Středa 21. srpen 2019 17:33
reklama
Admiral Markets SE
reklama
Globtrex
reklama
UFX

Klíčová slova - Agentura AFP

C:\fakepath\francie.jpg

Žluté vesty ekonomiku Francie příliš nepoškodily

17.07.2019 Demonstrace hnutí takzvaných žlutých vest měly relativně malý dopad na francouzské hospodářství jako celek, ale výrazný na určitá jeho odvětví. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila parlamentní komise a na kterou se odvolává agentura AFP. Na demonstracích se od poloviny loňského listopadu scházeli lidé nespokojení s francouzskou vládou a prezidentem.
C:\\fakepath\\Top5-09052019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.05.2019 1) Ve Washingtonu dnes začíná další 2denní kolo jednání o obchodu mezi USA a Čínou. Až do minulého týdne panoval opatrný optimismus, že uzavření obchodní dohody mezi 2 největšími světovými ekonomikami se blíží. V posledních dnech ale naděje vzaly za své, když americký prezident Donald Trump v neděli pohrozil, že již od tohoto pátku zvýší cla na dovoz čínského zboží v ročním objemu 200 miliard USD na 25 % z nynějších 10 %.
C:\fakepath\TOP5-05042019-LV-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2019 1) Britská premiérka Theresa Mayová dnes zaslala dopis předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi, v němž jej žádá o odložení brexitu do 30. června, aby tak rozhádaní britští zákonodárci ještě dostali možnost dosáhnout dohody o vystoupení z Unie.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump se k jednání o obchodu vyjádřil optimisticky, Si netrpělivě

05.04.2019 Americký prezident Donald Trump prohlásil, že během čtyř týdnů by mohlo být dosaženo dohody, která má ukončit devítiměsíční obchodní válku mezi Spojenými státy a Čínou. Jeho čínský protějšek Si Ťin-Pching mezitím vyzval k rychlému završení rozhovorů. Trump nicméně neohlásil datum, kdy se s čínským prezidentem sejde, aby obchodní válku ukončili, poznamenala agentura AFP.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Macron a Si jednali hlavně o obchodu

26.03.2019 Francouzský prezident Emmanuel Macron se včera před svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem vyslovil pro "silné partnerství" mezi Evropskou unií a Čínou, které by se opíralo o "silný multilateralismus" a "poctivou a vyváženou" ekonomickou spolupráci. EU ovšem ještě hledá jednotný postoj k diplomatickým a ekonomickým ambicím Číny, poznamenala agentura AFP.
C:\fakepath\francie.jpg

Spor Říma a Paříže je vyhrocený

10.02.2019 Diplomatická roztržka mezi Římem a Paříží, která vyústila v odvolání francouzského velvyslance, nemá od roku 1940, kdy Benito Mussolini vyhlásil Francii válku obdoby, napsala v pátek agentura Reuters. Mluvčí francouzské vlády Benjamin Griveaux v pátek uvedl, že opatření je sice dočasné, ale má Římu jasně signalizovat, ať se nevměšuje do francouzských záležitostí. Italský vicepremiér Luigi Di Maio, jehož setkání s francouzskými žlutými vestami spor vygradovalo, na facebooku zopakoval a obhajoval své pozice. Předtím poslal smířlivější dopis deníku Le Monde.
C:\fakepath\APEC.jpg

Na summitu APEC vystoupily do popředí čínsko-americké spory

18.11.2018 Na letošním summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) vystoupily do popředí čínsko-americké obchodní spory. Čínský prezident Si Ťin-pching vyčetl Spojeným státům protekcionismus. Americký viceprezident Mike Pence zase varoval, že USA již zavedená cla na čínské zboží nezruší a naopak je zdvojnásobí: "USA svůj kurz nezmění, dokud jej nezmění Čína," uvedl politik, který na setkání zastupuje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Pence také dodal, že USA vybudují v hostitelské zemi summitu, kterou je letos Papua-Nová Guinea, vojenskou základnu. Informuje o tom agentura AFP.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzský tisk: Dohoda o brexitu je velmi vzdálená slibům

15.11.2018 Francouzská média dnes tlumí slova o úspěchu při komentářích brexitové dohody podpořené ve středu britskou vládou. Podle deníků Le Monde a Le Figaro je předložený dokument velmi daleko od slibů politiků včetně premiérky Theresy Mayové, která do čela kabinetu přišla jako zastánkyně tvrdého brexitu. Agentura AFP konstatuje, že Mayová má před sebou těžký boj při přesvědčování parlamentu.
img

Tržní hodnota Amazonu dosáhla hranice bilionu dolarů

04.09.2018 Tržní hodnota internetového prodejce Amazon dnes dosáhla jednoho bilionu dolarů (zhruba 22,3 bilionu Kč). Firma je tak po Applu druhým americkým podnikem, který tuto hranici pokořil. Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos, který je díky úspěchu svého podniku nejbohatším člověkem světa, upozorňuje agentura AFP.
C:\fakepath\italie.jpg

Italská vláda ztížila dekretem propouštění zaměstnanců

03.07.2018 Italská vláda schválila v pondělí večer opatření na podporu zaměstnanosti, která podnikům prodražují propouštění zaměstnanců. Zároveň finančně trestají státem dotované společnosti, které přestěhují provoz či výrobu do jiné země. Informovala o tom dnes agentura AFP.
C:\fakepath\eu 14122014-4.png

EU přijala normu na ochranu svých firem před sankcemi vůči Íránu

07.06.2018 Evropská komise včera přijala normu, která by měla evropským firmám pomoci vyrovnat se s důsledky amerických sankcí vůči Íránu. Reagovala tak na krok amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozhodl odstoupit od jaderné dohody s Teheránem, informovala agentura AFP. Opatření využívá postup aplikovaný unií už v roce 1996, kdy USA zpřísnily sankce vůči Kubě. Podle agentury Reuters američtí diplomaté nyní cestují po světě a snaží se země přesvědčit, aby přestaly s Íránem obchodovat. V úterý byl jeden z nich i v Česku.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

Europoslanci chtějí větší kontrolu nad čínskými investicemi v EU

29.05.2018 Europoslanci chtějí posílit kontrolu nad zahraničními investicemi v Evropské unii, především těmi z Číny. Reagují tak na vlnu čínských akvizic v unijních státech, zejména ve Francii, v Německu a v Itálii. Parlamentní výbor pro zahraniční obchod včera podle agentury Reuters výraznou většinou podpořil zpřísnění zářijového návrhu, který v tomto duchu předložila Evropské komise. Screeningu, tedy přezkoumání ze strany EU, by mělo podléhat více nahlášených obchodů v choulostivých odvětvích a o zahraničních investicích, které by mohly poškodit zájmy jiných členských států, by dotčený stát měl s ostatními zeměmi vést diskusi.
C:\fakepath\EURUSDH1-tydenik1.png

Týdenní FOREX komentář - Ondřej Hartman z FXstreet.cz (21.5.2018)

21.05.2018 V minulém týdnu jsem se na EUR/USD dočkal dalšího ziskového obchodu, na který jsem dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. EUR/USD prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který velmi rychle a přesně došel do svého cíle k další nejbližší následující S/R úrovni, kde jsem obchod ukončil v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste také minulý týden využili mého obchodní nastavení, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\italie.jpg

Italské antisystémové strany se odvrací od úsporných opatření EU

18.05.2018 Italské protestní Hnutí pěti hvězd (M5S) dnes zveřejnilo konečnou verzi koaliční smlouvy s euroskeptickou a protiimigrační Ligou, informovala agentura AFP. V dokumentu není zmínka o odchodu z eurozóny, o němž se spekulovalo v průběhu týdne, ale antisystémové strany se ve společné koaliční smlouvě odvrací od úsporných opatření Evropské unie.
C:\fakepath\2018-04-09t075715z_1_180506-164918_rez.jpg

AFP: Jaderná dohoda není zklamáním jen pro Trumpa

08.05.2018 Mezinárodní dohoda uzavřená s Íránem v roce 2015 není nepřijatelná jen pro amerického prezidenta Donalda Trumpa. Je velkým zklamáním i pro Íránce, kteří od ní očekávali příliv potřebných zahraničních investic. Ty ale hodně zaostaly za očekáváním. Pokud by USA od dohody odstoupily a obnovily související sankce, Írán by to samozřejmě poškodilo, ale ekonomika země i tak hodně trpí, napsala dnes agentura AFP.
C:\fakepath\Afrika.jpg

Afrika se pokusí změnit v největší zónu volného obchodu

21.03.2018 Vytvoření kontinentální zóny volného obchodu (CFTA) v Africe má za cíl dohoda, kterou dnes ve rwandské metropoli Kigali podepíší zástupci desítek afrických států. Projekt Africké unie (AU) by po svém dokončení vedl ke vzniku nejrozsáhlejší zóny volného obchodu na světě, uvedla agentura AFP.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Plán reformy eurozóny by měl být do června

16.03.2018 Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes v Paříži zavázali k vytvoření itineráře pro reformu eurozóny do června. Staronová šéfka německé vlády před setkáním s šéfem Elysejského paláce zdůraznila, že Berlín a Paříž sice nejsou vždy na stejné lodi, ale v minulosti toho mnoho společně dokázaly a "jsou odhodlány učinit tak znova".
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

UNICEF ve Francii netradičně vyzvala ke sbírce v kryptoměně

06.02.2018 Francouzská pobočka Dětského fondu OSN (UNICEF) se netradičně obrátila na nový druh dárců - fanoušky videoher. Ti mají využít síly svých počítačů k tomu, aby zvýšili hodnotu jedné z kryptoměn na její sbírku pro Sýrii. Informovala o tom včera agentura AFP.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Bitcoinová horečka zasáhla reality na Floridě

30.01.2018 Horečka kolem bitcoinu, virtuální měny, jejíž kurz v posledních měsících vylétl vzhůru, zasáhla trh s nemovitostmi ve Spojených státech, zvláště na Floridě. Zahraničním investorům umožňují platby v bitcoinech vyhnout se kontrolám převodů měn ve svých zemích a ekonomickým sankcím. Pro praní špinavých peněz ale nákup domu na Floridě za bitcoiny ideální není, napsala agentura AFP.
C:\fakepath\francie 14122014.png

Francie schválila zrušení daně z bydlení

22.10.2017 Dolní komora francouzského parlamentu včera schválila postupné zrušení daně z bydlení, což je jeden ze stěžejních slibů prezidenta Emmanuela Macrona. Daň se bude od roku 2018 snižovat až k úplné nule v roce 2020. Dotkne se zhruba 80 procent domácností, upozornila agentura AFP.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Rodina v Nizozemsku investovala veškeré své úspory do bitcoinu

20.10.2017 Jedna rodina v Nizozemsku prodala svou firmu, dům, dvě auta, motorku a zbylý majetek a vše investovala do virtuální měny bitcoin. Otec, matka a jejich tři dcery teď žijí v kempu a doufají, že se z nich jednoho dne stanou milionáři. Uvedla to agentura AFP.
C:\fakepath\spanelsko 12.jpg

Španělská Banco Sabadell přesune oficiální sídlo mimo Katalánsko

06.10.2017 Pátá největší španělská banka Banco Sabadell se rozhodla přesunout své oficiální sídlo z Katalánska do provincie Alicante. Oznámila to včera mluvčí společnosti. O podobném kroku nyní uvažuje rovněž větší konkurent Caixabank. Banco Sabadell a Caixabank jsou největšími bankami sídlícími v Katalánsku, které se nyní chystá vyhlásit nezávislost na Španělsku.
francie.jpg

Francouzská vláda navrhla rozpočet: sráží výdaje, deficit i daně

27.09.2017 Francouzská vláda dnes předložila návrh rozpočtu pro rok 2018 a ekonomická opatření plánovaná pro pět let mandátu prezidenta Emmanuela Macrona. Deficit Francie se podle ministra financí Bruna Le Maira vrací pod unijní strop tří procent hrubého domácího produktu. Vláda rovněž chystá reformy majetkové daně či daně z nemovitosti s cílem podpořit ekonomický růst, napsala agentura AFP. Macron by tak naplnil celou řadu předvolebních slibů.
Macron.jpg

Macron představí opět vizi vícerychlostní Evropy

26.09.2017 Francouzský prezident Emmanuel Macron představí dnes svou představu vývoje Evropské unie na dalších 10 let. V projevu na pařížské Sorbonně hodlá opět navrhnout projekt vícerychlostní unie, která by umožňovala pokročit v daných tématech jen té skupině zemí, jež o to stojí. Jak upozornila agentura AFP, cílem je překonat těžkopádnost jednomyslného rozhodování celé budoucí sedmadvacítky.
recko krize.jpg

EU ukončila disciplinární řízení s Řeckem

25.09.2017 Členské země Evropské unie se dnes rozhodly ukončit disciplinární řízení s Řeckem zahájené kvůli nadměrnému rozpočtovému deficitu. Učinily tak v souladu s červencovým doporučením Evropské komise (EK), uvedla agentura Reuters.
francie 14122014.png

Francouzská vláda představila návrh reformy zákoníku práce

31.08.2017 Větší pružnost ve snaze přizpůsobit pracovní dobu a finanční odměnu zaměstnanců aktuálním podmínkám na pracovním trhu chce firmám poskytnout francouzská vláda v rámci změn, které by měla přinést reforma zákoníku práce. Reformu premiér Édouard Philippe dnes označil za "ambiciózní, vyváženou a spravedlivou", informovala agentura AFP. Největší francouzské odbory o ní nicméně hovoří jako o "zklamání", další odborový svaz již vyzval k protestům.
recko foto.jpg

Řecko se vrací na dluhopisové trhy

24.07.2017 Řecko se po tříleté přestávce vrací na dluhopisové trhy. Ministerstvo financí v Aténách dnes oznámilo, že hodlá investorům nabídnout novou emisi pětiletých dluhopisů, která by se v závislosti na tržních podmínkách mohla uskutečnit již v úterý.
recko penize.jpeg

MMF dal zelenou finanční pomoci Řecku

21.07.2017 Vedení Mezinárodního měnového fondu (MMF) ve čtvrtek v zásadě schválilo spuštění finanční pomoci Řecku v podobě půjčky ve výši 1,6 miliardy eur (asi 42 miliard Kč). Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na komuniké MMF.
g20 11102013.png

Summit G20 zachoval rovnováhu klimatu i obchodu

09.07.2017 Summit velkých světových ekonomik G20 pomohl zachovat nutnou rovnováhu v otázce boje proti klimatickým změnám i v otázce volného obchodu. Na tiskové konferenci to na závěr dvoudenních jednání v Hamburku dnes prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron.
britska libra 17022014.jpg

Bohatí v Británii bohatnou i v nejistých časech brexitu

08.05.2017 Majetek tisíce nejbohatších jednotlivců či rodin žijících v Británii stoupl za poslední rok o 14 procent. Vyplývá to z každoročního žebříčku, který vytváří deník The Sunday Times. Majetek nejbohatší tisícovky tak dosáhl celkové hodnoty 658 miliard liber (přes 20 bilionů korun), na prvním místě se umístili indičtí bratři.
cina ekonomika.jpg

Čínská ekonomika zrychlila v 1Q o 6,9 %

17.04.2017 Tempo růstu čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí zrychlilo v meziročním srovnání na 6,9 procenta z 6,8 v předchozích třech měsících, informoval dnes čínský statistický úřad. Ekonomiku podpořily vyšší výdaje vlády do infrastruktury a rozmach realitního odvětví podpořený velkými půjčkami od bank. Růst překonal očekávání expertů.
TOP5-20032017-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.03.2017 1) Záchranný fond eurozóny ESM by se měl nakonec přeměnit v evropskou verzi Mezinárodního měnového fondu (MMF). Řekl to pro dnešní vydání německého listu Frankfurter Allgemeine Zeitung předseda takzvané euroskupiny Jeroen Dijsselbloem.
usa 14122014-2.png

Trumpův rozpočet - začátek demontáže vlády

16.03.2017 Návrh rozpočtu amerického prezidenta Donalda Trumpa nemá šanci na to, aby ve stávající podobě prošel Kongresem, avšak dá se číst jako vyjádření Trumpovy politiky v číslech: Amerika na prvním místě, napsala k rozpočtovému návrhu agentura AFP. Dokument je považován za začátek dlouhé bitvy s Kongresem, protože je to on, a ne Bílý dům, kdo bude mít rozhodující slovo. Podle listu Politico je návrh přehlednou ukázkou toho, jak chce Trump a jeho hlavní stratég Steve Bannon dosáhnout rozkladu federálních vládních struktur.
img

Technická analýza - DAX v tuto chvíli v růstu. Čeká se na další zprávy o Deutsche Bank

04.10.2016 DAX: Trendový indikátor rozdílů exponenciálních klouzavých průměrů MACD naznačuje další růst, index relativní síly RSI se nachází na neutrálních 59 bodech.
mmf 132.jpg

Mezinárodní měnový fond nebyl připraven na dluhovou krizi v Evropě

29.07.2016 Mezinárodní měnový fond (MMF) nebyl připraven na dluhovou krizi v Evropě. Nebyl ani schopen požadovat...
britska libra 17022014.jpg

BoE při referendu nabídne víc peněz bankám

08.03.2016 Britská centrální banka (BoE - Bank of England) v době kolem konání britského referenda o setrvání země...
rusko 17032014.png

Ruská vláda chystá protikrizový plán

28.01.2016 Ruská vláda v reakci na pád cen ropy chystá protikrizový plán, který počítá s výdaji ve výši přibližně 750 miliard...
g20 summit.jpg

Státy G20 slíbily podporu růstu

16.11.2015 Země skupiny G20 jsou v situaci pokračujícího nevyváženého vývoje světové ekonomiky odhodlány podpořit...
g20 11102013.png

Splnit cíle G20 prý bude těžší

06.09.2015 Splnit cíle ekonomické expanze skupiny dvaceti největších ekonomik světa (G20), dohodnuté v loňském...
francie 14122014.png

Francouzská ekonomika ve 2Q stagnovala

14.08.2015 Francouzská ekonomika ve druhém čtvrtletí stagnovala, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal po nárůstu...
euro recko5.jpg

AFP: Euro už není nevratné

14.07.2015 Další a další schůzky v Bruselu tečku za řeckou krizí neudělaly. Evropské instituce ale v písemné zmínce...
fitch agentura.jpg

Fitch snížil rating Řecka

01.07.2015 Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Řecko hlouběji do...
recko-17062015.jpg

Řecká krize ohrožuje sen o Evropské unii

30.06.2015 Evropské selhání při snaze řešit řeckou dluhovou krizi hrozí trvale poškodit poválečný sen o "ještě těsnějším...
104241376.jpg

Věřitelé prý dali Řecku ultimátum

12.06.2015 Včerejší neúspěšné vyjednávání Řecka s jeho mezinárodními věřiteli o další úvěrové pomoci bylo podle...
recko krize.jpg

Řecko a věřitelé jsou stále vzdáleni dohodě

11.06.2015 I po dnešním setkání řeckého premiéra Alexise Tsiprase s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem...
eurusd-03042015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 3.4.2015

03.04.2015 Investory v průběhu včerejší obchodní seance podpořily příznivé zprávy z amerického trhu práce. Klíčová...
rusko 17032014.png

Ruská centrální banka snížila základní úrok

13.03.2015 Ruská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 14 procent...
recko krize.jpg

Řecko prý nevylučuje nové volby

08.03.2015 Řecko by mohlo vyhlásit referendum nebo předčasné parlamentní volby v případě, že představitelé eurozóny...
spanelsko 12.jpg

Rajoy: Řecko si může za svoje chyby samo

02.03.2015 Španělský konzervativní premiér Mariano Rajoy včera vyzval svého řeckého levicového kolegu Alexise...
recko demonstrace.jpg

Řecko vyhlásilo válku neplatičům daní

01.03.2015 Řecký ministr financí Janis Varufakis včera slíbil, že bude "nemilosrdný" vůči "těm, kteří mohou platit"...
nemecko 08012014.png

Řecko opět podráždilo Německo

26.02.2015 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble dnes netajil podráždění, které u něj vyvolal jeho řecký...
recko-28012015.png

V Aténách demonstranti podpořili vládu

16.02.2015 Nejméně 15.000 lidí se včera večer sešlo v Aténách na demonstraci na podporu vlády premiéra Alexise...
104241376.jpg

Řecko nabízí EU kompromisní reformy

10.02.2015 Řecký ministr financí Janis Varufakis věří, že ve vyjednávání s eurozónou, které začne ve středu na...
svycarsko 04102013.png

Bude zasedat Světové ekonomické fórum

15.01.2015 Více než čtyři desítky hlav států a předsedů vlád se zúčastní výročního zasedání Světového ekonomického...
italie.jpg

Italské Hnutí pěti hvězd chce opustit euro

19.12.2014 Italské protestní Hnutí pěti hvězd (M5S), které vede komik Beppe Grillo, včera vyzvalo k uspořádání...
japan yen.jpg

Japonská ekonomika klesla o 1,9 procenta

08.12.2014 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí více, než se myslelo. Hrubý domácí produkt se podle...
euro 08012013-2.png

Evropská komise chce podpořit pracovní trh

26.11.2014 Evropská komise (EK) se včera dohodla na vytvoření nového fondu s kapitálem v objemu 21 miliard eur...
g20 11102013.png

Summit G20 se zaměří na růst ekonomik

14.11.2014 Australské město Brisbane o víkendu hostí summit skupiny G20, která sdružuje největší ekonomiky světa...
eurozona 12072013.png

MMF: Růst eurozóny by se mohl zhoršit

13.11.2014 Hospodářský růst eurozóny může být podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) horší, než tato...
usdrub 13102014-1.png

Rubl klesl na nové minimum vůči euru

13.10.2014 Ruský rubl (RUB) klesl dnes vůči jednotné evropské měně na nové historické minimum téměř 51,26 RUB za...
usdjpy 12092014-5.png

USD/JPY zůstává u šestiletého maxima

12.09.2014 Americký dolar se dnes k japonskému jenu pohyboval nedaleko šestiletého maxima. Solidní data z amerického maloobchodu podpořila očekávání, že růst americké ekonomiky nabírá na síle. Na nové rekordní minimum k americkému měně během dne klesl ruský rubl, který podkopaly nové protiruské sankce.
devizove rezervy.jpg

Země BRICS mají společnou banku a fond

16.07.2014 Představitelé pěti velkých a dynamicky rostoucích zemí skupiny BRICS, v níž jsou Brazílie, Rusko, Indie, Čína...
fed usa.jpg

Fed zveřejnil zápis z březnového zasedání

10.04.2014 Události na Ukrajině by podle činitelů americké centrální banky (Fed) mohly by mít negativní dopad na světový...
francie.jpg

Nezaměstnanost ve Francii ve 4Q klesla

06.03.2014 Míra nezaměstnanosti ve Francii se v posledním čtvrtletí loňského roku snížila na 10,2 procenta, zatímco v předchozích...
francie.jpg

Francie schválila superdaň 75 procent

29.12.2013 Francouzská ústavní rada schválila záměr socialistické vlády prezidenta Fran„oise Hollandea zavést...
recko2.jpg

Řecký parlament schválil rozpočet

08.12.2013 Řecký parlament schválil v noci na dnešek rozpočet pro rok 2014, který poprvé po šesti letech slibuje...
moodys rating 1710.jpg

Agentura Moody's zvýšila rating Řecka

30.11.2013 Mezinárodní ratingová agentura Moody's zvýšila rating Řecka o dva stupně, a to na stupeň Caa3. Agentura...
wall street.jpg

NYSE spustila index sledující investice miliardářů

15.11.2013 Newyorská burza NYSE tento týden ve spolupráci se společností iBillionaire spustila nový index, který sleduje vývoj akciových podílů významných investorů. Index iBillionaire tak umožňuje nechat se inspirovat investičními kroky známých miliardářů, například Warrena Buffetta, napsala agentura AFP.
usa 30092013.png

USA mají nejnižší rozpočtový deficit od 2008

31.10.2013 Spojené státy snížily rozpočtový deficit ve fiskálním roce 2012-2013 na 4,1 procenta HDP, což je nejnižší...
recko vlajka.jpg

Řecko se vrátí na úroveň před krizí za 6 let

17.09.2013 Řecký premiér Antonis Samaras odhadl, že se životní úroveň obyvatel a hrubý produkt jeho země vrátí na hodnoty...
cina 21072013.png

Čína by měla dosáhnout plánovaného růstu

15.09.2013 Čína by měla být schopna letos dosáhnout růstu ekonomiky o 7,5 procenta, který si jako cíl stanovila tamní...
kypr prezident.jpg

Kypr zřejmě splní podmínky finanční pomoci

31.07.2013 Kypru se daří plnit podmínky mezinárodního záchranného programu, i když vyhlídky jeho ekonomiky jsou...
img

Kypr možná couvne. Parlament odložil hlasování a mluví se o výjimce pro drobné střadatele

18.03.2013 Rozhodnutí kyperského parlamentu o přísném zdanění všech vkladů u bank v zemi, které je základním kamenem víkendové do...
img

Kypr musí za pomoc eurozóny zdanit vklady v bankách. Eurozóna se bojí nebezpečného precedentu

18.03.2013 Na záchranném balíku pro Kypr v hodnotě maximálně deseti miliard eur se dohodli ministři financí zemí eurozóny. Na zá...
merkelova.jpg

Merkelová: Ekonomická situace se v Německu zhorší

31.12.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová bude v silvestrovském projevu varovat svoje spoluobčany před tím...
eurusd 12112012-2.gif

Juncker: Zpráva o Řecku je pozitivní

12.11.2012 Zpráva mezinárodních věřitelů o Řecku je pozitivní, Atény dodržely, co slíbily. Dnes to řekl Jean-Claude Juncker...
merkelova.jpg

Merkelová: Řekové konečně ke krizi změnili přístup

17.10.2012 Německá kancléřka Angela Merkelová ocenila změnu postoje Řecka ohledně řešení jeho dluhové krize.
mmf 132.jpg

MMF: Řecku je třeba dát více času na škrty v rozpočtu

11.10.2012 Řecku je nutné poskytnout dodatečnou dvouletou lhůtu do roku 2016...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Exotické měny | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Mario Draghi | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | SYRIZA | Grexit | Ruský rubl | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Auditor | BRICS | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dolarový index | ECB | Monetární unie | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | IFO index | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MMF | MT4 | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Pozice | Prodeje existujících domů | RSI | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Short | Short pozice | Splatnost | Timeframe | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | JPY | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | Indexy | OSN | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Ekonom | Pravděpodobnost | Hospodářská krize | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | USD/EUR | Daňové ráje | USDX | Index CPI | Obchodní seance | Portugalsko | Virtuální měna | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | Index | Podpora | Hazardní hry | Akcie Deutsche Bank | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Cena | Čínská ekonomika | CZK | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Dluh Řecka | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Řecka | Ekonomika USA | Eura | Evropské měny | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investiční plán | Investing | Irsko | J&T | Jak investovat | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Kurz rublu | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Patria Finance | Praní špinavých peněz | Pro investory | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Řecká krize | Státní dluh | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj kurzu | WTI | Zavedení eura | Země BRICS | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | VTB Capital | Index relativní síly | Indie | Jeff Bezos | MIC | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Redukce | RIC | ROCE | Tranše | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Trendový indikátor | Volby | Rozhovor | Burze | Investment | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Sky News | DPA | Wells Fargo | Bankovní sektor | Pioneer Investment Management | Kathimerini | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | The Sunday Times | NATO | Nová Čína | BBC | Agentura DPA | Reporty | Šéfka Fedu | Obchodní nastavení | Brazílie | EFSI | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Precedens | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Podnikatelé | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Referendum | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Milionáři | Miliardáři | Zpravodajský server | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Britský ministr financí | Dnes na trzích | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | John Kerry | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Nejistota | Největší banky | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Ethereum | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Odvrátit deflaci | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Úspěšné obchodování | Summit G20 | Ekonomická situace | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Krize | Theresa Mayová | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Europe 1 | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Čínský statistický úřad | Příjmy | ČTK | Země G20 | Světový finanční systém | Skupina G20 | Kurz jednotné evropské měny | Zasedání americké centrální banky | Hlavní ekonom | Očekávání | Příjmy z obchodování | Politico | Devizy | Aleš Michl | Protiruské sankce | Obchodování s Bitcoiny | Jerome Powell | Věštec z Omahy | Investice miliardářů | iBillionaire | Index iBillionaire | Bitcoinová horečka | Virtuální devizy | Ekonom specializovaný na bitcoin | CFTA | Projekt Africké unie (AU) | Íránský riál | Bitcoiny | Akcie Amazonu | Obchodní válka | Schwab | Společnost Schwab | Tržní hodnota Amazonu | M5S | Odložení brexitu | Evropské akciové burzy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Banka | Výhled | EUR/USD | FOREX | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | JPY

Předchozí klíčová slova

AETOS Capital Group
Affbank
Affiliate podnikání
Affiliate programy
Affort Projects SA
Africké trhy
Again Capital
Again Capital Management
Agatha Limited
AG Capitals

Následující klíčová slova

Agentura AP
Agentura Bloomberg
Agentura ČTK
Agentura DPA
Agentura Fitch
Agentura Moody's
Agentura Reuters
Agentura S&P
AGM Group
AGM Invest
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít