Klíčová slova - Alokace aktiv

Kam zamíří finanční trhy v roce 2021? Argumenty hovoří pro vzestup i pokles
14.01.2021 V den 6. ledna, kdy došlo k největšímu útoku na americkou demokracii v moderní historii, dosáhly indexy S&P 500 a Russell 2000 nového absolutního maxima. Všichni víme, že během pandemie COVID-19 nebylo nijak snadné se v tržním narativu vyznat, a doufáme v úspěšné nasazení vakcíny a v následné zotavení. Pokusíme se proto shrnout všechny argumenty, proč může akciový trh po rychlém zotavení většiny světových trhů začít rychle růst, ale i strmě klesat.

Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace
25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.

Krize rozhýbala největší spolupráci soukromého a veřejného sektoru od druhé světové války
23.04.2020 S tím, jak se vlády snaží podporovat ekonomiku v době omezeného pohybu osob, přesměrovávají společnosti svou výrobu tak, aby pomáhaly s bojem proti koronaviru. Soukromý sektor se tak mění způsobem, jaký jsme od druhé světové války neviděli. To by mohlo mít pro investory trvalé důsledky.

Dokáže vaše ETF portfolio odolat krizi? 6 užitečných tipů, jak se ochránit
06.04.2020 Trhy mohou v extrémních podmínkách klesnout i o více než 60 %. Pokud však své ETF portfolio vybudujete správně, mělo by být dostatečně odolné na většinu tržních podmínek. Dokáže vaše ETF portfolio obstát během finanční krize? Postupujte podle těchto šesti kroků a ochraňte tak svůj kapitál v turbulentních časech.

Svět vyvedený z rovnováhy
02.04.2020 Koronavirus COVID-19 je katalyzátorem, který odhaluje křehkost našeho finančního systému a globální ekonomiky. Globální býčí trh let 2009 až 2020, trvající nejdéle v celé historii, právě zhynul na koronavirus.

Portfolio Stronghold EUR si udržuje vyvážený rizikový profil
06.12.2019 Po neuspokojivém říjnu se v listopadu portfolio Stronghold EUR vrací se zisky 0,7 %, zatímco benchmark vykazuje růst o 1,1 %. Za poslední měsíc se jeho struktura příliš nezměnila, expozice zůstávají stejné a asi nejnápadnější je posun o 2 procentní body od akcií globálních korporací směrem k akciím menších evropských firem. Celkově zůstává portfolio dobře vybalancované napříč nejrůznějšími třídami aktiv a je připravené na zvýšenou volatilitu trhu.

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.

Měsíčník finančních trhů – říjen 2019
05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie
11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.

Měsíčník finančních trhů – září 2019
02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem?
27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.

Diverzifikace rizika – jak ochránit svůj kapitál před krachem
27.03.2019 Pokud se úspěšného investora zeptáte, jaký je klíč k úspěchu, jedna z prvních rad, kterou dostanete, je diverzifikace rizika. Diverzifikace rizika do více obchodů je možná nejdůležitější stavební kámen úspěšné investiční strategie. Způsobů, jak sestavit vaše portfolio je mnoho.

Na další finanční krizi si budeme muset ještě počkat
15.10.2018 Minulý týden zasel výprodej na akciových trzích paniku mezi investory. Báli se totiž, že jde o počátek nové krize. Ve skutečnosti však vyvolala pád kombinace několika faktorů. Analytik Saxo Bank Peter Garnry proto říká, že jde zatím jen o bouři ve sklenici vody.

Moderní technologie mění investování, ale investoři vyčkávají
11.10.2018 Technologie přinesou zásadní změny v investování, ale ne všichni investoři jsou na to připravení. Ukázal to největší celosvětový průzkum společnosti Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, prováděný mezi institucionálními investory. Téměř tři čtvrtiny z nich věří, že technologický pokrok do roku 2025 zcela změní toto odvětví, ale jen jeden z deseti již integroval umělou inteligenci do svých investičních procesů.

Akciový výhled na druhé čtvrtletí: Vyhoření akcií?
04.05.2018 První čtvrtletí nabídlo úplně všechno. Finanční trhy zažily nejrůznější dramatické situace: od nejsilnějšího zahájení roku za poslední desetiletí po největší denní pohyb indexu VIX za posledních deset let. Ten odhalil, že prodejní volatilita je na finančních trzích tím nejpřecpanějším obchodem. Nyní jsou akcie na mnoha frontách pod tlakem – od hrozby obchodní války po neuspokojivé makroekonomické údaje a regulaci technologických firem. Smysl tak dávají defenzivní rozhodnutí.

Ozvěny trhu - Akcie rozvíjejících se trhů míří na výsluní
31.03.2017 Stávající makroekonomické prostředí, které se odráží v pokračujícím hospodářském růstu a zvyšující se inflaci v rozvinutých ekonomikách, nahrává zvyšování expozice vůči rizikovým aktivům. Přestože nový vládní aparát v USA dostal při snaze shodit dosavadní zdravotnickou reformu ze stolu za uši, měla by být nová opatření směřující do vyšších výdajů na infrastrukturu, na podporu energetického sektoru nebo uvolněnější regulace finančního odvětví pozitivním stimulem pro nadcházející vývoj. Ustupující obavy z tvrdého přistání v Číně a naopak zlepšující se výhledy na její HDP v letošním roce zvýší poptávku po některých aktivech v rozvíjejících se zemích.

Goldman Sachs: Evropské akcie letos přinesou dvojnásobek proti americkým
30.01.2017 Slabé euro, silné oživení světové ekonomiky a vzestup cen ropy. To jsou pro stratégy Goldman Sachs tři základní důvody, pro které letos široký index evropských akcií Stoxx600 přinese zhruba dvojnásobné zhodnocení včetně započtení dividend, než jaké lze čekat od amerického indexu S&P 500.

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International
27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset

Býčí maraton pokračuje
11.10.2016 Býčí trh trvající již 91 měsíců je téměř jako parazit – a stále se ho nějak nemůžeme zbavit. Ať na něj házíme cokoliv (Brexit, zpomalení v Číně, záporné sazby, bankovní krize v Evropě, krize rozvíjejících se trhů, nízké ceny ropy, geopolitické konflikty?), stále neúnavně přináší nová historická maxima. Mimořádně zajímavé listopadové prezidentské volby ve Spojených státech jsou za dveřmi, podobně jako pravděpodobné zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu, a globální akciové trhy vstupují na další neznámé bitevní pole.

Výhled pro investování: Návrat zlatých časů?
07.04.2013 Světové akciové trhy nadále šplhají nahoru. MSCI World Index se za rok zvýšil o plných 10,5 procent a S&P 500 dosáhl v březnu nových maxim. Na rozdíl od loňska ale stále nejde o rok, kdy se můžeme s vírou vrhnout do vln rizikových aktiv. Burzy nových akciových trhů zaostávají, za rok dokonce klesly o 1,6 procent, a i když všechna odvětví zahrnutá v indexu S&P vzrostla, v čele pelotonu je zdravotnictví a běžné spotřební zboží. Firemní obligace se víceméně nehnuly z místa. Obecně řečeno se naše doporučení velmi povedlo. Doporučovali jsme nakoupit akcie, prodat státní dluhopisy a nedávno jsme vydali neutrální doporučení ohledně firemních obligací.
Související klíčová slova:
FOREX | Partneři | Money management | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | Nasdaq | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Analýza | Zhodnocení | Ask | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Burzovní index | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | Hedging | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | Likvidita | Long | Low | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | RRR | Rally | Rating | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spread | Stagflace | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Bohatství | Ozvěny trhu | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Investment Banking | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Burzovní indexy | CashFlow | Cena | Cena ropy brent | CFD kontrakty | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Eura | Fondy | Forexu | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční zprávy | ISM | Jádrová inflace | Kam investovat | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Krach na burze | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s CFD | Ocenění akcií | Oslabení měny | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Převodník měn | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | SaxoBank | Signály | Státní dluhopisy | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Webinář | Webináře | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | Put | Buy | Dluhopisový index | EBITDA | Indie | Měď | Overweight | P/S | REIT | ROCE | Sell | Underweight | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Zhodnocení kapitálu | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | Zlatý standard | CNN | MSCI | Ekonomická expanze | Snižování sazeb | Black swan | Kurz koruny vůči euru | Nákupy dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Vývoj indexu volatility | Evropské banky | Dlouhé pozice | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Bloomberg TV | Globální akciové trhy | Znalost | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Firemní investice | Christine Lagardeová | Averze vůči riziku | Sázet | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Fidelity International | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | Vývoj indexu volatility VIX | Intervence centrálních bank | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Růst akcií | Světové centrální banky | Finančnictví | Propad | Dopady finanční krize | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Ropné společnosti | Citi | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | SaxoSelect | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Zpomalení v Číně | Úvěrové krize | FTSE 100 | Blockchain | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Poplatky | Americké akciové trhy | Dobré výsledky | Slabé euro | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Britské referendum | Výnosy | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Příjmy | Kapitálové strategie | Konsenzus | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Očekávání | Breakout Trader | Obchodování ETF | Zajištění portfolia | Americký akciový trh | Jerome Powell | ETC | Kapitálové výnosy | Inteligentní investor | MSCI World Index | Obchodování na trzích | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Složený úrok | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Investování do ETF | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální růst | Technologické akcie | Objem obchodování | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Výprodej akcií | Tvrdý brexit | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Růst zisků | Zpomalování světové ekonomiky | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Obchodovat s akciemi | ETF portfolia | Dluhopisy s vysokým výnosem | Zvýšení sazeb | Diverzifikace rizika | Zájem investorů | Globální rizika | MSCI Emerging Markets | Brexit bez dohody | Nabídka akcií | Snížení sazeb | Volný čas | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Poskytování úvěrů | Akciové alokace | CFD produkty | Uvolňování měnových politik | Tiering | Dění na trzích | ESG | Měsíčník finančních trhů | Jak se stát lepším investorem | Špatné trhy | Špatné strategie | Stav ekonomiky | Strategie short-selling | Potřebujete brokera | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Prodávat své akcie | Investment Management | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Dlouhodobé dluhopisy | Německé hospodářství | Vyšší riziko | Firma | Index MSCI Emerging Markets | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Vyšetřování | Fixed income | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Vyhlídky | Fáze obchodní dohody | 5G | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Průmysl | Na burze | Stronghold EUR | Portfolio Stronghold | Zajištění stabilní návratnosti | Rostoucí náklady | Problémy | Soukromý sektor | Úroky | Biotechnologické společnosti | Dot-com | Ztráta | ETF roku 2020 | Černé labutě | Návratnost | Dividendový aristokrat | Krach | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Trhy | Pokles | Situace | Ředitel investic | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Vstupy | Zlepšení | Výdaje | Dopady koronaviru | Taleb | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Valuace | COVID-19 | Vývoj | Šok | Výkyvy | WP | Prudký pokles | Profitovat | Tencent | Třída aktiv | Šíření viru | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Prudký pokles cen | Hotovost | Anomálie | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Americký investor | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Války | Práce | ETF portfolio | Dodavatelské řetězce | Úspory | Rozvíjející se země | Omezení pohybu | Cestování | Zadlužení | Expanze | Levné peníze | Vakcína | Dislokace | Globální ekonomické zotavení | Ekonomické zotavení | Zdravotnický průmysl | Technologická revoluce | Regionální nerovnosti | Ocenění nástrojů | Taktická alokace aktiv | Zadlužení firem | Reálná ekonomika | Covid | Internetové bubliny | Ocenění | Američtí politici | SPAC | Politici | Biden | Změny úrokových sazeb | Mutace viru | DOT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE