Pondělí 18. říjen 2021 10:29
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple vyroci
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Bankovní domy

img

Centrální depozitář usnadní lidem dohledání cenných papírů

29.09.2021 Společnost Centrální depozitář cenných papírů (CDCP), která vede evidenci zaknihovaných cenných papírů a vypořádává obchody na pražské burze, spustila novou online službu, pomocí které lidé získají informace především o akciích nabytých v rámci kuponové privatizace.
img

Moneta (Koupit, 12m cíl 109,7 CZK): Zvyšujeme cílovou cenu na 109,7 CZK na akcii a opakujeme naše doporučení Koupit

31.08.2021 Investiční doporučení: Aktualizovali jsme náš model pro společnost MONETA Money Bank. Na jeho základě vydáváme novou cílovou cenu 109,7 CZK a doporučení Koupit. Naše doporučení a cílová cena byly v revizi, k předchozí cílové ceně se jedná o nárůst o 13,1 %. Ve srovnání s vybranými bankami se akcie Monety obchodují s prémií. Moneta je oceněna na P/B 1,6x, P/E 17,3x a P/S 3,7x. Srovnatelné bankovní domy se obchodují na násobcích 0,9x, 11,2x a 1,9x respektive. Vzhledem k vysoké rentabilitě vlastního kapitálu a očekávané vysoké výplatě dividendy je prémie Monety do jisté míry opodstatněná.
img

Pražská burza v létě: objemy obchodů letos vyšší než před rokem

30.08.2021 Obchodování na Pražské burze se během letních měsíců přepnulo již tradičně do prázdninového módu. Zatímco běžný objem obchodů se běžně pohybuje v intervalu 10 až 12 miliard korun měsíčně, v létě bývá propad kolem dvaceti procent.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (16.7.2021)

16.07.2021 Trhy zatím nedokázaly navázat na pozitivní výsledkovou sezonu, kde většina společností reportovala lepší výsledky. Daří se především velkým technologickým gigantům, ale bankovní domy tento týden převážně ztrácejí. Třetí den v řadě klesá ceny ropy a dolar zůstává na cestě k jednomu z nejziskovějších týdnů za poslední měsíc.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (14.7.2021)

14.07.2021 Vývoj na finančních trzích včera nejvýrazněji ovlivnily překvapivé výsledky americké inflace za měsíc červen. Inflace totiž zrychlila na 5,4 %, ačkoliv se očekávala stagnace. To mělo poměrně zásadní vliv na vývoj akciových indexů, jelikož se investoři znovu obávají rychlejšího utahovaní měnové politiky. Své výsledky reportovaly bankovní domy Goldamn Sachs a JP Morgan.
img

Dolar ohrožuje rozlet rozvíjejících se trhů

14.04.2021 Koncem minulého roku řada bankovních domů přicházela s predikcemi na rok 2021. U jednoho z nich panovala víceméně shoda, a to ta, že by měl dolar navázat na špatný rok 2020 dalším oslabením, čehož nejvíce využijí rozvíjející se trhy. Právě americký dolar od začátku roku spíše posiluje a začíná ohrožovat párty, která se začátkem roku skutečně rozjela. Vyšší čísla inflace nepřidávají na optimismu a nás zajímá, jestli je na rozvíjejících se trzích (EM) stále prostor.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.2.2020)

23.02.2021 Začátkem týdne zesílil tlak na technologické akcie, což bylo opět vyústěním rostoucích výnosů z amerických státních dluhopisů. Mezitím zrychlil přesun z růstových do hodnotových titulů. Na devizovém trhu opět rostlo euro a libra. Ropa díky lepšícímu se výhledu pro poptávku zpevňuje nad 62 dolarů.
C:\fakepath\b-18012021-lv.gif

Australan obchodující s bitcoiny žaluje banky za zrušení účtů

18.01.2021 Australan žaluje dvě banky kvůli zrušení účtů a požaduje po nich odškodnění 250.000 australských dolarů (asi 4,2 milionu Kč). Tvrdí, že mu zrušily účty téměř bez varování a znemožnily mu obchodovat s bitcoiny. Účty zavřelo tomuto muži více bank, jedna z nich to zdůvodnila tím, že účet vyšetřuje kvůli podvodu s kryptoměnami. Informoval o tom specializovaný web CoinDesk.
img

Kudy vede cesta k příležitostem desetiletí

18.12.2020 Abychom včas identifikovali trendy a viděli na jejich horizontu příležitosti, musíme se nejprve podívat nazpátek. Hypoteční a následná finanční krize, která propukla ve Spojených státech amerických v září 2008 pádem investiční banky Lehman Brothers, zasáhla celý svět. Téměř v troskách se ocitl bankovní systém nejen v USA, ale o přežití bojovaly také významné bankovní domy v Evropě. Do problémů se dostaly i takové renomované peněžní ústavy jako Deutsche Bank, Erste, Banca Monte Dei Paschi Di Siena, Unicredit, ale například i Royal Bank of Scotland se sídlem na Britských ostrovech.
C:\fakepath\london3.jpg

Centrální banka: Britské banky odolají brexitu i covidu-19

11.12.2020 Největší britské banky jsou dostatečně silné na to, aby zvládly dvojí úder způsobný koronavirovou pandemií a brexitem. Ve zprávě, která hodnotila zdraví bankovních domů, to dnes uvedla britská centrální banka.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Koruně i českým akciím pomůže spíše výhra Bidena

02.11.2020 Ke zpevnění české měny a posílení tuzemských akcií by v nadcházejících amerických prezidentských volbách přispělo spíše vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Důvodem je podle nich Bidenův umírněnější postoj v mezinárodních obchodních vztazích a plánované vyšší zdanění amerických firem.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,7 procenta

09.10.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne po delší době posílily, index PX stoupl o 1,7 procenta na 872,5 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst v minulém týdnu zaznamenaly akcie mediální skupiny CME, naopak největší pokles postihl akcie výrobce cigaret Philip Morris. Předchozí týden akcie klesly o téměř procento.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 2,7 procenta

18.09.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily, index PX klesl o 2,7 procenta na 873, 7 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst v minulém týdnu zaznamenaly akcie Tatry Mountain Resorts , naopak největší pokles postihl akcie Komerční banky. Předchozí týden akcie klesly o půl procenta.
C:\fakepath\apple.jpg

Cena Applu přesáhla hodnotu britského indexu FTSE 100

04.09.2020 Hodnota americké technologické společnosti Apple v polovině tohoto týdne přesáhla hodnotu všech firem zařazených do prestižního britského indexu FTSE 100. Vyšplhala se až na 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč), což v přepočtu na libry bylo zhruba 1,7 bilionu. Hodnota akciového indexu FTSE 100 přitom činila 1,5 bilionu liber. Apple si prvenství udržel i po čtvrtečním propadu cen technologických akcií na amerických trzích.
C:\fakepath\usa3.jpg

V USA začíná výsledková sezona, zřejmě nejhorší od finanční krize

12.07.2020 Ve Spojených státech příští týden začíná výsledková sezona, která zřejmě ukáže nejvýraznější propad zisku za posledních 12 let, respektive od globální finanční krize. Hlavní akciové indexy od letošního minima, kde se kvůli šíření koronaviru ocitly v březnu, většinu ztrát už smazaly a podle analytiků je možné, že investoři i výrazný propad zisku přejdou bez povšimnutí, pokud firmy ve svém výhledu ukážou optimismus ohledně pokračujícího oživení.
img

Silný pátek pouze korigoval čtvrteční ztráty

12.06.2020 Pozitivní obchodní seance v pondělí a pátek ohraničily střed týdne, kdy akcie oslabovaly. Pokles byl nejvíce vidět ve čtvrtek, kdy akcie ztratily téměř 6 %, což je jeden z největších propadů za poslední týdny a měsíce. Hlavním důvodem byl růst počtu nakažených infekcí covid-19, když začalo uvolňování restriktivních opatření, a strach z další vlny pandemie. V pátek předvádí trhy v USA silný start a posilují na začátku pátečního obchodování o téměř 3 %. To nicméně na eliminaci čtvrtečního propadu nebude stačit a hlavní index S&P500 odevzdá za týden asi 4 %. Výjimkou byl technologický indikátor NADAQ, který oslabil pouze ve čtvrtek. Během týdne dosáhl svého historického maxima a pokořil metu 10 tisíc bodů. Za celý týden je ztráta tohoto indexu „pouze“ 1,5 procenta.
img

Růst akciových trhů zarazila tisková konference prezidenta Trumpa

29.05.2020 Pražská burza navázala na pozitivní sentiment z konce předešlého týdne a první tři dny tohoto týdne posilovala. Nicméně pak se obchodování otočilo a ve zbytku týdne PX index oslaboval. Za celý týden si ale polepšil o cca 2 %. Co se týká jednotlivých jmen obchodovaných na BCPP, prim hrály banky. Ty podpořila zpráva o chystaném záchranném fondu Evropské komise na podporu evropské ekonomiky. Banky vzrostly za týden až o téměř 10 %. Ztráty kolem 1 % zaznamenal ČEZ a Avast.
img

Jak je to letos s dividendami?

29.05.2020 Na Pražské burze je hned několik společností, které vyplácejí slušnou dividendu. Jak to ale bude letos, kdy je hospodaření společností, obchodování a výplata ovlivněna pandemií a z ní vyplývající situací?
img

Broker Consulting Index hypotečních úvěrů: Hypoteční trh v době koronavirové

21.04.2020 V březnu se průměrná sazba hypotečního úvěru dále zvyšovala, a to na 2,66 % p. a., od konce loňského roku se jedná o nárůst o 0,15 procentního bodu. Průměrná výše hypotečního úvěru dosáhla v březnu hranice 2 462 418 korun. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů za březen 2020.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,9 procenta

03.04.2020 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne mírně oslabily, index PX klesl o 0,9 procenta na 774,3 bodu. Největší nárůst zaznamenaly akcie výrobce antivirových programů Avast, největší pokles postihl akcie bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie stouply o téměř šest procent.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo počítá s pomocí za 20 bil. Kč, Slovensko s 23 mld. Kč

01.04.2020 Výběr opatření zemí sousedících s ČR na podporu ekonomiky kvůli šíření koronaviru (země řazeny abecedně):
img

ČNB: Možnosti bank odkládat splátky úvěrů jsou dostatečné

23.03.2020 Česká národní banka považuje současné možnosti bank odkládat splátky úvěrů v souvislosti s koronavirovou krizí za dostatečné. ČNB tím dnes reagovala na výzvu Asociací exportérů a Asociací textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), aby rozvolnila pravidla při odkladu splátek úvěrů, na která údajně narážejí komerční banky.
img

Pražská burza pokračuje v růstu, pomohly jí Avast a banky

05.02.2020 Pražská burza potřetí v řadě posílila. Index PX si dnes připsal 1,21 procenta na 1103,37 bodu. Vzhůru ho táhly především Avast, Komerční banka a Moneta. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Akciové trhy bez větších změn

07.11.2019 Obchodování v zámoří by se dalo charakterizovat jako růst, pokles a beze změny. Takový výsledek si mezi sebe rozdělily hlavní indexy. Široký index S&P 500 (0,07 %, 3 076,78 b.) přidal přes dva body a je jen lehce pod svým pondělním maximem. Akcie se zhruba v polovině seance propadly po informaci, že podpis částečné obchodní dohody mezi USA a Čínou, by se mohl odložit z listopadu na prosinec. Nicméně do konce obchodování dokázaly tento pokles zcela eliminovat.
img

Akcie končí týden růstem

01.11.2019 Obchodníci si z dnešních makroekonomických ukazatelů vybrali to lepší. Tvorba nových pracovních míst výrazně překonala průměrná očekávání, což naznačuje, že spotřeba domácností v USA zůstane nadále silná. Naproti tomu ISM z výrobního sektoru, který ukazuje na útlum tamní aktivity, akciové trhy ignorovaly. Výsledkem je tak tažení amerického indexu S&P 500 za novým rekordem. Ten v úvodních dvou hodinách přidává tři čtvrtě procenta.
img

Akcie na pražské burze v týdnu posílily o jedno procento

04.07.2019 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily a index PX stoupl o jedno procento na 1052,1 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se nejlépe vedlo akciím výrobce antivirových programů Avast. Naopak nejvíce oslabily akcie Tatry Mountain Resorts. Předcházející týden české akcie oslabily o více než procento.
C:\fakepath\2702-zlato-nakup.jpg

Tlaky na další růst cen zlata budou pokračovat

21.06.2019 Citelné tlaky na další růst ceny zlata, která dnes poprvé za téměř šest let překonala hranici 1400 dolarů za troyskou unci, budou pokračovat i v následujících měsících. Shodli se na tom analytici. Růstu ceny zlata nahrává podle nich vedle signalizovaného poklesu sazeb v USA růst geopolitických rizik či krok Banky pro mezinárodní vypořádání (BIS), která povýšila status zlata v rezervách bank na aktivum s nulovým rizikem.
img

Na pražském parketu se především pilo a kouřilo

27.05.2019 Obchodní aktivita je kvůli svátkům ve Velké Británii a Spojených státech omezená. Evropský index Stoxx 600 roste o 0,2 %, když se daří především prodejcům spotřebního zboží. V rámci nich se 1,6% růstem blýskly automobilky, když akcie Renaultu vyskočily o více jak 13 % v reakci na oznámenou fúzi s italsko-americkým výrobcem Fiat Chrysler Automobiles. Na druhé straně spektra nejztrátovějším odvětvím byly bankovní domy (-0,4 %), a to kvůli akciím Société Générale, které se dnes obchodovaly poprvé bez nároku na dividendu a které tak přišly o 8 %.
img

Dnes začíná výsledková sezóna v USA, radostná podívaná to nejspíše nebude

12.04.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování převážně ve ztrátách. Index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 uzavřel na úrovni středeční zavírací ceny a technologický Nasdaq ztratil 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře dařilo zdravotnickým společnostem (-1,2 %), které s velkým odstupem následovali realitní developeři (-0,1 %). Na opačné straně se nacházely především průmyslové podniky se ziskem 0,9 %.
img

IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?

23.03.2019 UPDATE: Uber se dohodl, že jejich akcie budou obchodovány v USD na největší světové burze -NYSE. Podle předběžných odhadů gigant zveřejní svoji nabídku během dubna a ocenění by se mohlo vyšplhat až k částce 120 miliard USD. Spekuluje se, že by mohlo jít o jedno z pěti největších IPO v historii a pravděpodobně největší v letošním roce. Aby společnost dosáhla ohodnocení kýžených 120 miliard USD, je nucena emitovat pouze 16 % svých akcií. Výběr burzy NYSE byl také iniciován faktem, že konkurenční společnost Lyft se chystá na své IPO začátkem dubna na burze NASDAQ.
C:\\fakepath\\TOP5-18032019-LV-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech. Trhy čekaly na další vývoj obchodního vztahu mezi Spojenými státy a Čínou a také na březnové zasedání americké centrální banky (Fed), které se uskuteční v tomto týdnu.
img

Jak vidí brexit finanční trhy a investoři: celkem pozitivně, největší šanci teď dávají měkkému brexitu a druhému referendu

18.03.2019 Evropské akcie v pátek zakončily obchodování na nejvyšší cenové úrovni za uplynulých pět měsíců. Kromě naděje na zmírnění či smír v obchodní válce USA a Číny byl důvodem růstu evropských akcií také vývoj na britských ostrovech.
img

Dvě největší německé banky chystají sloučení, odbory i akcionáři se děsí

18.03.2019 Dvě největší německé banky chystají sloučení. Desetitisícům jejich stávajících zaměstnanců proto hrozí vyhazov. Možnému sloučení Deutsche Bank a Commerzbank, ústavů založených shodou okolností ve stejném roce 1870, nebude německá vláda bránit. Sama je k takovému kroku pobízí, protože v době další ekonomické krize už nechce, aby se německé firmy a podniky musely spoléhat na zahraniční bankovní domy.
img

Obchodní jednání se nejspíš trochu zadrhávají

06.03.2019 Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ztrátově. Index Dow Jones odepisuje 0,1 %, S&P 500 a technologický Nasdaq shodně klesají o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede energetickým společnostem (-1,2 %) a sektoru zdravotní péče (-1 %). Na opačné straně se nachází především zpracovatelé komodit se ziskem 0,6 %. Za ne příliš veselým zahájením obchodování můžeme vidět dnešní vyjádření čínského ministra pro obchod. Ten okomentoval probíhající obchodní jednání obou zemí jako obtížné z důvodu značných rozdílů mezi oběma zeměmi.
img

Párové obchodování akcií

21.02.2019 Obchodování na světových burzách patří mezi jedno z nejvýnosnějších a nejvíce „sexy“ podnikání, na které člověk může narazit. Nejsou potřeba žádní zaměstnanci, kanceláře ani zákazníci. Na podnikatelské poměry stačí k rozjezdu relativně malý kapitál, který lze za krátkou dobu proměnit ve skutečné bohatství. Kdo by nechtěl vydělávat miliony?
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Pražská výsledková sezóna pokračuje s Komerční bankou

07.02.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování v mírných ztrátách. Průmyslový index Dow Jones oslabil o 0,1 %, S&P 500 ztratil o 0,2 % a technologický Nasdaq klesl o 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejvíce ztrácely telekomunikační firmy (-1,5 %). Druhou a třetí příčku, se shodnou ztrátou 0,8 %, obsadily energetické společnosti a realitní developeři. Nejziskovějším sektorem se stala zdravotní péče (+0,4 %).
C:\fakepath\fx-broker.png

Forex: Měnové páry v roce 2019 podle bank a brokerů

21.01.2019 Je před námi nový rok, a tak je již tradičně na čase podívat se, kam se vydají hlavní měnové páry podle předních bank a forexových brokerů. Vše důležité jsme pro vás uspořádali do přehledné tabulky, není tak nutné studovat a pročítat velké množství analýz.
img

Jak se vloni vedlo společnostem na pražské burze?

07.01.2019 Na pražské burze v loňském roce skončily v kladných číslech pouze akcie společností Avast a ČEZ. Pražská burza také zastavila propad trvající dekádu. Pomohl jí k tomu růst sazeb, stejně jako možné spojení Air Bank se společností Home Credit.
img

Forex obchodování: Průvodce pro začátečníky & 5 důležitých rad

30.12.2018 Forex obchodování je jedním z nejvíce vzrušujících a rychle se rozvíjejících trhů, který získává na popularitě především v posledních letech a to díky rapidnímu rozvoji informačních technologií.
img

IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?

10.12.2018 UPDATE: Společnost UBER podala oficiální žádost o IPO první týden v prosinci 2018. Podle odhadů by mohla valuace firmy po vstupu na burzu dosáhnout až 120 miliard dolarů. Pro své IPO Uber zatím nevybral konkrétního upisovatele, klíčovou roli při vyplňování dokumentů hrála banka Morgan Stanley. Žádost o vstup na burzu u Americké komise pro cenné papíry podala začátkem prosince i konkureční společnost Lyft.
C:\fakepath\brexit.jpg

Brexit bez dohody by prý měl horší dopad než finanční krize

28.11.2018 Brexit bez dohody by měl horší následky než finanční krize před deseti lety, varovala dnes britská centrální banka. Pokud by Británie v březnu příštího roku opustila Evropskou unii bez jasných pravidel a bez přechodného období, ostrovní ekonomika by se za rok zmenšila o osm procent. Ceny domů by se propadly téměř o třetinu a libra o čtvrtinu, varovala banka ve své půlroční zprávě o finanční stabilitě, do níž scénáře brexitu zahrnula na žádost vlády.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 8.11.2018

08.11.2018 Povolební atmosféra ve Spojených státech vyhnala akciové trhy vzhůru. Průmyslový Dow Jones index a S&P 500 si shodně polepšily o 2,1 %. Technologický Nasdaq si připsal dokonce 2,6 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se dařilo všem sektorům. Nejziskovějšími odvětvími se stali výrobci luxusního zboží (+3,2 %) a farmaceutické firmy (+2,9 %). Nejmenší zisky si připsali výrobci nezbytného zboží, a to 0,6 %.
img

Akciové trhy otáčejí kormidlo k severu

16.10.2018 Americkým akciím se vstup do úterní seance povedl. Index S&P 500 na počátku obchodování přidává 0,7 %, když v zeleném se nacházejí všechny faktory v čele s farmaceutickými společnostmi (+1,4 %). Sekundují jim informační technologie s růstem okolo 1,3 %. Investory potěšily zveřejněné výsledky hospodaření několika firem jako Goldman Sachs, Morgan Stanley, Johnson & Johnson nebo UnitedHealth Group, což je přimělo k využití levných cen akcií k jejich opětovnému nákupu.
img

IPO Uber – Proč se o akcie Uber zajímá i Warren Buffett?

07.09.2018 Generální ředitel společnosti Uber Dara Khosrowshahi potvrdil, že IPO Uber se uskuteční v roce 2019. Firma je podle něj v dobré kondici z hlediska profilu, ziskovosti i marží.
img

IPO Uber?

04.09.2018  Generální ředitel společnosti Uber Dara Khosrowshahi potvrdil, že společnost plánuje IPO v roce 2019. Firma j...
img

Forex: Průvodce pro začátečníky & 5 důležitých rad

19.08.2018 Forex obchodování je jedním z nejvíce vzrušujících a rychle se rozvíjejících trhů, který získává na popularitě především v posledních letech a to díky rapidnímu rozvoji informačních technologií.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 20.6.2018

20.06.2018 Americké trhy v úterý reagovaly stejně jako zbytek světa na zvýšené napětí v obchodních vztazích mezi USA a Čínou a především na nové hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa vůči Číně, kde se jedná o nových clech na dovážené zboží ve výši až 200 mld. USD. Index Dow Jones klesl o 1,2 %, S&P 500 oslabil o 0,4 % a technologický Nasdaq ztratil 0,3 %. Nejhůře se při včerejším obchodování vedlo průmyslovým podnikům (-2,1 %) a zpracovatelům komodit (-1,8 %). Naopak telekomunikační firmy (+1,4 %) a sektor utilit (+1,1 %) si připsaly zajímavé zisky.
img

Pražská burza za uplynulý týden rostla o 0,5 procenta

13.04.2018 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu posílily. Index PX během týdne stoupl o 0,5 procenta na 1134,3 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce rostoucí akcií týdne byla CME, nejvíce si pohoršila VIG. O růst v závěru týdne se pak zasloužil nejvíce ČEZ s Komerční bankou a Monetou. Erste naopak táhla index dolů a nedařilo se ani většině zbývajících titulů. Předchozí týden akcie posílily o 0,4 procenta.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Fortuna končí na pražském i varšavském parketu

19.02.2018 Americký index S&P 500 se udržel během páteční seance v zisku a nakonec si připsal čtyři setiny procenta. Uplynulý týden se akciovému trhu v zámoří vydařil, když celkově přidal 4,3 %, což znamenalo nejvyšší týdenní zisk od roku 2013. Investoři tak využili silnou korekci v předchozím týdnu k opětovnému otevírání nových dlouhých pozic. Podporou je akciím probíhající výsledková sezóna či i přes klopýtnutí v minulém týdnu v podobě slabších maloobchodních tržeb a průmyslové výroby makroekonomický obrázek. Dnes jsou trhy ve Spojených státech kvůli svátku zavřeny.
img

Bitcoin - bublina

30.01.2018 Poslední dobou se na novinových titulcích velice často začalo objevovat slovo Bitcoin. Zájemci o burzu vědí, že Bitcoin tu je déle než několik posledních měsíců. Jedná se o bublinu?
img

Ripple

13.11.2017 Ripple je podobně jako BitCoin internetová peněžní měna fungující od roku 2012. Přesto, že je tato...
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké banky na úvod výsledkové sezóny nenadchly

13.10.2017 Americký index S&P 500 se včera nepatrně vzdálil od svého historického maxima, když odepsal dvě desetiny procenta. Svoji roli sehrálo několik faktorů. Reportující banky JPMorgan a Citigroup přes vyšší než očekávaný zisk nepřesvědčily investory především svými divizemi tradingu s dluhopisy. Trhy zároveň začínají být mírně skeptické ohledně daňové reformy ve Spojených státech a do třetice k poklesu přispěly i energetické tituly po zveřejněném reportu o zásobách ropy. O největší propad se postaraly telekomunikační společnosti, které přišly o 3,5 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Po akciích textilky Pegas pokukuje společnost R2G Rohan Czech

18.07.2017 Za mírné obchodní aktivity americký index S&P 500 včera zakončil jedinou setinu pod svým rekordem. Pohyby jednotlivých sektorů nebyly významné, když zisky a ztráty se pohybovaly do 0,4 %. Růst akcií utilit a prodejců zbytného zboží kompenzoval pokles farmaceutických a energetických firem.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Americké makro by mělo podpořit akcie v dalším růstu

14.07.2017 Americké akcie si během čtvrteční seance polepšily o 0,2 %. Hlavním tahounem byly finanční tituly, které přidaly 0,6 %. Zda jejich růst bude dnes pokračovat, naznačí výsledky reportujících společností Wells Fargo, Citigroup nebo JPMorgan. Z ostatních sektorů se dařilo energetickým akciím (+0,4 %), když je podpořil 1,2% růst cen ropy. Naopak nejztrátovějším odvětvím se staly telekomunikace, které odevzdaly 0,6 %. Obchodní aktivita byla slabší, když zobchodovaný objem byl o 12 % nižší oproti průměru za posledních 30 dní.
TOP5-10072017-LV-23.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.07.2017 1) Většina předních evropských akciových indexů vstupuje do nového týdne v zelených číslech, když se pohybují několik desetin nad úrovní pátečního závěru a navazují tak na obdobný vývoj na Wall Street.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Tento týden zahajuje americká výsledková sezóna

10.07.2017 Dnešek již nejzajímavější makroekonomický údaj přinesl, a to v podobě německého zahračničního obchodu za květen, který překvapil vyšším přebytkem díky rychlejšímu růstu exportu. V tomto týdnu bude z pohledu makročísel nejpodstatnější až jeho závěr, kdy bude zveřejněna americká spotřebitelská inflace, maloobchodní tržby nebo spotřebitelská důvěra. Eurozóna přinese pouze průmyslovou výrobu.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Technologie opět zahýbaly trhy, tentokrát směrem dolů

30.06.2017 Akcie ve Spojených státech v průběhu včerejší seance odepsaly 0,9 %. Největší brzdou byly informační technologie s hlubokou ztrátou 1,8 %. O více jak jedno procento přišly ale další tři sektory – maloobchodní řetězce, těžaři komodit a realitní developeři. Naproti tomu duo finančních a energetických titulů zakončilo se vztyčenou hlavou. Akcie finančních domů (+0,7 %) podpořily rostoucí výnosy dluhopisů a zejména výsledky zátěžových testů, kterými prošly všechny sledované bankovní domy a které tak slibují větší dividendové žně pro akcionáře. Firmy energetického sektoru (+0,1 %) reagovaly na dále rostoucí ceny černého zlata.
img

Jak se zbavit střetu zájmů se svým brokerem?

24.02.2017 Více než 95 % intradenních traderů prodělává. Být jejich protistranou musí být extrémně vydělečný byznys. Traderská logika vám zajisté napoví, že protistrana vašich obchodů nechce prodělávat. Jak nastavit vztah mezi vámi a vašim brokerem, aby se odstranil tento střet zájmů?
ilustracni.png

7 kroků ke stabilně ziskovému tradingu + Infografika

06.02.2017 Určitě jste to zažili – lákavé nabídky na snadné a rychlé zisky, nulové poplatky, dokonce i garance a finanční bonusy po vkladu! Takhle často funguje továrna na forexové tradery. Avšak realita je taková, že tichá většina na trzích prodělává. Nulové poplatky, garance ani bonusy nepomáhají. Zarážející je, že mnohdy není na vině špatná strategie ani psychologie tradera.
img

Že by konečně světlo na konci (GBP) tunelu?

12.10.2016 Vrátím se ještě na chvíli k libře. Jak už jsem zmiňoval v dnešní minutě s XTB, britské měně ráno pomohl především komentář Theresy May, která zdá se začíná polevovat ve svých vyjádřeních na adresu blížících se vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Zatímco v minulém týdnu Theresa May mluvila o tom, že vyjednávání budou v režii vlády a ne parlamentu, že si Británie vezme zpět kontrolu nad svým osudem a že pouze formální suverenita není žádnou suverenitou, včera v noci ve svých ostrých postojích začala viditelně polevovat a vypadá to, že minimálně vyjednávací strategii bude konzultovat s parlamentem. Důvody k této změně kurzu jsou pravděpodobně ekonomické i politické. Ty ekonomické souvisejí právě s librou a snahou o její stabilizaci. Politické pak pravděpodobně mají co do činění s rodící se opozicí v řadách konzervativních poslanců, kteří se v některých případech začínají přidávat k požadavkům poslanců Labour Party, aby byla vyjednávací strategie s parlamentem konzultována. Theresa May má proto dva pádné důvody být ve svých dalších vyjádřeních mnohem více opatrná.
img

Americký dolar posiluje po výsledcích indexu PMI ze sektoru výroby, a analýza GBP/USD

04.10.2016 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států se v září vrátila do fáze růstu, přičemž se zotavila poněkud svižněji, než se čekalo. Index průmyslové aktivity, který sestavuje Institut řízení zásob (ISM) podle průzkumu mezi nákupními manažery, v září stoupl na 51,5 bodu ze 49,4 bodu, kam spadl v srpnu. Ekonomové oslovení Reuters v průměru očekávali zlepšení ukazatele jen na 50,3 bodu.
img

USDJPY po odražení od supportu pokračuje v růstu. Evropským akciím pomáhá hlavně energetický sektor

29.09.2016 Po včerejší úspěšné seanci dnes akciové indexy v Evropě pokračují v pozvolném růstu. To vše navzdory dalším zprávám z finančního sektoru, které jen dokládají v jakých problémech se některé bankovní domy nacházejí. Po spekulacích okolo Deutsche Bank, která možná bude potřebovat navýšit kapitál, dnes trhy překvapila německá Commerzbank, která se chystá propustit více než 9 tis zaměstnanců, tedy přibližně každého pátého. Akciové indexy si však pozice drží za což vděčí mj. i energetickému sektoru, kterému vydatně pomohl včerejší růst cen ropy. Například v Británii rostou firmy v ropném průmyslu o přibližně 5 % a britský index FTSE100 od rána přidává další procento.
img

Bitcoiny se valí Evropou

31.08.2016 Česká republika je bezesporu bitcoinovou velmocí a patří mezi top poskytovatele služeb v oblasti obchodování s virtuální měnou. Na konec léta přibylo opět několik novinek, které mění a zpřístupňují obchodování s Bitcoiny.
img

Akcie na pražské burze v týdnu klesly o 3,6 procenta na 850 bodů

05.08.2016 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu oslabily, když od minulého pátku index PX klesl o 3,6 procenta na 849,8 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie Komerční banky, nejlépe se naopak dařilo opět cenným papírům mediální společnosti CME, vyplývá z výsledků pražské burzy. Předchozí týden akcie klesly o více než procento.
britanie 08012014.png

Moody's zhoršila výhled bankovnictví Británie

29.06.2016 Ratingová agentura Moody's Investors Service včera snížila výhled britského bankovního systému ze stabilního na negativní...
ecb 14122014-2.png

Zájem o nové levné úvěry ECB byl vlažný

24.06.2016 Evropská centrální banka (ECB) poskytla bankám první část nového programu levných dlouhodobých půjček...
img

Pražská burza se propadla na nejnižší úroveň za sedm let

10.06.2016 Pražská burza se dnes propadla na nejnižší úroveň za sedm let. Index PX klesl o 3,20 procenta na 840,05 bodu. Z hlavních emisí spadly na rekordní minima za několik let akcie pojišťovací skupiny VIG či Komerční banky, na více než ročním minimu skončila také bankovní skupina Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.
img

Polská vláda ničí banky

29.01.2016  Nová polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) zavádí od 1. února po vzoru Maďarska bankovní daň zaměřenou na velké zahraniční finanční instituce. Daň se vztahuje na banky s aktivy o hodnotě nad 4 miliardy zlotých (25 mld. Kč) s cílem ochránit menší bankovní domy. Aby co nejméně postihla domácí banky, jsou ze zdaňovaných aktiv vyloučeny polské státní dluhopisy.
euro 08012013-2.png

Zpozdí se záchranný fond eurozóny?

27.11.2015 Nový záchranný fond pro problémové banky eurozóny by mohl být akceschopný o měsíc později a nikoli...
recko krize.jpg

Dvě řecké banky potřebují 5,7 mld. eur

24.11.2015 Řecké bankovní domy Piraeus a National, které patří ke čtyřem největším soukromým bankám v Řecku...
irsko 08012014.png

Irské banky prý mají mnoho špatných úvěrů

18.11.2015 Úroveň nevyřešených špatných úvěrů v irských bankách je nadále příliš vysoká a samotné oživování...
img

Makro: Čisté dlouhodobé kapitálové toky USA v srpnu dosahovaly $20,4 mld.

19.10.2015 Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů Spojených Států dosáhl v srpnu 20,4 miliard dolarů, ve srovnání s&...
img

Makro: Čisté dlouhodobé kapitálové toky dosahovaly $103,1 mld. v USA

18.08.2015 V červnu dosáhl příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů Spojených Států 103,1 miliard dolarů (oč. $20 mld....
img

Pokles maloobchodních tržeb USA, dnes jednání řeckého parlamentu, analýza GBP/USD, EUR/GBP, AUD/NZD

15.07.2015 Spojené státy americké včera odpoledne zveřejnily informace o maloobchodních tržbách, které nečekaně v červnu meziměsíčně klesly...
ecb budova.jpg

Poptávka po úvěrech v eurozóně stoupla

14.07.2015 Zájem o hypoteční, spotřebitelské a firemní úvěry v eurozóně ve druhém čtvrtletí vzrostl. Poptávku pomohly zvýšit...
ecb dluhopis.jpg

ECB nebude měnit nákupy dluhopisů

02.07.2015 Vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB) na svém červnovém zasedání neviděli důvod k...
img

Technická analýza - Řecko vs. ECB - 0:1. Zavřené banky, omezené výběry z bankomatů a referendum

29.06.2015 EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje hluboko pod hladinou denního pivotu na 1,1172 EURUSD. Oscilátor relativní síly RS...
recko-17062015.jpg

Ministři eurozóny nevyřešili řeckou krizi

25.06.2015 Ministři financí eurozóny ani na své včerejší večerní schůzce nevyřešili řeckou finanční krizi a v rokování...
monitor a trader.jpg

Pět velkých bank zaplatí rekordní pokutu

20.05.2015 Pětice velkých mezinárodních bank zaplatí americkým a britským úřadům pokutu v celkové výši zhruba 5,7...
img

Makro: Příliv kapitálu do USA v březnu zaostal za očekáváním

18.05.2015 Příliv kapitálu do dlouhodobých cenných papírů Spojených Států dosáhl v březnu 17,6 miliard dolarů, ve srovnání s...
ecb budova.jpg

ECB zvýšila strop financování řeckých bank

25.03.2015 Evropská centrální banka (ECB) opět mírně zvýšila částku, kterou může v rámci programu nouzového...
recko vlajky eu.jpg

ECB mírně zvýšila strop financování Řecka

12.03.2015 Evropská centrální banka (ECB) se dohodla na dalším mírném zvýšení částky, kterou může v rámci...
ecn bundesbank.jpg

Weidmann: Řecko přišlo o hodně důvěry

12.03.2015 Řecko pozbylo velkou část důvěry a státy eurozóny se musí rozhodnout, zda budou ve vztahu k Aténám...
img

USD/CHF je znovu na paritě

11.03.2015 Švýcarští hodináři si zoufat nemusejí, a to ani po uvolnění kurzu franku vůči euru Švýcarskou národní bankou (SNB), které způsobilo významné posílení jejich domácí měny.
euro recko.jpg

ECB rozšířila program ELA pro řecké banky

13.02.2015 Evropská centrální banka (ECB) zvýšila celkovou částku, kterou je v rámci programu nouzového financování ELA možné poskytnout řeckým bankám. Mechanismus byl rozšířen o zhruba pět miliard eur na 65 miliard eur, sdělily včera vládní zdroje agentuře Reuters a samotná řecká centrální banka.
img

Jan Kovalovský: Investorům se trpělivé sbírání zkušeností z investování vyplatí

05.02.2015 Forexový trh prošel nedávno hodně rušnými chvílemi. O tom, jak se při podobných situacích chovat a jak se mohou investoři bránit vážnějším újmám, si Patria Online povídala s Janem Kovalovským, vedoucím Patria Forex.
recko 14122014.png

Řecko: Banky jsou po kroku ECB chráněny

05.02.2015 Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) připravit řecké bankovní domy o jeden ze zdrojů jejich...
eurusd 22122014-tydenik.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (22.12.2014)

22.12.2014 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu pokračoval v poklesu a na konci týdne dokonce prolomil minimum 1,2247...
bank-of-england.jpg

Výsledky zátěžových testů Bank of England

16.12.2014 Prvními zátěžovými testy britské centrální banky prošly všechny velké britské bankovní domy s výjimkou...
euro foto ecb.jpg

ECB nabídla bankám další levné úvěry

11.12.2014 Evropská centrální banka (ECB) dnes poskytla komerčním bankám další část levných čtyřletých půjček...
euro lupa.png

Jak dopadla prověrka evropských bank?

24.10.2014 Veřejnost se v neděli dozví, jak dopadla dosud nejdůkladnější kontrola zdraví předních evropských bank...
britanie 08012014-2.png

Skotská samostatnost prý sníží HDP o 5 %

12.09.2014 Společnosti a investoři začali přesouvat aktiva ze Skotska, když analytici bankovního domu UBS uvedli, že pokud se Skotové v referendu příští týden rozhodnou pro nezávislost na Británii, může se skotská ekonomika najednou zmenšit až o pět procent. Podle jiné dnešní zprávy, ze které citovala agentura Reuters, kapitál z Británie odtékal již v srpnu.
img

Ozvěny trhu - Dobrá výsledková sezóna v USA a Evropě

28.08.2014 Letní výsledková sezóna na obou březích Atlantiku je téměř u konce. Svoje výsledky již reportovalo přes 90 % společností. Celkově lze hospodaření...
img

Co přineslo červencové zasedání ECB? Co z toho plyne pro euro?

04.07.2014 Evropská centrální banka (ECB) ponechala na svém včerejším zasedání monetární politiku beze změny. Prezident Mario Draghi...
britanie 08012014.png

Šéf BoE vyzval k ozdravení ekonomiky

28.05.2014 Šéfové velkých finančních domů by měli méně myslet na vlastní profit a více se zajímat o zdraví celé ekonomiky...
eurusdh1 02052014.png

Být short na EUR/USD se prodražuje

02.05.2014 Eurové úrokové sazby na mezibankovním trhu v posledních dnech rostou, a to i přesto, že se od Evropské centrální...
euro.jpg

Fond na záchranu bank byl dnes schválen

15.04.2014 Europoslanci dnes schválili trojici opatření, která patří k hlavním bodům připravované bankovní unie. Odsouhlasili...
usduah 15042014.png

Ukrajina nečekaně zvýšila úrokové sazby

15.04.2014 Ukrajinská centrální banka nečekaně zvýšila své úrokové sazby. Hlavní úroková sazba vzroste na 9,5 procenta...
eurozona vlajky.jpg

Ministry financí čeká zásadní jednání o SRM

10.03.2014 Definitivní podobu finančního nástroje sloužícího k záchraně krachujících bank eurozóny se dnes a v úterý snaží...
ecb velke.jpg

Změna pravomocí v bankovním sektoru EU

19.12.2013 Přenos části dohledových a rozhodovacích pravomocí v bankovním sektoru unijních zemí na centrální...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Exotické měny | Manipulace na forexu | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Market Profile | Moody's | Fitch | SSI | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | SYRIZA | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | EUR/NZD | USD/CZK | EUR/CZK | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | Forex strategie | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bonita | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Dividendový výnos | ECB | ECN | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | Index FTSE 100 | Fed | Finanční páka | Finanční trhy | Foreign Exchange | Futures | Fúze | IPO | Index PX | Indikátor | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LIBOR | LTRO | Larry Williams | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | MACD | MMF | Makléř | Market Maker | Risk | Marže | Mezibankovní | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Order | Oscilátor | P/E | Pip | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Provize | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Směnný kurz | Spot | Spotový trh | Spread | Sterling | Stop-Loss | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | Základní měna | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Top Forex | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | Forex broker | Bohatství | Euronext | Credit Suisse | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Makrokalendář | Analytický tým | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investovat | Nasdaq Composite | Markets.com | Makro | Swissquote | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Trim Broker | NinjaTrader | Forexový trader | Dukascopy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Raiffeisenbank | Párové obchodování | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Nabídková cena | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Burzovní obchodování | Zlatý důl | Likvidita trhu | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie Philip Morris | Akcie TMR | Akcie VIG | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | BH Securities | Bonus bez nutnosti vkladu | Bossa.cz | Brent | Britská libra bankovky | Britská libra kurz | Britská libra nákup | Broker Consulting | Brokers | Brokers Consulting | Brokeři | Burza cenných papírů online | Burza Frankfurt | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | CZK | Časové pásmo | Černá labuť | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dánská koruna | Dolar | Dolary | Dow Jones index | ECN broker | Ekonomický kalendář | Eura | EURCHF | EURIBOR | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční rizika | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex demo | Forex demo účet | Forex kalendář | Forex obchodování | Forex online | Forex tipy | Forex zdarma | Forex zprávy | Forexové obchodování | Forexu | Fortuna | Frank | Futures forex | FXCM | FXstreet.cz | Graf | HighSky | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | iForex | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční služby | Investing | Investování do akcií | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak na forex | Jak vydělat | Jak vydělat na burze | Jak zbohatnout | Janis Varufakis | Jedno euro | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Koupit akcie | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Libra kurz | Maďarská měna | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Odkup akcií | OTC trh | Patria Finance | Tatry Mountain Resorts | Patria Online | Pepperstone | Pip kalkulačka | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Řízení rizika | Sázky | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | Trade Brokers | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | WTI | X-Trade | Země EU | Země eurozóny | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | Tradeři | CNBC | Backtestování | ZEW | ING | Buffett | Komise pro cenné papíry | Blokové obchody | Blue sky laws | Bollinger Band Width | Bonita klienta | Book To Bill Ratio | Bookbuilding | Bookbuilding (IPO) | Budoucí výnosy nejsou jisté | Bull, Bullish | Buy | Buy On Weakness | Buy&Sell transakce | Centrální depozitář | Cílová cena | Čistá úroková marže | Defenzivní tituly | Depozitář | EBITDA | EBITDA marže | Elon Musk | Emisní ážio | Fond pojištění vkladů | Indie | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Obchodní den | OIBDA | P/S | Protistrana | PX index | ROCE | Sell | Tvůrce trhu (market maker) | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Poskytovatel likvidity | Burzovní komora | Burzovní výbory | Buy & sell transakce | Investiční instrument | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | eBook | Jan Kovalovský | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Mezibankovní sazby | Mezinárodní banky | Mini lot | Trendový indikátor | Majors | Trader Workstation | Volby | Rozhovor | Úspěšný trader | Futures trhy | Poradenská společnost | Broker forex | Broker forex trading | Brokers forex | Burza CZ | Burza dnes | Burza zlata | Burze | Penny stocks | Buy stock | Buy stock online | Buy stocks | Buy stocks online | Buying penny stocks | Buying stock | Buying stocks | Day traders | Forex trh | Investment | Německá burza | Traders | Moody's Investors Service | Unicredit | Danske Bank | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Intesa Sanpaolo | PrimStock | Bernstein | Natixis | Wells Fargo | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | Home Credit | ANZ | Sentix | Guvernér centrální banky | Berenberg | Nordea | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | USD/UAH | Standard Chartered | BBC | Statistická arbitráž | Reporty | Ekonomická expanze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Pokles cen akcií | Růst cen akcií | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Mark Carney | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Limitní příkazy | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Zadlužené Řecko | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Golden Gate CZ | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Prezident ECB | Americké firmy | Pozornost investorů | Bookmakeři | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Akcie ve Spojených státech | Západoevropské akcie | Ekonomické dopady | Forwardy | Japonský index Nikkei | Forexoví tradeři | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Velké banky | Finanční centra | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Forexoví obchodníci | Pád libry | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Standard & Poor's (S&P) | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Režim forexových intervencí | Index Nikkei | Sázkové kanceláře | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Marže společností | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Finanční tituly | Analytik Komerční banky | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Pegas Nonwovens | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Tradiční měny | Obchody na pražské burze | Obchodování na forexovém trhu | CySEC | Zajištění | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Poskytovatelé likvidity | Neutrální výhled | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Rychlé zisky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Analytik J&T Banky | Predikce | Summit G20 | General Electric | Záchranný fond | Single Resolution Fund (SRF) | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Theresa May | EasyCoin | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Hřivna | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Softbank | Akcie bankovní skupiny Erste | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | ČTK | Ziskové obchodování | Obchodování forexu | Konsenzus | Přístup k financím | Zasedání americké centrální banky | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | Kontraindikátor SSI | Index spekulativního sentimentu | eTrader | Bitfinex | Business Insider | Globtrex | Purple Trading | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Directa | Bernstein Bank | Akcie Kofoly | Skupina PPF | Bankovní index | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Skotská ekonomika | Forex účet | Chicago Mercantile Exchange | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | Kurzotvorná informace | Globtrex.com | Bitcoin Cash | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Bitcoinové burzy | Palladium | Měnové a kapitálové trhy | XRP/USD | Průmyslový index Dow Jones | Obchodování s Bitcoiny | xPartners | XRP | Fincentrum | Kosdaq | Štěpán Hájek | RoboMarkets | Nejlepší tradeři | Úspěšný trading | Investování s LYNX | Akcie Avastu | Obchodování Futures | Saxo | LYNX webinář | Jamie Dimon | Bitcoiny | Kartel OPEC | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Zobchodovaný objem | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Obchodovat forex | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Turecké liry | Pokles ceny | Ekonomické krize | Graf indexu | LYNX Pro | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Czech Fund | Profesionální obchodník | Úrokový výnos | Trhy v USA | Výsledky O2 | Tvrdý brexit | Analýza Bank of England | Goldenburg Group Ltd | Výnosy z amerických dluhopisů | Starteepo | Jiné měny | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Evropský stabilizační mechanismus | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Úvěrové portfolio | Majetek | Výsledková sezóna v USA | Obchodní jednání | Automatizace obchodování | Zhodnocení vloženého kapitálu | Německé banky | IPO Uber | Aktivní trader | Analytik Czech Fund | Zájem investorů | Graf indexu S&P 500 | Slabší dolar | Začít obchodovat | Růst cen zlata | Wealth Management | STAR | Digitální daň | Spready a poplatky | Výkonný ředitel | Vliv na obchodování | Nejlidnatější země světa | Broker Consulting Index | Kótování | KB | Obchodování přímo z grafu | Dění na trzích | PPF | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Tuzemské banky | Naše akcie | Edge | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | Huawei | Digitalizace | Automobilky | Obchodní model | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Politická situace | Objem | Obchod | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Obchodní nástroje | Textilka PFNonwovens | PFNonwovens | Reálné ekonomiky | Studie | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | Největší pokles | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Vyhlídky | Rozdělení zisku | 5G | Bankovní tituly | Konkurenti | Statistika | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | General Motors | Seriózní trading | Váš trading | Rozvoj | Prodeje akcií | Nejistoty | Goldenburg | Philip Morris ČR | Nálada | Prohlášení | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Ztráta | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | Miliardy korun | Eurobank | Americký index | Řecké banky | Ziskovost | Růst akciových trhů | Hospodaření | Klesající trend | Američané | Netflix | Dividendová politika | O2 | Doporučení Koupit | Experti | Poradenství | Analytička | Solidní výsledky | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Prezident | Výsledkové sezóny | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Šíření nového koronaviru | Světová zdravotnická organizace | WHO | FIXINDEX | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Cena akcií Applu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | Dodávky na trh | Americké ekonomiky | Růst sazeb | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Nejvýraznější ztráty | Největší ztráty | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Exekuce obchodu | Výkyvy | Rozpočtový balíček | Pomoc ekonomice | Restrikce | Hlavní index PX | Nouzový stav | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Situace kolem koronaviru | Akcie Monety | Šíření nového typu koronaviru | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Odkládat splátky úvěrů | Odkládat splátky | ATOK | Extrémní volatilita | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Koronavirové krize | Tisková konference | Biliony | ČBA | Šíření nákazy | Němečtí experti | Ekonomiky | Psychologie tradera | Slovensko | Slovenská centrální banka | Boris Kollár | Předseda slovenské sněmovny | Slovenská vláda | Války | Poradce | Organizace | Internet věcí | Práce | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomické oživení | Nadprodukce | Statistiky | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Spotřeba ropy | Evropské indexy | Posílení | BCM | Tomáš Kolomazník | PEPSICO | Zadlužení | Expanze | O2 CR | Technologický pokrok | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Bohumil Trampota | Konference prezidenta Trumpa | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Zbrojovka | Pozitivní sentiment | Londýnské burzy | Býčí trend | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Korporátní zprávy | Světové indexy | Výplata | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Výhled hospodaření | Analytik Purple Trading | MAM | Výrazný propad | Důvody propadu zisku | Bleakley Advisory Group | Peter Boockvar | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Ocenění | SAE | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Výzkumy | Lepší výsledky | Hodnota Applu | Cena Applu | Zdanění | Biden | Graf ropy WTI | Příležitosti k obchodování | Protiepidemická opatření | Bidenovo vítězství | Moneta | Zynga | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Electronic Arts | Letecká doprava | Očkování | Tony Christoforou | Rozvolnění | Finanční výsledky | Rostoucí výnosy | Dnešní videokomentář | cTrader Purple Trading | Videohry | Společnosti | Ondřej Dusílek
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Bankovky a mince
Bankovní aféra
Bankovní agentury
Bankovní akcie
Bankovní akciový index
Bankovní asociace
Bankovní certifikát
Bankovnictví
Bankovnictví v České republice
Bankovní daň

Následující klíčová slova

Bankovní doporučení
Bankovní emise
Bankovní fond
Bankovní gigant
Bankovní index
Bankovní krize
Bankovní kurz euro
Bankovní kurz měn
Bankovní kurzy
Bankovní kurzy euro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít