Pondělí 18. říjen 2021 09:03
reklama
Swissquote Krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
Interactive Brokers - pay-less-HU
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Černé zlato

img

Rozbřesk: Vysoká inflace volá po vyšších sazbách. Svět teď čeká na tu americkou

12.10.2021 Česká inflace začala atakovat pětiprocentní hranici. V září meziročně vyskočila na 4,9 %, což je více než 1,7procentního bodu nad letní prognózou centrální banky. Navíc za prudkým nárůstem do značné míry stojí jádrová inflace, která láme nové rekordy – v září vystoupala až na 5,8 %, což je 2,3procentního bodu nad srpnovou prognózou centrální banky.
img

V růstu pokračovala ropa

12.10.2021 V růstu pokračovala ropa. WTI i Brent včera přidaly 1,4 % %. Černé zlato se tak pohybuje již bezpečně nad hranicí 80 USD za barel (WTI 80,5 USD, Brent 83,6 USD). Prakticky bez pohybu se drží drahé kovy (zlato -0,2 %, stříbro -0,4 %).
C:\fakepath\zlato-03102021.jpg

Zlato letos zlevnilo o téměř desetinu, výrazně zdražily ropa, plyn a uhlí

03.10.2021 Cena zlata od začátku roku klesla o téměř desetinu na 1760 dolarů za unci. Také stříbro letos ztrácí. Pokles o 18 procent na 710 USD za kilogram jej vrací na hodnoty před pandemií. Drahé kovy jako platina a palladium, hojně využívané v automobilovém průmyslu, letos rovněž zažívají dvojciferný pokles. Naopak výrazně vzrostla cena ropy, plynu či uhlí. ČTK to řekl analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Rozbřesk: Snížení úroků v Polsku při třetí vlně pandemie, vzkazuje centrální banka po dobrodružných intervencích

08.01.2021 Polská centrální banka (NBP) na sebe strhává v poslední době pozornost, neboť se pustila do dobrodružných devizových intervencí proti vlastní měně. Podle včera zveřejněných dat musela NBP nakoupit okolo 4 mld. euro do devizových rezerv, aby dočasně oslabila kurz polské měny o 2 %.
img

Wall Street si opět sáhla na rekord, optimismus ale s nejistým stimulem vyprchává

18.12.2020 Globální akciové trhy hledají směr. Hlavním indexům na Wall Street se po otevření povedlo vyrůst na nová rekordní maxima. Optimismus ale dlouho nevydržel.
C:\fakepath\Ropa.PNG

Komodity: Ceny ropy sestoupily ze sedmiměsíčních maxim

26.11.2020 Ceny ropy dnes sestoupily ze sedmiměsíčních maxim kvůli známkám rostoucích zásob a nejisté poptávky. V uplynulých dnech těžilo černé zlato z naděje, že vakcína proti covidu-19 povzbudí poptávku.
C:\fakepath\ropa.png

Ropa a její budoucnost

16.11.2020 O ropě v poslední době příliš neslyšíme a vypadá to, že o tuto komoditu už investoři ani média příliš nejeví zájem. Od dubnového propadu se ropa již „vzpamatovala“ a dostala se na hodnotu 40 dolarů, u které teď osciluje už 6 měsíců. Jak se ale bude vyvíjet cena této komodity v dalších letech a jak bude reagovat na nového prezidenta USA, nové technologie a možná končící koronavirus?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020

02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
C:\fakepath\1589444104-benzin4.png

Jo jo ROPA, ROPA ROPA

14.05.2020 Jó ROPA to je ta ROPA, to černé zlato, ta důležitá surovina, kapalina. Né jenom důležitá, ale strategicky důležitá, kapalina která ovlivňuje fungování zeměkoule, Bez černého zlata by se na zemi nic nehýbalo.
img

Na ropném trhu se přepisuje historie. Cena ropy padá v přímém přenosu

21.04.2020 „Tlak na extrémně nízké ceny ropy se přenáší z květnových do červnových kontraktů. Během úterý 21. dubna dopoledne se cena ropy WTI na červnových kontraktech propadla z 22 na 12 dolarů za barel. Na květnových kontraktech se ropa WTI aktuálně obchoduje za zápornou cenu -7 dolarů za barel,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020

30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
img

Obavy z pandemie tlačí ceny ropy stále níže

26.02.2020 Černé zlato pokračuje v poklesu, kvůli obavám z pandemie koronaviru, které se stále více prohlubují, jak se epidemie rozšířila již do několika zemí mimo Číny.
img

Zlato, palladium a ropa zažily raketový vzestup ceny

06.01.2020 „V případě, že se bude zhoršovat situace na Blízkém východě, vzroste cena ropy. Investoři rovněž projeví zvýšený zájem o zlato a akcie některých zbrojařských firem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Trump rozdmychává obchodní válku: akcie klesají, dluhopisy rostou

09.08.2019 Americké akcie klesají., dluhopisy rostou a dolar k euru nedokáže chytit dech. Agentura Bloomberg napsala, že USA pozdržely opětovné udělení licencí společnosti Huawei, potřebných pro nákup technologií od amerických firem. Prezident Trump následně uvedl, že by mohl zrušit rozhovory s Čínou plánované na září, a strach z další eskalace obchodní války mezi dvěma největšími světovými ekonomikami je zpět.
img

Cena ropy klesá, cena benzínu je ale stále vysoká

21.03.2019 Trh s ropou je dost nepochopitelný. Ačkoliv cena ropy stále klesá, ceny benzínu oproti tomu zůstávají i nadále neúměrně vysoké. Do zkoumání trhu s ropou se zapojili i vědci.
img

Zasedání G7: Donald Trump nezklamal, trhy jsou v napětí

12.06.2018 Uražený Donald Trump způsobil svým tažením napříč celou geopolitickou scénou zoufalství pozorovatelů. Odpověď trhů je prozatím zdrženlivá a většina tříd aktiv vyčkává na další vývoj. Tématem týdne bude také Brexit a existenční hlasování pro Theresu Mayovou.
C:\fakepath\TOP5-29052018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
img

Trump odstoupil od jaderné dohody s Íránem, ceny ropy rostou

10.05.2018 Ceny ropy po zveřejnění této zprávy mírně vzrostly. Obchodníci si však kladou otázku, zda není současný růst už přehnaný. Přestože podle mého názoru a vzhledem k technickým ukazatelům černé zlato ještě stále není předražené, blíží se k svému stropu.
img

USDCAD: Pár zaseknutý při 100 DMA před inflačními daty

20.04.2018 Kanadský dolar v pátek ztrácel půdu pod nohama a USDCAD pár se obchodoval v mírném zisku během Londýnské seance, pohybujíc se kolem 1.2670 a testujíc 200 denní klouzavý průměr.
img

Technická analýza: Ropa ohlásila sváteční klid. Odpočívat bude asi i příští týden

29.03.2018  Ropa tento týden nepředvedla výrazný pohyb a stále se pohybuje ve střednědobém bočním trendu a dlouhodobém rostoucím trendu. Krátkodobě však spíše nabírá slabý medvědí trend, který by ropě WTI mohl dovolit pohyb pod hodnotu 63 USD za barel. Cesta k této úrovni však není lehká. Naopak ropa v pondělí a úterý testovala maxima posledních let a při pohledu na aktuální dění se může i následující týden pokoušet překonat onu hodnotu 66,66 USD za barel.
img

USDCAD: Loonie na 6 týdenních minimech před daty z trhu práce

09.02.2018 Kanadský dolar tento týden ztrácel a USDCAD pár poskočil až k úrovni 1.26, kde se obchodoval i v pátek ráno během Londýnské seance, bez výraznější intradenní změny. Volatilita by měla ale přijít během dne kvůli důležitým makro datům.
img

USDCAD: Loonie v ztrátě před zasedáním BoC

24.05.2017 Kanadský dolar, přezdívaný i Loonie, se obchodoval v menší ztrátě ve středu ráno a USDCAD pár se posunul směrem nahoru k 1.3530 během Londýnské seance.
img

Fed nechal v květnu úrokové sazby beze změny. Černý týden zažila ropa

05.05.2017 Jednou z nejsledovanějších událostí minulého týdne bylo středeční zasedání měnového výboru americké centrální banky, který rozhodoval o případné změně aktuálních úrokových měr. Podle převažujícího očekávání ponechal Fed v květnu úrokové sazby beze změny. V platnosti tedy zůstávají stávající úrovně, základní úrok je v pásmu 0,75 – 1,00 %, kam byl Fedem posunut letos v březnu. Investoři očekávají, že další utažení měnové politiky může přijít v červu. Podle vyjádření měnových tvůrců by se základní úroková sazba letos měla zvýšit ještě dvakrát.
img

Týden technicky - Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie

03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, který reaguje oslabením. Naopak pozitivní dopad je znatelný u amerických akcií, které těží z poklesu sázek na brzké utažení tamní měnové politiky.
img

Týden technicky: Negativní zprávy ze zámoří dopadají pozitivně na tamní akcie

03.02.2017 Makrodata z USA dopadla spíše hůře. Nárůst nezaměstnanosti na 4,8 % a slabý růst mezd se nelíbí především dolaru, kt...
img

Ohlédnutí s Patria Forex za rokem 2016 a výhled pro 2017 – komodity (video)

30.12.2016 Včerejší článek byl věnován měnám. Konkrétně měnovým párům EURUSD, GBPUSD a USDJPY, ohlédnutí za rokem 2016 a výhledu do roku 2017. Dnes se zaměříme na komodity, které naleznou klienti Patria Forex pravidelně ve svých mailech a čtenáři portálu Patria.cz na tomto webu.
img

Týden technicky - Akciím se daří, naopak zlato hledá dno zahájeného poklesu

25.11.2016  Euro v závěru týdne drží pozice dokonce mírně nad 1,0600 EURUSD. Dolar před sebou už nemá tak klidné posilování, jaké předváděl v minulých týdnech. Následující týden se může svádět boj o hodnotu 1,0600 EURUSD. Měnový pár by tak mohl začátkem týdne konsolidovat mezi 1,0500 – 1,0700 EURUSD.
img

Týden technicky - Americký akciový index S&P 500 má nakročeno překonat historické maximum

18.11.2016  Dnes dopoledne se evropské měně podařilo vytvořit mírný zisk, ale odpoledne již své pozice opět ztrácí. Měnový pár se tak opět vrací pod 1,0600 EURUSD. Dolar se tedy postupně přibližuje k paritě s eurem a je možné, že se o dosažení bude snažit v následujících týdnech. Aktuálně však bude pro dolar důležité, zda se dokáže dostat pod hodnotu 1,0500 EURUSD.
img

Technická analýza - Ropa si po odrazu od týdenního pivotu otevřela cestu zpět k 43,50 USD za barel

10.11.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice pod týdenním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
img

Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen

28.10.2016 EURUSD Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že ...
img

Týden technicky - Uplynulý týden přinesl pro většinu instrumentů pohyb stranou, poraženým tak zůstává pouze jen

28.10.2016 Dolar i přes lepší data o tamním HDP se na páru s eurem pohybuje stále u týdenního pivotu. A to i přesto, že sázky na zvýšení úrokových sazeb na prosincovém zasedání jsou nad 74 %. Pro dolar však aktuální scénář může být nádechem k posílení. Aktuálně se ukazatel RSI dostal z přeprodané oblasti a to bez výrazného posílení eura. Je tedy možné, že v následujícím týdnu dolar prorazí hodnotu 1,0800 EURUSD.
img

Technická analýza - Ropě technická analýza ani fundamenty nedávají prostor pro růst

27.10.2016 USOil: Americká lehká ropa drží pozice okolo úrovně týdenního supportu S1. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při 48 bodech. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje uptrend.
img

Rostoucí počet aktivních vrtů v USA tlačí na cenu ropy

17.10.2016 Počet aktivních vrtů ve Spojených státech zaznamenal dle Baker Hughes Inc. k 14.říjnu růst o 15, a to již sedmým týdnem v řadě na celkových 539, nejvyšší počet od února letošního roku. To mimo jiné tlačí cenu ropy druhým dnem níže. Zásoby ropy v USA dosahují v současnosti nejvyšší sezónní úrovně za posledních 30 let. Po pátečním oslabení o 11 centů černé zlato v průběhu dneška ztrácí dalších 18 centů na 50,17 dolarů za barel. Produkce ropy v Libyi, členském státu kartelu OPEC, vzrostla o 20 tisíc barelů na 560 tisíc barelů denně.
img

Týden technicky - Následující týden bude trh upínat pozornost směrem k zasedání Fedu

16.09.2016 Inflace v USA mírným tempem roste, což je dobrá zpráva pro dolar. Ten v závěru týdne na páru s eurem opouští hladinu 1,1200 EURUSD a vrací se k hodnotám ze začátku září. V příštím týdnu proběhne zasedání Fedu, které může výrazně ovlivnit dolar. Ale i přes dnešní čísla se neočekává utahování měnové politiky. Měnový pár tak spíše bude konsolidovat u exponenciálních klouzavých průměrů a vyčkávat na možné kroky ze strany Fedu.
img

Další uvolňování od ECB?

05.09.2016 V průběhu předchozího týdne došlo k reportování několika důležitých informací, které se odrazily ve vývoji amerických akciových indexů a některých komodit.
img

Pondělní komentář k trhům - energie, drahé kovy i akcie ztrácí před projevem Janet Yellenové v Jackson Hole v tomto týdnu

22.08.2016 Z úrovně šestitýdenního maxima, kam se ropa v minulém týdnu dostala díky zprávám o snaze Saudské Arábie nastavit produkční strop v rámci orgarnizace OPEC, klesá v posledních dvou obchodních seancí cena černého zlata na burze Nymex. A to i přes pokles zásob ropy v USA v předešlém týdnu o více jak 2,5 miliónů barelů. Šance, že se Saudské Arábii za podpory Ruska podaří domluvit se všemi členy OPEC na zmrazení maximálního produkčního limitu, s ohledem na vývoj posledních dnů a také s ohledem na selhání podobných jednání v první polovině letošního roku slábnou. Nigérie, poté co se snížil počet útoků na domácí ropná zařízení, pravděpodobně dostane šanci obnovit ztracenou produkci černého zlata a zvýšit export. Irák, druhý nejsilnější člen organizace OPEC, poté co dosáhl dohody s částečně autonomní regionální vládou Kurdistánu, hodlá zvýšit denní produkci ropy o 5% (150 tisíc barelů). Přestože ropná pole, z nichž černé zlato pochází, provozuje státní Northern Oil Co., jsou exportní ropovody kontrolovány místní kurdsou samosprávou.
img

Ropa ztrácí sílu udržet hladinu pětitýdenního maxima

17.08.2016 Pokles ceny z úrovně pětitýdenního maxima provází v průběhu dnešního dne cenu ropy. Černé zlato poklesem reaguje na posilování amerického dolaru a nárůst zásob benzínu v USA. Dolar posiluje v očekávání dnešního komentáře z červencového zasedání Fedu, které by mohlo být varováním pro spekulanty, kteří ztratili víru v možnosti Fedu zvýšit úrokové sazby ještě v letošním roce. Zásoby benzínu ve státech v současnosti dosahují nejvyšší sezónní úrovně posledních 2 desetiletí. Ropa v předešlých dnech posilovala v souvislosti s vírou obchodníků ve snahu Saudské Arábie dohodnout se s členskými zeměmi OPEC včetně Ruska a Íránu na stanovení nového produkčního stropu, jinak tedy řečeno na omezení rostoucí íránské produkce.
img

Týden technicky - Ropa WTI zpět nad 40 USD za barel, naopak zlato se vrací zpět k 1300 USD za trojskou unci

05.08.2016  Závěr týdne patří dolaru. Ten se i s pomocí makrodat dokázal odrazit od 1,1233 EURUSD a zamířit zpět pod 1,1100 EURUSD. Měnový pár se tak nachází zpět u postbrexitových hodnot. Následující týden může euro bránit dalšímu poklesu a pomoci měnovému páru udržet se v pásmu 1,1000 – 1,1100 EURUSD.
img

Týden technicky - Index SPX pokračuje ve zdolávání dalších historických hodnot, ropa brání lokální minima

22.07.2016  Měnový pár dokázal začátkem týdne posílit až k týdennímu pivotu. Následně začal oslabovat k týdennímu supportu S1. Euro i díky neutrálnímu komentáři Maria Draghiho vyčkává u této hladiny, která se zároveň nachází při 1,1000 EURUSD. Dalšímu posílení dolaru může pomoci odraz od Fibonacciho úrovně 23,6 %.
img

Obavy z výsledku britského referenda slábnou - víkend naznačil možný obrat

20.06.2016 Pozornost globálních investorů se od minulého týdne upírá ke čtvrtečnímu referendu v Británii. Víkendové průzkumy naznačily možný názorový obrat doposud nerozhodnutých 10% britských voličů. Obavy z negativního výsledku referenda slábnou. Ve vleku víkendových událostí posilují v průběhu pondělní seance jak americké, tak asijské akciové tituly. Britská libra posílila vůči dolaru o 1,5% na 1,46 a euro posílilo na 1,1367. Zářijový futures na E-mini S&P 500 přidával 1,18%, mini Dow Jones 1,12% a e-mini Nasdaq 100 1,21%. Japonský Nikkei 225 posiloval v pondělním obchodování o 2,5%, jihokorejský Kospi o 1,5% a hongkongský Hang Seng o 1%.
img

Ozvěny trhu - Ropa na vzestupu

17.06.2016 Ceny ropy od svého lednového minima vzrostly již o téměř 80 %. Ropa Brent se tak na trzích v posledních dnech obchoduje poblíž 50 USD za barel, zatímco v polovině ledna se nacházela pod hranicí 30 USD. Zdá se tak, že se pomalu dostavuje dlouho očekávané narovnávání ropného trhu. Zatímco globální zásoby ropy a jejích derivátů zůstávají nadále velmi vysoké, je patrný pokles produkce nečlenů OPEC, zejména pak ve Spojených státech.
img

Írán posílá ropu k trendline.

18.04.2016 Černé zlato otevřením trhů zažívá až 5% propad po neúčasti Iránu na víkendovém sumitu v Kataru. V dohodu mezi 20-ti největšími producenty ropy...
img

Řecko středobodem pozornosti, ropa na 5 letých minimech, zájem o riziková aktiva klesá, naopak bezpečné přístavy posilují; analýza S&P 500, EUR/USD, AUD/CHF

09.12.2014 Cena ropy se včera propadla na 5letá minima poté, co Morgan Stanley snížil svůj cenový výhled této komodity pro p...
img

Ropa čeká na OPEC, ECB potřebuje čas na rozhodnutí o zahájení nákupu státních dluhopisů, analýza GBP/NZD, USD/JPY, amerického dolaru

26.11.2014 Spojené státy americké včera pozitivně překvapily, když druhé měření HDP odhalilo rychlejší ekonomický růst USA v měsících červenec...
WTI H4 10102014.PNG

Nervozita roste – ropa nezná dno

10.10.2014 Zatímco na měnových trzích panuje stále ještě klid před bouří, na ostatních trzích je již návrat volatility...
img

USD pod tlakem, zasedání BoE, duet Draghi Fisher, analýza EUR/USD, BOSSAUSD a Ropy

09.10.2014 Včerejší zápis z říjnového zasedání americké centrální banky (Fed) srazil americký dolar (USD) dolů a naopak dodal sílu americkým akciím, které posílily...
img

Dolar, ropa a politické krize

20.08.2014 Při pohledu na americký dolar jako na bezpečný přístav v dnešní politické bouři musíme brát ohled také na jeden důležitý indikátor, kterým je cena ropy.
img

Ropa se dává na ústup – černé zlato totiž z Iráku proudí dál a Libye hlásí navýšení svých dodávek

01.07.2014 Energetický sektor zasáhly výprodeje, jelikož dodávky z Iráku zůstaly nenarušeny.  Ceny kukuřice a pšenice i nadále tl...
img

Komoditám prospívá posedlost počasím i současná situace na Ukrajině

28.04.2014 Zatímco pokračující rozbroje na Ukrajině vyhnaly v minulém týdnu nahoru cenu některých komodit, konkrétně ropy, zlata a pšenice, obavy o vývoj počasí zase poskytují podporu zemědělskému sektoru.
img

Komodity: Černé zlato oslabuje po zklidnění situace na Ukrajině

18.03.2014 Ropa zahájila obchodní týden v červených číslech. V průběhu včerejšího dne ztratil severomořský Brent 2,15 %, když jeh...
img

Nový rok začal slibně pro vzácné kovy, ale ne pro ropu

07.01.2014 První (a zkrácený) obchodní týden roku 2014 odstartoval zisky u zlata a stříbra, které přitom v minulém roce patřily k těm nejvíce ztrátovým...
img

Otevření trhu v tomto měsíci mělo dobrý start.

04.11.2013  Dow Jonesův index zvedl se o 0,45% a je na úrovni 15615,55 bodů, zisk v týdnu prozatím 0,3%. Index Standard & Poor 500 zvedl se o 0,29%, a uzavřel se na úrovni 1761,64 bodů, v týdnu zisk byl pouze 0,1%. Nasdaq Composite index zvedl se o 0,06% na hodnotu 3922,04 bodů, která klesá během týdne o 0,5%.
img

Ropa dokázala zastavit pokles, dlouhodobá úroveň podpory zatím drží

03.10.2013 Černé zlato zastavilo svůj tři týdny trvající pokles, když dokázalo nalézt podporu kolem úrovně 102,50 USD. Zásoby rop...
img

VIDEO: Obchodní příležitosti pro 33. týden

13.08.2013 Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA...
img

Kanadský dolar premiantem mezi komoditními měnami

12.06.2013 Minulý rok byl pro vývozce komodit zlomový. Přes deset let trvající býčí trh od pšenice přes uhlí až po zlato se pomalu vyčerpal a jeho slabost se přenesla i do roku letošního. Klesající ceny snižují producentům surovin exportní inkaso, což podkopává důvěru v jejich měny.
img

Komodity: Ropa se pozvolna zotavuje z dvouměsíčních minim

05.03.2013 Nejaktivnější dubnový kontrakt ropy WTI v úterý brzy ráno posílil na 90,70 dolarů za barel a korigoval pondělní pokles...
img

Pokles cen výrobců v eurozóně pokračuje, prostor pro zásah ECB

03.07.2012 Více než se čekalo poklesly v květnu ceny průmyslových výrobců v eurozóně. Stal...
img

Stratég JPMorgan: Rally na komoditách znovu nastartují zlato a černé zlato, silná bude elektřina

18.05.2011 Ropa a zlato budou stát v čele brzkého oživení komodit z nedávného propadu a pomohou komp...
ropa a dolar.jpg

Komodity a měnový trh: OIL - ropa

06.09.2010 Ropa, OIL, černé zlato a jistě by se našlo ještě několik dalších názvů pro tuto mazlavou tekutinu, bez které se lidstvo neobejde a kterou zároveň někdy proklíná. Jako investory nás zajímá, hlavně možnost obchodování s touto komoditou. Že tato velmi důležitá komodita je spojena s finančním světem a její cena ovlivňuje globální ekonomiku myslím není potřeba zdůrazňovat. Vezměte například jak cena ropy ovlivňuje kurz Kanadského dolaru. Nebo jak cenu ropy ovlivňuje kurz USD, pohyby na akciových trzích. Nebo jak sama cena ropy ovlivňuje světovou ekonomiku.
img

OIL - černé zlato II. Situace v dolarovém indexu DXU10 a akciovém indexu US30.

15.08.2010 Plním svůj slib daný v diskusi a doplňuji článek z 12.8.
img

OIL - černé zlato

12.08.2010 Mám sice po jarní havárce a po následných několika operacích zdravotní dovolenou. Právě proto mám nyní více času se zaobírat trhy z jiné strany a i více se podívat na jeden, který u sebe beru jako tzv. doplňkový. Jedná se o trh s ropou. Na toto téma by se dala napsat celá kniha, na to zde není prostor. Ve stručnosti, pár nejdůležitějších údajů a mých postřehů vycházejících z několika let obchodování s ropou může někomu pomoci.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Korelace měn | Fundamentální analýza | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Maloobchodní tržby | AUD/CHF | EUR/CAD | GBP/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Auditor | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Broker | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Fed | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Grafy | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Last Trading Day | Likvidita | Likvidní trh | Long | Loonie | Lot | MMF | MT4 | Margin | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | Neckline | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Oscilátor | Platební bilance | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trendline | Trigger | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Jihoafrický rand | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | EU | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Rollover | Makroekonomické data | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Měnový index | LYNX | Donald Trump | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | First notice day | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Bossa.cz | Brent | Brokeři | CashFlow | Cena | Cena amerického dolaru | Cena ropy brent | Cena ropy klesá | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Conference Board | Cyrrus | CZK | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské burzy | Expirace | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Kurz EUR | Kurz kanadského dolaru | Kurz měny | Kurz polské měny | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz USD | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Patria.cz | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rates | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | TopForex | Trh | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | EIA | Benzín | Buffett | DMA | Put | Ex-dividend | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | Protistrana | Redukce | ROCE | Underweight | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WGC | Tržby | Světové ekonomiky | Kontrakt | Trendový indikátor | FND | Volby | E-mini | Cukr | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Investment | Kurz USD/CZK | Žhavé komodity | Aramco | Dow Jonesův index | Danske Bank | Rabobank | PrimStock | Phillip Futures | Jackson Hole | Sentix | Baker Hughes | Investing.com | TLTRO | Ole Hansen | Barrick Gold | Barclays Capital | Technické indikátory | Sentix index | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Porovnání vývoje cen ropy | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Podnikání | USOil | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Flash news | Earnings | Malý prostor | Globální akciové trhy | Příprava | Přehled | Klid | Polská ekonomika | Volby v USA | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Sázet | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Cashflow Summit | Ekonomická aktivita | Komentář k trhům | City | Helicopter money | Golden Gate CZ | Cena Brentu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Evropská dluhová krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Utahování měnové politiky | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Benchmarky | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení eura | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Index SPX | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Digitální měny | Tesla | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Predikce | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Výběr zisků | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Index cen domů | Příjmy | ExxonMobil | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | ex | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Nasdaq Composite Index | Sladká ropa | BHS | World Gold Council | Akcie Tesly | Palladium | LYNX Trading | NEST | Jak fungují akcie | Vzácné kovy | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | Portu | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Americký dolarový index | Trendové čáry | I-Trader | Trh s ropou | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Prezident Trump | Prezident USA | Obchodovat s akciemi | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | CNY | Akcie klesají | Snížení sazeb | Ropné akcie | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | Štěpán Křeček | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Saudi Aramco | Denní graf | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Dobrý obchod | Investujte do akcií | Jak se stát lepším investorem | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | US30 | Čistý zisk | Deficit | Ceny benzínu | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Firma | PLN/EUR | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Martin Krištoff | CFDWorld | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Studie | Bilance | Index DOW | Vývoj trhu | Lagardeová | Amazon | Nakupovat zlato | Vysoké ceny ropy | Vyhlídky | INTC | Zveřejněná data | Financovat | Statistika | Předpovědi | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Impuls | Rozvoj | Nízká inflace | Problémy | NAFTA | Total | Prognózy | Nejistoty | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Inflační výhled | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Investujte | Libra klesá | Nejlepší akcie | Napětí na Blízkém východě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Zabití generála Sulejmáního | Napětí mezi USA a Íránem | Vzestup ceny | Ceny ropy dnes | Ministr energetiky | Sezónnost | Budoucnost | Česká inflace | Proinflační | Analytička | Ukazatele | Nájemné | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Asijské indexy | Pokles | Situace | Americký kongres | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Lehká ropa WTI | Obchody | Výdaje | BP | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomické aktivity | Obavy z pandemie | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Michel Barnier | Výkyvy | Cenová válka | WP | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nízká cena ropy | Stimul | Dnešní čísla | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | Texas | Kongres | Demokraté | Koronavirus dopady | Evropská opatření | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Sněmovna reprezentantů | Tým Admiral Markets | Další růst | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomiky | Organizace | Akcie Nvidia | Práce | Údaje | Ropný průmysl | Cushing | Cena benzínu | Výpadky | Statistiky | USD za barel | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Kontraktní měsíce | Obchodování s ropu | Břidlicové ropy | Joe Biden | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Cestování | Shell | Dlouhodobý trend | Skladování ropy | Expanze | Vakcína | CL | Moderna | JDE | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Býčí trend | Propad cen | Rostoucí trend | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Ocenění | Ceny | Akcie těžařů | Prezidentské volby USA | Rystad | Inspirace | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Snížení emisí | Zasedání FED | Slabší kurz | Snížit emise | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | Změna politiky | Ceny bytů | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | CVX | Dluhový trh | Výsledky voleb | Klesající dolar | Vakcína proti covidu-19 | Praktické tipy | NBP | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Nové rekordy | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Dřevo | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Uhlí
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Čeněk Stýblo
Čepro
ČEPRO, a.s.
Černá ekonomika
Černá káča
Černá labuť
Černá středa
Černé labutě
Černé pondělí
Černé úterý

Následující klíčová slova

Černý anděl
Černý čtvrtek
Černý kůň
Černý kůň trhu
Černý pátek
Černý pátek na burze
Černý pátek na newyorské burze
Čerpací stanice
Čerpací stanice v ČR
Čerpání evropských peněz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
TradeCentrum
TopForex
TFIFX
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít