Úterý 19. březen 2024 04:18
reklama
CapXmaster
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
XTB trading konference 2024

PX index

img

Týden na akciových trzích: Pražská burza roste, před výsledky je lídrem ČEZ

15.03.2024 V USA byla v tomto týdnu zveřejněna inflace, která byla vyšší než odhady. Ukazuje to na odolnější inflační tlaky, než se původně čekalo. Pro Fed to může znamenat oddálení uvolnění měnové politiky v USA.
img

Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy

08.03.2024 EBC sazby nezměnila, to se ovšem čekalo. Trh dle náznaků odhaduje, že k uvolňování měnových podmínek by mohlo dojít již červnu. V pátek byly také zveřejněny data z US trhu práce. Počet nových míst byl v únoru vyšší než odhady, naproti tomu mzdy rostly nižším tempem. Trh práce je stále silný, ale dnešní obrázek je smíšený. Fed bude čekat na další data z ekonomiky. Klíčová inflace je na programu příští týden.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, u ostatních byla změna pouze kosmetická

01.03.2024 Inflační data byla v USA podle očekávání, ale ISM index zklamal. To znamená smíšený obrázek pro centrální bankéře z Fedu. A Inflace v Evropě byla vyšší.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: České akcie by mohly dále růst

25.02.2024 České akcie, které se v posledních dnech podle indexu PX přiblížily rekordní hodnotě od roku 2008, by mohly v dalších týdnech pokračovat v růstu. Vyplývá to z ankety ČTK mezi analytiky. České akcie podle nich těží z pozitivní nálady na globálních akciových trzích. Roste hlavně hodnota bankovních akcií, naopak většímu posílení indexu brání vývoj akcií ČEZ. Pražská burza se přiblížila hranici 1500 bodů, nad níž byla naposled v červnu 2008.
img

Týden na akciových trzích: Evropský index hrál tento týden prim, Praha nijak neoslnila

26.01.2024 HDP z USA překvapil svým růstem, ale i téměř všechna ostatní data z USA byla lepší, než se čekalo. ECB sazby nezměnila a doprovodný komentář vyzníval spíše holubičím dojmem. Sledované indexy PMI byly v USA lepší, v Evropě naopak smíšené. Ostatní indikátory sentimentu byly však v Evropě horší (IFO index).
img

Akciové trhy: Dnes i za srpen index PX oslabil, od začátku roku je ale stále v plusu

31.08.2023 Hlavní index pražské burzy PX (-1,40 %, 1 340,79 b.) dnes poprvé v týdnu oslabil, nehledě na výkon většiny rostoucích evropských trhů. Dnešní zobchodovaný objem byl vysoce nadprůměrný. K vysoké aktivitě došlo zejména na konci obchodování spolu s rebalancováním indexu MSCI (k 1. 9. efektivně na konci 31. 8.).
img

Týden na akciových trzích: V Praze pátý růstový týden v řadě

04.08.2023 Dnes byl zásadním bodem makroekonomického programu NFP report z US trhu práce. počet nových pracovních míst mimo zemědělství klesl a nedosáhl na konsensus. Počet nových míst je stále velmi vysoký, přesto to ukazuje na určité ochlazování napjatého trhu práce.
img

Dnes akciové trhy rostly, pražský výkon za červenec s přehledem překonal Evropu i zámoří

31.07.2023 Dnes rostly jen akcie finančních domů a ČEZu. Nejvíce dnes vzrostla cena akcií pojišťovny VIG (+1,39 %, 585 CZK). Komerční banka (+0,49 %, 712,50 CZK) a Moneta (+0,12 %, 85,50 CZK) rostly spolu s Erste Group (+0,75 %, 831,70 CZK). Erste dnes zveřejnila výsledky, které překonaly očekávání, zvýšila celoroční cíle a dividendu. Připomínám, že Komerční banka reportuje čtvrtletní výsledky ve čtvrtek. ČEZ (+0,31 %, 961,50 CZK) přidal tři desetiny procenta a směřuje k hranici 1 000 CZK podporován potenciálem možného zrušení speciálních daní.
img

Týden na akciových trzích: Čtyři dny akcie rostly, pokles jen v pondělí

21.07.2023 Výsledková sezóna za druhý kvartál respektive první polovinu roku je v plném proudu. Výsledky jsou zatím lepší v meziročním srovnání, tzn. že vzrostly. Většinou také překonaly očekávání trhu. Slušná čísla prezentovaly velké americké banky. U technologických firem Tesla a Netflix došlo k turbulentnímu obchodování, které ovlivnilo technologický index NASDAQ a vlastně i širokopásmový S&P500. Obě společnosti přitom překonaly reportovanými výsledky očekávání analytiků, jenže u Tesly došlo k poklesu marží a u Netflixu zklamal výhled. A to přineslo výraznou reakci investorů po zveřejnění výsledků.
img

Týden na akciových trzích: Evropské parkety zaostaly za zámořskými

02.06.2023 Z pohledu akciových trhů byla tento týden nejdůležitější dohoda o americkém dluhovém stropu.
img

Květen nebyl pro akcie v Praze a Evropě příznivý

31.05.2023 Sell in May and go away. Tolik jedna z klasických investorských pouček.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, jinde kolem nuly

12.05.2023 Inflace je v USA nižší, než se čekalo, a to jak v průmyslu, tak ve spotřebitelských cenách. Pravidelná týdenní data z trhu práce byla horší. Samozřejmě se po těchto datech vyrojily spekulace o snížení sazeb Fedu.
img

Akciové trhy: Pražská burza překvapila růstem, masivní zájem o ČEZ

10.05.2023 Dnes se z makrodat čekalo zejména na americkou inflaci. Lehce klesla a hned se samozřejmě vyrojily spekulace na možné snížení sazeb.
img

Akciové trhy: Začátek týdne nebyl příliš pozitivní, PMČR bez dividendy

09.05.2023 Dnes ovlivnila trhy brzká čínská makrodata (importy), která klesají a jsou podstatně horší než konsensus.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza rostla každý den tohoto týdne

05.05.2023 Nejsledovanější událostí týdne bylo rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Podle očekávání zvýšil sazby o 25 bb na 5,0-5,25 %. Možná se blíží konec zvyšování, ale rozhodnuto o tom nebylo stejně jako o začátku snižování.
img

Týden na akciových trzích: Praha zažila ex-dividend pokles

28.04.2023 Z makrodat v tomto týdnu musíme zmínit slabší data HDP a to jak v Evropě, tak i v USA. Německé spotřebitelské ceny v dubnu vzrostly méně než odhadoval trh.
img

Týden na akciových trzích: Pátý růstový týden v Evropě, v Praze bohužel

21.04.2023 Z makrodat byly tento týden podstatně lepší, tedy nižší inflace průmyslových výrobců. Překvapivě silná data dorazila z Číny v podobě HDP za první kvartál a dnes byly dubnové indexy PMI nad odhady, a to jak v Evropě tak USA, a to hlavně ze sektoru služeb.
img

Březen byl na pražské burze slabší, od začátku roku stále slušný zisk

31.03.2023 Březnovou výkonost negativně ovlivnila situace v bankovním sektoru. Tentokráte jak v případě USA, tak i Evropy. Rizikové podnikání některých bank znamenalo ztráty a následně run na tyto banky. To se samozřejmě projevilo v celém finančním odvětví. A nejistota byla patrná na celém trhu. V případě našich bank jsou obavy o jejich finanční zdraví zcela neoprávněné. Mají vysokou kapitálovou přiměřenost, robustní hotovostní pozici, navíc ČNB se nechala slyšet, že pokud by bylo třeba, okamžitě by dodala likviditu.
img

Akciové trhy: Začátek týdne přinesl uvolnění napětí

27.03.2023 Týden začal na akciových trzích pozitivně. Po turbulentních událostech v bankovním sektoru, které ovlivnily burzy, přišlo uklidnění v podobě ujištění od regulátorů o případné podpoře.
img

Akciové trhy: Evropa marně stíhala zámořské otevření

23.03.2023 Včera bylo po zavření evropských trhů zveřejněno rozhodnutí Fedu o nastavení sazeb. Jednalo se o nejsledovanější událost tohoto týdne. Sazby se zvýšily o očekávaných 25 bb, zde tedy žádné překvapení nenastalo. Doprovodný komentář guvernéra Powella byl ale spíše holubičí. A americký akciový trh reagoval růstem. Tak jednoduché to ale včera nebylo. Téměř zároveň měla vystoupení i US ministryně financí J. Yellen, která poslala trhy níže o 2 %. Důvodem byla její řeč týkající se pojištění bankovních vkladů, které by se asi neměly rozšiřovat.
img

Akciové trhy: Na rozdíl od evropských burz, pražský index klesl, čeká se na Fed

22.03.2023 Událost týdne, na kterou všichni čekají, bude zveřejnění nastavení úrokových sazeb americkým Fedem. Obchodování bude zřejmě ve světle hektických událostí minulých týdnů do rozhodnutí nervózní. Zveřejnění se dočkáme dnes v 19:00h SEČ. Evropské obchodování to již neovlivní, ale dopad na začátek zítřejší seance by to mít mohlo. Podle našeho odhadu zvýší Fed klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb do rozmezí 4,75-5,00 %. Předchozí odhady předpovídaly růst až o 50 bb. Samozřejmě se čeká na důležitý doprovodný komentář guvernéra Powella.
img

Akciové trhy: Další velká vlna nejistoty

15.03.2023 Jen co se akciové trhy oklepaly z událostí týkající se amerických bank, máme tady další vydání, tentokráte z Evropy. Credit Suisse a diskuse kolem finančního zdraví této banky dnes zásadním způsobem ovlivnila akciové trhy. Jeden z vlastníků banky prohlásil, že v žádném případě neuvažuje o případném navýšení kapitálu (např. z regulatorních důvodů, přesáhli by 10 %). To byla dnes asi zásadní informace. Proč to ale zástupce Saudi National Bank pronesl není úplně jasné. Každopádně to uvrhlo trhy do nejistoty. A tu, jak jsem již mnohokrát psal, nemá nikdo rád, investoři zvláště ne.
C:\fakepath\wall-street-07022023.png

Past na býky

07.02.2023 Ani přes zvýšení úrokových sazeb hlavními centrálními bankami nebo varování jejich představitelů, že inflační epizoda zdaleka není za námi, se investoři hrnou do nákupů rizikových aktiv jako v období, kdy byly úroky nulové. Základní poučka akciových trhů říká: „Nebojuj s Fedem!“ Pokud americká centrální banka pro své cíle potřebuje zchladit sentiment a poslat ceny aktiv níže, tak na to má dostatek nástrojů, aby se tak ve finále stalo.
img

V Evropě se daří sektoru Oil&Gas. Norsko slibuje plynu jako letos, v plánu je těžba z nových nalezišť

22.12.2022 Evropské obchodování se nese v poklidnějším tempu než včera. Index STOXX Europe 600 se obchoduje kolem svých včerejších zavíracích hodnot, německý index DAX klesá o 0,2 % a britský FTSE 100 přidává 0,4 %. Z širšího indexu STXE 600 se nejlépe daří sektoru „STXE 600 Oil&Gas“, který posiluje téměř o 1,3 %.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Akcie na pražské burze v týdnu popáté v řadě oslabily

16.12.2022 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu popáté v řadě oslabily. Index PX klesl o 0,6 procenta na 1166,5 bodu. Nejrychleji rostly akcie zbrojovky Colt CZ. Nejvýraznější pokles vykázaly akcie výrobce cigaret Philip Morris. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza oslabila o 2,1 procenta.
img

Týden na akciových trzích: Praha klesla méně než ostatní

16.12.2022 Všichni čekali na rozhodnutí Fedu a ECB o nastavení úrokových sazeb. V obou případech došlo podle očekávání ke zvýšení o 50 bb. Nicméně komentář vyzněl více jestřábím tónem, zvláště ten od ECB. Nepotěšily maloobchodní tržby a průmyslová výroba (drahé energie, problémy v dodavatelských řetězcích). Týden přitom nezačal špatně. Inflace za mořem dopadla lépe a ukázala další zpomalování. Potěšily také indexy PMI v Eurozóně a Německu (index nákupních manažerů) naznačující, že pokles ekonomické aktivity v průmyslu, ale hlavně ve službách výrazně zpomaluje.
img

Ranní okénko - Investoři očekávají zprávu z amerického trhu práce, ČSÚ zveřejní strukturu HDP

02.12.2022 Za několik minut ČSÚ zveřejní zpřesněný odhad HDP za 3Q22 včetně jeho struktury. V Německu vyšla data o zahraničním obchodu a v eurozóně se očekává údaj o cenách výrobců (PPI). Z globálního pohledu je ale pro investory hlavní událostí měsíční statistika z amerického trhu práce. Evropské i americké akciové futures kontrakty v očekávání výsledku klesají a špatný start mají za sebou i akcie v Asii. Včerejší obchodování zakončil americký S&P 500 mírně v záporu (-0,09 %), obdobně i český PX index (-0,08 %) zatímco německý DAX si polepšil o 0,65 %.
img

PX index osciloval kolem včerejší zavírací ceny

02.11.2022 Evropské akciové indexy dnes zaznamenaly smíšenou seanci. Zatímco švýcarský index SUI20 získal 0,31 %, index evropských akcií EU50 odepsal 0,29 %. Index pražské burzy PX (CZKCASH) se dnes opět obchodoval bez výraznějších změn a seanci uzavřel o 0,04 % výše na 1 185,42 bodech.
img

Tuzemské HDP mezikvartálně pokleslo o 0,4 %, PX index se opět obchodoval bez větších změn

01.11.2022 Evropské akciové indexy dnes pokračovaly v růstu. Britský index FTSE100 (UK100) pozitivně zareagoval na zveřejnění výrobního PMI indexu z Velké Británie a uzavřel se ziskem 1,29 %. Německý blue chip benchmark DAX (DE30) získal 0,64 % a seanci ukončil na 13 338 bodech. Index pražské burzy PX (CZKCASH) se dnes obchodoval, podobně jako včera do strany, a získal 0,07 %.
img

ČEZ i banky reagují na úvahy vlády, PX index se propadá

19.10.2022 Dnes došlo ke změně nálady na akciových trzích. Ačkoliv index Euro Stoxx 50 (EU50) získal 0,21 %, německý DAX (DE30) po nových zprávách o zdanění energetických firem poklesl o 0,19 % a uzavřel na 12 741 bodech. Nejvýraznější ztrátu si dnes připsal index pražské burzy PX (CZKCASH), který odepsal 2,54 % a uzavřel na 1 138,26 bodech.
img

Evropské indexy zahajují nový týden zisky, PX index ztratil

17.10.2022 Evropské akciové indexy dnes uzavřel s výraznými zisky. Nejvíce si dnes připsal španělský IBEX 35 (SPA35), který vzrostl o 2,37 %. Německý blue chip index DAX (DE30) získal 1,70 % a seanci ukončil na 12 649 bodech. Index pražské burzy PX (CZKCASH) odepsal 0,27 % a uzavřel na 1 144,01 bodech.
img

Ranní okénko - Vychází průmysl v eurozóně a Fed zveřejní "minutes"

12.10.2022 Z pohledu makro dat je dnes zajímavý kalendář především v USA, kde vyjdou ceny výrobců (PPI). Poněkud netradičně předchází zveřejnění spotřebitelských cen, jež je na řadě zítra. Současně bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. V eurozóně vyjde jeden důležitý údaj, konkrétně srpnová statistika z průmyslu. Z dílny IMF (Mezinárodní Měnový Fond) vyjde aktualizace tzv. „Fiscal Monitor“.
img

Akciové indexy se propadají, Philip Morris po výsledcích vzrostl

29.09.2022 Negativní sentiment se na evropské trhy vrátil po včerejší úspěšné seanci zejména kvůli zveřejnění údajů o německé inflaci. Meziroční růst cen dosáhl v srpnu na 10 %, což bylo nad odhady trhu, který počítal s 9,4% nárůstem. Nová data vyvinula tlak na německý blue chip index DAX (DE30), který během dnešní seance odepsal 1,71 % a uzavřel na 11 975 bodech. Nejztrátovějším evropským indexem byl pražský PX index (CZKCASH), který uzavřel o 2,67 % níže na 1 114,34 bodech.
img

Evropa smazala ranní zisky, PX index před svátkem prohloubil ztráty

27.09.2022 Evropské akciové indexy zahájily dnešní seanci se zisky, nicméně u jejího konce se většina z nich propadla do červených čísel. Největší propad zaznamenal něměcký DAX (DE30), který odepsal 0,72 % a uzavřel na 12 139 bodech. Nejziskovější indexem byl Swiss Market Index (SUI20), ten si připsal 0,53 %. Index pražské burzy PX (CZKCASH) prodloužil ztráty z minulého týdne a dnes odepsal 0,54 %, přičemž uzavřel na 1 144,92 bodech. K poklesům na evropských trzích pomohl negativní sentiment způsobený údaji o lepším než očekávaném průzkumu sentimentu spotřebitelské důvěry Conference Board v USA. Tento index v září dosáhl na 108,0 bodů, zatímco se odhadovalo 104,2 bodů. Optimistická data z průzkumu tak dávají americkému Fedu prostor k dalšímu utahování měnové politiky. K poklesům pražské burzy dále dopomohly informace o údajných únicích plynu z plynovodu Nord Stream 1, přes který nebude možno plyn nadále přepravovat. Termín ukončení oprav nebyl oznámen.
img

Evropa smazala včerejší zisky, Philip Morris si připsal téměř 5 %

22.09.2022 Evropské akciové indexy dnes ztrácely. Na bitský index FTSE 100 (UK100), který ztratil 1,08 % vyvinula tlak Bank of England, která zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 bp na 2,25 %. Sazby se zvyšovaly i ve Švýcarsku, zde pak o 75 základních bodů na 0,5 %. Swiss Market Index (SUI20) odepsal 1,26 %. V červených číslech zůstal mimo jiné i německý blue chip benchmark DAX (DE30), jež přišel o 1,84 % a seanci uzavřel na 12 531 bodech. Navzdory negativnímu sentimentu na evropském trhu si pražský PX index (CZKCASH) připsal zisky ve výši 0,90 % a uzavřel na 1 198,71 bodech.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

Evropské akcie se drží v červeném pásmu. V USA po klíčových datech ztrácejí nejvíce technologie

03.06.2022 Evropské akciové trhy se poslední obchodní den v týdnu držely v odpoledních hodinách v červeném pásmu. Důvodem negativního závěru je vícero informací, a to jak snaha Rusů v samozvané Doněcké lidové republice, stejně tak nedávné oznámení částečného zákazu dovozu ruské ropy a v neposlední řadě to jsou čísla z amerického trhu práce za pátý měsíc tohoto roku.
img

Týden na akciových trzích: Evropské i americké burzy slušně v plusu, Praha naopak ztratila

27.05.2022 Makrodata tento týden dopadla smíšeně. Spotřebitelská důvěra se u nás zhoršuje, v Německu je nížká. V USA naopak roste osobní spotřeba, což ukazuje na silnou poptávku. Zápisky Fedu vyzněly holubičím dojmem s výhledem na růst sazeb na příštích dvou zasedáních o 50 bb na každém. V eurozóně, respektive ECB to vypadá na červencové zvýšení o 25 bb a stejný krok se pak čeká v září.
img

Týden na akciových trzích: Evropské indexy dokázaly růst, Praha nikoli

11.03.2022 Fundament – už si jen matně pamatuju, co to slovo znamená. O fundament totiž v současné době vůbec nejde. Bohužel. To, jakým směrem se akciové trhy ten který den vydají, je stanoveno řinčením zbraní na Ukrajině nebo ochotou zasednout k zelenému stolu a vyjednávat. Z tabulky níže je jasně vidět, kdy se vyjednávalo a kdy naopak docházelo k odstřelování civilních cílů.
img

Týden na akciových trzích: Válečná deka dusí akciové trhy zejména v Evropě

04.03.2022 Dění na akciových trzích je plně ve vleku vyhroceného konfliktu na Ukrajině, bohužel. Kromě středy, kdy se mezi oběma stranami jednalo a svitla naděje na zlepšení, všechny obchodní dny skončily v záporném teritoriu.
C:\\fakepath\\akcie-04032022.jpg

Akcie za ukrajinské války

04.03.2022 Od invaze putinovského Ruska na Ukrajinu ve čtvrtek 24.2.2022 se pochopitelně lépe daří americkým akciím ve srovnání s těmi evropskými. Index S&P 500 za posledních 8 dnů zůstává na srovnatelných úrovních v blízkosti 4320 bodů, zatímco německý index DAX ztrácí 11 %.
img

Týden na akciových trzích: Válečná nejistota zacloumala trhy

25.02.2022 Tím zásadním, co nejvíce ovlivnilo akciové trhy v tomto týdnu byl vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Zatímco za mořem se trhy rychle „oklepaly“, na starém kontinentu to trvalo déle.
img

Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném

18.02.2022 Týden na akciových trzích: Důvodů k radosti není popravdě mnoho, v podstatě žádný, všechny indexy v červeném.
img

Týden na akciových trzích: Evropa včetně Prahy slušně posilovaly, za mořem to tak slavné nebylo

11.02.2022 Tento týden byl z hlediska makrodat poměrně chudý. Tím zásadním číslem, na které se čekalo byla inflace v USA. A dopadla špatně, respektive vzrostla nad očekávání. Vysoká inflace samozřejmě hned zasela semínko spekulací a nervozity směrem k dalším krokům tamní centrální banky - Fedu. Zjednodušeně trh čeká rychlejší a vyšší počet zvýšení sazeb (první snad již na mimořádném zasedání v únoru?). A to pro akciové trhy není nejlepší výhled.
img

Smíšený začátek newyorského obchodování. Nedaří Pfizeru či Novavaxu, trhy čekají na data

08.02.2022 Trh v zámoří otevřel smíšeně, v kladných hodnotách se objevil průmyslový index Dow Jones Industrial Average. Investoři čekají na důležitá makrodata, která přijdou na řadu koncem tohoto týdne, a to konkrétně k inflaci.
img

Týden na akciových trzích: Praha vítězem, Amerika ještě v plusu a Evropa stlačená v červeném

04.02.2022 Tento týden všichni čekali na měnová zasedání centrálních bank. ECB sazby neměnila, ale doprovodný komentář byl jestřábího charakteru. Bank of England podle očekávání zvýšila sazby o 25bb, o jeden hlas ale neprošlo zvýšení o 50bb. Naše ČNB také nepřekvapila a podle očekávání zvýšila sazby o 75bb na 4,5 %. To bylo podle očekávání analytiků, ale zdá se, že trh již zacenil vyšší 100bb růst.
img

Týden na akciových trzích: Na obou březích Atlantiku 4. týden v mínusu, Praha je na tom lépe

28.01.2022 Investoři čekali zejména na měnové zasedání americké centrální banky. Před rozhodnutím FOMC panovala značná nervozita, která se přelila i na akciové trhy. Sazby se podle očekávání neměnily, ale důležitějším střípkem do celkové skládačky byl doprovodný komentář guvernéra J. Powella.
img

Týden na akciových trzích: 3. lednový týden mnoho radosti nepřinesl, indexy klesly v Evropě i USA

21.01.2022 Kalendář zveřejňování makrodat byl tento týden docela chudý. Za zmínku snad stojí jen ceny průmyslových výrobců v Německu, které dopadly doslova katastrofálně, nebo německý ZEW index, který naopak očekávání předčil. Za mořem to bylo podobné. Výhled podnikatelů v oblasti Philadelphie dopadl docela dobře, zatímco v New Yorku zklamal. Celkově byla tento týden makrodata smíšená.
img

Týden na akciových trzích: První týden obchodování, nové rekordy v Evropě i USA pak korekce, ale Praha v plusu

07.01.2022 Na začátku týdne padly nové rekordy a to jak v USA, tak v Evropě. Následovala ale korekce na konci týdne. Makrodata byla spíše smíšená. Hlavní číslo, na které se čekalo, byly nově vytvořená pracovní místa mimo zemědělství v USA. Bohužel zklamala. Nicméně celková míra nezaměstnanosti klesla. Slabší byl index aktivity ISM v průmyslu a německý průmysl taky za odhady zaostal.
img

Týden na akciových trzích: Mnoho důvodů k radosti investoři tento týden neměli, spíše naopak

17.12.2021 Tento týden všichni čekali zejména na rozhodnutí americké centrální banky. Fed na svém měnovém zasedání potvrdil, že snižování podpory ve formě dodávání likvidity do trhu (nakupování aktiv) skončí v březnu a pak se dá čekat začátek zvyšování sazeb. EBC potvrdila ukončení PEPP (pandemic emergency purchase programme), ale částečně ho nahradí jiný (APP – Asset prurchase programme). Nicméně tempo snižování nákupu aktiv je nižší ve srovnání s Fedem. Zvyšování sazeb se v eurozóně hned tak nechystá, taky na rozdíl od Fedu. Nejdříve na konci roku 2023.
img

Týden na akciových trzích: Plno optimismu a zisky přes 3 %

10.12.2021 Úvod týdne by ve znamení růstu, a to po zprávách, že nová mutace koronaviru nebude tak „strašná“ a že třetí dávka výrazně zvyšuje ochranu proti ní. Ve druhé polovině došlo v Evropě (St, Čt, Pá) i za mořem (jen Čt) k mírnému vybírání rychlých zisků. Tento týden byla zveřejněna inflace v USA a taky v ČR. Obě čísla dopadla podle očekávání (ČR 6,0 %, USA 6,8 %). Pozitivně překvapila Německá průmyslová produkce, která vzrostla více, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza za týden vzrostla a překonala ostatní

03.12.2021 Podle šéfa amerického Fed není inflace přechodná, jak se dosud myslelo. To samozřejmě okamžitě odstartovalo spekulace o dřívějším utahováním měnové politiky – pro akcie tedy negativní (klesly).
img

Týden na akciových trzích: Žádné rekordy se nekonaly, naopak konec týdne srazila nová mutace koronaviru

26.11.2021 V pátek doslova torpédovala akciové trhy zpráva o nové „horší“ mutaci koronoviru. V tomto světle jsou zveřejněná makrodata nepodstatná. Většina indexů zažily v pátek největší pokles za poslední dobu.
img

Týden na akciových trzích: Praha rostla, Evropa přetrhla růstovou řadu, Amerika opět na rekordech

19.11.2021 Tento týden nebylo mnoho důležitých makrodat. Za zmínku stojí snad jen maloobchodní tržby (motor US ekonomiky) a průmyslová produkce. Obě byly lepší, než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Evropa dál na vítězné vlně, roste 6. týden, USA a ČR odpadly

12.11.2021 Výsledková sezóna v USA a Evropě je pomalu na svém konci. A jak jsem již několikrát psal, je úspěšná. Firmy reportují lepší čísla ve srovnání s odhady a vyšší v meziročním srovnání, to znamená že rostou.
img

Týden na akciových trzích: Úvod měsíce na jedničku, Praha zlomila kladbu po třech týdnech a jasně překonala západní konkurenty

05.11.2021 Na akciových trzích se tento týden rozprostřela pozitivní nálada. Motorem růstu je pravděpodobně silná výsledková sezóna, kdy firmy překonávají odhady trhu a reportují lepší čísla v meziročním srovnání. A to znamená, že rostou.
img

Týden na akciových trzích: 4 růstové týdny v řadě pro USA a Evropu, Praha 3 týdenní poklesy v řadě

29.10.2021 Makrodata (HDP) oznámená tento týden byla v Evropě spíše lepší a naopak v USA mírně slabší. Zasedání ECB žádné překvapení nepřineslo (podle očekávání). A sentiment na trhu se tak řídil lepší než očekávanou výsledkovou sezónou. V indexu S&P 500 již reportovalo 280 společností a překonaly odhady tržeb o cca +2 % a čistého zisku o +10 %. V meziročním srovnání jde pak o růst o +18 % a +40 % respektive.
img

Týden na akciových trzích: S&P500 opět posouvá rekordy, pražská burza tahala tento týden za kratší konec

22.10.2021 Pokračuje divadelní představení zvané výsledková sezóna za Q3 21. A nutno dodat, že podívaná je to náramná. Firmy překonávají tržní odhady, ale zejména rostou v meziročním srovnání. U čistého zisku je to přes 40 % (index S&P500).
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní výsledková sezóna otočila sentiment obchodování, Praha tentokrát zaostala

15.10.2021 Naplno se za mořem rozjela výsledková sezóna za třetí čtvrtletí. A nutno dodat, že začátek se podařil opravdu náramně. Tradičně jsou prvními reportujícími velké americké banky, které předvedly výrazně lepší výsledky ve srovnání s konsensem. Když odhlédneme od rozpouštění opravných položek ke špatným úvěrům, tak to ukazuje na čilý investiční ruch. Čísla jsou to lepší proti odhadům trhu, ale hlavně vyšší než vloni. Kvartální reporty pozitivně ovlivnily výsledky zejména ve druhé polovině týdne. Maloobchodní tržby v USA si zachovaly stejnou růstovou dynamiku jako předchozí měsíc, a překonaly odhady trhu. Ten počítal s poklesem. A inflace je v USA stejně jako u nás vysoká.
img

Týden na akciových trzích: Praha, každý den v plusu, překonala ostatní trhy

08.10.2021 Obchodování se tento týden přelévalo z kladného do záporného teritoria ovlivněno politickými hrátkami o posunutí dluhového stropu v USA. Důležitá makrodata týkající se počtu nových pracovních míst mimo zemědělství zklamala a byly podstatně pod odhady trhu. Za mořem začala také výsledková sezóna, která se naplno rozjede až příští týden.
img

Týden na akciových trzích: Praha se kratším týdnem na rozdíl od ostatních burz vyhnula poklesu a rostla

01.10.2021 Podle šéfa Fedu J. Powella bude inflace, proti předchozím odhadům, delší dobu zvýšená. Dále trhem zmítala politická situace kolem dluhového stropu.
img

Týden na akciových trzích: Problémy Evergrande, zasedání Fedu, akciové trhy mírně v plusu

24.09.2021 Obchodování na začátku týdne bylo negativně ovlivněno situací jednoho z největších čínských developerů společnosti Evergrande. Není v dobré kondici, dluží kam se podívá a zdá se, že není schopen dostát svým závazkům. Na trhu panovala obava z nepřelití jeho potíží na globální trhy. To zatím, zdá se, podařilo vyřešit, minimálně na lokální úrovni.
img

Týden na akciových trzích: Zatím co burzy v Evropě a USA padají, pražská jede rázně vpřed

17.09.2021 Americké maloobchodní tržby, motor tamní ekonomiky, dopadly lépe, než se čekalo. A hned to bylo na akciích znát. Americká inflace, na rozdíl na naší, dopadla dobře. Žádné nečekané překvapení, čísla byla v souladu s očekáváním. Makro tedy dopadlo dobře. Nicméně se na scénu vrací debata o zvyšování daní. Podle toho také vypadalo obchodování v tomto týdnu. Jeden den krásně zelený, druhý v červeném teritoriu (tab. č. 2).
img

Týden na akciových trzích: Žádná sláva, akcie na obou stranách Atlantiku klesaly

10.09.2021 Hlavní událostí týdne bylo zasedání ECB. Měnové nastavení se podle očekávání neměnilo. Nicméně ECB řekla, že začne pomalu, aby nevyděsila trhy, snižovat tempo nákupů aktiv. Bez dalších detailů, včetně načasování. Průmyslová výroba pozitivně překvapila jak u sousedů v Německu, tak i u nás doma. Tuzemská inflace naopak předvedla vyšší než očekávaný růst.
img

Týden na akciových trzích: Akcie v Praze pouze rostly, za mořem se opět posouvala rekordní laťka výše a výše

03.09.2021 Tak jako se minulý týden čekalo na hlavní událost, kterou bylo setkání v Jackson Hole, tento týden to byla dnešní data z trhu práce. Ta jsou důležitým vodítkem pro Fed kvůli nastavení měnové politiky. Zklamala, bohužel, když nová pracovní místa mimo zemědělství hluboce zaostala o odhady trhu. Tentokrát se tak potvrdily předstihové ukazatele. Dobře nedopadla ani spotřebitelská důvěra podle University of Michigan. Naproti tomu ISM Index měřící aktivitu v průmyslu v USA nejenže neoslabil, ale ještě dokázal vylepšit již tak vysokou úroveň.
img

TÝDENNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.08.2021

30.08.2021 Akciové trhy byly v uplynulém týdnu spíše klidné a investoři v módu vyčkávání, kdy čekali zejména na závěry symposia v Jackson Hole a komentáře centrálních bankéřů k dalšímu směřování monetání politiky. Klid v uplynulém týdnu byl znát také na tržních pohybech – pouze jedenkrát byl pohyb indexu S&P 500 větší než 1 %. Za uplynulý týden tedy hlavní americký akciový benchmark posílil o 1,5 % a trhy se opět dostaly na nová historická maxima, když S&P 500 překonalo hranici 4500 b. Euro Stoxx 600 za minulý týden připsal 0,8 %, a PX index 0,6 %. V návaznosti na holubičí rétoriku oslabuje americký dolar
img

Týden na akciových trzích: Akcie v Praze, Evropě i Americe této týden rostly; pátek pozitivně podpořen vystoupením v Jackson Hole

27.08.2021 Událostí nejen tohoto týdne, ale pravděpodobně i nadcházejících týdnů, je setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. Vzhledem k posledním datům z ekonomiky a další šíření koronaviru by mohl Fed rozhodnutí pomalu utahovat rozvolněnou politiku ještě odložit na další zasedání. Podle guvernéra Fedu Powella by mohlo dojít k omezování nákupů aktiv ještě v tomto roce.
img

Týden na akciových trzích: Na začátku týdne opět rekord, pak sestup z výšin, na konci opět růst

20.08.2021 Ještě v pondělí dokázal širokopásmový index S&P500 posílit a dále vylepšit historické maximum, ale to bylo vše. Následně z výšin ustoupil.
img

Týden na akciových trzích: Praha na desetiletých maximech, v Evropě i za mořem opět nové rekordy

13.08.2021 Inflační týden – na programu bylo zveřejnění inflace v ČR, ale také v USA. Zatímco v ČR inflace vzrostla, v USA mírně zpomaluje. A to je samozřejmě signál pro Fed, který se nepohrne do zvyšování sazeb. Pro akciové trhy pozitivní zpráva.
img

Týden na akciových trzích: Historická maxima na obou stranách Atlantiku

06.08.2021 Nejdůležitější makrodata tohoto týdne dopadla nad očekávání dobře. V USA překonal index aktivity ve službách ISM všechny odhady a dosáhl rekordní hodnoty. Podobně dopadla také data z trhu práce. Navzdory předstihovým ukazatelům, které dopadly hůře než se čekalo, počet nových pracovních míst mimo zemědělský sektor podstatně předčil očekávání. To bylo za mořem. U nás zvýšila ČNB sazby o 0,25 pb, ale to se všeobecně čekalo, takže žádné velké překvapení se nekonalo. Průmysl v Německu nepotěšil a zaostal za odhady. Ale překvapivě tuzemská průmyslová produkce si vedla nad očekávání dobře.
img

Týden na akciových trzích: Za mořem maxima v pondělí, v Evropě ve čtvrtek

30.07.2021 Měnové zasedání americké centrální banky Fed překvapení nepřineslo. Sazby zůstaly beze změny včetně objemu prostředků pumpovaných do trhu. Nicméně se pomalu začíná diskutovat o tom, kdy se kohoutky začnou utahovat. HDP data z USA, Evropy i ČR byla vesměs horší než se čekalo.
img

Týden na akciových trzích: Výprodeje ze začátku týdne jsou zapomenuty, trhy opět rostou, za mořem opět maxima

23.07.2021 V pondělí ještě pokračovaly výprodeje z konce minulého týdne, když hlavním strašákem bylo šíření nové nakažlivější formy koronaviru. Nicméně chmury byly rozehnány a zisky ve zbytku týdne počáteční propad více než eliminovaly. Trhy byly podpořeny událostí týdne. Tím bylo zasedání ECB. Hlavní poselství bylo jednoznačné holubičí. Nejenže se, podle očekávání, v nastavení politiky nic nezměnilo, ale vypadá to tak, že extrémně uvolněná politika bude pokračovat ještě dost dlouho.
img

Týden na akciových trzích: Historická maxima ze začátku týdne vydržela až do pátku; Praha díky Avastu v čele

16.07.2021 Americká inflace zůstává na vyšších úrovních, než je cíl. Nicméně podle guvernéra americké centrální banky Fedu je zatím příliš brzy uvažovat o omezování velmi uvolněné politiky (QE). Vyšší inflace je navíc podle něj jen dočasná. I z komentářů dalších členů FOMC se dá vyčíst, že Fed nehodlá narušit finanční trhy tím, že by hrozil rychlým ukončováním programu kvantitativního uvolňování či dokonce zvyšováním úrokových sazeb, nicméně se začíná o mluvit omezení bezbřehé podpory trhu. Americká makrodata ukázala tento týden smíšený obrázek.
img

Týden na akciových trzích: Amerika opět na rekordech, Praha ztrácela

25.06.2021 Od čtvrtka je americký S&P500 opět na rekordech, pomohl další již několikátý balíček fiskální pomoci, který tentokrát bude směřovat do infrastruktury. Další jestřábí komenty byly slyšet od několika guvernérů Fedu o tom, že snižování výkupu aktiv by mělo přijít dříve, než se čeká. Tento jestřábí komentář poslal index ve středu do mínusu.
img

Týden na akciových trzích: Na začátku týdne padaly ještě rekordy, pak přišel Fed a série mizerných makrodat

18.06.2021 Všechny oči i uši investorů se tento týden soustředily na výstupy amerického Fedu. Sazby a uvolněná politika beze změn, to se čekalo, takže to není překvapení. Ale co se nečekalo, byl doprovodný jestřábí komentář. K růstu sazeb dojde pravděpodobně již v roce 2023, a to hned dvakrát. Dosud se čekala stabilita sazeb do konce 2023. Několik guvernérů dokonce odhaduje vzestup sazeb již v roce 2022. A taky se blíží chvíle, kdy se začne pomalu diskutovat snižování objemu vykupovaných aktiv. Celkový výstup Fedu byl pro trhy docela silným impulsem. Bohužel ne pozitivním.
img

Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech, a to na obou stranách Atlantiku

11.06.2021 Zasedání ECB nic nového nepřineslo, úrokové sazby zůstaly beze změny, aktiva se budou vykupovat dál. Inflace v USA byla vyšší, než se čekalo, naopak u nás skončila pod odhady. Makrodata tento týden trhy příliš neovlivnila.
img

Týden na akciových trzích: Rekordní hodnoty se opět otřásají

28.05.2021 Tento týden byl na akciových trzích veskrze pozitivní. Negativní seance jako by nebyly, vyskytly se pouze ojediněle. A tak není překvapením, že akciové indexy rostly na obou stranách Atlantiku.
img

Týden na akciových trzích: Ve světě to drhne, Praha letí stále vzhůru, 4. týden v řadě

21.05.2021 Pražská burza (PX index) s lehkostí motýlího letu porazila jak Ameriku (index S&P500), tak Evropu (index STOXX Europe 600), a to poměrně výrazně.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza vzrostla, ostatní naopak ztratily

14.05.2021 Žádné další maxima, nových rekordů se v tomto týdnu nikdo nedočkal, když trhy prošly drobnou korekcí. S výjimkou Prahy, která naopak procento a půl přidala. Ta rovnice je jednoduchá, na jedné straně je vyšší inflace v USA a na druhé růst sazeb, nebo aspoň obavy investorů, že by to tak mohlo dopadnout. A vidina rychlého ekonomického růstu naráz dostává trhliny.
img

Týden na akciových trzích: indexy opět na rekordech

07.05.2021 Pokračuje výsledková sezóna. A stejně jako v předchozím týdnu i v tomto platilo, že reportovaná čísla byla proti odhadům trhu lepší, pozitivně pak vyznívají zejména v meziročním srovnání - hospodaření firem je proti loňskému prvnímu čtvrtletí lepší.
img

Týden na akciových trzích: Praha je tomto týdnu vítězem

30.04.2021 Výsledková sezóna pokračuje. A je to docela pěkný pohled, a to ze dvou důvodů. Za prvé společnosti reportují lepší výsledky ve srovnání s odhady trhu, ale hlavně jsou čísla lepší v meziročním srovnání. Tzn. že se hospodaření obchodovaných společností zlepšilo.
img

Týden na akciových trzích: Pozitivní nálada a bezbřehý optimismus, kam se podíváš

16.04.2021 Za mořem začala výsledková sezóna za první čtvrtletní tohoto roku. Tradičně jako jedny z prvních oznámily svá kvartální čísla velké banky. A nutno dodat, že dodané výsledky jsou opravdu dobré. Meziroční zisky rostly násobně (např. 5x). Důvodem je pravděpodobně rozpouštění rezerv ke špatným úvěrům a zisky z obchodování.
img

Týden na akciových trzích: Amerika opět na rekordech, Evropa také, Praha na nule

09.04.2021 Makrodata byla tento týden smíšená. Ekonomický kalendář přinesl lepší index důvěry v eurozóně či předstihová PMI data, smíšený obrázek z německého průmyslu, a naopak slabší domácí průmyslovou výrobu či horší data z amerického trhu práce.
img

Americké akciové trhy opět na maximech, pozadu nezůstaly ani evropské akcie

01.04.2021 Nový prezident Biden oznámil další stimulační balík na nastartování ekonomiky ve výši přes 2 bil. USD. Tyto prostředky by tentokrát měly směřovat do infrastruktury.
img

Tento týden byl na akciových trzích docela pozitivní na obou stranách Atlantiku

26.03.2021 Guvernér americké centrální banky Fed Jerom Powell komentoval důvody za velkým očekávaným růstem ekonomiky. Za tím vidí zejména ekonomický balíček a progres ve vakcinaci, což nevzaly trhy úplně pozitivně.
img

Praha překonala tento týden zbytek akciových trhů

19.03.2021 Jednou z nejdůležitějších událostí týdne bylo pro akciové trhy měnové zasedání americké centrální banky Fedu. Ke změně nastavení měnové politiky nedošlo, to se ale čekalo, takže z tohoto pohledu žádné překvapení. Nezměnila se ani rychlost pumpování hotovosti do trhu. Došlo ale k vylepšení odhadů růstu ekonomiky (na 6,5 % z 4,5 %). J. Powell navíc ujistil trh, že extrémně uvolněná politika zůstane velmi dlouho, do doby než banka dosáhne svých cílů. Pozitivní reakce trhů byla na rozhodnutí Fedu jasně viditelná.
img

V týdenním hodnocení pražská burza porazila ostatní a rostla, asi jako jediná

26.02.2021 Americký trh měřený širokopásmovým indexem S&P 500 maxima tentokrát nevylepšil. V pátek otevřel slabší o tři desetinky. Za celý týden pravděpodobně oslabí o cca 2,5 %. Půjde tak o druhý týdenní pokles v řadě. Ještě hůř je na to technologická NASDAQ, který za týden padá o 6 %, ukazuje se , že technologické akcie jsou na růst sazeb více citlivé.
img

Evropské akcie tento týden pokořily zámořské, Praha mírně oslabila

19.02.2021 Vypadá to tak, že akciové trhy zastínil mrak v podobě obav z rychlejšího zvyšování sazeb americkou centrální bankou Fedem. Makrodata v podobě žádostí o podporu v nezaměstnanosti také nepomohla.
img

Americké a Evropské akciové trhy za celý týden rostly, Praha mírně zaostala

12.02.2021 Akciové trhy na obou stranách Atlantiku sice nepředvedly takový výkon jako v minulém týdnu, ale přesto rostly. Pražská burza za celý týden mírně lehce oslabila (-0,22 %).
img

Akciové trhy: Pozitivní nálada na obou zbězích Atlantiku. Za mořem nové rekordy

05.02.2021 Akciové trhy tento týden slušně rostly. A to jak v Americe, tak v Evropě. Pozadu nezůstala ani Pražská burza, když za celý týden přidala +4,45 %.
img

Americké indexy opět přepisovaly své maxima

25.01.2021 V minulém týdnu proběhla v USA inaugurace nového prezidenta. To spolu s komentáři o dalších fiskálních stimulech pomohlo akciovým trhům k dalším rekordům. Širokopásmový index S&P500 i technologický NASDAQ svá maxima vylepšily.
img

Druhý týden roku akciové trhy nenavázaly na výkon prvního týdne

18.01.2021 Druhý týden trhy mírně oslabily. Praha opět vyšla z tohoto klání vítězně a připsala si jen mírné ztráty. Raketovým růstem překvapily Kofola a Česká zbrojovka. V zámoří začala výsledková sezóna.
img

První týden nového roku potěšil investory, akciové trhy rostly na obou stranách Atlantiku

11.01.2021 První týden v novém roce akciové trhy úspěšně navázaly na konec minulého roku. Americké indexy opět vylepšily svá maxima. Ale ani Evropa se nenechal zahanbit a ještě lepší výkon předvedla pražská burza.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americké HDP a hospodářské výsledky technologických firem

29.10.2020 Evropské akciové trhy otevřely po včerejším výprodeji většinou do pozitivního teritoria. Ale výrazný pokles předvádí pražský PX index a také některé další "periferní" indexy. Je však nutné zůstat ostražitý. Situace na trzích je stále napjatá. A včerejší výprodej také začal až po otevření standardní seance po 9. hodině. Dnes máme navíc na programu spoustu důležitých událostí. Obchodníci se soustřední na výsledky amerického HDP za Q3 a hospodářské výsledky velkých technologických firem (Amazon, Alphabet, Apple and Facebook). V neposlední řadě se dočkáme také rozhodnutí o sazbách ECB. Nečekáme žádné změny v nastavení sazeb, ale banka může začít připravovat trhy na další stimul kvůli zhoršující se pandemické situaci v Evropě.
img

Střední Evropa – sázka na růst

12.08.2020 Hlavní akciové trhy se zotavily z krize extrémně rychle. Investoři, kterým rally unikla, a věřte, že takových je většina, zoufale pátrají po aktivech, která mají stále vysoký potenciál růstu. Češi mohou být klidní, protože nyní platí přísloví, že „pod svícnem je největší tma“. Právě v našem regionu se totiž zdají být akcie i dluhopisy poměrně levné.
img

Růst na začátku a na konci týdne vymazal propad ve zbylých seancích

10.07.2020 Na začátku tohoto týdne ještě akciové indexy slušně posilovaly a navázaly na pozitivní sentiment minulého týdne, který byl podpořen zejména lepšími makrodaty, objevily se také větší M&A transakce a zaznamenaly jsme progres ve vývoji vakcíny. To bylo ale na začátku týdne (pondělí), ve zbytku týdne indexy své zisky korigovaly. Zveřejněná makrodata nebyla zdaleka tak příznivá jako v předchozím týdnu. Navíc se opět zvyšuje počet nakažených nemocí covid-19. A to může znamenat opatření na zamezení šíření virové infekce. S tím spojené restriktivní kroky mohou znamenat utlumení ekonomické aktivity a s tím i poptávky. To je přímo magické slovo a na hospodaření společností má rozhodující vliv.
img

Silný pátek pouze korigoval čtvrteční ztráty

12.06.2020 Pozitivní obchodní seance v pondělí a pátek ohraničily střed týdne, kdy akcie oslabovaly. Pokles byl nejvíce vidět ve čtvrtek, kdy akcie ztratily téměř 6 %, což je jeden z největších propadů za poslední týdny a měsíce. Hlavním důvodem byl růst počtu nakažených infekcí covid-19, když začalo uvolňování restriktivních opatření, a strach z další vlny pandemie. V pátek předvádí trhy v USA silný start a posilují na začátku pátečního obchodování o téměř 3 %. To nicméně na eliminaci čtvrtečního propadu nebude stačit a hlavní index S&P500 odevzdá za týden asi 4 %. Výjimkou byl technologický indikátor NADAQ, který oslabil pouze ve čtvrtek. Během týdne dosáhl svého historického maxima a pokořil metu 10 tisíc bodů. Za celý týden je ztráta tohoto indexu „pouze“ 1,5 procenta.
img

Růst akciových trhů zarazila tisková konference prezidenta Trumpa

29.05.2020 Pražská burza navázala na pozitivní sentiment z konce předešlého týdne a první tři dny tohoto týdne posilovala. Nicméně pak se obchodování otočilo a ve zbytku týdne PX index oslaboval. Za celý týden si ale polepšil o cca 2 %. Co se týká jednotlivých jmen obchodovaných na BCPP, prim hrály banky. Ty podpořila zpráva o chystaném záchranném fondu Evropské komise na podporu evropské ekonomiky. Banky vzrostly za týden až o téměř 10 %. Ztráty kolem 1 % zaznamenal ČEZ a Avast.
img

Pátek dobrý, všechno dobré

22.05.2020 Na závěr obchodního týdne pražská burza posílila. Index PX otevřel sice slabší ve srovnání se čtvrtečním závěrem, ale pak prakticky celou obchodní seanci neznal jiný směr než vzhůru a ranní ztrátu s přehledem eliminoval. V pátek si tedy PX index polepšil těsně před koncem obchodování o necelé procento. Za celý týden to byl třetí obchodní den (Po, St, Pá), kdy akcie rostly. V týdenním hodnocení zavřel hlavní index PX silnější o více než +1 %.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Česká burza | Německo | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Sazby | ADR | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Bull | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Exekuce | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Futures | Fúze | Gap | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MT4 | Marže | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Rally | Rating | Realizace zisku | Rezistence | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Stop-Loss | Swing | Swiss | Ticker | Trader | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Patria Forex | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Sázka | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Bohatství | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Fortuny | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Stock | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | DAX 30 | Dax index | Direct market | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Ekonomický kalendář | Eura | EURHUF | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropské burzy | Exchange | Fondy | Fortuna | FXstreet.cz | Graf | HDP Číny | HDP v ČR | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční služby | Investování do akcií | ISM | J&T Banka | J&T | Jak investovat | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodity zlato | Kurzovní lístek | Kurzy | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Naše burza | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Otevřené podílové fondy | Patria Direct akcie | Patria Direct akcie on line | Patria Finance | Patria finance on line | Tatry Mountain Resorts | Patria komodity | Patria komodity zlato | Patria on | Patria on line | Patria ropa brent | Patria.cz | Patria.cz kurzy | Portfolia | Pro investory | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | SPX | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj inflace | WTI | Patria Direct | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | Benzín | Buffett | DMA | RBOB | Báze | Buy | CEE | Cílová cena | Diskont | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Index akciového trhu | Obchodní den | P.A. | P/S | ROCE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Báze indexu | Denní změna | Hlavní trh | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Rozhovor | Retail | Burza dnes | Burze | Investment | Slušný zisk | Evropské obchodování | Unicredit | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | Mitsubishi | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | William Hill | Seeking Alpha | Globální akciové trhy | Henry Hub | Přehled | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Kurzotvorné informace | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | US akcie | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Akcie v Asii | Xetra | IBEX | Euro Stoxx 600 | JPMorgan Chase | Velké banky | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Supporty a rezistence | S&P Global | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Nervozita | Růst akcií | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Walmart | Halliburton | Dnešní obchodování | Propad | GER30 | Německý index DAX | Index burzy | Kryptoměny | Likérka Stock | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | PetroChina | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | NYSE Euronext | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Akcie v západní Evropě | Americké akciové trhy | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | General Electric | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Pražský parket | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj indexu S&P 500 | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | ex | Obchody s akciemi | Akcie Kofoly | Tržní kapitalizace společnosti | Skupina PPF | Akcie českých bank | Sell in May and go away | Nasdaq Composite Index | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Průmyslový index Dow Jones | Měnové zajištění | Jerome Powell | MiFID II | CEESEG | NEST | MSCI World Index | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Výnosy u dluhopisů | Wood & Company | Free Market | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | VŠE v Praze | Krypto | Lockheed Martin | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Zobchodovaný objem | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Pražský index PX | Pražský PX | Úrokový výnos | Trhy v USA | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Analytické služby | Růst úrokových sazeb | Globální akciový index | MSCI All Country World | Výkonnost akcií | Týden na akciových trzích | EK | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Dění na akciových trzích | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Akcie CME | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Výsledky ČEZu | Výsledky ČEZ | Zvýšení sazeb | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Graf indexu S&P 500 | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Zahraniční investoři | Akciové futures | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | NVDA | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Senior trader | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Čínská makrodata | Americké futures | Silný dolar | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Nové akcie | Vliv na obchodování | AMZN | ISM index | KB | Obchodní pokyny | Pozornost finančních trhů | Růst na pražské burze | Největší růst na pražské burze | Dění na trzích | PPF | Globální recese | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Finanční situace | ESG | GOOGL | Předstihové indikátory | Očekávaný růst | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Rozpočet | Milan Vaníček | Analytik J&T | Akcie Erste Group | Rozhodnutí americké centrální banky | Začínající tradeři | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | Objem | Data z USA | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | PFNonwovens | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Hlavní události | PMČR | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Akcie společnosti Tesla | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v ekonomiku | PROP Trading | Vyhlídky | Americká data | Walt Disney | Ekonomická důvěra | Bankovní tituly | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Statistika | Technologický sektor | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Primoco UAV | PLN | Na burze | Dnešní data | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Pojišťovny | Zbývající akcie | Total | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | První den obchodování | Nord Stream | Zahájení obchodování | Míra | Vivendi | Jaderné elektrárny | Tendr | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Nejziskovější | AAPL | FB | AT&T | Disney | Česká zbrojovka | Ztráta | Nejlepší akcie | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Výnosy státních dluhopisů | SSE Composite | WIG20 | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Americký index | Pozitivní zpráva | Řecké banky | Růst akciových trhů | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Akcie Philip Morris ČR | Dlouhodobé pozice | Russell 3000 | IKEA | Netflix | Stabilní hospodaření | Vysoká dividenda | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Ministr energetiky | Budoucnost | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | Poradenství | FTSE Russell | Nový rekord | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Vyšší inflace | Bloky | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Horší data | Prognózy ČNB | Komunikace | Stabilita sazeb | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | WhatsApp | Všeobecné volby | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Negativní dopad | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Operátor O2 | Meziroční růst | Pandemie | SPA35 | Vysoká inflace | Burza v Hongkongu | Starbucks | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Varšavská burza | SBUX | Obchody | Výdaje | Cena akcií Tesly | BP | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Rozhodování | Asana | Americké banky | Brent Crude Oil | Natural Gas | Lednová inflace | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | TWTR | Ekonomické aktivity | Důvěra v průmyslu | České banky | Index aktivity | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Stabilita | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Současná cena | Změna sazeb | Restrikce | Ekonomický balíček | Hlavní index PX | Vysoké ztráty | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Nifty 50 | Charlie Munger | Technologičtí giganti | Další vývoj | Největší pády | Guvernér Rusnok | Největší propad | Cenový vývoj | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Index evropských akcií | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Akcie Monety | Spotřebitelé | Pád ceny | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Vyrovnat ztráty | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Valné hromady | Situace v Číně | Ahold Delhaize | Unilever | Kroky centrálních bank | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Fundament | Ministryně financí | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Další růst | Růst | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Výroba automobilů | Allianz | Ceny elektřiny | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | VW | Akciový index S&P 500 | Solidní růst | Války | Sláva | Práce | Koronakrize | Špatná data | Údaje | DPH | ETF portfolio | Pojišťovna | Německá průmyslová produkce | Velké volatility | Velké americké banky | Ekonomické oživení | Velikonoce | ATVI | Activision Blizzard | IMF | Maloobchodní tržby v USA | Kde investovat | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | S&P500 | Index důvěry v eurozóně | Debata | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Data z trhu práce | Očekávané výsledky | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americká centrální banka (Fed) | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Náklady na financování | Výsledky za Q4 | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Aktivní obchodování | Růst výnosů | PEPSICO | Průmysl v Německu | MSCI World | Pokles ekonomické aktivity | Zadlužení | Kontrakce | O2 CR | Společnost Avast | RBI | Účet platební bilance | NetEase | Dnešní výsledky | CL | Spekulovat | Předseda dozorčí rady | Manažeři | Návrh dividendy | AMZN.US | Renault | PMI v eurozóně | Zákon o národní bezpečnosti | Umělé inteligence | Investment management | Předstihové ukazatele | Tomáš Kálal | JDE | Index akcií | ČR | EU50 | Bohumil Trampota | Konference prezidenta Trumpa | Akcie České zbrojovky | CZG | Prime Market | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Statistiky z trhu práce | Zveřejňování makrodat | MongoDB | Index Nasdaq Composite | Korporátní zprávy | Světové indexy | Stimulační balík | Proticyklické kapitálové rezervy | Celková výplata | Výplata | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Per rollam | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Dodávání likvidity | Infekce Covid | Představenstvo | Restrukturalizace | Nové žádosti o podporu | Mimořádná valná hromada | Odkup vlastních akcií | Den obchodování | Nákupní apetit | Apetit investorů | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | MAM | Sony | Ceny výrobců v USA | Zbohatnutí | Ocenění | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Výplach | Výsledková sezona za druhý kvartál | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | KGHM | Bull Trap | Herní plán | Progres | Mírná korekce | OMV | Konkurenční společnosti | Důvěra | Velké technologické firmy | Sázka na růst | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Vládní koalice | Akcie softwarové společnosti | Setkání v Jackson Hole | Coca-Cola | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Inspirace | Zdanění | Nvidia | Pokles exportu | Cena elektřiny | Vývoj ceny akcie | Biden | Omezení výplaty dividend | Marathon | Pracovní místa | Posílení indexu | Ranní okénko | Česká republika | Celková míra nezaměstnanosti | Lockdown | Měnový fond | Allegro | Výkon společností | CZKCASH | Nařízení | Intel | První obchodní den | Burzy v Evropě | Moneta | Banka Moneta | Zveřejnění výsledků | RBAG | CEZ1 | Průmysl v eurozóně | Vývoj akciového indexu PX | Schválená dividenda | Mattoni | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Tesco | BASF | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | Očkování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | Aktivita investorů | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Ceny aktiv | Peloton | Částečný úvazek | Likérka Stock Spirits | Svět kryptoměn | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Vyřazení akcií | Zdravotní péče | Rio Tinto | ProSiebenSat.1 | Evropské centrální banky | Inaugurace | MONET.CZ | MONET | Philips | DAX (DE30) | Tržní ceny | Překonání cílů | Akvizice Air Bank | Dnešní seance | Daň z nadměrných zisků | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Colt | Nastavení sazeb | Nové rekordy | Vytěsnění minoritních akcionářů | CETIN | Zásoby plynu | Air | Finanční zdraví | Freeport-McMoRan | Riziková prémie | Silný růst | Zámořské indexy | Velké ztráty | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Vysoké dividendy | Klíčové zasedání | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | CTP | Společnost CTP | Očkování v USA | Silný výhled | Korporátní daně | Akcie PMČR | Práva na dividendu | EDF | Primoco | HoReCa | Konkrétní akcie | AMD | Graf indexu Nasdaq | Optimistická očekávání | Rostoucí ceny | Události tohoto týdne | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Akcionáři Avastu | Hospodaření firem | Konsensus trhu | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Meziroční růst cen | Valná hromada Erste Group | Kurzotvorné zprávy | Akvizice Coltu | Oslabení | Jan Drahota | PCE index | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Lubomír Kovařík | DocuSign | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Reakce ceny | Snižování nákupu aktiv | SAIC | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Morrisons | Zvyšování daní | CDR | Vydání nových akcií | Navýšení kapitálu | CrowdStrike | Největší rizika | Výkon společnosti | SAIC Motor | Technologie | Obchodování v Evropě | Philip Morris International | Včerejší seance | USA inflace | NortonLifeLock | Fúze s Nortonem | Americký trh | Ztrátový týden | Odvětví | Načasování | Prodej bulharských aktiv | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Současné ceny | Výsledky za Q2 | University of Michigan | SSE Composite Index | Vnímání | Projekce | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Nabídka Nortonu | Akcie Pfizer | WIG | BUX | Index Russell | Společnost CVC | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Vrcholy | Dna | Anna Píchová | Veeva Systems | Okta | Evergrande | Výběr daní | Rychlý růst | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Evropský index (Stoxx Europe 600) | Zprávy z pražské burzy | UK100 | Problémy Evergrande | Utahování měnových podmínek | Kompenzace | Investice do těžby | Poplatky a provize | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Globální inflace | Inflace v září | Nová vláda | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | OTP | Energetické krize | Situace na finančních trzích | Rumunsko | Nová historická maxima | SPX 500 | Drahé energie | Společnost | Převzetí Monety | TIM | Reportované výsledky | Nová mutace | Omikron | | Časové období | Rozšíření | Index FTSE 100 (UK100) | FTSE 100 (UK100) | Počet nových míst | Hodnoty měny | Těžař | Jestřábí komentáře | Reality | Válka na Ukrajině | Nový týden | Daňová sazba | Výplatní poměr | Útok na Ukrajinu | Poslední den obchodování | Index DAX (DE30) | Dění na Ukrajině | Ozbrojené složky | Sberbank CZ | Erste Group Bank | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Měny navázané na komodity | Nord Stream 1 | PSE | Britský FTSE | Měsíční report | Krátkodobé strategie | Colt CZ | Inflační data | Výhled pro akcie | Rizikovost | Swedish Match | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Index BUX | GEVORKYAN | Zrušení daně | EdF | Energetická situace | Evropské akciové indexy | Inflační epizoda | Marketingová komunikace | Sloučení | Prime | Speciální daně | Investovat do ETF | Zestátnění | Zastropování cen | Půjčování cenných papírů | Rebalance | Zastropování cen energií | Aker BP | Aker | Úrokové náklady | Marka | Ex-dividend den | Zastropování cen elektřiny | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Vienna Insurance Group | VIG.CZ | Vienna Insurance Group (VIG.CZ) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Zajímavé příležitosti | Tradingový portál FXstreet.cz | Tržní odhad | Budování pozice | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | CZ | Budapešť | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Varování | Mimořádné daně | Zisky společnosti | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Inflace v Evropě | Akciové tituly | Tomáš Cverna | XTB Tomáš Cverna | Nebojuj s Fedem | Schéma cyklu akciového trhu | Past na býky | Pokračování medvědího trhu | Růst PX indexu | Saudi National Bank | Válka | Europe 600 | Vysoké úrokové sazby | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Konec obchodování | Přesnost | Zájem o ČEZ | Masivní zájem | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | GasNet | Rebalance indexu | Podíl ve firmě | Přehnaná reakce | Vista Outdoor | Historické maximum | ProCent | Měnové politiky v USA | Portfólia | UAV | Společnost Primoco | Společnost Primoco UAV | ČEZ dnes | Část zisků | Výkon
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

PwC ČR pro udržitelnost
PwC E-Mobility Sales Review
PwC Global Top
PwC Global Top 100
PwC Global Top 100 Companies
PwC Legal
PwC Petr Kříž
PX (CZKCASH)
PXE
PX-GLOB

Následující klíčová slova

PX Pražské burzy
PX START
PX Start
PXTR
PX-TR
Pygmalion
Pygmalion efekt
PYPL
PYPL.US
Pyramida
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Exness
TFIFX
GCI Financial
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít