Pondělí 20. září 2021 13:29
reklama
Dukascopy
reklama
Purple Trading Roadshow
reklama
Dukascopy
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Jižní Korea

img

Akcie Novavax vzrostly o více než 3 419 % během 2 let. Schválí v USA vakcínu do konce roku?

17.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na akcie Novavax, takže se vracíme k biotechnologickým společnostem jako jsou dříve analyzované tituly Moderna a Pfizer. Novavax je v popředí zájmu, protože společnost slibuje brzké datum pro schválení jejich vakcíny. Kromě toho společnost testuje „mix“ vakcín, který by měl pacienty chránit nejen před koronavirem, ale i obyčejnou chřipkou.
img

Google akcie zažívají dlouhodobý růst. Přispějí problémy v Jižní Koreji k cenové korekci?

03.09.2021  V dnešní analýze se zaměříme na Google akcie (Alphabet). Opět se tak vracíme k technologickému odvětví. Spol...
img

Google akcie zažívají dlouhodobý růst. Přispějou problémy v Jižní Koreji k cenové korekci?

03.09.2021 V dnešní analýze se zaměříme na Google akcie (Alphabet). Opět se tak vracíme k technologickému odvětví. Společnost Google má velmi dobrá hospodářská čísla, ale momentálně čelí i různým překážkám. Ne jenom Spojené státy, ale i Jižní Korea se snaží bojovat se zneužíváním dominantního postavení na trhu. Jedním z hlavních cílů je právě i Google.
img

Jižní Korea jako první zasáhla proti Applu a Googlu při platbách za aplikace

31.08.2021 Jižní Korea dnes v přelomovém rozhodnutí omezila nadvládu amerických internetových firem Apple a Google v platbách za aplikace v jejich virtuálních obchodech. Stala se první zemí, která takto rázně zasáhla, informuje server CNBC. Zákon o podnikání v telekomunikačním sektoru, přezdívaný anti-Google, dostal před rokem na stůl parlament a dnes o něm zákonodárci rozhodli. V praxi to znamená, že Apple a Google už nebudou moci vývojáře aplikací nutit, aby zákazníci za aplikace platili prostřednictvím Applu a Googlu.
img

Rychlé shrnutí

27.08.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P500 klesl o 0.58 %, index Dow Jones klesl o 0.54 % a index Nasdaq odepsal 0.64 %.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka zvýšila úrokové sazby

26.08.2021 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu na 0,75 procenta z rekordního minima 0,5 procenta. Jižní Korea se tak stala první velkou asijskou ekonomikou, která v době po příchodu pandemie nemoci covid-19 ke zvýšení úroků přikročila, napsal server BBC.
C:\fakepath\Ropa-2.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám z dopadu mutace delta na poptávku klesají

20.08.2021 Ceny ropy dnes již sedmou seanci za sebou klesají a ocitly se blízko nejnižší hodnoty za tři měsíce. Mohou za to nová karanténní omezení v zemích, které se potýkají s růstem počtu nově nakažených nemocí covid-19 kvůli mutaci delta, což ohrožuje výhled dalšího vývoje poptávky po pohonných hmotách.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika rostla ve čtvrtletí nejrychleji za deset let

27.07.2021 Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil ve druhém čtvrtletí meziroční růst na 5,9 z 1,9 procenta. Ekonomika tak rostla nejrychleji za deset let. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat, která dnes zveřejnila korejská centrální banka. Na výsledku měla zásluhu především soukromá spotřeba. Rozdíl je částečně daný nízkou srovnávací základnou, podíl na růstu mělo ale i oživení vývozu a dovozu díky oživování globální ekonomiky.
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Skupina G20 podpořila společný postup proti nadnárodním firmám

11.07.2021 Skupina G20 včera při setkání v Benátkách podle očekávání podpořila společný postup proti nadnárodním firmám, které daní zisky v daňových rájích. Ministři financí členských zemí podpořili plán na globální minimální daň ze zisku ve výši 15 procent. V závěrečném prohlášení členské státy také varují před ohrožením globálního oživování ekonomiky novými variantami koronaviru a zmiňují potřebu zjednat spravedlivý přístup k vakcínám.
img

Rychlé shrnutí

09.07.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.86 %, zatímco Dow Jones klesl o 0.75 % a Nasdaq o 0.72 %.
img

Rychlé shrnutí

08.07.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. Index S&P 500 rostl o 0.34 %, Dow Jones přidal 0.30 % a Nasdaq 0.01 %.
img

Rychlé shrnutí

02.07.2021 Americké indexy zakončily seanci výše. Index S&P 500 rostl o 0.52 %, Dow Jones přidal 0.38 % a Nasdaq 0.13 %.
C:\fakepath\g20.jpg

Zástupci zemí G20 vyzvali ke spravedlivější distribuci vakcín a pomoci Africe

30.06.2021 Ministři zahraničí členských zemí skupiny G20 na prvním osobním jednání v posledních dvou letech volali po spolupráci na mezinárodní úrovni při řešení krizí, jako jsou pandemie covidu-19 nebo klimatické změny, a spravedlivější distribuci vakcín ve světě. Summit největších světových ekonomik v jihoitalském městě Matera se mimo jiné zaměřil na problematiku oživení světové ekonomiky po pandemii a také možnosti posílení rozvoje Afriky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\top-11062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.06.2021 1) Asijské akciové trhy dnes vesměs nesdílely optimismus, který o den dříve přinesl nejsledovanějšímu americkému indexu S&P 500 nový rekord. Investoři nyní posuzují, zdali meziroční růst amerických spotřebitelských cen o 5 %, který překonal očekávání analytiků, znamená jen přechodný výkyv směrem vzhůru a zdali na něj americká centrální banka (Fed) zareaguje zvýšením úrokových sazeb. Mimo níže uvedené indexy stojí za pozornost také dnešní výsledek indického indexu BSE Sensex, který rovněž dosáhl své rekordní hodnoty.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
img

Potvrzeno – česká ekonomika odolnější

01.06.2021 Předběžný odhad navzdory mnohým skeptickým komentářům potvrzen. Česká ekonomika přes krutě silnou zimní COVID vlnu poklesla jen o 0,3 % oproti předchozímu čtvrtletí a o 2,1 % oproti stejnému čtvrtletí loňského roku. Obavy centrálních bankéřů z nepřesného prvního odhadu HDP se nenaplnily. Jimi předpokládaný pokles o 3,5 % meziročně se nenaplnil. Za to se potvrdilo, že české ekonomice s další a další COVID vlnou se zvyšovala „imunita“ – odolnost, protože výsledek -0,3 % č/č odpovídal naší původní prognóze, která nepočítala s tak masivní zimní pandemií a následným omezením ekonomiky a pohybu osob a zboží.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021

31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
img

Rychlé shrnutí

10.05.2021 Americká vláda vyhlásila stav pohotovosti kvůli hackerskému útoku na jedno z nejvýznamnějších potrubí na přepravu rafinovaných produktů. Jeho provoz byl pozastaven.
C:\fakepath\bitcoin2.jpg

Turecko reguluje platformy, na nichž se obchoduje s kryptoměnami

02.05.2021 Turecko přidalo platformy pro obchodování s kryptoměnami na seznam firem, na které se vztahují opatření proti praní peněz a financování terorismu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na včera zveřejněný prezidentský dekret.
C:\fakepath\top-27042021-lv-4.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.04.2021 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes oznámila očekávané ponechání základních úrokových sazeb na stávajících úrovních a snížila předpověď letošní jádrové inflace na 0,1 % z lednových 0,5 %. V několika tamních regionech včetně Tokia a Osaky také začala platit přísnější opatření proti dalšímu šíření covidu-19. Ten dál znepokojuje investory především v Indii.
C:\fakepath\manipulace.png

Washington: Švýcarsko a Vietnam s měnou nemanipulují, budou ale pod dohledem

16.04.2021 Americké ministerstvo financí vyřadilo Švýcarsko a Vietnam ze seznamu zemí, které považuje za měnové manipulátory. Zrušilo tak rozhodnutí, které teprve v prosinci přijala administrativa tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa. Obě země, a rovněž Tchaj-wan, ale budou pod dohledem, protože nesplňují část kritérií. Ministerstvo to dnes uvedlo ve zprávě o makroekonomické a devizové politice hlavních obchodních partnerů, kterou vydává dvakrát do roka a kterou předkládá Kongresu. Švýcarská centrální banka v reakci uvedla, že s kurzem své měny nemanipuluje.
img

Rychlé shrnutí

30.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci většinou na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 0.09 %, Nasdaq odepsal 0.60 %, zatímco Dow Jones a Russell 2000 rostly o 0.30 % a 2.83 %.
img

Rychlé shrnutí

25.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci v červených číslech. Index S&P 500 klesl o 0.55 %, Nasdaq klesl o 2.01 % a Dow Jones uzavřel seanci beze změny.
img

Rychlé shrnutí

24.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl o 0.76 %, Dow Jones klesl o 0.94 % a Nasdaq o 1.12 %.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

UNCTAD: Globální ekonomika letos vzroste o 4,7 procenta

18.03.2021 Globální ekonomika by se letos měla zotavit, očkování a expanzivní měnová politika totiž pomáhají napravit škody způsobené pandemií, která zničila více než čtvrt miliardy pracovních míst. Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se letos mohl zvýšit o 4,7 procenta po loňském propadu, který byl nejhlubší od druhé světové války. Ve své zprávě to uvedla Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\usa4.jpg

USA uvalí konečná antidumpingová cla na hliník z 18 zemí

03.03.2021 Americké ministerstvo obchodu uvalí konečná antidumpingová cla na běžné hliníkové plechy z 18 zkoumaných zemí. Cla musí ještě potvrdit americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC), uvedla agentura AFP.
img

Rychlé shrnutí

02.03.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci s vysokým ziskem. Index S&P 500 přidal 2.38 %, Nasdaq rostl o 3 % a Dow Jones rostl o 1.95 %.
img

Úřad FAA nařídil okamžitou kontrolu vybraných Boeingů 777

24.02.2021  Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil okamžitou kontrolu letadel Boeing 777-200 se stejným motorem, jaký o víkendu začal u jednoho takového stroje ve vzduchu hořet. Úřad po nehodě aerolinkám doporučil, aby letadla zatím nepoužívaly, nyní doporučení změnil v příkaz provést důkladnou kontrolu titanových lopatek motoru před opětovným nasazením do provozu. Týká se to celkem 128 letadel, což je asi třetina letadel 737 MAX, která byla v celém světě až donedávna odstavena kvůli jiným problémům.
img

Ranní shrnutí (27.01.2021)

27.01.2021 Americké indexy zakončily seanci na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 0,15 %, Nasdaq a Dow Jones oba klesly o 0,07 % a Russell 2000 přišel o 0,62 %
img

Rychlé shrnutí

04.01.2021 Akcie v Asii zahájily seanci růstem. ASX 200 přidal 1.5 %, Kospi rostl o 2.5 % a indexy v Číně rostly také. Nikkei naopak mírně ztrácí a odepisuje 0.7 %.
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

USA označily Švýcarsko a Vietnam za měnové manipulátory

16.12.2020 Amerického ministerstvo financí označilo Švýcarsko a Vietnam za země, které manipulují svou měnou. Naposledy Spojené státy označily za měnového manipulátora loni v srpnu Čínu. Washington také přidal tři nová jména na seznam zemí, kterým je potřeba věnovat zvláštní pozornost kvůli jejich měnovým praktikám. Vyplývá to z dnešního prohlášení ministerstva.
img

Rozvíjející se asijské trhy před sebou mají rok plný velkých očekávání

26.11.2020 Očekávání, že cenné papíry z rozvojových trhů si povedou v nadcházejícím roce velice dobře, se stává čím dál reálnější. Asie zvládá pandemii COVID-19 mnohem lépe než rozvinutý západní svět a Čína pravděpodobně už počátkem roku 2021 prostřednictvím monetární politiky rozvolní své finanční podmínky, čímž pomůže celkovému sentimentu a zvedne multiplikátory ocenění akcií z rozvojových trhů. V roce 2021 tak začnou z těchto trhů znovu plynout výnosy, a to ještě rychlejším tempem než z rozvinutého světa - vytvoří se příznivá atmosféra plná příjemných překvapení a vysokého růstu výnosů.
img

Rychlé shrnutí

25.11.2020 Americké indexy včera rostly. Dow Jones a S&P500 dosáhly na rekordní maxima, když přidaly 1.54 % a 1.62 %. Nasdaq rostl o 1.31 %.
C:\fakepath\APEC.jpg

Lídři zemí APEC jednají o spolupráci, připojil se i Trump

20.11.2020 Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes jedná o podobě spolupráce po skončení koronavirové krize. Setkání, které se kvůli nákaze koná jen virtuálně, se účastní také prezidenti Číny a Spojených států Si Ťin-pching a Donald Trump. Je to první Trumpovo vystoupení před mezinárodní komunitou od začátku listopadu, kdy neuspěl v prezidentských volbách. Uvedla to agentura Kjódó.
img

Pražská burza zakončila nejvýše téměř za čtyři měsíce

16.11.2020 Pražská burza pošesté po sobě vzrostla a index PX zakončil den nejvýše téměř za čtyři měsíce. Dnes přidal 2,55 procenta na 934,75 bodu. Silně rostly akcie bank a telekomunikační firmy O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna uzavřela k euru téměř beze změny, vůči dolaru mírně zpevnila.
img

Pozitivní makro data z Asie pomohli růstu hlavních globálních indexů

16.11.2020 Hlavní asijské indexy dnes ráno zaznamenaly výrazný nárůst po zveřejnění několika makroekonomických údajů, které vyzýv...
img

Rychlé shrnutí

16.11.2020 15 států v Asia-Pacific regionu, mezi nimi Čína, Austrálie, Nový Zépand, Jižní Korea a Japonsko podepsalo významnou obchodní dohodu.
img

Čína, Japonsko a další asijské a oceánské země dnes podepsaly největší obchodní dohodu světa. Pro Česko to není dobrá zpráva

15.11.2020 Skupina 15 zemí z asijsko-pacifického regionu zahrnující Čínu, Japonsko, Jižní Koreu a Austrálii dnes podepsala největší dohodu o volném obchodu na světě. Dohoda označovaná jako RCEP (Regional Comprehensive Economic Partnership) pokrývá více než dvě miliardy lidí a zhruba třetinu světové ekonomiky.
C:\fakepath\g20.jpg

Skupina G20 dohodla zmírnění dluhu nejchudších zemí

13.11.2020 Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny ekonomicky nejvýznamnějších zemí G20 se dnes dohodli na zmírnění zadlužení nejchudších států, které jsou citelně zasaženy dopady koronavirové krize. Rozhodnutí padlo na jejich virtuálním jednání. Nový rámec, jak dluh považovaný za neudržitelný snížit nebo restrukturalizovat, mají schválit lídři G20 na virtuálním summitu příští týden. Uvedla to agentura Reuters.
img

České malé a střední podniky patří v čase koronavirové krize k vůbec nejodolnějším v celém hospodářsky vyspělém světě, plyne z nové studie ekonomů z USA

29.09.2020 Tuzemské malé a střední podniky patří v hospodářsky vyspělém světě k těm, které jsou vůbec nejméně zranitelné tváří v tvář probíhající koronavirové krize. Plyne to ze studie čtyř ekonomů působících v USA, kterou tento týden zveřejnil americký Národní úřad pro ekonomický výzkum.
img

Rychlé shrnutí

27.08.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. S&P500 přidal 1.02 %, zatímco Nasdaq rostl o 1.73 %. Oba indexy výrazně překonaly Dow Jones, který rostl pouze o 0.3 %.
img

Rychlé shrnutí

01.07.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci se solidními zisky. Nasdaq rostl o 1.87 %, S&P500 přidal 1.54 % a Dow Jones přidal 0.85 %.
img

Rychlé shrnutí

16.06.2020 Americké indexy se zotavily ze včerejší korekce a zakončily seanci výše. S&P500 rostl o 0.83 %, Nasdaq přidal 1.43 % a Dow Jones 0.62 %.
img

Nový ekonomický řád

28.05.2020 S tím, jak postupuje krize Covid-19 a zejména když sledujeme další vývoj, myslíme si, že nové trendy dlouhodobě nasměrují svět jinam. Klíčovými rysy budou státní intervence, fiskální aktivita a pokračující ekonomická síla Asie.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejský HDP v 1. čtvrtletí klesl nejvýrazněji od roku 2008

23.04.2020 Jihokorejská ekonomika v důsledku koronavirové krize utrpěla nejprudší mezičtvrtletní pokles od konce roku 2008. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle dnešních údajů centrální banky v letošním prvním čtvrtletí snížil o 1,4 procenta proti předchozím třem měsícům, kdy o 1,3 procenta vzrostl, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko nezavede povinné omezení pohybu, chce chránit ekonomiku

23.04.2020 Japonsko nebude zatím zavádět celoplošné povinné omezení pohybu. Toto rozhodnutí podporuje lékař Šigeru Omi, který v současnosti vede japonskou expertní skupinu pro reakci na šíření koronaviru a je poradcem japonského premiéra Šinzóa Abeho. Podle tohoto odborníka není možné virus zcela vymýtit a hlavní je chránit ekonomiku, píše dnes deník Financial Times. Vláda však přesto obyvatele nabádá, aby své osobní kontakty omezili.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Poptávka po ropě v dubnu klesne nejníže za 25 let

15.04.2020 Poptávka po ropě v dubnu kvůli dopadům koronaviru klesne o 29 milionů barelů denně a dostane se na nejnižší úroveň za 25 let. Uvedla to dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Ta ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou zároveň varovala, že tak výrazný propad poptávku, kterému nyní trh čelí, nemůže snížení těžby plně vykompenzovat. Za celý rok IEA očekává pokles poptávky o 9,3 milionu barelů denně.
img

Forex: Koruně svědčí první náznaky pokroku v boji proti viru

14.04.2020 Česká měna si po nějaké době připsala úspěchy. Do minulého týdne vstupovala poblíž EUR/CZK 27,50, nicméně již v prvních dnech zaznamenala citelné posílení. Již v úterý se dostala až k EUR/CZK 27,20, což mohlo být dáno mírným optimismem, pokud jde o boj s epidemií, i nad očekávání dobrými daty o českém maloobchodě a německém průmyslu. V solidním výkonu pak koruna pokračovala i po zbytek týdne, když ve čtvrtek prolomila psychologickou hranici EUR/CZK 27,00 a další zisky zaznamenala i v pondělí, kdy se dostala až do okolí EUR/CZK 26,85, kde ji najdeme i dnes. Vzhledem k tomu, že z reálné ekonomiky mezitím průlomové informace nepřicházely, lze za tímto vývojem podle našeho názoru hledat hlavně postupné uklidňování koronavirové paniky na globálních trzích, které lze vyčíst i z postupného poklesu indexu volatility VIX u amerických akcií, a velký zájem o české státní dluhopisy emitované minulý týden.
C:\fakepath\cina-07042020-lv.png

Čína loni v žádostech o mezinárodní patenty poprvé překonala USA

07.04.2020 Čína loni podala ze všech zemí nejvíce žádostí o mezinárodní patenty. Překonala tak Spojené státy, které si pozici jedničky držely od založení globálního systému patentů před více než 40 lety. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO). Ta dohlíží na systém, ve kterém země sdílejí uznávání patentů.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko vyhlásí zřejmě již v úterý stav nouze kvůli viru

06.04.2020 Japonská vláda vyhlásí zřejmě již v úterý v Tokiu, Ósace a dalších pěti prefekturách kvůli koronaviru nouzový stav. Měl by trvat zhruba měsíc. Oznámil to dnes premiér Šinzó Abe v projevu, který živě přenášela japonská televize. Vláda podle premiéra připravuje stimulační balíček ve výši 108 bilionů jenů (25 bilionů Kč), který by měl zmírnit dopady opatření na ekonomiku.
img

Čína a její sousedé restartují dodavatelské řetězce

01.04.2020 S tím, jak se čínská ekonomika oklepává ze zákazu vycházení, hlásí analytici Fidelity Intenational aktivitu v rozlehlé síti asijských továren, přístavů a logistických center. Přístavní jeřáby se v některých největších asijských přístavech znovu otáčí, protože produkce z čínských továren se po týdnech narušení koronavirem opět zvyšuje.
img

Rychlé shrnutí

31.03.2020 Americké indexy za sebou mají další solidní seanci. S&P500 rostl o 3.35 %, Dow Jones přidal 3.62 % a Nasdaq 3.19 %. Nálada v Asii je zatím smíšená. Indexy v Austrálii a v Japonsku zakončily seanci níže, zatímco Čína a Jižní Korea rostly. Futures na DAX jsou lehce v zelených číslech.
img

Největší pokles ceny ropy od roku 1991. Akciové trhy pokračují v pádu

13.03.2020 Ceny ropy zažily v pondělí ráno historický pokles, a to až o 34 %, což odpovídalo ceně $27,34 za barel. Tento pokles byl vyvolán jednak sníženou poptávky, za což můžou z velké části omezení pohybu, zavedená v některých zemích, jako opatření proti šíření koronaviru. Druhým důvodem poklesu ceny je zvýšení produkce ropy, který vyvolala organizace OPEC jako odplatu Rusku za neakceptování dohody o omezení produkce ropy. S&P 500 a Dow Jones otevřeli v pondělí ráno se 7% poklesem, což vyústilo v pozastavení obchodování na amerických burzách po dobu 15 minut. Toto opatření se spustí vždy, když S&P 500 poklesne o 7% a jeho hlavní funkcí je zabránit panice na americkém trhu.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomka MMF vyzvala vlády k cíleným podporám ekonomik

09.03.2020 Vlády by měly přijmout značná cílená fiskální a měnová opatření, která by pomohla spotřebitelům a podnikům vyrovnat se s dopady rychle se šířícího onemocnění způsobeného novým koronavirem. Uvedla to hlavní ekonomika Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová v blogu na internetových stránkách fondu. Doporučila hlavně převody hotovosti, dotace na mzdy a daňové úlevy, ale také snížení úroků a pomoc finančnímu trhu ze strany centrálních bank.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jižní Korea podpoří ekonomiku dodatečnými penězi

04.03.2020 Jižní Korea podpoří svou ekonomiku částkou 11,7 bilionu wonů (skoro 225 miliard Kč) na zmírnění dopadů nákazy novým typem koronaviru. Oznámil to dnes ministr financí Hong Nam-ki. Jižní Korea je po Číně druhou nejvíce zasaženou zemí onemocněním COVID-19, kterou koronavirus způsobuje. Vládním návrhem na dodatečný rozpočet, z něhož se bude pomoc financovat, se bude ve čtvrtek zabývat parlament.
img

Kam investovat – uranové akcie pro rok 2018

12.01.2018 Uran je materiál používaný především v jaderných elektrárnách pro generování energie. Od problémů jaderného reaktoru Fukushima je tento sektor poměrně hojně kritizován, své místo si nicméně stále drží.
img

Uranové akcie – přinese investice do uranu boom v 2018?

12.01.2018 Po boomu lithiových akcií v minulém roce se investoři začínají poohlížet po dalších příležitostech s potenciálně vysokým zhodnocením. Uranové akcie patří mezi ty vůbec nejzajímavější v tomto ohledu.
img

Uranové akcie pro rok 2018

12.01.2018 Uran je materiál používaný především v jaderných elektrárnách pro generování energie. Od problémů jaderného reaktoru Fukushima je tento sektor poměrně hojně kritizován, své místo si nicméně stále drží.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Jižní Korea plánuje zákaz obchodů s kryptoměnami

11.01.2018 Jižní Korea chce zakázat obchody s kryptoměnami. Vláda nyní připravuje zákon, který tyto obchody zakáže, oznámilo dnes ministerstvo spravedlnosti. Jižní Korea je významným zdrojem poptávky po kryptoměnách a rozhodnutí přichází v době, kdy se politici po celém světě snaží regulovat tento majetek, jehož hodnota za poslední rok prudce vzrostla.
C:\fakepath\bitcoin3.jpg

Jižní Korea zavádí opatření, aby zchladila trh s bitcoiny

28.12.2017 Jihokorejská vláda se snaží omezit spekulace s kryptoměnou bitcoin, jejíž hodnota letos vzrostla o více než 1300 procent. Vedle zákazu otevírání anonymních účtů do vládních opatření spadá i pravomoc úřadů zavřít burzu, na které se s bitcoinem obchoduje, napsal server CNN.
korea.jpg

Jižní Korea dostala od S&P zlepšené úvěrové hodnocení

08.08.2016 Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Jižní Koreje o jednu příčku na stupeň AA. Zvýšeným ratingem ocenila stabilní hospodářský růst země a zvýšenou pružnost korejské rozpočtové a měnové politiky.
img

Komodity: Jižní Korea jedná s Ruskem o realizaci plynovodu

21.02.2012 Ruská plynárenská společnost Gazprom a jihokorejský Kogas v současnosti intenzivně projednávají parametry projektu plynovodu z Ruska do Jižní Koreji, informoval v pondělí ruský státní plynárenský gigant. Další kolo rozhovorů by se mělo uskutečnit v březnu. Byl podepsán kontrakt na roční dodávky zemního plynu ve výši 12 miliard kubických metrů prostřednictvím plynovodu, který bude procházet územím Severní Koreji. Celý projekt by mohl být spuštěn v roce 2017.
img

Makro: Jižní Korea zaznamenala v roce 2010 robustní růst

26.01.2011 Čtvrtá největší asijská ekonomika zaznamenala v roce 2010 robustní růst 6,1%, byl to nejsilnější výkon od roku 2002 (7,2%). V roce 2009 rostla o hubené 0,2%.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Equity | Inflace | OECD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Objemy obchodů | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | AMEX | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | CAPEX | CBOE | CEO | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | DAX | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | High | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Order | P/E | Platební bilance | Poplatek | Pozice | Příkaz | RSI | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Support | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Optimismus | Výsledky | IEA | Intervenovat | ČSOB | DailyFX | Obchodovat | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Makro | Index cen | Stavební výroba | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Financial Times | Ceny akcií | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Akcie O2 | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Etoro | Eura | Exchange | Fio | Fiskální rok | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Irsko | EBay | Jedno euro | JP Morgan | Kam investovat | Kurz bitcoinu | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NZDJPY | Ocenění akcií | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Praní špinavých peněz | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Benzín | EBITDA | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | ROE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Know-how | Burze | Investment | Traders | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | BBC | UNCTAD | Expanzivní měnová politika | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Podnikání | BMW | Ekonomický výzkum | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Stock Exchange | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Měnová autorita | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Britský ministr financí | Obchodní partner | Standard & Poor's (S&P) | Obchodování v Asii | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Měnová opatření | Úvěrový rating | Kryptoměny | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | Historická minima | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Makléřské společnosti | Summit G20 | General Electric | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnové stimulace | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Čínský statistický úřad | Příjmy | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Bankovní emise | Ruské akcie | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Obchodování s kryptoměnami | Obchody s kryptoměnami | Obchodování s Bitcoiny | Coinmarketcap | Capitalinked | Crypto trading | Kapitálové výnosy | Trh s bitcoiny | Binance | Zákaz obchodů s kryptoměnami | NH Investment & Securities | Coinone | Bithumb | Kosdaq | Index malých společností Kosdaq | Růst bitcoinu | Masivní výprodeje | Crypto | Tržní hodnota kryptoměn | Asijské trhy | Wedbush Securities | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Saxo | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | OPEC+ | Capitalinked.com | Obchodní napětí | Podniky | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | McDonald's | Akcie společnosti | Pokles ceny | RDSA | Royal Dutch Shell | Profesionální obchodník | Nové peníze | Tvrdý brexit | Daňové úlevy | Zvyšování úroků | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Zadluženost | Majetek | Obchodovat s akciemi | Platformy pro obchodování | Kvartální výsledky | Statistický úřad | SPI Asset Management | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Bitcoin a další kryptoměny | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | iFX | Americké společnosti | Ropné akcie | STAR | Biotechnologické akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Uranové akcie | Výnosové křivky | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Řešení krizí | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Akcie týdne | AMZN | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | KB | Prosus | Televize CNBC | Kjódó | Agentura Kjódó | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | MetLife | Jihokorejská centrální banka | GOOGL | Akcie roku | Aphria | APEC | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodujte | Trinity Bank | Hospodářské krize | Huawei | KOSPI | Rozpočet | Jednání o brexitu | Peter Garnry | Německá vláda | Hongkong | Snížení úrokové sazby | Trinity | LNG | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Analýza dat | Spojené státy a Čína | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Zpomalení české ekonomiky | Cisco Systems | Firma | Reálné ekonomiky | Maloobchodní prodeje | Americký průmysl | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Obchodovat na burze | Souhrn finančních trhů | Server BBC | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | 4G | Server CNBC | Datový kalendář | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Avast | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | All Time High | Hong Kong | Administrativa prezidenta | INTC | Čínský průmysl | Walt Disney | 5G | AFP | Ekonomka | Vládní bondy | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Šinzó Abe | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Problémy | Soukromé podniky | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | Společnost Huawei | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Huawei Technologies | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Premiér Babiš | Vivendi | Accor | Ohlédnutí | Konec roku | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Americké centrální banky | AXA | Regulátoři | Ředitelka | Italský premiér | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Bydlení | Zisk čínských průmyslových firem | NERV | Kraft Heinz | Severokorejský vůdce | KLDR | Koruna posílila | Peking | Wirecard | Shortování akcií | Zákaz shortování | Singapur | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Micron Technology | Microchip Technology | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Ministr zahraničí | Sodexo | RBA | Hodnota společnosti | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Nový rekord | Analytička | Ukazatele | Obchodní sankce | Přebytek bilance | Přebytek bilance běžného účtu | Americké ministerstvo financí | SAP | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zajímavé zisky | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Jihokorejská ekonomika | Paypal Holdings | Jihokorejská vláda | Google | Samsung | WhatsApp | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Stabilní výhled | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Obchody | Výdaje | Platit daně | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Fresenius Medical | FME | Adidas | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Ministerstvo dopravy | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Nejlepší biotechnologické akcie | Galapagos | Biogen | COVID-19 | Zemědělské komodity | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické dopady koronaviru | Gilead Sciences | Střední podniky | NVAX | Akcie Novavax (NVAX) | Akcie Novavax | PHIA | Kogas | Toyota | Vývoj | Letní olympijské hry | Olympijské hry v Tokiu | Šok | Snížení těžby | Guru | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Rishi Sunak | Premiér Conte | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Stimuly | Evropské země | Letectví | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Asijská seance | Situace kolem koronaviru | Šíření viru | Fiskální balíček | Vedlejší účinky | Propad poptávky | Viceprezident | Obavy o likviditu | Spotřebitelé | Historie | Počet nakažených | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Taro Aso | Japonský ministr financí | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | České státní dluhopisy | Axios | Další růst | Růst | Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí | Olympijské hry | United Airlines | Koronavirové krize | Americká banka | Potenciál | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Šíření nákazy | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Tým akciových analytiků | Vysoká míra volatility | Míra volatility | Organizace | Saúdové | Práce | Světový potravinový program | Údaje | Skupina OPEC | Mexiko | Opatření proti šíření koronaviru | Mezinárodní patenty | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví | WIPO | Světová organizace na ochranu duševního vlastnictví (WIPO) | Patenty | Dopady koronavirové krize | Ministři | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rhode Island | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | AMC | Remdesivir | USD za barel | Stephen Innes | S&P500 | PMI ve službách | Jihokorejský HDP | Chránit ekonomiku | KB Bank | Soukromá spotřeba | Hong Nam-ki | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Joe Biden | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cestování | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Výsledky za Q4 | Zaměstnanci | FDA | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Regulační orgány | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | Členské země | Indexy v Asii | Vakcína | Moderna | Nové studie | Kupci | Josh Frydenberg | Zákon o národní bezpečnosti | Argentina | Spoluzakladatel | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Ekonomický řád | Fiskální aktivita | Vládní intervence | Výrobní PMI | PEPP | Francouzský ministr | Tchaj-wan | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Parlament dnes | Covid | Technologické firmy | Banka JP Morgan | ITC | Google Pay | Novavax | Chorvatsko | Silicon Valley | Ocenění | Ceny | Technologické společnosti | Společnost Amazon | KI | Velké technologické firmy | Caixin | Indonésie | WeCHat | Zisk z obchodování | Erdogan | Čas na nákup | Worldometers | Pandemická situace | Wedbush | Hurikán Laura | Zvýšení daní | Big Tech | Klimatické změny | Rentabilita | Transparentnost | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Qualcomm | Ceny sójových bobů | Politici | App Store | Biden | Antimonopolní úřad | Jens Klatt | Klinické testy | Nařízení | Intel | Kvóty na těžbu ropy | Moneta | PFE | JP Morgan Chase | Letecká doprava | MRNA | Komise pro mezinárodní obchod | Komise pro mezinárodní obchod (ITC) | GameStop | Futures na DAX | Očkování | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Boeing 737 Max | Evropské centrální banky | Tilray | TLRY | AMC Entertainment | Očkování proti covidu | Retailoví investoři | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | Akcie Tilray | Očkovací program | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Úřad FAA | CNBC Street Signs Asia | Street Signs Asia | Antidumpingová cla | Cla na hliník | Oživování ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Tempo očkování | Dlouhodobý investor | Zákon zakazující kryptoměny | Digitální majetek | Suezský průplav | Korporátní daně | Shooting Star | Ceny ropy Brent | HSBC Holdings | GoviEx Uranium | GoviEx Uranium (GXU) | GXU | Energy Resources of Australia | ERA | Energy Resources of Australia (ERA) | Uranium Energy Corp. | Uranium Energy | UEC | Uranium Energy Corp. (UEC) | Energy Fuels | UUUU | Uranová akcie | Energy Fuels (UUUU) | Akcie Energy Fuels | Cameco Corp. | Cameco | Cameco Corp. (CCJ) | CCJ | Akcie Cameco | Nejlepší uranové akcie | Uran | Investiční aktivum | Kapitálové zisky | Zisky z obchodování s kryptoměnami | Prezidentský dekret | API | Oslabení | Meme akcie | Prodejní ceny | Kryptoměny vs. meme akcie | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Jihokorejský hrubý domácí produkt | Největší americká banka | BSE Sensex | Cíle | Tržní síly | Graf akcie | Malajsie | Thajsko | Spoluzakladatel Microsoftu | Globální daň | Nová pravidla pro globální daň | Členové skupiny G20 | Mutace delta | Odvětví | Načasování | Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Google Play | Účetní období | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Rozbor | Společnosti | Google akcie | Google akcie (Alphabet) | Facebook akcie | Cena Facebook akcie | Cena Facebook
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Jiří Soustružník
Jiří Šmejc
Jiří Tyleček
Jiří Váchal
Jiří Zelinka
Jistina (principal)
Jistota na finančních trzích
Jištění proti ztrátě (Hedging)
Jitan Solanki
Jitka Tkadlecová

Následující klíčová slova

J&J
JJ Kinahan
JL Warren Capital
Jmění bez práce
Jmění miliardářů
Jmění miliardářů v USA
Jmenování Powella
Jmenování Powella do čela Fedu
Jmenovitá hodnota
JMS Equities
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
eToro
Xtrade
reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít