Technologický pokrok | ONE | RBI | Výzkumné společnosti | T-Mobile | PPF Telecom Group | Ojetiny | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Prodej elektromobilů | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Recyklace | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Prodej vozů | Celní režim | Nový celní režim | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Obchodní režim | Nový obchodní režim | UK Global Tariff (UKGT) | UK Global Tariff | UKGT | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Contemporary Amperex Technology | CATL | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Omezení produkce | Kupci | Aktivity společnosti | Renault | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Investment management | Ekologické podmínky | Vládní pomoc | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | OKD | Groupe PSA | Kia | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Pokles investic | Salesforce | Koronavirové pandemie | Inflace v Německu v květnu | Hertz | Andrej Babiš (ANO) | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Soubor pravidel | Zbrojovka | Slabá poptávka | Velcí producenti | Genesis Capital | Střední Evropa | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Waymo | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Německé vládní strany | Býčí trend | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Nepřipravenost | Nikola | Firma Nikola | Hertz Global Holding | Hertz Global | VectoIQ | VectoIQ Acquisition | Zpomalení inflace | Teorie černé labutě | Národní rozpočtová rada | Průmyslová výroba v EU | Japonský parlament | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Subvence | Globální poptávka | Pevninská Čína | Akcie FAANG | Nestlé | Prodeje automobilů | Prodej osobních automobilů | CapitalPanda | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | OX Capital Markets | Jozo Perić | Agrofert | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | ZIL | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Představenstvo | Druhá vlna | Výrobci aut | Firma ČEZ | Instinkt | Instinktivní obchodování | Příjmy a výdaje | Skupina Smartwings | Fintech společnosti | Český stát | Akcie Coca-Cola | Objem zakázek | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Michal Lukáč | Červnová inflace | Nový trend | E.ON | Johnson & Johnson | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | KPMG Global Automotive Executive Survey | NEXO | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Peugeot | Citroën | DS | Chrysler | Maserati | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Květnový růst | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Reálná hodnota | Vývoj tržní kapitalizace | Vývoj čistého zisku Tesly | Vývoj čistého zisku | Investování do Tesly | Salesforce.com | Salesforce.com (CRM) | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | STAR Market | STAR 50 | Index STAR 50 | Akciový trh STAR Market | Top Glove | MSCI Asia Pacific | Supermax | Prohloubení deficitu státního rozpočtu | Akcie těžařů | Životní úroveň | Ekonomické následky | Ekonomické následky pandemie | Následky pandemie | Progres | Index spotřebitelské důvěry GfK | Bohatí lidé | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj ceny zlata v USD | Americké vládní dluhopisy | COVID III | OMV | Čínská společnost | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Turistický ruch | Výzkumy | Odhad vývoje ekonomiky | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Země Perského zálivu | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Společnost Hyundai | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | SK Securities | Bitcoin SV | Letecká přeprava | Podhodnocené akcie | Ekonomické zotavování | Čas na nákup | VHM | Státní zastupitelství | eMan | Pandemická situace | Upozornění na rizika | Bitstock.com | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Počet akcií | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Venezuela | Průměrné mzdy | SPAC | Fisker | Akcie SPAC | Zhodnocení akcií | Elektrická auta | Klimatické změny | Ceny mědi | Prodej aut v Číně | CAAM | New Energy Vehicles | Geely Automobile Holdings | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Jan Kranát | Carvago | Trh s ojetinami | Autotržiště | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Pokles exportu | Snížení emisí | Akcie NIO | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | Vodíkový pohon | Robusta | Program Antivirus | Cena elektřiny | LG Chem | Šéf Tesly | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Imperium3 New York LLC | Imperium3 New York | BloombergNEF | Azimuth Capital Management | David Deak | Diverzifikovat | Klimatický plán | Snížit emise | Biden | Softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Omezení výplaty dividend | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | GROWING WAY | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | NextEra | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | Americké prezidentské volby | Výkon společností | Masivní investice | Jack Dorsey | Michael Saylor | MicroStrategy | CEO MicroStrategy | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Chování ceny | Množství peněz | Růst zlata | Dílčí indexy | Platby v kryptoměnách | Nařízení | CPTPP | Investice do solární energie | Solární energie | Pokles indexu | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | PFE | UMA | Zveřejnění výsledků | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Akciové investování | Letecká doprava | MRNA | Cena bitcoinu dnes | Růst amerického HDP | Česká televize | Praktické tipy | PLTR | Daňový balíček | Investice na světových burzách | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | NextEra Energy | GME | GameStop | Výběr akcií | Anchorage | Vakcinace | TABAK | Proč investovat | Alkohol a doutníky | Umělecké předměty | Mince a starožitnosti | Lego | Sběratelské kartičky a známky | Sběratelské kartičky | Očkování | LEN | Zadlužování | Mutace koronaviru | Plný úvazek | Voda | Bernstein-Bank.com | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Lenovo | Peer-to-peer | Počasí | Home office | Růst ceny | DOT | Vakcinační strategie | Ycharts | Společnost Tesla | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Evropské centrální banky | Držení pozice | WU | BTCUSDT | Longhash | Situace na trhu | Vhodné akcie | SPCE | Akcie Gamestop | Čínské značky | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Rekordní rok | Počet zahájených bytů | Automobilka Tesla | Hyzon Motors | Horizon Fuel Cell | Mateřské firmy | Technologie společnosti | EVgo Services | Faraday Future | Prázdná firma | Decarbonization Plus | Riverstone Energy | Nákup bitcoinu | Ark Invest | Poptávka po stříbře | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Fosilní paliva | Růst produktivity | FinTech akcie 2021 | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Vývoj ceny palladia v USD | Vývoj ceny platiny v USD | Výrazný růst | Silná inflace | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Platební prostředek | Suezský průplav | Zablokování Suezského průplavu | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Citelná inflace | Special Purpose Acquisition Company | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Jan Rožek | Ark Investment | Cathie Woodová | Ark | Cathie Wood | Cigarety | Pokles akcií Tesla | Emise skleníkových plynů | Ceny Etherea | Strach z inflace | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Optimismus na trhu | Poptávka po kryptoměnách | Inflace v České republice | Výrazná inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | Ceny ve výrobě | Indická centrální banka | Zakladatel Tesly | Cenové úrovně | Výprodej bitcoinů | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Zájem o komodity | Hyperinflační scénáře | Plány | Cíle | Příležitosti | Zdražování cen | Bezemisní ekonomika | Dekarbonizace | Jan Kalina | Gigafactory | Zelená energetika | SAIC | Hongguang Mini | Wuling | XPeng | Prodej | Hodně peněz | McDonald's | Jiří Váchal | Lucia Žárska | Graf akcie | Denní graf akcie | Oligopol | CO2 | Trh dnes | Výkon společnosti | Varianty koronaviru | Malajsie | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Cenové stability | SAIC Motor | Turntide Technologies | Začínající firma | Americká začínající firma | Firma Turntide Technologies | Ředitel Turntide | Turntide | Ryan Morris | Robert Downey | Robert Downey ml. | Klimatické technologie | Technologie | Hyperdrive Innovation | BorgWarner Gateshead | Spoluzakladatel Microsoftu | MAN | Superauta | Výrobce elektrických motorů | Americký výrobce | Protipandemická opatření | Hliník | Příliv ropy | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | Americký trh | Odvětví | Divize | Výrobce elektromobilů Tesla | Cena ojetých aut | Průměrná cena ojetých aut | Současné ceny | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Delta mutace | Bilion | Dodávky čipů | Globální dodávky čipů | Nedostatek mikročipů | Dodávky čipů pro automobilky | Cerebras Systems | Andrew Fieldman | Centrum pro automobilový výzkum | CAR | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Globální prodej aut | Globální prodej | AKHAN | AKHAN Semiconductor | Adam Khan | Polovodičové společnosti | University of Michigan | Náhoda | Magnety z kovů | Magnety ze vzácných zemin | Ceny oxidu neodymitého | Neodymové magnety | Cena permanentních magnetů | Fraunhofer IWKS | Jürgen Gassmann | Indukční motor | Claudio Vittori | Adamas Intelligence | Ryan Castilloux | Dřevo | Vnímání | Účetní období | Konzultační firmy | Zboží vyrobené v Číně | AliExpress | Logistické problémy | Cainaiao | William Wang | Společnost AliExpress | Haier | Hisense | Aiways | Alexander Klose | Drahota | Ceny v dopravě | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Afghánská měna | Afghání | Afghánská ekonomika | Čínské přístavy | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Afghánistán | Tálibán | Jaroslav Povšík | Předseda podnikové rady | Ceny nových aut | Ceny nových osobních aut | Bonusy | Americká ministryně financí | Nedostatek čipů | Mirai | Společnosti | Opatření | Káva robusta | ANO | Uhlí | Google akcie | NFT | Non-fungible token | Energetika | Cena klíčových komodit | Známý trader | Extrémní počasí | Etherea | Nio akcie | Akcie Nio (NIO) | Eloktroauta | Eloktroauta v ČR | Zvýšení dluhového limitu | Energetická krize | Daimler (DAI) | DAI | Navyšování cen
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Australské burzy
Australské hospodářství
Australské požáry
Australský dolar
Australský dolar kurz
Australský podnik
Australský podnikatel
Australský premiér
Australský regulátor ASIC
Australští brokeři

Následující klíčová slova

Authentic Brands Group
Authentic Brands Group (ABG)
Auto forex
Auto forex trading
Auto Forex Trading Ltd
Autochartist
Autochartist Risk Calculator
Autoinvest
Automated forex
Automated forex software
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít