Středa 27. květen 2020 08:05
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Podnik

img

Macron oznámil osm mililard eur na záchranu autoprůmyslu

26.05.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil balíček v hodnotě více než osmi miliard eur (216 miliard Kč) na záchranu domácího autoprůmyslu zasaženého koronavirovou krizi. Z Francie chce mít prezident největšího výrobce čistých aut v Evropě. Macron to řekl dnes po návštěvě výrobce automobilových součástek Valéo v severní Francii.
img

Vláda se s Lufthansou dohodla na několikamiliardové pomoci

25.05.2020 Letecká společnost Lufthansa se s německou vládou rámcově dohodla na několikamiliardové státní pomoci. S odkazem na zdroje z německé vlády to dnes uvedla agentura DPA. Lufthansa těžce doplácí na koronavirovou krizi, dohoda je podle zdrojů v rámci záchranného plánu, který připravila vláda. Ještě ji ale musí schválit řídící výbor německého státního fondu ekonomické stabilizace, řídící orgány Lufthansy a Evropská komise (EK).
img

Lesy ČR jsou za rok 2019 ve ztrátě 790 milionů korun kvůli kůrovcové kalamitě

21.05.2020 Státní podnik Lesy České republiky – LČR se loni podle auditovaných výsledků propadl do ztráty 790 milionů korun oproti zisku 70 milionů korun v roce 2018.
img

Rozbřesk: Česko musí zrychlit vlastní pomoc ekonomice, nové peníze z EU jsou vzdálené

20.05.2020 Slibný zárodek evropského fondu na řešení krize z dílny Francie a Německa začíná narážet. Jeho spuštění dřív než v roce 2021 není podle francouzského ministra financí pravděpodobné, a tak se členské země budou muset primárně spolehnout na pomoc z domácích zdrojů. Objem prostředků (500 miliard euro) by přitom v případě, že by šlo o přímou finanční podporu (ne úvěry) byl už zajímavý. Z pohledu Česka bude tak jako tak kriticky důležité, jak bude definován postižený region, popřípadě odvětví nebo podnik.
img

USA se chystají odstřihnout Huawei od globálních dodavatelů čipů

15.05.2020  Spojené státy zavádějí sérii opatření, která mají odstřihnout čínskou firmu Huawei Technologies od globálních dodavatelů čipů. Dnes to oznámila vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa. Krok by podle agentury Reuters mohl ještě více zhoršit vztahy mezi Spojenými státy a Čínou. Washington považuje tuto telekomunikační firmu za hrozbu pro národní bezpečnost, což Huawei odmítá. Čína je připravena umístit v odvetě americké firmy na svůj seznam nespolehlivých, napsal vládní list Global Times.
img

Ruský ropný gigant Rosněfť se v 1. čtvrtletí propadl do ztráty

15.05.2020  Společnost Rosněfť, která je největším producentem ropy v Rusku, se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 156 miliard rublů (54,1 miliardy Kč). Ve stejném období loni vykázala čistý zisk 131 miliardy rublů. Firma dnes uvedla, že její hospodaření negativně ovlivnilo šíření koronaviru, které mělo dopad na poptávku po ropě. Vliv ale měl i pokles rublu.
img

Zlevňování benzínu po čtyřech měsících ustalo, nafta zlevňuje dále. Motoristy čeká rekordně levné léto

14.05.2020 Končí zběsilý pokles cen pohonných hmot, k němuž došlo ve vypjaté fázi koronavirové krize. Výrazného zdražování se ale řidiči obávat nemusí.
img

Volkswagen v dubnu zvýšil odbyt v Číně, na svém největším trhu

06.05.2020 Německá automobilová skupina Volkswagen v dubnu meziročně zvýšila odbyt v Číně, na svém největším trhu. V příspěvku na síti LinkedIn to dnes uvedl šéf čínské divize firmy Stephan Wöllenstein. Stalo se tak podle něj i přesto, že čínský trh jako celek zhruba o deset procent klesl.
C:\fakepath\bitcoin.png

Hrozba z Čcheng-tu: Ovládne Čína za dva týdny Bitcoin?

04.05.2020 Technologie sítě Bitcoin založená na decentralizaci a rozvržení sil na základě výpočetního výkonu se paradoxně stává pro kryptoměnu hrozbou. Ustavičná honba za levnou elektřinou totiž nahnala drtivou většinu těžařů do Číny, což dává celou síť na pospas tamním poměrům. Investoři si problému začínají všímat a dávají tak rozhodnutím Země středu velkou váhu. Co můžeme očekávat, až se odměna za jeden blok v polovině května sníží na polovinu a mnoho těžařů bude nuceno opustit podnik? Kam až může dominance Číny zajít?
C:\fakepath\sh-30042020-lv.jpg

Shell poprvé od války sníží dividendu, má výrazně nižší zisk

30.04.2020 Britsko-nizozemská energetická společnost Shell poprvé od druhé světové války sníží dividendu. Firma dnes také uvedla, že kvůli poklesu poptávky vlivem pandemie téměř o čtvrtinu sníží produkci ropy a zemního plynu. Čistý zisk v prvním čtvrtletí firmě klesl meziročně o 46 procent na 2,9 miliardy dolarů (72,2 miliardy Kč). Výsledek ale i tak překonal očekávání analytiků.
img

Airbus je za první čtvrtletí ve ztrátě, prodělal 481 milionů eur

29.04.2020  Evropský výrobce letecké techniky Airbus vykázal za první čtvrtletí čistou ztrátu 481 milionů eur (13,1 miliardy Kč), zatímco před rokem vytvořil zisk 40 milionů eur. Podnik zrušil celoroční výhled, nevyplatí dividendy a minulý měsíc si vyjednal nové úvěrové linky. Šíření koronaviru totiž výrazně snížilo zájem o cestování letadlem a mnoho aerolinek zastavilo objednávky nových strojů. Šéf Airbusu Guillaume Faury právě skončené období označil za nejvážnější krizi, která kdy odvětví letecké dopravy potkala.
img

Propad poptávky po ropě srazil zisk BP za čtvrtletí o dvě třetiny

28.04.2020  Britské ropné společnosti BP v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o dvě třetiny na 800 milionů dolarů (20,1 miliardy Kč), i tak ale překonal odhady analytiků. Firmě, která varovala před nadcházející nejistotou, ale zároveň rychle narůstá dluh. Dostal se nad 51 miliard dolarů a překročil hranici, kterou si firma jako strop zadlužení ve vztahu k vlastnímu kapitálu sama stanovila.
img

Benzín je právě teď v Česku nejlevnější za skoro jedenáct let. Bude zlevňovat i nadále, stejně jako nafta

26.04.2020 Benzín se nyní v Česku prodává v průměru nejlevněji za posledních takřka jedenáct let. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS. Průměrná cena litru benzínu Natural 95 klesla na tuzemských čerpacích stanicích ke včerejšímu dni na 26,38 Kč. Levněji se tento druh benzínu v ČR prodával naposledy 11. května 2009, tedy před takřka jedenácti lety.
C:\fakepath\corona2.jpg

YPO: Krachu se bojí 11 procent šéfů společností po celém světě

23.04.2020 Polovina výkonných ředitelů společností po celém světě má za to, že šíření koronaviru jejich podnik vážně ohrožuje. Jedenáct procent šéfů společností si myslí, že jejich firma ekonomické dopady pandemie nepřežije. Prognózu včera zveřejnila organizace YPO, která sdružuje přes 29.000 vedoucích pracovníků ze 130 zemí.
img

Eurozóna zažívá nejhlubší recesi za dobu existence

23.04.2020 Ekonomové se shodují, že eurozóna je v nejhlubší recesi za dobu své existence. Průzkum agentury Reuters od minulého úterý dokládá, že ekonomika eurozóny v prvním kvartálu klesla mezičtvrtletně o 3,1 % a ve druhém kvartálu o 9,6 %.
img

9 tipů, jak založit kontaktní centrum se vzdáleným přístupem

21.04.2020 Komerční článek: Práce na dálku poskytuje jedinečnou flexibilitu a udržitelnost podnikání, zvláště v současné době velké nejistoty. Manažeři po celém světě přesouvají své zaměstnance mimo společné kanceláře, čímž se snaží dodržovat zásady tzv. social distancing a zajistit bezpečí všech svých zaměstnanců.
img

Poslanci by měli podpořit kvantitativní uvolňování ČNB. Je to zaručený způsob, jak zlevnit český dluh v příštích měsících, kdy nastane jeho citelný nárůst, a tedy jeho možné zdražení

08.04.2020 V české ekonomice se kvůli koronaviru fatálně přestaly točit peníze; ruku v ruce s tím, jak vláda podstatnou část ekonomiky ze zdravotních důvodů zastavila. Proto hrozí hromadné krachy a vyhazovy. Nastává historicky mimořádný propad objemu výdajů a útrat. Vláda zastavila jak chod firem vysoce ziskových, tak těch mnohem méně výkonných. Při očistné krizi odcházejí z byznysu ty druhé. Nyní hrozí, že odejdou všechny. Sebelepší a sebeefektivněji hospodařící restaurace nebo průmyslový podnik nemohly s ničím takovým počítat. Nemohly se na to připravit. Neměly žádný varovný signál.
img

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2019

07.04.2020 Skupina Saxo Bank vykázala za rok 2019 čistý zisk 40 milionů DKK a to včetně mimořádných položek. V roce 2018 to bylo 963 milionů DKK. Příjmy z provozní činnosti skupiny dosáhly v roce 2019 2 611 milionů DKK oproti 2 786 milionům DKK v roce 2018, což představuje 6% meziroční pokles. Od 1. srpna 2019 je do výkaznictví zahrnuta i společnost BinckBank N.V. Silnou kapitálovou pozici si skupina udržela i v posledním kvartálu 2019, kdy dosáhla celkového poměru kapitálu k rizikově váženým aktivům 32,9 %.
img

RBK: V ruské pomoci USA byly i věci firmy pod americkými sankcemi

03.04.2020 Mezi zdravotnickým materiálem poslaným Ruskem Spojeným státům na pomoc v boji proti koronaviru byly i výrobky koncernu KRET, který je na americkém sankční seznamum. Informovala o tom dnes ruská agentura RBK.
img

Odložené olympijské hry ze sponzorů nejvíce zasáhnou ty japonské

25.03.2020 Kvůli odkladu olympijských her v Tokiu z letošního léta na příští rok musí své plány pro tuto největší marketingovou akci přehodnotit stovky společností z celého světa. Nejvíce ale tento krok dopadne na 66 japonských sponzorů, napsala dnes agentura Bloomberg. Organizátoři se totiž v gestu národní hrdosti opřeli o domácí značky, jako je pivovar Asahi Group Holdings či výrobce obuvi, sportovních potřeb a sportovního oblečení Asics. Japonské podniky do olympijských her investovaly 3,3 miliardy dolarů (83,4 miliardy Kč), což je trojnásobek předchozího rekordního domácího vkladu.
C:\fakepath\akcie-23032020-lv.gif

Evropské akcie zahájily týden dalším silným propadem

23.03.2020 Akcie na evropských trzích zahájily týden silným poklesem, který odráží další přísná opatření, k nimž přistupují jednotlivé státy ve snaze omezit šíření koronaviru. Nejvýraznější ztráty měly opět firmy působící v turistice a letecké dopravě.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Evropské akcie zahájily týden dalším silným poklesem

23.03.2020 Akcie na evropských trzích zahájily týden silným poklesem, který odráží další zpřísňující opatření, k nimž přistupují jednotlivé státy, aby omezily šíření koronaviru. Hlavní akciový index je nejníže za sedm let a nejvýraznější ztráty mají opět firmy, které se pohybují v turistice a letecké dopravě.
C:\fakepath\cor-17032020-lv.jpeg

Řím, Paříž a Berlín nevylučují při záchraně podniků zestátňování

17.03.2020 Italská vláda se chystá převzít zadluženou leteckou společnost Alitalia. Ta se s problémy potýká už roky, Řím ale k nezvyklému kroku přikročil až v kontextu nouzových opatření proti dopadům pandemie způsobené novým koronavirem. Zestátňování při pomoci velkým podnikům ale nevylučuje ani Francie, řekl dnes francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Jako jeden z možných kroků u strategických podniků zmínil podle týdeníku Der Spiegel zestátňování i německý ministr hospodářství Peter Altmaier.
img

ČEZ pozitivně překvapil, zisk by měl stoupat i nadále. Překážka je jediná: koronavirus

17.03.2020 Společnost ČEZ svým hospodářským výsledkem za loňský rok překonala očekávání. Provozní zisk EBITDA vykázal úroveň 60,2 miliardy korun, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů dle Bloombergu počítal s údajem necelých 58 miliard korun. Čistý zisk společnosti očištěný o mimořádné vlivy dosáhl 18,9 miliardy korun, zatímco trh počítal s údajem 17,4 miliardy.
C:\fakepath\akcie-16032020-lv.jpg

Evropské akcie obnovily silný propad, nejvíce ztrácejí banky

16.03.2020 Evropské akcie zahájily týden masivním propadem, nejvíce ztrácejí banky a letecké společnosti, z nichž některé odepisují až 30 procent. Trh reaguje na obavy z hlubokých dopadů pandemie způsobené novým koronavirem, která se šíří Evropou. Situaci nezlepšila ani koordinovaná intervence předních centrálních bank světa.
img

Ceny pohonných hmot v ČR padají. Propad ještě zrychlí, a to i kvůli nynějšímu Trumpovu zákazu cest Evropanů do USA

12.03.2020 Pohonné hmoty v ČR zrychlují tempo svého cenového poklesu. Za uplynulé dva dny zlevnil jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V uplynulém týdnu zlevnil benzín o 55 haléřů na litr, nafta pak o 53 haléřů.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje kvůli arabským plánům na zvyšování těžby

11.03.2020 Ceny ropy dnes klesají kvůli plánům Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů na zvyšování těžebních kapacit. Vyhlídky pro poptávku po ropě se navíc zhoršují v důsledku negativních hospodářských dopadů nového typu koronaviru.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Saúdská Arábie ve sporu s Ruskem dál zvýší těžební kapacity

11.03.2020 Společnost Saudi Aramco, která má jako státní podnik pod kontrolou těžbu ropy v Saúdské Arábii, zvýší těžební kapacity na 13 milionů barelů denně. Rijád tím podle expertů dál vyostří spor s Moskvou, s níž se Saúdové nedohodli na koordinovaném omezení těžby s cílem zajistit růst cen ropy. Zvýšení kapacity nařídilo ministerstvo energetiky, uvedl podnik. Dosavadní těžební kapacita saúdského království činí 12 milionů barelů ropy denně.
C:\fakepath\sa-25022020-lv.jpg

Další nabídku akcií na burze Aramco zatím neplánuje

25.02.2020 Saúdskoarabský státní ropný gigant Saudi Aramco sekundární nabídku akcií do konce letošního roku neplánuje. Oznámil to dnes generální ředitel Amín Násir a dodal, že o nabídce akcií v zahraničí by se mělo jednat později. Informovala o tom agentura Reuters. Primární nabídka akcií firmy na domácím trhu, která se uskutečnila loni v prosinci, byla největší na světě. Aramco je také první firmou na světě, jejíž tržní kapitalizace překonala dva biliony USD (46,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\buffett 16102013.jpg

Buffett: Prodávat akcie není navzdory koronaviru zapotřebí

24.02.2020 Akcie navzdory "děsivé" epidemii nového typu koronaviru zůstávají dobrou dlouhodobou investicí a není načase je prodávat. Uvedl to dnes podle agentury Reuters legendární investor Warren Buffett v rozhovoru s televizí CNBC.
C:\fakepath\cina2.jpg

Koronavirus brzdí čínský program nové Hedvábné stezky

23.02.2020 Když čínský prezident Si Ťin-pching letos poprvé navštívil Barmu a podepsal zde nové infrastrukturní kontrakty, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo objevit něco, co by ohrozilo čínský plán investic do železnic, přístavů a silnic po celém světě, a to koronavirus. Omezení cestování, které má zabránit šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru, způsobilo nečinnost velké části druhé největší ekonomiky světa a zablokovalo důležité body Siovy iniciativy nové Hedvábné stezky, píše agentura Reuters.
img

Orkán Sabine jenom lesníkům způsobil škody za stovky milionů korun, palivové dříví i kvůli tomu dále zlevní

10.02.2020 Orkán Sabine, jenž aktuálně řádí v ČR, zatím ve své síle zaostává za sílou loňského orkánu Eberhard. Lesníci už nyní mohou počítat se škodami za stovky milionů korun.
C:\fakepath\Ropa-31012020-lv.jpg

Evropské akcie se vyšplhaly na nové rekordní maximum

06.02.2020 Evropské akcie dnes posílily díky příznivým výsledkům bankovních společností a zprávě o snížení čínských cel na některé americké produkty. Panevropský akciový index STOXX 600 vzrostl o 0,44 procenta na 425,49 bodu. To představuje nejvyšší závěrečnou hodnotu v jeho historii.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Aktivity v Číně omezují další firmy, například Adidas či Airbus

05.02.2020 Na šíření nového typu koronaviru dnes reagují další firmy, své pobočky v Číně zavírá německý výrobce sportovního zboží Adidas, plánovanou odstávku svého čínského montážního závodu pak prodlužuje evropský výrobce letecké techniky Airbus. Neplacené volno svým zaměstnancům nařídily hongkongské aerolinky Cathay Pacific Aiways, informuje list South China Morning Post.
C:\fakepath\Tesla.png

Cena akcií Tesly dál prudce roste, překonala 900 dolarů

05.02.2020 Cena akcií amerického výrobce elektromobilů Tesla včera pokračovala v prudkém růstu a poprvé překonala hranici 900 dolarů (přes 20.000 Kč). Od začátku roku se už více než zdvojnásobila. "Investoři nyní začínají věřit, že Tesla je schopna vyrábět elektromobily pro masový trh," uvedl podle agentury Reuters jeden z analytiků makléřské společnosti Samsung Securities.
C:\fakepath\eurusd-04022020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.2.2020

04.02.2020 Americké akcie včera posílily díky překvapivě příznivým údajům o vývoji zpracovatelského průmyslu Spojených států a zájmu investorů o technologické podniky. Akciový trh se tak zotavuje z výprodeje, který zažil minulý týden v důsledku obav z nového koronaviru šířícího se z Číny.
img

BHS Private Equity Fond koupil předního výrobce elektrických rozvaděčů

28.01.2020 BHS Private Equity Fund, který se zaměřuje na investice do malých a středních podniků v České a Slovenské republice, získal spolu s minoritními ko-investory 100% akciový podíl ve společnosti DCK Holoubkov Bohemia a.s.
C:\fakepath\francie 27062013.jpg

Stávky ve Francii mají podle vlády jen omezený dopad na ekonomiku

20.01.2020 Současná rekordně dlouhá vlna demonstrací a stávek namířených proti plánu důchodové reformy ve Francii bude mít pouze omezený dopad na místní ekonomiku. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Provoz na železnicích a v pařížském metru se dnes pomalu vrací k normálu a zlepšení lze očekávat i v dalších dnech. Odboráři však plánují další zesílení stávky na pátek.
img

Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019

17.01.2020 Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější.
C:\fakepath\Aramco.jpg

Primární nabídka Aramka vzrostla na rekordních 29,4 miliardy USD

13.01.2020 Saúdskoarabský státní ropný gigant Saudi Aramco využil opce na prodej dalších 450 milionů akcií. Celková hodnota primární veřejné nabídky akcií (IPO) podniku tak dosáhla rekordních 29,4 miliardy dolarů (668 miliard Kč). Oznámila to včera firma.
C:\fakepath\trading.jpeg

Neúspěch v tradingu – pachatel známý

26.08.2019 Dnešním článkem bych rád volně navázal na můj předchozí článek: „Diskreční obchodování -­ pohled z druhého břehu“, ve kterém jsem se snažil s pomocí Daniela Kahnemana a jeho knihy „Myšlení rychlé a pomalé“ nastínit pohled na využitelnost obchodníkovy zkušenosti (intuice) v diskrečním obchodování. Dnes bych rád ještě jednou a naposledy využil myšlenek z výše uvedené knihy k hledání možných příčin neúspěchu některých obchodníků v tradingu. Pokud jste někdy sledovali detektivní seriál Columbo, tak víte, že kvalitní detektivka neutrpí tím, že od počátku znáte pachatele. Naším „pachatelem“ je náš mozek, jeho způsob myšlení a interpretace světa.
img

Těžba dřeva stoupá, ceny se propadají

14.06.2019 Těžba dřeva se zvyšuje, ceny jsou však mnohem nižší. Kůrovec připravil v loňském roce státní podnik Lesy ČR o 3 miliardy korun.
img

Nejhodnotnější značkou světa je Amazon, až za ním Apple a Google

11.06.2019 Americký internetový obchod Amazon letos po 12 letech přeskočil Apple a Google a s ohodnocením 315,5 miliardy dolarů (7,15 bilionu Kč) se stal nejhodnotnější značkou světa. Vyplývá to z žebříčku BrandZTop 100, který sestavuje reklamní agentura WPP a její firma pro průzkum trhu Kantar.
brent-05012017.png

Komodity: Ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky

05.01.2017 Světové ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky, dosažené díky zprávám o snižování saúdskoarabského vývozu. Ropný trh odpoledne oslabil překvapivě výrazný nárůst zásob ropných produktů na americkém trhu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Finance | Peníze | Akciový index | Equity | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Private equity | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | EUR/CZK | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Transakce | Bloomberg | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dividenda | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trhy | Futures | IPO | Index DAX | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Opce | Pozice | Ropa | S&P 500 | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Warren Buffett | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | Nomura | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Investiční příležitosti | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Americká lehká ropa | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Ceny komodit | Zkušenosti | Výsledky | IEA | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Financování | Investovat | Stavební výroba | Facebook | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Dividenda ČEZ | Dolar | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská měna | Expirace | Finanční plán | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Intuice | Investiční | ISM | Libra | Maďarsko | Nikkei 225 | Nové trhy | Online obchodování | Oslabování koruny | Pro investory | Reuters | Ropy | Stoxx | Světové ceny ropy | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | WTI | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | EIA | ING | Benzín | Buffett | EBITDA | Elon Musk | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Ministerstvo financí | Obchodní den | Redukce | ROCE | Tim Cook | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Tržby | Úvěr | eBook | Komise | Kontrakt | Majors | Know-how | Burze | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | DPA | KPMG | Microsoft | Nordea | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | International Business Machines (IBM) | Agentura AP | Agentura DPA | Finanční systém | Podnikatel | Podnikání | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Severomořská ropa | Pro tradery | Panevropský akciový index | Přehled | Moneta Money Bank | Rosněfť | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bankovnictví | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Economic | Širší index S&P 500 | Glencore | Ekonomické dopady | Index japonských akcií Nikkei | Akcie v Asii | IBEX | Globální finanční krize | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Růst akcií | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Ztráty | Bezpečné útočiště | Finanční injekce | Dnešní údaje | Saúdská Arábie | Zajištění | Šéf společnosti | Blockchain | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Prodávat akcie | Index pařížské burzy CAC 40 | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Úspěšné obchodování | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Průzkum | Obchodní cíle | Krize | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Očekávání analytiků | Libra k americkému dolaru | Příjmy | Kapitálové strategie | ČTK | Ziskové obchodování | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Norsko | Dánsko | Očekávání | Globtrex | Zahraniční forex | BHS | Globtrex.com | Panevropský index STOXX 600 | Věštec z Omahy | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Hodnota majetku | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | Akcie společnosti | CSI 300 | Pokles ceny | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Czech Fund | Nové peníze | I-Trader | Trh s ropou | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Primární nabídka | BinckBank | Kim Fournais | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Odhady analytiků | Obchodování na burzách | Makléřská společnost | Primární nabídka akcií | Mezinárodní investoři | Obavy investorů | Diskreční obchodování | Cena pohonných hmot | Růst cen ropy | Ceny pohonných hmot | BrandZTop | BrandZ | Nabídka akcií | South China Morning Post | Čínský trh | Nordea Bank | Saxo Bank Group | Pokles cen | Akcie automobilky | Ministerstvo obchodu | Začít vydělávat | Nové akcie | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Saudi Aramco | Televize CNBC | Denní graf | Italská vláda | Poptávka po ropě | Kurzarbeit | Profesionální obchodníci | Nejlepší výsledky | Equinor | Největší ekonomika | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Ropný gigant | Ropné firmy | Objem | Rijád | Genesys | Cloudové kontaktní centrum | Obchod | Obchodní dohody | Statistické údaje | Alibaba Group | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | PureCloud | BAT | Růst cen | Index DOW | Generální ředitel | PSA | Čínský prezident | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Amazon | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Global Times | Vyhlídky | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Konkurenti | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Omezení těžby | Společnost ČEZ | Na burze | Visa | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Total | Prodeje akcií | Nejistoty | Kontrakty | Prohlášení | Společnost Huawei | BrandZTop 100 | Huawei Technologies | Airbus | IAG | Společnost IAG | Míra | Úroky | Měnové politiky | Geely Holding Group | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Nejziskovější | Roku Inc | AT&T | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Kybernetické měny bitcoin | Údaje americké vlády | Americké vlády | Nike | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Peking | Wirecard | Singapur | Halving | Index pařížské burzy | Hospodaření | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Netflix | Washington | Ceny ropy dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Elektrické vozy | Experti | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Poradenství | Primární nabídka Aramka | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Peníze z prodeje akcií | Emisní cena | Cena akcií podniku | Emisní cena akcií podniku | Emisní cena akcií | Bloky | Ukazatele | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nejobchodovanější akcie | Akcie v Saxo Bank | Facebook Inc. | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Amazon.com Inc. | Akcie HP | Komunikace | Stávky ve Francii | Francouzská vláda | LCI | Francouzská národní banka | Le Figaro | Pařížský dopravní podnik RATP | RATP | UNSA | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Kapitalismus | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Hodnota značky | Google | Samsung | Trhy | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Virus | Index japonských akcií | Negativní dopad | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | České měny | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | SARS | BHS Private Equity Fond | DCK Holoubkov Bohemia | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Volné peníze | Akceptovat ztráty | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Čínská vláda | Akcie automobilky Tesla | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | Cena akcií Tesly | BP | Samsung Securities | Vývoj ceny akcií Tesly | Aktivity v Číně | Adidas | Adidas v Číně | Americká společnost | Společnost Nike | Konkurent Adidasu | Čínská továrna | Cathay Pacific | Augustus Tang | Nákaza SARS | Hongkongské aerolinky | Cathay Pacific Airways | Akcie finančních společností | Capital Group | DNB | Rozhodnutí čínské strany | Čínské strany | Investiční podnik | SEC | Hodnota aktiv | Orkán Sabine | Průměrná cena | Palivové dříví | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | Deutsche Telekom | China Railway International Group | Tsingshan Holding | GEM | Zhejiang Huayou Cobalt | Economic Intelligence Unit | Nick Marro | Čínský program | Program nové Hedvábné stezky | Společnost Berkshire Hathaway | Nejvýraznější ztráty | Prudký propad | Akcie na evropských trzích | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Snížení těžby | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Světový trh s ropou | Cenové války | Pomoc ekonomice | Těžební kapacity | Amín Násir | Objemy ropy | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Index DAX burzy | Tržní podmínky | Karanténní opatření | Silný propad | Letectví | Pokles HDP | Kabinet | Zisk společnosti | Chod firem | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Propad poptávky | Nemoc COVID-19 | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Onemocnění | Přísná opatření | Algoritmy | Koronavirová krize | Státní televize | Skupina Volkswagen | LinkedIn | Manufacturing | Výrobce letadel | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Futures na americké akcie | Úvěrové linky | Růst | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Boj s koronavirem | Ekonomiky | VW | Války | Organizace | Letecká společnost | Práce | Koronakrize | RBK | Údaje | KRET | Agentura RBK | Ruská agentura | Americké ministerstvo zahraničí | Omyl | Společnost Saxo Bank | Kvantitativní uvolňování ČNB | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Lidský mozek | Mozek | Cena benzínu | Nadprodukce | Jiří Makovský | Statistiky | Philippe Gudin | YPO | Organizace YPO | Surové ropy | Průzkum YPO | Myšlení, rychlé a pomalé | Americké státy | Propad poptávky po ropě | Zisk BP | Cestování | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Oil Majors | Energetická společnost | Společnost Shell | Chad Holliday | Jürgen Stackmann | KfW | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Bezpečnost | Členské země | Zlevňování benzínu | Ruský ropný gigant | Státní podpora | Lesy ČR | Těžba dřeva | Renault | Společnost Lufthansa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Podíl zahraničních investorů
Podkladové aktivum
Podmíněné příkazy
Podmíněný příkaz
Podmínka pro Stochastic
Podmínky kurzarbeitu
Podmínky obchodování
Podmínky státní pomoci
Podmínky státní pomoci firmám
Podmínky v tuzemském průmyslu

Následující klíčová slova

Podnikáme na burze
Podnikání
Podnikání na kapitálovém trhu
Podnikání z domova
Podnikatel
Podnikatelé
Podnikatelé a firmy
Podnikatelé v cestovním ruchu
Podnikatelky
Podnikatel Radomír Lapčík
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít