Čtvrtek 13. květen 2021 04:42
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Dukascopy
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - Contango

img

Výhled pro 1. kvartál 2021: Vzestup komodit bude pokračovat i v roce 2021

28.01.2021 Očekáváme, že všeobecný vzestup komodit, díky němuž Bloomberg Commodity Index v posledním čtvrtletí 2020 posílil o 10 %, bude pokračovat i v letošním roce. V jeho prospěch hovoří hned několik faktorů. Tenčící se nabídka a globální trhy zaplavené penězi přinesou vlnu spekulací a růst poptávky po inflačním zajištění. Když k tomu připočteme výhledové oslabení dolaru, oživení globální poptávky po plošném nasazení vakcíny a obavy z dalších rozmarů počasí, začínají se před námi rýsovat složky dalšího komoditního supercyklu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 5.10.2020

05.10.2020 Onemocnění Donalda Trumpa zvyšuje předvolební nejistotu. Pro investory znamená tato situace další riziko a tak se raději uchylují k tradičním bezpečným přístavům. Interpretace Trumpovy nemoci nejsou jednoznačné. Někteří tvrdí, že mu ubírá šance v následujících volbách, jelikož se šéf Bílého domu nemůže zúčastnit řady předvolebních meetingů. Jiní zase tvrdí, že rychlé zotavení z nemoci může Trumpovi pomoci. Aktuální zprávy naznačují, že se stav amerického prezidenta lepší. Částečně dobrou zprávou je, že Donald Trump apeloval na co nejrychlejší schválení dodatečných fiskálních stimulů. Jednání o schválení nového balíčku od minulého týdne stojí na mrtvém bodě.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Graf dne: Contango na mědi je špatnou zprávou pro býky

30.09.2020 Dlouhé měsíce byli na trhu s mědí více aktivní býci. Kromě růstu ceny se tento stav projevoval na forwardové křivce, kde byly aktuální kontrakty dražší než kontrakty budoucí. Trh byl tedy ve stavu backwardation, který obvykle značí aktuální „hlad“ po instrumentu (nebo aktuální problémy na straně nabídky). Situace se však v druhé polovině září rychle otočila. Až 40 dolarový spread mezi spotem a tříměsíčním forwardem ve prospěch spotové ceny se během necelých dvou týdnů dostal na více než 10 dolarový spread ve prospěch 3M forwardu. Trh se tak rychle dostal do tzv. contanga, které je odrazem ochabující čínské poptávky. Dle posledních dat navíc zásoby monitorované londýnskou komoditní burzou vzrostly na nejvyšší úroveň od května.
img

Čo ďalej s ropou?

09.09.2020 Ceny ropy zaznamenali od apríla silné oživenie po tom, čo sa OPEC + rozhodol obmedziť ťažbu a americký ropný futures trh sa opäť dostal do rovnováhy. Ropa sa však v júni začala obchodovať v pásme. Ropa sa v poslednej dobe tešila miernemu nárastu cien, ale z historického hľadiska zostávajú ceny aj naďalej nízke. Brentu sa na chvíľu podarilo vyšplhať nad hladinu 45 dolárov, avšak veľkú korekciu vyvolali rastúce obavy z poklesu dopytu a nárastu produkcie. Aké nízke môžu byť ceny ropy?
img

Market Alert: Čo ďalej s ropou?

09.09.2020 Ceny ropy zaznamenali od apríla silné oživenie po tom, čo sa OPEC + rozhodol obmedziť ťažbu a americký ropný futures trh sa opäť dostal do rovnováhy. Ropa sa však v júni začala obchodovať v pásme. Ropa sa v poslednej dobe tešila miernemu nárastu cien, ale z historického hľadiska zostávajú ceny aj naďalej nízke. Brentu sa na chvíľu podarilo vyšplhať nad hladinu 45 dolárov, avšak veľkú korekciu vyvolali rastúce obavy z poklesu dopytu a nárastu produkcie. Aké nízke môžu byť ceny ropy?
img

Graf dne: Cena ropy pokračuje v masivním růstu

05.05.2020 Ropa na začátku nového měsíce pokračuje v růstu. Cena severomořského Brentu dnes překonala úroveň 30 dolarů za barel poprvé od poloviny dubna. Futures rostou už pátou seanci v řadě a pokud dnes ropa uzavře seanci v zisku, bude se jednat o nejdelší růst za posledních 9 měsíců. Cena texaského benchmarku WTI se od poloviny minulého týdne, kdy se pohybovala v blízkosti 10 dolarů za barel, téměř zdvojnásobila. Ropě pomáhá důvěra ve snižování přebytku nabídky nad poptávkou na trhu. Postupné uvolňování opatření proti koronaviru ve světě zvyšuje poptávku po palivech. Na straně nabídky je důležitým faktorem dohoda zemí OPEC+ o omezení produkce, která začala platit od začátku měsíce. Důležitým indikátorem uklidňujícího se trhu je klesající contango mezi nejbližšími ropnými kontrakty. Dnes se dostalo na měsíční minimum.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
img

Mimořádná situace na instrumentu OIL.WTI

22.04.2020 Od začátku týdne jsme svědky mimořádné situace na ropě. Týká se hlavně ropy WTI, ale vzhledem k propojení trhů je zasažen také Brent. Propady na ropných trzích zvyšují napětí také na dalších trzích. Detailně jsme náročnou situaci popsali ve včerejším článku.
img

Report: Cena ropy pod nulou? Situace je kritická

21.04.2020 Pondělí 20. dubna bude zapsán jako dosud nejhorší den v historii ropných trhů. Závažnost situace asi není třeba dlouze popisovat, když ceny ropy klesly výrazně pod nulovou úroveň. Co to znamená? Ve zkratce se jedná o to, že prodávající musí zaplatit kupujícímu, aby od něj ropu odebral (slovo "koupil" ztrácí v tomto případě význam). Jedná se o první podobnou situaci, která nastala v historii ropných trhů ve velkém měřítku. Ale i pokud ropu opustíme, tak vůbec není obvyklé, že se cena aktiva pod nulu dostane.
img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
C:\fakepath\MW-IE162_corona.jpg

Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?

20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
img

Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále, navzdory smíru v cenové válce Moskvy a Rijádu. Některé druhy ropy už se prodávají dokonce za zápornou cenu

16.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,09 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,90 koruny za litr, na včerejší cenu 27,26. Nafta zlevňovala pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Ropa v reakci na včerejší mezinárodní dohodu o omezení těžby zlevňuje, převis nabídky je stále silný. Pohonné hmoty v ČR budou zlevňovat i nadále

13.04.2020 Obchodníci s ropou a další investoři nevěří, že včera dojednaná mezinárodní dohoda o masivní redukci těžby cenu ropy stabilizuje. Světový trh tak signalizuje, že by nadále měly klesat ceny pohonných hmot v České republice, byť mírnějším tempem než v uplynulých týdnech. Cenová válka Saúdské Arábie a Ruska sice díky dohodě končí, omezení těžby však zřejmě nebude stačit na to, aby se trh při stávající cenové úrovni dostal do rovnováhy.
img

Pohonné hmoty v ČR dále rapidně zlevňují, benzín letos už o více než pět korun na litr. Čerpací stanice přerušují provoz – úpěnlivě vyhlížejí návrat ekonomiky do normálu

09.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém citelném zlevňování. Zlevňování je v posledních necelých třech měsících prakticky soustavné. Oproti své letošní nejvyšší průměrné ceně, dosažené v polovině ledna, zlevnil benzín již o více než pět korun na litr, a to z 32,40 na včerejší úroveň 27,35 koruny za litr. Nafta oproti svému letošnímu maximu, 32,11 koruny za litr, na které vstoupala před polovinou ledna, zlevnila takřka o 4,60 koruny za litr, na včerejší cenu 27,53. Nafta zlevňuje pomaleji než benzín, neboť se výrazněji využívá v průmyslu – např. jako topná nafta –, který není opatřeními pro boj s koronavirem dotčen tak závažně jako osobní automobilová přeprava.
img

Ropa minulý týden zdražila nejvíce v historii, pohonné hmoty v ČR však dále prudce zlevňují. Trh s ropou je křeči, na které královsky vydělávají majitelé tankerů, českým benzínkám hrozí krach

05.04.2020 Ceny pohonných hmot v ČR dále citelně klesají. Včera benzín zlevnil v porovnání s pátkem průměrně o více než dvacet haléřů na 27,44 koruny, nafta pak zlevnila o patnáct haléřů na litr a vychází na 27,61 koruny. Benzín je nejlevnější od dubna 2016, nafta pak od srpna 2016.
C:\fakepath\Gold-25032020.PNG

Zlato: Anomálie na trhu

25.03.2020 Ani zlato nebylo ušetřeno extrémním turbulencím na finančních trzích v posledních dnech. V situaci, kdy někteří prodávat musejí, aby splnili požadavky brokera při margin call nebo potřebují hotovost na úhradu svých jiných závazků, a nemají dostatek likvidní protistrany, vznikl na trhu se zlatem prostor pro arbitráž.
img

Graf dne: Ropy je moc, koronavirus poslal Brent po roce do contanga

07.02.2020 Dlouhou dobu platilo, že aktuální futures kontrakty na ropě Brent byly dražší, než futures kontrakty na následující měsíce. Této situaci se říká "backwardation". Výprodej na ropě z přelomu měsíce však situaci změnil a ropa přešla do stavu "contango", kdy aktuální futures se na trhu nabízejí za nižší cenu, než futures s delší expirací. Graf ukazuje cenový rozdíl - tříměsíční spread mezi aktuálním a budoucím futures kontraktem. Rozdíl se v pátek dostal až na 71 centů. Prudký přechod do contanga se považuje za medvědí signál, který naznačuje přezásobení trhu. Obchodníci by mohli očekávat, že se situace bude postupně stabilizovat. V minulosti na trhu s ropou převládalo contango. Přibližně od roku 2017 se začalo více prosazovat backwardation. Contango by mohlo být považováno ze přirozenější pro trh s komoditami, protože vyšší ceny vzdálenějších kontraktů zahrnují vyšší náklady na skladování suroviny.
img

Ropu čekají další problémy

07.02.2020 Po zprávě, že Čína možná našla účinný lék pro lidi s koronavirem, se ropa dostala z jednoletého minima. Největší poptávkový šok od globální finanční krize však bude patrně vyžadovat další omezení produkce, aby se trh stabilizoval.
img

Rozbřesk: Na trhy se vrací volatilita. Je strach z koronaviru u konce?

05.02.2020 Americké akcie si včera připsaly 1,4 % a index Nasdaq uzavřel na nových maximech. Na trhy se vrací volatilita. Včera to bylo počtvrté za posledních sedm seancí, kdy americké akcie zaznamenaly pohyb výraznější než 1 %. To vše přichází po období relativně bezprecedentního klidu z konce roku 2019.
img

Obchodování pšenice na burze a její sezónní cyklus

25.05.2018  Pšenice hrála zásadní roli při vývoji lidstva. Jako první plodina byla pěstována na velkých rozlohách a mohla...
img

VIX Index: Vše co je nutné vědět o indexu volatility

06.12.2017 Index VIX, neboli index volatility, je pro investory horkým tématem. Často se o něm hovoří jako o indexu strachu. Odráží totiž aktuální nervozitu na trzích.
img

CL | Futures kontrakt na ropu

01.11.2017 Ropný kontrakt s anglickým názvem Light Sweet Crude Oil (CL) je nejlikvidnější kontrakt na komoditním trhu. Od roku 1983 se obchoduje na burze NYMEX a na komoditní burze CME. Přes NYMEX jsou elektronicky obchodovány různé varianty futures včetně ropy a zemního plynu. Light Sweet Crude Oil je varianta West Texas Intermediate (WDTI).
img

CL | Futures kontrakt na ropu

30.06.2016 Light Sweet Crude Oil (CL) je nejlikvidnější kontrakt na komoditním trhu. Od roku 1983 se obchoduje na burze NYMEX a na komoditní burze CME. Přes NYMEX jsou elektronicky obchodovány různé varianty futures včetně ropy a zemního plynu. Light Sweet Crude Oil je varianta West Texas Intermediate (WDTI).
img

Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 3.)

18.06.2016 Kontrakty CFD mají jako podkladové aktivum příslušný futures kontrakt, který se obchoduje na regulovaných trzích. Díky tomu jsme schopní získat informace o rozložení obchodních pozic velkých hráčů a spekulantů.
img

Proč nelze čekat věčně v long pozici, než půjde ropa znovu na stovku?

14.03.2016 Je tomu pouze několik týdnů, co se cena ropy pohybovala poblíž nejnižších hodnot od počátku tisíciletí. Množství článků v novinách dávalo najevo, do jak extrémní situace se komodita dostala. Není se co divit, výrazné pohyby přitahují pozornost. Situace se ani po vzestupu v posledních týdnech příliš nezměnila.
img

Našel už AUD/USD své dno?

02.12.2015 Musím se přiznat, že australskému dolaru jsem se zde letos nevěnoval příliš často a je čas to napravit. Pravdou je, že když se v letech 2013-14 pohyboval měnový pár AUD/USD okolo parity nebo v její blízkosti, bylo mnohem jednodušší určit, že australský dolar je příliš vysoko a sestupný trend je nevyhnutelný, což je v rámci fundamentální analýzy vděčné téma.
img

Vysoký růst zásob ropy v USA srazil ropu na dvouměsíční minima

12.11.2015 Cena ropy pokračuje v poklesu. Severomořský Brent i texaská ropa WTI se dostaly na dvouměsíční minima po zveřejnění zá...
img

Volatilita se vrací k normálu, rizika jejího opětovného růstu však kompletně nevymizela

13.10.2015 Po několika dlouhých týdnech se situace na akciových trzích zdá se začíná opět vracet do normálu. Nikde to není vidět ...
img

Vzácné kovy vzdorují současnému trendu, zatímco sužovaná ropa otřásá komoditním sektorem

18.12.2014 Propadající se ceny ropy i nadále udávají tón v komoditním sektoru. Vzácné kovy jdou proti trendu a nabývají na lesku....
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Ropa Brent zpátky na 110 dolarech za barel, zlato se propadá

25.11.2013 Komodity závislé na růstu ekonomiky, jako je třeba energetika a průmyslové kovy, těžily z lepších hospodářských dat pocházejících ze Spojených států. Oznámená čísla navíc pomohla také ke slušným výsledkům světových akciových trhů. Nejviditelnější to bylo v USA, kde průmyslový index Dow Jones dosáhl na nová maxima. Zároveň se však opět začalo mluvit o “přehřátých? akciových trzích, které posilují díky hromadě peněz pumpovaných do ekonomik skrze několik centrálních bank.
img

Při pohledu na výkonnost jednotlivých komodit nezapomínejte na rolování kontraktů

03.01.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Ve svém posledním loňském článku jsem se zabýval výkonností některých klíčovýc...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Brexit | Čína | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Inflace | Deflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Česká měna | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Spready | CFDs | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Analýza | Arbitráž | Aussie | Transakce | Beta | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CBOT | CFD | CME | COT report | Call opce | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Gap | Grafy | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Likvidní trh | Long | MT4 | Margin | Margin call | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | OTC | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Osobní příjem | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Put opce | RSI | Rally | Retracement | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Short | Spotová cena | Spread | Support | Termínový kontrakt | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Maturity | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | AUD | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Indexy | OSN | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Spekulant | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Strach | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | IEA | Obchodovat | Analytický tým | Axiory Europe | Financování | Investovat | CZK/USD | Hedgeové fondy | Makro | Makrodata | LYNX | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | First notice day | Index | Likvidní | Podpora | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bollinger Bands | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | Cyrrus | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Expirace | Fondy | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investice do stříbra | Investiční | ISM | Jak investovat | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korelační koeficient | Kurz ropy | Kurzy | London metal exchange | Makléři | Market | Markets | Nákup akcií | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování komodit | Obchodování spreadů | Pivoty | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Season Algo | Signály | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Těžba ropy z břidlic | Transakční náklady | Trh | Unce zlata | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webinář | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | GLOBEX | CNBC | EIA | ING | Benzín | Put | Cenové rozpětí | Intermediate | Měď | Obchodní den | Protistrana | Redukce | ROCE | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Převis | Cenová hladina | Tržby | Komise | Contract | Kontrakt | Kontraktní měsíc | Iron Condor | E-mini | Vzdělání | COT | 1 milion | Burze | Aramco | Danske Bank | CME Group | Členové OPEC | Ole Hansen | Fundamentální výhled | Brazílie | Finanční systém | Dovoz ropy | Úspěch | Jak investovat do komodit | Globální trhy | Sweet Crude Oil | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Plodiny | Energie | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Obchodování CFDs | Futures kontrakty | Kontrakty CFD | Front month | City | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Sázení | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Hlavní indexy | Černé pondělí | Propad | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Light Sweet Crude Oil (CL) | Obchodování na pitu | Specifika kontraktu | Specifikace kontraktu | S&P | Benchmarky | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Americké rafinerie | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Futures na VIX | Krize | Investiční rozhodnutí | Analytický tým FXstreet.cz | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Příjmy | ExxonMobil | Aktuální cena | Konsenzus | Hlavní ekonom | Norsko | Očekávání | Derivátové produkty | Obchodování ropy | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Sladká ropa | Ceny pšenice | Obchodování ETF | Palladium | Průmyslový index Dow Jones | Backwardation | LYNX Trading | Ropné měny | Vzácné kovy | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Kartel OPEC | OPEC+ | Objem obchodování | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Ekonomické krize | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Nové peníze | Trh s ropou | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Prezident Trump | Čínské firmy | Obchodovat s akciemi | Palladiové akcie | Market alert | Obchodujte ropu | Ropovod | Obavy investorů | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Propad ropy | Ropné akcie | Vývoj na trzích | Pokles cen | Americké futures | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | Saudi Aramco | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Ceny palladia | Akcie roku | Zerohedge | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Hospodářské krize | Tisk nových dolarů | Prezident Donald Trump | Investice do ropy | Medvědí signál | Objem | Rijád | Obchod | Myšlenka | Vyšší volatilita | Ceny pohonných hmot v ČR | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Skupina OPEC+ | Vyhlídky | Globální trh | Omezení těžby | Předpovědi | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Na burze | Propouštění | Impuls | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Evropský průmysl | Výsledek voleb | Plyn | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Zavedení cel | Moskva | Ropná zařízení | Míra | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Nabídka a poptávka | xStation5 | Česká zbrojovka | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Commodity index | Írán | Irák | Zemědělství | Ropa typu Brent | Ukazatele | Šéf Bílého domu | Krach | Trump | Prezident | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Snížení těžby ropy | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Strach z koronaviru | Dopady koronaviru | BP | SEC | Rolování kontraktů | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | COVID-19 | Kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Stabilita | Vývoj | Snížení těžby | Výkyvy | Cenová válka | Opatření proti koronaviru | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Karanténní opatření | Stimuly | Nízká cena ropy | Cenový vývoj | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Onemocnění | Zásobníky | Texas | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Anomálie na trhu | Anomálie | Porovnání vývoje | Zlaté rafinérie | Ceny zlata na spotovém a futures trhu | Tomáš Raputa | Držitelé ETF | Vnímání rizika | Kupující fyzického zlata | Zpracovatelé surového zlata | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Boj s koronavirem | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Války | Organizace | Práce | Údaje | Zlevňující ropa | Prudce zlevňující ropa | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Situace na ropě | Pohonné hmoty v ČR | Opětovný pokles | Světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Nadprodukce | Snížení produkce | Více peněz | Země skupiny G20 | Hospodářské oživení | Bankovní vzdělání | Americké makro | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango | Mimořádný rollover | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Mimořádná situace | CFD kontrakty XTB | ETF USO | Cenové pohyby | Abnormální cenové pohyby | Tržní likvidity | Super contango | Aktivní kontrakt | Expirace kontraktu | Kontraktní měsíce | Následující kontraktní měsíce | Fond USO | Kontrakty XTB | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Data z trhu práce | Burza CME | 3M | Shell | Růst výnosů | Cena ropných benchmarků | ETN | Deflační tlaky | Dopad na cenu | CL | Oživení globální poptávky | Omezení produkce | Ekonomické zotavení | Zbrojovka | Oklahoma | Covid | Infekce Covid | Nízké sazby | Velké investice | Šance | Ceny | Akcie těžařů | Forward guidance | Cenové hladiny | DPH v Německu | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Hurikán Laura | Analýza ceny | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Snížit emise | Prezidentská debata | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Pracovní místa | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Počasí | Zvýšení ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Conseq Michal Stupavský
Conseq Venture Debt
Conservative FOREX Trading
CONSOB
Constellation
Constellation Brands
Constellation Brands (STZ.US)
Constellation Pharmaceuticals
Consultancy Ltd
Consumer Confidence

Následující klíčová slova

Contemporary Amperex Technology
Contemporary Amperex Technology (CATL)
Contemporary Amperex Technology Ltd
Contemporary Amperex Technology Ltd (CATL)
Continental
Continental Barum
Continental Barum s.r.o.
Contract
Contract for Difference
Contracts for difference
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít