Středa 12. květen 2021 21:50
reklama
Capital.com
reklama
Capital.com
reklama
XTB forum 2021

Klíčová slova - Globální pandemie

img

Vynikajícího prodeje vakcíny Covid-19 dosáhla společnost Pfizer

05.05.2021 Od začátku globální pandemie se pozornost zaměřila na boj proti viru pomocí omezujících opatření, dokud nebude vyvinuta řada vakcín k co nejrychlejší imunizaci většiny populace. Primárním cílem bylo začít porazit virus a postupně se vracet do našich běžných životů. Od loňského listopadu, kdy byly ohlášeny kandidátské vakcíny Covid-19, byly v centru pozornosti společnosti Pfizer, Moderna i AstraZeneca.
img

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

12.04.2021 Jak názorně ukazuje graf, klíčové centrální banky tisknou nové peníze od začátku pandemie jako o závod. Celkový objem bilanční sumy Evropské centrální banky nyní činí 8,9 bilionu dolarů, amerického Fedu 7,6 bilionu dolarů, japonské centrální banky (BOJ) 6,8 bilionu dolarů a čínské centrální banky (PBOC) 5,9 bilionu. Na grafu je taky dobře vidět, jakým zásadním způsobem tištění peněz zrychlilo při začátku globální pandemie na začátku loňského roku.
C:\fakepath\top-10022021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2021 1) Začátek týdne se nesl ve znamení dolarového výprodeje. Ten oslabil proti všem hlavním měnám a například i proti koruně. Jedním z důvodů dolarových ztrát může být opětovné zažehnutí reflačních očekávání navázaných na fiskální stimul v možné výši 1,9 bilionu dolarů. Posilování eura zřejmě zpomalí vlivem pomalého průběhu vakcinace proti viru COVID-19. Ani jedna ze čtyř největších ekonomik eurozóny nedosáhla proočkovanosti vyšší než 2,82 % populace. Proočkovanost na úrovni 18,11 % hlásila Velká Británie. Na to konto posilovala libra, která v kombinaci s vakcinací těží především z pozitivního ekonomického výhledu.
C:\\fakepath\\coronavirus.jpg

Finanční šéfové jsou nyní optimističtější než na začátku pandemie

03.02.2021 Finanční ředitelé v Česku mají po roce pandemické krize opatrně optimistický výhled do budoucna. Optimističtěji vidí finanční vyhlídky své společnosti 48 procent z nich, tedy o 38 procentních bodů více než na jaře 2020 v době první vlny pandemie, a o 17 procentních bodů více než před jejím vypuknutím. Vyplývá to z pravidelného průzkumu Deloitte CFO Survey 2021, kterého se na konci loňského roku zúčastnila více než stovka finančních ředitelů ČR.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
C:\fakepath\top-18122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.12.2020 1) Akcie na trzích v Asii a Tichomoří dnes většinou ztrácely, mírný zisk si připsal pouze korejský akciový index KOSPI. Za negativní náladou stojí především růst nových případů onemocnění covid-19 v některých částech severní Asie a rozhodnutí japonské centrální banky (Bank of Japan) ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %.
img

Zásadní změna roku 2020: Posílení drobných investorů

02.12.2020 Když se zpětně podíváme na titulky finančních periodik z globální pandemie roku 2020, je zřejmé, že během jednoho z nejchaotičtějších období nedávné historie na akciových trzích došlo k očividnému vzestupu drobných obchodníků. V podstatě jsme byli svědky zásadní změny, která vyvolala mnohem větší participaci na finančních trzích. Toto posílení drobných investorů pomáhá jednotlivcům lépe řešit jejich finanční situaci díky výhodám dlouhodobého celkového růstu, který dokážou v dobách nulových či dokonce záporných úrokových sazeb nabídnout pouze investice. A investice jsou zároveň jedním z nejúčinnějších způsobů, jak ovlivňovat svět kolem sebe.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika se vymanila z recese, rostla nejvíc od 1980

16.11.2020 Japonská ekonomika se vymanila z recese způsobené koronavirovou krizí. Ve třetím čtvrtletí přidala v přepočtu na celý rok 21,4 procenta, což je nejvíce od roku 1980, kdy se údaj začal zveřejňovat, a více, než se čekalo. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Zotavil se vývoz i spotřeba.
img

Monetizace vládních dluhů je bezprecedentní

10.11.2020 Graf níže ukazuje rozvahu klíčových centrálních bank (FED, ECB, Bank of England, Bank of Japan) jako podíl na nominálním HDP. Můžeme vidět, že před 25 lety byl objem cenných papírů v bilancích těchto centrálních bank zanedbatelný.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
C:\fakepath\top-21102020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.10.2020 1) Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory - od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika - zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Americké volby, Covid a komodity

20.10.2020 Jak vstupujeme do posledního čtvrtletí roku, u něhož si asi nejeden člověk přeje, aby nikdy nenastal, přetrvávají výrazné dopady globální pandemie na nejrůznější sektory – od energetiky až po zemědělství. Protože virus zuří dál a na vakcínu budeme nejspíš čekat ještě celé měsíce, je naší jedinou jistotou nejistota. Na trhu tak bude nadále panovat volatilita a nepředvídatelné podmínky. K tomu se navíc přidávají geopolitická rizika – zejména s ohledem na nadcházející americké prezidentské volby, které budou 3. listopadu pravděpodobně mnohem těsnější, než naznačují průzkumy.
img

Americký trh práce je na tom stále velmi špatně

14.10.2020 Před vypuknutím globální pandemie se týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA pohybovaly kolem historického minima na úrovni 200 tisíc. Na konci března dosáhly týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti stěží uvěřitelného nového historického maxima na úrovni téměř 7 milionů.
C:\fakepath\xtb2.jpg

Omar Arnaout, generální ředitel XTB, rozhovor o José Mourinhovi, který se stal globálním ambasadorem XTB

09.10.2020 Rozhovor s generálním ředitelem společnosti X-Trade Brokers (XTB) Omarem Arnaoutem o José Mourinhovi, který se stal globálním ambasadorem XTB.
img

Dluhopisy jsou jako globální třída aktiv nejdražší v historii

08.10.2020 Globální dluhopisové trhy zatím v letošním roce zaznamenaly mimořádně úspěšné období, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays od začátku roku připisuje zisk 5,8 %. Dluhopisy tak v průběhu globální pandemie Covid-19 jednoznačně prokázaly své diverzifikační benefity.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?

01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
img

Evropské korporátní dluhopisy investičního stupně již nejsou levné

25.09.2020 Přes globální pandemii Covid-19 a nejhlubší hospodářskou recesi od Velké deprese 30. let minulého století zatím v letošním roce zaznamenaly evropské korporátní dluhopisy investičního stupně velmi dobrou výkonnost, když je jejich index od začátku roku v plusu 0,9 %.
C:\fakepath\libra.jpg

Koronavirus umocňuje strach z Brexitu bez dohody. Co bude s librou?

24.09.2020 Euro v minulém týdnu postrádalo sílu. Americký dolar pumpuje a obnovuje svoji mocnou pozici. Nicméně i oslabené euro si dokázalo smlsnout na libře. Proč? Obchodníci mají strach z Brexitu bez dohody.
img

Globální dluh, japonský scénář, zombifikace ekonomiky a akciové výnosy

21.09.2020 Japonský scénář je pro Evropskou unii i USA vysoce pravděpodobný. Fed na svém posledním zasedání potvrdil, že bude udržovat základní úrokové sazby na nule minimálně do roku 2023. ECB se bude chovat stejně.
img

Korporátní dluhopisy neinvestičního spekulativního stupně jsou stále atraktivní

15.09.2020 Atraktivitu korporátních dluhopisů hodnotíme podle kreditních marží neboli kreditních spreadů, které udávají výnosovou prémii nad bezrizikové úrokové sazby. V případě evropských korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) se jejich index průměrných kreditních marží na přelomu roku pohyboval kolem historických minim na úrovni 200 bazických bodů neboli 2 %.
C:\fakepath\cina2.jpg

Aktivita v čínském průmyslu se v srpnu dál citelně zlepšovala

01.09.2020 Aktivita v čínském průmyslu rostla v srpnu nejrychleji za téměř deset let a více, než se čekalo. Ještě více než v červenci se zvýšila výroba i příliv nových zakázek a letos poprvé se zvýšil i vývoz. Údaje, které dnes zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit, ukazují, že se druhá největší světová ekonomika svižně vzpamatovává z koronavirové krize.
img

Globální pandemie Covid-19 aneb návrat do roku 1993

24.08.2020 Bank of America vytvořila vynikající graf, který ukazuje, kolik kvartálů růstu HDP bylo ztraceno kvůli recesi způsobené globální pandemií Covid-19. V některých případech jsou poklesy reálného ekonomického výstupu stěží uvěřitelné. Například Itálie ztratila téměř 120 kvartálů růstu HDP a úroveň ekonomické aktivity se tak v letošním druhém kvartálu dostala na úroveň třetího kvartálu roku 1993!
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Německo | Pražská burza | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | USD/CNY | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Rizika | Politika | Export | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banky | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Fed | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | Gap | High | IPO | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | Long | MMF | Marže | MetaTrader | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Obchodník | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Provize | Rally | Riziko | Ropa | Splatnost | Spotová cena | Spread | Support | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Yield | Zisk na akcii | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | Obchodování | Euro STOXX | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | EU | Vývoj ceny | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Zkušenosti | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | IEA | Deloitte | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Conseq | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | Index | Podpora | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Analýzy | Barel ropy | Brent | Brokers | Cena | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny zlata | CZK | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | GDP | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index volatility | Investice do stříbra | Investiční | Investing | Jak investovat | Japonská ekonomika | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz bitcoinu | Kurz ropy | Libra | Management | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Webinář | WTI | X-Trade | Zpráva | Zprávy | Zisky | DXY | ING | Benzín | Diskont | Dluhopisový index | Intermediate | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | E-mini | Burze | Podvědomí | Investment | Aramco | Markit | MSCI | CME Group | Investing.com | Členové OPEC | Ole Hansen | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Jak investovat do komodit | Sweet Crude Oil | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Energie | Globální akciové trhy | Příprava | Klid | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Contango | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Globální finanční krize | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Globální finanční trhy | Černé pondělí | Propad | Ropné společnosti | S&P | Vývoj na akciových trzích | Ztráty | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zajištění | Tesla | Výhled | Investiční výhled | Bankéři | Poplatky | Britská vláda | Chevron | Americký trh práce | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Americké investiční banky | Oslabování dolaru | ExxonMobil | xStation | ČTK | Aktuální cena | Očekávání | Index KOSPI | Obchodování ropy | Cena palladia | Finanční ředitelé | Sladká ropa | René Remšík | Akcie na trzích | Coinbase | Obchodování na pražské burze | Palladium | LYNX Trading | Akciové obchody | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Investování s LYNX | Geopolitická rizika | Saxo | LYNX webinář | Virtuální měny | Růstové akcie | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Objem obchodování | CSI 300 | Pokles ceny | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trh s ropou | Americké volby | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Posilování eura | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Kim Fournais | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Pohyby na trzích | Vývoj finančních trhů | Bloomberg Economics | Veřejný dluh | Globální index | Zadluženost | Michal Stupavský | Obchodovat s akciemi | Globální dluh | Palladiové akcie | Zájem investorů | Makroekonomická situace | Obchodujte ropu | CNY | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Akcie a ETF | Ropné akcie | Asset alokace | Výnosové křivky | Pokles cen | Kapitálové výdaje | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Měsíčník finančních trhů | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Očekávaný růst | Obchodujte | Digitalizace | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Zombifikace | Kryptoměnová burza | Investice do ropy | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Firma | Index MSCI Emerging Markets | Pfizer | Globální dluhopisové trhy | Studie | Index DOW | Co bude | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Valdis Dombrovskis | Globální trh | Předpovědi | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Na burze | Výrazný pokles | Rozvoj | Problémy | NAFTA | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Kontrakty | Ropná zařízení | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Investujte | Europoslanci | CECE | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Hlavní akciové indexy | Investiční platformy | Americký index | Ziskovost | Nízké ceny ropy | CFA | Írán | Irák | Zemědělství | Poradenství | Ukazatele | Krach | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Pozitivní zprávy | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Trhy | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Strach z koronaviru | Průmyslníci | Akcie v Číně | Alokace investičních portfolií | BP | SEC | Rozhodování | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Prudký propad | Největší ztráty | Caixin/Markit | Americký Fed | Vývoj | Michel Barnier | Výkyvy | Royal Dutch Shell (RDSA) | Profitovat | Stimuly | Nízká cena ropy | Cenový vývoj | Třída aktiv | Oznámení firmy | Stimul | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Texas | Domácnosti | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Evropský parlament | Viry | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Krizový fond | Riziko inflace | Ekonomiky | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | CECEEUR | Organizace | Práce | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Snížení produkce | Více peněz | Jiří Makovský | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomik | Indikace | USD za barel | Američtí těžaři | Rizikové averze | USO | Trade | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Sociální síť | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Pracovní síly | Shell | Zaměstnanci | Růst výnosů | Vývoz | MSCI World | ETN | Zadlužení | Expanze | Průmyslové kovy | Světové hospodářství | Dopad na cenu | Vakcína | CL | Moderna | Fiskální stimul | Omezení produkce | Předsedkyně Evropské komise | Investment management | Ekonomické zotavení | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Čínské továrny | Čínská poptávka | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Finanční krize 2008 | Místopředseda Evropské komise | La Stampa | Růst mědi | Oklahoma | Největší evropská ekonomika | Covid | Infekce Covid | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Finanční šéfové | Velké investice | Dopad pandemie | Kapitálové výdaje firem | Ocenění | Šance | Ceny | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Akcie těžařů | Důvěra | Správci fondů | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Globální pandemie Covid-19 | Analýza ceny | Růst eura | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Japonský scénář | Zombifikace ekonomiky | Evropský automobilový průmysl | Politici z Evropského parlamentu | Politici | Ursula von der Leyen | Ztráty společnosti | Němečtí politici | Ambasador | Strach z Brexitu | Evropské korporátní dluhopisy | Diverzifikovat | Správně diverzifikovat | Snížit emise | Internetová společnost | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | José Mourinho | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Libye | Americké prezidentské volby | Bezpečného útočiště | Podvážení | Vakcína Pfizer | Společnost Pfizer | Vakcinace | Očkování | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Rozpočtové deficity | Globální pandemie koronaviru | Evropské centrální banky | Makroekonomický vývoj | Klíčové centrální banky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Globální krize
Globální letecká osobní doprava
Globální likvidita
Globální maloobchod
Globální měny
Globální míra nezaměstnanosti
Globální nálada
Globální obchod
Globální obchodní válka
Globální pád akciových trhů

Následující klíčová slova

Globální pandemie Covid-19
Globální pandemie koronaviru
Globální platidlo
Globální pokles akciových trhů
Globální poptávka
Globální poptávka po ropě
Globální poptávka po stříbře
Globální používání eura
Globální pracovní síly
Globální problém
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít