Neděle 20. říjen 2019 13:18
reklama
Globtrex
reklama
reklama
UFX

Klíčová slova - Rakousko

img

Trh přijal výsledek rakouských voleb s klidem, vyjednávání ale mohou trvat až do roku 2020

30.09.2019 Trh přijal výsledek nedělních předčasných voleb v Rakousku s klidem. Rakouský desetiletý dluhopis vykazuje mírný nárůst výnosu, zůstává však bezpečně v záporném pásmu, blízko historických minim. Ze zemí eurozóny dnes vykazuje vyšší nárůst výnosu na desetiletém bondu Kypr, srovnatelný pak Francie, Finsko, Slovensko nebo Nizozemsko.
img

Hořký obchod s cukrem

27.08.2019 České cukrovarnictví má historii, která sahá do 18. století. K prudkému rozvoji však došlo až po roce 1806, kdy Napoleon vyhlásil kontinentální blokádu. Ta výrazným způsobem omezila mezinárodní obchod se zahraničím a vedla k nedostatku cukru na evropském trhu. V důsledku tohoto vývoje došlo k rozvoji pěstování cukrové řepy. Nejlépe se této plodině dařilo na území českých zemí, kde koncem 19. století sídlila produkce více než čtyř pětin výroby cukru v rámci celé rakousko-uherské monarchie.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 1.8.2019

01.08.2019 Americká centrální banka na včerejším zasedání podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 % (resp. 2 %). Podle následného prohlášení šéfa J. Powella se však jedná jen o úpravu měnové politiky v polovině cyklu, nikoliv začátek cyklu snižování sazeb. K tomuto rozhodnutí je přivedla obava o vývoj globální ekonomiky a nízká inflace v USA. Zároveň připustil možnost, že by úroky mohly dále klesat, avšak nejednalo by se o dlouhodobý cyklus snižování sazeb. Fed nyní hodlá pozorně sledovat data především z domácí ekonomiky.
img

Okénko finančního trhu 31.7.2019

31.07.2019 Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla dle očekávání týmu RBI o 1,1 %, což ovšem pro trh bylo pozitivním překvapením. Meziroční růst oproti minulému kvartálu zpomalil o jednu desetinku a je tak nejnižší za posledních zhruba pět let. Mezikvartálně rostlo HDP tempem 0,2 %. Ke zpomalení došlo hlavně ve významných ekonomikách, jako je Francie, Rakousko či Belgie, v Itálii růst stagnoval. Největší podíl na zpomalení mělo mimo globálních sporů (především mezi USA a Čínou) výrazné zpomalení výrobního sektoru v Německu. Pro celý rok 2019 očekáváme, že eurozóna poroste tempem 1,1 %, v příštím roce by se měla dočkat mírnějšího zpomalení na 1,0 %.
img

Další evropské země si díky ECB mohou po včerejšku půjčovat na deset let se záporným výnosem

19.06.2019 Jedna zajímavost ze světa dluhopisového trhu. Už nejenom Německo a Dánsko, ale po včerejším projevu šéfa ECB Maria Draghio si za negativní úroky na deset let mohou půjčovat také Francie, Rakousko a Finsko. ECB sice ještě nic neudělala a dokonce ukončila QE, ale i tak znovu tlačí sazby na nová rekordní minima. Nepomáhá tím pouze akciovým trhům, ale také státům, které nyní žijí sen každého dlužníka, když mohou opět vydělávat na tom, že se zadlužují.
img

Jaký dopad budou mít volby do Evropského parlamentu pro finanční trhy?

23.05.2019 Dnes začínají volby do Evropského parlamentu a budou pokračovat až do neděle. Výsledky by mohly přinést nárůst vlivu euroskeptických stran a ovlivnit tak výkon evropských ekonomik i dění na finančních trzích. Zde nabízíme přehled toho, co lze po evropských volbách očekávat.
img

Americko-čínská obchodní válka jde do vyšších obrátek. To by Trumpa mohlo odradit od uvalení nových cel na Evropskou unii

13.05.2019 Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou jde dneškem do ještě vyšších obrátek. Čína oznámila, že podnikne odvetná opatření v podobě uvedení nových cel na dovoz z USA v ročním objemu 60 miliard dolarů. Akciové trhy reagují propadem, v Americe nejvíce klesají akcie firem jako Apple, Boeing, Caterpillar nebo Nike. Další eskalace americko-čínsko obchodní válku má ale minimálně jednu výhodu. Trumpa dost možná odradí od toho, aby uvalil svá cla na zboží z Evropskoé unie, zejména na německá auta, jež mu dlouho leží v žaludku.
img

Perly týdne: Obchodní válka doléhá na akcie, kryptoměny nejsou měny a u nás je dluhopisové Las Vegas

10.05.2019 Akciové oběti obchodní války: Analytici na Wall Street vyjadřují stále větší obavy z dopadů možné obchodní války mezi USA a Čínou. Jak píše CNBC, nejvíce na ráně by mohly být akcie maloobchodních společností, ale také automobilky, výrobci součástek a náhradních dílů a polovodiče. Goldman Sachs se domnívá, že nejvíce ohroženi jsou výrobci a prodejci nábytku a také maloobchody, které mají pevně dané prodejní ceny a dováží hodně zboží z Číny. Tedy například Dollar Tree a Five Below.
img

Budoucnost elektromobility drží v rukou Čína

27.03.2019 Elektromobily se v poslední době stávají horkým tématem v důsledku celosvětově klesajících zásob ropy a omezení vlád pro používání spalovacích motorů v důsledku obrovského znečištění. V Evropě se zakazují vjezdy do velkých měst. V některých zemích, jako například Rakousko se omezuje rychlost, zatímco Čína omezuje dokonce i možnost si automobil se spalovacím motorem koupit. Ve velkých městech je třeba se registrovat v loterii a čekat někdy až 8 let na registraci nového vozidla.
img

Průzkum: čeští mileniálové už méně důvěřují kryptoměnám

07.03.2019 Po roce zopakovaný průzkum české populace ve věku od 18 do 38 let, tzv. mileniálů, ukázal, že meziročně výrazně poklesl zájem o investice do kryptoměn. Zatímco vloni kupovalo kryptoměny 16 % z mladé populace, která investuje, letos tak odpovědělo jen 9 % respondentů. Rovněž tak opadá zájem o budoucí investici do kryptoměn – zvažuje ji necelých 8 % respondentů, přičemž na jaře 2018 tento záměr mělo přes 11 % mladých. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro brokerskou společnost xPartners, který byl realizován koncem února tohoto roku na reprezentativním vzorku mladé populace (výběr hlavních výsledků v příloze).
C:\fakepath\Weidman.jpg

Německo podpořilo současného šéfa Bundesbank na druhé období

27.02.2019 Prezident německé centrální banky Jens Weidmann (50) zůstane ve funkci na dalších osm let. Rozhodla o tom dnes německá vláda. Média spekulují, že Weidmann by se mohl stát kandidátem na místo šéfa Evropské centrální banky (ECB), které se uvolní koncem října. Deutsche Bundesbank, jak zní oficiální název německé centrální banky, dnes také zveřejnila svou výroční zprávu.
C:\fakepath\trump.jpg

Trumpova cla na auta by dopadla i na východní Evropu

20.02.2019 Největší pravděpodobnou obětí případných amerických cel na dovoz aut bude zřejmě Německo. Komplexní geografické rozdělení průmyslu v Evropě však znamená, že poškodí i další země, a na některé to může mít ještě horší relativní dopad než na Německo. Americký prezident Donald Trump tak riskuje, že pokud cla opravdu zavede, zaseje v regionu semínka antiamerikanismu, a to dokonce i v zemích, které jsou mu nyní nakloněné. Cla by totiž výrazně dopadla i třeba na Itálii a Maďarsko, země s populistickými vládami a vůdci, kteří jsou vůči Trumpovi přátelští, upozornila agentura Bloomberg.
img

Česká firma je druhým největším výrobcem bankomatů na kryptoměny

31.12.2018 Česká společnost General Bytes je druhým největším výrobcem kryptoměnových bankomatů na světě s podílem na trhu 30,6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil server coinfox.info s odvoláním na údaje od Coin ATM Radar. Podle zprávy je nyní na světě více než 4100 bankomatů poskytujících služby pro nákup a prodej bitcoinů a dalších kryptoměn.
C:\fakepath\euro3.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
C:\fakepath\euro2.jpg

Bloomberg: Euro slaví 20 let

30.12.2018 Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi kdysi přirovnal euro ke čmelákovi - záhadě přírody, která by neměla být schopna létat, a přesto létá. Draghi tuto metaforu použil v roce 2012 v době vrcholící řecké dluhové krize, kdy se mnozí domnívali, že se blíží bezprostřední zánik jednotné evropské měny. Teď, dvě desetiletí po svém zrození, se euro znovu zotavuje a podle některých ukazatelů dokonce sílí. Píše to agentura Bloomberg.
img

Akciové propady mohou kvůli ropě nastat i na pražské burze

23.11.2018 Cena ropy na světových trzích se dále znatelně propadá, nejvýrazněji od roku 2014. Na londýnské burze cena ropy Brent dnes klesla pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října 2017. Ještě začátkem minulého měsíce se přitom barel ropy Brent prodával za cenu o více než 27 dolarů vyšší. Propad cen ropy do jisté míry souvisí s obecným výprodejem na akciových trzích. Není úplně náhodné, že na svá minima se v uplynulých dvou cyklických fázích propadly jak ropa, tak akcie ve stejný časový okamžik. Platí to sice zejména pro americké akcie a pro srovnání vývoje cen ropy Brent a klíčového ukazatele amerických akcií, indexu Standard & Poor’s 500 (viz svrchní graf). Do jisté míry lze podobné rysy vysledovat i ve vývoji cen ropy a ukazatele českého akciového trhu PX (viz spodní graf). Lze usuzovat, že pokud setrvají ceny ropy nyní níže delší dobu, dojde ke znatelnému poklesu také v případě českých akcií jakožto celku.
img

100 let – jsme na tom ve srovnání se „západem“ lépe než tehdy?

23.10.2018 V roce 1920 dosahovalo ČSR v HDP na obyvatele hodnoty 80% Rakouska a 70% Německa. V současnosti je to u stejného ukazatele výkonnost pouze 46% (ČR), respektive 40% (SR) výkonnosti Rakouska, v případě Německa pak Česko dosahuje 48% jeho současného produktu na hlavu a Slovensko 43%.
C:\fakepath\meny 14122014-3.png

Akciové obchody zvané cum-ex prý způsobily v Evropě velké škody

19.10.2018 Akciové obchody označované jako cum-ex podle médií připravily evropské země v čele s Německem minimálně o 55,2 miliardy eur (přes 1,4 bilionu Kč). To je výrazně více, než se dosud předpokládalo. Informovala o tom včera agentura DPA, která se odvolává na vyšetřování mediální organizace Correctiv, na kterém se podílela i další média, například list Die Zeit.
img

100 let – jsme na tom ve srovnání se „západem“ lépe než tehdy?

18.10.2018 Občané prvorepublikového Československa po jeho vzniku neměli vyšší životní úroveň než Rakušani nebo Němci a za posledních 100 let se rozdíl až o 50 % prohloubil v neprospěch Česka, resp. Slovenska. Větší zaostávání vykazujeme v ekonomické úrovni (HDP), zatímco v délce života a indexu jeho kvality (HDI) není propad vůči „západu“ tak silný. Závěry vyplývají ze studie, kterou u příležitosti výročí 100 let od vzniku ČSR vypracovaly společně Centrum ekonomických a tržních analýz (CETA) a společnost TopForex, obchodník s měnami a dalšími aktivy mimo jiné na trzích Česka a Slovenska.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Zlomový okamžik pro rozluku EU a VB již tento týden?

15.10.2018 Pozornost bude v tomto týdnu směřovat primárně na geopolitické události. Tou nejdůležitější je středeční a čtvrteční summit EU. Neočekáváme, že by byla plně vyřešena odluka Velké Británie od EU, ale mělo být dosaženo hmatatelného pokroku, aby ještě před koncem roku mohla být podepsána finální dohoda. Nevylučujeme konání listopadového mimořádnému summitu, kde by se celý proces uzavřel. Včera hlavní vyjednavač EU M. Barnier po setkání se svým britským protějškem D. Raabem nicméně uvedl, že dohody o brexitu zatím dosaženo nebylo.
img

Okénko trhu 27.4.2018

27.04.2018 Americká ekonomika v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostla meziročně o 2,3 %, což je o tři desetiny více, než byl medián trhu. Nicméně se jedná o zpomalení růstu o šest desetin procentního bodu ve srovnání s předchozím čtvrtletím. Toto zpomalení je však dáno sezónními faktory, kdy první čtvrtletí je vždy nejslabší v daném roce. Spotřeba, největší část americké ekonomiky, ve stejném období vzrostla pouze o 1,1 % a odpovídá tak nejpomalejšímu tempu z roku 2013. Na druhou stranu výrazně vrostly investice a export. V celku se tak jedná o nejlepší první čtvrtletí od roku 2015, což odpovídá prognóze RBI, že se americká ekonomika v první polovině roku bude nacházet na vrcholu svého cyklu a v druhé polovině začne postupně zpomalovat. Za solidním výsledkem stojí trh práce, který je v nejlepší kondici od roku 2000, a fiskální podpora v podobě daňové reformy schválené v závěru minulého roku. Pokud si americká ekonomika zachová solidní růst i v následujícím čtvrtletí, tak se dočká druhé nejdelší expanze v historii. Pro rok 2018 odhadujeme růst HDP o 2,8 %.
img

Rozbřesk: Brusel chce posílit rozpočet “nic nevydělávajícím” ražebným ECB

28.03.2018 Jak doplnit bruselskou kasu po odchodu Velké Británie tak, aby se nemuselo moc škrtat na výdajích? Do zvyšování vlastních příspěvků se nikomu až na Berlín moc nechce. A to zejména menším bohatým zemím jako je Nizozemí nebo Rakousko, pro které navíc Británie byla v minulosti přirozeným spojencem při rozpočtových debatách.
img

Rozbřesk: Škoda Auto - laboratoř přehřívající se ekonomiky

23.03.2018 Poslední zprávy z největší české automobilky Škoda Auto jenom potvrzují, jak moc česká ekonomika začíná narážet na své mantinely. Silná poptávka vede k tomu, že vozy pro evropský trh již nemá kde vyrábět. Některé z plánovaných novinek pro příští roky tak jednoduše v Evropě nebudou dostupné. Automobilka je sice rekordně zisková, ale naráží také logicky na silnější vyjednávací pozici odborů, které požadují dvouciferný růst mezd. Rychlejší růst mezd u třetího největšího zaměstnavatele v Česku (26,7 tis zaměstnanců) může mít silný signální efekt pro další podniky, a to nejen v automobilovém sektoru. V takové situaci logicky přichází na řadu otázka - nezačíná Česko ztrácet svoji cenovou konkurenceschopnost?
img

Rozbřesk: Škoda Auto - laboratoř přehřívající se ekonomiky

23.03.2018 Poslední zprávy z největší české automobilky Škoda Auto jenom potvrzují, jak moc česká ekonomika začíná narážet na své...
C:\fakepath\eu penize.jpg

Kurz: Země z východu EU by měly dostávat méně evropských peněz

05.02.2018 Země z východní části Evropské unie, které jsou čistými příjemci evropských peněz, by podle rakouského kancléře Sebastiana Kurze měly v budoucnu dostávat z rozpočtu EU méně. Lidovecký předseda rakouské vlády to včera řekl v rozhovoru poskytnutém listu Der Standard. Při jednáních o dalším víceletém finančním rámci chce Kurz tlačit na "úspornější zacházení s penězi evropských daňových poplatníků".
img

Bývalý guvernér Fedu se mýlil. Jak poznat bublinu na trhu?

31.01.2018 Bývalý guvernér amerického Fedu, Alan Greenspan, dával světu často prázdné přísliby finanční pomoci, volnější monetární politiky a dalších podobných „neřešení“. Jeden z jeho mylných výroků je ale vytrvalejší než ostatní: „Je velmi obtížné jasně rozpoznat bublinu, dokud již není příliš pozdě.“ V tom se ale mýlil. Bublinu rozeznat lze, ačkoli není úplně jednoduché říci, kdy praskne.
img

Česká Sazka Group je největším akcionářem v rakouské loterii

24.01.2018 Kromě rakouského monopolu na loterie v Badenu u Vídně se podnikatelé Karel Komárek a Jiří Šmejc stali největšími akcionáři 12 kasin v Rakousku a 30 kasin jinde v zahraničí. Tito čeští miliardáři se v současné době stali největšími akcionáři rakouské loterijní a hazardní skupiny s názvem Casinos Austria. V Casinos Austria hráči ročně prosázejí 110 miliard korun, což je 10x víc než v české Sazce. Víc než 90 % připadá na číselné loterie.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarsko plánuje zrušit anonymní akcie

18.01.2018 Známá švýcarská diskrétnost v oblasti finančnictví a daní by mohla být dále oslabena. Důvodem je nový plán, který by měl zrušit takové firemní akcie, které mohou pomoci jejich majitelům vyhýbat se placení daní, protože kryjí jejich identitu. Švýcarská vláda oznámila, že zahájila veřejnou konzultaci o plánu na přeměnu anonymních akcií na majitele u soukromých firem na registrované akcie, kterým bude přiřazeno jméno majitele.
img

Daňová reforma před definitivním schválením dolar nepodpořila, koruna před ČNB v klidu

20.12.2017 Posun ve schvalování americké daňové reformy nechával dnes dolar zpočátku v klidu, postupem ale začal ztrácet k hlavním měnám z výjimkou jenu. Panuje přesvědčení, že výhody daňového balíku jsou už do cen započítány a dolar moc prostoru pro růst nemá.
C:\fakepath\rakousko 26062013.jpg

Rakousko zlepšilo hospodářský výhled

17.12.2017 Rakouská ekonomika vykáže v letošním roce nejprudší růst za desetiletí, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 3,1 procenta. Předpověděla to v pátek rakouská centrální banka. Zlepšila tak svou předchozí prognózu, podle které měl letošní růst HDP dosáhnout pouze 2,2 procenta.
img

Centrální banky mají v trezorech pětinu zlata, které kdy bylo vytěženo. Česko jde proti proudu, zlata se zbavuje

14.12.2017 Centrální banky stále zůstávají největšími držiteli zlata na světě. Celkem mají ve svých trezorech pětinu veškerého zlata, které kdy bylo vytěženo – 33 604,1 tuny. Podle globálního ekonomického výhledu České národní banky (ČNB) z roku 2015 měly centrální banky před třemi lety o 2704 tun zlata méně než dnes. Jen od ledna do prosince navýšily centrální banky celého světa své devizové rezervy ve zlatě o 355,6 tuny.
img

Akcie na pražské burze v týdnu oslabily o 0,2 procenta

08.12.2017 Akcie na pražské burze v týdnu nepatrně oslabily. Index PX od minulého pátku ubral 0,2 procenta na 1062,4 bodu. Největší pokles zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste Group. Nejlépe se vedlo cenným papírům sázkové kanceláře Fortuna, vyplývá z výsledků burzy. V předchozím týdnu akcie posílily o téměř procento.
img

Jedna přijala euro, druhá se mu vyhýbá – oběma zemím se v Evropě daří

08.12.2017 Na Mezinárodní konferenci “25. výročí rozdělení Československa: Co nám dalo a co vzalo?”, která se zaměřila na ekonomické důsledky rozdělení federace a na rozvoj dvou suverénních zemí, proběhl také “duel” dvou centrálních bankéřů Jána Tótha ze Slovenské národní banky a Mojmíra Hampla z České národní banky.
img

Rozbřesk: Rekordní nákupy zatím inflaci neroztočí

06.12.2017 Zatímco spotřebitelské nákupy v ČR míří k novým maximům, v EU, a zvláště pak v eurozóně, byl poslední měsíc ve znamení útlumu. Po zářijovém čtyřprocentním růstu přišla na řadu stagnace, o kterou se postaraly země, jako je Rakousko, Belgie nebo Lucembursko. V celé EU se maloobchodní tržby zvýšily jen o necelé jedno procento v důsledku slabších prodejů oblečení a stagnujících nákupů alkoholu a cigaret. Už to samo o sobě nenapovídá nic o tom, že se snad mění trend a že spotřebitelé začínají šetřit. Jde spíše jen o krátkodobou korekci (navíc způsobenou i vyšším srovnávacím základem), takže a spotřeba i nadále zůstane jedním z hlavních pilířů růstu ekonomik zemí EU.
C:\fakepath\rakousko 26062013.jpg

Rakouské strany jednající o vládě se shodly na škrtání v rozpočtu

31.10.2017 Strany jednající o sestavení budoucí rakouské vlády vidí značný prostor pro úspory, které by umožnily plánované snížení daní. Po včerejším druhém kole jednání to uvedli zástupci Rakouské lidové strany (ÖVP) designovaného kancléře Sebastiana Kurze a Svobodné strany Rakouska (FPÖ), informovala agentura APA.
img

Makro vyhlídky: Co provedla extrémně uvolněná politika ECB?

18.10.2017 Jednou možností, jak zhodnotit dopady expanzivní monetární politiky na ekonomický růst, je podívat se na ekonomickou teorii – v tomto případě na rychlost oběhu peněz. Jak si pamatuje každý student ekonomie, rychlost oběhu peněz vnímáme jako množství nominálního HDP, které lze koupit za jedno euro. Lze to shrnout pomocí následující rovnice: V=PY/M, kde V je rychlost, M je peněžní zásoba, a nominální HDP je uvedeno jako výsledek cenové hladiny (P) a skutečného HDP (Y).
img

(I)racionální dluhopisové emise: Na sklonku éry nízkých sazeb?

03.10.2017 ČNB po deseti letech přikročila ke zvýšení sazby v srpnu o 0,20 procentního bodu a k dalšímu zvýšení dojde pravděpodobně v listopadu. Fed v září lehce zaskočil trh se svým úmyslem zvyšovat sazby opravdu tak, jak už delší dobu plánuje. Bank of England se již nemůže dále dívat na rostoucí inflaci a pravděpodobně zvýší sazby také. ECB sice neví, jak sundat nohu z plynu, ale k omezení měnové expanze se, pod tlakem nebývale silného hospodářského růstu, schyluje nejpozději zkraje příštího roku.
rakousko 26062013.jpg

Rakousko odmítá Junckerův koncept eura pro všechny

14.09.2017 Rakouští politici napříč politickým spektrem odmítají plán předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera na rozšíření eurozóny na celou Evropskou unii. Poukazují přitom na varovný příklad Řecka. Kancléř Christian Kern ze Sociálnědemokratické strany (SPÖ) koncept v dnešním vysílání stanice Ö1 označil za nepromyšlený.
recko penize.jpeg

Tisk: Úroky z řeckých půjček mají zůstat Řekům

13.07.2017 Německo a Rakousko vydělávají na pomoci zadluženému Řecku stovky milionů eur, všímají si německé a rakouské deníky. Někteří odborníci se domnívají, že z důvodu solidarity by úroky z poskytnutých úvěrů a půjček měly Řekům zůstávat. Německo na nich zatím podle včerejšího vydání listu Süddeutsche Zeitung zatím celkově získalo 1,34 miliardy eur (35 miliard Kč) a Rakousko podle listu Der Standard 240 milionů eur.
meny 14122014-3.png

Centrální banky v Německu, Francii a Rakousku zlepšily výhled

09.06.2017 Německá centrální banka dnes zlepšila výhled domácí ekonomiky. V letošním roce by měl růst hrubého domácího produktu (HDP) Německa podle její dnešní zprávy dosáhnout 1,9 procenta, tedy stejného tempa jako loni. V předchozí prognóze přitom banka letošní růst odhadovala na 1,8 procenta. Ke zlepšení hospodářských výhledů dnes přikročily rovněž centrální banky v Rakousku a Francii.
mapaeurozony.png

Euro používá 19 z 28 členských zemí EU

01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Měnová politika musí být doplněna fiskální stimulací vlád

04.10.2016 Během uplynulých 3 měsíců zdůraznili představitelé několika světových centrálních bank, že měnová politika může sice koupit čas, ale jsou potřeba i další kroky. Ve svém předchozím čtvrtletním bulletinu demonstrovala Bank of England, že peněžní multiplikátor, který ospravedlňuje intervenci centrálních bank, nefunguje. Za těchto okolností jsou na tahu vlády. V prostředí dramatických změn požadovaly všechny mezinárodní organizace, zejména Mezinárodní měnový fond a země G20, zvýšení veřejných výdajů, které by pomohly přiblížit ekonomický růst na úroveň před začátkem krize. Není pochyb o tom, že v tomto čtvrtletí bude téma vládních výdajů zaměstnávat investory po celém světě.
img

Co přinese podzim na finanční trhy:

10.08.2016 V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
img

Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí

12.07.2016 Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
img

Forex: Kurz amerického dolaru se pohyboval v úzkém pásmu

22.03.2016 Kurz amerického dolaru vůči euru se včera pohyboval ve velmi úzkém pásmu. K větším pohybům totiž ani nebyl důvod. Holubičí vyznění zasedání americké centrální banky z minulého týdne už trhy zpracovaly a během včerejšího dne se nic zásadního nestalo, co by mohlo trhy vyvést z míry. Kalendář ekonomických informací byl v podstatě prázdný a nepřišel ani žádný komentář někoho z čelních představitelů ECB či Fedu.
eu 14122014-2.png

EK varovala několik zemí před nerovnováhou

09.03.2016 Evropská komise (EK) včera upozornila Itálii, Francii a tři další státy osmadvacítky na nadměrnou...
recko krize.jpg

Atény si přejí dokončení revize programu

07.03.2016 Řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos vyzval mezinárodní věřitele, aby dokončili nynější prověrku plnění...
recko 08012014.png

Řecko odmítá další snížení důchodů

03.03.2016 Řecko nemůže akceptovat požadavky Mezinárodního měnového fondu (MMF) na další snížení důchodů...
recko krize.jpg

Eurozóna a MMF řeší potřebu reforem Řecka

03.03.2016 Eurozóna a Mezinárodní měnový fond (MMF) mají rozdílný názor na to, jak moc Řecko potřebuje reformovat...
img

Makro: Eurozóna rostla v roce 2015 o 1,5pct

12.02.2016 Ve čtvrtém čtvrtletí rostl hrubý domácí produkt eurozóny po očištění o sezónní vlivy o 0,3%, stejným tempem jako ve tř...
eurozona-29122015.jpg

V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU

29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
euro dolar.jpg

Deset zemí eura jedná o dani z transakcí

08.12.2015 Ministři financí deseti zemí eurozóny se v Bruselu dohodli na některých aspektech plánovaného zdanění finančních transakcí. Slíbili si, že zbylé podrobnosti, včetně daňových sazeb, dokončí do poloviny příštího roku, oznámila dnes skupina. Plánu na zavedení daně se ale zřeklo Estonsko, které je tak další zemí eura, která z kontroverzního projektu odstoupila.
euro mena zona.jpg

Vznikne nová daň z finančních transakcí?

08.12.2015 Ministři 11 zemí eurozóny se měli včera dohodnout na zavedení jednotné daně z finančních transakcí. Před...
global economy.jpg

Dohoda o dani z finančních transakcí se blíží

13.09.2015 Politická dohoda o dani z finančních transakcí je na dosah ruky. Po schůzce ministrů financí 11 zemí...
recko krize.jpg

Pomoc Řecku může být dnes schválena

14.08.2015 Ministři financí eurozóny dnes v Bruselu skutečně mohou schválit nový záchranný program pro předlužené...
euro 08012013-2.png

Inflace v eurozóně i v celé EU je beze změn

14.08.2015 Meziroční míra inflace v eurozóně zůstala v červenci na 0,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický...
eurozona 12072013.png

Eurozóna zakládající ekonomiky nesblížila

29.07.2015 Zakládající členové eurozóny se k sobě zatím ekonomicky nepřiblížili, v některých případech se situace...
euro 08012013-3.png

Inflace v eurozóně klesla na 0,2 %

16.07.2015 Meziroční míra inflace v eurozóně v červnu mírně klesla a dosáhla 0,2 procenta, v celé Evropské unii se pak...
Recko33.jpg

Osm parlamentů rozhodne o řeckém údělu

10.07.2015 Pokud se Řecko a jeho evropští partneři dohodnou v neděli na třetím programu podpory, Atény ještě...
recko krize.jpg

Rakousko vyzvalo k solidaritě s Řeckem

17.06.2015 Evropská unie by měla být ve vlastním zájmu solidární se členy, kteří jsou v nouzi. Prohlásil to dnes...
94722652.jpg

Za řeckou tvrdohlavost prý může Brusel

02.06.2015 Evropská komise dala podle několika členských států Řecku falešnou naději, že nové úvěry obdrží výměnou...
DSC_4047.jpg

Eurozóna i EU se vymanily z deflace

19.05.2015 Eurozóna i celá Evropská unie se v dubnu vymanily z deflace. Spotřebitelské ceny zůstaly v obou blocích...
eu penize.jpg

Spotřebitelské ceny v EU klesly o 0,1 %

17.04.2015 Spotřebitelské ceny v eurozóně i celé Evropské unii v březnu meziročně poklesly o 0,1 procenta. Evropský...
eurozona vlajky.jpg

Nezaměstnanost v eurozóně činila 11,5 %

07.01.2015 Míra nezaměstnanosti v eurozóně činila v listopadu 11,5 procenta a proti předchozímu měsíci zůstala beze...
euro 08012013-2.png

V eurozóně jsou již dvě třetiny členů EU

30.12.2014 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž 19. členem se od 1. ledna stane Litva:
euro foto ecb.jpg

Zadlužené země eurozóny musí reformovat

09.12.2014 Země eurozóny, které nedávno Evropská komise upozornila na hrozbu příliš vysokého deficitu, by měly...
rakousko 26062013.jpg

Rakousko prudce zhoršilo výhled ekonomiky

05.12.2014 Rakouská centrální banka dnes snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok na pouhých 0,7...
eurozona vlajky.jpg

EU: Sedm zemí nedodrží rozpočtová pravidla

28.11.2014 Sedmi zemím eurozóny hrozí, že v příštím roce nedodrží unijní rozpočtová pravidla. Oznámila to dnes...
EU staty.jpg

EU se prý zaměří na Belgii, Itálii a Francii

27.11.2014 Evropská komise (EK) v pátek upozorní Belgii, Francii a Itálii, že jejich rozpočty na příští rok by nemusely...
img

Makro: Počet nezaměstnaných je v EMU nejnižší od září 2012 a nepřetržitě klesá od října loňského roku

31.10.2014 V září se počet osob bez práce v eurozóně snížil o 19 tisíc na 18,347 milionů po poklesu o 88 tisíc v s...
euro 08012013-2.png

EK schválila nové rozpočty Francie a Itálie

29.10.2014 Evropská komise (EK) schválila rozpočty Francie a Itálie pro příští rok poté, co země slíbily dodatečná...
rakousko 26062013.jpg

Rakousko slíbilo snížení svého schodku

28.10.2014 Rakousko uskuteční dodatečná opatření ke snížení rozpočtového deficitu v příštím roce o 0,3 procenta...
rakousko 26062013.jpg

Rakousko vyzvalo Evropu ke zvýšení investic

13.10.2014 Evropské vlády by měly zvýšit investiční výdaje, aby tak podpořily hospodářský růst. V rozhovoru s listem...
euro 08012013-3.png

Nezaměstnanost v eurozóně stagnovala

30.09.2014 Míra nezaměstnanosti v zemích platících eurem zůstala v srpnu na úrovni 11,5 procenta, kde byla...
img

Makro: Počet nezaměstnaných se v eurozóně téměř nezměnil

29.08.2014 V červenci se počet osob bez práce v zemích eurozóny jen nepatrně zvýšil o 4 tisíce na 18,409 milionů po výr...
eurozona 12072013.png

Nezaměstnanost v eurozóně a EU bez změn

29.08.2014 Míra nezaměstnanosti v eurozóně a v celé Evropské unii se v červenci nezměnila a zůstala na stejné...
rakousko 26062013.jpg

Rakousko prudce zhoršilo odhad růstu

29.08.2014 Rakouská centrální banka snížila odhad letošního růstu domácí ekonomiky o 0,7 procentního bodu na 0,9...
img

Makro: Růst výrobního sektoru eurozóny stagnoval na sedmiměsíčním minimu

01.08.2014 Podmínky panující ve výrobním sektoru eurozóny zůstaly na počátku třetího čtvrtletí vcelku příznivé, eskalace krize na...
euro 08012013-3.png

V červnu zůstala inflace v eurozóně na 0,5 %

17.07.2014 Meziroční míra inflace v eurozóně zůstala v červnu na 0,5 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad...
EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU klesla na 10,3 %

01.07.2014 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu klesla na 10,3 procenta z dubnových 10,4 procenta. V samotné...
img

Proč by Rusko a Čína neměly chybět na vašem akciovém seznamu

23.06.2014 Už nějakou chvíli používáme pro stanovení relativního ocenění dané země v rámci vyspělých a rozvíjejících se trhů níže...
img

Makro: Počet nezaměstnaných je v eurozóně výrazně nižší než před rokem

03.06.2014 V dubnu se počet osob bez práce v zemích eurozóny snížil o 76 tisíc na 18,751 milionů po revidovaném poklesu...
eu.jpg

Nezaměstnanost v EU i v eurozóně klesla

03.06.2014 Nezaměstnanost v eurozóně i v celé Evropské unii v dubnu proti předchozímu měsíci o desetinu procentního...
eurozona vlajky.jpg

Inflace v eurozóně v dubnu zrychlila na 0,7 %

15.05.2014 Meziroční míra inflace v zemích platících eurem v dubnu stoupla na 0,7 procenta z březnových 0,5 procenta...
img

Makro: Počet nezaměstnaných v eurozóně druhý měsíc za sebou poklesl

02.05.2014 Počet osob bez práce se v březnu v eurozóně snížil o 22 tisíc na 18,913 milionů po revidovaném poklesu o 35 tisíc...
img

Makro: Schodek veřejných rozpočtů eurozóny v roce 2013 poklesl na 3,0% HDP

23.04.2014 Schodek veřejných rozpočtů se v roce 2013 snížil čtvrtý rok po sobě v EU i eurozóně. V zemích eurozóny ...
euro zona.jpg

Nezaměstnanost v EU v únoru poklesla

01.04.2014 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v únoru nezměnila a zůstala na úrovni 11,9 procenta, kde setrvává od loňského...
img

Forex: Středoevropské měny navzdory situaci na Ukrajině (prozatím) zůstávají v klidu

03.03.2014 Nepokoje na Ukrajině se v průběhu minulého týdne na vývoji středo-evropských měn nijak zásadně nepodepsaly. Česká koruna zůstává kvůli...
EU staty.jpg

Nezaměstnanost v EU i eurozóně beze změn

28.02.2014 Míra nezaměstnanosti v eurozóně i celé Evropské unii se v lednu nezměnila. V zemích platících eurem zůstala...
rakousko 26062013.jpg

Fitch potvrdil Rakousku nejvyšší rating AAA

21.02.2014 Agentura Fitch Rating potvrdila Rakousku navzdory finančním problémům znárodněné banky Hypo Alpe Adria...
fitch agentura.jpg

Fitch by prý mohla zhoršit rating Rakouska

21.02.2014 Ratingová agentura Fitch by mohla varovat Rakousko před snížením ratingu kvůli problémům znárodněné banky...
euro 08012013.png

Eurozóna: Nezaměstnanost zůstala stabilní

31.01.2014 Míra nezaměstnanosti v celé osmadvacítce zemí Evropské unie v posledním měsíci loňského roku...
img

Další pokles inflace v eurozóně, analýza EUR/USD

31.01.2014  Maloobchodní prodeje v Německu v prosinci meziročně klesly o 1,4 procenta v nominální vyjádření a o 2,5 v reálném...
euro 08012013-3.png

Inflace v celé EU zůstala v prosinci na 1 %

16.01.2014 Meziroční míra inflace byla v evropské osmadvacítce v prosinci na úrovni jednoho procenta, proti listopadu...
img

Makro: Míra nezaměstnanosti eurozóny dle předpokladů analytiků na 12,1 %

08.01.2014 Dnešní zveřejnění míry nezaměstnanosti eurozóny v 11:00 se neslo v poklidné náladě. Její úroveň dosáhla na predikovaný...
lotysko 29122013.png

Patnáctiletá eurozóna se poslední roky otřásá v základech

29.12.2013 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), která vznikla před 15 lety 1. ledna a jejíž 18. zemí se od Nového roku stane Lotyšsko:
euro penize.jpg

V eurozóně v říjnu klesla nezaměstnanost

29.11.2013 Po měsících růstu klesla v říjnu v zemích platících eurem nezaměstnanost o desetinu procentního bodu...
evropska unie.jpg

Státy EU se dohodly s europarlamentem na rozpočtu unie pro 2014

12.11.2013 Vyjednavači členských zemí EU a Evropského parlamentu se v noci dohodli na podobě rozpočtu unie pro rok...
euro money.jpg

Země EU budou řešit rozpočet na příští rok

11.11.2013 Podoba rozpočtu EU na příští rok bude tématem dnešního jednání ministrů financí členských zemí unie...
img

FIBO GROUP

29.09.2013 Brokerská společnost FIBO GROUP (Fibo Group, Ltd.) je mezinárodní finanční holdingová skupina firem, které využívají moderní inovace...
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Ekonomické události | Měnový trh | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ATM | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Bid | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Depreciace | Derivát | Devalvace | Distribuce | Dluhopis | Dollar | ECB | EFSF | Monetární unie | ERM | ESM | European Stability Mechanism | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | FX | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | G7 | Hedging | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LES | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | MAE | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makléř | Margin | Risk | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Oscilátor | P/E | Pakt stability | Peněžní zásoba | Platební bilance | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spread | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Ticker | Tištění peněz | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Kurzový závazek | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Aukce | Aktuální kurz | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Euronext | Credit Suisse | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňový ráj | Daňové ráje | Makro | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | EuroStoxx50 | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | EuroCOIN | Index | Odpor | Podpora | Kasino | Kasina | Akcie CETV | Akcie Česká spořitelna | Akcie České spořitelny | Akcie ČEZ aktuálně | Akcie ČEZ aktuální dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy | Akcie ČEZ aktuálně dividendy 2015 | Akcie ČEZ graf | Akcie ČEZ investiční doporučení | Akcie ČEZ kurz | Akcie ČEZ názory diskuze | Akcie ČEZ názory diskuze Patria | Akcie ČEZ online | Akcie ČEZu | Akcie ČEZu na burze | Akcie Čína | Akcie ČSOB | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie online | Akcie online Čína | Akcie Škoda auto | Akcie Unipetrolu | Akcie.cz | Akcie.cz on line burza | Akcie-2000.cz | Akciové burzy | Akciové fondy aktuální kurzy | Akciový mix ČSOB | Akciový mix FF | Akciový prémiový dluhopis | Akciový prémiový dluhopis IV | Akciový prémiový dluhopis XII | Aktuální cena akcie Unipetrolu | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz libry | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurz rublu ke koruně | Aktuální kurzovní lístek | Aktuální kurzovní lístek KB | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Burzovní indexy | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | CZK | Časový pásma | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČEZ online | Členové eurozóny | Členské země eurozóny | DAX 30 | Devalvace měny | Devizové trhy | Dluh Řecka | Dolar | Drachma | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | EURGBP | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropské měny | Exchange | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Forex obchodování | Fortuna | FXstreet.cz | GE banka | Graf | Graf růstu | Hang Seng | HDP Francie | HDP Rakousko | HDP Slovensko | HDP USA | HDP USA 2014 | HDP v EU | HDP v Evropě | HDP v zemích EU | Historické kurzy ČNB | Historické kurzy měn ČNB | Historie eura | Historie kurzů | Historie kurzů ČNB | Historie kurzů euro | Historie kurzů měn | Historie kurzů měn ČNB | Historie kurzy EUR | Hodnota britské libry | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Hřivna dolar | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index PX pražské burzy.cz | Index růstu spotřebitelských cen | Index SP 500 graf | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do orné půdy | Investice do podnikání | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Irsko | ISM | J&T | Japonská ekonomika | Jedno euro | Kapitálové trhy | Kurzovní lístek | Kurz amerického dolaru | Kurz australského dolaru | Kurz dolarů | Kurz euro | Kurz libry | Kurz rublu | Kurz rublu ke koruně | Kurzovní lístek KB | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy ČNB | Kurzy EUR | Kurzy měn ČNB | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Online burza | Oslabení koruny | Patria Online | Patria.cz | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Rating států | Rating zemí | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk On | Roboti | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizik | SaxoBank | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Shares | Švédská koruna | Španělská ekonomika | Švýcarské banky | Tesla Motors | TopForex | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Úrokové swapy | USD index | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Patria Direct | XTB.cz | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Mojmír Hampl | Benzín | Akciové riziko (Risk On Shares) | Báze | Book Value | CEE | Cílová cena | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika Německo | GDR (globální depozitní certifikáty) | Globální depozitní certifikáty | Harald Krueger | Indie | Initial Public Offering (IPO) | Kupónový výnos | Market Perform | Měď | Ministerstvo financí | Overweight | Prospekt | Redukce | ROCE | Tier 1 | Tranše | Underweight | Výroční zpráva | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WGC | Akcie na majitele | Denní změna | GDR | Indexové certifikáty | P/E Ratio | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institute for Supply Management (ISM) | Tržby | Underperform | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Jiří Soustružník | Investiční analytik | Casino | Komise | Double bottom | Volby | Rozhovor | Know-how | Genesis | Cukr | Vzdělání | Akcie.cz online burza | Burze | Penny stocks | Currency | Hot penny stocks | Investment | Asijské obchodování | Markit | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Společnost Crédit Agricole | DPA | Intesa Sanpaolo | Natixis | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Caterpillar | SaxoTrader | Guvernér centrální banky | Kathimerini | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | NATO | PwC | Standard Chartered | BBC | Agentura DPA | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Dění na finančních trzích | HUF/EUR | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | EFSI | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | FIBO Group | Úspěch | Živnostník | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | DZ Bank | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | KBC | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | Klid | Hillary Clintonová | Volby v USA | Agentura Reuters | Sázet | Cena cukru | Evropské trhy | Bankovnictví | Swapy | Referendum | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Investiční firma | Obchodník s měnami | Prezident ECB | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Standard & Poor's | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Forwardy | IBEX | Evropská dluhová krize | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Obchodování měnových párů | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Oslabení japonského jenu | Britské banky | Odchod z EU | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Standard & Poor's (S&P) | AAA | Rating AAA | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Fibo | Propad | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Dow Jones Newswire | Makroekonomické analýzy | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | VIG | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Největší banky | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Digitální měny | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | NYSE Euronext | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Exxon | Konsensus | Mzdy | Země používající euro | Slabé euro | Silné euro | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Záchranný fond | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Makroekonomika | Makroekonomika EU | Migrační krize | Měny emerging markets | Manažeři fondů | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Hřivna | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Akcie bankovní skupiny Erste | Příjmy | Oslabování eura | Volatilita trhů | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Přístup k financím | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Členské země EU | Výhled domácí ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropský bankovní úřad (EBA) | HDP v eurozóně | Ekonomické průzkumy | ex | ČSOB Asset Management | Akcie firem | Obchody s akciemi | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Krize eura | Zahraniční forex | Goldenburg Group | Kurzotvorná informace | World Gold Council | Zlato.cz | Shromažďování zlata | Akciové společnosti | Patria Plus | ERM-2 | xPartners | Akciové obchody | Kodak | General Bytes | Investice do kryptoměn | Investiční skupiny | Obchodní války | Trumpova cla | Obchodní válka | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Forint | Czech Fund | Zasedání OPEC | Cum-ex | Correctiv | Die Zeit | Mileniálové | Akciové propady | Konzultační společnosti | Evropská komise | François Villeroy de Galhau | Bloomberg Economics | Prezident Evropské centrální banky | Počet zemí s eurem | Jednotná měna | Fiskální pakt | Budoucnost eura | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Coin ATM Radar | Genesis Coin | Česká firma | Lamassu | Bankomaty | Coinfox.info | Zvýšení sazeb | Infineon | Snížení sazeb | Štěpán Křeček | Výsledek rakouských voleb | F1
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | JPY

Předchozí klíčová slova

Rada ČNB
Rada MMF
Radek Janáč
Radim Dohnal
Rafiki Capital
Raghee Horner
Raiffeisenbank
Raiffeisen Bank International
Raiffeisen Centrobank
Rakouské emise

Následující klíčová slova

Rakuten
Rakuten Securities
Rally
Ramfin
RAMM
RAM Solutions Group
Rande Howell
Random Walk
Range
Range bars
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXCM
iFOREX
Swiss Markets
reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít