Čtvrtek 13. květen 2021 11:56
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Dukascopy
reklama
Capital.com

Klíčová slova - Portfolio manažer

img

Fidelity International: Bidenovy ambiciózní klimatické plány by mohly změnit americký trh s dluhopisy

03.05.2021  Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů.
img

CYRRUS vstoupil do fondu Bohemian Empire

22.04.2021 Finanční holding CYRRUS GROUP majetkově vstoupil do Bohemian Empire, českého fondu kvalifikovaných investorů. Transakci schválila Česká národní banka.
img

Tři investiční tipy pro rok 2021

16.03.2021 Říkáte, že je po posledním růstu cen finančních aktiv všechno drahé? Akciové indexy na historických maximech, tři čtvrtiny všech světových dluhopisů nesou výnos nižší než jedno procento ročně… Částečně s tím lze souhlasit, přesto pro letošek vidíme na trhu investiční příležitosti, které stojí za pozornost. Které to jsou?
C:\fakepath\XTB-online-konference.png

Reportáž z Online investiční konference 2020

11.12.2020 V sobotu 28. 11. 2020 proběhla Online investiční konference, která si kladla za cíl spojit jak zajímavá témata, tak i pozornost českých a slovenských investorů. Konferenci pořádal broker XTB a jak je z názvu patrné, tak proběhla online formou, což je v dnešní době pochopitelné. Příjemným zpestřením bylo, že většina řečníků vysílala své přednášky s webkamerou. Nejen zvučná jména investičních odborníků z České republiky a Slovenska, ale také fakt, že přístup na konferenci byl zdarma, vedl k tomu, že se na tuto akci přihlásilo přes 3 600 zájemců z Čech a Slovenska.
img

Rizika, která nejsou v reklamách na on-line investiční platformy vidět

03.11.2020 Na YouTube, v televizi či jiných komunikačních kanálech můžete v poslední době stále častěji narazit na reklamy, které lákají na atraktivní investování skrze různé on-line investiční platformy. Tyto reklamy mají několik věcí společných: známou osobnost, atraktivní vizuální obsah, líbivou ukázku platformy, kromě toho nechybí příběh o velmi zajímavých výnosech a celé je to zakončené demonstrací toho, jak jednoduše se dá pomocí platformy investovat. Obsazená celebrita přitom dokáže často dělat celou řadu jiných věcí najednou. Komu by se nelíbilo nakoupit jedním klikem konkrétní akcii a během pár týdnů si připsat výnosy v řádu desítek procent… Vše to zní pohádkově krásně. Čím se už takové reklamy nezabývají, jsou fakta a rizika.
img

Fidelity International mění název fondu, zaměřuje se na budoucnost konektivity

03.11.2020 Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020

07.09.2020 Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.5.2020

25.05.2020 Rozvolňování karantén se zatím daří bez opětovného nárůstu nových infekcí. Mnohé státy oznamují dřívější otevírání hranic. Přestože návrat k normálu ještě potrvá, lze pozorovat, že se ekonomická aktivita odrazila ode dna. Právě uvolňování karantén, které nedoprovází nárůst nových infekcí pomáhá představuje pro akciové indexy klíčovou podporu.
img

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

17.04.2020 V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.4.2020

06.04.2020 V mnoha zemích dochází k poklesu tempa růstu nových infekcí. To signalizuje, že se tvrdá opatření začínají vyplácet. Spousta států začíná debatovat o možnosti dřívějšího uvolnění restrikcí. Tj. v rámci Evropy lze očekávat přechody do volnějšího režimu po Velikonocích. Na druhou stranu nelze podceňovat riziko druhé vlny nákazy a proto musí vlády postupovat obezřetně. Trhy reagují pozitivně na to, že rekordní čísla denních přírůstků nově nakažených máme pravděpodobně za sebou.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2020

30.03.2020 Globální počet nemocným přesáhl 723 000. Nemoci podle oficiálních statistik podlehlo cca 34 000 lidí. V posledních dnech jsme svědky výrazného nárůstu nových infekcí ve Spojených státech. To souvisí zejména s masovým testováním v některých státech (zejména New York). Donald Trump minulý týden debatoval o plánu inteligentních karantén – tj. izolace nakažených. Zdravá populace by však mohla fungovat v běžném režimu. Podle posledních čísel nevypadá tento scénář úplně reálně. Ve všech více zasažených zemích se nyní hovoří o karanténách nejméně do Velikonoc. Pro další vývoj a zmírnění ekonomických dopadů bude klíčové zploštění křivky nových infekcí.
img

Wood&Company - komentář v reakci na dnešní TK ČNB

26.03.2020 Koruna na samotné rozhodnutí ČNB v podstatě vůbec nezareagovala, zásadní pohyb přišel až při tiskové konferenci. Tomáš Nidetzky avizoval ochotu bankovní rady tlumit excesivní výkyvy kurzu koruny. To zapůsobilo na korunu jako jistá verbální intervence (oslabení koruny bylo navíc označené jako částečně panické) a česká měna posílila skokově o 20 haléřů na 27,23 Kč za euro. Posílení je limitováno avizovaným dalším snižováním sazeb ČNB – banka je připravena dále snižovat sazby v případě nutnosti, což dále sníží úrokový diferenciál mezi ČR a eurozónou.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes výrazně oslabila k euru i dolaru

12.03.2020 Česká měna dnes vůči euru oslabila na 26,23 Kč/EUR, a je tak nejslabší od června 2017. K dolaru oslabila na 23,67 Kč/USD, na nejslabší úroveň od konce loňského září. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Kauza J.O. Investment

21.02.2020 Okrádání klientů firmou J.O. Investment probíhalo přes obyčejné s.r.o., které se zapsalo do registru ČNB jako „alternativní fond“, který není možné veřejně nabízet. Jak jednoduché bylo neveřejně získat klienta! Stačil web zaměřený na online obchodování přes nějakou novou, úspěšnou platformu, kde klient může pouze vydělat. Ztráty se nepřipouští. Prostě a jednoduše lhali. Po shlédnutí prezentace účastníci webináře dostanou neodolatelnou nabídku, kdy prezentující odborník (vlastně podvodník) vše udělá za ně se slíbeným např. 30% výnosem, pokud ho tím pověří. Takže se vlastně o nic nestaráte, vše za vás udělají podvodníci a jen čekáte na slíbené zisky. Jak je známo slibem nezarmoutíš, ale pak Vám mohou zůstat pouze oči pro pláč.
C:\fakepath\trader graf.jpg

WSJ: Čínské akcie ani po deseti letech nesmazaly všechny ztráty

08.01.2020 Čínské akcie stále nesmazaly všechny ztráty, které nabraly za finanční krize před deseti lety. Mnoho globálních investorů ale tvrdí, že budoucnost přinese lepší výsledky, a to z více důvodů, píše list The Wall Street Journal (WSJ). Ten si v této souvislosti všímá, že z místa se za posledních deset let nepohnuly ani české akcie. Naproti tomu hodnota hlavního indexu amerických akcií S&P 500 se téměř ztrojnásobila, japonský akciový index Nikkei 225 se více než zdvojnásobil a panevropský index STOXX 600 přidal 64 procent.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.8.2019

26.08.2019 Obě strany přilévají olej od ohně. Čína v pátek oznámila záměr zatížit cly ve výši 5 – 10 % dalších 75 mld. USD amerických exportů. Cla by měla vejít v platnost již od prvního září. Po uzavření trhu Donald Trump palbu opětoval. Od prvního října by se měla cla na $250 mld. čínského zboží zvýšit z 25% na 30%. Zbývající čínské exporty by měly být zatíženy 15% sazbou, zatímco se původně uvažovalo o 10%. Přestože jednání mezi oběma velmocemi nadále probíhají, jeví se brzké usmíření jako méně reálné. V následujících dnech mohou trhy přehnaně reagovat na výroky představitelů některé ze stran konfliktu.
C:\fakepath\00031-comp.png

Trader jako povolání v bance

07.08.2019 Před nedávnem odvysílala televize Seznam díl publicistického pořadu „Byznys“ s názvem „Je jí 27 let a dělá obchody za miliardy Lucie Zaoralová je jednou z mála žen na pozici tradera“. Pořad s takovým to názvem určitě zaujal každého, tradery nevyjímaje. Jak tomuto pořadu rozumíme my tradeři? Pojďme se na to podívat.
img

Komentář Fidelity International: Možné reakce trhu na Brexit bez dohody

29.05.2019 Zdá se, že finanční trhy Brexit příliš nezajímá, soudě podle poměrně tiché reakce na zprávu, že se Theresa Mayová rozhodla odstoupit. Její květnový odchod však zvýšil možnost výstupu bez dohody. Akcie indexu FTSE All Share se ve své skupině už obchodují za výprodejové ceny, ale Fidelity International věří, že krátkodobý pokles trhu způsobený výstupem bez dohody může spíš nabídnout investiční příležitosti než hrozbu.
img

Komentář Fidelity International – Růst sazeb cel na čínské zboží v USA

10.05.2019 Americká cla se v pátek, před druhým dnem setkání obchodních vyjednavačů ve Washingtonu, které stále ještě může přinést řešení, více než zdvojnásobila. Vzrostla na 25 procent z 10 u téměř jedné třetiny všech čínských produktů.
img

Nejlepším dluhopisovým fondem je Fidelity Fund – US High Yield

04.02.2019 Fond Fidelity Fund - US Hight Yield Fund USD (ISIN LU0605520377) získal první místo v anketě portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2018“ v kategorii Dluhopisový fond. Soutěž probíhá již osmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
img

58 % nejhorších akcií je ztrátových

29.11.2018 Obecně se velmi správně říká, že akcie jako třída aktiv ve svém celku vydělává v průměru okolo 7 až 9 procent ročně. Tento průměr v sobě skrývá hned několik zrádností, ale zároveň v něm nacházíme i zajímavé příležitosti. Průměrný roční výnos akcií je pouhým průměrem, což znamená, že existují roky, kdy akcie přináší výrazně nižší výnosy nebo jsou dokonce ve ztrátě. Největší paradox však akciové zisky skrývají v rozložení výnosů mezi jednotlivými tituly.
img

Komentář Paula Greera: Vítězství brazilské pravice je pro trhy pozitivní, nyní záleží i na fiskální reformě

29.10.2018 Jair Bolsonaro vyhrál prezidentské volby v Brazílii nad levicovým kandidátem Fernando Haddadem. Výsledek tak byl v souladu s očekáváními, která v posledních třech týdnech naznačovala jeho velké vítězství. Brazilská riziková aktiva zaznamenala v posledních dvou měsících značné zotavení, neboť trh byl znatelně spokojenější s předpokladem vítězství Bolsonara, než s návratem Strany pracujících reprezentované Haddadem k moci. To je, vzhledem k nedávné historii Brazílie s prezidentem Dilmou, k nadměrnému uvolňování aktiv a korupčnímu skandálu Lava Jato, pochopitelné.
img

Prezidentské volby v Brazílii a jejich dopad na trhy

09.10.2018 V prvním kole brazilských prezidentských voleb v neděli večer zvítězil Jair Bolsonaro se 46 % hlasů. Do druhého kola, které proběhne 28. 10. 2018, postupuje s Fernandem Haddadem ze Strany pracujících (PT). Haddad za Bolsonarem zaostal o 17 % hlasů, což je více, než se očekávalo, a staví to nyní Bolsonara do silné pozice stát se příštím brazilským prezidentem.
img

Analytici: Počet akcií obchodovaných na hlavním trhu klesl na 11

25.09.2018 S dnešním ukončením obchodování petrochemického holdingu Unipetrol klesl počet obchodovaných akcií na hlavním trhu pražské burzy na 11. Analytici oslovení ČTK to považují za problém a pokračování marginalizace tuzemského akciového trhu. Za pozitivní krok považují zavedení méně regulovaného trhu Start určeného pro malé s střední podniky.
img

Fidelity Fund – Asian High Yield Fund EUR je nejlepším podílovým dluhopisovým fondem roku 2017

31.01.2018 V soutěži portálu Finparáda.cz „Finanční produkt roku 2017“ získal v kategorii „Podílový fond – Dluhopisový“ první místo fond FF Asian High Yield Fund EUR. Soutěž probíhá již sedmým rokem, přičemž fondy společnosti Fidelity International se v ní pravidelně umisťují na předních místech.
img

Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA

23.01.2018 V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích. Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“
img

Výhled Fidelity International pro akciové trhy Evropy 2018: vypadá to na prodloužení cyklu. Klíčový bude výběr.

14.12.2017 Evropské ekonomiky zažívají růst. Světový ekonomický cyklus se prodlužuje, ale nese s sebou rizika. Evropské akcie sice nejsou vyloženě levné, ale oproti alternativám jsou atraktivně oceněné. „Nyní je více než kdy jindy důležité dobře vybírat,“ říká Matt Siddle, portfolio manažer Fidelity International.
img

Fidelity International: Jak se bude dařit dluhopisům navázaným na inflaci, když inflace roste?

30.11.2017 Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International.
img

Kam kráčíš, koruno?

10.10.2017 Na konci září trhy s napětím očekávaly, jak bankovní rada ČNB na svém pravidelném zasedání rozhodne o nastavení úrokových sazeb na další období. Výsledek hlasování byl tentokrát poměrně nejistý, protože před zasedáním existovaly silné argumenty jak pro zvýšení sazeb, tak pro jejich ponechání beze změny. Jaké vidíme my?
img

Fidelity International: Je čas na investování v Asii

05.10.2017 Podle analytiků Fidelity International je čas soustředit se na fundamenty, zejména u asijských investic. Investoři, kteří chtějí efektivně využít nabízejících se výnosů dosud trvajícího býčího trhu, by měli být připraveni pružně alokovat svá aktiva. Makroekonomické faktory skrze široké spektrum indikátorů naznačují, že je na čase hledat základní hodnoty. Asie je tím místem, kde se může dařit je nalézt. Analytici Fidelity International očekávají pro tento region růst zisku na akcii ve výši 11,8 % pro rok 2017 a 7,3 % pro 2018.
eurusd-01092017-10.png

Závěr týdne na finančních trzích 1.9.2017

01.09.2017 Americké akcie na závěr týdne posílily. Zpráva o vývoji nezaměstnanosti ve Spojených státech za srpen prakticky nezměnila názory obchodníků na to, že americká centrální banka (Fed) bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb ještě letos. Zájem byl především o akcie automobilek díky očekávanému lepšímu prodeji aut v USA. Dařilo se ale také energetickým a finančním společnostem.
img

Investiční akciové tipy: Středoevropské akcie – kam ano a kam raději ne?

11.04.2017 Jaké středoevropské akciové tituly by v současnosti doporučil investorům Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management a. s. a kterým by se naopak vyhnul?
img

Portfolio manažer Consequ 14. nejlepším do 40 let na světě

14.03.2017 Martin Pavlík, portfolio manažer Conseq Investment Management je dle hodnocení serveru Citywire 14. nejlepším portfolio manažerem do 40 let na celém světě, a to v tříletém období do ledna 2017.
img

Dividendová pražská burza

20.01.2017 Konec roku 2016 se vezl na pozitivní vlně, jež se vzedmula po listopadovém zvolení Trumpa americkým prezidentem. Ambiciózní plány na zvýšení investičních výdajů do infrastruktury nebo možné snížení korporátních daní v USA ze současných 35 % na téměř polovinu se kladně přelilo na většinu akciových trhů. Stranou nestál ani středoevropský region, který si za celý uplynulý rok v korunovém vyjádření připsal pěkných 9 % (index CECEEUR). Pokud se nicméně podíváme na výkonnost českého akciového indexu PX, ten s jednoprocentním zhodnocením skončil daleko za polskými či maďarskými akciemi.
img

Rok 2017: Hybatelem trhů bude ekonomika

30.12.2016 Rok 2016 patřil investičně mezi roky úspěšné, jak pro dluhopisové tak pro akciové investory. Hlavní akciové trhy s největší pravděpodobností skončí rok 2016 výše, než kde končily rok přechozí, a také vládní dluhopisové trhy navzdory výprodejům v posledních týdnech letošek zakončí v lehce černých číslech. Z pohledu na grafy a celkem nízkou letošní volatilitu to vypadá, jak kdyby letošek byl nejnudnějším rokem za posledních alespoň pět, a že se toho opravdu moc nestalo.
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
wall street.jpg

Akciové trhy letos vesměs rostly

26.12.2016 Akciové trhy letos vesměs rostly, americké indexy se v závěru roku dokonce dostaly na maxima. Většina z nejvýkonnějších akciových trhů patří mezi rozvíjející se trhy, jako jsou Peru, Rusko či Brazílie. Výjimkou mezi letošními premianty jsou Norsko a Kanada. České akcie jako jedny z mála ztratily. Vyplývá to z vyjádření analytiků.
trader monitory.jpg

Vítězství Trumpa rozkolísalo světové trhy

09.11.2016 Překvapivé vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách rozkolísalo světové finanční trhy. Akcie postihl vesměs propad hodnoty, klesají i mnohé měny. Evropské burzy i americký dolar ale po počátečním šoku velkou část ztrát smazaly, pomohl jim Trumpův smířlivý projev. Cena zlata naopak stoupla. Zlato je všeobecně považováno za bezpečnou investici v období politické a ekonomické nejistoty.
trader graf.jpg

Analytici: Trumpovo vítězsví rozkolísalo trhy

09.11.2016 Vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách rozkolísalo světové finanční trhy. Akcie postihl vesměs propad hodnoty, klesají i mnohé měny. Těžit ze situace by mohly investice do zlata a státních dluhopisů, shodli se dnes analytici oslovení ČTK.
img

Jaká jsou čtyři největší investiční rizika pro rok 2016?

13.07.2016 Podle odborníků Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, makroekonomickou situaci v roce 2016 nejvíce ovlivní čtyři faktory: americký dolar, Fed, ropa a vývoj v Číně. Stěžejním tématem zůstane i globální divergence mezi USA a zbytkem světa, která je zároveň jednou z příčin volatility trhu.
Fondy-12052016-LV-17.jpg

Kolik vydělají manažeři hedgeových fondů?

12.05.2016 Magazín Institutional Investor zveřejnil žebříček manažerů hedgeových fondů, kteří si dokázali za rok 2015 vydělat nejvíce peněz.
img

Fidelity International: Rétorika prezidentských kandidátů v USA může vyvolat volatilitu trhu

03.05.2016 Příprava na americké prezidentské volby a s tím související politická nejistota spolu s rétorikou prezidentských kandidátů by mohly zvýšit volatilitu trhu.
usdjpy-12022016-7.png

Shrnutí páteční obchodní seance 12.2.2016

13.02.2016 Akcie ve Spojených státech dnes výrazně zpevnily, širší index S&P 500 přidal téměř dvě procenta, a ukončil tak pětidenní sérii ztrát. O nárůst se zasloužily především akcie ve finančním sektoru a akcie firem ze sektoru komodit. Americký dolar na forexových trzích zpevňoval.
img

[Investor] Rok 2016 v znamení nákupu kvalitných akcií

03.02.2016 Vo včerajšej analýze Výzvy a príležitosti roka 2016 sme sa snažili poskytnúť základný rámec pre investovanie pre tento rok. Dnes by sme radi pokračovali v tejto téme výberom konkrétnych akcií resp. voľbou optimálnych parametrov, ktoré tieto akcie vyberú.
img

[Idea Generator] Efektívne trhy, PE krajín a grafy

30.09.2015 Ak by sme zostavili rebríček „superekonómov“, určite by v ňom nechýbal Richard Thaler, ktorý patrí medzi najväčších odborníkov na behaviorálnu ekonómiu. Nedávno pre minneapoliský Fed poskytol zaujímavé interview, ktoré odporúčam prečítať si celé. Najzaujímavejšia časť bola o akciách.
img

Burza v Saudské Arábii otevírá bránu zahraničním investorům

15.06.2015 Síla amerického spotřebitele neslábne a nadále tak podporuje dynamiku největší světové ekonomiky. Naznačují to alespoň...
img

Kult akcií mŕtvy?

06.11.2013 Na trhu panuje atmosféra vyčkávania, keďže kľúčové dáta na tento týždeň prídu až vo štvrtok a piatok (HDP a trh práce USA...
img

Výhled pro zlato? Soros a spol. prodali před pádem trhu. Odliv rezonuje s asijskou poptávkou

16.05.2013 Spotová cena zlata se dostala úrovní pod 1380 USD za unci nejníže od pádu z první poloviny dubna do medvědího trhu. Reportované prodeje ze strany velkých hráčů a přetrvávající nedůvěra dalších velkých investorů znovu budí otázky o dalším vývoji drahého kovu. Proti ústupu mezi investory hovoří na maxima rostoucí fyzická poptávka Číny i nákupy centrálních bank.
img

Vysokofrekvenční obchodování

11.10.2012 Tento blog popisuje a seznamuje s problematikou základů vysokofrekvenčního obchodování na finančních trzích. (Snažil jsem se to vše zkopírovat z Wordu, ale nějak se mi nedaří. Omluvte případné nedostatky v kvalitě obrázků a návaznostech v textu neumím to vyladit. Je to můj první příspěvek na FXSTREET.)
fxstreet.jpg

O nás

02.06.2009 FXstreet.cz je první nezávislý server věnovaný obchodování na forexu v České republice a na Slovensku. Naším cílem je vytvoření komunity úspěšných forexových traderů. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšní v obchodování na finančních trzích, jste na správném místě.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Programování | Divergence | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Akciová burza | Důvěra investorů | Měnový trh | Měnové trhy | Investujeme | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | FOMC | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční deriváty | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Futures | Fúze | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | High Yield | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Leverage | Likvidita | Limitní pokyn | Long | Low | MMF | MT4 | Makléř | Management Fee | Margin | Market Maker | Market Order | Market making | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | Order | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Platforma | Podílový fond | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Random Walk | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Spotová cena | Standard & Poor's 500 | Tick | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Objem obchodů | Asijské akcie | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Spekulant | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Emoce | Obchodování na páku | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Hedge fond | Japonská měna | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akciový analytik | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manager | Soukromý fond | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | High frequency trading | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Facebook | Riziková averze | Donald Trump | Burzy | BCPP | Rozvíjející se trhy | Tomáš Vobořil | Forexový trader | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Long/short equity | Equity market neutral | Pair trading | Event driven | Leverage trading | Párové obchodování | Neutrální strategie | Global macro | Aktivum | Hedgingový fond | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | High-frequency trading | Forex pro začátečníky | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Zlatý důl | Akcie Stock | Akcie Unipetrolu | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Broker Consulting | Burza forex | CashFlow | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Fortuna | FX Trading | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Investování do podílových fondů | Irsko | ISM | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | E15 | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Market Makers | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Nákup akcií | Nejnovější zprávy ze světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Signály | SP500 | Spořící účet | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trading platform | Trh | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | GLOBEX | CNBC | ING | Put | Short equity | Báze | Buy | CEE | EBITDA | Indie | Provozní marže | ROCE | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | WSJ | WGC | Hlavní trh | Primární emise | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Bohatý | Forex Pro | Zhodnocení kapitálu | Kontrakt | Federální rezervní systém | Backtesty | Volby | Rozhovor | Know-how | Blog | Vzdělání | Burze | Diskusní fórum | Dividendové akcie | Investment | Traders | Dow Jonesův index | Jackson Hole | MSCI | Pioneer Investment Management | CME Group | Standard Life Investments | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Americká mincovna | Barrick Gold | BBC | Forex asistent | Zdeněk Zaňka | Brazílie | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Výkon fondu | Úspěch | Podnikání | BMW | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Chytrý Honza | Creditas | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Limitní příkazy | BlackRock | Piper Jaffray | Znalost | Příprava | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Soros Fund Management | Finanční centra | Americký akciový index | Algoritmus | Globální ekonomický růst | Pokles libry | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | AAA | Finančnictví | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kingsview Asset Management | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index Nikkei | FactSet | Země OPEC | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Ekonomická data | Americké indexy | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | VIG | Pegas Nonwovens | Saúdská Arábie | Rentiér | Akcionáři | Zajištění | Standard Life | FTSE 100 | Zájem o akcie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Počáteční kapitál | Historická data | Rekordní maxima | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Index technologického trhu Nasdaq Composite | General Electric | Záchranný fond | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Světové trhy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Global Focus Fund | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Akciové trhy v USA | Odliv kapitálu | Softbank | Příjmy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | Pew Research Center | Business Insider | Flash Crash | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Generali Investments | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Investopedia | Investování na finančních trzích | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Obchodování s cizími měnami | Jerome Powell | Terminál Bloomberg | Capitalinked | Radim Dohnal | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | Roman Koděra | Finanční produkt roku | Finparáda.cz | Fidelity Fund | Chuť investovat | Conseq Investment Management | Wood & Company | Portfolio manažeři | Airbnb | Společnost Cyrrus | Trhy dnes | Obchodní války | Erste Asset Management | Krypto | Růstové akcie | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Trading je byznys | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Full-time trader | Portu | Japonský akciový index | Americké dluhopisy | Výplata dividend | Index Stoxx 600 | Trh Start | Manažer fondu | Levné akcie | Trhy v USA | Finanční skupina | Reakce trhu | Výprodej akcií | Roční výnos | Next Generation | Daňové úlevy | Růst zisků | EK | The Wall Street Journal | US High Yield | Irská pojistka | Profesionální trader | Obchodovat na finančních trzích | Hodnotové investování | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Seriózní byznys | Americké HDP | Inflační očekávání | Michal Brožka | Pokles sazeb | Boris Johnson | Dopady obchodní války | Začít obchodovat | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Vysokofrekvenční trading | Wealth Management | Trhy.cz | Týdenní makrokalendář | Senior trader | FX Sales Trader | Lucie Zaoralová | Pokles cen | Americké futures | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | KB | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | J.O. Investment | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Automobilky | Investment Management | AKAT ČR | Jana Brodani | Larry Kudlow | Objem | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Obchodní nástroje | List The Wall Street Journal | Technické analýzy | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Bilance | Americký Senát | Česká měna dnes | Trh s dluhopisy | Lagardeová | Fixed income | Úrok | Průzkumy | Hong Kong | Fáze obchodní dohody | 5G | Na burze dnes | Ředitelka AKAT ČR | Dluhopisoví investoři | Vládní bondy | Financovat | Radim Krejčí | Eva Miklášová | Na burze | Tvorba pracovních míst | Rozvoj | Koruna dnes | Problémy | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Rozhodnutí ČNB | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Analytik Broker Consulting | Japonský akciový index Nikkei | Akciový index Nikkei | Index šanghajské burzy | Investiční platformy | Americký index | Hospodaření | MSCI AC World | Wood and Company | Pracovní trh | CFA | Netflix | T. Rowe Price | Eric Moffett | Velké trhy | Investoři i analytici | Budoucnost | Vzdělávat se | Dividendový aristokrat | Vyšší inflace | Ukazatele | Valuace akcií | Komunikace | Trump | Prezident | Koronavirus | 100 miliard dolarů | Trhy | Smysl života | Ekonomické vysoké školy | Asijské indexy | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Americký kongres | Pandemie | Tomáš Nidetzký | Zlepšení | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Běžní investoři | 4fin | Rozhodování | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Alternativní fond | Vývoj | Guru | Výkyvy | Cenová válka | Zákaz cestování | Bezpečné hlavní měny | Hlavní měny | David Krůta | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Fiskální politiky | Energetické společnosti | Stimul | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Dopady pandemie | Historie | Žádosti o podporu | Další pokles | Vyplácet dividendy | Kongres | LinkedIn | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Koronavirus dopady | Helikoptérové peníze | Neomezené nákupy | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Wood&Company | Jair Bolsonaro | Biliony | Potenciál | Ekonomiky | Války | Poradce | Nezaměstnanost v USA | Internet věcí | Práce | Vláda USA | Lukáš Vokel | Ekonomické oživení | Trh dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | Portfolio manageři | Poradenské společnosti | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Posílení | Růst výnosů | Tisknutí peněz | Deflační tlaky | Bezpečnost | Manažerka | Manažeři | Investment management | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Uvolňování karantén | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | PEPP | Prodeje automobilů | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | MAM | Šance | Ceny | Plynárenské společnosti | Důvěra | Global Communications Fund | Představitelé ECB | Elektromobily | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Udržitelné investování | Podvážení | Fond Fidelity | Global Communication Fund | Future Connectivity Fund | Jon Guinness | Broker XTB | Online investiční konference | Milan Charvát | Warengo | Warengo.com | Jindřich Pokora | Rozumnyinvestor.cz | Aleš Prandstetter | eFrank.cz | eFrank | Martin Babocký | Norbert Nepela | Papucovyinvestor.sk | Papucovyinvestor | Mikuláš Splítek | Výběr akcií | Dopad na trhy | Nový kapitál | Fidelity | David Kufa | Jobs Plan | Emise skleníkových plynů | Bohemian Empire
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Portfolia z AOS
Portfolio
Portfolio cenných papírů
Portfolio dluhopisů
Portfolio fondu
Portfolio fund
Portfolio kryptoměn
Portfolio management
Portfolio manager
Portfolio manageři

Následující klíčová slova

Portfoliomanažer
Portfolio manažer Cyrrus
Portfolio manažeři
Portfolio různorodých strategií
Portfolio Stronghold
Portfoliové obchodování
Porto Immo SCPI
Portu
Portu.cz
Portu Gallery
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít