Sobota 15. květen 2021 12:21
reklama
Admiral Markets new demo
reklama
XTB forum 2021
reklama
Admiral Markets new demo

Klíčová slova - Fundament

img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
C:\fakepath\objemy.png

Tradeři se stále častěji soustředí na trh s kryptoměnami

06.05.2021 Každý den se více a více traderů obrací z akciového trhu na trh s kryptoměnami. Od začátku roku tak můžeme sledovat výrazný pokles obchodní aktivity a objemů na akciových trzích a naopak výrazný nárůst zobchodovaných objemů na kryptoměnách. Spekulativní aktiva začínají být stále populárnější hlavně díky vysokým výnosům, které nabízejí a důvěře, která je na trhu cítit.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (6.5.2021)

06.05.2021 Technologické akcie zatím nedokázaly umazat ztráty z úterní korekce a opět se posunuly o něco níže. To způsobilo rychlejší rotaci mezi hodnotovými tituly a DOW Jones uzavřel na nových maximech. Dolar spíše konsoliduje a ropu mírně znervóznil nárůst zásob benzinu v USA.
img

Kanadský dolar má v zádech sílící fundament

27.04.2021 Minulý týden zasedala kanadská centrální banka (BoC) a jako jedna z mála centrálních bank naznačila, že může zvyšovat sazby dříve, než původně očekávala. Ekonomická data zatím vypadají velmi solidně a další utažení měnové politiky může přiblížit středeční zveřejnění maloobchodních prodejů za měsíc únor. Pro kanadský dolar by to mohlo znamenat zpevnění na nejsilnější úrovně za 3 roky.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (20.4.2021)

20.04.2021 Vstup do nového týdne se příliš nevydařil technologickým akciím, které korigovaly své zisky z historických maxim podobně jako index Nasdaq, který byl pár dní předtím na rekordních úrovních. Na devizových trzích měl vývoj pod taktovkou americký dolar, který pomohl k ziskům euru a britské libře. Komodity využívají obnovené poptávky.
C:\fakepath\rubl-19042021.jpg

Ruský rubl v problémech

19.04.2021 Ekonomika a politika ovlivňují kurz ruského rublu zcela odlišně. Zatímco fundament z pohledu na ekonomické ukazatele by hovořil o zvyšující se atraktivitě měny, nynější geopolitická pozice Ruska hovoří spíše o opaku.
C:\fakepath\xstation-12042021-uvod.jpg

Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (3. díl)

12.04.2021 V závěrečném třetím dílu naší recenze obchodní platformy xStation 5 od brokera XTB se budeme věnovat dalším užitečným a unikátním funkcím, které mnoho traderů jistě ocení. Důkladněji se podíváme také na možnosti řízení pozic a portfolia a na dodatečné moduly v platformě. V závěru tohoto článku se pak podíváme na výhody a nevýhody této platformy, jak to vidíme u nás v týmu FXstreet.cz.
C:\fakepath\krypto-30302021-1.png

Technická analýza Bitcoinu. Kedy príde pohyb hore?

30.03.2021 Dnes si dáme technickú analýzu Bitcoinu. Ako vyzerá na dennom a 4H grafe?
C:\fakepath\xstation-29032021-uvod.jpg

Podrobnější pohled na obchodní platformu xStation (2. díl)

29.03.2021 V prvním dílu této recenze jsme si představili některé základní funkce a užitečné pomůcky, které nabízí obchodní platforma xStation 5 od známého a regulovaného brokera XTB. Ve druhém dílu této recenze se na platformu podíváme o něco detailněji a představíme si další vychytávky a funkce, které traderům mohou usnadnit a zpříjemnit obchodování.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (26.3.2021)

26.03.2021 Na akciových trzích proběhla další poměrně nervózní seance, která nedovolila akciovému indexu Nasdaq uzavřít v zelených číslech, zatímco ostatní indexy se z úvodní negativní nálady dokázaly otřepat. Dolar má namířeno na nejlepší týden za poslední 3 týdny. Ropa WTI opět klesá pod 60 dolarů za barel.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

25.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (24.3.2021)

24.03.2021 Na trhy se vrátily obavy z další vlny nově nakažených koronavirem, což si už vyžádalo další lockdowny a zpřísnění v Evropě. Pod tlakem byly hlavně akcie, které dosud těžily z postupného otevírání ekonomiky, zatímco technologie zaznamenaly jen mírný propad. Dále také klesají výnosy ze státních dluhopisů, dolar však včera výrazně posílil.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

23.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (22.3.2021)

22.03.2021 Konec týdny byl opět výrazně ovlivněn vývoje na dluhopisovém trhu, kde opět rostly výnosy a tentokrát držely pod tlakem akciových index Dow Jones a S&P 500. Situace na dluhopisovém trhu se zdá být začátkem týdne mnohem klidnější a indexy by mohly korigovat, zatímco americký dolar si zatím drží většinu zisků.
C:\fakepath\koronavirus-22032021.jpg

Koronavirus - rok poté

22.03.2021 Na rok 2020 nikdo z nás nezapomene. Budeme si pamatovat, jaký měla pandemie zásadní dopad na naše osobní životy, i na to, jak nečekané zastavení našich životů zamávalo s finančními trhy.
img

Začne FED kontrolovat výnosy?

16.03.2021 Dnes večer začne dvoudenní zasedání amerického FEDu. Ačkoliv nemá banka nyní příliš prostoru pro úpravu měnové politiky a ani se k ní zatím nechystá, rostoucí výnosy ze státních dluhopisů si už získaly pozornost banky a půjde o nejžhavější téma zasedání. Banka může především slovně intervenovat a snažit se o stlačení výnosů, pokusí se o to?
img

Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok

12.03.2021 Rostoucí výnosy rozevřely nůžky mezi jednotlivými sektory na akciovém trhu a investoři se nyní ptají, kam fundament pošle akciové trhy ve střednědobém horizontu a zda je na trzích ještě prostor pro nalezení zajímavějších výnosů. Podle JP Morgan napověděly o aktuálním trendu první měsíce v letošním roce.
C:\fakepath\krypto-11032021.png

Čo sa deje s Ethereom?

11.03.2021 Dnes sa po dlhšom čase znova pozrieme na analýzu Etherea. Dnes to znova nebude ukážka konkrétneho nákupu, ale skôr technická analýza s možnosťami a vyznačenie levelom. Technická analýza je pravdepodobnosť a štatistika a na trhu sú situácie ako presne táto, kde je tých možností hneď niekoľko a ani skúsený trader nevie jednoznačne povedať ktorým smerom sa dané aktívum bude pohybovať. Čo však skúsený trader už urobiť vie je vyznačiť si možnosti a na základe priebehu určiť, ktorá možnosť nakoniec bude správna. To je presne príklad ETH. Čo sa týka fundamentu, tak je veľmi silný. ETH je základom pre celé DeFi a NFT odvetvie, ktoré je teraz veľmi žiadané. Rovnako sa má prechádzať z PoW na PoS a veľa ľudí začína z toho dôvodu hodlovať ETH. Je to vidieť aj na ,,on chain“ analýzach, že ETH vo veľkom mizne z búrz a prichádza na peňaženky z ktorých sa už následne nehýbe.
img

Hledá zlato své dno?

02.03.2021 Zlato od začátku roku ztratilo ze své původní hodnoty necelých 9 % a jeho cena je pod tlakem navzdory stále nejisté situaci ohledně tempa vakcinace, pokračujícím monetárním a fiskálním stimulům a rostoucím inflačním očekáváním. K růstu mu nepomohla ani korekce na akciových trzích. Proč zlato stále klesá a kde by mohlo najít své dno?
C:\\fakepath\\dolar-usa.jpg

Které měny poškozují výprodeje dluhopisů?

01.03.2021 Přicházející strach z inflace zvýšil v uplynulém týdnu intenzitu prodejů vládních dluhopisů ve Spojených státech i v jiných zemích. Silné oživení americké ekonomiky ve spojení s dalšími biliony, které hodlá Bidenova vláda přihodit do ohně, zkrátka nemotivuje investory tuto párty financovat a držet cenné papíry s výnosem pod 1,5 % p.a.
img

Kofola nakoupí vlastní akcie pro opční program

26.02.2021 Kofola oznámila, že nakoupí vlastní akcie za účelem akciového opčního programu Kofola nakoupené akcie rozdělí mezi vedení, členy správních orgánů a zaměstnance.
img

Powell podpořil další oslabení na dolaru

24.02.2021 Americký dolar se začátkem týdne prozatím rozhoduje, zda se přiklonit na stranu fundamentu, klesajících akciových trhů nebo komentářů guvernéra amerického FEDu. Ten včera znovu ujistil trhy, že vyšší sazby nejsou na pořadu dne a oddálil i možnost ukončení kvantitativního uvolňování. Dolar však může i přesto ještě zpevnit, k čemuž nahrává lepšící se fundament v USA a stále vysoké výnosy z amerických dluhopisů.
C:\fakepath\obrazek-23022021.png

Týdenní výhled (Rostoucí výnosy a nervozita na akciovém trhu)

23.02.2021 Minulý týden byl ve znamení návratu nervozity na finanční trhy, což způsobil opět růst výnosů z amerických státních dluhopisů. V ohrožení jsou především technologické tituly, ale také další akcie, jejichž vývoj je závislý na nízkých sazbách v ekonomice. Na devizovým trhu mezitím pokračuje v růstu libra a už je nad úrovní 1.40. EURUSD zůstává také silnější, ačkoliv americký dolar krátkodobě reagoval na vyšší výnosy posílením. Fundament na ropě dostává její cenu nejvýše od začátku minulého roku.
img

Hrozba sankcí a rostoucí inflace zastavily ruskou centrální banku

12.02.2021 Ruská centrální banka ponechala na svém dnešním zasedání základní sazbu na úrovni 4.25 %. Zároveň banka konstatovala nečekaně silné oživení domácí poptávky a naopak horší vývoj inflace. Nová prognóza nadále počítá s poklesem inflace z aktuálních 5.2 %, avšak ta by se již v ročním a delším časovém horizontu neměla výrazněji odchylovat od 4% cíle. Z těchto důvodu centrální banka přestala indikovat možnost snížení úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
C:\fakepath\EURAUDDaily.png

Sviečkové gapy: Skvelé obchodné signály

08.02.2021 Každý dobrý obchodník pozná gapy. Sú to tie diery v grafe, ktoré sa dejú väčšinou cez víkendy. Na akciách aj dennodenne vždy po open trhu keď sa stane nejaký fundament. Ale gapy sa tvoria vo Forexe aj cez deň keď sú prudké a plynulé pohyby. A nie sú to teda iba diery v grafe. Sviečkové gapy sú... vysvetlime si to nižšie na príkladoch v grafe.
img

🥈 Bude stříbro opakovat úspěch GameStopu?

29.01.2021 Trhy se v poslední době zaměřily na boj mezi retailovými investory z Redditu a hedgeovými fondy se svými short pozicemi na malé americké firmy. Objevila se však nová myšlenka, a to nakupovat stále relativně levné stříbro. Stane se tento kov novým Gamestopem? Můžeme s novou rally na stříbře počítat?
img

O2 CR: Q4 20 potvrdí silný fundament společnosti

25.01.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Pandemie koronaviru a zejména z ní vyplývající restriktivní opatření mají na hospodaření telekomunikačního operátora společnost O2 CR negativní vliv (nejmarkantnější to je například u roamingu). Nicméně vzhledem k povaze sektoru není negativní dopad takový jako u jiných odvětví. O2 zvládá současnou situaci velmi dobře, dopad pandemie sice bude viditelný, ale nijak dramaticky. Je pravděpodobné, že trend minulých čtvrtletí, kdy klesaly hlasové služby a SMS/MMS, pokračoval i v Q4 20. Na druhou stranu rostl segment internet & TV a mobilní datové služby a zmíněný pokles to bude více než kompenzovat. Celkově čekáme za Q4 20 silná čísla.
C:\fakepath\forex-14012021-4.jpg

Aktuálně nejlepší Price Action na forexu

14.01.2021 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme z mého pohledu na aktuálně nejlepší Price Action několika měnových párů a nadcházející možné obchodní příležitosti.
img

TOP 5 knih o moderním tradingu

08.01.2021 Čtení o byznysu začíná být svým způsobem jednotvárné. Lidé jsou zaplaveni oslavnými příběhy, které je mají inspirovat k jejich vlastnímu úspěchu. V oblasti tradingu na kapitálových trzích to platí dvojnásob. Ze všech stran se na vás obrací reklama formou příběhů, jak někdo zázračně zbohatl. Není však všechno zlato, co se třpytí.
C:\fakepath\top-08012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.01.2021 1) Kurz bitcoinu v pátek kolem 12:25 SEČ vystoupil na nový rekord 41 427,64 USD. Teprve 16. prosince se přitom poprvé v historii dostal nad 20 000 USD a 2. ledna nad 30 000 USD. Loňský rok kryptoměna zakončila na 29 000 USD, od té doby tak už přidala více než 40 %. Pokračující příliv peněz do bitcoinu je podle analytiků také důsledkem tzv. FOMO efektu, tedy obavy investorů, že jim "ujede vlak", pokud do kryptoměn peníze rychle nevloží.
C:\fakepath\trader-13112020.jpg

Dlhodobé obchodné príležitosti na forexe – CAD/CHF, USD/CHF, NZD/USD

06.12.2020 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť CAD/CHF, USD/CHF a NZD/USD z weekly a daily timeframe. Príležitosti ponúkajú obrovské možné zisky.
C:\fakepath\zlato2.png

Došel zlatu dech?

24.11.2020 Cena zlata je aktuálně na nejnižších úrovních za poslední 4 měsíce a vzdaluje se dále od 1900 dolarové úrovně, kterou trh velmi dlouho bránil. Pokles rizik na finančních trzích a v ekonomice akceleruje propad zlata, které aktuálně nedokáže zachránit ani oslabující americký dolar. Má zlato ještě šanci vrátit se na úrovně z letošního léta?
img

Ranní komentář: WTI zpět nad 36 USD, trhy v očekávání výsledků amerických voleb

03.11.2020 Začátek týdne na finančních trzích proběhl v relativně pozitivní atmosféře, což umožnilo akciím v Evropě i v USA korigovat část ztrát z konce minulého týdne. Přestože pondělní seance nabídla sérii výsledků PMI z Evropy a z USA, trhy se soustředí především na klíčový fundament tohoto týdne, kterým budou americké volby. Ty proběhnou dnes v noci a již zítra ráno bychom teoreticky měli znát výsledky. I dnešní a zítřejší seance proto bude hlavně o volbách.
C:\fakepath\volby.jpg

Moje obchodné tipy na Americké prezidentské voľby

27.10.2020 Budúci týždeň sa budú konať v Amerike prezidentské voľby a vďaka tomu prichádza obrovská pozornosť a väčšinou veľká volatilita na trhy. Ako toho využiť? Príležitosti vidím samozrejme hlavne v trhoch, ktoré majú v sebe USD. Teraz je to S&P 500, Bitcoin a EUR/USD.
C:\fakepath\graf1.png

Je zlato a striebro na križovatke?

27.10.2020 Po dlhšom čase sa v mojom článku pozrieme na zlato a striebro. Posledné týždne je okolo nich väčšie ticho, ale grafy sa vyformovali celkom zaujímavo a myslím si, že onedlho dôjde opäť k väčším pohybom.
img

Ekonomický kalendář: Poslední prezidentská debata Trump - Biden

22.10.2020 Globální akciové trhy jsou pod tlakem růstu počtu nových případu Covid-19 a dosud neúspěšného jednání o stimulu v USA. Přes určité pozitivní signály zatím nebyl dořešen ani Brexit. Dnešní kalendář makrodat nenabízí důležité události, nicméně čekáme na jeden podstatný fundament - poslední prezidentskou debatu mezi Trumpem a Bidenem před prezidentskými volbami v USA, které se uskuteční na počátku listopadu. Debata začíná v pátek ve 3. hodiny ráno. Komise se rozhodla vypínat mikrofony kandidátů, aby se debata nezvrhla jako posledně. To ovšem nemusí být zárukou klidného průběhu debaty, protože i tak může docházet k překřikování kandidátů. Hlavními tématy budou opatření proti Covid-19, podpora rodin, rasová rovnost, změny klimatu a národní obrana.
C:\fakepath\graf-krypto.png

Ethereum je pripravené na veľkú show

20.10.2020 Dnešný článok bude čisto o druhej najväčšej kryptomene s názvom Ethereum. Okrem technickej analýzy sa pozrieme aj na fundament, ktorý stojí za touto kryptomenou.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Pohled na aktuální vývoj akcií společností Tesla a Apple

03.09.2020 Americký technologický sektor pokračuje v růstu, ale na jeho tahounech se začala projevovat únava. Společnosti Apple i Tesla začaly týden slibně. Jednalo se o první seanci po rozdělení akcií obou společností na sklonku minulého týdne. V následujících dnech však začaly akcie o své zisky bojovat. V dnešním komentáři akciových trhů se podíváme na poslední vývoj okolo obou společností.
C:\fakepath\japonsko2.png

Japonský jen zůstává podhodnocený

17.08.2020 Americký dolar od května relativně prudce oslabuje proti ostatním měnám vyspělých zemí. Až na jednu výjimku, a tou je japonský jen. Měnový pár USD/JPY se obchoduje bez trendu a kromě několika volatilních korona-dnů zůstává v pásmu 104-110 jenů za dolar již více než rok.
C:\fakepath\sd.png

Martingale pre pokročilých

14.07.2020 Takmer každý vie o čo sa jedná keď sa spomenie martingale, no prejstotu si to objasníme v jednej vete. Martingale je obchodná stratégia, kde obchodník navyšuje pozície ak ide obchod proti nemu a to dovtedy, kým sa trh naozaj neotočí. Veľa traderov si na tomto vymaže účet, pretože jednoducho raz za čas prídu trendy bez korekcií aj 500 a viac pipov. Obchodovať martingale stratégiu je nepohodlné na psychiku a nie je tam taký potenciál na zisk, ak...
C:\\fakepath\\bitcoin-1.png

Prepad o 7 % v priebehu minúty? Vitajte na krypto trhu

21.05.2020 Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme na včerajšiu situáciu, ktorú ste asi na trhoch postrehli. Jednalo sa o prepad takmer o 680 USD. To by možno nebolo až také divné, ale problém bol, že sa to udialo behom jednej minúty.
img

O2 CR: Kvartální výsledky nad odhady, silný fundament

15.05.2020 Dnešní výsledky operátora O2 CR za první kvartál tohoto roku jsou mírně lepší než očekávání trhu. Zvýšila se ziskovost, když při růstu tržeb drží společnost striktní nákladovou disciplínu. Restriktivní opatření plynoucí z nákazy covid-19 zasáhly zejména prodeje hardwaru a roaming.
C:\fakepath\graf1.png

Bitcoin halving je za nami – čas na...

12.05.2020 Ahojte traderi. Halving Bitcoinu je teda oficiálne za nami. S našou komunitou sme si dali aj slávnostné odpočítavanie na Youtube streame. Túto udalosť teda môžeme hodiť za hlavu a s ňou aj všetky špekulácie.
C:\fakepath\k6EUcivn-1.png

Dnes měli býci před halvingem Bitcoinu šanci na 10 000 USD

06.05.2020 V dnešní analýze se podíváme na dnešní růst Bitcoinu, který dnes chtěl přidat na hodnotě 10 000 USD. Konečně jsme se odlepili od 9 000 USD a dosáhli až na 9 400 USD, zatím je to ale pro Bitcoin konečná. Strach ze zmeškání před halvingem.
C:\fakepath\trader1.jpg

Bitcoin je najvýkonnejšie aktívum tohto roka

30.04.2020 Ahojte traderi, dnes sa znova pozrieme na Bitcoin, pretože kryptomeny sú moja srdcová záležitosť a rád by som ich dostal do popredia aj tu na FXstreet.
img

Ranní komentář: Slabé makro trhy zatím příliš netrápí, americké indexy pozice zatím drží

24.04.2020 Americké indexy včera nedokázaly udržet nadějný vstup do čtvrteční seance a o své zisky nakonec přišly. Sentiment zůstává stabilizovaný, i když náladě na trzích včera nijak nepomáhaly zprávy o špatných klinických výsledcích Remdesiviru, nebo velmi špatná makrodata, která postupně přicházela z Evropy i z USA.
img

Ekonomický kalendář: Trump by mohl oznámit další ekonomický stimul

20.04.2020 Globální akciové trhy začaly nový týden neutrálně. Hlavní asijské akciové indexy skončily obchodování na nižší úrovni, nicméně akcie v Evropě otevřely převážně do pozitivního teritoria. Německý DAX přidával po otevření několik desetin procenta. V černých číslech se obchodovaly také futures na hlavní americké indexy. Americký prezident Trump o víkendu naznačil, že dnes oznámí další ekonomický stimul. Konkrétní čas není známý, ale mohl by být oznámen ráno amerického času a mohlo by se jednat o dnešní nejdůležitější fundament. Dnes by mělo také začít další kolo vyjednávání EU s Velkou Británií o podobě obchodní dohody.
C:\fakepath\trader-1.png

Čaká Bitcoin na S&P 500?

14.04.2020 Ahojte traderi. Dnes sa pozrieme súčasne na Bitcoin a rovnako aj na S&P 500. Veľa ľudí totiž vidí medzi týmito aktívami veľké podobnosti hlavne čo sa grafu týka. Dnes však na trhu môžeme vidieť menšiu odchýlku a práve o tej by som chcel dnes napísať.
C:\fakepath\tether.png

Tether zamiešla karty. Budeme svedkami pumpy na kryptomenách?

02.04.2020 Ahojte traderi. Tento článok bude odo mňa trochu iný. Nepozrieme sa totiž klasicky na technickú analýzu, ale pozrieme sa na jeden zaujímavý fundament o ktorom sa až tak nehovorí, ale môže mať obrovský dopad na trh. Jedná sa o Tether a jeho obrovský nárast.
C:\fakepath\bitcoin-1.png

Našiel Bitcoin svoje dno? V akej fáze sa nahcádzame?

31.03.2020 Ahojte traderi. V prvej časti tohto článku by som sa zameral na udalosti pred panikou a vírusom.
C:\fakepath\koronavirus.png

Jak obchodovat v koronavirové volatilitě?

23.03.2020 Uplynulý týden byl extrémní, co se týče paniky a volatility na trzích. Tradeři nyní prodávají všechno od akcií, přes korporátní dluhopisy a průmyslové komodity až po zlato, které se kvůli prudkému posílení amerického dolaru i přes svůj bezpečný statut také poroučelo směrem dolů. Nucené prodeje způsobené „stop-lossy“ a „margin-cally“ na akciových trzích jen těžko ve svém objemu hledají kupce, takže trh padá. Jak v tomto období upravit obchodní strategii, abychom se nedostali právě do skupiny oněch prodejců, kteří nemají na výběr?
img

Ranní videokomentář: Na trzích panoval klid před bouří. Změní Jackson Hole směřování centrálních bank?

25.08.2017 Finanční trhy se ve čtvrtek daly jen obtížně přesvědčit k zajímavějším pohybům. Na vině je fundament týdne – dnešní setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole v USA. To nemusí přinést takřka vůbec nic, ale také může znamenat zásadní změnu měnových politik centrálních bank s dopadem hlavně na měnový trh. Pozornost je primárně upřena na ECB, od které se brzy očekává ukončení období uvolněné měnové politiky. V případě Fedu se pak hraje o další zvýšení úrokových sazeb. Eurodolar si ve čtvrtek držel velmi úzké obchodní rozpětí, ale volatilitou neoplývaly ani další měnové páry. Zajímavá je také situace na ropě, kde se otevřel spread Brent – WTI nejvíce za poslední 2 roky.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Brazilský real | Turecká lira | Programování | Pin Bar | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/NOK | EUR/AUD | AUD/CHF | CAD/CHF | EUR/NZD | USD/MXN | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/RUB | USD/CZK | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Hloubka trhu | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bull | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Konsolidace | DAX | Derivát | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | Downtrend | ECB | Ekonomika | Euro | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Futures | Gap | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční společnost | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MT4 | Margin | Margin call | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Out of the money | Outside Bar | Pip | Platforma | Portfolio | Pozice | Průmyslové objednávky | Příkaz | Rally | Resistance | Retracement | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spread | Statut | Stop-Loss | Support | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Market Watch | Vývoj ceny | Aukce | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Deutsche Bank | Analytický tým | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Burzy | BCPP | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | EPS | Index | Likvidní | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Netflix | Americká centrální banka | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Brokerské společnosti | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD akcie | CISCO | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | ETF fondy | Eura | EURCHF | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf zlata | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Investiční služby | Investing | Jádrová inflace | Jak zbohatnout | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs rublu | Kurz bitcoinu | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Morning Star | Nákup akcií | Obchodní platformy | Obchodujeme | PinBar | Pivot | Platforma xStation | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizik | Signály | Société Générale | Spekulace na růst | Spread Brent WTI | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Throwback | Trailing Stop | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ATR | ING | Put | Buy | Čistý dluh | EBITDA | EBITDA marže | Ex-dividend | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Protistrana | Range | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Regulovaný trh | Cenová hladina | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Martingale | Volby | Pivot Pointy | COT | Day trade | Investment | Mark DOUGLAS | Rabobank | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Investing.com | Fundamentální výhled | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | John Carter | Energie | Earnings | Sentiment trhu | Pro tradery | Globální akciové trhy | KBC | Přehled | Klid | Kč/EUR | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Nervozita na finančních trzích | Swapy | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | JPMorgan Chase | Deutsche Börse | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Zprávy a analýzy | Algoritmus | Alerty | Miliardy dolarů | Nervozita | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Walmart | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | S&P | Marže společností | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Tempo růstu | Akcionáři | CySEC | Baidu | Ethereum | Tesla | Vývoj meziroční jádrové inflace | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Poplatky | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Konsensus | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Predikce | Ekonomická situace | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár USD/JPY | Česká vláda | Očekávání analytiků | TRY | Čekající příkaz | cTrader | xStation | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Obchodní pozice | Norsko | Očekávání | Devizy | ex | Purple Trading | Generali Investments | Bitstamp | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Měny rozvíjejících se zemí | Vstup na burzu | Sell in May and go away | ING Groep NV | CoinDesk | Cena palladia | Goldenburg Group | René Remšík | Coinbase | BitMEX | Akcie Tesly | BTC/USD | Jerome Powell | Analýza Bitcoinu | ETH | Růst bitcoinu | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Dobrý obchodník | Altcoiny | Obchodování na kapitálových trzích | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Podniky | Technologické akcie | Akcie společnosti | Americké dluhopisy | Úrokové sazby v Turecku | Pokles ceny | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Ether | Poptávka po dolaru | Akcie v Evropě | Trh s ropou | Americké volby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Propad cen ropy | IFCMARKETS | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst zisků | EK | Prezident Trump | Základní úroková sazba | Silnější americký dolar | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Růst cen komodit | Ropný kartel | Denní obchodník | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Čínské fondy | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Vývoj hlavní úrokové sazby | Infineon | Infineon Technologies | Boris Johnson | NVDA | Stablecoin | Americké společnosti | Opční program | STAR | Defenzivní akcie | Negativní fundament | Britský premiér | Nové akcie | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Thyssenkrupp | Denní graf | Očekávání trhu | Vlastní akcie | Overbalance | Internet of Things | Akcie roku | Očekávané Earnings | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Patterny | Objem | Ropný kartel OPEC | MSFT | Obchod | Zájem o investice | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Standard Deviation | Histogram | FRED | Vyšší volatilita | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Inflace v USA | Slušné zisky | Akcioví obchodníci | Trader 2.0 | Cisco Systems | Firma | Technické analýzy | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Lukáš Voženílek | TradingEconomics | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Americký Senát | GM | Dnešní růst | Amazon | Úrok | LVMH | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | All Time High | PoW | INTC | Walt Disney | 5G | Alty | FT | Dvojité dno | Financovat | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ADP | Rozhodnutí o úrokové sazbě | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čtyřhodinový graf | Rozvoj | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Směřování měnové politiky | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Goldenburg | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | United Technologies | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Americké centrální banky | ČNB dnes | AXA | xStation5 | MasterCard | Disney | Nike | Americké objednávky | Uber | Yandex | Akciové indexy v USA | Tripadvisor | Kraft Heinz | US100 | Wirecard | Halving | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Netflix | Washington | Daimler | O2 | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Nový rekord | Geopolitická situace | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Tržní sazby | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Zajímavé zisky | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | AMGN | Ján Kopil | Koronavirus | Dominancia | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | American Express | Negativní dopad | Pokles | Situace | Treasuries | Počet zákazníků | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Očekávané události | Boeing | Vstupy | FIAT | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Obchody | Nakoupené akcie | Hlavní úrokové sazby | FCF | Cena akcií Tesly | Fresenius Medical | Adidas | Sazby beze změny | SEC | Americké ekonomiky | Medvědi | Galapagos | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Gilead Sciences | Technická analýza Bitcoinu | Americký Fed | Shortovat | Longovat | Cyklické akcie | Kanadská centrální banka | Vývoj | Americké tovární objednávky | Pohyb Bitcoinu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Aerolinky | Lufthansa | Burzy celého světa | Mince | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Odhad inflace | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Zásobníky | Hlavní americké indexy | Prodeje domů | Další pokles | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Kongres | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Páka | Velikost lotu | Celková otevřená pozice | Riziková pozice | Průmyslové komodity | Keynes | Část traderů | Posílení amerického dolaru | Data o nově nakažených | Prohlášení politiků | Doplnění kapitálu | Ukončení pozice | Iracionální panický pohyb | Iracionální | Panický pohyb | Ukončit obchod | Ukončit obchod se ztrátou | Obchod se ztrátou | Přikoupení | Negativní korelace | Dopad na volatilitu | Cik-cak pohyby | Stop-Lossy | Margin-Cally | Nákupu státních dluhopisů | Prodejní tlak | Citrix | Citrix Systems | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Allianz | Ekonomické ukazatele | Klid před bouří | Ekonomiky | Solidní růst | Český rozpočet | Nvidia Corp | Práce | Koronakrize | Údaje | Thierry Breton | Eni | Situace na ropě | UnitedHealth Group | Ekonomické oživení | WMT | Více peněz | Microsoft Corp | Úspory | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Nizozemsko | Selský rozum | Cenové pohyby | CBRT | Reddit | Debata | Tweety | Posílení | Slabé makro | Data z trhu práce | Očekávané výsledky hospodaření | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | BTC/USD Technická analýza | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Halving bitcoinu | ATH | Gilead | Růst výnosů | Aktivita v americkém sektoru služeb | PEPSICO | HashRate | Vytěžený block | FOMO | Strach ze zmeškání | Resistance line | Vývoz | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Zveřejněné údaje | O2 CR | Bitcoin halving | NKE | Link | Merck KGaA | Merck | Expedia | Royal Caribbean | Dopad na cenu akcií | Dopad na cenu | Dopad na předpovědi | Hlavní trendy | Silný fundament | Dopad covid-19 | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Předpandemické hodnoty | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Rally na stříbře | Moderna | Advance Auto Parts | Stop-Loss hunting | Tether USDT | Proti trendu | Ekonomické zotavení | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Výrobní PMI | Londýnské burzy | Nová prognóza | Vedení společnosti | Sanofi | Propad cen | Covid | Nárůst nově nakažených | Index průmyslové výroby | Nové žádosti o podporu | Odkup vlastních akcií | Nastavení Stop-Lossu | Dopad pandemie | Leva | E.ON | Johnson & Johnson | Úspěchy | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Ceny | Ethereum 2.0 | Verizon Communications | Technologické společnosti | Vývoj ceny zlata v USD | Tvrdá ekonomická data | DeFi | Zdravý selský rozum | Důvěra | Možné zisky | Sputnik V | Deutsche Lufthansa | Podhodnocený | Pandemická situace | Investice do vodíku | Air Liquide | Adyen | Konzistentní ziskovost | Coca-Cola | Big Tech | Zasedání amerického Fedu | Nvidia | Qualcomm | Počet úmrtí | Biden | Přístup k pandemii | Prezidentská debata | Nejlepší Price Action | Marathon | Vinci | Graf ropy WTI | Americké prezidentské volby | Příležitosti k obchodování | Chování ceny | Vítězství Joe Bidena | Růst zlata | Defi | Intel | Zásoby benzinu | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Technologické tituly | SAP AG | CSCO | Zveřejnění výsledků | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Bull run | QCOM | Předáním moci | GameStop | Deutsche Boerse | Vakcinace | BIDU | Očkování | LEN | Rozpočtové deficity | MGM | Stimulační balíček | Dow Jones a S&P 500 | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Silné oživení | Bloomberg Markets | Čtení o byznysu | Mastering The Trade | Trade Like a Pro: 15 High-Profit Trading Strategies | Trade Like a Pro | How to Day Trade for a Living | Andrew Aziz | High Probability Trading: Take the Steps to Become a Successful Trader | High Probability Trading | Marcel Link | The Disciplined Trader | Správné řízení rizik | Noble DraKoln | Brands | Shopify | Price Action na forexu | Ideální Price Action | Acacia Communications | Velikost obchodu | MRK | WU | Inaugurace | Klienti XTB | PEP | Deliveroo | Express | Úspěch GameStopu | Retailoví investoři | Obchodné signály | Supercyklus | UNH | Kov | Nastavení sazeb | Tyson Foods | AIG | Rostoucí výnosy | SPWR | Třetí vlna | Nervozita na akciovém trhu | Oslabení na dolaru | Výprodeje dluhopisů | IPO Coinbase | Oživení americké ekonomiky | Tempo očkování | Tržní sektory | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Systematické riziko | Heatmap | Dnešní videokomentář | Hodnotové akcie | Fundamentální úrovně | Ropné futures | Short obchody | Slabost koruny | Síla amerického dolaru | Kurzotvorné události | Vývoj objemu depozit | Příběh akcií Gamestop | Ministerstvo financí USA | Zvolení Joe Bidena | IPO Deliveroo | VWAP | Víkendové svíčky | Porovnání více instrumentů | Indikátor reálného volume | Volume z futures burz | Volume z futures | VWAP indikátor | COT indikátor | Komoditní tradeři | Indikátor pivotních bodů | Tržní pohyb | Indikátor sezónního trendu | Nastavení platformy | Funkce xStation | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Krátkodobí tradeři | Provedení pokynu | Práce s grafem | Zobrazení grafů | Nastavení grafů | Funkce pro tradery | Užitečné funkce | Zobrazení událostí z makrokalendáře | Blížící se fundament | Zvýraznění obchodních seancí | Breakoutové tradery | Vynechání víkendové svíčky | Zobrazení obchodní seance | Vyčíslení rolování | Data minulých rolování | Čekající pokyny | Inteligentní vkládání pokynů | Cenové alerty | Cenové alerty (upozornění) | Zadání cenového alertu | Procentuální pohyby | Pokročilé funkce | Recenze platformy | Recenze platformy xStation | Platformy xStation | Uzamykání zisků | Řízení pozic | Archegos | GRMN | Dividendový kalendář | Největší pohyby | Akciový scanner | Možnosti řízení pozic | Agregace pozic | Sloučení pozic | Uzavřít všechny pozice | ETF investoři | Konkrétní akcie | Analytické zprávy | Výhody platformy | Výhody platformy xStation | Nevýhody platformy xStation | Nevýhody platformy | Graf indexu Nasdaq | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent v ruských rublech | Ceny ropy Brent | Ekonomika a politika | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Verizon | Comcast | Aktivita na akciovém trhu | Větší korekce | Větší zisky | Důvěra ve vyšší ceny | Nárůst objemů | Kellogg | Goldman Sachs Group
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Fučík & Partneři
FuerFX
Fujitsu
Fukuoka
Full-service broker
Full time
Full-time obchodování
Full-time trader
Full-time trading
Fumbi

Následující klíčová slova

Fundamentalisti
Fundamentální analýza
Fundamentální analýza akcií
Fundamentální analýza v praxi
Fundamentální data
Fundamentální divergence
Fundamentální faktory
Fundamentální informace
Fundamentální náhled
Fundamentální obchodník
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
BOSSA ebook analyza
Potvrďte prosím... Zavřít