Klíčová slova - Index KOSPI

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.01.2021 1) Akcie na asijských burzách uzavřely dnešní obchodování smíšeně. Korejský index KOSPI po historicky prvním zdolání hladiny 3000 bodů nakonec oslabil. Čínské akcie pokračovaly v růstu a jejich hlavní index je nejvýše za 13 let. Investoři doufají, že s novým americkým prezidentem se také normalizují vztahy mezi Čínou a Spojenými státy. Vzhůru zamířily akcie i v Jižní Koreji, kde se hlavní index dotkl rekordu. Akcie v Japonsku mírně oslabily.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
18.12.2020 1) Akcie na trzích v Asii a Tichomoří dnes většinou ztrácely, mírný zisk si připsal pouze korejský akciový index KOSPI. Za negativní náladou stojí především růst nových případů onemocnění covid-19 v některých částech severní Asie a rozhodnutí japonské centrální banky (Bank of Japan) ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.08.2020 1) Jihokorejské akcie patřily dnes k největším poraženým v regionu, jihokorejský index Kospi klesl o 3,66 % na 2 274,22 bodu. Čína dnes oznámila, že ponechává referenční úrokovou sazbu beze změny. Trhy v Indonésii a Malajsii zůstaly zavřené.

Ranný komentár: Pozitívna nálada pokračuje
19.05.2020 Pozitívna nálada sa rozšírila aj do ázijských obchodných hodín. Nikkei a S & P / ASX 200 zaznamenali nárast o približne 2%, zatiaľ čo index Kospi je o 2,3% vyššie. Futures DAX sa obchoduje mierne vyššie, zatiaľ čo futures na americké akciové indexy sa obchodujú pri včerajších zatváracích cenách.

Může pokračovat KOSPI v růstu i slabému makru navzdory?
25.10.2019 Jihokorejský akciový index KOSPI často hodně ovlivňují hlavně domácí makroekonomická data, což je načný rozdíl v porovnání s ostatními indexy, jako například v USA. Od zahájení globálního ekonomického zpomalení, tak KOSPI umazal značnou část dřívějších zisků z let 2016 a 2017. Přestože se tvrdá data zatím výrazněji nezlepšují, měkká data jsou na tom v posledních dvou měsíícch o něco lépe. Především pak spotřebitelský sentiment, který se zlepšil v říjnu už druhým měsícem v řadě. Za zmínku stojí hlavně korelace KOPSI a spotřebitelského sentimentu, který fungovala jak směrem dolů, tak v posledních měsících směrem nahoru. Bude-li se situace v Jiřžní Koreji i nadále zlepšovat, otevře se jihokorejskému indexu solidní prostor k dalšímu růstu a likvidaci dřívějších ztrát.

Na úvod týdne akcie v černém
22.10.2019 Americké akcie si v úvodní seanci tohoto týdne polepšily. Průmyslový Dow Jones vzrostl o 0,2 %, index S&P 500 o 0,7 % a technologický Nasdaq přidal dokonce 0,9 %. Geopolitické napětí se mírně uvolnilo, když americký prezident Donald Trump uvedl, že jednání s čínskými zástupci ohledně obchodní dohody postoupila a k případným podpisům by mohlo dojít příští měsíc v Chile. S optimismem trhy přijaly i zprávy z britských ostrovů ohledně chystaného brexitu.

Akciové trhy – 10 největších burz světa a jaký na ně má vliv politika?
05.09.2019 Politika a finance jsou bezpochyby velmi úzce propojené pojmy, které se navzájem velmi ovlivňují. Významné politické události mohou během krátké doby vyvolat rozruch ve společnosti, který se následně reflektuje určitým způsobem do finančních trhů. Přesto z dlouhodobého hlediska má většina politických vlivů dopad pouze na dotčenou ekonomiku, které se bezprostředně týkaly.

Evropské burzy zažívají nejhorší dvoudenní pád od referenda o brexitu
05.08.2019 Akcie ve Spojených státech otevřely výrazně v mínusu, a navazují tak na propady na evropských a asijských burzách. Může za to eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, která poslala dolů čínský jüan nejníže za více než desetiletí a přiměla investory obrátit svůj zájem k bezpečným investicím jako japonský jen, státní dluhopisy a zlato. Asijské akcie zahájily nový týden největšími propady za několik měsíců. Evropské burzy zažívají nejhorší dvoudenní pád od referenda o brexitu. Za poslední dvě seance ztratily evropské akcie téměř 4,5 %, což představuje hodnotu zhruba půl bilionu dolarů. Jde o největší pokles za dvě po sobě jdoucí seance od výprodejů ve dnech 24. a 27. června 2016, které následovaly bezprostředně po referendu o odchodu Británie z Evropské unie.

Evropské akcie po čínském protiúderu padají, euro navyšuje zisky
05.08.2019 Akcie v Evropě klesají a propad se dnes zřejmě nevyhne ani akciím ve Spojených státech. Může za to eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, která poslala dolů čínský jüan nejníže za více než desetiletí a přiměla investory obrátit svůj zájem k bezpečným investicím jako japonský jen, státní dluhopisy a zlato. Asijské akcie zahájily nový týden největšími propady za několik měsíců.

Asijské akcie klesly nejníže za šest měsíců, klesají i evropské
05.08.2019 Asijské akcie zahájily nový týden největšími propady za několik měsíců. Po otevření trhů klesají i akcie v Evropě a propad se dnes zřejmě nevyhne ani akciím ve Spojených státech. Může za to eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, která poslala dolů čínský jüan nejníže za více než desetiletí a přiměla investory obrátit svůj zájem k bezpečným investicím, jako japonský jen, státní dluhopisy a zlato, píše agentura Reuters.

Fed a výsledková sezóna v hledáčku akciových investorů
29.07.2019 Americké akciové indexy v minulém týdnu vylepšovaly svoje historická maxima. Páteční seanci pak na novém rekordu uzavřel jak S&P 500, tak i technologický Nasdaq. Indexy si polepšily o 0,7 %, respektive 1,1 %. Jedním z důvodů byly výsledky společnosti Alphabet, které překonaly očekávání, a jejíž akcie vystřelily o téměř 10 % vzhůru. Překvapivě silná data o růstu amerického HDP za druhý kvartál nijak nenabořila očekávání ohledně snižování sazeb americkou centrální bankou.

Vztah mezi Trumpem a Xi již není tak vřelý
16.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování s mírným ziskem. Index Dow Jones si připsal 0,1 %, S&P 500 uzavřel pouze dvě setiny procenta nad páteční zavírací cenou a technologický Nasdaq si polepšil o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo síťovým odvětvím (+0,4 %). Na opačné straně se nejhůře umístily energetické společnosti se ztrátou 0,9 %. Pondělí byl již čtvrtý den v ředě, co americké akciové indexy dosahovaly nových historických maxim.

Silná data z trhu práce sráží akcie na kolena
08.07.2019 Po čtvrteční pauze se američtí obchodníci vrátili nakrátko k monitorům. Převažovaly prodejní příkazy, když hlavní indexy klesly o 0,2 % jako v případě průmyslového Dow Jones a S&P 500, zatímco technologický Nasdaq přišel o 0,1 %. Ztráty v průběhu dne byly ale mnohem hlubší, a to zejména po zveřejnění statistik z amerického trhu práce. Překvapivě silné údaje si ale investoři vyložili jako nižší šance na budoucí snížení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Přitom právě spekulace na uvolnění měnových kohoutů byly důvodem, proč akciové trhy v předešlých dnech a týdnech postupně stoupaly k novým maximům.

Spojené státy jednají s Mexikem ve snaze předejít uvalení cel
06.06.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Indexy Dow Jones a S&P 500 si shodně polepšily o 0,8 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo realitním developerům (+2,3 %) a síťovým odvětvím (+2,1 %). Pouze energetické společnosti si ze včerejší obchodní seance odnesly ztrátu ve výši 1,1 %. Včera začalo dvoudenní jednání mezi zástupci Spojených států a Mexika. Hlavními tématy jsou imigrace do USA a pašování drog. Bohužel nebylo prozatím dosaženo žádného konsensu, jak tyto problematické oblasti vyřešit. Nicméně mexický ministr zahraničí prohlásil, že očekává významný posun v rámci dnešního jednání. Pokud se tak nestane, tak od pondělí vstoupí v planost 5% cla na veškeré mexické dovozy do Spojených států.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.11.2018 1) Hlavní asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci výrazně v plusu, jihokorejský index KOSPI přidal více než 3 %. Náladu investorů podpořilo vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa na Twitteru směrem k diskuzi s čínským protějškem Si Ťin-pchingem.

Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016
23.10.2018 Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii. Největší rány však inkasoval evropský akciový trh, kdy se DAX dostal na nejnižší úrovně od konce roku 2016, zatímco spor o italském dluhopisu nadále znervózňuje evropské trhy.

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké akcie pokračují ve spanilé jízdě
04.01.2018 Americké akciové indexy včera opět vylepšily svoje historická maxima. Průmyslový Dow Jones vzrostl o 0,4 %, S&P 500 o 0,6 % a technologický Nasdaq dokonce o 0,8 %. V rámci nejširšího indexu byly nejúspěšnější energetické tituly, které si odnesly zisky ve výši 1,5 %. Přes jedno procento se přehouply i informační technologie. Naopak největším propadlíkem byly telekomunikace, které odevzdaly 2,2 %. K optimismu nakupovat akcie pomohly i zveřejněné indexy ISM, které ukázaly na nejrychleji rostoucí ekonomickou aktivitu za poslední tři měsíce. Zápis z posledního zasedání Fedu potvrdil, že centrální banka bude letos pokračovat v postupném zvyšování úrokových sazeb.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.12.2017 1) Asijské akcie se v poslední obchodní seanci letošního roku na směru neshodly. Od začátku roku jsou ale všechny hlavní trhy regionu výrazně v plusu, nejlepší výkon letos podal jihokorejský akciový index KOSPI.

Ranní zpráva z akciového trhu: Americký S&P 500 poprvé v historii nad 2500 body
18.09.2017 Americký akciový index S&P 500 dosáhl ve své historii dalšího milníku, když překonal hranici 2500 bodů. K tomu mu v pátek pomohl zisk ve výši pouhých dvou desetin procenta. V celém týdnu si akciový trh připsal 1,6 %. Poté, co odezněly obavy ze způsobených škod hurikánem, které se měly vyšplhat až k 200 mld. USD, a co geopolitická rizika mírně ustoupila, se pozornost investorů vrátila opět k makroekonomických číslům, která zůstávají nadále pro akciový trh povzbudivá.

Ranní zpráva z akciového trhu: Banky táhly americké akcie, technologické tituly i přes nový iPhone stagnovaly
13.09.2017 Devět z jedenácti hlavních sektorů indexu S&P 500 včera posilovalo a pomohlo tak indexu k růstu o tři desetiny procenta. Banky se díky rostoucím výnosům z dluhopisů postavily do čela pelotonu a bankovní index S&P si připsal 1,8 %. Dařilo se i telekomunikacím s 1,2% zisky. Investory novinky od Applu příliš nenadchly, a tak technologické akcie přešlapovaly na místě. Utility a realitní developeři v odklonu investorů od bezpečných aktiv ztratili kolem jednoho procenta.

Severní Korea jihokorejský index zatím příliš netrápí, na DAXu vládne hlavně strach ze sílícího eura
30.08.2017 Jedna zajímavost k aktuálnímu dění na akciových trzích. Přestože se poslední tři týdny stále častěji mluví o Severní Koreji, dopad na jihokorejský akciový index je zatím docela vlažný. Jihokorejský index KOSPI se totiž od svého letošního maxima propadl pouze o 3,5 %, což docela hezky ilustruje absenci nervozity v zemi, která by na případný válečný konflikt USA se Severní Koreou doplatila pravděpodobně ze všech zemí nejvíce. Zajímavé je například srovnání s německým DAXem, který od svého maxima z letošního června ztratil už více než 7 %.

Ranní zpráva z akciového trhu: Co investoři najdou v zápisech z jednání Fedu a ECB?
14.08.2017 Americké akcie v pátek zastavily propady z předchozích dní, když všechny tři hlavní akciové indexy mírně posílily. S&P 500 a Dow Jones si připsaly jednu desetinu procenta. Nejlépe se v pátek dařilo indexu Nasdaq, který především díky ziskům technologických titulů přidal 0,6 %. Z pohledu celého týdne však kvůli vyhrocení vztahů mezi Washingtonem a Pchjongjangem akciové trhy odepsaly kolem 1,5 % a zažily tak nejhorší týden od března.

Ranní zpráva z akciového trhu: Ostré vzkazy Trumpa Severní Koreji srazily akciové trhy do červených čísel
09.08.2017 Včerejší ostré vzkazy prezidenta Trumpa Severní Koreji nesměřovaly investory k defenzivním titulům, a tak jediným sektorem v zisku včera zakončily utility. V obavách z vyhrocení geopolitické situace americké akcie včera mírně ztrácely. Index Dow Jones ukončil desetidenní růstovou šňůru a oslabil o 0,2 %. Širší S&P 500 a technologický Nasdaq odevzdaly také dvě desetiny procenta. Nedařilo se především telekomunikacím, realitním developerům a farmaceutickým společnostem, které odevzdaly půl procenta. Klesající ceny průmyslových kovů zase táhly dolů těžaře a zpracovatele komodit.

Ranní zpráva z akciového trhu: Data z německého průmyslu zklamala poklesem
07.08.2017 Silná data z amerického trhu práce v pátek posunula akciové trhy za oceánem opět o kousek výš. Americká ekonomika v červenci přidala 209 tisíc nových pracovních míst a překonala tak očekávání kolem 180 tisíc. Nezaměstnanost klesla na nejnižší úroveň za posledních 16 let. Všechny tři hlavní americké akciové indexy přidaly kolem dvou desetin procenta. Nejlépe se v pátek dařilo bankám, jejichž akcie si připsaly sedm desetin procenta. Nejvíce posilovaly banky Goldman Sachs a Bank of America. Jeden z mála sektorů, který v pátek oslaboval, byly utility s mírnou dvouprocentní ztrátou.

Ranní zpráva z akciového trhu: Očekáváme, že ČNB zvedne sazby, profitovat by z toho měl finanční sektor
03.08.2017 Apple včera přidal nejvíce za poslední půlrok, když si jeho akcie připsaly skoro pět procent a tržní kapitalizace přesáhla 800 mld. USD. I když se ostatním akciím tolik nedařilo, indexu Dow Jones to stačilo k zisku 0,2 % a překonání historické hranice 22 000 bodů. Technologický Nasdaq si připsal tři desetiny procenta a širší S&P 500 zakončil víceméně na své otevírací úrovni. Zisky technologického sektoru umazávaly ztráty telekomunikačních a energetických společností. Přibližně dvě třetiny amerických společností již oznámily své výsledky za druhé čtvrtletí. 78 % z nich předčilo očekávání v zisku a 70 % dosáhlo vyšších než očekávaných tržeb.

Ranní zpráva z akciového trhu: Janet Yellen rozzářila akciové trhy
13.07.2017 Šéfka Fedu Janet Yellen svým včerejším projevem vlila akciovým trhům čerstvou krev do žil, když naznačila, že Fed pravděpodobně nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb, poněvadž inflace zůstává stále pod cílem centrální banky. Index S&P 500 za podpory všech sektorů vzrostl o tři čtvrtě procenta. Nejvíce se dařilo informačním technologiím a realitním developerům, naproti tomu nejmenší zisky si připsaly akcie finančních domů, kterým ve větším růstu bránil pokles výnosů na dluhopisových a swapových trzích. Zisk ve výši 0,6 % ale stačil průmyslovému indexu Dow Jones, aby vyšplhal na svoje čerstvé maximum. Dvě desetiny procenta pak dělí od rekordu index malých a středních podniků Russell 2000, který si včera polepšil o 0,9 %.

Jihokorejské akcie po jaderném testu klesly
09.09.2016 Jihokorejské akcie dnes oslabily a dostaly se nejníže za poslední týden. Oslabil i kurz jihokorejského wonu...

RANNÍ ZPRÁVY: CENY ROPY KLESAJÍ
06.01.2015 Index MSCI Asia Pacific poklesl v Tokiu o 1,2 %, míří tak ke svému nejnižšímu poklesu od 17. listopadu. Japonský index Topix (TPX) také klesl a to o 2,2 %. Index S&P 500 vzrostl o 0,1 %. Japonský jen již druhý den nabyl zisků. Nikkei 225 prudce poklesl o 2 procenta. Index Kospi v Soulu se propadl o 1,1 % a novozélandský NZX 50 sklouzl o 0,5 %.Ropa West Texas Intermediate vzrostla dnes o 0,4 %. Ropa Brent se včera v Londýně propadla o 5,9 % na cenu 53,11 dolarů za barel – nejnižší cena od května roku 2009. Vytrvalé klesání cen ropy prokázalo v novém roce menší zpomalení. Na ECB se vytváří tlak, aby začala více konat. Německá inflace za prosinec ukázala nejpomalejší tempo za více než 5 let. Guvernér Mario Draghi před několika dny upozornil, že rizika rostou z důvodu nízké inflace, která může trvat až moc dlouho. Měna euro se naposledy obchodovala na hladině 1,1934 dolarů poté, co v pondělí klesla na dno 1,1860, které bylo naposledy spatřeno v roce 2006.

Večerné zhrnutie
19.12.2011 Makroekonomické výsledky: 10:00 bežný účet v eurozóne... 10:00 talianska obchodná bilancia... 11:00 stavebná výroba z eurozóny... 14:00 index výrobných cien a predaná priemyselná produkcia z Poľska... 15:30 veľkoobchodný predaj z Kanady... 16:00 NHAB index cien domov... ECB zverejní správu o finančnej stability.

Ranný budíček
19.12.2011 Počas noci sme videli seansu, počas ktorej opäť profitovala zelená bankovka. Dôvodom bola smrť severokórejského diktátora, ktorá zvyšuje neistotu na Kórejskom polostrove. Juhokórejský KOSPI dnes prepadol o 3,5% a won oslabil o 1,4%. Neistota, aj keď nie v takejto forme, bola vidieť aj na komoditných menách AUD a NZD. Tým ale skôr prihoršili znižovania ratingov a výhľadov ratingu pre jednotlivé krajiny eurozóny.... EURUSD -0,15%, GBPUSD -0,40%, AUDUSD -0,43%, NZDUSD -0,13%.

Večerné zhrnutie
19.08.2011 Výrazný prepad európskych, amerických indexov a negatívny sentiment sa nepreniesol aj na ázijské trhy. Hlavné ázijské indexy sa obchodujú: Nikkei225 -2,35%, Hang Seng -2,64%, Shanghai -1,65%, S&P ASX -3,27%, Kospi -6,20% a Sensex -1,80%. Deutsche Bank dnes znížila výhľad na rast čínskej ekonomiky. Dôvodom je možná recesia US a EU ekonomík..."Čína musí začať výrazne podporovať domácu spotrebu, pretože rozvinutý svet sa rúti do recesie. Čína spomalí, otázkou je o koľko?", uviedol analytik DB... Japonský jen pokračuje v apreciácii a exportéri krajiny vychádzajúceho slnka sú v priemere v strate cez 3,5%. Slabý výhľad na rast globálnej ekonomiky sa dotkne najmä akcii cyklickej spotreby - napr. automobilky... Energetický sektor patrí k najviac vypredávaní, prepad čierneho zlata zasiahol najmä austrálske ropné spoločnosti (ener. sektor - 4%). Bankový sektor v Austrálií sa dostal rovnako do výrazné výpredaja: Westpac Banking Corp -5,44% a Australia & New Zealand Banking Group -4,55%... Index Kospi zaznamenal najväčší prepad od roku 2008.

Večerné zhrnutie
09.08.2011 Ázijská seansa neprinieslana devízové trhy výraznejšie negatívny dopad a trhy sa tak začínajú pripravovať na prípadne kľúčové zasadnutie FEdu v tomto roku...večerné FOMC by mohlo naznačiť potenciál pokračovania výpredaj finančných aktív za posledné dni... na trhoch tak sme počas noci sledovali zastabilizovanie výpredaja stále však ostávame v rizikovom výhľade... EURUSD 0,34%, GBPUSD -0,03%, AUDUSD -0,13%, EURCHF 0,30%, USDCHF -0,05%, USDJPY -0,54%... počas noci sme boli svedkami nových historických miním na EURCHF a USDCHF, čo je len potvrdením pokračujúceho rizika...

Večerné zhrnutie
20.04.2011 V pondelok večer sme naznačili, že prichádza trhový mód "risk off", ktorý bol založený na negatívnych fundamentoch a prelomení dôležitých suportov. Nočný pohyb trhu však tento prechod k väčšiemu výpredaju aktív nepotvrdil. Naopak, výpredaj aktív bol nasledovaný opätovným prílevom kapitálu na finančné trhy. Rozbor situácie v Grécku poukazuje na nepravdepodobnosť, že by krajina akýmkoľvek väčším spôsobom reštrukturalizovala svoje dlhy. Naopak, veľmi dobré výsledky z akciového trhu, najmä IBM, nahrávajú ďalšiemu rastu aktív. Opäť tak víťazí likvidita. Prelomenie suportných úrovní sa tak javí ako falošné prelomenie a môžme tak očakávať ďalší tlak na rast rizikových aktív.

Ranný budíček
20.04.2011 Počas ázijskej seansy vidíme pomalý návrat apetítu pre riziko, ktorý je podporený dobrými výsledkami amerických firiem z technologického sektora. Dolár a jen dnes ako carry meny oslabujú a naopak, euro, libra a komoditné meny si pripisujú zisky. AUD voči USD dosiahol historicky rekordne silné úrovne po zverejnení indexov exportných a importných cien, ktoré rástli viac než sa očakávalo, čo zvyšuje pravdepodobnosť zvyšovania úrokových sadzieb v ekonomike. EURUSD sa počas noci dostal nad hranicu 1,44. Kanadský dolár aj počas ázijskej seansy pokračoval v posilňovaní, ktoré začal včera po zverejnení vyšších inflačných čísel CPI. Hlavné menové páry a krosy aktuálne obchodujú takto: EURUSD +0,50%, GBPUSD +0,20%, USDJPY +0,35%, EURCHF +0,11%, AUDUSD +0,63%, NZDUSD +0,65%.

Večerné zhrnutie
04.10.2010 Počas nočného obchodovania EURUSD dosiahol nové šesť mesačné maximá (1,3800/10) po tom, ako počas víkendového pokoja prichádzali správy hlavne z čínskej ekonomiky... čínska strana potvrdila silný záujme o držbu európskeho dlhu a podpisom zmluvy o spolupráci s Gréckom naznačila svoje stratégie diverzifikácie obrovského množstva devízových rezerv... okrem snahy o nákup EURo dlhopisov čínsky premiér potvrdil pokračujúcu snahu o stimuláciu domácej spotreby a udržania silného temna čínskej ekonomiky... tieto správy stáli za poklesom rizikovej averzie počas nočného otvorenia ázijskej obchodnej seansy a miernou defenzívou USD... aktuálna korekcia ziskov (EURUSD-0,28%, USDJPY 0,36%, GBPUSD -0,18%) je spôsobená komentármi v niektorých ostrovných denníkoch, že deficit írskych verejných financií po záchrane finančného sektora môže byť omnoho väčší ako predpokladaný na úrovni 30% HDP (po započítaní nákladov na záchranu bánk)....

Ranný budíček
04.10.2010 Obchodovanie na japonskom akciovom trhu dnes bolo pomerne volatilné, kedy akcie sledovali každý pohyb menového páru USDJPY. Najprv jen postupne oproti zelenej bankovke oslaboval, no nakoniec sa vrátil na pôvodné úrovne a index Nikkei 225 vymenil zisky opäť za straty. Prvý deň nového týždňa začal v strate 0,25%. Austrálsky ako aj čínsky akciový trh bol dnes zatvorený, no lepšie výsledky čínskeho indikátora nákupných manažérov v nevýrobnom sektore podporili celkový sentiment. Juhokórejský index Kospi pridáva 0,17% a hongkongský Hang Seng je v zisku 1,40%.
Související klíčová slova:
FOREX | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AMEX | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Blue chip | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | CBOT | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Futures | Index DAX | Index PX | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | Risk | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Produktivita práce | Rally | Rating | Ratingová agentura | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | SSI index | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Swiss | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Jihokorejský won | Panevropský index | Shanghai Composite | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Recesia | London Stock Exchange | New York Stock Exchange | Shanghai Stock Exchange | Euronext | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Aktuální kurzy | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURJPY | Delta | Index | Podpora | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Čínská burza | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Eura | EURCHF | Eurostoxx 50 | Evropská burza | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Fortuna | Frank | FXCM | GBPCHF | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | Hospodářské noviny | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investing | ISM | Japonské firmy | Komodita | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měna euro | Nákup euro | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Paládium | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Trh | USD index | Volatility | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Komise pro cenné papíry | Báze | EBITDA | Intermediate | Janet Yellen | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | QE | Western Union | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Velcí hráči | Burze | Německá burza | Slušný zisk | Unicredit | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac Banking | ABN Amro | Westpac | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | BBC | Šéfka Fedu | Snižování sazeb | HUF/EUR | Bavlna | Úspěch | BMW | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Sentiment trhu | Henry Hub | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Fidelity International | US akcie | Americké firmy | Pozornost investorů | Firmy | Akcie ve Spojených státech | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | Britská burza | Xetra | IBEX | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Hlavní indexy | Akcie v Japonsku | Růst akcií | AAA | Americké burzy | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Eurex | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Japan Exchange Group | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Data z amerického trhu práce | Krize | FTSE MIB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání analytiků | Návratnost investice | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Zasedání americké centrální banky | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Jihokorejské akcie | Akcie Kofoly | Bankovní index | Vstup na burzu | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Breakout Trader | Akcie na trzích | Coinbase | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Bitcoinové burzy | Měnové zajištění | Exmo Bitcoin | Exmo | Index Topix | Panevropský index STOXX 600 | Štěpán Hájek | Altcoiny | Akciové valuace | Investování s LYNX | Airbnb | Lockheed Martin | Analytik finančních trhů | Asijské akciové trhy | Evropský akciový trh | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Index Stoxx 600 | Akcie v Evropě | Index hongkongské burzy | Obchodovat s akciemi | Australské akcie | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | CNY | TLTRO3 | Snížení sazeb | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Maržové obchodování | Maržový účet | XTB Research | Prodej na krátko | Burzovní průvodce | Korea Exchange (KRX) | Deutsche Börse (DTB) | Hong Kong Stock Exchange (SEHK) | London Stock Exchange Group (LSE) | Euronext (ENX) | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Shenzhen Stock Exchange (SZSE) | Shanghai Stock Exchange (SSE) | New York Stock Exchange (NYSE) | Uvalení cel | Nákupní příkazy | KOSPI | Prezident Donald Trump | Kryptoměnová burza | Nálada | Prohlášení | Měnové politiky | Americké centrální banky | Europoslanci | CECE | Demokratické strany | RBA | Trump | Prezident | Trhy | ASX 200 | WHO | Pandemie koronaviru | Pandemie | Žádost o vstup na burzu | SEC | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | COVID-19 | Michel Barnier | Počet firemních bankrotů | Nákupy aktiv | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Demokraté | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Růst | Ekonomiky | Organizace | Očekávané výsledky | Dovoz | Vztahy mezi Čínou a Spojenými státy | Ekonomické zotavení | Unie | Covid | Ceny | Make America Great Again | MAGA | Goodyear | Globální pandemie | Epiq | Coinbase Global | Coinbase Global Inc. | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Burza Coinbase Global | Kryptoměnová burza Coinbase | Zadlužování | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | FXstreet | Indikátor | Euro | Graf | ROCE