Středa 15. červenec 2020 00:42
reklama
FP Markets
reklama
Admiral spread new
reklama
Purple Trading letni strategie

Klíčová slova - Nové peníze

C:\fakepath\purpe.jpg

Proč by obchodníci neměli ignorovat postupy centrálních bank

09.07.2020 V dnešní době již neexistuje moderní stát, který by neměl centrální banku, jež se svými zásahy snaží zajistit měnovou stabilitu dané země tak, aby se v co největší míře zabránilo neočekávaným a velkým výkyvům cen. Nestabilní měna může mít negativní vliv nejen na import a export zboží, ale také na samotný trading, jelikož pokud není měna stabilní a její kurz se rychle mění sem a tam, pak je pro podniky i obchodníky velmi obtížné, správně stanovovat hodnotu, což se může velmi negativně promítnout v konečné obchodní a účetní bilanci. A právě proto centrální banky zveřejňují důležité informace, které mají podnikům i obchodníkům pomoci v jejich budoucím oceňování.
C:\fakepath\penize2.png

Peníze z vrtulníků už padají

07.07.2020 Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?

20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
C:\fakepath\bitcoin.png

Technická analýza: Bitcoin a NASDAQ

26.03.2020 Bitcoin se v tomto týdnu drží nad 6 000 USD a propad se zastavil důvodem bude určitě i uklidnění na světových trzích.
C:\fakepath\ecb-19032020-lv.jpg

ECB zavádí kvůli koronaviru podpůrný program za 750 miliard eur

19.03.2020 Ve snaze bojovat proti ekonomickým dopadům pandemie způsobené šířením nového koronaviru zavádí Evropská centrální banka (ECB) nový podpůrný program. Banka ve středu pozdě večer po neplánované schůzce Rady guvernérů oznámila, že začne nakupovat dluhopisy a další aktiva v objemu 750 miliard eur (20,9 bilionu Kč). Program potrvá do konce roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru, stejně jako na dluhopisy řecké vlády.
img

CME BTC futures výrazně zvýšil objem kontraktů a má zásadní vliv na BTC

10.01.2020 Postupná fáze dozrávání kryptoměn, pozorovatelná v posledních několika málo letech, je velkou měrou způsobena vlivem institucionálních investorů, jejichž rapidní nárůst jde na vrub kotování BTC futures na CME (od prosince 2017). Lze předpokládat, že reálná úroveň institucionální účasti je pravděpodobně vyšší než běžně používané údaje o objemu obchodování.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
img

Na trzích vítězí chamtivost. Investoři ignorují rizika

25.11.2019 „Peníze, které centrální banky pumpují do ekonomiky, končí z velké části na akciových trzích. Z tohoto důvodu mnohé akciové indexy překonávají svá historická maxima, i když ziskovost firem mírně klesá a světová ekonomika roste nejpomalejším tempem od globální finanční krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Dluhopisové fondy – jak fungují a stanou se velkými vítězi roku 2019?

27.09.2019 Dluhopisové fondy, někdy označované také jako penzijní, jsou investiční fondy, které investují výhradně do dluhopisů. V důsledku výplaty úroků z dluhopisů a obchodování s drženými cennými papíry se zvyšuje hodnota penzijních fondů.
img

Ozvěny trhu: Vyschlý pramen dolarové likvidity

27.09.2019 V běžných časech se o dění na peněžním trhu v médiích příliš nedočtete, a to ani v USA, kde hraje daleko zásadnější roli než v kontinentální Evropě nebo v České republice. I proto trhy překvapila nedávná zpráva o skokovém nárůstu krátkodobých úrokových sazeb na tomto trhu v USA. Ty jsou odvozeny od základní úrokové sazby americké centrální banky a v době klidu se pohybují v centrální bankou stanoveném pásmu. Nicméně v situaci, kdy se na trhu objeví příliš subjektů s nedostatkem finančních prostředků, roste poptávka po úvěrech a úrokové sazby rostou. Pokud je situace opravdu dramatická, dostane se tržní úroková sazba z daného pásma, což je signál pro ostatní hráče, že se děje na finančních trzích něco špatného, a pro centrální banku důvod k akci.
C:\fakepath\euro.jpg

Euro si nevšímá poklesu rizika

12.09.2019 Zdá se, že v posledních dnech tají ledy, které straší globální ekonomiku. Čína se vrací k jednacímu stolu o vzájemném obchodu se Spojenými státy a snižuje některá dříve zavedená cla. USA se zase chystají zmírnit sankce na Írán poté, co prezident Trump vyhodil ze svého týmu zatvrzelého jestřába Johna Boltona. A hrozba divokého brexitu se po schválení příslušného zákona parlamentem v Londýně výrazně snížila.
img

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

02.08.2019 Pokud čtete knihy o opcích nebo procházíte internet, najdete spoustu tipů a triků, jak zlepšit svůj trading. Čím déle obchodujete s opcemi, tím vyšší je šance, že narazíte na stejnou radu, kterou jste již před časem objevili jinde. To může přinést pocit, že o obchodování s opcemi víte již vše a není se čemu učit.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2019?

24.04.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě.
img

15 nejznámějších trendů na burze cenných papírů

28.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
img

15 nejznámějších pravidel, které musí znát každý investor

27.02.2019 “Sell in May and Go Away, But remember to come back in September” je jedna z nejznámějších vět na burze cenných papírů. Ve světě investic často slyšíte různé moudrosti, které vám mají jednoduše poradit, jak se při investování chovat.
img

Dolarové investice válcují akcie. Mezi Čínou a USA je dočasné příměří.

03.12.2018 Podle současné situace na trhu je zřejmé, že investory lákají dolary mnohem více než akcie. USA je v podstatě klíčovým...
img

Rozbřesk: Dochází už průmyslu dech?

09.10.2018 Česká ekonomika směřuje k slabším výsledkům a potvrdila to i včera zveřejněná čísla z průmyslu. Růst produkce o necelá dvě procenta nebyl nikterak překvapivý a ani to, že za slabšími výsledky můžeme hledat nižší výkon automobilek. Mnohem zajímavější byly jako vždy nové zakázky, které vzrostly tentokrát pouze o 2,4 %. V případě automobilek dokonce stagnovaly. Slabší výsledky sice můžeme částečně zdůvodnit možným přesunem dovolených mezi letními měsíci, avšak hlavní problém, co bude dál s evropským automobilovým trhem, až tak jednoduše ze stolu shodit nemůžeme.
img

Revoluční změny v akciovém indexu S&P 500

01.10.2018 Začátek října přináší největší změny indexu S&P 500 od roku 1999. Vzniknou a zaniknou sektory a odvětví, dojde ke změně jejich vah v indexu a některé akcie se přesunou do jiných sektorů. Změny se nejvíce dotknou sektorů informačních technologií, telekomunikací a zbytného spotřebního zboží. Změny se týkají mimo jiné většiny velmi známých FAANG titulů Alphabet (Google), Facebook a Netflix, které budou nyní patřit pod nově vznikající sektor komunikačních služeb.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila

26.07.2018 Evropská centrální banka dnes podle očekávání svoji měnovou politiku nezměnila. Minulý měsíc ECB po zasedání Rady guvernérů oznámila, že díky oživení inflace je připravena od října snížit svůj rozsáhlý program nákupů dluhopisů, a zcela jej ukončit do konce letošního roku. Základní úrokové sazby však mají zůstat beze změny nejméně do léta 2019.
nemecko.jpg

Německo kritizuje zvýšení role ESM a plány ECB

05.08.2012 Proti zvýšené roli trvalého záchranného fondu eurozóny ESM a záměru Evropské centrální banky (ECB) obnovit nákupy státních dluhopisů ohrožených zemí eurozóny se o víkendu vyslovili někteří politici německé vládní koalice v čele s ministrem zahraničí Guidem Westerwellem a členy bavorské konzervativní strany CSU. Jeden z nich dokonce obvinil šéfa ECB Maria Draghiho z toho, že svou pozici v bance zneužívá k prosazování italských zájmů. Z Německa také znovu zazněl hlas, že by Řecko mělo opustit eurozónu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | USA | Nezaměstnanost | Koruna | G20 | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Apple | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/CZK | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Analýza | Zhodnocení | Bankovní rada | Bear | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Bull | CBOE | CEO | CFD | CME | Call opce | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Demo účet | Devizový trh | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Dluhopis | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Fed | Finanční trhy | Forexový obchodník | Futures | Grafy | High | ISIN | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Market Maker | Marže | Měna | Měna fondu | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Obchodník | Opce | Open | Open interest | P/E | Peněžní trh | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Rally | Rating | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Short | Long Term | Směnný kurz | Splatnost | Spotový trh | Spread | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Uplatnění opce | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | YTD | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | CAD | GBP | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | Komerční banka | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Fond | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Výsledky | Chamtivost | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Analytický tým | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Průlom | Akcie Siemens | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Expirace | Finanční kapitál | Fondy | Forex obchodování | Forex tipy | Forex zdarma | Forex zprávy | ForexFactory | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investice do dluhopisů | Investiční | Investiční poradenství | Investiční účet | Investování do komodit | Jak investovat | Jak obchodovat forex | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurzy | Libra | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení měny | Pips | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Signály | Směnný kurz eura | Státní dluhopisy | Švýcarské banky | Trh cenných papírů | Trh | Unce zlata | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Webinář | WTI | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | Opční prémium | EIA | ING | Prodejní opce | Put | Buy | Lednový efekt | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | P/S | ROCE | Sell | Small caps | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Barchart | Repo operace | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Úspěšný trader | Úspěšný investor | Velcí hráči | Burze | Dividendové akcie | Graf EUR/USD | Investment | Markit | Microsoft | Nordea | TLTRO | Washington Post | Oslabení eura | Expanzivní měnová politika | Kurz EUR/USD | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Cizí měny | Dlouhé pozice | Ekonomický a strategický výzkum | Agentura Reuters | Contango | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Globální finanční krize | Program nákupu dluhopisů | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Růst akcií | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Úvěrový rating | S&P | Bezpečné dluhopisy | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční injekce | Opatření centrálních bank | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Zájem o akcie | Odhodlání | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Slabé euro | Úspěšné obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Zprávy a události | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | TRY | Institucionální investoři | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Obchodování forexu | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Očekávání | Globtrex | Úspěšné investování | Purple Trading | J.P. Morgan | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Sell in May and go away | BHS | Globtrex.com | Vysoké ceny bytů | Palladium | Podnikové dluhopisy | BTC/USD | Jerome Powell | Rebalancování indexů | Ropné měny | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Obchodní války | LYNX webinář | Obchodní válka | Tržní hráči | Podniky | Obchodovat forex | Globální obchodní válka | FAANG | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Objem obchodování | Forint | Výplaty dividend | Czech Fund | Úrokový výnos | Hodnota amerického dolaru | Obchodování se CFD | Politika Fedu | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Prezident USA | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Podnikový dluh | Obchodní rozhodnutí | Uspět na trzích | Jak uspět | Jak uspět na trzích | LYNX Idea Center | Inflační očekávání | Jak na obchodování | Opční obchodník | Ropné akcie | STAR | Výnos dluhopisů | Štěpán Křeček | Silný dolar | Burzovní průvodce | Kótování | Depozitní sazby | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Dolarové likvidity | Obchodování dluhopisových ETF | iShares | Nejlepší dluhopisové ETF | Dluhopisové ETF | Klesající úrokové sazby | Kurzarbeit | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Obchodování EUR/USD | Jak se stát lepším investorem | Obchodní dohoda | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Automobilky | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | FRED | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Parlamentní volby | USA a Čína | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Technická analýza EUR/USD | Inflační cíle | Dluhopisoví investoři | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | Průmysl | Centrální banka USA | Zvýšená volatilita | Nízká inflace | Problémy | Evropský průmysl | Soukromý sektor | Kontrakty | Prohlášení | Ústavní soud | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Záporné úrokové sazby | Americké vlády | Oživení inflace | NERV | Výnosy státních dluhopisů | Stabilní společnosti | Američané | Washington | Miliardy eur | Poradenství | CME BTC | BTC futures | CME BTC futures | Objem kontraktů | Kotování BTC | Podnik | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Velké firmy | Akcie HP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Ján Kopil | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Situace | Pandemie | L.F. Investment | Lehká ropa WTI | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Úsilí | Výdaje | Americká společnost | Rolování kontraktů | Ekonomický dopad | Firemní sektor | Traderky | Bez rizika | Dodatečný kapitál | Ekonomické recese | Šéfka ECB | Americký Fed | Vývoj | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Dluhopisy řecké vlády | Krizová fáze | Mimořádné časy | Mimořádná opatření | Texas | OSVČ | Komerční banky | Domácnosti | Nákup aktiv | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Růst | Potenciál | Platební neschopnosti | Ekonomiky | Poradce | Koronakrize | Menší poptávka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Markus Söder | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Nové dluhopisy | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Finanční pomoc | Surové ropy | Christos Staikuras | Soud | Zadlužení | Dluhy | Členské země | Bundesbanka | Investovat peníze | JDE | ČR | Spolkový sněm | Bild am Sonntag | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Peníze z vrtulníků | Postupy centrálních bank | Spuštění hyperinflace | Koloběh zadlužení | Rétorika centrálních bank | Řízení cen
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Nové kryptoměny
Nové kvantitativní uvolňování
Novela zákona
Novela zákona o ČNB
Novela zákona o dluhopisech
Nové makroekonomické zprávy
Nové měny
Nové metody
Nové obchodní příležitosti
Nové obzory

Následující klíčová slova

Nově prodané domy
Nové protiíránské sankce
Nové statistiky z Číny
Nové stavby a stavební povolení
Nové studie
Nové trhy
Nové úvěry
Nově zahájené stavby domů
Nové zakázky
Nové žádosti o podporu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets copyfx
Potvrďte prosím... Zavřít