Úterý 29. září 2020 23:01
reklama
XTB evolution
reklama
XTB evolution
reklama
Bossa live mentoring

Klíčová slova - Plodiny

C:\fakepath\koronavirus-1.png

Vysporiadať sa s koronavírusom a jeho následkami bude kľúčom pre obnovenie rastu

25.03.2020 Začiatok nového týždňa bol na európskych a amerických akciových trhoch zase v znamení červených čísel a vysokej volatility. V utorok sme zase svedkami výrazného nárastu na indexoch, po tom čo sa odrazili od úrovní podpory ale vysoká volatilita pretrváva. Aj keď je dnešný rast výrazný, tak nemusí dlho vydržať. Nechajme konkrétne denné pohyby na chvíľu tak a pozrime sa, čo ich môže na dlhšiu dobu ovplyvniť.
C:\fakepath\komodity1.jpg

Top 3 nejobchodovanější komodity

10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
img

Povinné dělení polí a zelená politika

08.11.2019 Povinné dělení polí v rámci zelené politiky je nevyhnutelné. Dřívější remízky mezi políčky měly svůj smysl. Je třeba ochránit krajinu a napravit škody.
img

Cena kakaa klesá, pravděpodobně jen dočasně

14.10.2019 Kakao, které je využíváno jako hlavní složka k výrobě čokoládových produktů, je jednou z komodit, jejichž cena v posledních dvou měsících prudce vzrostla. Jenže říjen, který je pro kapitálové trhy obvykle náročným měsícem, dává hodnotě této komodity zabrat. V průběhu posledních dvou týdnů se totiž celkově propadla o více jak 4 procenta. Jestliže se 3. října pohybovala cena okolo úrovně 2520 USD za tunu, tak 10. října už podle údajů na Markets Insider uzavřela na 2415 USD za tunu. Pravděpodobně se však jedná jen o krátkodobou korekci, po které by mohl následovat býčí trend.
img

Závěr týdne na trzích zpestřil propad Micronu, ropy nebo zlata

27.09.2019 Příznivé zprávy z Číny o její ochotě kupovat americké zemědělské plodiny měly na finanční trhy pouze přechodný vliv. K problému impeachmentu dnes nemáme důležité novinky. Americká data odpoledne příliš nenadchla, když spotřebitelské výdaje za srpen rostly překvapivě slabě. Navíc ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby není tak dobrá, jak to na první pohled může vypadat. Dojem totiž kazí pokles objednávek kapitálového zboží (po očištění). Důležitou zprávou je dohodnuté částečné příměří mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Fed mezitím na trh dodává další likviditu skrze 2týdenní repo, zatímco jednodenní repo postupně utlumuje.
C:\fakepath\grafy.jpg

Aké komodity sa obchodujú na burzách?

25.07.2019 Komodity nie sú iba zlato a ropa, na burzách sa ich obchoduje oveľa viac. Iba komoditný index CRB obsahuje 19 komodít obchodovaných na významných svetových burzách. Pozrime sa bližšie na obchodovanie s komoditami a na zaujímavosti z komoditného trhu.
img

Příroda, klid a rybářské souboje

07.12.2018 Odjakživa byl rybolov součástí života lidí žijících v blízkosti řek, jezer či moří a sloužil pouze jako zdroj obž...
img

Obchodování Futures: Průvodce & odpovědi na 10 zásadních otázek

11.05.2018 Když se řekne futures, ne každý si ihned vybaví, co to přesně znamená. Futures řadíme mezi burzovně obchodovatelné instrumenty, ale na popularitě se těší teprve několik posledních let. S obchodováním futures je spojena řada rozdílů oproti obchodování klasických akcií.
img

Káva – Ustálení ceny na 125,90 USD

23.09.2017 Káva se po celý tento týden pohybovala celkem klidně kolem hodnoty 126 USD za libru. Jinak tomu nebylo ani na konci tohoto týdne, kdy burzy uzavřela cena 125,9 USD za libru. Ovšem v nejbližších dnech můžeme očekávat velmi výraznou změnu ceny kávy.
img

Pšenice – Obrovský pokles ceny

10.08.2017 Ještě v polovině července jsme vás informovali o tom, že cena pšenice může významně poklesnout. A jak jsme předpovídali, tak se také stalo. Pšenice 11. července 2017 atakovala svůj vrchol a od toho momentu její cena stále jen klesá. Z téměř 500 USD za bušl se aktuálně obchoduje za 387 USD za bušl a tato hodnota stále klesá. Její hodnota je tak na svém dvouletém minimu. Příčinou je velice dobrý stav této plodiny v Americe, které se zde letos nebývale daří. Analytici proto předpokládají, že by podobný vývoj mohl pokračovat i do budoucna.
img

Zvýšení cen mědi posunulo dlouhé pozice ropy na maxima, krátké pozice padají

09.08.2017 Hedgeové fondy v posledních pěti týdnech téměř ztrojnásobily své sázky na komodity. Všechny tři sektory – zemědělské produkty, energie a kovy – zažívají v tomto období obnovenou poptávku vyvolanou oslabením amerického dolaru. Krátké pozice zlata a ropy jsou opět stlačeny, zatímco nedávné zvýšení cen mědi spustilo rekordní dlouhé pozice. Nákup surové ropy a kovů více než vyvažuje snížení pozic u klíčových plodin.
img

Zpráva USDA o stavu kukuřice a jarní pšenice v USA byla zklamáním

31.05.2017 Viníci: déšť, krupobití, zima či na některých místech naopak sucho. Rozsah růstového útlumu z krupobití, mrazu a silných dešťů na jarní plodiny v USA byl zdůrazněn zprávou amerického ministerstva zemědělství (USDA), dle které kukuřice dosáhla horšího než očekávaného jarního startu. Jarní hodnocení kvality pšenice v USA patřilo k nejslabším od poloviny devadesátých let.
img

Dubnové resumé pro komodity: Zlato a ropa drží svou podporu

02.05.2017 Komodity ukončily měsíc duben téměř beze změny, celkově však už druhý po sobě jdoucí měsíc o něco níž – i když jen o 1 %. Po oznámení výsledků prvního kola francouzských prezidentských voleb oslabilo zlato se snížením politických rizik, ale i tak statečně bojovalo proti řadě nepříznivých vlivů v čele se slabším japonským jenem zvyšujícím akcie a výnosy obligací.
img

Americký rast poháňaný sójou

29.10.2016 Piatkové čísla amerického HDP za tretí kvartál na prvý pohľad prekvapili pozitívne. Avšak iba na prvý pohľad. Kto chce rozumieť ekonomike a finančným trhom, musí ísť omnoho hlbšie ako sledovať titulné čísla ekonomickému rastu. Poďme sa pozrieť, čo nám čísla skutočne hovoria.
img

Komoditný výhľad pre 25. týždeň

21.06.2016 Od začiatku tohto týždňa sme na trhu videli explóziu dobrej nálady, ktorá začala so zverejnením pozitívnych prieskumov verejnej mienky v UK (vyššia podpora zotrvania v EÚ). Zatiaľ čo JPY a dlhopisy klesali, zlato bolo aspoň dočasne chránené slabším USD (čo súvisí s holubičím júnovým zasadnutím Fedu. Výhľad na zlato máme neutrálny v očakávanom pásme 1260/1310, hlavným rizikom sú komentáre Fedu (napríklad svedectvo Yellen v Kongrese) a referendum o zotrvaní UK v EÚ.
img

Komoditný výhľad pre 24. týždeň

13.06.2016 Počas minulého týždňa sme videli nárast rizikovej averzie na trhu. Novšie prieskumy ohľadne Brexitu totiž vychádzajú skôr v prospech odchodu UK z EÚ. Videli sme silný prepad GBP, ku ktorému sa pripojili aj akcie v závere týždňa. Rast dlhopisov a JPY bol tak silný, že zlato rástlo na nové júnové maximá aj napriek miernemu odrazu USD. Náš výhľad zostáva rastový v očakávanom pásme 1260/1290.
img

Komoditný výhľad pre 22. týždeň

30.05.2016 Na zlate sme ešte na začiatku minulého týždňa očakávali pohyb v pásme 1240/1280, riziká sme vnímali ako neutrálne. Už v utorok na trhu začala klesať riziková averzia, čo bolo spôsobené lepšími výsledkami prieskumov verejnej mienky v UK...
img

Komoditný výhľad pre 21. týždeň

23.05.2016 Minulý týždeň sme očakávali neutrálny trend na zlate v pásme 1260/1300. Zlato nakoniec skončilo o niečo nižšie a to pravdepodobne z dôvodu "málo holubičej" zápisnice FOMC z aprílového zasadnutia.
img

Komoditný výhľad pre 20. týždeň

16.05.2016 Minulý týždeň sme na zlate menili výhľad neutrálny a očakávali sme obchodné pásmo 1260/1300. Tento výhľad sa aj potvrdil. Na zlato totiž pôsobili protichodné tlaky. Na jednej strane sa nálada na trhu mierne zhoršila, akcie klesli, dlhopisy vzrástli a volatilita tiež. Na druhej strane USD posilnil, hlavne po dobrých dátach z USA (maloobchodné tržby, inflačné očakávania domácností, spotrebiteľská nálada). Táto zmiešaná nálada tu pravdepodobne ešte nejaký čas zostane. Tento týždeň síce očakávame veľmi dôležité dáta z USA - infláciu, ale aj tam sú očakávania zmiešané. Jadrová inflácia by mala spomaliť, celková zrýchliť. Výhľad a pásmo zostávajú nezmenené.
img

Komoditný výhľad pre 19. týždeň

10.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme mali na zlato rastový výhľad v pásme 1270/1325. Minulotýždňové dáta z USA však neboli zlé (mali aj svoje svetlé momenty ako napríklad obchodnú bilanciu) a najdôležitejší headline celého týždňa skončil...
img

Komoditný výhľad pre 18. týždeň

02.05.2016 Počas uplynulého týždňa sme očakávali obchodovanie zlata v pásme 1230/1270 s rizikami na strane nadol. Tento výhľad sa ukázal ako nesprávny a postarali sa o to hlavne centrálne banky a čiastočne aj makroekonomické výsledky.
img

Komoditný výhľad pre 17. týždeň

25.04.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata do strany v pásme 1230/1270, čo sa aj stalo. Na zlato totiž pôsobili silné protichodné faktory. Vzhľadom na dobrú náladu na trhu a rast ropy sme videli pokles dlhopisov, zoslabol aj JPY. USD naopak silnel.
img

Komoditný výhľad pre 16. týždeň

18.04.2016 Drahé kovy Na zlate vidíme naďalej len tlmené pohyby v rámci očakávaného pásma 1230/1270. Prostredie vyzerá byť priaz...
img

Komoditný výhľad pre 15. týždeň

11.04.2016 Zlatu sa počas minulého týždňa darilo. Nálada na trhu sa zhoršila, JPY a dlhopisy rástli. Volatilita na akciách sa mierne zvýšila a slabý USD tiež pomohol. Prielom nad hladinu 1245 znamená, že krátkodobý výhľad na zlato sa mení na rastový v očakávanom pásme 1240/1270. Rizikom pre výhľad je prípadná intervencia BoJ, ktorá by mohla oslabiť JPY a krátkodobo zlepšiť náladu na trhu.
img

Komoditný výhľad pre 14. týždeň

04.04.2016 V závere minulého týždňa sme videli veľmi dobrý report z trhu práce, ktorý len mierne posilnil USD. Aj to však stačilo na to, aby zlato pokleslo pod suport...
img

Komoditný výhľad pre 13. týždeň

29.03.2016 Drahé kovy Už v závere minulého týždňa sme vzhľadom na silnejší USD menili výhľad na zlate na medvedí s cieľom na hla...
img

Komoditný výhľad pre 12. týždeň

21.03.2016 Na zlate sme počas minulého týždňa videli nerozhodné smerovanie. Pokles dlhopisov a rast ropy tlačil zlato nadol pred FOMC. FOMC bolo vzhľadom na stav...
img

Komoditný výhľad pre 11. týždeň

14.03.2016 Drahé kovy Pokračujúci rast cien ropy a mierne lepšia nálada na trhu tlačila počas väčšiny minulého týždňa dlhopisy n...
img

CFTC: Net-short pozice na kukuřici vystoupaly na historická maxima

14.03.2016 Páteční pravidelný COT report Komise pro futures trhy (CFTC) ukázal nárůst net-short pozic velkých obchodníků na kukuř...
img

Komoditný výhľad pre 10. týždeň

07.03.2016 V piatok sme videli pokračovanie rastu zlata, ktoré začalo ešte vo štvrtok pravdepodobne na základe slabého USD. Dlhopisy totiž skôr...
img

Komoditný výhľad pre 9. týždeň

29.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1245. Toto pásmo iba raz krátkodobé prerazené, keď na trhu bez konkrétneho dôvodu posilňoval...
img

Komoditný výhľad pre 8. týždeň

23.02.2016 Minulý týždeň sme očakávali pohyb zlata v pásme 1195/1260. Na trhu vidíme zmiešané obchodovanie, ktoré vysiela protichodné signály o nálade na trhu...
img

Komoditný výhľad pre 6. týždeň

08.02.2016  Drahé kovy Na drahých kovoch sme minulý týždeň hovorili o nudnom obchodovaní v pásme s určitými tendenciami na stran...
img

Komoditný výhľad pre 5. týždeň

03.02.2016 Na zlate minulý týždeň rast na nové 3-mesačné maximá. Dôvodom bol slabší USD a rast dlhopisov. V posledných dňoch sme nevideli veľké pohyby...
img

Komoditný výhľad pre 4. týždeň

26.01.2016 Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom vidíme mierne slabší USD, rast dlhopisov...
img

Komoditný výhľad pre 4. týždeň

26.01.2016 Drahé kovy Na zlate sme od začiatku tohto týždňa svedkami prekvapivého rastu. Ten sme naposledy nečakali. Za rastom v...
img

Komoditný výhľad pre 2. týždeň

11.01.2016 Naposledy sme očakávali zlato v pásme 1050/1090. Zlato sa nakoniec dostalo vyššie (po hladinu 1110). Výhľad však nemeníme. Do ďalšieho...
img

Forexový výhľad na 1.týždeň roka 2016

04.01.2016 Nový rok nám začal s relatívne slušnou volatilitou a po miernejších, posledných dvoch týždňoch sa obchodníci uviedli v plnej sile. V utorok uvidíme výsledky...
img

Komodity končí bídný rok, konci komoditního supercyklu snad uvěřili i největší pochybovači

28.12.2015 Situace na komoditních trzích byla v průběhu roku tristní. Přestože se tu a tam objevovaly na některých komoditách světlejší chvilky, hlavně v první polovině roku, cenové nárůsty neměly zpravidla dlouhého trvání.
img

Komoditný výhľad pre 51. a 52. týždeň

14.12.2015 Minulý týždeň sme po dlhom čase zmenili výhľad z klesajúceho na neutrálny. Dôvodom bolo oslabenie USD a narušenie určitých technických bariér. Výhľad sa splnil na zlate, kde sme videli zotrvanie v pásme 1050/1090. Pozoruhodné je, že vidíme kombináciu slabého USD a rastu dlhopisov, čo by malo byť prostredie vhodné na rast zlata. To však ostáva v pásme. Pred tohtotýždňovým FOMC výhľad nemeníme a ponechávame v platnosti aj očakávané pásmo. Stále vidíme riziko short-coveringu na EURUSD resp. likvidácii časti špekulácii na rast sadzieb Fedu. Na striebre sme videli pokles pod hladinu 14, čo sme nečakali. Výhľad však ponechávame neutrálny, pretože sa obávame ďalšieho krátkodobého poklesu USD po zasadnutí FOMC. Striebro sa pripojilo do risk-off prostredia v ktorom vidíme výpredaj komodít (hlavne energií), akcií aj rizikových dlhopisov. Striebro sa dostalo na nové 6-ročné minimá a najbližší suport je 13.50. Napriek tomu, že technicky je trend medvedí, pred FOMC by sme veľmi nepredávali. Očakávané pásmo 13.50/14.50.
img

Komodity: Wasde report byl pro hlavní plodiny neutrální

11.12.2015 Prosincová prognóza amerického ministerstva zemědělství pro sklizňový rok 2015/16 ponechala odhad nabídky KUKUŘICE v USA beze změny na úrovni 15,41 mld. bušlí, což znamená meziroční pokles o 0,4%. Celková poptávka se po revizi sníží o 0,9% na 13,63 mld. bušlí, zatímco se v průmyslu zvýší o 0,2% na 6,58 mld. bušlí, na vývoz klesne o 6,1% na 1,75 mld. bušlí. Konečná zásoba byla revidovaná o 25 mil. bušlí nahoru na 1,785 mld. bušlí, (oč. 1,769 mld. bu) a ve srovnání s 1,731 mld. bušlí v loňském roce bude o 3,1% vyšší. Odhad rozpětí průměrné ceny kukuřice je beze změny na $3,35- $3,95 za bušl, ve srovnání s $3,70 v roce 2014.
img

Komoditný výhľad pre 48. týždeň

23.11.2015 Očakávaný test niekoľkoročných miním v prípade drahých kovov sa potvrdil. Neudial sa v čase veľkého výpredaja, naopak, trh sa postupne upokojuje...
img

Komoditný výhľad pre 47. týždeň

16.11.2015   Drahé kovy Na drahých kovoch sa konečne dostavil poriadny pokles, ktorý potvrdil náš medvedí výhľad. Dáta z tr...
img

Komodity: Listopadový Wasde report byl pro hlavní plodiny jasně medvědí

11.11.2015 Listopadová prognóza amerického ministerstva zemědělství na sklizňový rok 2015/16 ponechala odhad sklizených ploch KUKUŘICE beze změny na 80,7 mil. akrů, revidovala výnos o 1,3 bu/akr nahoru na 169,3 bu/akr a produkci o 99 mil. bušlí na 13,65 mld. bušlí (oč. 13,49 mld. bu.). Ve srovnání s rekordní úrovní 14,21 mld. bušlí před rokem bude výstup o 4% nižší. Celková nabídka včetně zásob dosáhne 15,41 mld. bušlí a v meziročním srovnání bude víceméně stagnovat, celková poptávka se sníží o 0,6% na 13,65 mld. bušlí, v průmyslu o 0,2% na 6,55 mld. bušlí a na vývoz o 3,4% na 1,80 mld. bušlí. Konečná zásoba byla navýšena o 199 mil. bušlí na 1,76 mld. bušlí, (oč. 1,58 mld. bu) a ve srovnání s 1,73 mld. bušlí v loňském roce bude o 1,7% vyšší. Odhad rozpětí průměrné ceny kukuřice byl revidován směrem dolů na $3,35- $3,95 za bušl, ve srovnání s $3,70 v roce 2014.
img

Komoditný výhľad pre 46. týždeň

09.11.2015 Na drahých kovoch sa konečne dostavil poriadny pokles, ktorý potvrdil náš medvedí výhľad. Dáta z trhu práce USA ťažko mohli dopadnúť...
img

Komoditný výhľad pre 45. týždeň

02.11.2015  Drahé kovy Už niekoľko týždňov sme na drahých kovoch očakávali pokles. Cieľom bola hladina 1150 na zlate a 15.50 na ...
img

Komoditný výhľad pre 44. týždeň

26.10.2015 Počas minulého týždňa sme očakávali pokles drahých kovov s cieľom 1150 na zlate a 15.50 na striebre. Tento výhľad aj s cieľmi je krátkodobo...
img

Komoditný výhľad pre 43. týždeň

19.10.2015  Drahé kovy Minulý týždeň sme očakávali limitovaný rast drahých kovov s cieľom 1180 na zlate a 16.00 na striebre. Nás...
img

Komoditný výhľad pre 42. týždeň

12.10.2015 Holubičí obrat v FOMC, odloženie sadzieb, následná holubičia zápisnica a nečakane slabé dáta z pracovného trhu priniesli silnejší pokles USD...
img

S ohledem na klesající globální růst a bouřlivý začátek 4. čtvrtletí Saxo Bank vidí příležitost na rozvíjejících se trzích

06.10.2015 Propad cen ropy a dalších komodit výrazně tlačí na řadu rozvíjejících se trhů. A přesto jsou právě rozvíjející se trhy...
img

Komoditný výhľad pre 41. týždeň

05.10.2015 Drahé kovy minulý týždeň splnili náš cieľ, keď zlato pokleslo k úrovni 1105 a striebro k úrovni 14.50. Pred dátami NFP sme očakávali...
img

Komoditný výhľad pre 40. týždeň

28.09.2015 Na drahých kovoch sme minulý týždeň upozorňovali na krátkodobé riziká na strane rastu, avšak s tým, že sme nečakali prerazenie...
img

Komoditný výhľad pre 39. týždeň

21.09.2015 Krátkodobo po FOMC bol USD tlačený nadol (a zlato nahor), pretože Fed prekvapivo odložil zvyšovanie sadzieb. Uviedol dva dôvody – infláciu a Čínu...
img

Akcie i měny přešlapují na místě a vyčkávají na ECB a NFP

02.09.2015 Po včerejším pádu se dnes akciové indexy opět stabilizují. Volatilita tak částečně polevila, ale napětí na trzích zůst...
img

Červen na trzích: Dařilo se obilovinám a překvapivě také euru, naopak zlato a ropa zamířily níže

01.07.2015 Obchodování v minulém měsíci se neslo v duchu strachu z dalšího pokračování dluhové krize v eurozóně. Měsíce relativní...
img

Komodity Pšenice vystoupala na měsíční maximum z obavy o úrodu

23.03.2015 Nejaktivnější květnový kontrakt pšenice v pátek na burze CBOT posílil o 18 centů na 530 centů za bušl a za celý t...
img

Finanční trhy zažily minulý týden opět poměrně náročnou rally

14.10.2014 Finanční trhy zažily minulý týden opět poměrně náročnou rally a nejen ty akciové. I komodity – a především energie a z...
img

Komoditný výhľad na 41. týždeň

06.10.2014 Výhľad na drahé kovy zostáva medvedí, rast nad posledné swingové maxim&aacut...
img

Komoditný výhľad na 40. týždeň

29.09.2014 Výhľad na drahé kovy ponechávame rovnaký ako naposledy, preferujeme predaj rastu zlata od úrovní 1235 resp. 1240 vyššie, pri striebre...
img

Rostoucí dodávky a pomalý ekonomický růst oslabují podporu u komodit

18.09.2014 Ceny komodit klesají v souvislosti s pokračujícím navyšováním dodávek. Zinek zažil největší týdenní propad za poslední dva roky, poptávka po energetických komoditách rovněž polevuje.
img

Minulý týden byl první po dlouhé době, kdy přední akciové indexy zaznamenaly ztrátu

16.09.2014 Minulý týden byl první po dlouhé době, kdy přední akciové indexy zaznamenaly ztrátu. Důvodů bylo hned několik. Sankce ...
img

Posilující dolar působí komoditám těžkosti

11.09.2014 Ceny komodit byly negativně zasaženy posilujícím dolarem a oznámením Evropské centrální banky. Ceny futures kontraktů ...
img

Komoditný výhľad na 37. týždeň

08.09.2014 Náš medvedí výhľad na drahých kovoch sa nemení. Ohlásené stimu...
img

Komoditný výhľad na 35. týždeň

26.08.2014 Minulotýždňový výhľad na drahé kovy nám vyšiel takmer presne. Očakávali sme pokles drahých kovov do piatku a potom sme videli riziká na strane...
img

Po žalostném červenci komodity opět ožívají díky eskalujícímu geopolitickému napětí

12.08.2014 Geopolitické konflikty přispěly k růstu cen v oblasti energetiky a vzácných kovů. Cena pšenice obchodované na chicagské burze (CBOT) prudce vzrostla, a to i přes očekávání rekordní celosvětové úrody. Situace na trhu s ropou je rozpolcená – očekávání hojných dodávek na straně jedné, geopolitické napětí na straně druhé.
img

Komoditný výhľad na 30. a 31. týždeň

25.07.2014 Na drahé kovy máme medvedí výhľad. Naposledy sme mali neutrálny výhľad, pričom ciele korekcie na striebre (20.60) a zlate (1305) sa už naplnili...
img

Komoditný výhľad na 29. týždeň

14.07.2014 Minulý týždeň sme očakávali korekciu na drahých kovoch, pričom sme preferovali skupovanie ...
img

Ceny ropy klesají, zlato se drží i přes optimistické zprávy z americké ekonomiky

10.07.2014 Komoditní index Bloomberg (Bloomberg Commodity Index) se již druhý týden v řadě propadá. Ceny ropy jdou dolů v souvislosti s tím, jak polevují obavy ohledně situace v Iráku, a s tím, jak se Libye chystá na obnovení svého vývozu. Vyhlídky na rekordní úrodu kukuřice a sójových bobů v USA tlačí ceny těchto komodit dolů.
img

Komoditný výhľad na 24. týždeň

10.06.2014 Drahé kovy sa po prepade na nové niekoľko mesačné (striebro dokonca na ročné) minimá stabilizovali a vzhľadom na očakávania spustenia QE od ECB by mohli byť aspoň krátkodobo podporené. Protivetry rastu drahých kovov by mal robiť silnejší USD (USD index sa nachádza tesne pod 5-mesačnými maximami). Očakávame však, že zlato aj striebro by sa mali dostať aspoň po 50MA, teda zlato k úrovni 1287 a striebro k úrovni 19.45.
img

Komoditní investoři v květnu prodávali. Bude červen opět vhodnou dobou pro nákup?

06.06.2014 Komoditní index DJ-UBS má za sebou první měsíc výprodeje od loňského listopadu. Zemědělský sektor totiž musel umazat něco ze svých vysokých...
img

Komoditný výhľad na 23. týždeň

02.06.2014 Drahé kovy majú za sebou veľmi ťažký týždeň. Po niekoľko-týždňovom obchodovan&iacut...
img

Komoditný výhľad na 22. týždeň

26.05.2014 Drahé kovy ešte stále nenašli svoje smerovanie. Od polovice apríla sa obchodn&eacut...
img

Ropa reaguje na sezonní oživení poptávky růstem. Za to zlato je pořád jako na houpačce

26.05.2014 Propad komoditního indexu DJ je zřejmě u konce. Kovy z platinové skupiny svým výkonem zastínily zlato i stříbro. Sójové boby a kukuřice/pšenice se vyvíjely naprosto odlišně.
img

Komoditný výhľad na 21. týždeň

20.05.2014 Drahé a základné kovy Minulý týždeň sme na drahých kovoch videli minim...
img

Komodity mají za sebou klidný týden, s výjimkou zemědělského sektoru

19.05.2014 Měď a hliník rostly, zatímco nikl zasáhl pokles cen. Zlato se drží svého rozmezí a jeho cena se pohybuje kolem 1 300 d...
img

Komoditný výhľad na 20. týždeň

12.05.2014 Drahé kovy Drahé kovy minulý týždeň odmietli pokles aj napriek tomu, že USD index vzr&aac...
img

Výhľad na komodity na 18. týždeň

29.04.2014 Zlato - americkej ekonomike sa po pomalom rozbehu v tomto roku (spôsobeným neobyčajne chladným počasím) začína viac dariť. Spotrebiteľská...
img

Komoditám prospívá posedlost počasím i současná situace na Ukrajině

28.04.2014 Zatímco pokračující rozbroje na Ukrajině vyhnaly v minulém týdnu nahoru cenu některých komodit, konkrétně ropy, zlata a pšenice, obavy o vývoj počasí zase poskytují podporu zemědělskému sektoru.
img

Výhľad na komodity na 17. týždeň

21.04.2014 Drahé kovy Náš výhľad na zlato ostáva rovnaký. Naďalej očakávame tes...
img

Výhľad pre komodity na 16. týždeň

15.04.2014 Minulý týždeň sme v našom komoditnom výhľade na zlate očakávali rast k úrovni 1325, čo sa aj stalo. Spôsobené to bolo novou...
img

Komodity míří vzhůru, zatímco akciové trhy ztrácejí sílu

14.04.2014 Komodity hlásí zisky už třetí týden v řadě. Komoditní index DJ-UBS dosáhl 12měsíčního maxima. Celkový počet čistých dlouhých futures pozic se prudce navýšil na 131,4 miliardy dolarů.
img

Výhľad na komodity na 15. týždeň

08.04.2014 Po silnej rely na zlate od začiatku tohto roka prišlo vytriezvenie a veľká korekcia. Zlato sa však zastavilo na úrovni 100MA (cca. 1274/75) a dokázalo...
img

Zisky komodit táhl především zemědělský sektor

10.03.2014 V průběhu minulého týdne si největší pozornost vysloužilo stupňující se napětí mezi západními mocnostmi a Ruskem kvůli Ukrajině. Začaly se totiž vynořovat obavy, že ozbrojený konflikt by mohl alespoň v krátkodobém horizontu zmást trhy a negativně ovlivnit komodity jako je plyn, ropa a pšenice. S postupujícím týdnem pak energetické trhy zmírnily tempo – na vině byly vyšší dodávky ze Spojených států a nižší poptávka. Naopak zemědělský sektor pokračoval v mohutné rally a v uplynulém týdnu dominoval deseti nejvýkonnějším komoditním sektorům.
img

Rusko opakuje gruzínsky scenár

04.03.2014 Tak sa zdá, že ruský prezident Vladimír Putin neberie varovania USA veľmi vážne. Americk&y...
img

Svet 20XX. Globálne otepľovanie

18.02.2014 Efekt klimatických zmien svet začína postupne pociťovať. Doteraz sa diskusia sústreďovala hlavne na to, či dochádza k samotnému globálnemu...
img

Oko hurikánu

06.02.2014 Kým v pondelok sme na trhoch videli paniku (rast dlhopisov a zlata, pokles akcií a rizikových mien), utorok bol nudný a konsolidačný deň, kedy obchodníci...
img

Komodity kvůli otřesům na rozvíjejících se trzích oslabily, dolar naopak posílil

03.02.2014 Ceny komodit se v průběhu uplynulého týdne dále snižovaly. Důvodem byl odlišný výhled pro rozvíjející se a rozvinuté ekonomiky, což jen stupňovalo nejistotu kolem...
img

Tretia Merkelovej vláda

16.12.2013 Koncom septembra boli v Nemecku voľby, na ktoré sme už pomaly aj zabudli. Tak dlho trvali koaličné rokovania. Niežeby sa niečo pokazilo...
img

Komodity: Zlato ztrácí na síle, drama kolem amerického rozpočtu totiž polevuje

14.10.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank Novinky z Washingtonu o dočasné dohodě a odvrácení technického bankrotu...
img

Komodity: Pozornost se přesouvá ze Sýrie na setkání Fedu

16.09.2013 Ole Hansen, hlavní komoditní stratég Saxo Bank V minulém týdnu polevil strach, jestli západní mocnosti provedou v Sýr...
img

Čo zatlačilo komodity nadol

05.09.2013 Dnešné obchodovanie je zaujímavé hlavne na eure, ktoré sa dostalo pod tlak z dôvodu až podozrivo holubičieho...
img

Makro: Výrobní a dovozní ceny Švýcarska v červenci meziročně rostly o 0,5pct

14.08.2013 Index výrobních a dovozních cen Švýcarska v červenci meziměsíčně stagnoval po růstu o 0,1% v červnu a v mezi...
img

Komodity: Osev obilovin v USA pokročil, stále je však opožděn

25.06.2013 Pravidelná týdenní plodinová zpráva amerického ministerstva zemědělství do 23. června ukazuje pokračující pokrok výsad...
img

Slabá data z Číny komoditám příliš nesvědčí

27.05.2013 Komoditní trhy se v uplynulém týdnu musely vypořádat s několika tématy. Mezi ta nejdůležitější přitom patřila data k výrobnímu indexu nákupních manažerů (manufacturing PMI) z Číny, která byla slabší, než se předpokládalo. A dále to byl menší krach japonských akciových indexů spolu s výstupy šéfa Fedu Bena Bernankeho, který potvrdil další nákup dluhopisů. Cyklické komodity, ke kterým patří energetika a průmyslové kovy a které spoléhají na růst ekonomiky a poptávky, po oznámení výrobních dat z Číny oslabily. Opět se tak začalo mluvit o tom, že se blíží konec tzv. supercyklu komoditních trhů. Toto období trvá už posledních pár let a v první řadě za ním stála vyšší poptávka pramenící z ekonomického růstu rozvíjejích se ekonomik, zejména pak Číny. Navíc dolar vystoupal oproti koši měn na nejvyšší hodnoty od července 2010, což komoditám taky moc nepomohlo.
img

Proč věřím v obrovský potenciál k růstu ve 21. století

15.05.2013 Ekonomiku ve 21. století nastartuje k růstu celá řada nejnovějších technologií. Finanční krize a následné ekonomické problémy pak budou v historickém měřítku vypadat jenom jako drobné klopýtnutí.
img

Jak zahýbalo s komoditním trhem dění na Kypru?

25.03.2013 Krize v eurozóně se tento týden opět dostala do popředí a hlavním zdrojem nejistoty na světových trzích se stal Kypr. A tato nejistota se pak odrazila i na komoditních trzích. Pod horší výhled pro Evropu se ale podepsaly i indexy nákupních manažerů a vůbec nejhorší data dorazila z Francie. Ukazuje to na změnu trendu. Dříve byl totiž velký rozdíl jen mezi bohatým severem a chudým jihem, teď se začíná projevovat také rozdíl mezi klíčovými státy Evropské unie – Francií a Německem. Větší nervozitě na globálních trzích pomohly zabránit indexy nákupních manažerů v Číně a Spojených státech, které oba rostly.
img

Komodity tvrdě zasáhl nemilosrdný únor

04.03.2013 Ole Hansen, komoditní stratég Saxo Bank. Na rozdíl od silného ledna přinesl únor klíčovým komoditám většinou ztráty. D...
img

Dane a spotrebiteľská dôvera rastú

15.02.2013 Politické špičky by už pravdepodobne chceli mať dáta z ekonomiky za 4Q2012 za sebou. Z krajín G7 všetky ...
img

Komodity: Projekce NCC podpořila rally bavlny

12.02.2013 Termínový kontrakt bavlny nové sklizně s dodáním v prosinci 2013 v pondělí vyskočil téměř o 1 cent na devítiměsíční vr...
img

Energetika pomohla komoditám k dobrému lednovému výsledku. Naopak zlato potřebuje impulz

04.02.2013 Většina hlavních světových komodit vstoupila do roku 2013 se silnými zisky. Také oba hlavní komoditní indexy měly slušné výnosy, zejména pak index S&P GSCI. Důvodem bylo hlavně to, že se dařilo benzinu a ropě. Komoditám pomohlo nahoru několik faktorů, přičemž těmi zásadními byly zlepšené odhady ekonomického růstu, nižší politická rizika nebo pokračování agresivní měnové politiky. A v neposlední řadě pak také oslabování dolaru vůči většině světových měn – tedy kromě japonského jenu, který během ledna dramaticky klesl.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Psychologie | George Soros | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | SSI | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | G20 | HDP | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Měnový trh | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Interactive Brokers | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Aussie | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Dealer | Devizový trh | Dividenda | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | ECOFIN | EFSF | EONIA | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Gap | Grafy | HFT | Hedge | IPO | ISO | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Larry Williams | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MAE | MMF | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Maker | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Monetizovat | Mutual Fund | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Overnight | Pakt stability | Parita | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Slippage | Spike | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Swap | Swiss | Swiss National Bank | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tvůrce trhu | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Komise pro futures trhy | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | OSN | Spekulanti | Měnový koš | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Swapová křivka | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Aukce | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Intervenovat | Partners | DailyFX | Gold | Obchodovat | MT5 | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Komoditní spready | Burzy | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Trim Broker | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | EURPLN | USDPLN | Aktivum | Benzín RBOB | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Poker | Akcie dnes | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena pšenice | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Bankrot Řecka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Brokers | Brokeři | CAC40 | Cena | Cena drahých kovů | Cena mědi na burze | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Conference Board | CZK | DAX 30 | Denník | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika aktuálně | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURIBOR | EURNZD | Euro dnes | Eurostoxx 50 | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Fondy | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční účet | Investování na kapitálových trzích | Irsko | ISM | EBay | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Krize eurozóny | Kurz čínského jüanu | Kurz JPY | Kurzy | Libra | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měna GBP | Měnový kurz | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nákup eura | Nákup euro | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | NZDJPY | Obchodování komodit | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | Online obchodování | Paládium | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Risk Off | Risk On | Roboti | Ropy | RUB | Sázky | Shanghai Composite Index | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Surová ropa | Těžba ropy z břidlic | Trh | Twitter | Unce zlata | US dolar | US měna | USD index | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj euro | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | GLOBEX | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | RBOB | Báze | Buy | Býčí strategie | Ex-dividend | Hold | Index relativní síly | Indie | Měď | Overweight | P.A. | Redukce | Roadshow | ROCE | Sell | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Bailout | Commission | Komise | Kontrakt | Initial Margin | Majors | Kontraktní měsíc | Volby | Úspěšný trader | E-mini | Futures trhy | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Burze | Cena eura | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Slušný zisk | Traders | Zlatý standard | Hedžové fondy | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | BPI | Rabobank | Royal Bank of Scotland | Bank of America Merrill Lynch | Bernstein | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | ANZ | Sentix | Macquarie | Mitsubishi | NATO | MF Global | Ole Hansen | Fond Pimco | Barclays Capital | Washington Post | Sója | Oslabení eura | TRIM Live | Reporty | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Riksbank | Halifax | Volume profile | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Bavlna | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Zero Hedge | Pokles akcií | Der Spiegel | Velcí investoři | Evropské banky | Velcí obchodníci | Kurzový zisk | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Precedens | Report EIA | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Linie podpory | Henry Hub | Implikovaná volatilita | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Ekonomické fórum | Bezpečné přístavy | Sázet | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Dopady na euro | City | IPO akcií | US akcie | Cena Brentu | Prezident ECB | Sázení | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Economist | Economic | Glencore | Akcie bank | Forwardy | Japonský index Nikkei | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Forexové trhy | Dollar Index | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Velikosti pozic | Spotřebitelský indikátor | Die Welt | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Rating AAA | Summit EU | Alibaba | Halliburton | Fibo | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Britský akciový index FTSE 100 | Frankfurtský DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | DAX30 | Specifika kontraktu | Země OPEC | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Čínské akciové trhy | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský Shanghai Composite Index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Akcionáři | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Guvernér banky | Blockchain | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Odhodlání | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | NYSE Euronext | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Devizové obchody | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Ekonomická situace | General Electric | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Měnové otázky | Makroekonomika | Oslabení jüanu | FTSE MIB | Irská ekonomika | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Měny&Sazby | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Investoři do komodit | Mercedes | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | SaxoTraderGO | Index KOSPI | Spekulativní investoři | Credit Agricole SA | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Globtrex.com | Ceny pšenice | World Gold Council | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Investiční firmy | Devizoví obchodníci | Palladium | Obchodování Bitcoin | LIFFE | Bitcoin futures | LYNX Trading | xPartners | Burzovní trhy | Správce portfolia | Otevření účtu u brokera | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Saxo | Podniky | Profesionální obchodník | Trh s ropou | Dodávky ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obchodovat komodity | Cena komodity | Německé banky | Cena zemního plynu | CNY | Sójové boby | Snížení sazeb | Index CRB | Likvidita a volatilita | Silný dolar | KB | NGAS | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | iShares | Cena kakaa | Kakao | Markets Insider | Vývoj ceny kakaa | Ceny kakaa | Vysoká likvidita | Káva | Politická situace | Objem | Obchod | Zelená politika | Supreme Edition | SP500 CFD | WTI CFD | Co bude | Problémy | Nejistoty | Plyn | ČVUT | Ziskovost | Koronavirus | Trhy | Situace | Pandemie | Obchody | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | Profitovat | Domácnosti | Následky karantény | Tým Admiral Markets
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

Playback (dat)
Playboy
Playboy Enterprises
Playtech
Plimsoll Mark Capital
PLN
Plnění daňové povinnosti
PLN/EUR
Plnit sny
Plňte sny

Následující klíčová slova

Plošné testování
Plovoucí systém směnných kurzů
PLTC
PLUG
Plug Power
Plus jeden den
Plusstocks
Plus 500
Plus500
Plus500.cz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare
Potvrďte prosím... Zavřít