Pondělí 20. září 2021 13:21
reklama
ETX Capital
reklama
ETX Capital
reklama
Admiral Markets
reklama
ETX Capital

Klíčová slova - Růstové akcie

img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Zájem investorů míří k techům, když výnosy dál klesly

28.06.2021 Evropské akciové indexy zůstávají dole a odpoledne dokonce navyšují ztráty. Stoxx Europe 600 je navýšil skoro na půl procenta, DAX zůstává níž asi o 0,2 pct. Mezitím ale nabral na hloubce propad dluhopisových výnosů. 10Y splatnost v USA je dole o 4 a v Německu o 3 bazické body. A to je voda na mlýn sázce na růstové akcie, tedy hlavně techy.
C:\fakepath\eurusd-06062021-1.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o zaměstnanosti vzrostly, dolar oslabil

06.06.2021 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne posílily, podpořeny zisky technologických firem. Slabší zpráva o vývoji nezaměstnanosti zmírnila obavy investorů z toho, že by centrální banka USA (Fed) mohla brzy omezit měnové stimuly.
C:\fakepath\akcie-25052021-AM.png

Dividendy versus růstové akcie

25.05.2021 Investor snižuje riziko diverzifikací portfolia, které obsahuje široké spektrum akcií. Investovat do růstových akcií nebo profitovat z dividend?
C:\fakepath\eurusd-18052021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 18.5.2021

18.05.2021 Americké akciové indexy včera klesly. Dolů je táhly zejména akcie technologických firem. Rostoucí míra inflace ve Spojených státech u investorů vyvolává obavy z možného zpřísnění měnové politiky. Vedle technologického sektoru nejvíce oslabilo spotřební odvětví.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (20.4.2021)

20.04.2021 Vstup do nového týdne se příliš nevydařil technologickým akciím, které korigovaly své zisky z historických maxim podobně jako index Nasdaq, který byl pár dní předtím na rekordních úrovních. Na devizových trzích měl vývoj pod taktovkou americký dolar, který pomohl k ziskům euru a britské libře. Komodity využívají obnovené poptávky.
C:\fakepath\eurusd-11042021.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA posílily, na rekordu uzavřely indexy S&P 500 i Dow Jones

11.04.2021 Americké akcie v pátek posílily. Na rekordu zavřely indexy S&P 500 i Dow Jones, první z nich potřetí za sebou. Americký akciový trh rostl třetí týden za sebou, tento týden jej táhly vzhůru zejména růstové akcie. Dosud se tento rok větší přízni investorů těšily akcie hodnotové. Poté, co výnosy desetiletého dluhopisu amerického ministerstva financí klesly ze 14měsíčního maxima z konce března, obliba růstových akcií stoupá.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (7.4.2021)

07.04.2021 Po svátečních růstových seancí včera přišlo na trhy výraznější zklidnění, kdy indexy ve Spojených státech pouze stagnovaly s mírnými ztrátami. Výnosy ze státních dluhopisů v USA klesaly, čehož využilo euro a drahé kovy. Ropa WTI dále stagnuje kolem 60 dolarů za barel.
C:\fakepath\akcie-14032021.png

Využije dlouhodobý investor do akcií technickou analýzu?

13.03.2021 K napsání tohoto článku mne vedlo shlédnutí streamového videa jednoho nejmenovaného zpravodajského portálu pro investory, jehož tématem byla technická analýza praktikovaná na cenách akcií. Hostem moderátora byl technický analytik, který předvedl standardní výkon na denních grafech. Vzhledem k reakcím sledujících právě tento fakt mohl být kamenem úrazu. V některých případech diváci vzhledem k dotazům očekávali od technické analýzy něco co nemohli dostat. Jiní sledující rovnou vyjádřili svůj negativní názor. Dlouhodobí investoři všeobecně neuznávají technickou analýzu. Věřím, že z jejich pohledu musí analýza denního grafu vypadat poněkud směšně vzhedem k tomu, že jejich cílem je vlastnit akcie v některých případech ideálně doživotně. Pohled na cenu při nákupu akcií beru v úvahu. Osobně bych měl problém vlastnit akcii s vědomím, že jsem nakoupil desetileté high... Co sleduji před nákupem akcie na cenovém grafu a co z technické analýzy používám si povíme dnes.
img

V hlavní roli inflace. Trhy přešlapují na prahu změny

11.03.2021 Posledním deseti letům kralovaly růstové akcie technologických firem. Nyní se ale o slovo hlásí hodnotové akcie, které byly v uplynulé dekádě upozaděny. Sledujeme krátkodobý výkyv, nebo jsme na prahu rozsáhlejší změny? O tom, kterým odvětvím se bude v příštích letech dařit, bude z velké míry rozhodovat vývoj inflace.
C:\fakepath\top-08032021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.03.2021 1) Ceny asijských akcií dnes klesaly navzdory ujištění o další masivní fiskální podpoře americké ekonomiky i dobrým zprávám z amerického trhu práce. "Investoři se začínají obávat, jaký dlouhodobý dopad mohou mít Bidenovy fiskální experimenty na úrokové sazby a stabilitu akciového trhu," poznamenal k tomu analytik společnosti ANZ Research.
img

Ranní komentář: Brent na 70 USD. Americké výnosy nad 1.5 %, většina indexů stabilní zatímco USD pokračuje v růstu

08.03.2021 Minulý týden se většině akciových indexů podařilo uzavřít v zelených číslech, i když se našly výjimky, jako byl technologický Nasdaq, který odepsal 2 %. Technologické a další dříve oblíbené růstové akcie si tak na trzích procházely korekcí, která se ale zatím nerozšířila na zbytek trhu. Podobný sentiment navíc převládá také dnes, kdy jsou to právě futures na Nasdaq, které klesají, zatímco zbytek trhu pokračuje v pozvolném růstu.
C:\fakepath\graf-04032021-2.png

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem

04.03.2021 Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Ranní komentář: Airbnb má za sebou obří IPO, ECB navyšuje nákupy dluhopisů

11.12.2020 Čtvrteční seance na trhy přenesla opět spíše stabilitu. Index S&P 500 a Dow Jones zakončily seanci o něco níže, zatímco Nasdaq rostl o více než půl procenta. Stabilní pak byla situace také v Evropě, kde se výrazněji dařilo pouze britskému indexu FTSE100. Na trzích se včera řešilo hlavně extrémně úspěšné IPO společnosti Airbnb, které, společně s nedávným IPO DoorDash potvrdilo, jak enormní zájem je poslední dobou o mediálně populární a růstové akcie.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Vakcína vše změní

11.11.2020 „Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Jak výsledky voleb rozhýbaly akciové trhy

08.11.2020 Akcie technologických a zdravotnických firem po amerických volbách stoupají, protože Bidenovo nevyhnutelné vítězství a republikánská většina v Senátu rozptylují politickou nejistotu ohledně daní z příjmu právnických osob a zdravotnických reforem, včetně změn ceny léčiv. Zároveň jsme svědky propadu spotového indexu volatility VIX a celkového posunu křivky futures na index VIX směrem dolů, což napovídá, že se investoři po amerických volbách zbavují zajištění proti koncovému riziku. Všeobecný narativ se vrací k přetahování o akcie, protože jiná alternativa neexistuje. Skutečnost, že nedošlo k očekávané Modré vlně, vzala také prozatím vítr z plachet reflačnímu obchodování a poslala výnosy dluhopisů zase o něco níže. Celkově je tato kombinace reakcí optimální pro akciové trhy a zejména pak pro růstové akcie.
img

Dividendové strategie – Jak na pravidelný příjem díky dividendám

30.10.2020 Pasivní dodatečný příjem z úroků a dividend je to, na co cílí stále více investorů. Přestože v dobách s nízkými úrokovými sazbami nejsou výnosy z investic s pevným úrokem příliš lukrativní, s dobře promyšlenou dividendovou strategií je možné dosáhnout nadprůměrného výkonu a překonat zhodnocení největších akciových indexů.
C:\fakepath\graf.png

Nejsou investoři kvůli americkým volbám zbytečně nervózní?

06.10.2020 Jeden z největších potencionálních katalyzátorů a zdrojů aktuální nervozity jsou volby na prezidenta Spojených států. Volby sebou přináší obrovskou várku nejistoty ohledně vítěze amerických voleb, jaká politika bude implementována a jestli vůbec současný prezident výsledek uzná a oficiální stanovisko nebude trvat déle, než je zvyklé. Podle některých investičních bank z Wall Street jsou však investoři možná příliš nervózní a většina rizik je již započítána v aktuálním vývoji.
img

Sněhová vločka rozehřála akciové trhy

17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
img

Oči upřené na výnosy technologických firem

03.08.2020 Na základě informací zveřejněných americkým Fedem vystoupala riziková aktiva za jedinou noc výš a získala si tak v Asii slušný náskok. Extrémně holubičí poselství Federálních rezerv totiž srazilo výnosy ke dnu a otevřelo akciím a zlatu cestu k výšinám. Fed dále omílá svou mantru, že je ekonomiku nutné podporovat za každou cenu. V rámci příprav na nejhorší navíc naznačuje, že je ochoten podnikat další kroky, čímž podporuje návratnost obchodů sázejících na další růst a dává zelenou honbě za výnosy, bez ohledu na ekonomickou realitu.
img

Fidelity International: Volby v čase koronaviru a za recese

16.07.2020 Jak upozorňují odborníci z FI, investoři, kteří, přemýšlí o investování na amerických trzích, se perou se dvěma diametrálně protilehlými silami: recesí vyvolanou propuknutím Covid-19 a prezidentským volebním cyklem.
img

Special Report: Kde hledat na trhu příležitosti?

02.04.2020 Propad trhů zastihl spoustu investorů nepřipravených. Mnoho z nich čekalo na lepší vstupní ceny, nicméně propad byl velmi rychlý a také prudký. Aktuální valuace mohou být vnímány jako příležitost ke vstupu do obchodu na cenách, které nebyly v některých případech dosažitelné v posledních několika letech. V této analýze se podíváme na to, jak se medvědi podepsali na ohodnocení akciových indexů a jaké příležitosti nabízejí.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
img

9 nejlepších defenzivních akcií současnosti

15.11.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019

09.10.2019 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na stabilní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

3 nejlepší světové dividendové akcie 2019

10.06.2019 V dobách přetrvávajících nízkých úrokových sazeb nejsou dluhopisy a jiné podkladová aktiva s fixním příjmem velkým přínosem pro vaše investiční portfolio.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
img

Vyhlídky Saxo Bank na čtvrté čtvrtletí: Nepříjemná realita vyvolá další cyklus uvolnění

17.10.2018 Přední specialista v oblasti finančních technologií Saxo Bank dnes zveřejnil své čtvrtletní vyhlídky pro globální trhy na čtvrté čtvrtletí roku 2018, včetně klíčových obchodních názorů na akcie, devizy, měny, komodity a dluhopisy i na celou řadu makroekonomických témat ovlivňujících klientská portfolia.
img

Jak si letos vedou akcie a další aktiva?

10.10.2018 Máme za sebou třetí čtvrtletí a pomalu se nám blíží konec roku 2018, tedy doba, kdy řada investorů bilancuje výsledky za letošní rok. Pojďme se podívat, kterým třídám aktiv a investicím se dařilo a které naopak způsobily investorům vrásky na čele.
img

Proč má Amazon bilionovou hodnotu a co to vypovídá o firmě a trhu?

06.09.2018 Využijme titulku o bilionové hodnotě firmy Amazon k uvedení několika zajímavých faktů a spíše k širšímu zamyšlení ohledně akciových trhů. Před Amazonem se bilionové valuace povedlo dosáhnout jen dvěma veřejně obchodovatelným firmám a pravděpodobně jedné soukromé společnosti. Historicky prvním americkým titulem s bilionovou hodnotou se stala ikonická společnost Apple, která tuto metu poprvé pokořila 2. srpna 2018. Amazon pokořil tuto magickou metu na pár okamžiků 4. září 2018. V roce 2007 tuto hranici na chvíli překonala i čínská ropná společnost PetroChina po vydání akcií formou IPO. Velmi záhy po “ikarovském” růstu o cca 500 procent na hodnotu přes onen bilion dolarů však přišla o většinu své hodnoty během nechvalně známého roku 2008. Dalším gigantem, o kterém se často mluví, je soukromá (respektive státní) společnost Saudi Aramco, tedy těžař a zpracovatel ropy. Odhad tržní hodnoty této neveřejně obchodované společnosti sahá až ke dvěma bilionům dolarů.
img

Ozvěny trhu: Raději hodnotové než růstové akcie

27.07.2018 Růstové akcie se v letošním roce těší většímu zájmu než ty hodnotové. Zatímco první zmíněné si letos polepšily o více jak 11 %, ty druhé jsou vesměs na nule. V rámci indexu Russell 1000 Growth mapující vývoj růstových akcií nalezneme i všechny největší technologické společnosti jako Apple, Microsoft, Amazon, Alphabet nebo Facebook. Těchto pět společností se v půlce letošního roku podílelo na celém indexu 27 % a byly jeho hlavním tahounem. Dominance růstových akcií by bez těchto titulů nebyla tak zcela jednoznačná.
img

Ozvěny trhu: Akciové příležitosti stále existují

21.06.2018 Americký akciový trh byl v dosavadním průběhu tohoto roku podpořen silnou výsledkovou sezónou. V současnosti již ale naráží na své mantinely, když rostoucí napětí ze zaváděných celních opatření, zvyšování úrokových sazeb a vyšší volatilita jsou hlavními zdroji rizik. Makroekonomické prostředí zůstává nadále pro akciové trhy příznivé. Budoucí zpřísňování měnové politiky s rostoucími očekáváními na zvyšování sazeb i v EMU budou obecně negativní zprávou pro evropské akciové investory. Trpět však budou především růstové akcie s vysokým dluhem a slabším ratingovým hodnocením, například v Itálii nebo Španělsku.
img

Růstové akcie: HLG, SKY, BXC

14.06.2018 V tomto přehledu se zaměříme na akcie, které zaznamenaly během jednoho roku největší růsty cen. Při analyzování těchto cenných papírů jsme vyřadili biotechnologický sektor.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Čína | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | HDP | Obchodní deník | Brazilský real | Divergence | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Polsko | Turecko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Důvěra investorů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | CFD | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FX | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Fúze | Grafy | High | High Yield | IPO | ISIN | Index PX | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Obchodník | Opce | P/E | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Yield | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Euforie | Optimismus | Výsledky | Hospodářský cyklus | Ozvěny trhu | Partners | Obchodovat | Investiční bankovnictví | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | EURUSD | GBPUSD | Delta | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie Microsoft | Akcie obchodování | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena za dolar | Ceny drahých kovů | CISCO | CZK | České akcie | Daňové přiznání | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Graf | Graf EURUSD | HDP Číny | Hodnota akcií | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční portfolio | Investing | Irsko | JP Morgan | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Management | Markets | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nové trhy | Ocenění akcií | Pasivní příjem | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizika | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | DXY | ING | Buffett | Báze | BIC | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhopisový index | Durace portfolia | EBITDA | EV | Indie | P/S | ROCE | Small caps | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Itálie | Spojené státy | Cena / účetní hodnota | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Investiční analytik | Volby | Know-how | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Penny stocks | Currency | Dividendové akcie | Investment | Aramco | Dow Jonesův index | Scotiabank | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ANZ | Sentix | Investing.com | Ole Hansen | Sentix index | Zvyšování sazeb | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Globální trhy | Investovaný kapitál | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Malý prostor | SEB | Globální akciové trhy | Limitní příkazy | Oddělení forexu | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Odvětví ropy | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Fidelity International | Bezpečné investice | Pozornost investorů | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Členství v EU | Měnová autorita | Xetra | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Broker Trust | Greenlight Capital | Velké banky | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | S&P Global | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Zpřísňováním měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Dividendová akcie | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | PetroChina | Ekonomická data | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | Poplatky | Nakupovat akcie | Exxon | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Ekonomická situace | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Makroekonomika | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Výběr zisků | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Akcie finančních titulů | Libra k americkému dolaru | Akciové trhy v USA | Měnové stimuly | Příjmy | Návratnost investice | Kapitálové strategie | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Pew Research Center | Devizy | Akcie firem | Purple Trading | Ruské akcie | Swiss Life Select | Alokace aktiv | BHS | Breakout Trader | Akciové společnosti | Coinbase | Investiční specialista | Americký akciový trh | Jerome Powell | LYNX Trading | ETC | Fincentrum | Kodak | Štěpán Hájek | Robinhood | RoboMarkets | RoboForex | Jak fungují akcie | Conseq Investment Management | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Airbnb | Zápis ze zasedání Fedu | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Akciové příležitosti | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Technologické akcie | FAANG | Akcie společnosti | Objem obchodování | Čínský akciový trh | CSI 300 | Pokles ceny | Výplata dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Zasedání OPEC | Trendové čáry | Levné akcie | Trhy v USA | Akciový výhled | IfW | Americké volby | Reakce trhu | Nejznámější kryptoměna | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Akcie na rozvíjejících se trzích | Růst zisků | Anticyklické akcie | Veřejný dluh | Globální index | Silnější americký dolar | Michal Stupavský | Společnost Apple | Majetek | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Hodnotové investování | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Makroekonomická situace | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | CNY | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Dopady obchodní války | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Čínský trh | Akcie a ETF | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Asset alokace | Výnosové křivky | Akciový růst | Americké futures | Globální akciové indexy | XTB Research | Štěpán Křeček | Konglomerát | Americká cla | Cla na čínské zboží | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | US500 | Denní graf | Vlastní akcie | Výše dividendy | UCITS | Obchodní praktiky | iShares | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Měsíčník finančních trhů | Investujte do akcií | CFRA Research | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | Očekávaný růst | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodujte | Vlastní investice | Digitalizace | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | Larry Kudlow | Objem | Klíčová rizika | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Obchodní dohody | Myšlenka | Standardní odchylky | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | Firma | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | Globální dluhopisové trhy | Index DOW | Americký Senát | Ekologie | Vývoj trhu | GM | Black Friday | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Rozdělení zisku | Fáze obchodní dohody | Bankovní tituly | FT | Ekonomka | KOSP200 | Nezaměstnanost v eurozóně | Technické rezistence | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Eva Miklášová | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Průmyslová výroba v Německu | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Klesající trendové čáry | Americká cla na čínské zboží | Nejvyšší nezaměstnanost | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Nízká inflace | Problémy | Kolísání ceny | Britové | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | Výsledek voleb | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | AbbVie | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AT&T | Americké vlády | Dot-com | Nejlepší akcie | Stratég | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Americký index | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Akcie s vysokými dividendami | ETF roku 2020 | Hospodaření | Akciový býčí trh | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | CFA | Společnost Sentix | Američané | Vzestup ceny | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | CFRA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Dividendový aristokrat | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Analytička Saxo Bank | Analytička | Eleanor Creagh | Valuace akcií | Ceny energií | Vyplácení dividend | Komunikace | Astrazeneca | Trump | Prezident | Koronavirus | Michal Stupavský, CFA | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | ASX 200 | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | STNG | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Pokles | Situace | Romain Boscher | Treasuries | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Boeing | Zpomalení růstu | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Cyklické akcie v roce 2020 | Růstové akcie v roce 2020 | Investiční příležitosti v roce 2020 | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie BNP Paribas | Akcie CLP Resources | Akcie KKR & Co Inc | Akcie Cambria Automotive | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Brookfield Asset Management | Akcie Delta Airlines | Akcie Hornbach | Akcie ING | Akcie Alphabet | Akcie Liberty Global | Akcie Groupe FFP | Wubbe Bos | Akcie NN Group | Akcie Discovery Inc | Akcie Discovery | Akcie Klepierre | Obchody | Výdaje | Aktivita v průmyslu | Alokace investičních portfolií | BP | SEC | Amerika na prvním místě | Snowflake | Americké ekonomiky | Americké banky | Medvědi | Americká inflace | Valuace | COVID-19 | Investiční portfolia | Index CSI 300 | Společnost Berkshire Hathaway | Globální indexy | Americký Fed | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Italská průmyslová produkce | WP | Americké výnosy | Prudký pokles | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Fiskální politiky | Vlastnit akcie | Tržby společnosti | Třída aktiv | Špatné výsledky | Fiskální balíček | Důležitý support | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Příležitosti k nákupu | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Podat daňové přiznání | Kongres | Domácnosti | Fundament | Hotovost | Helikoptérové peníze | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | Tým Admiral Markets | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Signál | Farmaceutické firmy | Historické pohyby | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | CECEEUR | Poradce | Organizace | Special Report | Práce | Zelené energie | Údaje | Ekonomické škody | Německá průmyslová produkce | Výroba v Německu | Ekonomické oživení | FANG | WMT | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Indikace | Propad ceny | S&P500 | Posílení | Výkon dolaru | Joe Biden | Větší pokles | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Shell | Maloobchod | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Dividendové ETF | Růst výnosů | MSCI World | Obchodní přebytek | Vakcína | Manažerka | Moderna | Argentina | Roční zhodnocení | Investment management | JDE | ČR | Salesforce | Střední Evropa | Zvyšování mezd | Riot Blockchain | Oracle | Index Nasdaq Composite | Prodeje automobilů | Výplata | Covid | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Sam Stovall | Nízké sazby | Medtronic | Jasný signál | MAM | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | E.ON | Johnson & Johnson | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Dlouhodobé výsledky | Forward guidance | Tvrdá ekonomická data | Důvěra | Velké technologické firmy | Indonésie | Lepší výsledky | Vývoj vakcín | Podhodnocené akcie | Počet akcií | Globální pandemie | Coca-Cola | Inspirace | Zdanění | Investiční prostředí | Biden | Marathon | Michal Valentík | Česká republika | Aktuální reakce trhů | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Množství peněz | JPM | Pokles indexu | Technologické tituly | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Co je dividenda? | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | Cisco-Systeme | JP Morgan Chase | Cardinal Health | VF Corporation | W.W. Grainger | Hormel Foods | Abbott Laboratorien | Beckton Dickinson | BDX | ABT | HRL | GWW | MDT | VFC | JNJ | CAH | ABBV | Nejlepší dividendové ETF | Nevýhody dividendových strategií | Výhody dividendových strategií | Dividendové strategie v praxi | Podvážení | Výsledky voleb | Bull run | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Felbermayr | Profesor Felbermayr | IfW Felbermayr | Vakcinace | Očkování | Ceny aktiv | Očkování proti covidu-19 | Voda | Růst ceny | DOT | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Evropské centrální banky | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Prezident Joe Biden | Rostoucí výnosy | Admirals | Oživení americké ekonomiky | Akcie růstových firem | Akcie dividendových firem | Vývoj ceny akcií | Vývoj ceny akcií firmy BMW | Vývoj ceny akcií firmy Tesla | Extrémní propad ceny | Vývoj ceny akcií firmy E.ON | Dlouhodobý investor | Investor do akcií | Dnešní videokomentář | Hodnotové akcie | Discovery | Výhled Saxo Bank | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Zátěžové testy | Graf indexu Nasdaq | Techy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Růst na amerických indexech
Růst na Bitcoinu
Růst na indexech
Růst na palladiu
Růst na pražské burze
Růst Německa
Růst německé ekonomiky
Růst nerovnosti ve světě
Růst nezaměstnanosti
Růstová fáze

Následující klíčová slova

Růstové akcie v roce 2020
Růstové sektory
Růstové tituly
Růstový boom
Růstový fond
Růstový impuls
Růstový trend
Růst palladia
Růst podnikatelské aktivity
Růst poptávky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
eToro
Xtrade
reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít