Úterý 26. květen 2020 03:58
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - Koronakrize

C:\fakepath\penize2.jpg

Kde se tisknout peníze nedají?

25.05.2020 S nástupem koronakrize se světové centrální banky rozhodly zásobovat finanční systém ohromnou dávkou nové likvidity, aby se koloběh úvěrování nezastavil. Americký Fed, Bank of Japan i Evropská centrální banka pomohly biliony nových dolarů, jenů i eur. Sebevědomí jim nyní dodává zkušenost s kvantitativním uvolňováním minulého desetiletí, které inflaci ve vyspělém světě nijak výrazně nezvedlo.
img

Farmaceutické a biotechnologické investice v době koronavirové

22.05.2020 Koronakrize negativně zasáhla celou společnost a přísná bezpečnostní opatření nejen v České republice, ale v celém světě, dopadnou především na ekonomiku. Ne všechny segmenty ale utrpí ztráty, třeba farmaceutický průmysl bude zcela jasně profitovat. Je nyní ten správný čas na investice do akcií farmaceutických a biotechnologických společností?
img

Přechodem na euro či úplný bezhotovostní styk můžeme citelně zchudnout. Nepodléhejme mýtům koronakrize

18.05.2020 Koronavirus sice zabíjí, ale také resuscituje. Související ekonomická krize totiž oživuje hned dva mýty týkající se platebního styku. Podle prvního z nich by nám bylo lépe s eurem, neboť koruna přece kvůli koronakrizi tolik oslabila. Druhý z mýtů spočívá zase v tvrzení, že koronavirus definitivně pečetí překonanost hotovosti a měl by uspíšit přechod k plně bezhotovostnímu styku.
img

Dno propadu ekonomiky lze podle ekonomů čekat ve druhém čtvrtletí

15.05.2020 Z dnešních dat o poklesu české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle analytiků vyplývá, že dno ekonomické aktivity nastane ve druhém čtvrtletí. Pokles ekonomiky tak podle nich bude pravděpodobně dvouciferný. Dnešní data zároveň zatím nevedla k tomu, že by ekonomové výrazně přehodnocovali odhady vývoje ekonomiky za celý rok. Nadále tak počítají s propadem ekonomiky v rozmezí od zhruba 6,5 do 11 procent.
img

Úrok na českých dluhopisech dnes klesl nejníže od loňského srpna. Vládě zlevňuje obsluha dluhu, rostou šance, že banky nakonec půjdou s úroky hypoték citelně dolů

12.05.2020 Výnos desetiletých vládních dluhopisů ČR dnes klesl nejníže od konce loňského srpna. Přechodně totiž vykazoval hodnotu 1,032 procenta, která je nejnižší nejen za celý letošní rok, ale právě také za všechny loňské dny následující po 28. srpnu.
C:\fakepath\ropa-fx.png

Těžba ropy klesá, ale stačí to na růst cen?

11.05.2020 Ropný kartel OPEC a přidružené země v čele s Ruskem by již od začátku května měly aplikovat bezprecedentní těžební škrty ve výši 9,7 mil. barelů denně. K tomu mohutným tempem klesají dodávky ropy na trh ze zemí, jako jsou Spojené státy, Kanada a Norsko, protože tam se stává řada těžebních polí při aktuálních cenách nerentabilní.
img

Bublina na akciových trhoch?

07.05.2020 Vyššie uvedené metódy sa považujú za najbežnejšie, avšak väčšinou sa využívajú pri hodnotení konkrétnych spoločností. Pri hodnotení valuácie akciového indexu S & P 500 sa však často používa pomer trhovej kapitalizácie celého akciového indexu k ročnému hrubému domácemu produktu v USA.
img

Graf dne: Na evropské indexy dopadá koronakrize zatím nejvíce

04.05.2020 Přes pozitivní korekci, která na akciových trzích probíhá v posledních týdnech, akciové indexy stále nedosahují na úrovně z druhé poloviny února, kdy začali investoři panikařit kvůli koronakrizi. Zdaleka nejvyšší ztráty zaznamenal od 18. února hlavní index milánské burzy FTSE MIB, který propadl o více než 40 % a aktuálně ztrácí takřka 30 %. O 10 procentních bodů lépe jsou na tom německý DAX a také hlavní londýnský index FTSE. Newyorský index S&P 500 a tokijský Nikkei dosahují poklesu přibližně 15 %. Na podobné úrovni ztrát jsou také globální akcie. Globální index MSCI All Country klesá o 17 %. Z uvedených indexů se daří nejvíce akciím v Hong Kongu. Index Hang Seng vykazuje ke dnešnímu dni přibližně desetinové ztráty. Tento index "těží" z relativně nízké základny způsobené předchozími nepokoji. Naopak evropské indexy vykazují relativně vyšší ztráty, protože se Evropa v posledních týdnech stala epicentrem pandemie. Slíbená pomoc ECB a evropských vlád neuzemnila skeptiky tak výrazně, jako se to například podařilo v USA. V neposlední řadě má v evropských indexech důležitou váhu bankovnictví a energetické tituly, které dostaly zvláště silný bodyček.
img

Státní rozpočet vykazuje nejhorší dubnové plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos převýší 400 miliard korun, může dosáhnout až 600 miliard

04.05.2020 Dubnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 93,8 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních čtyř měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A to ani v roce 2009 nebo 2010, kdy se v plnění rozpočtu bezprostředně promítaly dopady světové finanční krize a míra nezaměstnanosti byla tehdy citelně vyšší než dnes.
img

Data a strach ze sankcí. Akcie padají, dluhopisy a eurodolar jsou v klidu

04.05.2020 Slabá data a riziko nových sankcí jsou tématy, která negativně ovlivňují vstup hlavních finančních trhů do nového týdne. Německý DAX dopoledne padá o 3,5, francouzský CAC40 o 4 procenta a nedaří se ani periferním dluhopisům. Německé či americké dluhopisy se však nijak zvlášť velké poptávce netěší a jejich výnosy se nacházejí poblíž předchozího závěru. Ropa padá a eurodolar se po poklesu z páteční úrovně stabilizuje u 1,0935.
img

Lék na covid-19 je tu. Proč se tedy propadly akcie firmy, která jej vyvinula?

03.05.2020 Akcie americké biofarmaceutické společnosti Gilead jako jedny z mála během koronakrize citelně rostou. Od začátku letošního února přidaly více než 26 procent. Vzhůru je pohání zejména sázka investorů, že kalifornská firma, založená v roce 1987, vyvine účinný lék na onemocnění covid-19.
img

Tři důvody, proč je dobře, že vláda právě teď zrušila daň z nabytí nemovitosti

30.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády jsme s vládními představiteli diskutovali kromě jiného také práv zrušení daně z nabytí nemovitostí. Ministerstvo financí zrušení sice jednoznačně podporovalo, avšak proti se stavěli zejména sociální demokraté. Upozorňovali na výpadek třinácti miliard korun, který zrušení daně ve veřejných rozpočtech způsobí. Dnes vláda zrušení daně schválila.
img

Opatrná ECB, slabá data, Fed a negativní závěr týdne

30.04.2020 Koronakrize se v Evropě rozjela o pár týdnů dříve než v USA a je to vidět i na makroekonomických statistikách. HDP v eurozóně v 1Q mezikvartálně spadl o 3,8 procenta, což je o dost horší výsledek než včera ze zámoří. Bez anualizace by americké HDP vykázalo 1,2procentní pokles. Je to však údaj na úrovni tržních odhadů, takže nezpůsobil velké pozdvižení.
img

Tři důvody, proč právě teď zrušit daň z nabytí nemovitosti

29.04.2020 V rámci jednání Národní ekonomické rady vlády diskutujeme s vládními představiteli kromě jiného také zrušení daně z nabytí nemovitostí. Realitní trh žije představou, že zrušení této daně je už v podstatě „hotovou věcí“. Zájemci o nemovitost nyní mnohdy vyčkávají, kdy se tato představa změní ve skutečnost a oni budou moci ušetřit.
img

Česko je doposud v boji s koronavirem úspěšné, "přizabilo" jej. Jak ale nyní "nezabít" ekonomiku?

28.04.2020 Vstupujeme do druhého poločasu bitvy s koronavirem a jeho následky. Dostat se ze současné krize s co nejmenšími důsledky zdravotními i ekonomickými předpokládá najít rozumný kompromis mezi epidemiology a ekonomy.
img

Chudší evropské méně, včetně ČR, mají mnohem méně obětí koronaviru než země bohatší. Díky disciplinovanosti obyvatel a lepší reakci vlád

27.04.2020 V Evropě v době šíření koronavirové nákazy vyrostla nová železná opona. Naštěstí jen pomyslná. Vůbec přitom nesouvisí s uzavíráním hranic, nýbrž s počtem zemřelých na onemocnění covid-19. V zemích na západní straně pomyslné nové železné opony jsou počty obětí koronaviru v přepočtu na milion obyvatel dramaticky vyšší než v zemích její východní strany (viz graf). V zemích bývalého socialistického bloku se jedná o jednotky až nižší desítky zemřelých v přepočtu na milion obyvatel, zatímco v zemích na západní straně někdejší skutečné železné opony se jedná o vyšší desítky až stovky zemřelých na milion obyvatel.
img

Důsledkem koronaviru bude dluh tak jako tak, ať už skrze znárodnění Smartwings, odklad sociálních odvodů dle Maláčové či jinak. Cílem je zvolit menší zlo, menší dluh

27.04.2020 V polovině roku bude výpadek likvidity (peněz) v tuzemských firmách činit zhruba 700 miliard korun. Kdo volá po tom, aby vláda dodala podstatně více likvidity, musí se smířit se schodkem minimálně kolem 500 miliard. Není dosažitelné mít zároveň masivní podporu firem a deficit "jen" 300 miliard. Pokud má vláda dostat do ekonomiky peníze – a nyní neřešme, zda „znárodněním“ Smartwings, odkladem sociálních odvodů, jak navrhuje ministryně Maláčová, nebo tisícem jiných způsobů – , neobejde se to bez navýšení deficitu. A pokud nespustíme nějakou obdobu monetizace dluhu typu peněz shazovaných z vrtulníku, tak nejen deficitu, ale právě i dluhu.
img

Home office využívají v EU spíše ženy a starší lidé, Češi jsou podprůměrní. Po koronavirové krizi zřejmě nastane boom

26.04.2020 Jedním z důsledků koronavirové krize pravděpodobně bude rozšíření fenoménu „práce z domova“, tedy na bázi „home office“. Před úderem koronaviru, v loňském roce, vykazovalo Česko v rámci EU podprůměrný podíl zaměstnaných osob pracujících obvykle právě z domova. Podíl odpovídal jen 4,6 procenta osob. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat (zde).
img

Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým

24.04.2020 Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým tempem.
img

Ropa se dnes zkouší stabilizovat, akcie v plusu

22.04.2020 Propad cen ropy zůstává mezi tím nejzajímavějším, co se na trzích momentálně děje. Ropa dnes registruje další ztráty, když Brent padá o 10 procent. 11 dolarů na WTI ale znamená už relativně drobný pokles a trh se dopoledne snaží aspoň stabilizovat.
img

Hypotéky budou citelně zlevňovat, otázkou je kdy. Záleží na tom, zda koronakrize bude mít podobu písmene „V“, „U“, „W“, nebo „L“

22.04.2020 Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR – měřená ukazatelem Fincentrum Hypoindex – v březnu nepatrně vzrostla, z únorové hodnoty 2,42 na 2,45 procenta. Spojila se setrvačnost vývoje z prvních měsíců roku, kdy hypotéky zdražovaly a hypotečnímu trhu jako celku se dařilo, s březnovým vyčkáváním, zejména ze strany velkých bank.
C:\fakepath\euro star.jpg

Mezi státy EU i firmami roste podpora pro zelené oživení ekonomik

21.04.2020 Stále více evropských vlád a velkých firem podporuje myšlenku, aby oživení evropské ekonomiky po koronavirové krizi vycházelo z klimatického plánu Evropské komise. K výzvě, aby chystané masivní investice byly v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu, se už připojilo 17 zemí včetně Slovenska. EK tvrdí, že navzdory tlaku z některých odvětví nehodlá tempo přechodu k ekologicky šetrnému hospodářství zpomalit.
img

Ministryně financí navrhne schodek 300 miliard, čímž poprvé oficiálně připustila, že letošní schodek bude nejvyšší v dějinách – a to i vzhledem k HDP. Hrozí růst daní

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová zítra předloží vládě nový návrh rozpočtu pro letošní rok. Bude již počítat se schodkem 300 miliard korun. Ministerstvo financí tím po druhé během necelého měsíce reviduje letošní plánovaný schodek. Nedávno, přesně 23. března, odsouhlasila vláda zvýšení plánovaného deficitu z původně rozpočtovaných čtyřiceti miliard právě na 200 miliard korun.
C:\fakepath\akcie1.png

Nezabudnime na výsledkovú sezónu

17.04.2020 Viac ako výsledky firiem za posledný kvartál sa pozornosť upiera na koronavírus a jeho dopady. Práve teraz môžu byť výsledkové reporty oveľa dôležitejšie ako za normálnych okolností. Tie nie sú iba o číslach ale aj o slovách, ktoré tieto čísla sprevádzajú.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
C:\fakepath\cnb 25112013.png

Česká koruna pod taktovkou ČNB

13.04.2020 Koruna v posledním týdnu korigovala svůj koronavirový propad a spolu s optimismem na trzích posílila z 27,80 na 26,95 korun za euro. Jedním z důvodů je stále ještě 1,00 % úrokové zhodnocení koruny, které mělo sloužit k zabránění totálnímu výprodeji korunových aktiv zahraničními investory.
img

Znárodnění za vytištěné prachy

11.04.2020 V Česku se chystá znárodňování. Kdo by pomyslel, že takovou větu ještě někdy uslyší. Nyní něco takového připouštějí jak premiér Babiš, tak ministr průmyslu Havlíček. Mnohým Čechům se už jen při vyřčení slova „znárodnění“ dělá lehce nevolno – a vůbec nemusí jít o pamětníky Února 1948. Ne, nepropadáme se v čase. Zato se ekonomicky propadáme tak rychle, že vláda musí o takových věcech, jako je kapitálový vstup do některých firem, začít uvažovat. Je to nyní výstraha ekonomická, ne politická. Hrozí pakování třicátých let a tehdejší krize, nikoli let padesátých. Čekejme historicky bezpříkladné záchranné akce na mezinárodní úrovni, včetně takzvaného „shazování peněz z vrtulníku“. A dobře se na to připravme.
img

Nemovitosti v ČR zdražovaly před úderem koronaviru dvojnásobným tempem oproti situaci v EU. Jak se jejich ceny budou vyvíjet nyní?

10.04.2020 Ceny nemovitostí v ČR rostly v posledním loňském čtvrtletí šestým nejrychlejším tempem v celé EU. Meziročně přidaly 8,9 procenta. Rychleji reality zdražovaly v Lucembursku, na Slovensku, v Chorvatsku, v Polsku a v Lotyšsku. V Portugalsku pak rostly stejně rychle jako v ČR.
img

Velikonoční optimismus se drží, data ho asi nezlomí

09.04.2020 Před velikonoční přestávkou míří investoři stále do rizika a evropské akciové indexy z toho těží jedno- až dvouprocentní zisky. Změny výnosů na dluhopisových trzích jsou pouze skromné, přičemž je znát lehký přesun peněz z italského dluhu do bezpečnějších zemí. Eurodolar má tendenci drobně růst na 1,0865.
img

Poslanci by měli podpořit kvantitativní uvolňování ČNB. Je to zaručený způsob, jak zlevnit český dluh v příštích měsících, kdy nastane jeho citelný nárůst, a tedy jeho možné zdražení

08.04.2020 V české ekonomice se kvůli koronaviru fatálně přestaly točit peníze; ruku v ruce s tím, jak vláda podstatnou část ekonomiky ze zdravotních důvodů zastavila. Proto hrozí hromadné krachy a vyhazovy. Nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat. Vláda zastavila jak chod firem vysoce ziskových, tak těch mnohem méně výkonných. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty druhé. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nebo průmyslový podnik nemohly s ničím takovým počítat. Nemohly se na to připravit. Neměly žádný varovný signál.
img

Pražská burza rostla, PX stoupl o 4,34 pct, Erste získala 11 pct

06.04.2020 Pražská burza zahájila týden výraznějším růstem, index PX dnes stoupl o 4,34 procenta na 807,95 bodu. Posílily téměř všechny tituly, dařilo se zejména finančním emisím v čele s Erste Bank, jejíž akcie si připsaly téměř 11 procent. Naopak ztrátová byla dnes textilka PFNonwovens. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
img

Zprávy o pomalejším šíření viru spustily vlnu optimismu

06.04.2020 Akcie dnes zamířily strmě vzhůru, poté co náznaky zpomalování nákazy v Evropě a jeden lepší den v zámoří investory pozitivně naladily. Sázky na to, že v rámci koronakrize nás čeká už jen zlepšování, táhnou americké indexy skoro o 5 procent vzhůru a Evropa registruje zisky zhruba mezi 3 a 6 procenty.
img

Klidný závěr týdne se začíná trochu kazit. Data dnes byla "zajímavá"

03.04.2020 Hlavní akciové i dluhopisové trhy dnes byly většinou v klidu, ale později odpoledne se přece jen začíná situace trochu zhoršovat z pohledu rizikových aktiv. Akciové indexy v USA klesají asi o procento a podobné ztráty můžeme vidět také v Evropě. Pohyb dluhopisových výnosů není příliš velký, přičemž se investoři přiklánějí spíše k bezpečným papírům. Eurodolar se postupně boří stále níž a dnes se jeho kurz dostává pod 1,0780. Zlato lehce stoupá.
img

Zlevní kvůli koronaviru v Česku nemovitosti? Otázka za miliony

03.04.2020 K razantnímu poklesu cen nemovitostí nedojde. Pokud nastane pokles cen, bude se po přechodnou dobu týkat spíše hůře situovaných nemovitostí v méně atraktivních lokalitách a bude činit maximálně deset procent. Z více důvodů.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/TRY | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Burza | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | DAX | Devizový trh | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | Index PX | Investice | Investování | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Lot | MACD | MMF | MT4 | MetaTrader | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Open | P/E | Pasiva | Pozice | Průmyslové objednávky | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Support | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Wall Street | Maturity | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Admiral Markets | Indexy | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Eurostat | Facebook | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Centrální bankéři | Delta | Index | Podpora | Průlom | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Brent | CAC40 | Cena | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomická krize | Eura | Exchange | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Investice do akcií | ISM | Koruna posiluje | Kurzy | Lira | Maďarsko | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Reuters | Ropné vrty | Ropy | Sázky | SP500 | Státní rozpočet | Trh | Tržní podíl | Vývoj inflace | WTI | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | ING | Andrej Babiš | CEE | DCF | Indie | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Redukce | ROCE | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | P/E Ratio | QE | Tržní sentiment | Komise | Unicredit | Microsoft | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | TLTRO | PwC | Reporty | Ceny nemovitostí | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Úspěch | Wolfgang Schäuble | Erste Bank | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Yahoo Finance | Earnings | Podnikatelé | Znalost | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Cena kontraktu | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Německý ústavní soud | Firmy | Vývoj měnového páru | Globální finanční krize | Newyorský index S&P 500 | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Světové centrální banky | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | DAX30 | DAX30 CFD | S&P | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Ztráty | Pokles výnosů | Americké indexy | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Saúdská Arábie | Akcionáři | Tesla | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Chevron | Konsensus | Mzdy | Průzkum | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Přebytek ropy | Výnosy | Shazování peněz z vrtulníku | Měnové krize | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | Měny&Sazby | ČTK | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | HDP v eurozóně | Aleš Sosnovský | Generali Investments | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Globální akcie | Trhy dnes | Lockheed Martin | Kartel OPEC | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Forint | Ekonomické krize | Czech Fund | Vývoj těžby ropy | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Trh s ropou | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Jiné měny | EK | Veřejný dluh | Globální index | Hodnota indexu | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Oživení trhu | Podnikové investice | Mezinárodní investoři | Zájem investorů | Americké HDP | Inflační očekávání | CNY | Akcie firmy | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | US500 | Denní graf | Italská vláda | Thomas Cook | Tým FXstreet.cz | Automobilky | Rozpočet | MetaTrader 5 Supreme Edition | Deficit | HDP v USA | Německá vláda | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Data z USA | Ropný kartel OPEC | Index milánské burzy | Bílý dům | Obchod | Pojišťovna VIG | Supreme Edition | Textilka PFNonwovens | PFNonwovens | Firma | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | BAT | SP500 CFD | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Tomáš Vlk | Index DOW | Americký Senát | Co bude | Avast | Skupina OPEC+ | Lagardeová | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Průzkumy | Vicepremiér | Globální trh | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Omezení těžby | Statistika | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Nejistoty | Státy EU | GBP/EUR | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Ústavní soud | Míra | Premiér Babiš | Úroky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Kupní síla | Eurokomisař | Italský premiér | Nejziskovější | AT&T | Dot-com | Bydlení | NERV | Nejlepší akcie | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Růst poptávky | IKEA | Netflix | Daimler | O2 | Miliardy eur | Írán | Irák | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Ifo | Poradenství | Současné trhy | Podnik | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Americké ministerstvo | Měnový pár EUR/CZK | Údaje o HDP | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Kapitalizácia | Firma Avast | Nákaza koronavirem | Trhy | Ursula von der Leyenová | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Slabé měny | Virus | Vir | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Operátor O2 | Mobilní operátor | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | DCF model | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Obchodovanie | Prodávající | London School of Economics | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | České mzdy | Vládní opatření | Londýnský index | Sazby hypoték | Aerolinky | Lufthansa | Profitovat | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Italské dluhopisy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Největší propad | Míra nejistoty | Špatné výsledky | Hlavní ekonom ING | Pokles tuzemské ekonomiky | Chod firem | Šíření viru | Propad poptávky | Spotřebitelé | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Koronavirová krize | Unilever | Zelený plán | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Index ISM | Demokraté | Domácnosti | Neomezené kvantitativní uvolňování | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Graf dne | Peněžní zásoby | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Biliony | Platební neschopnosti | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Ekonomické ukazatele | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Březnová data | Práce | Výraznější pokles | Otázka za miliony | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Omyl | Eni | Patenty | Kvantitativní uvolňování ČNB | Ministři | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Pasiva České národní banky | Eso v rukávu | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení koruny | Úrokové zhodnocení | Síla ČNB | Česká ekonomika letos | Massachusetts | Více peněz | Index US500 | Peníze z vrtulníku | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | BMO | AMC | Before market open | After market close | Market close | Market open | BMO - before market open | AMC - after market close | Procter & Gamble | Remdesivir | Růst daní | USD za barel | S&P500 | Analytik ČSOB | Zelené oživení ekonomik | Průměrná sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů | Sazba hypotečních úvěrů v ČR | Průměrná sazba hypotečních úvěrů v ČR | Evropské indexy | Chudší evropské méně | Branko Milanović | Srbsko-americký ekonom | Evropské méně | Zrušení daně z nabytí | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Lék na COVID-19 | Osobní příjmy | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Americké biofarmaceutické společnosti | Účinný lék | Lék na onemocnění covid-19 | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Společnost Gilead | Akcie padají | Strach ze sankcí | Soudní dvůr | Soud | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Úrok na českých dluhopisech | Vývoj ekonomiky | Dno propadu ekonomiky | Moderna | Společnost Moderna | Biotechnologické investice | Investice v době koronavirové | Farmaceutický byznys | Biotechnologická společnost Moderna | Biotechnologická společnost | Investování do podkladových aktiv | Investice do biotechnologického sektoru | Nákupy vládního dluhu | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Vývoj peněžní zásoby | Krátkodobý dluh | Dluh v zahraniční měně | Propad příjmů | Propad příjmů deviz z turismu | Central Bank of Turkey
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Korelace napříč trhy
Korelace Nasdaq100
Korelace negativní
Korelace středoevropských měn
Korelační aktiva
Korelační koeficient
Korelační obchodování
Korelační strategie
Koronabond
Koronabondy

Následující klíčová slova

Koronavir
Koronavirová doba
Koronavirová ekonomika
Koronavirová epidemie
Koronavirová krize
Koronavirová křivka
Koronavirová nákaza
Koronavirová pandemie
Koronavirové dění
Koronavirové dění ve světě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít