Neděle 31. květen 2020 11:12
reklama
Admiral spread new
reklama
Bossa live trading
reklama
RoboMarkets copyfx

Klíčová slova - Zpomalení růstu

img

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje

28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.
C:\fakepath\bitcoin-1.jpg

Bitcoin halving – kampak se poděl ten slibovaný velký růst BTC?

20.05.2020 V minulém týdnu jsme se konečně dočkali všemi tolik očekávaného bitcoinového půlení odměn „halvingu“ a názory na to, jak se poté svět kryptoměn změnil, se mezi účastníky tohoto trhu velmi liší. Jedni říkají, že v souvislosti s halvingem očekávali přesně tento cenový vývoj a jsou proto nadmíru spokojeni, na druhou stranu je zde i mnoho těch, kteří se ptají, kam se poděl ten slibovaný růstový boom, proč a z jakých důvodů nebyl růst po tomto halvingu zatím tak razantní a je možné vůbec ještě očekávat, že se ty predikce nakonec naplní?
C:\fakepath\Rusko.jpg

Růst ruské ekonomiky v 1. čtvrtletí zpomalil na 1,6 procenta

20.05.2020 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl o 1,6 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z 2,1 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Vyplývá to z předběžných údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad. Ve druhém čtvrtletí by ruská ekonomika měla klesnout kvůli omezením zavedeným s cílem zabránit šíření nemoci covid-19.
img

Česká ekonomika ve svěrací kazajce

15.05.2020 „Pandemická opatření poničila naši ekonomiku. Do budoucna lze očekávat růst nezaměstnanosti a výrazné zpomalení růstu mezd. Mnozí lidé budou odkázáni na pomoc státu a výrazně se jim propadne životní úroveň,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Indonesie.jpg

Ekonomika Indonésie kvůli koronaviru rostla nejpomaleji od 2001

06.05.2020 Ekonomika Indonésie v prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,97 procenta, nejpomaleji od prvního čtvrtletí 2001. Tempo růstu bylo nižší, než se čekalo, protože koronavirová pandemie zastavila ekonomickou aktivitu v zemi. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil indonéský statistický úřad. Indonésie je největší ekonomikou jihovýchodní Asie a čtvrtou nejlidnatější zemí světa.
img

Okénko trhu - Amerika propadla hlouběji než se čekalo

29.04.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně za měsíc duben zaznamenala nikoliv překvapivě propad. Z březnových -11,6 bodů klesla na -22,7. Na takto nízké hodnotě se nacházel sentiment naposledy před sedmi lety, tedy v dobách recese. Také hodnocení podnikatelského prostředí zaznamenalo značný propad, který dosáhlo až úrovní, na kterých se nacházelo v dobách velké finanční krize z roku 2009. S ohledem na výsledky ostatních evropských předstihových indikátorů dnes zveřejněný průzkum nepřinesl nové informace. Světlem na konci tunelu může být lepší výsledek očekávání budoucího ekonomického vývoje, kdy většina hráčů na trhu už vyhlíží uvolnění restriktivních opatření a znovunastartování businessu.
img

Maloobchod únoru - klid před bouří

07.04.2020 Maloobchodní tržby v únoru bez segmentu aut meziměsíčně stagnovaly. V meziročním vyjádření to znamenalo růst o 7,4 %, což bylo citelně nad očekáváním trhu (4,5 %) i naším odhadem (4,8 %). Nicméně letošnímu únoru pomohl meziročně vyšší počet dní. Po očištění o tento efekt činil růst 3,9 %. Meziměsíčně došlo k nárůstu prodeje motorových vozidel o 0,8 %, ale jejich meziroční pokles se přesto mírně prohloubil na 4,6 % (po očištění o kalendářní vlivy o 5,5 %). Celkové tržby včetně motoristického segmentu vzrostly meziročně o 3,6 %, když analytici čekali 2,4 %.
img

Okénko trhu - sentiment padá, inflace zpomaluje

30.03.2020 Ekonomický sentiment v eurozóně i evropské unii v březnu dramaticky poklesl. Index pro eurozónu odepsal téměř devět bodů a dosáhl 94,5. I přesto, že se jednalo o nejvyšší měsíční propad za celou historii měření od roku 1985, byla konečná hodnota vyšší ve srovnání s tržním očekáváním. To bylo přitom zřejmě dáno skutečností, že v řadě zemí byla podstatná část dat sebrána ještě před schválením přísných restriktivních opatření proti šíření epidemie koronaviru. Lze tedy očekávat, že v dubnu dojde k dalšímu významnému zhoršení ukazatelů. K poklesu ekonomického sentimentu došlo zejména ve službách (-13,3 bodu) a maloobchodě (-8,1 bodu), když se zejména zhoršily obavy manažerů ohledně budoucí poptávky. Oproti těmto sektorům si lépe vedl průmysl, kde ukazatel odepsal “jen“ 4,6 bodu a také stavebnictví, kde se indikátor snížil o 2,7 bodu. Bídné vyhlídky se pak projevily i ve zhoršení ukazatele zaměstnanosti (-8,9 bodu), který se opět nejvíce propadl díky službám a obchodu. Co se týká cenového vývoje, očekávají firmy pokles prodejních cen, což je v rozporu s vnímáním spotřebitelů. Sektor služeb, který ještě donedávna svou dynamikou vyvažoval bídný stav ve výrobě, je současnou epidemií zasažen nejsilněji a přestává tak hrát svou stabilizační roli.
img

Ranní nadhoz - další indikátory potvrdí výrazný pokles sentimentu

30.03.2020 Americký prezident D. Trump prodloužil trvání mimořádných omezení kvůli šířícímu se koronaviru do konce dubna. Amerika s více než 140 tis. nakaženými nedávno předskočila i Čínu a je zde tedy v absolutní hodnotě nejvíce nakažených. Přitom nákaza v USA ještě nedosáhla svého vrcholu. Lze proto očekávat, že toto číslo ještě značně naroste.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Mzdový růst pokračuje v pozvolném oslabování

06.03.2020 Růst mezd ve čtvrtém čtvrtletí v souladu s očekáváním trhu dál mírně zpomalil a nachází se pod prognózou ČNB. V dalších čtvrtletích s ohledem na ochlazení ekonomiky čekáme další postupné zpomalování mzdového růstu.
img

Mzdový růst v ČR pokračuje ve zpomalování

06.03.2020 Průměrná mzda ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku činila 36 144 Kč. Meziročně se jedná o nárůst o 6,7 %, což po očištění o inflaci činilo 3,6 %. Výsledek byl dvě desetinky nad naším odhadem i mediánovým očekáváním trhu. Prognóza ČNB počítala s růstem 7,2 % nominálně a 4,2 % reálně. Oproti třetímu čtvrtletí, kdy nominální mzdy rostly v průměru 7,0 % y/y a 4,1 % reálně se tedy jedná o pokračování pozvolného zpomalování mzdového růstu.
img

Česká ekonomika zpomaluje svůj růst

03.03.2020 „V případě, že by kvůli šíření koronaviru hrozilo výrazné zpomalení růstu české ekonomiky, měla by zasáhnout vláda. Prostřednictvím rozpočtových opatření by mělo dojít ke stimulaci ekonomiky i za cenu vyššího než plánovaného schodku. Míra zadlužení naší země patří mezi nejnižší v Evropské unii. Neměli bychom proto opakovat chyby předchozích vlád, které škrtily rozpočtové výdaje a zhoršovaly náladu v ekonomice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Měsíční předpovědi: Inflace se bude postupně přibližovat 4 %

02.03.2020 Struktura HDP potvrdí slabost výrobního sektoru a exportu při mírném oživení spotřeby domácností. Růst průměrné mzdy jen nepatrně přibrzdí, zatímco míra nezaměstnanosti stagnuje na extrémně nízkých úrovních. Inflace v těchto měsících bude dál zrychlovat a mířit ke 4 %. Pro ČNB je tento vývoj velmi nekomfortní, ale s ohledem na nejisté dopady epidemie koronaviru bude nyní vyčkávat a úrokové sazby neměnit.
img

Komoditní trh má za sebou bolestivý týden

02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
img

Ranní nadhoz - Zahýbe koronavirus s inflací?

28.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu.
C:\fakepath\akcie-19022020-lv.jpg

Evropské akcie vystoupily na nové rekordní maximum

19.02.2020 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na nové rekordní maximum. Těžily ze zprávy o zpomalení růstu počtu nakažených koronavirem i z nadějí na další opatření čínské vlády na podporu ekonomiky. Panevropský akciový index STOXX 600 se zvýšil o 0,83 procenta a uzavřel na 433,90 bodu.
img

Týden na finančních trzích: Pozitivní nálada pokračovala

17.02.2020 V uplynulém týdne dominovaly titulky v médiích opět zprávy o epidemii koronaviru, jejím očekáváném dopadu na světovou ekonomiku a v neposlední řadě jsme byli svědky poměrně slabých makroekonomických dat z eurozóny a především Německa, jehož ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala a jenom o chlup se vyhnula recesi. Přesto trhy rizikových aktiv prokázaly velkou odolnost. Globální akciové trhy posílily o 1,1 %, komoditní index posílil o 2,0 %. Naproti tomu dluhopisy mírně ztrácely, když jejich globální index odepsal 0,1 %. Po překvapivém zvýšení úrokových sazeb Českou národní banku v předchozím týdnu pokračovala koruna vůči euru v posilování. Za týden byla silnější o 0,8 % a týden zakončila na úrovni 24,83 CZK/EUR.
img

Okénko trhu - německá ekonomika ve čtvrtém kvartále stagnovala

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český HDP v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, oproti Q3 je dynamika nižší o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. V růstu pokračovala spotřeba domácností těžící z nízké nezaměstnanosti a svižného růstu mezd, pozitivně přispívala i spotřeba vlády. Na pozorovaném zpomalení růstu ekonomiky se tak podepsala zejména globální geopolitická rizika, jež v průběhu loňského roku ohrožovala plynulý mezinárodní obchod a tím podkopávala český průmyslový sektor. V souhrnuza celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %. Pro letošní rok jsou vyhlídky české ekonomiky ještě o něco slabší, jelikož eurozóna stále nevykazuje přesvědčivé známky obratu k lepšímu. Růst v roce 2020 tak očekáváme na úrovni 2 %.
img

Český růst pokračuje ve zpomalování

14.02.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostl český hrubý domácí produkt v posledním čtvrtletí roku 2019 meziročně o 1,7 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu zvýšení o 0,2 %. V souladu s naším předpokladem tak růst české ekonomiky znatelně zpomaluje, když oproti předchozímu kvartálu zpomalil o 0,8 procentního bodu. Trh přitom počítal s mírně rychlejším růstem na úrovni 2 %. Za celý rok 2019 tak česká ekonomika vyrostla tempem 2,4 %.
img

Rozbřesk: Na pořadu dne horší čísla z české ekonomiky

14.02.2020 Podle prvních výsledků platební bilance za celý rok 2019 skončil běžný účet ČR v červených číslech. To znamená, že na běžných transakcích odchází z ČR více peněz, než sem přichází. Přitom posledních pět let byl běžný účet platební bilance díky velmi dobrým výsledkům zahraničního obchodu a bilance služeb přebytkový.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie navzdory koronaviru vystoupily na rekord

11.02.2020 Evropské akcie se dnes vyšplhaly na rekord. Náladu na trzích podpořila zpráva o zpomalení růstu počtu nakažených koronavirem, stále však panují obavy z globálních ekonomických dopadů této epidemie. Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po zahájení dnešního obchodování přidával 0,8 procenta na zhruba 428 bodů.
img

Export za rok 2019 dosáhl rekordní hodnoty

06.02.2020 Prosincová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila schodkem 6,7 mld. Kč, což v porovnání s loňským prosincovým výsledek znamená pokles zhruba o 2 mld. Kč. Výsledek je zhruba v souladu s tržními očekáváními. Na konci roku klesl vývoz meziročně o 2,4 % a dovoz pak o 1,5 %, a to i přesto, že loňský prosinec měl o jeden pracovní den více než prosinec 2018. Opět tedy export klesal rychleji než import. Listopadový výsledek byl revidován o necelou miliardu nahoru na 11,0 mld. Kč. Meziroční propad o 5 mld. Kč zaznamenal přeshraniční obchod s motorovými vozidly. Naopak dovoz strojů či počítačů, elektronických a optických přístrojů zaznamenal meziroční pokles, což celkové bilanci pomohlo zmírnit prosincový schodek.
img

Vyšší prodeje aut pomohly celkovým tržbám

05.02.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v prosinci meziročně vzrostly o 4,8 %. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 4,6 %. Prosincové útraty tak dopadly pod očekáváním trhů. Oproti loňsku měl letošní prosinec o jeden pracovní den více, což pomohlo k vyšší dynamice tržeb oproti listopadu i říjnu. Po očištění o tento vliv se tržby v maloobchodě reálně meziročně zvýšily o 3,9 %. Spotřebitelé v předvánočním čase zvyšovali útraty zejména za počítačové a komunikační vybavení, výrobky pro domácnost a oděvy i obuv.
img

Češi se loni rekordně báli inflace, bojí se i letos. Prosincové slevové a marketingové prodejní akce se ale e-shopům vydařily, ať už byly deklarované slevy skutečné či ne

05.02.2020 Prosincové maloobchodní tržby v ČR mírně zklamaly. Analytici ve střední hodnotě předpokládali meziroční růst 5,5 procenta, ve skutečnosti však vzestup činil jen 4,8 procenta. Ještě výrazněji za očekávání zaostal maloobchod zahrnující motoristický segment. To však nic nemění na tom, že maloobchod podal za celý loňský rok velice solidní výkon, na který letos již nedokáže plně navázat. Maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu za celý rok 2019 rostl tempem 4,8 procenta, jen nepatrně pomaleji než o rok dříve, roku 2018, kdy expandoval tempem 4,9 procenta. Při zahrnutí motoristického segmentu pak dokonce svoji růstovou dynamiku zrychlil, a to z 2,7 v roce 2019 na 3,5 procenta loni. V letošním roce však růst maloobchodu citelněji zpomalí. Maloobchod bez zahrnutí motoristického segmentu poroste letos tempem 3,1 procenta. Důvodem bude zejména zpomalení růstu reálných mezd. Zatímco loni jejich růst podle všeho překonal čtyřprocentní hranici, letos skončí pod úrovní tří procent. Lidé se navíc loni v rekordní míře ve dvacetileté historii sledování obávali nástupu inflace. Tyto jejich obavy letos jen tak nepoleví, neboť růst spotřebitelských cen nyní překonává úroveň tří procent a je nejvyšší od roku 2012. Poměrně vysoká inflace „ukusuje“ lidem z mezd, takže ponižuje jejich reálný výdělek, a tedy i ochotu utrácet. Při nižším než loňském předpokládaném růstu nominálních mezd tak inflace v letošním roce sníží ochotu utrácet výrazněji než loni.
img

Rozbřesk: Čínské akcie otevřely nejhůře za posledních 13 let

03.02.2020 Náladu v tomto týdnu bude dál určovat především strach z koronaviru. Silný propad čínských akcií dnes po ránu dokázala jen lehce zmírnit svými opatřeními čínská centrální banka. Ta napumpovala do finančního systému dodatečnou likviditu v celkovém objemu přes 170 miliard dolarů. I když v minulosti se dopady epidemií na globální ekonomiku ukázaly být zpravidla jako dočasné, je těžké říci, kdy panika nakonec dosáhne svého vrcholu. Trhy pravděpodobně potřebují vidět jistou kombinaci stabilizace nákazy a současně vidinu výraznějšího čínského rozpočtového stimulu. Tak jako tak se čínská ekonomika zkoušená obchodními válkami a slabým finančním systémem nevyhne výraznému zpomalení růstu. Otázkou pouze je, jak rychlé a výrazné nakonec bude post-epidemické oživení.
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes k euru i dolaru rostla

31.01.2020 Česká měna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. Koruna k 17:00 zpevnila oproti předchozímu závěru k euru o devět haléřů na 25,19 Kč/EUR a k dolaru o 18 haléřů na 22,72 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\fakepath\EURUSDH1.png

Forex: Dolar oslabuje po zprávě o zpomalení růstu ekonomiky USA

30.01.2020 Americký dolar dnes oslabuje po zprávě, že ekonomika USA vloni rostla nejpomalejším tempem za tři roky. Jednotná evropská měna euro si vůči dolaru kolem 17:30 SEČ připisovala zhruba 0,2 procenta na 1,1030 EUR/USD.
C:\fakepath\usa 14122014.png

Počet žádostí o podporu v USA klesl

04.04.2019 Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden klesl o 10.000 na 202.000 osob. Dostal se tak na nejnižší úroveň od prosince 1969. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce. Údaje signalizují, že podmínky na trhu práce navzdory zpomalování růstu ekonomiky zůstávají příznivé.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Inflace v Německu v prosinci zpomalila

28.12.2018 Roční míra inflace v Německu v prosinci podle harmonizovaných údajů výrazně zpomalila, činila 1,7 procenta proti 2,2 procenta v listopadu. Dostala se tak pod dvouprocentní cíl Evropské centrální banky (ECB). Vyplývá to z prvního rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo pomalejší, než čekali analytici.
nemecko 08012014-3.png

Němečtí poradci kritizují opatření ECB

12.11.2014 Hospodářští poradci německé vlády snížili odhad růstu německé ekonomiky na letošní rok na 1,2 procenta z předchozích 1,9 procenta. Své rozhodnutí zdůvodnili krizí v zahraničí a nepříznivým vývojem v Evropě. Další zpomalení růstu na jedno procento čekají příští rok. Skupina rovněž kritizovala program nákupu aktiv Evropské centrální banky.
audusd 05092012.gif

Australská ekonomika prudce zpomalila růst

05.09.2012 Austrálie ve druhém čtvrtletí prudce zvolnila tempo růstu. Její hrubý domácí produkt vzrostl o 0,6 procenta, což je podle tamního statistického úřadu méně než poloviční tempo proti prvnímu čtvrtletí, kdy růst HDP činil 1,4 procenta. Meziroční růst HDP činil 3,7 procenta.
img

Fed slíbil levné peníze do poloviny roku 2013 - bude to stačit?

10.08.2011 Všechny zraky (a naděje?) se upíraly k zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC), zatímco globální akciové trhy čelily 10dennímu výprodeji. Před zveřejněním výsledku zasedání se devizové trhy stabilizovaly, přestože úlohu bezpečného přístavu i nadále hrál CHF, který vůči EUR i USD vyšplhal na rekordní maxima. Zde si můžete přečíst kompletní prohlášení FOMC, jehož podstata po značném zhoršení ekonomického výhledu tkví ve slibu zachovat do poloviny roku 2013 extrémně umírněný postoj včetně ,,přiměřeného" používání doplňkových nástrojů. Vypadá to, že žádné QE3 se v tuto chvíli nekoná a za zmínku stojí i skutečnost, že proti tomuto novému postoji k měnové politice se postavili tři členové FOMC, konkrétně Plosser, Fisher a Kocherlakota. Znamená to, že cesta pro případné QE3 může být do budoucna trnitá. Tento příslib levných peněz posloužil Wall Street jako odrazový můstek - index DJIA si připsal 3,98 %, S&P +4,74 % a Nasdaq +5,29 %. Na to, abychom poznali, zda se jedná o falešný odraz, nebo začátek udržitelnějšího růstu, si budeme muset počkat. Výnosy z amerických vládních dluhopisů poklesly na rekordní minima a dostaly USD pod tlak - dolarový index se vrátil na minima z nedávné doby.
img

Makro: Jižní Korea zaznamenala v roce 2010 robustní růst

26.01.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika zaznamenala v roce 2010 robustní růst 6,1%, byl to nejsilnější výkon od roku 2002 (7,2%). V roce 2009 rostla o hubené 0,2%.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Asset management | Bank of England | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Denní minima | Demo účet | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | ISIN | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | P/E | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Reinvestice | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spread | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | Obchodování | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Ekonom | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | IEA | Obchodovat | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Conseq | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Penzijní fondy | Ceny akcií | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie Microsoft | Akcie Tesla | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Fondy | Frank | Graf | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index PMI | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Irsko | ISM | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Měna euro | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Ocenění akcií | Patria Online | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Stoxx | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Unce zlata | Velká Británie | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlaté rezervy | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | EIA | ING | Bill Gates | Čistý dluh | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Cena / účetní hodnota | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Burze | Dividendové akcie | Investment | Capital Economics | DPA | Microsoft | Baker Hughes | Ole Hansen | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Čínská centrální banka | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Limitní příkazy | Index německých akcií DAX | Ekonomický sentiment | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie těžařských společností | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Globální ekonomiky | Obchodní partner | Světové centrální banky | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | TradingView | S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Mzdy | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Příjmy | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Tempo růstu ekonomiky | Mercedes | Purple Trading | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | BHS | Breakout Trader | Investiční specialista | LYNX Trading | LTC | ETH | XRP | Jak fungují akcie | Země platící eurem | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Saxo | Výnosy italských dluhopisů | Růstové akcie | Kartel OPEC | OPEC+ | Technologické akcie | FAANG | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Forint | Ekonomické krize | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Norges Bank | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Růst zisků | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Globální index | Hodnota indexu | Michal Stupavský | Růst cen komodit | Obchodovat s akciemi | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Statistický úřad | Podíl nezaměstnaných | Pokles sazeb | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Čínský trh | Akcie a ETF | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Pokles úroků | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Kurz české koruny | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Růst mezd | KB | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měsíční předpovědi | Vyzkoušet si trading | Český HDP | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Bilance zahraničního obchodu | RISK-ON | Obchodujte | Nálada na finančních trzích | Mnoho ziskových obchodů | Vlastní investice | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Politická situace | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | Objem | František Táborský | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Růst spotřebitelských cen | Růst ruské ekonomiky | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Applied Materials | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Vývoj trhu | Skupina OPEC+ | Statistici | Česká měna dnes | Souhrnný index | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Struktura HDP | Financovat | EET | Hospodaření státu | Předpovědi | Technologický sektor | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | PLN | Na burze | Propouštění | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Nezaměstnanost v Česku | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Dolar vůči japonskému jenu | Koruna dnes | Problémy | Kolísání ceny | Vládní výdaje | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Čínské vlády | Moskva | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | NN Group | Míra | RWE | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Philadelphia Fed index | Fed index | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dot-com | Nejlepší akcie | Stratég | Růst hrubého domácího produktu | Halving | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | ETF roku 2020 | Hospodaření | Růst poptávky | Americká WTI ropa | Klesající trend | CFA | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | Netflix | Evropská inflace | Daimler | Finální odhad | Letecké společnosti | Miliardy eur | Zpomalující ekonomika | Budoucnost | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Mercedes-Benz | Mzdová dynamika | Ministerstvo práce | Dividendový aristokrat | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Míra zadlužení | Analytička | Ukazatele | Inflace v Německu v prosinci | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Jihokorejská vláda | Michal Stupavský, CFA | Google | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | STNG | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Čínský koronavirus | Nový virus | Virus | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Důchody | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | NSbroker | NSFX | NSFX Ltd. | Zpomalení růstu ekonomiky USA | Zpomalení růstu ekonomiky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Cyklické akcie v roce 2020 | Růstové akcie v roce 2020 | Investiční příležitosti v roce 2020 | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie CLP Resources | Akcie KKR & Co Inc | Akcie Cambria Automotive | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Brookfield Asset Management | Akcie Delta Airlines | Akcie Hornbach | Akcie ING | Akcie Alphabet | Akcie Liberty Global | Akcie Groupe FFP | Wubbe Bos | Akcie NN Group | Akcie Discovery Inc | Akcie Discovery | Akcie Klepierre | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Prodeje aut | Rekordní hodnoty | Export za rok 2019 | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Francouzský statistický úřad | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | Opatření proti šíření epidemie | Lednová inflace | Americká inflace | Conseq Funds investiční společnost | Conseq Funds | Inflace v lednu | COVID-19 | Týden na finančních trzích | Empire State Index | Deutsche Telekom | TS Lombard | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Noviny | Dopady epidemie koronaviru | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Mzda | Mzdový růst v ČR | Mzdový růst | Mediánová mzda | Guru | Změna sazeb | WP | Vysoká rizika | Prudký pokles | Opatření ECB | Hospodářští poradci | Poradci německé vlády | Poradci | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Dostatek likvidity | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Americká seance | Evropské země | Tržby společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Asijská seance | Stimul | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Další pokles | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Domácnosti | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Pokles sentimentu | Inflace zpomaluje | Klid před bouří | Ekonomiky | Poradce | Růst nezaměstnanosti | Práce | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Vývoz komodit | USD za barel | Důvěra v eurozóně | Soukromá spotřeba | Omezení pohybu | Ekonomika Indonésie | Dovoz | Obchodní přebytek | Australská ekonomika | Bitcoin halving | RBI | Levné peníze | Velký růst BTC | Velký růst | Růst BTC | Růstový boom | Koronavirová pandemie | Ostražitost investorů | Halving analýzy | Nedůvěra v halving | Počet žádostí o podporu v USA | Unie | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Zpevňování koruny
Zpomalení býčího akciového trhu
Zpomalení české ekonomiky
Zpomalení čínské ekonomiky
Zpomalení ekonomického růstu
Zpomalení ekonomiky
Zpomalení globální ekonomiky
Zpomalení hospodářského růstu
Zpomalení japonské ekonomiky
Zpomalení německé ekonomiky

Následující klíčová slova

Zpomalení růstu ekonomiky
Zpomalení růstu ekonomiky USA
Zpomalení světové ekonomiky
Zpomalení světového obchodu
Zpomalení v Číně
Zpomalování čínské ekonomiky
Zpomalování ekonomiky
Zpomalováním růstu
Zpomalováním růstu české ekonomiky
Zpomalování růstu světové ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít