Úterý 21. září 2021 14:23
reklama
X
ETX Capital
reklama
X
Swissquote Bank
reklama
X
Admiral Markets
reklama
X
ETX Capital

Klíčová slova - Eurostoxx 50

img

Akcie míří opět nahoru

05.09.2019 Americké akciové indexy včera uzavřely v plusu. Průmyslový Dow Jones přidal 0,9 %, S&P 500 si polepšil o 1,1 % a technologický Nasdaq vzrostl o 1,3 %. Nestalo se přitom příliš nic nového, pouze komentáře zástupců několika zemí se nesly spíše v optimističtějším tónu, což mírně zchladilo politické nejistoty na trzích. Mezi nimi se objevilo, že čínští představitelé na začátku příštího měsíce zamíří do Washingtonu k dalšímu jednání o obchodní dohodě.
img

Přes panující rizika obchodníci opět akcie nakupují

08.08.2019 Americké akciové trhy včera otevřely výraznými propady. Například index S&P 500 v první půlhodině obchodování přišel o téměř dvě procenta. Nepříznivě na sentiment působily komentáře jednoho z amerických centrálních bankéřů ohledně stavu ekonomiky a rizik, která mohou vést k výraznějšímu zpomalení celkové aktivity. Silný apel Donalda Trumpa, aby Fed rychleji a agresivněji uvolňoval měnovou politiku, rovněž působil na obchodníky nepříznivě. Propad dluhopisových výnosů ale nakonec přiměl investory využít levnější ceny akcií a opět je nakupovat. Index S&P 500 tak v průběhu včerejška postupně vymazával ztráty, a dokonce uzavřel těsně nad úrovní z úterka.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
img

Z pohledu měnové politiky byl rok 2018 přelomový

28.12.2018 Politiky, které sledují centrální banky od finanční krize v roce 2008, podnítily nejdelší vzestupné období v historii a vytvořily podmínky pro éru stabilního hospodářského růstu. Medvědí trh bije na poplach poslední naději na „vánoční rally", tradiční vzestupný trend jakéhokoliv konce roku, který se statisticky vyskytuje během osm let z deseti. Situace na trzích je však letos velmi turbulentní a nejistá takže vzestupná rally cen se do konce roku neočekává.
img

Asie v pátek nenavázala na středeční a čtvrteční rallye

14.12.2018 Růsty a poklesy jednotlivých amerických sektorů se v průběhu včerejší seance vykompenzovaly, a tak index S&P 500 uzavřel pouhé dvě setiny pod středečním kurzem. Dařilo se především defenzivním akciím, když utility přidaly 0,9 % či maloobchodní řetězce si polepšily o 0,7 %. Na druhé straně nejztrátovějším odvětvím byly akcie těžařů a zpracovatelů komodit (-1,1 %) a finančních institucí (-0,6 %). Průmyslový Dow Jones si včera připsal 0,3 %, zatímco technologický Nasdaq přišel o 0,4 % své hodnoty.
img

Vyjednávání mezi USA a Čínou o celních dohodách brzdí akciové trhy v růstu

04.05.2018 Americké akcie včera jako celek ztratily čtvrt procenta a klesly tak potřetí v řadě. 0,9% ztráty farmaceutických a finančních titulů jen částečně kompenzovaly zisky těžařů komodit a informačních technologií (+0,3 %).
img

Americký S&P 500 na nejvyšší úrovni za poslední čtyři týdny

18.04.2018 Americký akciový index S&P 500 si během úterní seance polepšil o 1,1 %. Hlavní zásluhu na tomto vývoji měly informační technologie, které vylétly o 2 %, když největší podporou jim byly zveřejněné výsledky společnosti Netflix, které překonaly očekávání. Jediným sektorem, který uzavřel v červeném, byly finanční tituly (-0,1 %). Přestože výsledky bankovního domu Goldman Sachs překonaly očekávání trhu, jeho akcie zamířily dolů v obavách o udržitelnost velmi solidních tržeb z investičního bankovnictví. Podobně tomu tak bylo i v předchozích dnech u ostatních amerických bank, kdy investoři upřeli pozornost spíše na očekávání než na samotné zveřejněné výsledky za první kvartál.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Dobrá výsledková sezóna by mohla pomoci akciovým trhům ke vzchopení

12.02.2018 Americký index S&P 500 uzavřel velmi neúspěšný týden růstem o 1,5 %. Podařilo se mu tak částečně zkorigovat své hluboké ztráty, když v posledních pěti seancích přišel o více jak 5 %. Jednalo se o nejhorší týden pro americký akciový trh za poslední dva roky. S výjimkou energetických titulů (-0,4 %) k jeho růstu přispěly všechny sektory v čele s informačními technologiemi, které připsaly 2,5 %. Přes dvě procenta posílili ještě realitní developeři a utility.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Asijské akcie se vezou na vlně optimismu

16.01.2018 Americké trhy byly během včerejšího dne zavřeny, obchodníci se vrátí ke svým monitorům dnes. V Asii se optimismus nevyčerpal a indexy míří opět výše. Daří se tak prakticky všem burzám. Přes jedno procento posílily akcie v Hongkongu (+1,3 %) a ozdobily tak svůj dnešní výkon novým rekordem. Přesně o jedno procento výše oproti včerejšímu kurzu uzavřel japonský Nikkei 225, Topix přidal 0,6 % a rovněž akcie země vycházejícího slunce vystoupaly na mnohaletá maxima. Dvěma červenými ostrůvky se staly parkety v Austrálii a Malajsii, které přišly o 0,5 %, respektive 0,3 %. V případě trhu u protinožců bylo jedním z hlavních důvodů snížení ratingu společností BHP Billiton a Telstra Corp.
img

Americká výsledková sezóna by měla přidat vítr do plachet akciovým trhům

15.01.2018 Americký index S&P 500 zakončil páteční seanci před prodlouženým víkendem o 0,7 % výše. Posunul tak svoje historické maximum opětovně výše, v celém týdnu si polepšil o 1,6 %. Od začátku roku pak jeho zisky dosahují 4,2 %. V dosavadní poslední seanci se dařilo především prodejcům zbytného zboží, když jejich akcie si polepšily o 1,3 %. S odstupem je následovaly s necelým jedním procentem energetické tituly a stupeň vítězů doplnily akcie finančních domů (+0,9 %). Těm kromě příznivého makroekonomického prostředí pomáhají i rostoucí výnosy státních dluhopisů. Výsledky hospodaření dvou bankovních domů JP Morgan a Wells Fargo trhy ohodnotily smíšeně, když akcie první jmenované si polepšily, zatímco té druhé zaznamenaly ztráty.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Globální makro tlačí akciové burzy k rekordům

05.01.2018 I třetí letošní seance ve Spojených státech přinesla vylepšení historických rekordů. Všechny tři hlavní indexy si polepšily, nejvíce vzrostl průmyslový index Dow Jones (+0,6 %), následovaný 0,4% zisky indexu S&P 500 a třetí příčku tentokrát obsadil technologický Nasdaq s růstem o 0,2 %. Dařilo se ale i malým a středním podnikům, jejichž index Russell 2000 uzavřel o 0,2 % výše. V rámci indexu S&P 500 posilovaly všechny sektory vyjma dvou propadlíků, kterými se staly sektory utilit (-0,9 %) a realitních developerů (-1,7 %). Kromě pozitivního globálního sentimentu pomohly akciím i včera zveřejněný ADP report, který překvapil výrazně vyšší tvorbou nových pracovních míst v soukromém sektoru. Dnes se dočkáme ucelených statistik za celou ekonomiku a v kontextu včerejších dat mohou aktuální odhady vypadat spíše konzervativně. Důležité budou i hodinové výdělky, které mají skrze vyšší poptávku po zboží a službách podstatný dopad do inflace. Lepší než očekávaná data by přilila vodu na mlýn akciovým trhům i přesto, že by zvýšila očekávání na další zpřísňování měnové politiky Fedu. Méně razantní reakci lze očekávat u více zadlužených sektorů jako telekomunikace, utility nebo realitní developeři.
img

DAX | Futures kontrakt na DAX

13.11.2017 V minulých dílech seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili základní americké futures, jako je e-mini S&...
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Žně pro Unipetrol pokračují

19.10.2017 Americkému akciovému trhu se včera dařilo. Zatímco technologický Nasdaq a S&P 500 přidaly jen necelou jednu desetinu procenta, průmyslový Dow Jones vzrostl o 0,7 %, což je jeho nejvyšší růst za posledních pět týdnů. Akciím pomohly lepší výsledky hospodaření, které včera publikovaly Abbott Laboratories nebo Northern Trust.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Fed oznámil snížení měsíčního objemu reinvestic

21.09.2017 Včerejší zasedání americké centrální banky přineslo oznámení, že Fed začne od října omezovat reinvestice splatných dluhopisů, když objemy nově nakupovaných instrumentů budou o 10 mld. USD nižší. Akciový index S&P 500 zprvu reagoval poklesem pod hranici 2500 bodů, do konce americké seance však stačil ztráty vymazat a nakonec posunul svůj historický rekord o další necelou desetinu nahoru. Americká centrální banka rovněž vylepšila prognózu letošního růstu ekonomiky o 0,2 pb na 2,4 %. Většina centrálních bankéřů se pak shodla, že je pro ně přiměřené, aby do konce roku došlo k ještě jednomu zvýšení úrokových sazeb. Tento scénář tak odpovídá našemu očekávání. Pokračující pozvolné zpřísňování měnové politiky by mělo být kompenzováno silným hospodářským růstem, a tak pro akciové trhy by nemělo představovat výraznější překážku v dalším růstu.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Provozní výsledky Unipetrolu překonaly očekávání; čistý zisk zaostal

21.07.2017 Americké akcie výrazných změn ve včerejším obchodování nedoznaly. Zisky telekomunikačních a farmaceutických společností, jejichž akcie si připsaly kolem půl procenta, umazaly ztráty energetických titulů, producentů komodit a realitních developerů. Indexy S&P 500 a Dow Jones ztratily do jedné desetiny procenta a technologický Nasdaq si připsal jednu desetinu nad své předvčerejší historické maximum.
img

Prezidentské volby ve Francii rozhýbaly trhy. Macronovo vítězství žene akciové indexy výš

24.04.2017 V neděli 23. dubna se ve Francii konaly prezidentské volby, které byly velkou událostí nejen pro Francii samotnou, ale i pro celou Evropu. Výsledek totiž může do značné míry určit, kam se bude Francie, a potažmo celá Evropa, v příštích letech ubírat. Nezíská-li žádný kandidát v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů, bude se 7. května konat druhé kolo, ve kterém se utkají dva kandidáti s největším počtem hlasů.
img

EuroStoxx50 po štvrtý krát v tomto roku atakuje úroveň 3100b (TA, D1)

06.09.2016 Úroveň 3100 bodov sa javí byť v tomto roku pre európske akcie zakliata. Index EuroStoxx 50 (v platforme ako EU.50) na nej od začiatku roka celkovo stroskotal celkovo trikrát. A v tomto týždni ju atakuje znova:
img

DAX - Futures kontrakt na DAX

29.04.2016 V minulém díle seriálu o futures na akciové indexy jsme si představili americký e-mini Nasdaq 100 future. V dnešním díle se přesuneme do Evropy a podíváme se na jeden z nejznámější evropských indexů – DAX. DAX (Deutscher Action Index) je hlavním indexem Německa. Index se skládá z 30 největších společností kótovaných na burze dle tržní kapitalizace a objemu obchodů. Velice důležitým rozdílem mezi indexem DAX a dalšími evropskými indexy (včetně indexu AEX) je způsob jeho výpočtu. DAX je výkonnostním indexem, což znamená, že vyplácené dividendy jsou reinvestovány. Velký rozdíl mezi indexem AEX a DAX je z dlouhodobého hlediska tvořen právě těmito dividendami. V indexu AEX nejsou dividendy reinvestovány, což odlišuje oba indexy v průběhu času.
img

Sumár dňa: 1.4.2016

01.04.2016 Záver tohto obchodného týždňa bol nabitý novými makroekonomickými dátami, ktoré mali vysoký potenciál ovplyvniť priebe...
img

[Investor] Výzvy a príležitosti roka 2016

02.02.2016 Akciový trh zaznamenal v januári jeden zo svojich najhorších vstupov do nového roka. Je síce pravda, že januárová výko...
img

Trhy dnes: Ropa sa vrátila k 35 USD za barel, dolár po FEDe a priemyselných objednávkach stráca

28.01.2016 Dnes je na trhoch rušno. Na komoditných trhoch vystrelila ropa, a to po správach, že sa môže schyľovať k dohode o obme...
img

Denný výhľad na EURUSD 18.1.2016

18.01.2016 Akciové obchodovanie prinieslo v piatok ďalšie hlboké straty hlavným akciovým benchmarkom. Index Eurostoxx 50 poklesol o 2,37%, americký...
img

Trhy popoludní: Španielske akcie a dlhopisy po voľbách pod tlakom, Brent na nových 11-ročných minimách

21.12.2015 Najdiskutovanejšou témou posledných hodín sú výsledky španielskych víkendových volieb. Tie priniesli nečitatelný výsle...
img

Evropská centrální banka uvedla trhy do pohybu, analýza EUR/USD, GBP/USD, USD/CHF

04.12.2015 Evropská centrální banka (ECB) ve čtvrtek upravila svůj program nákupů aktiv, známý jako kvantitativní uvolňování (QE), když prodloužila očekávanou...
img

Listopad přinesl růst akcií v Evropě, pokles eura a propad cen komodit

01.12.2015 Uplynulé 4 týdny patřily mezi ty zajímavější v tomto roce, i když zvláště poslední seance přinesly uklidnění. Spíše ne...
img

Trhy dnes: Akcie sú na vysokých úrovniach opäť nestabilné, libra pod tlakom

05.11.2015 To najpodstatnejšie sa dnes udialo na britskej libre. Zasadnutie Bank of England prinieslo zníženie projekcií pre infl...
img

Týdenní shrnutí v kostce: Rally na akciových trzích doprovodil pokles EUR, CAD a NZD, ztrácela také ropa

17.07.2015 Dění na finančních trzích bylo v tomto týdnu pozitivně ovlivněno schválením hospodářských reforem v řeckém parlamentu....
img

Akcie: Technická analýza EU.50, W

20.05.2015 Akciový index EuroStoxx 50 pokračuje v solidním růstu v trendu a směřuje k vrcholu z 13. dubna letošníh...
img

Dnešný vývoj na trhoch: Dolár po slabých maloobchodných tržbách pod silným tlakom

13.05.2015 Príval slabých čísel z americkej ekonomiky pokračuje. Dnes sklamali jadrové maloobchodné tržby, ktoré medzimesačne rás...
vip-zona-forex-asistent-20042015-2.png

Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent

20.04.2015 Před třemi měsíci největší forexový portál v České republice a na Slovensku FXstreet.cz spustil doslova revoluční projekt VIP zóna – Forex Asistent, který si klade za cíl vybudovat komunitu stabilně ziskových obchodníků. VIP zóna od svého spuštění získala velmi vysokou popularitu a stovky spokojených předplatitelů.
img

Akcie: Technická analýza EU.50, W

09.09.2014 Akciový index EuroStoxx 50 se stabilizoval a začíná stahovat ztráty, které nabral v období recese a finanční kriz...
img

Denní komentář IronFX - 11/07/2014

11.07.2014 Bankovní systém eurozóny opět v centru pozornosti. Zdraví evropského bankovního systému se opět dostává do centra pozornosti a to, co se o něm dozvídáme není nikterak pěkné. Obchodování s akciemi druhé největší portugalské banky, Banco Espirito Santo SA, bylo ve čtvrtek pozastaveno v důsledku obav z její insolventnosti. Jedna z mateřských společností, Espirito Santo International (ESI), totiž nedokázala splatit část svých krátkodobých závazků. ESI vlastní 49% Espirito Santo Financial Group (ESFG), která zase na oplátku vlastní 25 % banky. Portugalská centrální banka prohlásila, že Banco Espirito byla "dostatečně izolována" od problémů mateřské společnosti, ale trh tomu evidentně nevěří. Investoři se obávají, že někteří věřitelé ESI mohou začít své pohledávky vůči bance nárokovat.
img

Akcie: Technická analýza EU.50, Daily

02.07.2014 Akciový index EuroStoxx 50 zdolal historické maximum a stále má prostor k růstu. Trh obnovil před rokem strmý upt...
img

Akcie: Technická analýza EU.50, Daily

27.05.2014 Akciový index EuroStoxx 50 pokračuje ve strmém růstu v trendu a směřuje k novým historickým vrcholům v ...
img

Proč je euro tak silné?

17.04.2014 Euro si od lokálního minima dosaženého v červenci loňského roku proti dolaru zhruba připsalo 8 % a v posledních týdnech...
img

Závěr týdne přináší eurodolaru růst, spotřebitelská důvěra byla horší

11.10.2013 Koruna končí týden v blízkosti hranice 25,50. Poté, co ji o část zisků ve středu připravila nízká inflace, přišel po...
img

Olympijský stimul

09.09.2013 Piatkové dáta trhu práce boli výrazne pod očakávaniami, hlavne tvorba pracovných miest. Miera nezame...
img

Malá-veľká neznáma

28.08.2013 Sýria vystrašila obchodníkovSýria je aktuálne zdrojom napätia nielen na trhu s ropou, kde sa cena ropy WTI pohy...
img

Akcie: Technická analýza Eurostoxx 50, Daily

27.08.2013 Evropské akcie v sestupném trendu. Evropské akcie po krátkodobém růstu otočily trend a směřují k nižším úrovním...
img

Akcie: Technická analýza Eurostoxx 50, H4

20.08.2013 Evropské akcie v pondělí poklesly a následovaly vývoj v USA v očekávání, že Fed začne zmírňovat nákupy dluhopisů a v p...
img

Leto končí, pokles prichádza

20.08.2013 Akciový index Dow Jones zaznamenal včera už štvrtý pokles v rade za sebou. Štvordňovú sériu poklesov tento rok index ešte nezaznamenal. Išlo o najdlhší, štvordňovou korekciou neprerušený, rast v histórii indexu. Predošlý rekord, 143 dní, dosiahol index v roku 1954. Aktuálny rast trval až 158 dní, no včerajší pokles ho ukončil.
img

Dolar stále nedostává nový impuls, zatímco koruna beze zpráv zůstává u 26,00

02.07.2013 Koruna i dnes ráno zůstává v těsném dosahu hranice 26,00. Momentálně se obchoduje nepatrně nad ní. Forint...
img

Makro: Finanční trhy v Evropě zůstávají pozitivní po datech z Francie

10.04.2013 Evropské trhy začaly ve středu v mírně pozitivním tónu po nečekaně příznivých údajích z průmyslu Francie, které...
img

Derivátové burzy sú na zlé počasie pripravené

31.10.2012 Dvojdňová prestávka na akciách - US akciový trh bol včera opäť zatvorený. Dvojdňová odstávka kvôli hurikánu ...
img

Ranní zprávy

24.10.2012 Evropa - Včerejšek znamenal pro akciové indexy po celém světě těžkou ztrátu, jelikož další americké spol...
img

ECB se sazbami nepohnula, Draghi oznámil neomezené sterilizované intervence. Akcie reagují silnou rally

06.09.2012 Evropská centrální banka ponechala sazby eurozóny na úrovni 0,75 procenta. Převládající názor na trhu př...
img

Ranní zprávy

24.08.2012 Evropa - Údaje o indexu PMI v eurozóně se ukázaly být dost smíšené, jelikož výr...
img

Den Draghi: Co ECB neudělá, bude špatně. Co udělá, může zklamat. Chystá společnou akci s ESM?

02.08.2012 Evropská centrální banka učiní vše, co bude třeba, k ochraně eurozóny před kolap...
img

Eurozóna chce rasto-šetriť

13.06.2012 Aktuálne obchodovanie počas tohto týždňa sledované na základe pohybu...
img

Ranní zprávy

04.06.2012 Evropa - Mezitímco lídři eurozóny se snaží povzbudit bankovní systém, odlišný postoj mezi státy, kter...
img

Panika v Európe na nových vrcholoch

31.05.2012 Kým politici, centrálni bankári a rôzne inštit...
img

Ranní zprávy

02.05.2012 Většina evropských trhů byla včera zavřena a znovu se otevře až dneska. ...
img

Ranní zprávy

04.04.2012 Jak rostou rizika související se španělskou a italskou ekonomikou, evropské indexy včera výrazně poklesly. Španělský I...
img

Ranní zprávy

19.03.2012 Evropské akcie uzavřely páteční seanci výše, španělský IBEX stoupl o 0,71%. Těsn...
img

Ranní zprávy

18.01.2012 Evropské akcie nadále vykazují známky posílení a indexy se také zlepšily díky po...
img

Ranní zprávy

03.01.2012 Jak se trh znova otevřel v roce 2012, evropské trhy skončily v zisku i po svátcí...
img

Zpráva z finančního trhu

03.01.2012 Jak se trh znova otevřel v roce 2012, evropské trhy skončily v zisku i po svátcí...
img

Ranní zprávy

02.01.2012 Euro spadlo na 11-měsíční minimum vůči dolarů, dosahovalo tak 1.2886, než se odr...
img

Akcie: Novinky z akciových trhov

21.11.2011 Európsky index Euro Stoxx 50 zaznamenal pokles o -0,3% na hodnotu 2236,68 bodov ...
img

Večerné zhrnutie

15.11.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas&...
img

Poludňajšia sumarizácia

08.11.2011 Dnešné obchodovanie príliš veľa fund...
img

Večerné zhrnutie

28.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

07.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

06.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

05.07.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

27.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

23.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

20.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

16.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

15.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

14.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

13.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

08.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

03.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

01.06.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

31.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

25.05.2011 Aj keď včerajší deň dopadol pre väčšinu komodít pozitívne, celkovo im stále chýba väčšia hybnosť k novým ziskom. Ani zvýšenia odhadov ceny Goldman Sachs im nakoniec nepomohli k preraziť rezistencie a počas noci sme na trhu videli výpredaje rizikových aktív. Ropa Brent nedokáže prelomiť silnú rezistenciu na úrovni $113 a WTI bojuje s rezistenciou $100. Mierne strácajú dokonca aj drahé kovy, čo je však prirodzené po ich silnom raste, ktorý poukazuje na výraznú preferenciu investorov v tejto oblasti. Dnes budeme mať opäť jeden z tých dní, keď sa k slovu môžu dostať medvede...
img

Večerné zhrnutie

13.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

04.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

03.05.2011 Americký dolár (USD) včera poklesol voči kľúčovému košu mien (USD index) desiaty deň po sebe, čo je najväčší prepad za posledných 17-rokov. Naposledy tak negatívnu sériu mal USD index 3.mája 1994 kedy klesal 11-dní po sebe. A práve ak by USD index klesal i dnes vyrovnal by tým svoj 17-ročný rekord a opäť to bude na 3.mája, čo by naznačovalo potenciál korekcie posledných strát USD.
img

Večerné zhrnutie

02.05.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

29.04.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

28.04.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

20.04.2011 V pondelok večer sme naznačili, že prichádza trhový mód "risk off", ktorý bol založený na negatívnych fundamentoch a prelomení dôležitých suportov. Nočný pohyb trhu však tento prechod k väčšiemu výpredaju aktív nepotvrdil. Naopak, výpredaj aktív bol nasledovaný opätovným prílevom kapitálu na finančné trhy. Rozbor situácie v Grécku poukazuje na nepravdepodobnosť, že by krajina akýmkoľvek väčším spôsobom reštrukturalizovala svoje dlhy. Naopak, veľmi dobré výsledky z akciového trhu, najmä IBM, nahrávajú ďalšiemu rastu aktív. Opäť tak víťazí likvidita. Prelomenie suportných úrovní sa tak javí ako falošné prelomenie a môžme tak očakávať ďalší tlak na rast rizikových aktív.
img

Večerné zhrnutie

19.04.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

31.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

30.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

30.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

08.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

25.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

25.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

24.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Večerné zhrnutie

24.02.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas  ...
img

Technická analýza: EuroStoxx 50 (EU50) atakuje dvojitú rezistenciu

07.02.2011 Paneurópsky akciový index EuroStoxx 50, ktorý v posledných týždňoch ťaží z rastúceho apetítu  po r...
img

Technická analýza: EuroStoxx 50 prelomil kľúčovú hladinu rezistencie na hranici 2900

17.01.2011 Paneurópsky akciový index EuroStoxx 50 (EU 50) sa naďalej pohybuje v rastovom trende (mo...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Obchodní systémy | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | SYRIZA | Grexit | HDP | Obchodní deník | Brazilský real | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Buy Limit | Buy Stop | Béžová kniha | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Denní rozpětí | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ECOFIN | EFSF | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Euroval | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fixing | Forward | Futures | Gap | Grafy | HFT | Hedge | Hlava a ramena | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Japonský jen | Kiwi | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | LTRO | Likvidita | Low | MACD | MMF | Makro data | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Oscilátor | P/E | Platební bilance | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Spike | Splatnost | Spread | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Futures kontrakt | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Emoce | Obchodní příležitosti | Recesia | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Financování | Investovat | USD/EUR | Nasdaq Composite | Markets.com | Makro | Index cen | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | FX trh | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | Aktivum | Carry trades | Formace hlava a ramena | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie dnes | Akcie Fortuny | Akcie Nokia | Akcie Philip Morris | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Automatické obchodní systémy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokers | Burzovní indexy | CAC40 | CAD NOK | Cena | Cena akcií | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Conference Board | CZK | DAX 30 | Dax index | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický růst | Eura | EURGBP | EURCHF | EURNOK | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Fondy | Forexu | Frank | Full time | FXstreet.cz | GBPCHF | GDP | GfK | Graf | Hang Seng | HDP Francie | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Inside | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | IronFX | Irsko | ISM | Jak investovat | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | JP Morgan | Kam investovat | Komodita | Komoditní | Konfluence | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz NZD | Kurz USD | Libra | Londýnská burza | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Měnový kurz | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nikkei225 | Obchodujeme | Odkup akcií | Paládium | PayPal | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Prodej dluhopisů | Prognóza | Pšenice | Risk Off | Risk On | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Signály | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Tapering | Trade Brokers | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu eura | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Backtestování | ZEW | DXY | EIA | Benzín | Andrej Babiš | Báze | Buy | Čistá úroková marže | Daniel Beneš | EBITDA | Ex-dividend | Hold | Index akciového trhu | Indie | Janet Yellen | Měď | Nominální hodnota | P.A. | PX index | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Outsorcing | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Bailout | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | E-mini | Know-how | Cukr | Retail | Vzdělání | Burze | Investment | Slušný zisk | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | State Street | CME Group | Caterpillar | ANZ | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | MF Global | ANZ Bank | Technické indikátory | Forex asistent | CI Komodity | Finanční trhy dnes | Šéfka Fedu | Halifax | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Kurz EUR/USD | Nákupy dluhopisů | Bavlna | XAG/USD | Nastavení měnové politiky | Úspěch | BMW | Mark Carney | Zero Hedge | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Oscilátor RSI | KBC | Propad cen komodit | Ekonomický sentiment | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Jádrový index | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | London Breakout | City | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | US akcie | Institucionální objednávky | Svatý grál | Prezident ECB | Nejistoty na trzích | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Měnový stratég | Strategy Research | Economist | Economic | Japonský index Nikkei | Xetra | IBEX | Evropská dluhová krize | Akcie evropských bank | Cenné kovy | Intervence centrální banky | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Alerty | S&P Global | Index IBEX | Britské banky | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Eurex | DAX (Deutscher Action Index) | Index AEX | Index Nikkei | FactSet | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Posílení dolaru | PetroChina | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Euro k americkému dolaru | FTSE 100 | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Odhodlání | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Poplatky | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | General Electric | Záchranný fond | Bankovní systém | Krize | Macquarie Bank | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Měnové otázky | FTSE MIB | Měnová politika Fedu | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americký index S&P 500 | Index cen domů | Softbank | Zájem obchodníků | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Překoupený trh | Přeprodaný trh | Ziskové obchodování | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Index tokijské burzy | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Informace o forexu | Index KOSPI | Jihokorejské akcie | Bridgewater | Flash Crash | ex | Tržní kapitalizace společnosti | Obchodování na zámořských trzích | Nasdaq Composite Index | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Výhled pro zlato | Americký akciový trh | Průmyslový index Dow Jones | xPartners | Kosdaq | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | MSCI World Index | Asijské trhy | Index Russell 2000 | Obchodní napětí | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Graf indexu | MSCI All Country World | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Španělský IBEX | Obchodovat s akciemi | Technologický Nasdaq | Graf indexu S&P 500 | Americké společnosti | NASDAQ 100 | Nové akcie | Obchodujte | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Maloobchodní prodeje | Amazon | Walt Disney | Na burze | Visa | Total | Investujte | Disney | Akciové indexy v USA | SSE Composite | Americký index | Russell 3000 | FTSE Russell | WhatsApp | Trhy | Adidas | Vývoj | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Nifty 50 | Technologičtí giganti | Burzy cenných papírů | Ahold Delhaize | Unilever | Allianz | Ekonomiky | ETF portfolio | PEPSICO | MSCI World | Spekulovat | Manažeři | Index akcií | Sony | Ceny | Inspirace | Česká republika | Tesco | Philips | Dlouhodobý investor | Graf indexu Nasdaq | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | SAIC | Morrisons | SAIC Motor | Odvětví | SSE Composite Index | Index Russell
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Euro prodej
Euro proti dolaru
Euro proti libře
Euro roste
Euroskepticismus
Euroskupina
Eurostat
Euro STOXX
Euro Stoxx Banks
Euro Stoxx 50

Následující klíčová slova

EuroStoxx50
Euro Stoxx 600
Eurosummit
Eurosystém
Euro účet
Euro účet zdarma
EURO USD
Euroval
Euro včera
Eurovia CS
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
X
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít