Neděle 07. březen 2021 15:43
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
XTB konference brezen 2021

Klíčová slova - Ceny zboží

C:\fakepath\money.jpg

Súdán výrazně devalvoval měnu, spoléhá na pomoc ze zahraničí

22.02.2021 Súdánská centrální banka včera výrazně devalvovala měnu a oznámila nový režim, který sjednocuje oficiální směnný kurz a směnný kurz na černém trhu. Informovala o tom agentura Reuters. Centrální banka tak chce pomoci zemi překonat vleklou a ničivou hospodářskou krizi v době křehkých politických změn a také získat přístup k mezinárodnímu oddlužení.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace brzdí pomaleji, než se čekalo

12.02.2021 Inflace brzdí na začátku roku pomaleji, než se všeobecně čekalo. Důvodem jsou vyšší ceny potravin. Nicméně stále vysoká zůstává jádrová složka. Inflace se v lednu se nacházela 50 bp nad prognózou ČNB, což implikuje šanci na rychlejší růst úrokových sazeb. Zvýšení sazeb ČNB nadále čekáme v Q4 2021.
img

Inflace již téměř dosáhla svého cíle

12.02.2021 „Cena ropy Brent se již téměř vrátila na úroveň před pandemií koronaviru. Lze tedy očekávat, že i přes snížení spotřební daně na naftu bude v letošním roce docházet ke zdražování pohonných hmot,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny průmyslových výrobců na konci roku stagnovaly

19.01.2021 Ceny průmyslových výrobců po listopadovém překvapivém poklesu o 0,5 % meziměsíčně v prosinci vzrostly o 0,2 %. Meziročně tak vykázaly stagnaci. Rok tak zakončily v souladu s tržním očekáváním.
img

Inflace je pod kontrolou. Lidé si však připlatí za cigarety a benzín

13.01.2021 „V roce 2021 se Češi dočkají pomalejšího růstu cen než v loňském roce. Navíc díky nižšímu zdanění práce budou mít více peněz v peněženkách. Díky tomu bude v naší zemi narůstat životní úroveň lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen průmyslových výrobců byl pouze přechodný

16.12.2020 Ceny průmyslových výrobců v listopadu překvapily poklesem o 0,5 % oproti říjnu, přičemž i ten nejpesimističtější tržní odhad počítal pouze se stagnací. Říjnové navrácení cen (po šesti měsících) do meziročního růstu tak bylo jen krátkodobé a v listopadu ceny výrobců opět sklouzly do záporného teritoria, konkrétně na -0,1 %.
img

Inflace nadále zpomaluje, rychleji než se čekalo

10.12.2020 Spotřebitelské ceny v říjnu vykázaly meziroční růst o 2,7 % oproti předchozím 2,9 % a skončily tak o jednu desetinku pod tržním odhadem. V meziměsíčním vyjádření došlo ke stagnaci.
img

Levnější energie vedly ke snížení tempa inflace

10.11.2020 Spotřebitelské ceny v říjnu vykázaly meziroční růst o 2,9 % oproti předchozím 3,2 % a skončily tak o jednu desetinku pod tržním odhadem. V meziměsíčním vyjádření došlo k růstu o 0,2 % oproti zářijovému poklesu o 0,6 %. Náhled do struktury inflace ukazuje, že ke snížení dynamiky růstu spotřebitelských cen přispěly především nižší ceny v oddíle bydlení, kde se projevil avizovaný pokles cen energií a plynu. Naopak v září ke zpomalení inflace přispělo zlevnění cen potravin.
img

Došlo ke zkrocení inflace

10.11.2020 „Inflace se konečně vrátila do svého tolerančního pásma. Vysoké ceny však stále nepříjemně doléhají na domácnosti, kterým se v průběhu koronavirové krize snížily příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace dál zpomalila díky zlevnění potravin

12.10.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v září klesly pod odhad trhu i prognózu ČNB. Kromě sezónních pohybů za tím stálo zejména výraznější zlevnění potravin. V dalších měsících čekáme další ústup inflace. ČNB bude zatím vyčkávat, zatímco finanční trh spekuluje na pokles úrokových sazeb.
img

Dynamika spotřebitelských cen polevila

12.10.2020 Spotřebitelské ceny v září minuly náš i tržní odhad, když v meziročním vyjádření poklesly o 3,2 %, což je o dvě desetinky méně než jsme očekávali. V meziměsíčním vyjádření došlo k poklesu o 0,6 % oproti srpnové stagnaci. Ceny přitom klesaly i v září minulého roku, což připravilo nízkou srovnávací základnu. I přesto se dostavilo snížení cenové dynamiky. Náhled do struktury inflace ukazuje, že došlo k prohloubení dezinflace. Ceny položek, které ve stejném období minulého roku zdražovaly, se letos zvýšily méně. Například v oddíle vzdělávání, kde v září začátkem školního roku tradičně rostou ceny, byl letos nárůst nižší. Zatímco v září 2019 ceny ve vzdělávání meziměsíčně přidaly 3,7 %, v září 2020 jen 2,5 %. Pomaleji rostly také ceny imputovaného nájemného. Na druhé straně pak u některých položek klesly ceny výrazněji, než minulý rok. Například ceny potravin a nealkoholických nápojů letos v září poklesly o 1,2 %, zatímco v září 2019 o 0,6 %.
img

Inflace ožebračuje Čechy. Lidé s výpadky příjmů mohou skončit pod mostem

12.10.2020 „Ceny v České republice rostou výrazně rychleji než v ostatních státech Evropské unie. Podstatné části českých domácností se však kvůli koronavirové krizi snižují příjmy. To povede k rozsáhlému poklesu životní úrovně v naší zemi,“ varuje hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace spotřebitelských cen mírně zvolnila tempo

10.09.2020 Spotřebitelské ceny v srpnu v souladu s naším i tržním očekáváním meziročně vzrostly o 3,3 %, což je o 0,1 % méně oproti červenci. V meziměsíčním srovnání zůstaly spotřebitelské ceny v souhrnu beze změny (0,0 %). Ke snížení cen vedly především klesající ceny potravin a nealkoholických nápojů. V meziměsíčním srovnání klesly ceny zeleniny (-3,4 %) a ceny brambor pokračovaly v klesajícím trendu (-11,1 %). V sekci potravin vzrostly pak ceny cukru (+4,9 %) a olejů a tuků (+2,1 %). K meziměsíční dynamice cen přispěla kategorie dopravy, zejména růst cen automobilů (+0,6 %) a pohonných hmot a olejů (+0,4 %). Ve stravování a ubytování vzrostly ceny o 0,2 %. Ceny dovolených s komplexními službami rostly o 2,1 %, jelikož se s ohledem na pandemickou situaci zohledňují balíčky v tuzemsku namísto v zahraničí. Úhrnem v srpnu meziměsíčně klesly ceny zboží o 0,2 %, zatímco ceny služeb přidaly 0,2 %.
img

Vysoká inflace ožebračuje Čechy

10.09.2020 „Inflace se již delší dobu drží výrazně nad svým cílem, což způsobilo reálný pokles průměrné mzdy. To by v kombinaci s podzimním růstem nezaměstnanosti mohl být tragický koktejl pro českou ekonomiku,“ varuje hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Zdražování běží na plné obrátky. Češi si připlatí za pivo

13.08.2020 „Milovníci neřestí si sáhnou hlouběji do kapsy. Po zdražování tabákových výrobků a tvrdého alkoholu přijde výrazné zdražení piva. Pivovary jsou nuceny reagovat na vysokou inflaci v české ekonomice a nepříznivé dopady pandemie koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace v červnu zrychlila růst na 3,3 procenta

10.07.2020 Spotřebitelské ceny v červnu zrychlily růst na 3,3 procenta z květnových 2,9 procenta. Zdražovaly hlavně potraviny a bydlení, ale dražší byl i alkohol a tabák. Naopak méně než před rokem lidé v červnu platili za dopravu a telekomunikační služby. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Ceny zboží v červnu vzrostly meziročně o 3,4 procenta, ceny služeb o 3,1 procenta.
img

Inflace se opět vymkla kontrole

10.07.2020 „Kdo si myslel, že důsledky pandemie koronaviru nasměrují Českou republiku k deflaci, hluboce se spletl. V meziročním srovnání se zvýšily ceny potravin, stravovacích služeb, nájmů, elektřiny a celé řady dalších produktů i služeb. Lidé, kterým klesly příjmy, tak zažívají opravdu těžké časy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýza makroindikátorů: Inflace pokračuje v ústupu, zatím nejvíce kvůli ropě

13.05.2020 Inflace v dubnu dál zpomalila. Opět klesly především ceny u čerpacích stanic. Ceny potravin rostly. Ústup inflace pravděpodobně bude pokračovat.
img

Ústup inflace pokračuje

13.05.2020 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu oproti březnu v průměru klesly o 0,2 %. Meziroční růst cen tak zpomalil na 3,2 % z předchozího tempa 3,4 %. To bylo mírně nad očekáváním trhu (3,1 %) a pod naším odhadem (3,5 %). Odhady pro vývoj ekonomiky se kvůli pandemii výrazně liší a inflace není výjimkou, když nejnižší odhad činil 2,8 % a nejvyšší 3,5 %.
img

Inflace brzdí. Stále se však drží mimo toleranční pásmo

13.05.2020 „K růstu cen dochází především u nezbytných statků jako jsou potraviny a bydlení. Za nezbytné statky lidé musí utrácet, přestože se kvůli pandemii koronaviru snaží šetřit. Naopak zbytné statky s vysokými maržemi začínají zlevňovat. Obchodníci si uvědomují, že lidé budou nákupy zbytných statků odkládat do budoucnosti,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Inflace na rychlém ústupu, vláda narýsovala jízdní řád pro rozvolňování karantény

15.04.2020 Chod české ekonomiky budou ještě dva měsíce (přesněji do 8. června) ovlivňovat vládní regulace. Až v tomto termínu, pokud vše půjde dobře, se budou moci uvolnit poslední služby, tedy hotely a restaurace, obchody nad 1000 metrů čtverečních (které nejsou v nákupních centrech), taxislužby, divadla apod. Ale ani to nebude znamenat úplný návrat do před korona-krizových podmínek, protože například hromadné kulturní akce zůstanou i nadále zapovězeny. Velkou neznámou navíc zůstává návrat běžného režimu na české hranice, a tedy i celkové uvolnění turistického ruchu. Budou to celkem tedy více než tři měsíce fungování ekonomiky v omezeném režimu, který se nepochybně výrazně projeví na jejím výkonu.
img

Analýzy makroindikátorů: Inflace bude proměnlivější, ale měla by klesat

14.04.2020 Inflace v březnu zpomalila. Klesly zejména ceny u čerpacích stanic zatímco růst cen potravin a tabáku byl slabší než jsme čekali.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Výrobní ceny v USA klesly nejvíce za pět let

12.03.2020 Výrobní ceny ve Spojených státech v únoru klesly ve srovnání s předchozím měsícem o 0,6 procenta, což byl nejvyšší propad od ledna 2015. Důvodem byly hlavně nižší náklady na benzin a služby. V lednu naopak ceny o půl procenta vzrostly. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce.
img

Analýzy makroindikátorů: Růst cen zrychlil, další nárůst bude tlumen zlevněním ropy

10.03.2020 Inflace v únoru pokračovala ve zrychlování. Rostly zejména ceny služeb, přičemž dál zrychlila jádrová inflace. Propad cen ropy nicméně znamená, že nárůst cen v dalších měsících bude pravděpodobně menší, než jsme odhadovali. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Trh počítá se snížením úrokových sazeb již na konci března.
img

Inflace dál zrychluje svůj růst

10.03.2020 „Česká národní banka se dostává do složité situace. Kvůli narůstající inflaci, která se pohybuje mimo své toleranční pásmo, by měla uvažovat o dalším růstu úrokových sazeb. To by však vzhledem k zahraničním rizikům spojených se šířením koronaviru mohlo zadusit růst české ekonomiky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Akciové trhy přišly o 3,3 bilionu dolarů

26.02.2020 „Zatímco obchodní války mohou vést k omezení mezinárodního obchodu, šíření koronaviru může vést k jeho zastavení. Tento krajní scénář by mohl vyvolat stagflaci, v rámci které by se zvyšovaly ceny zboží a služeb, ale ekonomika by nerostla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Inflace se vymyká kontrole

14.02.2020 „Vzhledem ke zrychlování inflace se rozhodnutí Česká národní banky o zvýšení úrokových sazeb jeví jako prozíravé. Je třeba inflaci dostat pod kontrolu a k tomu nám růst úrokových sazeb pomůže,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Devalvace koruny přes 30 lety byla podle ekonomů nezbytná

08.01.2020 Znehodnocení koruny v několika krocích během roku 1990 bylo nezbytným předpokladem pro přechod tehdejší československé ekonomiky na tržní model, shodují se ekonomové oslovení ČTK. I když podle některých bylo zpětně oslabení kurzu příliš velké, obecně nastartovalo dlouhodobé posilování koruny. Ta se tak stala do jisté míry nárazníkem proti ekonomickým šokům, což je vidět i v dnešní malé ochotě veřejnosti přejít na euro. Navíc posilování koruny začalo postupně zlevňovat nákupy Čechů v zahraničí.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Před 30 lety poprvé devalvovala československá koruna

07.01.2020 Po listopadu 1989 čekal na architekty hospodářské reformy složitý proces narovnávání pokřivených vztahů československé koruny vůči směnitelným měnám. Již v roce 1990 se uskutečnila devalvace uměle nadhodnocené koruny vůči západním měnám a revalvace vůči těm východním. Poprvé k devalvaci došlo 8. ledna o 17 procent, potom ještě v říjnu a nakonec v prosinci. Celkem koruna v tomto roce devalvovala o více než 86 procent až na 28 Kčs/USD.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Inflace v Německu v listopadu zrychlila na 1,2 procenta

12.12.2019 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Německu v listopadu podle údajů harmonizovaných s metodikou Evropské unie zrychlilo na 1,2 procenta z říjnových 0,9 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje z konce minulého měsíce. Inflace zůstala sedmý měsíc za sebou pod cílem Evropské centrální banky.
img

Inflace se dostala mimo toleranční pásmo

10.12.2019 „Rostoucí mzdy v soukromém sektoru, platy ve veřejném sektoru a důchody v systému sociálního zabezpečení pomáhají navyšovat životní úroveň lidí. Zároveň však vedou k růstu spotřebitelských cen. Lidé, kterým se v posledních letech nenavýšily příjmy, se mají reálně hůře,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Nákupy na internetu nebo raději v kamenných obchodech?

19.01.2019 V dnešní době existují různé webové stránky, přes které můžete nakoupit naprosto cokoliv. Takto 1 věc naleznete na něk...
japan grafy.jpg

Spotřebitelské ceny v Japonsku zrychlily růst

27.09.2013 Spotřebitelské ceny v Japonsku rostly v srpnu nejrychleji za pět let. Jádrová inflace, jež nezahrnuje nestabilní ceny potravin, v srpnu činila 0,8 procenta. Meziroční tempo růstu cen tak zrychlilo z 0,7 procenta v červenci a bylo nejvyšší od listopadu 2008, kdy ceny vzrostly o jedno procento. K růstu přispěly hlavně vyšší ceny energií a slabší jen, který zdražil dovoz.
Související klíčová slova: FOREX | Intervence | Intervence ČNB | Čína | Japonsko | Peníze | Akciový index | Inflace | Deflace | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | HDP | Měnová politika | Pražská burza | Česká měna | Polský zlotý | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Dezinflace | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Investice | Klouzavý průměr | Kurz | MMF | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | P/E | Peněžní trh | Riziko | Ropa | Směnný kurz | Splatnost | Stagflace | Trend | Výkonnost | Výnos | Yield | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Index MSCI | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | EU | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Regulace | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Investiční | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Libra | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Oslabení koruny | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | Směnárny | Trh | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | DXY | ING | Benzín | Bill Gates | Dluhopisový index | Jeff Bezos | P/S | Revalvace | ROCE | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Světové ekonomiky | Bohatý | Cukr | Investment | Unicredit | MSCI | UniCredit Bank | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Agentura AP | Japonský premiér | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Averze k riziku | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Kč/EUR | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Firmy | Economic | Inflační tlaky | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Propad | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Nejistota | Pegas Nonwovens | Stagnace | Tempo růstu | Finanční poradce | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Mzdy | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Příjmy | Finanční domy | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Zahraniční forex | BHS | Conseq Investment Management | Obchodní války | Hodnota majetku | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Prognóza ČNB | CSI 300 | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Spotřebitelská inflace | Reakce trhu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Základní úroková sazba | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | Akcie CME | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Guvernér Fedu | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Pokles cen | Akciový růst | Štěpán Křeček | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Obavy z globální recese | Globální recese | Měsíčník finančních trhů | Uvalení cel | Hospodářské krize | Investment Management | Ceny benzínu | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Klíčová rizika | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Německé hospodářství | Reálné ekonomiky | Index MSCI Emerging Markets | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Růst světové ekonomiky | Statistici | Lagardeová | Black Friday | Amazon | Nízké úrokové sazby | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Fáze obchodní dohody | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Omezení těžby | Ceny výrobců | Průmysl | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Čínské zboží | Ceny potravin | Data z průmyslu | Stavebnictví | Paul Volcker | Zdražování | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Problémy | Člen bankovní rady | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | MSCI All-Country | Nálada | Míra | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Nižší úrokové sazby | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Vánoce | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Bydlení | Stratég | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Nálada na globálních trzích | Tuzemská ekonomika | Nízké ceny ropy | Hospodářské recese | Washington | Devalvace koruny | Znehodnocení koruny | Prvotní kurz koruny | Čeští exportéři | Prudké posilování koruny | Nákup devizových prostředků | Dlouhodobé posilování koruny | Přejít na euro | Zlevňovat nákupy | Oslabení kurzu | Budování tržní ekonomiky | Rozdělení československé měny | Československé měny | Ifo | Ministerstvo práce | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nájemné | Ceny energií | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Změny cen | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Hlavní úrokové sazby | BP | Rozhodování | Inflace v lednu | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Výraznější impuls | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Silný propad | Cenový vývoj | Propad poptávky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Domácnosti | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Ceny elektřiny | Březnová inflace | Ekonomiky | Práce | Údaje | Ekonomické oživení | Extrémní nárůst | Cena benzínu | Výpadky | Více peněz | Inflace v březnu | Statistiky | USD za barel | Posílení | Nové zakázky | Cenový pokles | Oddlužení | Dovoz | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Analýza makroindikátorů | Koronavirová pandemie | Unie | ČR | Zpomalení inflace | Propad cen | Ceny | Spotřební daně | Životní úroveň | Vepřové maso | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Průměrné mzdy | Inflace spotřebitelských cen | Zdanění | Ceny v České republice | Covidový šok | Tempo inflace | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Daňový balíček | Spotřebitelské ceny v ČR | TABAK | Súdánská centrální banka | Súdán
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | Euro | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ceny v České republice
Ceny v Česku
Ceny v eurozóně
Ceny ve výrobní sféře
Ceny v Japonsku
Ceny v průmyslu
Ceny výrobců
Ceny výrobců v eurozóně
Ceny výrobců v USA
Ceny v zemědělství

Následující klíčová slova

Ceny zeleniny
Ceny zeleniny a ovoce
Ceny zemědělských výrobců
Ceny zemního plynu
Ceny zlata
Ceny zlata na spotovém a futures trhu
Ceny zlata vývoj
CENZA
CEO
CEO Binance
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein bank webinar
Potvrďte prosím... Zavřít