Pátek 16. duben 2021 01:40
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Dow Jones index

img

Trump podkopává na twitteru Covid stimulus

23.12.2020 Po těžkém začátku týdne, uprostřed obav z nového kmene koronaviru, se americké akciové trhy vrátily zpět poté, co Kongres i Senát urychlily návrh zákona o osvobození od Covid ve výši 900 miliard dolarů, jenž dostal malou opozici.
img

Index DAX: Vše co musíte vědět o nejznámějším evropském indexu

10.12.2020 Index DAX 30 (dále jen DAX) je jedním z nejznámějších a největších evropských akciových indexů. V současné chvíli pod něj spadá 30 největších německých akciových společností obchodovaných na burze ve Frankfurtu. Dle vývoje tohoto indexu se často určuje vývoj německé a evropské ekonomiky.
img

Rozbřesk: Tento týden rozhodne o dalším osudu pandemie v Česku

19.10.2020 Druhá vlna pandemie zatím v Česku podle posledních čísel nepolevuje - máme za sebou rekordní sobotu i neděli. A o dalším osudu vládních karanténních opatření rozhodnou pandemická čísla z tohoto týdne. I když však přírůstky nově nakažených poleví a Česko se vyhne úplnému uzavření ekonomiky (lockdownu) sázky na uvolnění opatření již 2. listopadu jsou nerealistické.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
C:\fakepath\graf3.png

Ako reagujú indexy S&P500, Dow Jones a Bitcoin na znepokojivú situáciu vo svete?

29.01.2020 Ako prvú vám ukážem analýzu idenxu S&P. Index dokončil poslednú piatu vlnu cyklu vo vyznačenej zóne a dosiahol tak aj nové ATH pre tento rok (cca 3338 bodov). Podľa očakávaní sa aktuálne index nachádza v korekcii resp. prvej vlne A, ktorú som rozobral do menšej podvlny ABC v krúžku. Vo vyznačenej zóne medzi impulznou vlnou 3 a 4 očakávam ustálenie a pullback vlny B. Celkový ciel pre korekciu typu ABC očakávam niekde do zóny medzi korekčnými úrovňami 0.382 a 0.5. Záleží to aj podľa toho, aký veľký bude pullback vlny B. Na základe toho budem vedieť potom presnejšie určiť dlžku korekcie.
img

Wall Street – jeho historie a největší pády

16.01.2020 Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
C:\fakepath\what-is-copy-trading-1.jpg

Moje obchody: Short na indexech a nákupy na forexu

06.12.2019 Horší americká data z posledních dnů (ISM PMI, ADP) a Trumpovo prohlášení o možnosti odložení dohody s Čínou po volbách poslala nadhodnocené americké indexy v první polovině týdne strmě dolů.
img

AEX index – zjistěte vše o nizozemském akciovém indexu

31.10.2019 AEX index je často považován za ukazatel stavu nizozemské ekonomiky. Když se však podíváme na vážení podílů v indexu, je nápadné, že AEX není pro mnoho investorů ideálním měřítkem. Jakou vypovídací hodnotu má pro investory skutečně tento nejdůležitější nizozemský index?
img

Euro Stoxx 50 – Vše o nejdůležitějším evropském akciovém indexu

16.10.2019 Index Euro Stoxx 50 je měřítkem rozvoje evropského akciového trhu a vlajkovou lodí eurozóny pro mezinárodní investory. Jedná se o nesmírně důležitý ukazatel (benchmarkový index) pro fondy investující v Evropě. Slouží také jako základ pro deriváty všeho druhu, od klasických termínovaných smluv až po ETF. V následujícím článku naleznete vše, co potřebujete vědět o jednom z nejdůležitějších evropském akciovém indexu.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
img

Na burze teče krev. Řidiči mohou mít škodolibou radost

15.08.2019 Na konci loňského roku společnost BH Securities upozorňovala, že výnosová křivka zaznamenala zcela mimořádnou situaci. Poprvé od roku 2007 se výnosy na dvouletých a pětiletých amerických vládních dluhopisech vyrovnaly. Tato situace nám naznačovala, že investoři projevují zvýšený zájem o dlouhodobé dluhopisy, čímž stlačují jejich výnosy. Většinou se tak děje v situacích, kdy trh věří, že se v budoucnu začnou snižovat úrokové sazby v ekonomice. Následující vývoj ve Spojených státech nám ukázal, že se tak skutečně stalo.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
img

Rozbřesk: Končí doba snižování státních dluhů

21.02.2019 ČR byla i v roce 2018 jednou z nejméně zadlužených zemí EU. Sice ještě nejsou k dispozici výsledky hospodaření celých veřejných financí, nicméně vývoj státního rozpočtu a především pak státního dluhu už o lecčems napověděl. Od roku 2013, kdy bylo zadlužení státu doposud historicky nejvyšší, tak s přestávkami docházelo k poklesu dluhu až na aktuálních 1,6 bilionu korun. V poměru k HDP jde o pokles o zhruba 11 procentních bodů až na přibližně 30 % HDP, kde byl dluh naposledy v roce 2009, kdy ekonomika zažila prudký propad. Z pohledu vlastního zadlužení tak ČR vstupuje do fáze očekávaného zpomalení hospodářského růstu s malým zadlužením a to větší kredibilitou a tudíž i flexibilitou.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Mayová odložila hlasování o Brexitu - tržní analýza 11.12.2018

11.12.2018 Tereza Mayová včera odložila hlasování o Brexitu v britském parlamentu. Jednoduchou matematikou můžeme zjistit, že by 320 potřebných hlasů nezískala. Uvnitř své strany má kolem 315 členů, avšak jedna třetina by hlasovala proti dohodě. To by znamenalo, že by se hlasy musely sehnat jinde, a to by bylo dost těžké. Mayová tak odložila svůj rozsudek na neznámo kdy. Hlasování v Parlamentu může proběhnout až po Novém roce, vláda se nyní připravuje i na vystoupení Británie bez dohody. Mayová chce nyní jet zpět do Bruselu a vyjednávat především o irských hranicích, avšak evropští politici z tohoto přístupu nejsou moc nadšení a nejsou otevřeni debatě pouze na toto téma.
img

​Data z US trhu práce - tržní analýza 10.12.2018

10.12.2018 Kartel OPEC a další státy, především Rusko, se dohodly na snížení produkce ropy, a to celkově o 1,2 milionu barelů ropy za den. OPEC sníží produkci o 800 tisíc a Rusko o 400 tisíc barelů ropy za den. Cena ropy BRENT a WTI v pátek vyskočila, avšak nyní se obchoduje pod významnými předchozími rezistencemi. Na uptrend na ropě si tak budeme muset ještě chvíli počkat. Minulý týden byl také milníkem pro Spojené státy, které se staly čistým vývozcem ropy.
img

​Meeting OPECU a NFP - tržní analýza 7.12.2018

07.12.2018 Od včerejšího dne probíhá zasedání OPEC, kde se jednotliví členové dohadují na snížení produkce ropy. Přijatelný výsledek je snížení o 1 mil. barelů ropy za den, avšak jednotliví členové se na snížení zatím nedohodli. Diskuse probíhají také s Ruskem, které snižovat produkci nechce, pouze o 50 % z navrhovaných 300 tisíc barelů ropy/den. Oznámení o přesném snížení obdržíme snad dnes po jejich meetingu, který stále probíhá. Snižování produkce se nelíbí Trumpovi. Nižší produkce znamená vyšší ceny ropy, které mohou způsobit inflační tlaky a vyšší inflace znamená zvyšování sazeb FEDem.
img

​USA a Čína v obchodním příměří – tržní analýza 3.12.2018

03.12.2018 Proběhl úspěšně, především pro USA a Čínu. Prezident Donald Trump zahájil vyjednávání s čínským protějškem Si-Ťin Pchingem. Nakonec se dohodly na 90denním obchodním příměří, kdy nebudou navyšovat cla. Čína mimo jiné souhlasila se snížením a odstraněním cel na dovoz osobních vozů z USA, které jsou nyní na 40 %. Od 1. ledna měly být zvýšeny cla ve výši 200 miliard USD na import čínského zboží do USA, každopádně s obchodním příměřím toto rozhodnutí padá. Avšak Trump prohlásil, že pokud nebude dosaženo dohody do 90 dní, cla na čínské zboží budou zvednuta na 25 % z aktuálních 10 %.
img

Historie obchodování na burze – jak to začalo?

30.11.2018 Začínající investoři si pravděpodobně nedokáží představit jinou formu obchodování na burze, než současnou formu prostřednictvím platformy. Nicméně burza za svou historii urazila obrovskou cestu, než dorazila ke svojí současné podobě.
img

​Dohoda o Brexitu v Bruselu uspěla – tržní analýza 26.11.2018

26.11.2018 Dohoda o Brexitu v Bruselu uspěla. Někteří evropští zástupci projevili svou lítost, avšak zmínili, že je dohoda velice vyvážení pro obě strany a je to nejlepší dohoda pro Spojené království. Avšak tím Brexit nekončí. Příští měsíc bude dohoda schvalována britským parlamentem, v němž je spoustu odpůrců Brexitu a dohody. Pokud dohodu schválí, vše proběhne celkem hladce, pokud nikoliv, může dojít k několika scénářům, které se i probíraly v Bruselu tento víkend. Může být vyhlášeno druhé referendum o Brexitu, mohou být předčasné volby, dohoda se může pozměnit opětovným vyjednáváním obou stran nebo UK opustí EU natvrdo.
img

​US akciové indexy stále klesají – tržní analýza 22.11.2018

22.11.2018 Pokračují v mírném poklesu. Dow Jones Index míří opět k důležitému supportu 24138 bodů. Pokud tento support nevydrží, cesta povede k dalším supportům 23668 bodů a 23145 bodů, což je low z února tohoto roku. Index S&P500 také oslabuje a nyní bude bojovat o support 2631 bodů. Největší poklesy zanzamenal technologický index Nasdaq 100, který je nyní u hladiny 6525 bodů, což je nejvyšší cena za rok 2017. Jakmile bude tato hladina výrazně prolomena, můžeme očekávat větší propad.
img

Trhy zachvátily výprodeje technologických firem

20.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech ukončily první obchodní den tohoto týdne výraznými ztrátami. Průmyslový Dow Jones index oslabil o 1,6 %, S&P 500 ztratil 1,7 % a technologický Nasdaq se propadl o celá 3 %. Celý propad včera odstartovala společnost Apple, když oznámila snížení výrobních objednávek na nové modely iPhone. Pro některé snížila výrobu až o třetinu oproti původnímu záměru výroby. Tyto zprávy s sebou stáhly do ztrát i dodavatelské firmy a celé technologické odvětví. Samotný Apple včera odepsal 4 % ze své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 včera nejhůře dopadly již zmíněné technologické firmy (-3,8 %) následované výrobci luxusního zboží (-2,7 %) a telekomunikačními společnostmi (-2,6 %). Dařilo se pouze síťovým odvětvím (+0,5 %) a realitním developerům (+0,4 %).
img

Ranní zpráva z akciového trhu 19.11.2018

19.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely páteční obchodování spíše ziskově. Průmyslový Dow Jones index posílil o 0,5 %, S&P 500 vzrostl o 0,2 % a technologický Nasdaq se jako jediný dostal do ztráty necelých dvou desetin procenta. Za celý týden si americké akciové trhy odepsaly okolo 1,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 v pátek nejlépe dopadli realitní developeři (+1,4 %), síťová odvětví (+1,3 %) či energetické společnosti (+1,1 %). Na opačné straně se nacházeli výrobci luxusního zboží (-0,5 %) nebo telekomunikační společnosti, které přišly o 0,4 % své hodnoty.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 9.11.2018

09.11.2018 Akciové trhy ve Spojených státech včera částečně korigovaly středeční růst. Průmyslový Dow Jones index posílil o čtyři setiny procenta, S&P 500 oslabil o 0,3 % a technologický Nasdaq ztratil 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejhůře dopadly energetické společnosti, které přišly o 2,2 % své hodnoty. Důvodem byl včerejší pokles cen ropy na světových trzích z přibližně 72 USD za barel na necelých 71 USD za barel. Nedařilo se ani telekomunikačním společnostem (-0,9 %) či zpracovatelům komodit (-0,5 %). Nejúspěšněji včerejšek zakončily finanční instituce se ziskem 0,3 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 8.11.2018

08.11.2018 Povolební atmosféra ve Spojených státech vyhnala akciové trhy vzhůru. Průmyslový Dow Jones index a S&P 500 si shodně polepšily o 2,1 %. Technologický Nasdaq si připsal dokonce 2,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejziskovějšími odvětvími se stali výrobci luxusního zboží (+3,2 %) a farmaceutické firmy (+2,9 %). Nejmenší zisky si připsali výrobci nezbytného zboží, a to 0,6 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 7.11.2018

07.11.2018 Americké akciové trhy si včera připsaly zisky. Průmyslový Dow Jones index si polepšil o 0,7 %, S&P 500 a technologický Nasdaq shodně získaly po 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejziskovějšími odvětvími se stali zpracovatelé komodit (+1,4 %) a průmyslové podniky (+1,1 %). Nejmenší zisky si připsaly energetické společnosti, a to 0,3 %. Včera proběhly ve Spojených státech volby do Kongresu, který se skládá ze dvou komor. Sněmovnu reprezentantů se podařilo vybojovat demokratům, zatímco Senát obhájili republikáni.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 6.11.2018

06.11.2018 Americké akcie zahájily obchodní týden vcelku pozitivně. Průmyslový Dow Jones index si polepšil o 0,8 %, S&P 500 si připsal 0,6 % a pouze technologický Nasdaq utrpěl ztrátu ve výši 0,4 %. Nejziskovějšími odvětvími se stali realitní developeři (+1,7 %) a energetické společnosti (+1,6 %). Na opačné straně se nacházely telekomunikační a technologické firmy, které odepsaly 0,3 %, respektive 0,2 %. Nebýt snížení ratingu pro společnost Apple od investiční společnosti Rosenblatt Securities, tak by si indexy připsaly ještě o trochu vyšší zisky. Apple totiž včera ztratil přes 2,8 %.
img

Index Nasdaq – jeden z nejvíce sledovaných indexů v USA

02.11.2018 Index Nasdaq, neboli Nasdaq Composite, je index všech cenných papírů, které se obchodují na americké burze NASDAQ. Spolu s indexem Dow Jones a S&P 500 je třetím nejvíce sledovaným indexem v USA. Vzhledem k tomu, že se na burze NASDAQ obchodují z velké části technologické tituly, je i vývoj ceny indexu Nasdaq Composite silně ovlivněn právě vývojem technologického sektoru.
img

Index Nasdaq – Vše co musíte vědět o US technologickém indexu

01.11.2018 Index Nasdaq, neboli Nasdaq Composite, je index všech cenných papírů, které se obchodují na americké burze NASDAQ. Spolu s indexem Dow Jones a S&P 500 je třetím nejvíce sledovaným indexem v USA. Vzhledem k tomu, že se na burze NASDAQ obchodují z velké části technologické tituly, je i vývoj ceny indexu Nasdaq Composite silně ovlivněn právě vývojem technologického sektoru.
img

Pohled tradera na americké akciové indexy a měnový pár EUR/USD

28.10.2018 Americké akciové indexy předvedly za poslední 3 týdny propad o 10 % +/- a umazaly tak nejen předcházející několikaměsíční růst, ale i veškeré letošní zisky. I když americké akciové indexy považuji již dlouhou dobu za nadhodnocené a nyní se již může jevit, že se dočkáme dalších propadů, očekávám nyní spíše brzké zastavení propadů a minimálně větší korekci nahoru či i možný obrat k růstu.
img

Index S&P 500 – jeden z nejdůležitějších indexů v USA

26.10.2018 Standard & Poor’s 500, často zkráceně označovaný jako S&P 500 (nebo jen S&P), je americký index akciových trhů založený na tržních kapitalizacích 500 velkých společností, které mají akcie listované na burzách NYSE nebo NASDAQ.
img

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

První burzovní týden roku 2018 ve znamení rekordů

05.01.2018 Na pozitivních výsledcích amerických indexů v prvním týdnu roku 2018 nic nezměnil ani slabý report o nezaměstnanosti, která v pátek přinesla nová USA data. Za tento rekordní týden připsal Dow Jones Index 1,7%, S&P 2,1% a Nasdaq 2,8%. K tomuto růstu dopomohly stoupající ceny komodit, solidní makroekonomická data a slušné výsledky firem, spolu s nízkými cenami státních i firemních dluhopisů.
img

Top tipy pro obchodování o Vánocích

29.11.2017 Sváteční období se rychle blíží a myšlenky obchodníků jsou pravděpodobně někde jinde. Ať už je to plánování nového roku, nakupování dárků pro své blízké nebo snění o nekonečných svátcích. To je všechno v pořádku. Byl to dlouhý rok, proč si neodpočnout, dát si vaječný koňak a rozbalit dárky?
img

Vánoce přicházejí dříve! Obchodování se slevou ze spreadu

22.11.2017 Sleva ze spreadu může být pro obchodníky velice zajímavá a hlavně přínosná. Náznak něčeho, co mohou obchodníci získat zdarma může způsobit, že prsty "vesele klikají" a spouštějí nové obchody. Sleva ze spreadu představuje skvělou příležitost pro každého obchodníka. Aby byla Vaše cesta bezpečnější, může obchodník využít několik užitečných taktik a osvědčených postupů ke zlepšení jejich úspěšnosti díky slevě ze spreadu - tento článek je popisuje.
img

Nebezpečí dynamiky boostovaní akciových trhů

28.10.2017 Trhy na historických maximech   Investoři povzbuzující akcie k historicky nejvyšším výnosům na základě přílivu in...
img

YM | Dow Jones futures

18.10.2017 Dow Jones je nejznámějším světovým indexem, který zahrnuje akcie třiceti amerických blue chip společností patřících mezi největší a nejlikvidnější tituly. Podrobné představení indexu Dow Jones se nachází v samostatném článku. V tomto článku se dozvíte, jakým způsobem je možné investovat do indexu.
eurusd-21032017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.3.2017

21.03.2017 Akcie ve Spojených státech včera nepatrně oslabily, index Nasdaq ale díky akciím Apple nakonec uzavřel v nepatrném zisku. Investoři se obávají, že zavedení plánu prezidenta Donalda Trumpa, který počítá se snížením daní a podporou ekonomického růstu, bude trvat déle, než se doposud čekalo. Na forexových trzích zůstal americký dolar bez větších změn.
img

Pohádky o akciovém trhu

21.03.2016 Přinášíme vám 4 pohádky o akciovém trhu očima profesora a ekonoma Roberta J. Shillera nositele Nobelovy ceny za ekonomii.
img

YM | Dow Jones futures

20.10.2015 Dow Jones je nejznámějším světovým indexem, který zahrnuje akcie třiceti amerických blue chip společností patřících mezi největší a nejlikvidnější tituly...
img

Sumár dňa 9.10.2015

09.10.2015 Tento týždeň sa niesol v znamení rastu akciových trhov. Svetové akciové trhy zaznamenali v priebehu týždňa najlepšiu v...
img

Dow Jones index – 5 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

08.10.2015 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud...
img

Je čas na zvýšenie sadzieb?

15.09.2015 Nasledujúca analýza prináša zmenu amerických makroekonomických dát od roku 2004, kedy Fed vykonal svoje prvé zvýšenie ...
img

The First Sanctions Against Russia Have Only Political Character

18.03.2014 The Russian President, Vladimir Putin, has signed the decree regarding the recognition of the Republic of Crimea. This...
img

Akcie: Americké indexy ožily po včerejším projevu šéfky Fedu Janet Yellen

12.02.2014 Včerejší první veřejný projev šéfky Fedu Janet Yellen dodal akciovým trhům novou důvěru. Širší index S&P 500 uzavřel se ziskem...
img

DNEŠEK BUDE POŘÁDNĚ HORKÝ!

18.12.2013 Dnes se trhy soustředí na případné změny v programu QE3 a konečně budeme moci předpovídat následky tohoto směrování v ...
img

Na co dát pozor při obchodování na forexu?

06.12.2013 Forexové obchodování je v současné době velmi atraktivním způsobem zhodnocování finančních prostředků a díky rozvíjejícím...
img

ROPA STÚPA VĎAKA BLÍŽIACEMU SA STRETNUTIU OPEC

05.12.2013 Obchodníci sa začínajú obávať, že obrat v stimulačnom programe FED-u nastane už v priebehu tohto mesiaca. Príčinou je ...
img

Ranní přehled událostí s analýzou EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY a DOW JONES

04.12.2013 Index cen výrobců (PPI) klesl v říjnu v eurozóně o 0,5 procenta, v celé Evropské unii si pak meziměsíčně pohoršil...
img

Vtedy a teraz

13.03.2013 SP500 ukončil víťaznú sériu, DJ v nej pokračujeAkciový index SP500 včera ukončil sériu siedmych prírastkov, kedy pokle...
img

Ranní zpravodajství a intradenní obchodování

13.03.2013 Italské výpůjční náklady by podle předpokladů měly růst, kvůli snížení ratingu agenturou Fitch na BBB+ v důsledku...
img

Americký dolar v korekci, australský se odrazil. Dow Jones index na maximu.

06.03.2013 Americký akciový index Dow Jones dosáhl při včerejším obchodování poprvé od roku 2007 na nová maxima, když...
img

Ranný budíček

17.02.2011 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Včerajší optimistick&am...
img

Večerné zhrnutie

26.01.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Ranný budíček

31.05.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Euro ešte v piatok reagovalo negatívne na p...
img

Ranný budíček

27.05.2010 RANNÝ BUDÍČEK ÁZIJSKÉ OBCHODOVANIE Americké akcie skončili včerajší deň v strate, keď Dow...
euro.gif

Akciové trhy padají, EUR/USD konečně pod 1.30

05.05.2010 Analýza finančních instrumentů Dow Jones, zlato, EURUSD, USD index, GBPUSD.
img

Akciové trhy padají, EUR/USD konečně pod 1.30

05.05.2010 Dow Jones, zlato, EURUSD, USD index, GBPUSD
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Intervence | Intradenní obchodování | Brexit | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Pražská burza | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | EUR/NZD | EUR/TRY | EUR/CZK | Akciová burza | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Obchodování na burze | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AMEX | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | ADX | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CFD | CME | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | DAX | Denní obchodování | Derivát | Devizový trh | Distribuce | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Exekuce | FOMC | FRA | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | GAAP | Gap | Hedge | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MT4 | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NIKKEI Index | NYMEX | NYSE | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Produktivita práce | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Sloupcový graf | Smart money | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Zlato | ČNB | Časový rámec | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Bank of China | Euro STOXX | Nomura | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Medvědí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Regulace | Indexy CFD | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | EURUSD | USDJPY | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Carry trades | Index | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Apple | Akcie Shell | Akciové burzy | Americká burza | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Ceny zlata | CFD kontrakt | CISCO | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | ČEZ akcie | DAX 30 | Dax index | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický výhled | Elektronické obchodování | Engulfing | Eura | EURGBP | EURCHF | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská burza | Evropská rada | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fondy | Forex.cz | Forexové obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hang Seng | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investování na burze | ISM | Jak investovat | Jak vydělat | Jak vydělat na burze | Kam investovat | Komoditní | Krach na burze | Kurzy | Libra | LYNX Broker | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Míra inflace | Money Flow Index | Nejlepší kurzy | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchod s akciemi | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Paládium | Pivot | Portfolia | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Shares | Stoxx | Světové burzy | Trailing Stop | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | US dollar | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Webináře | WTI | WTI ropa | Patria Direct | Zavedení eura | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Fed Funds Rate | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Báze | Buy | Cenově vážený index | Daniel Beneš | EBITDA | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Index akciového trhu | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | PX index | Redukce | REIT | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Investiční instrument | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Contract | Kontrakt | Trader Workstation | Volby | S/R zóny | E-mini | Retail | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Commodities | Dow Jonesův index | Unicredit | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Mitsubishi | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Bavlna | MarketWatch | Úspěch | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pád burzy | Zero Hedge | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Precedens | Plodiny | Energie | Podnikatelé | Burzovní kalendář | Pro tradery | Henry Hub | BlackRock | Ekonomický sentiment | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Moneta Money Bank | Global Advisors | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Obchodované instrumenty | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Xetra | IBEX | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | AAA | Černé pondělí | Finančnictví | Walmart | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | GER30 | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Eurex | Index AEX | DAX30 | Specifika kontraktu | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | PetroChina | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Nejistota | Unipetrol | Philip Morris | Čínský Shanghai Composite Index | Stagnace | Zajištění | Úvěrová krize | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Úspěch na forexu | Výhled | NYSE Euronext | Poplatky | Prodávat akcie | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G20 | General Electric | Bankovní domy | Bankovní krize | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Investovat do akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Indexové fondy | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Rizikové investice | Ekonomické údaje | TRY | Americké investiční banky | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Sillicon Valley | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Index tokijské burzy | Bilance Fedu | Aktivita centrálních bank | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | HDP v eurozóně | JPMorgan Chase & Co. | ex | State Street Global Advisors | Spekulativní investoři | Makléřské firmy | Tržní kapitalizace společnosti | Zahraniční forex | Obchodování na zámořských trzích | Nasdaq Composite Index | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Breakout Trader | Obchodování ETF | Nenad Kerkez | Obchodování indexů | Bitcoin futures | LYNX Trading | Burzovní trhy | LTC | ETH | Akciové obchody | MSCI World Index | E-book o investování | Altcoiny | Asijské trhy | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Airbnb | Index Russell 2000 | Obchodní války | Očekávání investorů | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Spoření na důchod | Podniky | Technologické akcie | FAANG | Apple (AAPL) | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Zasedání OPEC | Akcie GE | VIX index | Výprodejová vlna | Kompozitní index | Rostoucí akciové trhy | Americké volby | Marihuanové akcie | MSCI All Country World | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Německé akcie | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Nakoupit akcie | Poziční obchodníci | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Technologický Nasdaq | Graf indexu S&P 500 | Výnosy dvouletých dluhopisů | Infineon | Moje obchody | Riziko recese | iFX | Akcie a ETF | Investiční bublina | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Konglomerát | Burzovní průvodce | New York Stock Exchange (NYSE) | MDAX | Vlastní akcie | UCITS | iShares | Poziční obchody | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Společnost Deutsche Börse | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Černý čtvrtek | Co je krach na burze | S&P 500 Index | Prezident Donald Trump | Káva | AEX index | Trinity | Objem | MSFT | Obchod | UCITS ETF | Trader 2.0 | Cisco Systems | Firma | UnitedHealth | Pfizer | Svíčková formace | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Vývoj trhu | Generální ředitel | Vyšetřování | Amazon | Miliardy | INTC | Intel (INTC) | Americká data | Finanční rezervy | Josef Lukáč | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Dnešní data | Standard Oil | ABC | Visa | Nákupy na forexu | Short na indexech | Výrazný pokles | Horší americká data | Pokles amerických akcií | Stavebnictví | Problémy | Britové | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Obchodujte přes LYNX | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | United Technologies | Amgen | Míra | RWE | Úroky | Důchod | Investujte | AAPL | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Dot-com | COTTON | SUGAR | Ztráta | Visa (V) | Wirecard | Ziskovost | Silný support | Daimler | Útoky Íránu | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Pohled tradera | SAP | Historie Wall Street | Síla na Wall Street | Index Wall Street | NYSE Composite Index | Jak Wall Street funguje? | Největší krize na Wall Street | Krize na Wall Street | Největší krize | Jak obchodovat na NYSE? | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Krach | Komunikace | General Electric (GE) | Trump | Prezident | AMGN | Trhy | Evropské ekonomiky | American Express | Vir | Pokles | Situace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Pochybnosti | Úsilí | Obchody | Fresenius Medical | FME | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | Prodávající | Deutsche Telekom | Cestovní ruch | Vývoj | Guru | Výkyvy | WP | Prudký pokles | Další vývoj | Karanténní opatření | Největší pády | Největší propad | Charles Dow | Historie | Kongres | Návrh zákona | Německý akciový index | Růst | Allianz | Klid před bouří | Ekonomiky | Války | Microsoft (MSFT) | Údaje | UnitedHealth Group | WMT | Delaware | Procter & Gamble | Trade | 3M | Prudké pohyby | Dopravci | Xtrackers DAX UCITS ETF 1C | Nike (NKE) | NKE | Merck | Spekulovat | Roční zhodnocení | JDE | Salesforce | Black Monday | Markus Braun | Covid | Druhá vlna pandemie | Společnost Wirecard | Druhá vlna | Letecký průmysl | E.ON | Johnson & Johnson | Ceny | Verizon Communications | Salesforce.com | Důvěra | Coca-Cola | VOW3 | Delivery Hero | AEX | Walgreens | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | Praktické tipy | Proražení | Index DAX 30 | Historie indexu DAX | Opce na DAX | ETF na DAX | CFD na DAX | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Deutche Wohnen | Beiersdorf | Continental | MTU Aero Engines AG | MTU Aero Engines | HeidelbergCement | Covestro
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Dovozní cla
Dovoz ropy
Dovozy potravin
Dovozy potravin z USA
Dovoz z Británie
Dovoz z Číny
Dow Jones
Dow Jones a S&P 500
Dow Jones EURO STOXX 50
Dow Jones Global Titans 50 Index

Následující klíčová slova

Dow Jones Industrial
Dow Jones Industrial Average (DJIA)
Dow Jones Market Data
Dow Jones Newswire
Dow Jones (US30)
Dow Jonesův akciový index
Dow Jonesův burzovní index
Dow Jonesův index
Downgrade
Downside
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít