Pondělí 18. říjen 2021 09:30
reklama
Dukascopy
reklama
Dukascopy
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - CBOE

C:\fakepath\IBRK-10102021-ilus.jpg

Interactive Brokers klade vzdělávání investorů vždy na první místo

11.10.2021 Interactive Brokers (známí také pod burzovním symbolem IBKR) měli po celou svou 43letou historii vždy za cíl vzdělávat investory, aby jim pomohli lépe porozumět trhům a finančním nástrojům. Jak se investiční trhy stávaly čím dál globálnějšími a s rostoucí tržní nabídkou a složitostí produktů, stala se i nabídka IBKR poměrně rozsáhlou, aby udržela krok s požadavky trhu a příležitostmi. Rychlý vývoj finančních trhů ale představuje výzvu i pro nové zájemce o investování a zkušené investory.
img

Zápis Fedu vyvolal vlnu výprodejů, obavy podpořily dolar

19.08.2021 Obavy ze zpomalení globálního růstu spolu se signály Fedu, že sníží stimuly, dnes zatlačily výnosy akcií a dluhopisů dolů. Po dvou ztrátových relacích otevřely hlavní akciové indexy níže, zatímco dolar, jakožto bezpečné útočiště, se vyšplhal na devítiměsíční maximum a komodity, včetně ropy, pokračovaly v několikadenním skluzu. Evropský akciový index STOXX 600 zaznamenal největší denní pokles za měsíc.
img

Jestřábí Bullard poslal Wall Street ještě níže. Dolar je nejvýše od jara

18.06.2021 Dozvuky nečekaně jestřábího Fedu rezonují trhy i v závěru obchodního týdne. Americký dolar pokračuje v růstu třetím dnem za sebou a ke koši měn se obchoduje nejvýše za poslední dva měsíce. Euro k němu naposledy ztrácelo na 1,185 EURUSD. Akcie klesají už čtvrtým dnem a pro hlavní americký akciový index Dow Jones může být tento týden nejhorším od ledna.
img

Pandemie rozproudila obchodování na finančních trzích

11.05.2021 V loňském roce jsme zaznamenali přímo explozivní růst obchodních aktivit. Stojí za ním rekordní přírůstek drobných investorů, kteří s obchodováním na finančních trzích začali během lockdownu. Otázkou je, zda takto vysoký růst našeho koše 30 firem z ekosystému obchodníků na finančních trzích vydrží i nadále. Volatilita postupně klesá a ekonomiky se otevírají, takže už budoucnost obchodování nejspíš nebude tak růžová. Celkově však bude toto odvětví patrně dál vzkvétat s tím, jak bude docházet k další financializaci světové ekonomiky. Dále se zabýváme tím, zda v tomto odvětví existují firmy, které mohou nabídnout dlouhou volatilitu bez negativního carry, k němuž dochází u strategií využití put opcí a dlouhých futures na index VIX.
img

Rychlé shrnutí

02.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci s vysokým ziskem. Index S&P 500 přidal 2.38 %, Nasdaq rostl o 3 % a Dow Jones rostl o 1.95 %.
img

Růst výnosů neprospívá zlatu; mráz v Texasu přinesl zvýšení dlouhých pozic v ropě

24.02.2021 Věnujeme pozornost pozicím hedgeových fondů ve futures a změnám, k nimž došlo v oblasti komodit, forexu, dluhopisů a akciových indexů v týdnu do 16. února, tedy minulého úterý, kdy index S&P 500 navzdory počínajícímu znepokojení z rostoucích výnosů dluhopisů dosáhl nového rekordu. Skokový nárůst reálných výnosů 10letých amerických dluhopisů způsobil další výprodej zlata a poptávka po zajištění proti reflaci se raději zaměřila na cyklické komodity, které patrně vydělají na omezené nabídce a postpandemickém růstovém sprintu. Dolar poskakoval nahoru a dolů, ale týden zakončil víceméně na původních hodnotách, takže nakonec nedošlo k výraznějším změnám spekulativních pozic.
C:\fakepath\top-11022021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.02.2021 1) Obchodování v Asii a Tichomoří bylo dnes omezeno kvůli svátku, na akciových trzích v Číně, Japonsku, Tchaj-wanu a Jižní Koreji se neobchodovalo. Z hlavních indexů v regionu uzavřel hongkongský index Hang Seng se ziskem 0,45 % na 30 173,57 bodu a australský ASX 200 oslabil o 0,10 % na 6 850,10 bodu.
C:\fakepath\london8.jpg

FT: Největší burzou v Evropě je Amsterodam - předstihl Londýn

11.02.2021 Největší akciovou burzou v Evropě se po brexitu stal Amsterodam, který tak předstihl dosud kralující Londýn. V lednu se na různých nizozemských obchodních platformách denně zobchodovaly akcie v průměru za 9,2 miliardy eur (237 miliard Kč), což je ve srovnání s prosincem více než čtyřnásobek. S odvoláním na údaje společnosti CBOE Europe to napsal britský deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\london7.jpg

Reuters: Evropu čeká největší přesun akciových obchodů za 20 let

29.12.2020 Evropu čeká po zahájení obchodování na burzách v příštím roce největší přesun obchodů s akciemi za více než 20 let. Odchod Británie z Evropské unie totiž přesunul těžiště obchodů z Londýna. Zatímco hráči na trhu doufají, že díky rokům příprav od doby, kdy si Británie odhlasovala odchod z EU, bude přechod většiny obchodů s aktivy v eurech, jako jsou akcie a deriváty, relativně hladký, dlouhodobý dopad je nejistý. Uvedla to agentura Reuters.
img

Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!

17.12.2020 Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
C:\fakepath\gs-24112020-lv.gif

Goldman Sachs zřídí centrálu pro akciové obchody v Paříži

24.11.2020 Americká banka Goldman Sachs zřídí centrálu pro obchodování s akciemi v Paříži. Chce se tak vyhnout možným problémům, které by mohly vzniknout po úplném odchodu Británie z Evropské unie v příštím měsíci, oznámila společnost.
img

Obchodujte volatilitu trhů úspěšně. Výběr nejlepších opčních strategií na VIX

15.05.2020 Volatilita je při obchodování na burze bezesporu jedním z nejdůležitějších faktorů. Zejména pro obchodování s opcemi je volatilita klíčovým ukazatelem.
C:\fakepath\ropa.jpg

Vše, co byste měli vědět o současné situaci na trhu s ropou

20.04.2020 Cena ropy se v uplynulých týdnech propadla na historická minima od roku 2002. Může za to výrazný nárůst nabízeného množství ropy na trhu kvůli šíření koronaviru, který vyeskalovala rozpoutáním cenové války Saudská Arábie. Jak k ní došlo a jaké mohou být její dlouhodobé dopady? O tom se dočtete v tomto krátkém shrnutí.
C:\fakepath\1584008103-VIX.jpg

Evropské akcie porostou

12.03.2020 Za dočasné lze považovat dnešní šok, způsobený prohlášením prezidenta Trumpa o pozastavení cestování mezu USA a Evropou.
img

Mračna se stahují, zlato však zůstává na výsluní

09.03.2020 Negativní ekonomické dopady koronaviru, na něž nás celé týdny připravovalo oslabování procyklických komodit, se rozšířily jako požár i na zbytek trhu. Minulý týden odstartoval americký Fed náhlým snížením sazeb o 50 bazických bodů, což přispělo k další panice na trzích. Během několika málo dní se výnosy vládních dluhopisů po celém světě propadly na svá rekordní minima a volatilita trhu se zlatem i akciového trhu vystřelila vzhůru. Dolar se totiž ocitl pod vážným tlakem, jak investoři opouštěli dlouhé pozice.
img

Komoditní spready: Praktický průvodce pro obchodování

19.02.2020 Hledáte cestu, jak zhodnocovat své prostředky pomocí časově nenáročné strategie? Komoditní spready mohou být odpovědí. Jak název napovídá, jedná se o specifický přístup k obchodování komodit. Obchodování komoditních spreadů je krom své časové nenáročnosti oblíbené také pro omezené riziko.
img

CME BTC futures výrazně zvýšil objem kontraktů a má zásadní vliv na BTC

10.01.2020 Postupná fáze dozrávání kryptoměn, pozorovatelná v posledních několika málo letech, je velkou měrou způsobena vlivem institucionálních investorů, jejichž rapidní nárůst jde na vrub kotování BTC futures na CME (od prosince 2017). Lze předpokládat, že reálná úroveň institucionální účasti je pravděpodobně vyšší než běžně používané údaje o objemu obchodování.
img

Trumpův tweet rozbouřil globální finanční trhy

13.05.2019 Stačil jeden tweet, aby americký prezident Donald Trump opět rozbouřil relativně klidné globální finanční trhy. Namísto možných výnosů plynoucích z dlouho očekávané obchodní dohody mezi USA a Čínou, Donald Trump ohlásil zvýšení cel z deseti na 25 %. To se dotkne čínského dovozu v hodnotě 200 miliard dolarů.
img

Počet net-short pozic na volatilitě prudce stoupá. Trhy jsou opět beze strachu

15.04.2019 Obchodníci na finančních trzích po divoké jízdě z konce minulého roku začínají znovu vstupovat do plného „beze strachu“ režimu. Potvrzují to i poslední čísla z CBOE reportu, podle kterého je celkový počet net-short pozic na VIX futures na dosah historického maxima.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
img

Poradca americkej komisie pre cenné papriere si myslí, že príde kryptomenová jar

18.03.2019 Hlavné kryptomeny zaznamenali v piatok a v sobotu nárast. V nedeľu však hlavné kryptomeny zaznamenali pokles. Okrem toho zaznamenali mierny pokles aj počas dnešného obchodovania. Podľa CoinMarketCap, kapitalizácia krypto trhu predstavuje viac ako 139 miliárd dolárov. Bitcoin predstavuje 50,8% hodnoty celého trhu.
img

CBOE tento měsíc nezařadí nové bitcoinové futures

15.03.2019 Obchodování na trhu s kryptoměnami ve čtvrtek nabídlo poněkud smíšené výsledky. Největší kryptoměna Bitcoin dokázala mírně růst, zatímco Ripple spíše ztrácel. Většina hlavních měn se ale dnes pro změnu dokázala posunout výše. Podle CoinMarketCap se tržní kapitalizace všech kryptoměn držela lehce pod hranicí 167 mld. dolarů, zatímco tržní kapitalizace všech měn bez Bitcoinu dosahovala 67 mld. dolarů.
img

Krypto report

04.02.2019 Rok 2018 bol pre kryptomeny viac než zlý. Bol najhorší v dolárových hodnotách a trhová kapitalizácia poklesla z $900 mld. Až na $100 mld. Momentálne kryptomenový trh zažíva jeden z najdlhších poklesov (viac ako 400 dní) a percentuálne sú všetky kryptomeny dole približne 80-90%. Aký je náhľad do budúcna? Pozrime sa na rôzne udalosti ktoré môžu určiť ich budúci smer.
img

Firmy závislé na Velké Británii mohou čelit bankrotu

23.01.2019 Výsledek jednání o brexitu je stále velmi nejasný. Jedna věc je však jistá: firmy s vysokou angažovaností na trzích Spojeného království zažijí velmi těžké časy. Politická situace na Britských ostrovech se dá přirovnat k dílům Franze Kafky. V těch je jedinec vydán napospas cizím a nepochopitelným silám.
img

Bitcoin ETF a ty další...

13.01.2019 Nedávno jsme četli blog jednoho tradera zde na fxstreet, který se zamýšlel v roce 2011, jestli a proč nakoupit bitcoiny na ceně $2 po obrovském pádu z úrovně $31. Nyní se po listopadovém výprodeji nacházíme v podobné situaci, Bitcoin ztratil téměř 85% z prosincových maxim a vytvořil dočasné low na $3200 a nevypadá to, že by medvědi řekli poslední slovo.
img

Index S&P 500 – jeden z nejdůležitějších indexů v USA

26.10.2018 Standard & Poor’s 500, často zkráceně označovaný jako S&P 500 (nebo jen S&P), je americký index akciových trhů založený na tržních kapitalizacích 500 velkých společností, které mají akcie listované na burzách NYSE nebo NASDAQ.
img

Akciové trhy se zklidňují. Earnings sezóna začíná slibně

19.10.2018 Akciové trhy v USA se tento týden relativně stabilizovaly. S výjimkou čtvrtka, kdy došlo opět k poměrně prudkým výprodejům, jsme viděli první náznaky oživení a optimismu. Intradenní volatilita na indexových futures zůstává stále velmi vysoká a nervozita z dalších poklesů je cítit všude.
img

Světové akcie spadly nejvíce za poslední roky

12.10.2018 Tento týden je ve znamení velkého propadu, který se šířil napříč prakticky celým světem. Jako první byly zasaženy akciové trhy v USA, kde nejvíce krvácel technologický sektor. Odtud se zkáza rozrostla do Evropy i Asie.
C:\fakepath\eurusd-31082018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 31.8.2018

31.08.2018 Akcie na burze v USA včera výrazně oslabily kvůli obavám z obchodního napětí i kvůli výprodejům před prodlouženým víkendem a ukončily tak čtyřdenní vzestup. V pondělí Spojené státy slaví Den práce. Index Dow Jones se snížil o 0,53 procenta na 25.987,06 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 0,44 procenta na 2901,13 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,26 procenta na 8088,36 bodu.
C:\fakepath\SEC-15082018-LV-14.jpg

SEC oddálil rozhodnutí o bitcoinových ETF

15.08.2018 Americký regulátor Securities and Exchange Commission (SEC) odložil své rozhodnutí, zda umožní obchodování burzovně obchodovaného fondu exchange-traded funds (ETF) vázaného na kryptoměnu Bitcoin.
img

Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?

12.07.2018  Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Svět...
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

Jak se určuje cena Bitcoinu

19.02.2018 Cena Bitcoinu se může dramaticky změnit během malého okamžiku. Může kolísat v rozmezí 20 000 USD, jak se to projevilo minulý prosinec a méně než 10 000 USD, což je přibližně aktuální stav. Cena Bitcoinu zažívá ohromné turbulence, jako na nekonečné horské dráze.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Světové trhy znovu padají

09.02.2018 Americké trhy ve čtvrtek nabraly jasný směr - dolů. Opět se značně propadaly všechny akciové indexy a ztráty se blížily těm z pondělí. Důvod poklesu je opět stejný jako v pátek, a to obavy ze zvyšování úrokových sazeb. Index Dow Jones včera ztratil 4,2 %, S&P 500 odepsal 3,8 % hodnoty a technologický Nasdaq si pohoršil o 3,9 %. V rámci indexu S&P 500 ztrácely všechny sektory, když se jejich výkonnost pohybovala mezi -1,2 až -4,5 %. Nejhůře dopadly finanční instituce, následované informačními technologiemi a výrobci luxusního zboží. Tyto tři sektory ztrácely přes čtyři procenta. Nejmenší propad zaznamenaly utility.
img

Akciové trhy v USA prudce rostou. Bitcoin na dně.

19.01.2018 Akciové trhy v tomto týdnu opět přepisovaly rekordy. Za růstem patrně stojí euforie z nově přijatého zákona o daňové reformě. Firma Apple (NASDAQ: AAPL) kupř. oslavila přijetí zákona tím, že každému zaměstnanci vyplatila bonu ve formě akcií v hodnotě 2 500 USD.
img

Bitcoin: 15 klíčových otázek a odpovědí

18.01.2018 Bitcoin a další virtuální měny se staly fenoménem moderního světa a pomalu způsobují revoluci v tom, jakým způsobem uvažujeme o penězích a o jejich hodnotě. Bitcoin, který původně vznikal jako akademický projekt, se během pár let dostal na první stránky snad všech investičních magazínů. Během jediného roku vzrostl o tisíce procent a zapsal se do historie jako nejvýnosnější aktivum všech dob. Měna, která nepatří žádnému státu, nepodléhá regulaci a kterou vytvořil někdo, koho se doosud nepodařilo vypátrat.
img

Bitcoin: Praktický průvodce & odpovědi na 13 zásadních otázek

18.01.2018 Bitcoin a další virtuální měny se staly fenoménem moderního světa a pomalu způsobují revoluci v tom, jakým způsobem uvažujeme o penězích a o jejich hodnotě.
img

Investice do Bitcoinu: bitcoinové akcie vzrostly o více než 1000 %

12.01.2018 Bitcoinová horečka pokračuje i přesto, že Bitcoin prošel v posledním měsíci výraznou korekcí. Od doby, kdy americká derivátová burza CME spustila obchodování s futures na Bitcoin, se cena nejpopoluárnější kryptoměny výrazně propadla.
img

Riziká spojené s kryptomenami - časť 1.

27.12.2017 V poslednej dobe sa na titulkoch novín čoraz viac objavuje veľmi sexy a „hot“ téma digitálnych peňazí. S tým ako sa cena bitcoinu v absolútnej hodnote dostala na úroveň hodnoty lepšieho automobilu strednej triedy, začala pútať čoraz viac pozornosti. Je však veľmi pravdepodobné, že značná časť verejnosti opomína riziká, ktoré sú spojené s týmto investičným nástrojom.
img

Evropské indexy znovu rostou, na CME se začalo obchodovat s bitcoinovými futures

18.12.2017 Začátek týdne se zatím na finančních trzích nese v poměrně optimistickém duchu. Akciové indexy zahájily obchodování mírným růstem a například německý DAX přidává více než procento a půl a znovu se vyhoupl nad hranici 13 300 euro. V Zelených číslech se pak drží také futures na americké indexy, které přidávají kolem půl procenta. Tématem pondělní seance je při absenci dat hlavně politika v USA, kde bude tento týden pokračovat proces schvalování a finálního ladění americké daňové reformy. Trh čeká také na projev Donalda Trumpa, který bude mluvit o obchodních vztazích s Čínou.
img

Druhá veľká burza uvádza na trh futures na Bitcoin

18.12.2017 Bitcoinové futures dostali v nedeľu ďalšiu zelenú a začali sa obchodovať na burze CME Group Inc. Aj napriek doterajšiemu prudkému rastu by mala rally na kryptomenách pokračovať, tvrdia viacerí analytici.
C:\fakepath\btc-18122017-1.png

Burza CME spustila obchodování s termínovými kontrakty na bitcoin

18.12.2017 S digitální měnou bitcoin se v noci na dnešek začalo obchodovat na dalším velkém termínovém trhu. Hodnota kontraktu na bitcoin se splatností v lednu na americké burze CME otevřela na 20.650 dolarů (zhruba 450.000 Kč), později však sestoupila pod 19.000 dolarů.
img

Centrální banka USA zvýšila úrokové sazby na 1,5 %

14.12.2017 Týden ve znamení zasedání FEDu, zvýšení úrokových měr a zahájení burzovního obchodování Bitcoin futures. Americký index S&P 500 zakončil uplynulý týden opět v zelených číslech. Nejdůležitější událostí z pohledu trhů bylo středeční zasedání Americké centrální banky, která se dle předpokladu rozhodla zvýšit úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, tedy na 1,5 %.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Deutsche Börse zvažuje kontrakty na bitcoin

13.12.2017 Německý burzovní operátor Deutsche Börse uvažuje o tom, že by na svém trhu Eurex mohl spustit obchodování s termínovými kontrakty na digitální měnu bitcoin. Informoval o tom dnes mluvčí společnosti. Dodal nicméně, že bude ještě "určitou dobu" trvat, než firma učiní konečné rozhodnutí.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Dvě americké firmy usilují o povolení bitcoinových ETF fondů

12.12.2017 Dvě americké firmy opět usilují u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) o povolení bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF). Podle analytiků jejich šance vzrostly s úspěšným nedělním spuštěním obchodů s bitcoinovými termínovými kontrakty (futures), uvedla včera agentura Reuters.
img

Bitcoin futures na CBOE a CME – specifika kontraktů

11.12.2017 Americká burza CBOE spustila dne 10.12 obchodování s termínovaným futures na krytpoměnu Bitcoin. Od 18.12. se má futures Bitcoin obchodovat i na největší derivátové burze v USA, na CME. Populární kryptoměna trhá jeden rekord za druhým a minulý týden překonala hranici 19.000 USD.
img

Akcie zahajují týden opatrně, BTC volume na CBOE se přehouplo přes 50 mil. USD

11.12.2017 Pondělní seance zatím na finančních trzích probíhá v klidu a na nízkých objemech. Ty jsou zhruba 15 – 20 procent pod dlouhodobým průměrem hlavně kvůli absenci významných fundamentů a vyčkávání na mnohem důležitější seance, které nás v týdnu čekají a které vedle zajímavého makra přinesou hlavně rozhodování o sazbách v USA, Británii a eurozóně. Indexy v Evropě si tak dnes svou cenu v líném bočním trendu udržují a zůstávají na dosah svého pátečního close.
C:\fakepath\TOP5-11122017-LV-22.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.12.2017 1) Termínový kontrakt na kryptoměnu Bitcoin při svém debutu ve Spojených státech zpevnil o více než 20 %. S takzvanými futures se splatností v lednu se na burze CBOE začalo obchodovat o půlnoci SEČ za cenu nad 15 000 USD (325 000 Kč). Postupně však Bitcoin vystoupil až na 18 850 USD, ukazují data Bloombergu. Obchodování muselo být dvakrát pozastaveno, aby se zmírnila volatilita.
img

VIDEO: Price Action analýza 11.-15.12. 2017 a týdenní obchodní příležitosti

11.12.2017 Dnes byl spuštěn nový futures kontrakt na Bitcoin na CBOE a tato kryptoměna posílila o více než 20%. Tento týden nás čeká rozhodnutí o úrokových sazbách v USA, EU, Švýcarsku a i Velké Británii. Více se dozvíte ve videu níže:
C:\fakepath\bitcoin4.jpg

Termínový kontrakt na bitcoin při debutu stoupl o více než 20 %

11.12.2017 Termínový kontrakt na internetovou měnu bitcoin při svém debutu ve Spojených státech zpevnil o více než 20 procent. S takzvanými futures se splatností v lednu se na burze CBOE začalo obchodovat o půlnoci SEČ za cenu nad 15.000 USD (325.000 Kč). Postupně však bitcoin vystoupil až na 18.700 USD (406.000 Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Sledujte Fed

11.12.2017 Zatímco debata o racionalitě kryptoměn dál bouří, bitcoin vyšplhal nad 17 000 dolarů. V USA naznačuje solidní výsledek NFP, že zvýšení o 25 bb není konečné. Trhy se opět zaměří na směr Fedu kvůli další měnové politice USA. Bitcoin by měl dostat další podporu, protože CME a CBOE oznámily futures na tuto kryptoměnu. A nakonec, RBA drží peněžní sazbu i přes smíšené výsledky, což naznačuje slabší AUD/USD, protože rozdíl výnosů se rozšiřuje.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Po výrazném růstu bitcoin spadl o 20 %

08.12.2017 Hodnota digitální měny bitcoin dnes během deseti hodin klesla téměř o pětinu poté, co za předchozích 48 hodin vzrostla o více než 40 procent. Na trhu se rozmáhají obavy ze zhroucení cen, píše agentura Reuters.
img

Obchodování bitcoin futures na CBOE

08.12.2017 Akciové trhy v USA tento týden spíše konsolidovaly. V pondělí vytvořil index Dow Jones nové maximum na ceně 24544, index S&P 500 v ten samý den vyrostl až na 2669. Technologický index Nasdaq 100 podstatně zaostává a obchoduje se výrazně níž. Nejvyšší cena, kterou tento týden byl schopen vytvořit je na 6412.
img

Futures na BTC otvoria Pandorinu skrinku

08.12.2017 V nedeľu 10.12. má byť spustené obchodovanie na CBOE s Futures na Bitcoin. Táto skutočnosť môže zmeniť zásadným spôsobom situáciu na BTC. Na jednej strane súčasný „malý kapitál“ ktorý tlačí na rast môže byť prevalcovaný short objednávkami inštitucionálnych investorov. Na strane druhej inštitucionálni investori budú môcť ponúkať BTC ako nástroj pre investovanie.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Cena bitcoinu překonala 12.000 dolarů

06.12.2017 Hodnota digitální měny bitcoin pokořila další rekord. Na známé obchodní platformě BitStamp překonala ve středu ráno hranici 12.000 dolarů, bitcoin se prodával za 12.345 USD. Pomáhá mu očekávané zavedení termínových kontraktů, uvádí agentura DPA.
C:\fakepath\TOP5-05122017-LV-17.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.12.2017 1) Zájem uvést na trh bitcoinové futures po burzách CME a CBOE oznámil také Nasdaq. Jeho termínované kontrakty na nejpopulárnější měnu by měly být k dispozici v první polovině příštího roku. CBOE bitcoinové futures odstartuje ve zkrácené podobě v neděli 10. prosince (první celý obchodní den bude pondělí 11. prosince), CME pak uvede své futures 18. prosince.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

CBOE brzy začne s kontrakty na bitcoin

04.12.2017 Americký burzovní operátor CBOE Global Markets za necelý týden zahájí obchodování s prvními termínovými kontrakty na internetovou měnu bitcoin ve Spojených státech. CBOE tak o týden předstihne konkurenta CME Group. Burza dnes uvedla, že obchodování spustí v neděli odpoledne místního času (v noci na pondělí SEČ).
C:\fakepath\bitcoin.jpg

CFTC schválila termínové kontrakty bitcoinů

01.12.2017 Americké regulační orgány se rozhodly povolit burzovním operátorům CME Group a CBOE Global Markets obchodování s termínovými kontrakty na internetovou měnu bitcoin. Oznámila to dnes americká Komise pro termínové obchodování s komoditami (CFTC). Hodnota bitcoinu po zprávě vystoupila nad 10.700 dolarů (230.000 Kč).
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Bitcoin se po výstupu na nový rekord vrátil zpět pod 10.000 USD

30.11.2017 Cena digitální měny bitcoin na platformě BitStamp se po včerejším výstupu na rekordních 11.395 dolarů (245.000 Kč) vrátila zpět pod hranici 10.000 USD. Hodnota bitcoinu nicméně zůstává na zhruba desetinásobku ve srovnání se začátkem letošního roku.
img

Bitcoin prolomil hranici 10 tis. dolarů. Od začátku roku vyrostl už desetinásobně

29.11.2017 Nový den a nové historické maximum na bitcoinu. Tentokrát je dnešek ale přeci jen trochu výjimečný, protože ode dneška musíme k ceně bitcoinu přidat ještě jednu nulu navíc. Bitcoin totiž v noci ze včerejška na dnešek překonal hranici 10 tis. dolarů, a to se ještě začátkem roku prodával „jen“ okolo tisícovky. Už od začátku týdne mám v inboxu prakticky nonstop dotazy od novinářů k důvodům aktuálního růstu, takže je ve stručnosti shrnu i tady.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: ČEZ nenaplnil očekávání svými výsledky a jedná o prodeji bulharské distribuce

07.11.2017 Pondělní obchodování v Americe skončilo zisky na všech hlavních indexech. Index S&P 500 si polepšil o 0,1 %. Nejúspěšnější byly sektory energií a nemovitostí, zatímco největší propad měly telekomunikace.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Akcie amerických burz si připsaly výrazné zisky

03.11.2017 Druhý obchodní listopadový den na americkém trhu začal poklesem, avšak poté, co investoři zjistili detaily z nově chystané daňové reformy, tak trhy otočily a uzavřely v kladných číslech. Index S&P 500 zakončil včerejší seanci mírným ziskem necelé jedné desetiny procenta. Výrazné zisky si připsaly akcie amerických burz ICE (+3,7 %), CME (+3 %) nebo CBOE (+2,6 %).
img

Trhy jsou na prahu obratu dolů, shodují se BoA, Citi, SocGen i Morgan Stanley

23.08.2017 Globální finanční trhy jsou v poslední fázi své rally před obratem v cyklu. Shodují se na tom stratégové bank na Wall Street Morgan Stanley, Citigroup, Societe Generale nebo Bank of America. A varují před rozpadem dlouhodobých vztahů ve vývoji akcií, dluhopisů a komodit. A dlouhodobého přehlížení faktů a fundamentu ze strany investorů.
usdx-15082017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.8.2017

15.08.2017 Akcie na newyorské burze navázaly na páteční vzestup, neboť obchodníci jsou klidnější, když víkend nepřinesl nové zhoršení napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Zpevnily akcie 90 procent společností indexu S&P 500, přičemž největší zisky si připsaly tituly technologického a bankovního sektoru.
usdjpy-11082017-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.8.2017

11.08.2017 Akcie ve Spojených státech včera zrychlily pokles, i nadále ztrácejí především kvůli obavám z eskalace napětí mezi USA a Severní Koreou. Index S&P ztratil během denního obchodování poprvé od 17. května více než procento, technologický index Nasdaq odepsal dokonce více než dvě procenta. Investoři se vyhýbají riskantnějším akvizicím a uchylují se k nákupu bezpečných měn, jako je švýcarský frank nebo zlato, které včera dosáhlo svého více než dvouměsíčního maxima.
img

S&P dělá něco, co se nestalo od roku 1995

17.07.2017 Letošní rok byl z pohledu velkých a rychlých pohybů jeden z nejklidnějších. Avšak dle zkušenosti z historie, volatilita může vystrčit růžky.
img

Obrázky dňa: Uťahovanie Bank of England je nepravdepodobné, je v nej málo „jastrabov“

17.03.2017 Včera prekvapil výsledok zasadnutia Bank of England, na ktorom hlasovala jedna členka (Forbesová) za zvýšenie sadzieb. Začalo sa hovoriť o tom, že by sa s rastúcou infláciou mohol začať počet členov Výboru pre monetárnu politiku, ktorí budú podporovať vyššie sadzby, rozrastať. Nevyzerá to však pravdepodobne, na stupnici holubíc-jastarbov (ktorá bola zostavená ešte pred včerajším zasadnutím BoE), bola Forbesová najväčším jastrabom (teda priaznivcom uťahovania politiky), okrem nej je aktuálne podľa Bloombergu vo výbore už len jeden jastrab – McCafferty, pričom jeho prejavy sú miernejšie ako Forbesovej. Zvyšných 7 členov je buď za zachovanie statusu quo alebo za ďalšie uvoľňovanie. To znamená, libra má aktuálne priestor pre korekciu časti nedávnych strát, ale určite nie pre nárast k úrovniam spred referenda o BrExite (@M_McDonough):
usdx-31102015-1.png

Americké akcie i dolar v říjnu zpevnily

31.10.2015 Akciové trhy ve Spojených státech zaznamenaly za říjen nejvýraznější vzestup za poslední čtyři roky. Všechny tři...
img

Co bude dál s cenou ropy?

09.02.2015 Ropa WTI náhle poklesla po čtyřdenním růstu. Týdenní hlášení z USA hovoří o rekordně vysokých zásobách. Saudi Aramco s...
img

RANNÍ ZPRÁVY: S&P 500 A DOW JONES POZASTAVUJÍ

24.06.2014 Americké akcie ukončily pondělní obchodování nepatrně níže. S&P 500 and Dow Jones se po 6 dnech zisků pozastavily. Index CBOE Vix zůstal pod 11. The S&P 500 skončil na haldině 1,962,61, téměř o 1 bod níž. Akcie průmyslových podníků Dow ztratily 0,1% a skončily na hladině 16 937,26. Nasdaq Composite ukončil obchodní den na hladině 4 368,68.
spx 08062014-2.png

Index S&P 500 je na historickém maximu

08.06.2014 Americký akciový index S&P 500 pokračuje nezadržitelně nahoru. Za celý uplynulý týden vzrostl o 1,3 procenta...
img

Akcie: Technická analýza VIX, Daily

08.10.2013 Obavy z dopadů částečné platební neschopnosti Spojených Států a z možné krize po neschválení dluhového limit...
img

Akcie: Technická analýza VIX, Daily

19.09.2013 Kontrakt na index CBOE VIX směřuje k nejnižší úrovni v historii. Nečekané rozhodnutí Fedu pokračovat současn...
img

Akcie: Technická analýza VIX, Daily

05.08.2013 Kontrakt na index CBOE VIX v pátek sklouzl na nejnižší úroveň od poloviny března tohoto roku a přibližuje se k minimu ...
img

Akcie: Technická analýza VIX, H4

19.07.2013 Kontrakt na index CBOE VIX nadále klesá a obchodníci to vnímají pozitivně. Z pohledu technické analýzy dokon...
img

Akcie: Americké akcie zakončily v pátek růstem

25.03.2013 Americké akciové indexy obnovily v pátek růst v očekávání, že dojde k vyřešení složité situace na Kypru. Obchodníci uvedli, že zprávy během dne naznačovaly, že bude dohoda o finanční pomoci Kypru dříve či později dosažena. Index DJIA v pátek zakončil se ziskem 0,63% na 14 512,03 bodů. Dvacet dva z třiceti titulů zakončilo v plusu v čele s Hewlett- Packard, nejztrátovějším titulem byl UnitedHealth Group a beze změny zakončil Alcoa. V průběhu týdne DJIA odepsal méně než 0,1%. Širší index S&P 500 posílil o 0,72% na 1 556,89 bodů, za celý týden ale ztratil 0,2%.Technologický Nasdaq Composite index stoupl o 0,7% na 3 245,00 bodů a v průběhu týdne poklesl o 0,1%. Index tržní volatility CBOE (VIX) v pátek klesl o 0,42 bodů, nebo 3% na 13,57 bodů a v průběhu týdne si připsal 20,1%.
img

Akcie: Index DJIA ukončil desetidenní vítěznou sérii

18.03.2013 Americké akcie zaznamenaly další týden růstu, při kterém překonaly nová maxima. Patřil k nim hlavní Dow Jonesův index, který ukončil nejdelší vítěznou sérii od roku 1996. Rekordní úrovně posunul index Rusell 2000 i S&P MidCap 400. Širšímu indexu S&P 500 scházely dva body k tomu, aby překonal rekordní uzavírku 1 565,15 bodů a dvanáct bodů k intradennímu rekordnímu vrcholu 1 576,09 bodů. Sentiment je stále na straně býků, přestože jsou trhy v některých případech technicky překoupené.
img

Akcie: Americké akcie zakončily v úterý smíšeně, DJIA na novém rekordu

13.03.2013 Americké akciové indexy zakončily úterní obchodování na Wall Street smíšeně a aktivita na trhu byla slabá. Po neuvěřitelně silném rally v uplynulém týdnu se obchodníci spíše drželi stranou před uvolněním klíčových makrodat později v tomto týdnu. Navzdory obávám analytiků i investorů o blížící se korekci, vyzněly tržní komentáře poměrně pozitivně.
img

Akcie: DJIA vystoupal na nový rekord a překonal dosavadní maximum z října 2007

06.03.2013 Krátce po otevření vzrostl hlavní Dow Jonesův index nad dosavadní rekordní maximum 14 198,10 bodů, které vytvořil...
img

Akcie: Index S&P 500 zaznamenal první týdenní pokles v tomto roce

25.02.2013 Po dvoudenní korekci zakončily americké akciové indexy v plusu. Páteční objem obchodování byl velmi mírný, což vzbuzuje určité znepokojení. Na trhu panuje nejistota ohledně možného ukončení měnového uvolňování ze strany americké centrální banky a avizovaného snižování rozpočtového schodku federální vlády. Právě významné škrty ve výdajích v letošním roce by mohly mít na sentiment významný vliv a stáhnout trhy do poklesu. Rozpočtový výbor Kongresu odhaduje, že úspory ve výdajích sníží růst HDP o 0,6% v roce 2013, avšak neměly by vykolejit americkou ekonomiku.
img

Akcie: DJIA uzavřel druhý týden se ztrátou

18.02.2013 Hlavní americké akciové indexy zaznamenaly už čtvrtý smíšený závěr, ke kterému přispěla především ekonomická data a po silném začátku na počátku roku nyní pokračuje fáze konsolidace. Hlavní index DJIA v pátek zakončil se ziskem 8,37bodů, nebo 0,06% na 13 992,97 bodů. Šestnáct titulů uzavíralo v pozitivním teritoriu včele s Coca-Cola.
img

Akcie: Americké akcie pokračují v růstu, budou pokračovat dál?

11.02.2013 Americké akcie zakončily v pátek většinou v černých číslech a od počátku roku vykazují velmi silný růst. Nákupní aktivita zpomalila v odpoledních hodinách, po varování, že sněhová bouře zasáhne New York a velkou část severovýchodu Spojených Států. Technologický index zakončil na dvanáctiletém vrcholu, širší průmyslový index na pětiletém vrcholu. Růst podpořily technologické tituly a silná data zahraničního obchodu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Spready | Interactive Brokers | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | ADX | Transakce | Bank of England | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOT | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Derivát | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Futures | G7 | GAAP | Gap | Grafy | HFT | Hedge | High | Hlava a ramena | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Makeři | Market making | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Open interest | Order | Overnight | PEG | Peněžní zásoba | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swap | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | YTD | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Ekonom | Bitcoinová burza | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Hospodářská krize | Zisk | Ziskový obchod | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Komise pro cenné papíry a burzy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | London Stock Exchange | Euronext | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Zprávy z trhů | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Opční burza | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Swissquote | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | Swingové obchodování | Satoshi Nakamoto | BTC | Kybernetická měna | Virtuální měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Likvidní | Volatilní | Burzovní obchodování | AdmiralMarkets | Akcie Facebook | Akcie PayPal | Aktuální cena bitcoinu | Aktuální cena pšenice | Aktuální kurzy měn | Americká burza | Analytika | Analýzy | Banka | Bitcoin peněženka | Brent | Brokers | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CISCO | Co je bitcoin | Conference Board | CZK | Dax index | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Elektronické obchodování | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční služby | Fondy | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční poradenství | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Jak investovat | Jak koupit bitcoin | EBay | Jak těžit Bitcoin | Jiří Rusnok | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Koupit bitcoin | Krize eurozóny | Kurz bitcoinu | Kurzy | Libra | LYNX Broker | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Nejsilnější ekonomiky světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s dluhopisy | Obchodování s komoditami | Obchodování s opcemi | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Opce na akcie | Opční strategie | OTC trh | PayPal | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Těžba bitcoinů | TopForex | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní zprávy | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | Rozkolísanost trhu | ZEW | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Put | Buy | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Index akciového trhu | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | Prospekt | PX index | ROCE | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | Investiční instrument | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | Clearing | Světové ekonomiky | Western Union | Commission | Komise | Kontrakt | Initial Margin | Kontraktní měsíc | Trader Workstation | Volby | Butterfly | E-mini | Futures trhy | Futures trading | IG Group | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | COT | Velcí hráči | Burza dnes | Burze | Commodities | Currencies | Investment | Traders | Aramco | Raymond James | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | DPA | Jefferies | Charles Schwab | Jackson Hole | LPL Financial | Campbell Soup | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Oxford Economics | State Street | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Baker Hughes | Nordea | Prudential Financial | Investing.com | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | TD Ameritrade | Agentura DPA | Reporty | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | BMW | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Stock Exchange | Londýnská City | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Yahoo Finance | Plodiny | Energie | Prezident Fedu | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Obchodník s komoditami | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Vytrvalost | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Jádrový index | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | City | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Obchodníci na finančních trzích | Styl obchodování | Globální ekonomický růst | S&P Global | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Americké burzy | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Cenový boom | Americká ropa WTI | Eurex | Specifika kontraktu | TradingView | Země OPEC | Citi | WinSignals | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | PetroChina | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Index SPX | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Úvěrová krize | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Digitální měna | E*Trade | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Japan Exchange Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Tradeweb | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Propad akcií | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Index technologického trhu Nasdaq Composite | General Electric | Průzkum | Krize | Světové trhy | Investovat do akcií | Vývoj indexu S&P 500 | Indexové fondy | Výběr zisků | Výnosy | Rizikovější investice | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Index tokijské burzy | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Bitfinex | Raymond James Financial | JPMorgan Chase & Co. | Bridgewater | ex | Obchody s akciemi | Purple Trading | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Makléřské firmy | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Obchodování ropy | Bridgewater Associates | Cryptocompare | Akcie na newyorské burze | Chicago Mercantile Exchange | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování na zámořských trzích | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | René Remšík | IBKR | Anadarko Petroleum | Arbolet | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Aviance Capital Management | Investiční firmy | CBOE index volatility | FX Blue | Index volatility CBOE | Obchodování na pražské burze | Velký třesk | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | Bitcoin Gold | Trade Financial | GlobalMarkets | Jak obchodovat komodity | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | BTC/USD | Alternativní měny | LIFFE | Obchodování s termínovými kontrakty | Obchodování s bitcoinem | Jerome Powell | Akcie amerických burz | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | Bitcoin futures | Futures Bitcoin | LYNX Trading | Investiční nástroj | Burzovní trhy | IOTA | Gatecoin | Obchodování s bitcoinovými futures | Crown | Bitcoinové futures | CBOE Global Markets | ETH | ETC | Kontrakty na bitcoin | Krypto Expert Plus | Krypto Expert | Kryptoměna IOTA | Správce měny | GDAX | deVere Group | Investice do bitcoinu | Kontrakt na bitcoin | TD Ameritrade Holding | Největší hedgeový fond | iShares Gold Trust (IAU) | SPDR Gold Shares (GLD) | Ray Dalio | Nová třída aktiv | Světová kybernetická měna | Blockchain Capital | Invesco | Trh s bitcoiny | Mineři | Růst hodnoty bitcoinu | Akciové obchody | XBT | Binance | Coinone | Bithumb | Korbit | Růst bitcoinu | Robinhood | Estee Lauder | Bitcoinová horečka | CFG | Investice do kryptoměn | Crypto | Správce portfolia | Technologie kryptoměn | MSCI World Index | Burzy kryptoměn | E-book o investování | Otevření účtu u brokera | BTC/EUR | Securities and Exchange Commission (SEC) | Altcoiny | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Airbnb | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Jamie Dimon | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Forexové páry | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Obchodní napětí | Long signál | Technologické akcie | Edison | Schwab | FAANG | Facebook (FB) | L.F. Investment Limited | McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Trumpův tweet | Nové peníze | Britský finanční sektor | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Největší kryptoměna | Vývoj kurzu bitcoinu | Intercontinental Exchange | IG | Christopher Dembik | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | MSCI All Country World | BinckBank | Vývoj finančních trhů | Bankomaty | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kryptoměna Bitcoin | Transakční poplatky | Klasické peníze | Bitcoin ETF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Dopad brexitu | Obchodování na burzách | Online obchodní platformy | Platformy pro obchodování | Obchodovat komodity | Cena komodity | TradeWeb | Graf indexu S&P 500 | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Obchodovat Bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Propad ropy | NVDA | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Blockchainové akcie | Základy obchodování | NASDAQ 100 | GBTC | Nové akcie | Komoditní obchody | AMZN | Burzovní průvodce | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Kótování | Deficit rozpočtu | Dění na trzích | Denní graf | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Historická volatilita | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní dohoda | Očekávané Earnings | Nová měna | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Mnoho ziskových obchodů | Digitalizace | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | IOT | Kryptoměnová burza | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | PLN/EUR | Technické analýzy | Global Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | BAKKT | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | PSA | GM | Trh s dluhopisy | Amazon | Fortune | Tiffany | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | INTC | Kalendář událostí | Walt Disney | FT | Evropští investoři | Globální trh | Předpovědi | Technologický sektor | ADP | HUF | PLN | Na burze | Vyšší poptávka | ABC | Visa | General Motors | Zvýšená volatilita | Problémy | EW | Total | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Mylan | Amgen | Airbus | Akciový index Dow Jones | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | InterContinental | Předseda | Investujte | Regulátoři | Fed index | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Odchod Británie z Evropské unie | První obchod | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Tripadvisor | Kraft Heinz | SSE Composite | Americký index | Wirecard | American Airlines Group | Návratnost | Russell 3000 | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | Miliardy eur | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | CME BTC | BTC futures | CME BTC futures | Objem kontraktů | Kotování BTC | FTSE Russell | Ministerstvo práce | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Parabolický vývoj | Komunikace | Trump | Prezident | WhatsApp | Trhy | ASX 200 | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | L.F. Investment | Pochybnosti | Dovednosti | Série poklesů | Obchody | Výdaje | ETH/BTC | Dopady koronaviru | Adidas | Sazby beze změny | Capital Group | SEC | Ekonomický dopad | Medvědi | Prodávající | COVID-19 | Kukuřice | Ekonomické dopady koronaviru | Spekulativní pozice | Patrie | Americký Fed | Jižní Korea | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Výkyvy | Cenová válka | Ekonomika Evropské unie | WP | Cenové války | Restrikce | Vysoká rizika | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Nifty 50 | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Stimuly | Brusel | Cenový vývoj | Šíření viru | Burzy cenných papírů | Obavy trhu | Globální šíření viru | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Unilever | Škoda | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Signál | Americká banka | Potenciál | Allianz | Karanténa | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Vzdělávací webináře | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Saúdové | Závislost | Práce | Otázka za miliony | Údaje | ETF portfolio | Globální trh s ropou | Extrémní nárůst | Snížení produkce | Výpadky | USD za barel | Američtí těžaři | Obchodovat ropu | Konec cenové války | Dopad cenové války | CMC | Propad ceny | Americké produkce | S&P500 | Cenové pohyby | Břidlicové ropy | Grayscale | Zaměstnanci | Denní pokles | HG měď | Růst výnosů | PEPSICO | MSCI World | ETN | Bezpečnost | Macy’s | Společnost Macy’s | ONE | Měření volatility | Měření volatility trhu | Volatility trhu | Opce na VIX | ETN na VIX | ETF a ETN | Opční strategie na VXX | VXX | UVXY | SVXY | Nákup put opce | Maximální kapitál | Dohoda mezi EU a Británií | Spekulovat | Manažeři | JDE | Index akcií | Unie | Střední Evropa | Bitcoinové a blockchainové akcie | Riot Blockchain | Nestlé | Sony | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Nižší poptávka | Důvěra | Monex | Worldometers | Setkání zemí OPEC | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Diverzifikovat | Biden | Česká republika | iPhone | První obchodní den | Tržní výhled | Zájem o ropu | Praktické tipy | S&P Global Inc | Tesco | Investice do vody | Deutsche Boerse | Coinbase Global | IPO společnosti | Přesun akciových obchodů | Obchodování s německými dluhopisy | Obchody s deriváty | Obchodování s úrokovými swapy | Obchodní dohoda mezi EU a Británií | Akcie a deriváty | Aquis Exchange | Alasdair Haynes | Přístup na finanční trhy | Derivátové trhy | Banky v EU | Cboe Europe | David Howson | Přesun obchodů | Makléřská firma | Počasí | Zvýšení těžby | Rostoucí ceny ropy | Philips | Amsterodam | Obchod s evropskými akciemi | Brexit Michel Barnier | Vyjednavač EU | Kov | Flow Traders | Robinhood Markets | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Čisté krátké pozice | Mráz v Texasu | Dlouhodobý investor | Makléřské služby | Nové regulace | Nastavení grafů | Archegos Capital | Archegos | Graf indexu Nasdaq | Goldman Sachs Group | Hong Kong Exchanges & Clearing | London Stock Exchange Group | CITIC Securities | MSCI Inc | Interactive Brokers Group | Nasdaq Inc | MarketAxess Holdings | Tradeweb Markets | LPL Financial Holdings | Euronext NV | Virtu Financial | Avanza Bank Holding | Avanza Bank | Nordnet AB | Nordnet | IG Group Holdings | flatexDEGIRO | Swissquote Group Holding | Swissquote Group | Monex Group | CMC Markets PLC | Knight Capital Group | Archegos Capital Management | Knight Capital | Saxo Group | API | Příležitosti | SAIC | Prodej | Morrisons | Obchodní dovednosti | SAIC Motor | Spotové ceny | Odvětví | SSE Composite Index | IBKR mobile | TWS | Index Russell | Signály Fedu | Zápis Fedu | Společnosti | Traders´Academy | Trader Workstation (TWS) | Trader Workstation (TWS) pro začátečníky | Základní opční strategie | Představení platformy IBKR | Představení platformy | Platformy IBKR | Market Outlook | Volatility View | Profit Potential | Loss Potential | Micro Bitcoin futures | IBKR webináře | Trader’s Insight | Order Wheel | Option Chains | Book Trader | Regrese | Gabelli Funds | EQ Derivatives | Craig Bewick | Příklady obchodování | Nabídka IBKR | Webináře IBKR | Nejnovější zprávy z trhů | Nejnovější zprávy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

CATL
Caxton Global
CBC
CBC News
CBDC
CBDC banka
CBDS
CB Exchange LP
CBI
CBO

Následující klíčová slova

Cboe Europe
CBOE Global Markets
CBOE index volatility
Cboe VIX
CBO Philip Swagel
CBOT
CBP
CBRE
CBRT
CBS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple vyroci
Potvrďte prosím... Zavřít