Čtvrtek 02. prosinec 2021 01:38
reklama
Swissquote Bank
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Swissquote Bank
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - E.ON

img

E.ON investuje 27 miliard eur, aby se připravil na přechod k zelené energii

23.11.2021 Německá energetická skupina E.ON do roku 2026 investuje kolem 27 miliard eur (více než 687 miliard Kč), aby připravila distribuční sítě i zákazníky na přechod k obnovitelným zdrojům energie. Firma si také stanovila cíle z hlediska tvorby zisku a plán výplaty dividend. E.ON se tak přidal ke svým rivalům, kteří podobné plány buď již nastínili, nebo se k tomu chystají.
img

Společnost innogy od ledna zvýší ceny elektřiny a plynu

23.11.2021 Společnost innogy od ledna zvýší ceny elektřiny a plynu. Cena plynu vzroste o 15 procent, cena elektřiny naroste o 19 procent. Zákazníků s fixovanou cenou se zvýšení nedotkne. Měsíční platba v typickém rodinném domě stoupne u plynu o 270 korun, u elektřiny o 190 korun, uvedlo innogy v tiskové zprávě.
img

ČEZ: Trh očekává, že cena elektřiny do budoucna klesne, záleží na trhu s plynem

21.10.2021 Trh očekává, že cena elektřiny do budoucna klesne. Velkoobchodní cena s dodávkou příští rok je větší než ta s dodávkou v letech 2023 a 2024. Cenu v následujících měsících bude výrazně ovlivňovat situace na trhu s plynem. Na dnešním setkání s novináři to uvedl místopředseda představenstva polostátní společnosti ČEZ Pavel Cyrani. Velkoobchodní ceny elektřiny a plynu v poslední době vystoupaly do rekordní výše.
img

Dodavatel energií Bohemia Energy končí, měl zhruba 900.000 klientů

13.10.2021 Končí Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v Česku. Skupina se zhruba 900.000 odběrných míst se rozhodla ukončit podnikatelskou činnost a dodávky elektřiny a plynu zákazníkům společností Bohemia Energy, Comfort Energy, Energie ČS, Europe Easy Energy a X Energie. Požádá Energetický regulační úřad o zrušení licencí všech výše uvedených společností. Firma o tom dnes informovala ČTK. Uvedla, že zákazníci se nemusí obávat, že by zůstali bez energií, dodávky jim zajistí takzvaný dodavatel poslední instance - tj. hlavní dodavatel na daném distribučním území. Podle společnosti je důvodem přetrvávající extrémní růst cen energií na velkoobchodních trzích.
img

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk na pět miliard Kč

29.07.2021 Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 5,03 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o 500 milionů. Firma EG.D, dříve E.ON Distribuce, má za sebou loni rekordní investice. Vyplývá to z výroční zprávy. O výsledcích dnes informoval Ekonomický deník.
img

ČEZ dokončil prodej bulharských aktiv, v arbitráži proti Bulharsku pokračuje

27.07.2021 Energetická skupina ČEZ dokončila prodej svých bulharských aktiv, kupující bulharská finanční společnost Eurohold jí zaplatila 335 milionů eur (asi 8,6 miliardy korun). ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. V mezinárodní investiční arbitráži, kterou společnost ČEZ vede proti bulharskému státu od roku 2016, firma podle mluvčího pokračuje.
C:\fakepath\13may-electricity-prices-bulb-graph_medium.jpg

Jak profitovat na rostoucích cenách elektřiny?

25.06.2021 Kombinace vysoké poptávky v průmyslu spolu s rostoucími cenami uhlí, plynu a emisních povolenek vyhnala cenu elektřiny na evropském trhu na 13letá maxima. Tento nárůst se během druhého pololetí promítne i do maloobchodních cen, takže zvýšení ceny elektřiny v dnešním všeobecně inflačním prostředí pocítíme všichni. Dá se nějak tento trend zobchodovat?
C:\fakepath\akcie-14032021.png

Využije dlouhodobý investor do akcií technickou analýzu?

13.03.2021 K napsání tohoto článku mne vedlo shlédnutí streamového videa jednoho nejmenovaného zpravodajského portálu pro investory, jehož tématem byla technická analýza praktikovaná na cenách akcií. Hostem moderátora byl technický analytik, který předvedl standardní výkon na denních grafech. Vzhledem k reakcím sledujících právě tento fakt mohl být kamenem úrazu. V některých případech diváci vzhledem k dotazům očekávali od technické analýzy něco co nemohli dostat. Jiní sledující rovnou vyjádřili svůj negativní názor. Dlouhodobí investoři všeobecně neuznávají technickou analýzu. Věřím, že z jejich pohledu musí analýza denního grafu vypadat poněkud směšně vzhedem k tomu, že jejich cílem je vlastnit akcie v některých případech ideálně doživotně. Pohled na cenu při nákupu akcií beru v úvahu. Osobně bych měl problém vlastnit akcii s vědomím, že jsem nakoupil desetileté high... Co sleduji před nákupem akcie na cenovém grafu a co z technické analýzy používám si povíme dnes.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
img

Joe Biden je prezidentem. Jaké změny čekájí USA? Rusnok: Česku hrozí recese s dvojím dnem

22.01.2021 Podle agentury IHS Markit v lednu klesla dle předstihových ukazatelů PMI (index nákupních manažerů) podnikatelská aktivita v eurozóně. Celkový kompozit se snížil pro eurozónu z 49,1 b. na 47,5 b. Dílčí PMI pro sektor služeb oslabil z prosincových 46,4 b. na 45 b. Hlavním důvodem je zhoršení obecné nálady kvůli přetrvávající pandemii a restriktivním opatřením ve všech zemích unie.
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
img

Demokráté ovládli Bílý dům, Senát i Kongres. ČNB zvažuje zvýšení sazeb již tento rok

08.01.2021 Představitelé OPEC+ se dohodli, že v příštích dvou měsících sníží těžbu černého zlata. Konkrétně Saudská Arábie se zavázala, že sníží svoji těžbu až o jeden milion barelů denně. Naopak Rusko či Kazachstán dohromady zvýší těžbu v únoru o 75 tisíc barelů denně a v následujícím měsíci zvednou těžbu taktéž o 75 tisíc barelů. Ostatní členové OPEC slíbili zachování těžebních limitů.
img

Překvapivý konec roku 2020: Akciové trhy i bitcoin na maximech. Tvrdý brexit je ze hry

31.12.2020 Stimulační balíček je na světě. Donald Trump podepsal dlouho navrhovaný zákon o podpoře pro občany USA. Podpora v rozsahu 2,3 bilionu dolarů zajistí s nejvyšší pravděpodobností americkým domácnostem jednorázový šek na 600 dolarů a prodloužení výplat v podpoře v nezaměstnanosti o jedenáct týdnů. Všechny tři hlavní americké indexy nejen díky této zprávě dosáhly intradenních rekordních maxim.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020  Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí zaznamenala mezikvartální růst o 16 %, což vedlo k částečnému anulování...
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Fed zvýšil očekávaný růst ekonomiky na 2021. Rusnok varuje před stále velkými riziky

18.12.2020 Ratingová agentura S&P tento týden varovala, že pokud by došlo ke tvrdému brexitu (bez dohody), pak pravděpodobně přikročí ke snížení ratingu Velké Británie. Aktuální rating je AA a stabilní výhled. Ke snížení ratingu by mohlo dojít především kvůli nedostupnosti britského zboží a služeb na klíčových evropských trzích.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
img

Index DAX: Vše co musíte vědět o nejznámějším evropském indexu

10.12.2020 Index DAX 30 (dále jen DAX) je jedním z nejznámějších a největších evropských akciových indexů. V současné chvíli pod něj spadá 30 největších německých akciových společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu. Dle vývoje tohoto indexu se často určuje vývoj německé a evropské ekonomiky.
img

Britové začínají jako první očkovat proti koronaviru. Vývoj ekonomiky USA je dobrý, říká Powell

04.12.2020 Tento týden dorazily dobré fundamentální zprávy z Číny, když čínský statistický úřad zveřejnil, že aktivita v tamních továrnách v listopadu vzrostla nejvíce za tři roky. Zpracovatelský sektor se dokonce již nachází nad úrovní před příchodem coronaviru. Index nákupních manažerů (PMI) tedy v listopadu vzrostl z říjnových 51,4 bodu na 52,1 bodu.
img

Elektřina příští rok zlevní i podle Energetického regulačního úřadu. Právě teď může být nejlepší doba pro fixaci cen elektřiny, neboť roste pravděpodobnost brzkého vyvinutí účinné koronavirové vakcíny

30.11.2020 Cena elektřiny klesá, ale brzy už tomu tak být nemusí. Velcí dodavatelé elektřiny v čele s podnikem ČEZ od posledního čtvrtletí letošního roku zlevňují své dodávky domácnostem, menší dodavatelé se postupně přidávají. Důvodem je pandemie koronaviru, která celosvětově srazila ceny energií kvůli slabší globální poptávce.
img

Ekonomika USA zaznamenala v Q3 rekordní růst o 33,1 %. Trump se smiřuje s prezidentskou porážkou

27.11.2020 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil první členy své vlády. Ministryní financí se má stát Janet Yellenová, která v minulosti vykonávala funkci guvernérky Fedu. Jednalo by se tak o první ženu, která by zastávala tuto funkci.
img

Japonská ekonomika stoupla rekordně o 21,4 %. Joe Biden plánuje vládní pomoc USA

20.11.2020 Při pondělním jednání zástupců zemí Evropské unie ohledně přijetí rozpočtů na období 2021 – 2027 se maďarští a polští zástupci rozhodli zablokovat schválení toho rozpočtu. Oběma zemím vadí, že vyplácení peněz z evropských fondů bude podmíněné dodržováním principů právního demokratického státu.
img

Trump hrozí Číně a zavádí nové restrikce. Rekordní růst HDP Velké Británie o 15,5 %

13.11.2020 Šéf americké obchodní komory Thomas Donohue v pondělí oznámil, že malé podniky nemohou čekat další tři měsíce, než se Kongres dohodne na další pomoci. Americké firmy jsou ochotné začít spolupracovat s vítězem prezidentských voleb Joem Bidenem na rychlejší podpoře ekonomiky, dodal Donohue. Turecká lira zaznamenala v pondělní obchodní seanci největší nárůst od loňského března. Analytici připisují posílení TRY sobotní výměně guvernéra centrální banky a nedělní rezignaci ministra financí, který je mimochodem Erdoganův zeď.
img

Boj o americký senát pokračuje

11.11.2020 Dnešní kalendář je z pohledu ekonomických dat prázdný. Jedinou událostí bude projev prezidentky ECB Lagarde na fóru ECB. Lze předpokládat další komentář v holubičím tónu, jelikož pandemická situace v Evropě se zhoršuje a inflace je utlumená.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky Nového Zélandu, Británie a USA v centru pozornosti

09.11.2020 Mezitím co se obchodníci a investoři zvládli vypořádat s tím, že se Joe Biden stal 46. prezidentem Spojených států, začíná další týden ekonomických událostí. I když je týden relativně slabý ve srovnání s posledními několika měsíci, mohl by se přesto podílet na pohybech na trhu.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

HDP Číny vzrostlo o 4,9 % za Q3. Rusko odmítá zavést tvrdá koronavirová opatření

23.10.2020 Z pondělních zveřejněných údajů Eurostatem vyplývá, že jsou Češi v rámci EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. V roce 2019 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 12,5 % obyvatel České republiky, což je hluboko pod průměrem EU, který činí okolo 21 %.
img

Dohoda o Brexitu v nedohlednu. Rusko hrozí EU odvetou za uvalené sankce

16.10.2020 V pondělí vydal Český statistický úřad informace ohledně zářijové inflace v České republice. Index spotřebitelských cen mírně poklesl ze srpnových 3,3 % na 3,2 %. Ekonomové a analytici přitom očekávali růst na 3,5 %. ČNB dokonce predikovala inflaci na úrovní 3,6 %.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
C:\fakepath\obrazek2.jpg

Oživenie na pražskej burze

17.09.2020 Vyzerá to tak, že po rokoch trápenia konečne prichádza k oživeniu na pražskej burze, za čo môžeme vďačiť viacerým vstupom na burzu. Pozrime sa na to o aké firmy sa jedná a čo by to mohlo do budúcna spôsobiť.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Emise IT společnosti eMan, která se dnes začala obchodovat na trhu START, zaznamenala rekordní objem obchodů i růst kurzu.

04.09.2020 Emise IT společnosti eMan, která v pondělí úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií, se dnes začala obchodovat na trhu START pražské burzy. Historicky nejúspěšnější IPO na trhu START zaznamelo hned první obchodní den další rekord. Obchodování bylo zahájeno za upisovací cenu 51 Kč a ukončilo obchodování na 60 Kč. Nárůst kurzu byl tedy o 17,65 %. Celkový objem obchodů činil 2,79 mil. Kč.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
C:\fakepath\emaqn-26082020-lv.gif

Investoři podali objednávky na 83 procent akcií emise eMan

26.08.2020 O akcie softwarové společnosti eMan je na trhu Start pražské burzy zájem. Investoři podali od 17. srpna objednávky na 83 procent akcií z celé emise. Firma, která hodlá nabídnout až 47procentní podíl, tj. až 914.000 akcií, o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Softwarová fima eMan nabízí akcie na trhu pražské burzy Start

17.08.2020 Softwarová společnost eMan získala povolení České národní banky ke vstupu na trh Start pražské burzy. Firma hodlá nabídnout až 47procentní podíl, tj. až 914.000 akcií. ČTK o tom dnes informoval spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Jiří Horyna.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Ranní nadhoz - Očekávaný růst průmyslové výroby v eurozóně

12.08.2020 Z Německa včera přišly další dobré zprávy, když tamní ZEW index očekávání namísto předpokládaného mírného poklesu poskočil vzhůru. Po červencových 59,3 bodech jsme se tak dočkali hodnoty 71,5, což je nejlepší skóre od roku 2004. Mezi německými investory tak evidentně zavládlo přesvědčení, že jejich zemi na půlročním horizontu čeká razantní ekonomické zotavení. Opačný průběh pak mělo zveřejnění druhé složky ZEW indexu, tedy hodnocení aktuální situace. Zde se namísto zlepšení dostavil další propad a index tak zůstává na bídných -81,3, tedy poblíž historického minima.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Největšího distributora plynu v Česku získává podnik blízký Viktoru Orbánovi

12.07.2020 Novým vlastníkem energetické skupiny Innogy, největšího distributora plynu v Česku, bude maďarský státní podnik MVM. Firmu odkoupí od německé společnosti E.ON.
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Interactive Brokers | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Fiskální politika | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Grafy | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Lot | MMF | MT4 | Margin | MetaTrader | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Spot | Ticker | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | NZD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Sázka | Zkušenosti | Euforie | Výsledky | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Euronext | RBNZ | ČSOB | Partners | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | NZDUSD | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Přenos | Akcie Erste | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Brokers | Burza cenných papírů Praha | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | ČNB euro | DAX 30 | Do čeho investovat | Dolar | Dow Jones index | Ekonomika Japonska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index PMI | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Oslabování koruny | PayPal | Penzijní společnosti | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Tesla Motors | Trh | Trh s akciemi | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | ZEW | ING | Trading Central | Buffett | Andrej Babiš | Centrální depozitář | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | ROCE | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Contract | Kontrakt | Volby | Genesis | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Investment | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | Institut ZEW | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Westpac | CME Group | Home Credit | Caterpillar | DIW | Členové OPEC | Macquarie | TLTRO | NATO | TD Ameritrade | Barrick Gold | BBC | Reálný obchodní účet | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Yahoo Finance | Energie | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Referendum | Ekonomická aktivita | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | České firmy | IHS | Xetra | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Britské hospodářství | S&P Global | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Britské banky | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Eurex | Index AEX | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | CzechInvest | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | E*Trade | Tesla | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | BDO | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Snížení úrokových sazeb | Měnové stimulace | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Softbank | Čínský statistický úřad | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | IHS Markit | ex | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Vstup na burzu | BBVA | ING Groep NV | IBKR | Trade Financial | Jerome Powell | Backwardation | LYNX Trading | Power Exchange Central Europe (PXE) | Estee Lauder | Lithium | Investiční skupiny | Zlatá koruna | Obchodování na trzích | Airbnb | Burzovní trh | Burzovní trh START | Ekonomické výsledky | FinTech | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Turecké liry | Výplaty dividend | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Trh Start | Czech Fund | Profesionální obchodník | Trendové čáry | Finanční skupina | Cena plynu | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Posilování eura | Starteepo | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Ropný kartel | Obchodování na burzách | Inven Capital | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Státní fond | Akcie herních vývojářů | IPO Airbnb | IPO Instacart | PINS | Uber Technologies | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Beyond Meat | Obavy investorů | Splácení dluhu | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Infineon | Infineon Technologies | Očekávání do budoucna | Odhad růstu ekonomiky | Sharpe ratio | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | iFX | Guvernér Fedu | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Digitální daň | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Zprávy z Německa | Oživení ekonomiky | AMZN | MDAX | Thyssenkrupp | Depozitní sazby | PPF | Majitel firmy | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Úpis akcií | UCITS | iShares | Energetické firmy | GOOGL | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | ByteDance | TikTok | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | AEX index | Snížení úrokové sazby | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Objem | Ropný kartel OPEC | Bílý dům | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Skupina ČEZ | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Celkový objem obchodů | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Největší pokles | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | INTC | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | 5G | Švýcarská ekonomika | Finanční rezervy | Naše ekonomika | České hospodářství | Zveřejněná data | Christine Lagardová | EET | Predikce vývoje | E-shopy | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Cena za akcii | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Koruna zpevnila | Prohlášení | Yahoo | Moskva | Ford Motor | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | NN Group | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | Vivendi | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Accor | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Skupina AXA | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Europoslanci | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Dot-com | Uber | Česká zbrojovka | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Roční růst | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Izraelská ekonomika | Vývoj měnové politiky | Aktivita zpracovatelského sektoru | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Hospodaření | Zbrojovky | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Černé labutě | Dlouhodobí investoři | Objem objednávek | Američané | Exact Sciences | Altria Group | Netflix | NFLX | Dobrá data | Washington | Daimler | Apache | O2 | Miliardy eur | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | ČNB Vojtěch Benda | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Google | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Pokles | Situace | Zdražovat | Provozní zisk | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | DISH | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Správce daně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Student Agency | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Sazby beze změny | SEC | America first | NFP | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Prodávající | Galapagos | Biogen | Hospodářství Evropské unie | Inflace v lednu | Marek Mora | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Empire State Index | TWTR | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Prudký propad | FinTech akcie | Index aktivity | Šéfka ECB | Caixin/Markit | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Nástroje měnové politiky | Extrémní růst | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Růst průmyslové výroby v eurozóně | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Další vývoj | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Členové bankovní rady | Největší pády | Kabinet | Guvernér Rusnok | Vlastnit akcie | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Fiskální balíček | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Historie | Úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Příležitosti k nákupu | Národní rozvojový fond | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Fundament | Výrobce letadel | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Německý akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Růst | Tvorby zisku | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Počet Američanů žádajících o podporu | Potenciál | Evropský parlament | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Bulharsko | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | Člen představenstva | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Nvidia Corp | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Podíl na trhu | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Radovan Vítek | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | EP | Remdesivir | Malé podniky | ZEW index ekonomického sentimentu | Propad ceny | Trade | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Reddit | Debata | Tweety | Spotřebitelská nálada v Německu | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Největší propady | Amundi | Nové zakázky | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cestování | 3M | Propad exportu | Prudké pohyby | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Gilead | Dopravci | ISM pro sektor služeb | Soudní dvůr | Soud | Aktivita v americkém sektoru služeb | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Hrubý provozní zisk | Australský premiér | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Průmyslová výroba v Itálii | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Merck KGaA | Merck | RBI | Wienerberger | Rekordní propad | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Advance Auto Parts | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Eli Lilly | LLY | AZN | Lesy ČR | Kupci | Čínské hospodářství | Renault | Josh Frydenberg | Fischer | Umělé inteligence | Hikvision | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Ztráty zaměstnání | OKD | Mondelez | JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Stravenkový paušál | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Skupina Starteepo | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | PEPP | Genesis Capital | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Bohemia Interactive | Studio Bohemia Interactive | Antivirus | Kvalitní akcie | Square | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Rekordní pokles | Nikola | Teorie černé labutě | Národní rozpočtová rada | Canopy Growth | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | APA | Plán investic | Sanofi | Stimulační balík | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Výplata | Markus Braun | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Index průmyslové výroby | Společnost Wirecard | Představenstvo | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Firma ČEZ | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | Vlna koronaviru | Skupina Smartwings | ASM International | Fintech společnosti | TTWO | Novavax | Michal Lukáč | Sony | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Ceny emisních povolenek | KLM | Ocenění | Peugeot | Citroën | Americký maloobchod | Investice do robotiky | Ceny | Praha | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Spotřební daně | Akcie těžařů | Celkový výsledek | Zlatá horečka | COVID III | Největší propady HDP | Propady HDP zemí | Odhad růstu HDP | Důvěra | Obnovení růstu | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Odhad vývoje ekonomiky | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | WeCHat | Mluvčí ČEZ | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Prezidentské volby USA | VHM | eMan | Fima eMan | Softwarová fima | Jiří Horyna | eMan Solutions LLC | eMan Solutions | Pandemická situace | Pokles tržeb | Investice do vodíku | PLUG | Plug Power | Air Liquide | Adyen | Airbus Group | Akcie softwarové společnosti | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Oblasti odporu | Výrobní sektor | Výrobní index | Společnost eMan | IT společnosti | Emise IT společnosti | Pražská teplárenská | Southwest Airlines | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | TSLA | Nvidia | Qualcomm | VOW3 | Jošihide Suga | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Pilulka.cz | PX START | Budoucí vývoj | Nákup cenných papírů | Zhoršení pandemie | Program Antivirus | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Žádosti o podporu v USA | Klimatický plán | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Omezení výplaty dividend | Fiskální pomoc | Marathon | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Lockdown | Měnový fond | AEX | Jens Klatt | Americké prezidentské volby | Walgreens | Akcie Sony | Koncern | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Volby USA | Volby USA 2020 | Dobrý byznys | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | ALV | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | CSCO | Tržní výhled | Zpochybnění výsledku | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | GLE | Klesající dolar | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | China Telecom | China Mobile | Týdenní tržní výhled | Nová vakcína | Letecká doprava | Snižování cel | Česká televize | Praktické tipy | Proražení | Daňový balíček | Investice do vody | GME | GameStop | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Očkování | Finanční společnost | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | MGM | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Stimulační balíček | Volby v Georgii | Zvýšení ceny | Brands | Tržby z prodeje | Shopify | USCBC | Acacia Communications | Bidenův stimulační balík | WU | Inaugurace | Situace na trhu | Philips | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | PEP | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Velké investiční fondy | Express | Anheuser-Busch inBev | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | SPWR | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | Banco Santander | Akcie růstových firem | Akcie dividendových firem | Vývoj ceny akcií | Vývoj ceny akcií firmy BMW | Vývoj ceny akcií firmy Tesla | Extrémní propad ceny | Vývoj ceny akcií firmy E.ON | Dlouhodobý investor | Investor do akcií | Power Exchange Central Europe | Verizon | Santander | Goldman Sachs Group | Vývoj ceny emisních povolenek | Vývoj ceny elektřiny | Plány | Cíle | Dekarbonizace | Prodej | McDonald's | Regulační úřad | ICT | Jak profitovat | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Nákup futures | Futures na samotnou elektřinu | Cena akcie ČEZ | Eurohold | Společnost Eurohold | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | Iberdrola | Výroční zprávy | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Prodej bulharských aktiv | Bulharská finanční společnost | Free Energy Project Oreshets | Odchod ČEZ z Bulharska | Celkový příjem ČEZ | Příjem ČEZ | Tomáš Pleskač | ČEZ Tomáš Pleskač | Člen představenstva ČEZ | Bulharský stát | Liberalizace trhu | Bulharský trh | EVN | Balkán | Eurohold Bulgaria AD | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | E.ON ČR | EG.D | E.ON Energie | E.ON Distribuce | Klíčové společnosti | HICP | KBC Group | Koninklijke Ahold Delhaize | Home Depot | CRH | Společnosti | Opatření | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Airbus SE | BNP | Gamble | Bohemia Energy | Allianz SE | Společnost | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Lockdowny | TIM | Společnost innogy | Innogy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Enron: The Smartest Guys in the Room
Enterprise Ethereum Alliance
Enterprise value (EV)
Envelopes
Enverus
Enviromental, Social and Governance
Enzo Ferrari
EOCFX
EOD
EogScoin

Následující klíčová slova

E.ON ČR
E.ON Distribuce
E.ON Energie
EONIA
EOS
EOSBTC
EOS CFD
EOS (EOS CFD)
EOS/USD
EOS/USD (EOS)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Interactive Brokers
Potvrďte prosím... Zavřít