Úterý 19. březen 2024 09:12
reklama
Instaforex Dakar
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
XTB trading konference 2024
reklama
Fintokei SwiftTrader

Libanon

img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF: Válka mezi Izraelem a Hamásem má dopad na regionální ekonomiky

25.10.2023 Válečný konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy už má negativní dopady na ekonomiky sousedních zemí. Na investorském fóru v Rijádu to řekla šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Varovala také, že vyhlídky globální ekonomiky se mohou dál zhoršit.
img

EUR/USD. Obchodníci jsou opatrní. Pozornost na HDP Číny a konflikt na Blízkém východě

19.10.2023 Pár EUR/USD obchoduje v úzkém pásmu s hranicemi na úrovni č. 5. Smíšené fundamentální signály udržely obchodníky v opatrnosti: býci i medvědi váhají s otevřením velkých pozic a raději zůstávají v režimu vyčkávání. Trh zamrzl v očekávání výrazného impulsu, který by mohl pozici dolaru buď posílit, nebo oslabit, což umožní býkům konsolidovat se v rámci 6. čísla a v dlouhodobém horizontu otestovat hladinu rezistence na 1,0700 (linie Tenkan-sen na týdenním grafu). Ale zatím musí obchodníci pracovat se smíšenými signály. Například americká inflace vykazuje známky zpomalení (jádrový CPI, jádrový PCE index, mzdové ukazatele), na druhé straně cenové tlaky zůstávají silné (všeobecný index spotřebitelských cen, PPI). Takto smíšené výsledky nepomohly ani medvědům, ani býkům na EUR/USD. Po krátkém poklesu se pár vrátil do oblasti č. 5.
C:\fakepath\global economy.jpg

Bloomberg: Válka na Blízkém východě může způsobit recesi světové ekonomiky

15.10.2023 Ozbrojený konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by podobně jako dřívější války na Blízkém východě mohl poškodit světovou ekonomiku. Pokud by se do něj zapojily další země, mohl by dokonce globální hospodářství uvrhnout do recese, píše agentura Bloomberg s odvoláním na prognózy analytické společnosti Bloomberg Economics.
img

Trh neočekává další zvýšení sazeb Fedu

10.10.2023 Izraelský konflikt, který může v nadcházejících dnech eskalovat a proměnit se v plnohodnotnou válku, v současnosti přitahuje veškerou pozornost trhu. Izrael již vyhlásil válku Palestině a Afghánistán a Libanon jsou připraveny do konfliktu vstoupit. Na Blízkém východě se bohužel odehrává nová vojenská konfrontace. A co znamená Blízký východ pro globální ekonomiku? Ropu! Jak jsem již zmínil (a nejsem jediný), ceny ropy by mohly v blízké budoucnosti prudce stoupnout a dnes již všechny její třídy zdražily o 5-6 %. Čím bude situace na Blízkém východě vyhrocenější, tím vyšší budou šance na další zvyšování nákladů na energetické zdroje.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Míra inflace v Argentině přesáhla 94 procent, je pátá nejvyšší na světě

13.01.2023 Míra inflace v Argentině v prosinci činila 94,8 procenta, a zvýšila se tak z listopadových 92,4 procenta. Ve své čtvrteční zprávě o tom informoval místní statistický úřad. Argentina má pátou nejvyšší inflaci na světě, prosincové tempo růstu bylo nejrychlejší od roku 1991.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Dun & Bradstreet: Rating Ruska a Ukrajiny patří k nejhorším na světě

13.10.2022 Investiční rating Ruska a Ukrajiny patří už půl roku k nejhorším na světě. V důsledku války, které v únoru zahájilo Rusko, panuje v obou zemích obrovská nejistota ohledně očekávané návratnosti investic. Vyplývá to z hodnocení rizikovosti zemí poradenské firmy Dun & Bradstreet.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace dosáhla v srpnu 17,2 pct, tempo růstu ale zpomalilo

12.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v srpnu zpomalilo na 17,2 procenta z červencových 17,5 procenta, když předtím 13 měsíců v řadě zrychlovalo. Zmírnil zejména růst cen pohonných hmot, naopak zdražování potravin mírně zrychlilo. Vliv mělo i dražší bydlení, zejména energií. Proti červenci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,4 procenta. Za nejmírnějším meziměsíčním nárůstem v letošním roce je podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) pokles cen pohonných hmot téměř o deset procent. Analytici kvůli rostoucím cenám energií však další zmírnění inflace v následujících měsících nečekají, na obávanou dvacetiprocentní metu ale podle nich nedosáhne.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analýza: Srpnová inflace v ČR přes nižší tempo růstu patří k nejvyšším v Evropě

12.09.2022 Srpnová inflace v ČR navzdory tomu, že meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily pouze o 0,4 procenta, což byl nejmírnější meziměsíční nárůst v letošním roce, patří stále k nejvyšším v Evropě. Ze zemí EU je vyšší jen v pobaltských zemích, kde se inflace pohybuje v rozmezí od 21,6 do 24,8 procenta a neustále tam roste. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes ČTK poskytla investiční společnost Portu. Meziročně spotřebitelské ceny v Česku v srpnu stouply o 17,2 procenta, zatímco v červenci činila meziroční inflace 17,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo po 13 měsících. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\psenice.jpg

Dohoda o vývozu obilí z Ukrajiny je podvodem na chudé země, řekl Putin

07.09.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval před globální potravinovou krizí. Prohlásil, že většina obilí vyváženého z Ukrajiny míří nyní do Evropské unie, nikoli do chudých zemí. Moskva chce proto podle Putina jednat o úpravě dohody, která vývoz ukrajinského obilí odblokovala. Dohodu zároveň označil za podvod na rozvíjející se země. Úprava by podle něj měla omezit počet zemí, do kterých může ukrajinské obilí směřovat. Kyjev bezprostředně reagoval tím, že dohodu není třeba měnit, a výroky ze strany Ruska označil za neopodstatněné.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Reuters: Libanon se blíží ke kolapsu, státní sektor je v rozkladu

18.08.2022 Je pracovní den, ale 50letý zaměstnanec libanonského ministerstva financí Valíd Šaar v práci není a nebyl tam od června. Spěchá, aby zalil zahradu u svého domu v kopcích jižně od hlavního města Bejrútu. Zavlažovač může kvůli vládnímu nařízení mít zapnutý jen hodinu. Poté volá své matce, které se nedaří získat nový pas, protože se příslušný úřad potýká s nedostatkem papíru a inkoustu, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Libanonský soud obvinil guvernéra centrální banky z nedovoleného obohacování

21.03.2022 Libanonský soud dnes obvinil guvernéra centrální banky Rijáda Salámího z nedovoleného obohacování. V téže věci nařídil soud před několika dny zatknout Salámího bratra Radžu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
img

V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic

20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
img

Pražská burza je nejvýnosnější evropskou burzou letošního roku, táhnou ji nahoru bankovní akcie i ČEZ. Akcie představují zajištění proti zdražujícím energiím i hypotékám, ale jen pro někoho

22.12.2021 Hlavní ukazatel pražské burzy vykazuje letos nejlepší výkonnost ze všech hlavních indexů burz evropských zemí. Jen šest burz v zemích Asie a Afriky letos zaznamenává vyšší celkové zhodnocení akcií, s nimiž se na nich obchoduje, než právě pražská burza (viz tabulka níže). Pražské burze pomáhá hlavně dramatické zvyšování úrokových sazeb v podání České národní banky, jehož další pokračování se odehraje právě dnes, a také nebývalý růst cen energií a emisních povolenek EU.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Reuters: Libanonci kvůli propadu měny nosí štosy bankovek

07.11.2021 Majitel restaurace Antoine Haddád podniká již 35 let. Nyní mu ale dochází naděje, jelikož se Libanon potýká s jednou z nehlubších finančních krizí v novodobých dějinách, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\l-03032021-lv.gif

Libanonci a Syřané čelí hlubokému propadu svých měn

03.03.2021 Libanonci dnes druhým dnem protestovali proti vládě, kterou viní z hlubokého pádu místní měny. Blokovali silnice a požadovali sestavení kabinetu, který bude schopný ekonomické problémy státu řešit. Kurs libanonské libry k dolaru spadl v úterý na 10.000:1. Hluboký propad na černém trhu dnes zaznamenala i syrská měna - dolar se tam prodává za 4000 syrských liber. Ekonomiky obou sousedních států jsou úzce propojené.
C:\\fakepath\\svycarsko frank.jpg

Švýcarsko vyšetřuje guvernéra libanonské centrální banky

19.01.2021 Guvernér libanonské centrální banky Rijád Salamí čelí ve Švýcarsku vyšetřování kvůli podezření z nelegálních finančních transakcí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Libanonská ministryně spravedlnosti potvrdila, že od švýcarských úřadů dostala žádost o spolupráci při vyšetřování. Salamí, který vede centrální banku od roku 1993, označil podezření z nepravostí za výmysly a nepravdivé zprávy.
img

Libanonu hrozí bez reforem kolaps, varuje francouzský ministr

27.08.2020 Libanon je v natolik hluboké politické a ekonomické krizi, že mu bez potřebných reforem hrozí celkový kolaps. Podle agentury AP to dnes prohlásil francouzský ministr zahraničí před chystanou návštěvou prezidenta Emmanuela Macrona v Bejrútu příští týden.
C:\fakepath\money.jpg

CNN: Výbuch v Bejrútu ohrožuje ekonomiku, která již byla v krizi

07.08.2020 Ničivý výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu by mohl poslat ekonomiku země, která je již nyní v hluboké krizi, do nebezpečného neznáma. Výbuch, který zničil velkou část města a připravil o střechu nad hlavou 300.000 lidí, nemohl přijít v horší dobu. Za poslední rok kolaps bankovního systému země a prudce rostoucí inflace vyvolaly řady protestů. Dokonce ještě před pandemií nemoci covid-19 Světová banka očekávala, že 45 procent lidí v Libanonu bude letos pod hranicí chudoby, upozornila na internetu zpravodajská stanice CNN.
img

Denné zhrnutie: Vysoká volatilita na striebre

28.07.2020 Akciové indexy v USA dnes zaznamenali pokles, pričom európske akciové indexy sa obchodujú zmiešane. Výnosy na amerických vládnych dlhopisoch dnes klesli. Na komoditných trhoch dnes zaznamenali pokles ceny ropy, pričom zvýšená volatilita bola viditeľná na drahých kovoch, najmä však na striebre, ktoré dnes zaznamenalo prudký pokles, no neskôr dokázalo vymazať straty a dostať sa do zelených čísiel. Priemyselné kovy sa dnes obchodujú v zelených číslach.
img

Koronavírus: market update

28.07.2020 USA sú najviac postihnutou krajinou s viac ako 4,43 miliónmi prípadov. Počet infekcií v Brazílii, druhej najviac zasiahnutej krajine, presiahol 2,44 milióna. India, ktorá je treťou najviac infikovanou krajinou, oznámila viac ako 1,48 milióna prípadov.
img

Libanonská ekonomika je vlivem politické krize ve vážné krizi

11.12.2019 Libanonská ekonomika přichází kvůli politické krizi denně o 70 až 80 milionů dolarů (1,6 až 1,8 miliardy korun). Řekl to dnes v Paříži úřadující libanonský ministr obchodu Mansúr Btajš. Situace se podle něj zhoršuje a je třeba ji rychle vyřešit.
Související klíčová slova: Řecko | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Moody's | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Britská libra | G20 | HDP | Austrálie | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Export | Maloobchodní tržby | Spotřebitelské ceny | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Devalvace | Devizový trh | Dolarový index | Ekonomika | FOMC | Fed | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Kurz | MMF | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Pozice | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | Sentiment | Směnný kurz | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | GBP | ČEZ | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Komerční banka | Indexy | OSN | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Výsledky | Bohatství | Euronext | Obchodovat | Akcie ČEZ | Financování | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Index | Podpora | Průlom | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Dolar | Dolary | Ekonomický výhled | ETF fondy | Eura | Fondy | Graf | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Investiční | Irsko | Jádrová inflace | Libra | Makroekonomické ukazatele | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Vývoj inflace | WTI | Zpráva | Zprávy | Indie | IRS | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Světové ekonomiky | Volby | Cukr | Burze | Capital Economics | CNN | Bankovní sektor | Brazílie | Průmyslová produkce | Podnikání | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Index pražské burzy | Ministr financí | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Agentura Reuters | Bankovnictví | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Propad | Bělorusko | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Ztráty | Nálada na trhu | Nejistota | Erste | Tempo růstu | Zajištění | Šéf společnosti | Vysoká volatilita | Výhled | Mzdy | Dobré výsledky | Hospodářská situace | Ministr obchodu | Krize | Světové trhy | Investovat do akcií | Výnosy | Americká vláda | Příjmy | Dun & Bradstreet | Návratnost investice | ČTK | Konsenzus | Švédsko | Očekávání | CME FedWatch | Devizy | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | Ceny pšenice | Ceny hliníku | Vývoj ceny palladia | Palladium | Vývoj ceny pšenice | Prognóza ČNB | Portu | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Geopolitika | Ekonomické krize | Poptávka po dolaru | Konzultační společnosti | Zvýšení mezd | Zvýšení úrokové sazby | Bloomberg Economics | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Statistický úřad | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Pokles cen | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | Globální recese | Pokles ceny ropy | Ceny palladia | Růst čínského HDP | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Trinity Bank | Rozpočet | Deficit | Trinity | Rijád | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | ČSÚ | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Vyšetřování | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | AFP | Bankovní tituly | Technologický sektor | Petr Dufek | Průmysl | Na burze | Ceny potravin | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | Libanonská ekonomika | Libanonci | Úřadující ministr financí | Hodnota libanonské libry | Libanonské libry | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Předseda | Americké centrální banky | Kupní síla | xStation5 | Ministr hospodářství | Bydlení | Akciové indexy v USA | Cena pšenice | Hospodaření | Eskalace konfliktu | Návratnost | Americké dolary | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Experti | Zemědělství | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Smíšené výsledky | Cenové tlaky | Situace na Blízkém východě | Ceny energií | Prezident | Koronavirus | Všeobecné volby | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Pokles | Situace | Epidemie koronaviru | Pandemie | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Ekonomický dopad | Medvědi | Americká inflace | COVID-19 | Kukuřice | FedWatch | Situace na světovém trhu | Sestupný trend | Cestovní ruch | Vývoj | Mzda | Prudký pokles | Mince | Pozitivní impulz | Stimuly | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Vedlejší účinky | Tiskové agentury | Jordánsko | Market update | Zahraniční dluh | Růst | Allianz | Bulharsko | Izrael | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Války | Poradce | Organizace | Hrubý domácí produkt země | Závislost | Afrika | Údaje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Veřejný sektor | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Finanční představitelé | Majitel | Rozvíjející se země | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zaměstnanci | Blízký východ | Soud | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Bezpečnost | Manažerka | Argentina | JDE | Unie | ČR | Vladimir Potanin | Měsíční mzda | Ruské úřady | Francouzský ministr | Zpomalení inflace | Covid | Analytické společnosti | Letecký průmysl | MAM | Ceny emisních povolenek | Prezident Francie | Šance | Ceny | Kolaps | Pár EUR/USD | Nikl | Spotřebitelské ceny v Česku | Výbuch v Bejrútu | Výbuch v libanonském hlavním městě Bejrútu | Země Perského zálivu | Venezuela | Zhodnocení akcií | Cena elektřiny | Česká republika | Šéf centrální banky | Měnový fond | Ceny v Česku | Zambie | Nařízení | Geopolitické faktory | Moneta | Akciové investování | Jemen | Paralýza | Rijád Salamí | Guvernér libanonské centrální banky | Ministryně spravedlnosti | Marie-Claude Nadžmová | Kov | Růstový trend | Súdán | Libanonská libra | Syrská měna | Prohlubující se krize | Michel Aún | Prezident Michel Aún | Kurs libanonské libry | Sýrie | LME | Goldman Sachs Group | Meziměsíční inflace | Výpadky proudu | PCE index | Plány | Cíle | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Hodně peněz | Ghana | Mali | Hliník | Egypt | Tempo zdražování | Globální ceny | Rekord | Ministerstvo spravedlnosti | Vnímání | Sekce měnové | Analytik Portu | Vyšší úroky | Afghánistán | Společnosti | Národní měny | Opatření | Výběr daní | Ceny plynu | Pracovní den | Zdražování potravin | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Klima | Maxim Manturov | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Inflace ve Spojených státech | TIM | | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Zemědělci | Srí Lanka | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Devalvace rublu | Kyjev | Rusko a Ukrajina | Filip Louženský | Invaze | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Libanonský soud | Gháda Aúnová | Valíd | Prime | Portu Filip Louženský | Dohoda o vývozu obilí | Obilí z Ukrajiny | Mobilizace | Ekonom společnosti | Nikaragua | Investiční rating | Investiční rating Ruska | Investiční rating Ruska a Ukrajiny | Rating Ruska a Ukrajiny | Energetické problémy | Inflace v Argentině | Míra inflace v Argentině | Sergio Massa | Psychologický faktor | Válka | Rychlost | Zvyšování nákladů | Velké problémy | Vice | Zvýšení sazeb Fedu | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Izraelský konflikt | Útok na Izrael | Ozbrojený konflikt | Válka na Blízkém východě | Ozbrojený konflikt mezi Izraelem | Konflikt mezi Izraelem | Dopady pro světovou ekonomiku | Přímý konflikt | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Eskalace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

LHA.DE
LHA.DE (Lufthansa)
LH Broker
LH Crypto
LHX
LHX.US
LCH Clearnet
Liabilites
Li Auto
Li Auto (LI.US)

Následující klíčová slova

Libanonci
Libanonská ekonomika
Libanonská libra
Libanonské libry
Libanonský soud
Liberal FX
Liberalizace trhu
Libération
Liberbank
Liberecký výrobce
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít