Čtvrtek 15. duben 2021 04:24
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Purple Trading psychologie webinar 2

Klíčová slova - LTV

img

Hypotéky 2021. Sazby letos porostou, banky jsou ostražité, poslanci řeší změny

22.01.2021 Brzy to bude rok, co se součástí našich životů stala pandemie onemocnění covid-19. Při odhadování jejích ekonomických dopadů mnozí ekonomové předpovídali i pokles cen nemovitostí. Ten ale nenastal, ceny stejně jako v předchozích letech rostly, loni o necelých deset procent. V kombinaci se stále velmi nízkými úrokovými sazbami hypoték lze předpokládat, že se řada zájemců o nové bydlení rozhodne na začátku letošního roku nákup nemovitosti dále neodkládat. Co je čeká?
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB oznámí nastavení limitů pro hypotéky a rezervy k ochraně trhu

26.11.2020 Česká národní banka dnes oznámí případnou úpravu limitů pro poskytování hypoték a nastavení rezervy na ochranu úvěrového trhu, tzv. proticyklické kapitálové rezervy. Zároveň bude banka na odpolední tiskové konferenci informovat o závěrech v podzimní zprávě Rizika pro finanční stabilitu a jejich indikátory. Ta hodnotí zdraví domácího finančního sektoru a možná rizika pro udržení jeho stability.
img

Koronavirus kartami bytové krize nezamíchal, hypoteční splátka je stále výhodnější než nájemné

30.06.2020 Nouzový stav vyhlášený 12. března 2020 ochromil českou ekonomiku. Jeho dopady se očekávaly i na realitním trhu, kdy měl zlevnit nájem nemovitostí. Z analýzy Skupiny MONETA ale vyplývá, že splácet měsíčně hypotéku je nyní ještě výhodnější než platit nájem. A to o téměř 2,5 tisíce korun. Největší změnu přitom zaznamenala Praha.
img

Okénko trhu - ČNB opět snižila sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Bankovní rada ČNB včera projednala novou verzi Zprávy o finanční stabilitě, která hodnotí zdraví tuzemského finančního sektoru. Zároveň slouží tato zpráva jako východisko pro volbu nástrojů tzv. makroobezřetnostní politiky. Zpráva konstatuje, že se situace v domácím finančním sektoru s vypuknutím pandemie COVID-19 radikálně změnila, nicméně sektor vstupuje do tohoto obtížného období v dobré kondici díky robustní kapitálové vybavenosti. I přesto se ČNB domnívá, že u řady domácností a firem může dojít k výraznému snížení příjmů, což může mít citelný dopad na jejich solventnost (zejména po ukončení moratoria na splátky úvěrů na podzim tohoto roku). Proto se bankovní rada rozhodla snížit sazbu proticyklické kapitálové rezervy o půl procentního bodu na 0,5 % s platností od 1. července 2020, což by mělo přispět ke stabilizaci dluhové služby podniků a domácností a zajistit dostatečný přísun likvidity. V případě, že by došlo k výraznému nárůstu úvěrových ztrát bank, je ČNB připravena proticyklickou kapitálovou rezervu zcela uvolnit. Vlivem nepříznivého vývoje v reálné ekonomice pak bankovní rada nepovažuje za nezbytné nadále stanovovat limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu). Limit pro ukazatel DTI (poměr celkového zadlužení žadatele o úvěr a výše jeho čistého ročního příjmu) ČNB zrušila již v dubnu letošního roku. Vzhledem k přetrvávajícímu nadhodnocení cen bytů, které se podle odhadů stále pohybuje v rozmezí 15-25 %, však ČNB nepovažuje za žádoucí měnit současný doporučený limit ukazatele LTV (poměr úvěru k hodnotě zastavené nemovitosti), který i nadále zůstává na 90 % (při možnosti uplatnit 5% výjimku). Ve své analýze podrobila ČNB bankovní sektor makrozátěžovými testy. V základním scénáři, který počítá s letošním propadem ekonomiky o 8 %, se ukázalo, že banky jsou schopny tuto zátěž ustát bez větších potíží. Pokud by však došlo k dalšímu zhoršení situace (druhá vlna šíření nákazy na konci roku 2020, banky by musely využít všechny své kapitálové rezervy a některé z nich by se dokonce dostaly pod regulatorní minimum.
img

Rozbřesk: ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky

19.06.2020 Červnové měnové zasedání bankovní rady ČNB se sice odehraje až příští středu, nicméně i včerejší zasedání centrálních bankéřů stojí za pozornost. Byla totiž představena Zpráva o finanční stabilitě 2019/2020 a současně oznámeny změny regulatorních parametrů ovlivňujících bankovní business v ČR, respektive dostupnost úvěrů zejména pro domácnosti. A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování hypoték.
img

ČNB opět snižuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Ve Spojených státech bylo v týdnu končícím 13. červnem evidováno cca 1,5 milionu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Publikovaný údaj zklamal, protože tržní odhady počítaly s jeho poklesem pod 1,3 milionu. Počty nových žádostí tak sice pokračovaly v sestupném trendu trvajícím již od dubna, avšak jeho tempo v uplynulém týdnu výrazně přibrzdilo.
img

Forex: Evropská rada začne projednávat záchranný fond Evropské unie

19.06.2020 Hlavní událostí dneška i celého týdne bude jednání Evropské rady o návrhu záchranného fondu EU na podporu ekonomiky. Ten počítá až s 750 mld. EUR pro členské země unie, ale obsahuje řadu sporných bodů. Hlavní otázkou je zdroj financování a podmínky přerozdělení. Neočekáváme tak, že by mělo dojít k dohodě, ale spíše k vymezení pozic jednotlivých zemí. Polský průmysl dnes ukáže, jak mohlo vypadat květnové oživení v průmyslu i u nás.
img

ČNB zrušila další limit pro hypotéky, banky jsou podle ní odolné

18.06.2020 Bankovní sektor si podle zátěžových testů České národní banky udržel vysokou odolnost vůči možným nepříznivým šokům a do krize způsobené šířením koronaviru vstoupil v dobré kondici. Vyplývá to z dnes zveřejněných závěrů Zprávy o finanční stabilitě ČNB. Na podporu finančního sektoru negativně ovlivněného šířením koronaviru pak ČNB snížila rezervu na ochranu úvěrového trhu na 0,5 procenta a zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). V souvislosti s hypotečním trhem také upozornila na nadhodnocené ceny nemovitostí.
img

ČNB zrušila další z limitů pro hypotéky

18.06.2020 Česká národní banka zrušila pro posuzování žádostí o hypotéku limit pro poměr mezi měsíční splátkou veškerých úvěrů proti celkovému čistému měsíčnímu příjmu (DSTI). Od dubna činil 50 procent. Zároveň banka ponechala poměr výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) na 90 procentech. ČNB o tom dnes informovala na tiskové konferenci poté, co bankovní rada projednala Zprávu o finanční stabilitě 2019/2020. Poměr dluhu a čistého příjmu žadatele o úvěr (ukazatel DTI) zrušila ČNB již v dubnu.
img

ČNB opět snížila proticyklickou kapitálovou rezervu

18.06.2020 ČNB dnes oznámila další uvolnění makroobezřetnostních opatření. Hlavní změnou je již druhé letošní snížení proticyklické kapitálové rezervy z aktuálního 1 % na 0,5 %. Tím se tak centrální bankéři snaží podpořit schopnost bank plynule úvěrovat nefinanční podniky a domácnosti. I přesto je ale kapitálová situace domácího bankovní sektoru „robustní“. ČNB je zároveň připravena snížit tuto rezervu až na nulu. Zároveň také zrušila limit ukazatele DSTI (poměr měsíční splátky dluhu k čistému příjmu) pro hypoteční úvěry, čímž tak navázala na předchozí zrušení ukazatele DTI (dluh k čistému příjmu). Platným doporučením tak zůstává pouze ukazatel LTV (poměr úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti) na úrovni 90 %. Po řadě uvolnění měnových podmínek tak následuje i další uvolnění makroobezřetnostních opatření, která by měla podpořit úvěrovou aktivitu a pomoci ekonomice v oživení.
C:\fakepath\CNB1.jpg

ČNB zveřejní zátěžové testy bank a vyhodnotí opatření k hypotékám

18.06.2020 Česká národní banka dnes zveřejní v pravidelné Zprávě o finanční stabilitě zátěžové testy českých bank. Zároveň na tiskové konferenci představitelé ČNB posoudí a vyhodnotí dopady opatření banky ohledně hypotečního trhu a zveřejní nastavení tzv. proticyklické kapitálové rezervy, kterou banky mají vytvářet v době hospodářského růstu pro dobu poklesu ekonomiky.
img

Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát

20.05.2020 Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.4.2020

02.04.2020 Český průmyslový PMI v březnu klesl o 5,2 bodu na hodnotu 41,3. Snížily se víceméně všechny sledované subindexy. Zaměstnanost klesla nejrychleji od září 2009, nižší byl objem výroby, nových zakázek i zásob. Vyhlídky podnikatelů na následujících 12 měsíců se rovněž propadly. Respondenti přitom hodnotili období od poloviny února do poloviny března, takže průzkum plně nezohledňuje dopad restriktivních opatření. Očekáváme proto, že ukazatel za duben spadne ještě hlouběji.
img

ČNB dnes uvolnila pravidla pro nové hypotéky

01.04.2020 Česká národní banka dnes zmírnila doporučení pro poskytování nových hypotečních úvěrů, a to hned ve třech ohledech. Jednak zvýšila přípustnou hodnotu tzv. LTV poměru, to znamená, že výše hypotéky k hodnotě zastavované nemovitosti může nově dosahovat až 90 %, oproti dřívějším 80 %. V pěti procentech případů navíc mohou nyní banky poskytnou i hypotéky s vyšším LTV. Úpravy ukazatele LTV se nicméně netýkají nákupů nemovitostí pro investiční účely.
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | USA | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Daně | Rizika | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Bankovní rada | Broker | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | Ekonomika | Euro | Fed | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Low | Měna | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Portfolio | Rating | Ratingová agentura | Ropa | S&P 500 | Splatnost | Ticker | Trigger | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Komerční banka | Bank of America | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Exxon Mobil | EU | Aukce | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Výsledky | Index nákupních manažerů | Deutsche Bank | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Index cen | Facebook | LYNX | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Eura | Evropská rada | Guvernér ČNB | Index Dow Jones | Investiční | Investiční portfolio | ISM | EBay | Jiří Rusnok | Kurz eura k dolaru | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Nemovitosti | PayPal | Reuters | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Trh | Volkswagen | XM | Zpráva | Zprávy | ING | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Komise | Dividendové akcie | Traders | Bank of New York Mellon | Jefferies | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Caterpillar | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | BMW | Hospodářské výsledky | Rada ČNB | Earnings | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Moneta Money Bank | Bankovnictví | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | JPMorgan Chase | Broker Trust | Walmart | S&P | Guvernér | Ztráty | Philip Morris | Zajištění | Baidu | Tesla | Výhled | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Americký trh práce | General Electric | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Příjmy | Alphabet | ČTK | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Očekávání | Zátěžové testy bank | ABN AMRO Bank | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | BBVA | Zahraniční forex | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Akcie Tesly | Raytheon | Lockheed Martin | Podniky | Regionální měny | Inflace v eurozóně | McDonald's | Forint | RDSA | Royal Dutch Shell | Trhy v USA | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Veřejný dluh | Technologický Nasdaq | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | NVDA | iFX | Pokles cen | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Poskytování úvěrů | AMZN | ISM index | Thyssenkrupp | Prosus | Tuzemské banky | MetLife | GOOGL | Akcie roku | Očekávané Earnings | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | František Táborský | MSFT | Trh práce | ČSÚ | Cisco Systems | Hlavní události | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | GM | Poskytovatelé úvěrů | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Vyhlídky | INTC | Americká data | Walt Disney | Financovat | EET | Průmysl | ADP | PLN | Visa | General Motors | Enel | Data z průmyslu | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Total | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Konec roku | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | ČNB dnes | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Bydlení | Vlastní prostředky | Úbytek | Kraft Heinz | Wirecard | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Altria Group | Netflix | NFLX | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Finální odhad | Sodexo | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Luboš Růžička | Zadlužení České republiky | Analytička | Ukazatele | SAP | Nájemné | Nájmy | Komunikace | AMGN | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Paypal Holdings | Trhy | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Starbucks | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | SBUX | Obchody | Daň z příjmu | Fresenius Medical | FME | Adidas | NFP | Čínské ministerstvo | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | PHIA | Dopady epidemie koronaviru | Cestovní ruch | Vývoj | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Pozitivní impulz | Vyšší úrok | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | PYPL | Prodeje domů | Čistý zisk bank | Zisk bank | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Church & Dwight | REGN | MF | Ministryně práce | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Růst | United Airlines | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Koronavirové krize | Poslanci | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Bankovní asociace | Allianz | Šíření nákazy | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Aukce státních dluhopisů | Poskytování hypoték | Pravidla pro nové hypotéky | Nvidia Corp | Práce | Dopady koronavirové krize | Splátky dluhů | Úspory | Statistiky | Posílení | Nové zakázky | Data z trhu práce | Zrušení daně z nabytí | Daň z nabytí nemovitosti | Daň z nabytí | Gilead | Zadlužení | Dluhy | Členské země | RBI | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Přerušení EET | Zrušení Účtenkovky | Václav Šimek | JDE | Unie | ČR | Nové hypotéky | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Covid | Útlum ekonomické aktivity | DSTI | Bytové krize | Ceny | Představitelé ČNB | Hypotéky 2021 | Jiří Kryl | Zátěžové testy | Testy bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

LSK
LSK/USD
LTC
LTCBTC
LTC/BTC
LTC Markets
LTCUSD
LTC/USD
LTC/USD (Litecoin)
LTRO

Následující klíčová slova

Lubomír Lízal
Ľubomír Šlauka
Luboslav Cisárik
Ľuboš Kovár
Luboš Pánek
Luboš Růžička
Lucembursko
Lucid Motors
Lucie Zaoralová
LuckyBity
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets na Admirals
Potvrďte prosím... Zavřít