Sobota 30. květen 2020 16:53
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading vip

Klíčová slova - Aktuální situace

img

Ranní nadhoz - sentiment amerických spotřebitelů se nelepší

26.05.2020 Český statistický úřad včera publikoval výsledky konjunkturálního šetření za květen. Souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl ukazatel o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě.
img

Okénko trhu - předstihové ukazatele se nesměle zlepšují

25.05.2020 Český statistický úřad dnes publikoval údaje o indikátorech důvěry za květen. Z výsledků konjunkturálního průzkumu vyplývá, že souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl indikátor o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, když tento subindex odepsal v květnu další 5,5 bodu, čímž spadl na 65. Naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě, zlepšení těchto ukazatelů v řádu desetin však zdaleka nestačí kompenzovat předchozí dramatické propady. Podstatně lépe vypadá situace ve stavebnictví, kde se index, i přes dílčí poklesy v posledních měsících, stále drží na řádově podstatně vyšších hodnotách přes 104 bodů. V květnovém průzkumu pak překvapil zejména nárůst důvěry u spotřebitelů, když tento dílčí index poskočil o téměř 12 bodů. Oproti dubnu se snížily obavy respondentů ze zhoršení jejich ekonomické situace, slaběji pak vnímali i riziko zhoršení finanční situace, či ztráty zaměstnání.
C:\fakepath\1590337133-blog_24520_EU_D1.png

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a GBP/USD

24.05.2020 V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům EUR/USD a GBP/USD. EUR/USD se drží stále v konsolidaci zatím co libra naznačuje další pokles. Oba měnové páry mohou nabídnout zajímavé obchodní příležitosti.
C:\fakepath\v4BuCRco.png

Bitcoin za minutu propadl o 680 USD!

20.05.2020 Dnes se podíváme na graf Bitcoinu a jeho dnešní crash o 680 USD. Tento crash přichází jen den poté, co měla burza Bitmex problém a vypadla na 3 hodiny.
img

Ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů. Více než polovina z nich nepokryje nečekané výdaje, 7 % jich bojuje s nedoplatky

12.05.2020 Četná opatření v uplynulých týdnech v souvislosti s nákazou Covid-19 a jejich dopad na chod domácností řeší drtivá většina domácností v Čechách, ale i u našich východních sousedů na Slovensku. Aktuální analýza společnosti Wood & Company se proto podívala na schopnost domácností vypořádat se s poklesem příjmů, platbami účtů či splácením dluhů. Výsledky ukázaly, že ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů, tedy jednoho rodiče s dětmi, a také osamělých seniorů.
img

Stavebnictví v březnu začalo klesat, hlavní propad ale teprve přijde

07.05.2020 Stavební výroba v březnu meziročně klesla o 2,3 %, což je výrazně pod průměrem posledních dvanácti měsíců. I tak ale výsledek odpovídá tempu růstu loňského srpna a v kontextu aktuálních bezpečnostních opatření lze označit výsledek za pozitivní. Stavebnictví tradičně reaguje na vývoj celé ekonomiky se zpožděním, což platí i v případě současné krize. Zatímco průmysl poklesl v březnu o více než deset procent, stavebnictví si jen mírně pohoršilo. Za tím stojí již tradičně letošní velmi teplé počasí ale hlavně fakt, že se stavebnictví dotýkaly bezpečnostní opatření jen minimálně ve srovnání se zbytkem ekonomiky.
img

ADP očekává - 20 milionů ve středu - dosáhne zlato nové roční maxima?

06.05.2020 V roce 2015 se hodnota zlata snížila o 10.4%, v roce 2016 se zvýšila o 8.1%, v roce 2017 se zvýšila o 13.1%, v roce 2018 se snížila o 1.6%, v roce 2019 se zvýšila o 18.9%, což znamená, že po pěti letech hodnota zvýšila o 6.4%.
img

Okénko trhu - první z květnových indikátorů příliš nepotěšil

04.05.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě klesl v dubnu o dalších 6,2 bodu na hodnotu 35,1, tedy na nejnižší úroveň od března 2009. Tržní očekávání byla ještě pesimističtější, když počítala s poklesem až na 33,2 bodu. Dubnová data ukázala nejprudší pokles objemu výroby a nových zakázek v českém zpracovatelském sektoru od začátku sběru dat v červnu 2001. Pokles zákaznické poptávky byl z velké části dáván za vinu rozšíření epidemie koronaviru 2019 a zavedení karanténních opatření. Omezení dopadla i na zahraniční odbyt a exportní zakázky výrazně klesly. Nízký odbyt pak způsobil nejvýraznější pokleszaměstnanosti od finanční krize v roce 2009. I přesto, že se omezení pomalu uvolňují, vyhlídky podnikatelů na další období zůstávají chmurné. Předpokládáme však, že dubnové PMI dosáhlo svého dna a v květnu bychom již mohli být svědky určitého zlepšení. S tím jak se budou postupně uvolňovat zavedená restriktivní opatření a výroby se začnou rozbíhat, měl by i index nákupních manažerů vykázat lepší skóre.
C:\fakepath\1588496278-blog_3520_EU_H4.png

Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD

03.05.2020 Pro dnešní blog technické analýzy jsem vybral měnové páry EUR/USD, USD/JPY a USD/CAD. Měnový pár EUR/USD může nabídnout obchodní příležitost po změně trendu v podobě korekce. USD/JPY prolomil dvojité dno a cena USD/CAD se pohybuje zatím ve formaci trojúhelník.
img

Centrální banka znovu sníží svou základní úrokovou sazbu

30.04.2020 Česká národní banka na řádném měnově politickém zasedání ve čtvrtek 7. května pravděpodobně sníží svou základní úrokovou sazbu o dalších 50bb na 0,50%. Učiní tak v důsledku očekávání pouze pozvolného obnovení růstu zahraniční poptávky, a to i přes probíhající rozvolňování vládních nařízení v domácí ekonomice. Ve zbytku letošního roku náš základní scénář počítá již se stabilitou úrokových sazeb, rizika jsou však vychýlená směrem k jejich dalšímu poklesu. V roce 2021, kdy by česká ekonomika měla opět robustně růst, očekáváme postupnou normalizaci měnových podmínek, jak prostřednictvím vyšších úrokových sazeb, tak i posilujícího kurzu koruny. V nejbližším období však koruna setrvá na slabších hodnotách, nad hranici 28 CZK/EUR, kdy by již ČNB pravděpodobně zakročila, by se nicméně dostat neměla. Za nejpravděpodobnější nekonvenční nástroj české měnové politiky považujeme kurzový závazek, k jeho zavedení je však ještě dlouhá cesta.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data HDP z eurozóny a USA vyčíslí ekonomické dopady koronaviru

27.04.2020 V tomto týdnu se dočkáme zveřejnění předběžných odhadů vývoje HDP v prvním čtvrtletí letošního roku pro eurozónu a USA, hezká čísla to ale nebudou. V případě eurozóny očekáváme propad ekonomické aktivity mezičtvrtletně o 6,2 %, především v důsledku nižší spotřeby domácností a nižších investic. O něco mírnější pak bude pokles amerického HDP, a to vlivem pozdějšího výskytu koronavirové nákazy. Jak v Evropě, tak i v USA budou zveřejněny nové údaje z trhu práce. Ty ukáží na nárůst počtu nezaměstnaných. Aktuální situace vede v obou ekonomikách k poklesu ekonomického sentimentu, což potvrdí i další indikátory důvěry za duben. Tento týden zasedá také ECB a americký Fed, další uvolňování měnových politik však nečekáme.
img

Mimořádná situace na instrumentu OIL.WTI

22.04.2020 Od začátku týdne jsme svědky mimořádné situace na ropě. Týká se hlavně ropy WTI, ale vzhledem k propojení trhů je zasažen také Brent. Propady na ropných trzích zvyšují napětí také na dalších trzích. Detailně jsme náročnou situaci popsali ve včerejším článku.
img

Itálie nebude žádat o úvěr z Evropského stabilizačního mechanismu

15.04.2020 V. Benda, člen bankovní rady ČNB, v dnešním rozhovoru nastínil očekávání centrální banky ohledně dalšího vývoje. V této těžké a nejisté době je podle něj nesmyslné dohadovat se o přesných číslech, jelikož situace se mění ze dne na den, a to, co bylo aktuální včera, již dnes nemusí platit. V ČNB proto pracují s různými scénáři. Podle optimistického scénáře by mělo k největšímu propadu dojít ve druhém čtvrtletí následované oživením ve druhé polovině roku. To se shoduje také s našimi výhledy. Nezapomněl však zmínit, že pokud by byly výrazněji zasaženy dodavatelsko-výrobní řetězce, recese by mohla trvat déle. Centrální banka se nyní soustředí zejména na finanční stabilitu. Připouští tak možnost, že by sazby mohly dále klesat směrem k nule, ačkoliv si je bankovní rada vědoma, že to nepřinese ekonomice okamžitou pomoc. Za nepravděpodobné považuje pokles sazeb až do záporného teritoria. Pokud si to aktuální situace bude žádat, nevylučuje ani možnost mimořádného zasedání.
img

VIDEO: Aktuální situace na ropě

07.04.2020 Přes poslední růst ceny zůstává situace na ropě nejistá. Nabídka výrazně převyšuje poptávku a bolest producentů je vysoká. Na čtvrtek je naplánována online schůzka organizace OPEC+, kde by se po měsíci mělo opět rozhodovat o snížení produkce. Rusko a Saúdská Arábie však chtějí účast Spojených států na produkčních kvótách. Přidají se také další země?
img

Analýzy makroindikátorů: Únorová data se ještě pyšnila solidními výsledky

06.04.2020 Stavebnictví i zahraniční obchod v únoru překvapily pozitivními výsledky. Stavební výroba téměř dvojnásobně překonala loňské průměrné tempo růstu, zatímco přebytek zahraničního obchodu byl ve srovnání s loňským únorem o šest miliard korun vyšší. Průmyslová produkce meziročně poklesla, nové zakázky z tuzemska však pokračovaly ve svém růstu. Únorová data zatím nebyla dotčena preventivními opatřeními proti šíření koronaviru. V březnu, a především pak dubnu, už u statistik očekáváme výrazné zhoršení.
img

Stavebnictví se v únoru ukázalo opět v plné síle

06.04.2020 Stavební výroba v únoru meziročně vzrostla o 5,3 %, což je téměř dvojnásobné tempo, než byl průměr loňského roku. Za tím stojí jednoznačně velmi teplé počasí během zimních měsíců, které dovolovalo pokračovat v pracích na stavbách. Ve srovnáním s předchozím rokem byla průměrná únorová teplota vyšší o celé dva stupně.
C:\fakepath\foto.png

Každá změna přináší i nové příležitosti

03.04.2020 Rozhovor s Magdalénou Korniovou, generální ředitelkou společnosti Dom Maklerski BOS SA (Bossa).
img

Jak banky pomáhají klientům v době koronavirové krize

31.03.2020 VELKÝ PŘEHLED OPATŘENÍ BANK Z DŮVODU KORONAVIROVÉ KRIZE: Jaká opatření přinesly svým klientům tuzemské banky? Jak jsou banky vstřícné a ochotné své klienty podpořit? Které jsou aktivní a které naopak pouze zavedly odklad splátek, na kterém je ve společnosti obecný konsenzus? Vše najdete v našem velkém přehledu.
img

Tematické analýzy: Centrální banka snížila úrokové sazby o dalších 75bb

27.03.2020 Česká národní banka na včerejším měnově politickém zasedání snížila svou základní úrokovou sazbu o dalších 75bb. To bylo v souladu s tržními očekáváními, avšak pod odhadem analytiků, kteří v průměru čekali snížení pouze o 50bb. Hlavním důvodem pro další uvolnění měnové politiky byl i nadále se zhoršující výhled české ekonomiky v důsledku koronavirové nákazy. S cílem podpořit stabilitu finančního sektoru, centrální banka snížila požadavek proticyklické kapitálové rezervy na 1 %, s účinností od 1. dubna. Uvedla také, že je připravena přistoupit ve větším rozsahu k nákupu státních dluhopisů. ČNB zopakovala svou připravenost zasáhnout proti silně oslabující koruně pomocí intervencí na devizovém trhu. Podle guvernéra J. Rusnoka si banka již stanovila hladinu kurzu, při které by na devizový trh vstoupila, ta však zveřejněna nebyla. My očekáváme další pokles základní úrokové sazby o 50bb v případě, že dojde k dalšímu zhoršení výhledu české ekonomiky.
img

Jsou trhy už připraveny na dopady koronaviru? Dnes dopoledne mají navrch dluhopisy

27.03.2020 Začátek pátečního evropského obchodování na finančních trzích svědčí více dluhopisům než akciím. Výnosy na delších amerických či německých dluhopisech klesají o 6 bazických bodů, zatímco akciové indexy jsou dole asi o 2 procenta. To je ovšem jen drobná korekce předcházejících silně růstových dnů.
img

ČNB: Možnosti bank odkládat splátky úvěrů jsou dostatečné

23.03.2020 Česká národní banka považuje současné možnosti bank odkládat splátky úvěrů v souvislosti s koronavirovou krizí za dostatečné. ČNB tím dnes reagovala na výzvu Asociací exportérů a Asociací textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), aby rozvolnila pravidla při odkladu splátek úvěrů, na která údajně narážejí komerční banky.
img

Nejlepší defenzivní akcie roku 2020

20.03.2020 V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na defenzivní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.
img

Důvěra v ekonomiku klesá, hlavní propad očekáváme ale až v dubnu

20.03.2020 Spotřebitelská důvěra v březnu poklesla o 3.3 b. na -6.3 b.. Poklesla i podnikatelská důvěra. V obou případech se jedná o nejnižší hodnoty od konce roku 2013. Vliv koronaviru je však v těchto číslech omezený. Sběr dat byl ukončen 17. března. Dopad aktuálních opatření se tak z větší částí projeví až v dubnových číslech. I tak je ale patrné, že se výrazně zvýšily obavy domácností ze zhoršení jejich ekonomické situace. Prozatím však nerostou obavy ze ztráty zaměstnání. Vzhledem k aktuálnímu zavírání podniků z bezpečnostních důvodů lze předpokládat, že dojde i k propouštění některých zaměstnanců. V podnikové sféře klesla důvěra napříč všemi odvětvími s výjimkou stavebnictví. S tím jak se budou projevovat aktuální opatření do reálné ekonomiky, bude klesat i důvěra spotřebitelů a firem.
img

Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa

20.03.2020 “Pandemie koronaviru je příležitostí k nákupu, spíše než koncem světa” říká o akciových trzích spoluzakladatel fondu Quant a přední český ekonom Pavel Kohout.
img

VIDEO: Povídání o trzích ke koronaviru a aktuální panice. Brychta, Lipovský, Vranka

19.03.2020 Níže záznam z našeho včerejšího webináře, ve kterém jsme se bavili především o koronaviru, jeho dopadu na trhy a příležitostech, které aktuální situace nabízí.
img

Řecko nesplatilo půjčku MMF, opustilo záchranný program; analýza EUR/USD, USD/CAD, AUD/USD

01.07.2015  Řecku dnes o půlnoci vypršela lhůta pro uhrazení dlužné částky MMF ve výši 1,6 mld. eur a v ten samý čas byl ukončen i záchranný program. Řecký vicepremiér Jannis Dragasakis uvedl, že země požádala MMF o více času na uhrazení dlužné částky. Prodloužení termínu splatnosti však již předem odmítla šéfka MMF Christine Lagardeová. Atény se tak dostaly do platební neschopnosti.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Intradenní obchodování | Řecko | Čína | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Pin Bar | Měnová politika | Německo | Apple | Polský zlotý | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Akciové trhy | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CFD | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Devizový trh | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | High | ISIN | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | MMF | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Open | Order | Peněžní zásoba | Poplatek | Portfolio | Pozice | RSI | Rating | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výnos | Výnosnost | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování s cennými papíry | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Komerční banka | Americký prezident | XTB | BOSSA | Admiral Markets | Indexy | OSN | Investoři | Kurzový závazek | Fond | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Drahé kovy | Rollover | Zisk | Kurz dolaru | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Stres | Výsledky | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Obchodovat | MT5 | Investiční bankovnictví | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | LYNX | BTC | Donald Trump | Burzy | Ceny akcií | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Microsoft | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Fio banka | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy na světových trzích | CFD kontrakty | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Eura | Expirace | Finanční nástroje | Fio | Fondy | Forex kalendář | Forexu | Graf | Hodnota zlata | HSBC | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční strategie fondů | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Kurz dolarů | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Nemovitosti | Obchodujeme | Oslabení koruny | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Převodník měn | Reuters | Ropy | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Hodnocení brokerů | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Termínované vklady | Trh | Tržní podíl | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | Bill Gates | Buy | Čistý dluh | Doba splatnosti | Indie | Range | ROCE | Sell | Itálie | Tržby | Bod zlomu | Úvěr | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Kontraktní měsíc | Rozhovor | Blog | Broker forex | Burze | Dividendové akcie | Unicredit | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Sentix | Institut Ifo | NATO | Thomson Reuters | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Podnikání | Hospodářské výsledky | Creditas | Cizí měny | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Moneta Money Bank | Christine Lagardeová | Obchodní signály | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Ministři financí eurozóny | Kolísání trhu | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | Obchodování měn | Pavel Kohout | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Propad | Světové akciové trhy | S&P | Ztráty | Nejistota | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Ekonomický institut | Výhled | Poplatky | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Příjmy | Indikátory důvěry | Měny&Sazby | Konsenzus | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Dánsko | Očekávání | Bitstamp | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Obchodníci s měnami | Quant | Breakout Trader | BitMEX | Obchodování indexů | BTC/USD | LYNX Trading | Růst bitcoinu | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Wood & Company | Růstové akcie | Slabší koruna | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Profesionální obchodník | Trendové čáry | Expobank | Vývoj české koruny | Růst zisků | Anticyklické akcie | Evropský stabilizační mechanismus | Hodnota indexu | Úrokové sazby ČNB | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Pozornost trhu | Statistický úřad | Český průmysl | CNY | Pokles sazeb | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Čínský trh | Záporné sazby | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Kurz české koruny | Uvolňování měnových politik | KB | Hospodářská recese | MT5 Supreme Edition | Býčí pattern | Denní graf | Povídání o trzích | Finanční situace | AKAT | Tuzemské banky | Český index nákupních manažerů | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Pohled na zlato | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Cyklické růstové akcie | RISK-ON | Šéfka MMF | Obchodujte | Investice do fondu | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Investiční skupina | Patterny | Objem | Data z USA | Obchod | Analýzy makroindikátorů | Supreme Edition | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Amazon | Nadhodnocení | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Admiral Markets Forex Kalendář | Vyhlídky | Průzkumy | Tematické analýzy | Trendová linie | Rostoucí trendová linie | Vicepremiér | Pozornost obchodníků | Ředitelka AKAT ČR | Růst české ekonomiky | Ekonomka | Zveřejněná data | Dvojité dno | Počet nezaměstnaných v Německu | Financovat | Předpovědi | Průmysl | ADP | Radim Krejčí | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Hospodářský výsledek | Výrazný pokles | Klesající trendové čáry | Čtyřhodinový graf | Hikkake | Řídit riziko | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Investujte na Forexu | Koruna dnes | Problémy | Kolísání ceny | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Prognózy | Nejistoty | Symetrický trojúhelník | GBP/EUR | Kontrakty | Prohlášení | Akciový index Dow Jones | Míra | RWE | Úroky | Růst investiční aktivity | Investiční aktivity | Přerušení výroby | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Italský premiér | Americké vlády | Dot-com | Bydlení | Ztráta | Propad akciových trhů | Investiční platformy | Ziskovost | Investiční aktivita | Růst poptávky | Klesající trend | Indikátor investičního sentimentu | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | Stoupající trend | Analýza společnosti | Miliardy eur | Ifo | Negativní zprávy | Poradenství | Luboš Růžička | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Komunikace | Trump | Prezident | Ján Kopil | Koronavirus | Lepší zítřky | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Pravidelné investice | Nejvýraznější pokles | Vít Hradil | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Raiffeisenbank a.s. | Panika kolem koronaviru | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Fond Quant | Pesimismus | Dopady koronaviru | Rekordní hodnoty | SEC | Recese ve Spojených státech | Medvědi | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Dopad koronaviru | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index nákupních manažerů ve výrobě | Data PMI | Americký Fed | Cyklické akcie | Vývoj | Guru | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | WP | Restrikce | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Stav nouze | Mince | Profitovat | Další vývoj | Restriktivní opatření | Nízká cena ropy | Členové bankovní rady | Tržby společnosti | Situace kolem koronaviru | ČMZRB | Šíření viru | Stimul | Zastavení výroby | Algoritmus fondu | Algoritmus fondu Quant | Měnové podmínky | Duck Sauce | MMXXV | Svěřenský fond | Spotřebitelé | Historie | Počet nakažených | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Akcie Waste Management | Waste Management | Waste Management (WM) | Akcie Waste Management (WM) | Přední český ekonom | Český ekonom | Ekonom Pavel Kohout | Spoluzakladatel fondu Quant | Příležitosti k nákupu | Lukáš Foral | Milton Friedman | Investiční strategie fondu Quant | Tvůrce algoritmu investičního fondu | Tvůrce algoritmu | Dlouhodobá investiční strategie | Trhy nadhodnocené | Nakupovat za nízké ceny | Krize způsobená koronavirem | Další pokles | Co to jsou defenzivní akcie? | Koronavirová krize | Akcie Ahold Delhaize (AD) | Ahold Delhaize | Ahold Delhaize (AD) | Akcie Unilever (UNA) | Unilever (UNA) | UNA | Akcie Ahold Delhaize | Akcie Wolters Kluwer (WKL) | Akcie Wolters Kluwer | Wolters Kluwer (WKL) | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | WM | Akcie Church & Dwight (CHD) | Church & Dwight (CHD) | CHD | Akcie Church & Dwight | Church & Dwight | Akcie Regeneron Pharmaceutical (REGN) | REGN | Akcie Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical | Regeneron Pharmaceutical (REGN) | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Odkládat splátky úvěrů | Odkládat splátky | ATOK | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nákupu státních dluhopisů | Hodinový graf | Fond ESM | Stabilizační mechanismus | Dávky v nezaměstnanosti | mBank | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Platební neschopnosti | Na devizovém trhu intervenovat | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | Hello Bank | Ekonomiky | Slovensko | Organizace | Práce | Magdaléna Korniová | Branch Manager | Dom Maklerski BOS SA | FXCuffs | Swapové body | Poplatky za držení pozice přes noc | Investiční management | Údaje | Průmyslová produkce v únoru | Sentix indikátor | Opatření proti šíření koronaviru | Situace na ropě | Aktuální situace na ropě | Ministři | Výpadky | Uzavření trhů | Vývoj měnového páru USD/CAD | Rizikové averze | USO | Mimořádný rollover | Dílčí index | Vyjádření ekonomů | Mimořádná situace | CFD kontrakty XTB | ETF USO | Cenové pohyby | Abnormální cenové pohyby | Tržní likvidity | Super contango | Aktivní kontrakt | Expirace kontraktu | Kontraktní měsíce | Následující kontraktní měsíce | Fond USO | Kontrakty XTB | Surové ropy | Soukromá spotřeba | Posílení | Data z trhu práce | BTC/USD Technická analýza | Pattern Hikkake | PMI z výroby | Český státní rozpočet | Stavebnictví v březnu | Evropský datový kalendář | Nedoplatky a dluhy | Nedoplatky | Dluhy | Vzácnost Bitcoinu | RBI | Býčí scénář | Crash na burze | Růst Bitcoinů | Nové studie | Proti trendu | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Ztráty zaměstnání | Sentiment amerických spotřebitelů | Záchranný program
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Aktuální kurz zlata
Aktuální měna euro
Aktuální měna v Polsku
Aktuální měnový kurz
Aktuální nabídka Fortuna
Aktuální nejlevnější kurz eura
Aktuální obchodní příležitosti
Aktuální očekávání
Aktuální Price Action
Aktuální rezistence

Následující klíčová slova

Aktuální situace na ropě
Aktuální soutěže o peníze
Aktuální Startup Report
Aktuální technická analýza
Aktuální valutové kurzy
Aktuální volatilita
Aktuální volatilita na trzích
Aktuální vývoj
Aktuální vývoj cen akcií zlata
Aktuální vývoj ceny ropy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral spread new
Potvrďte prosím... Zavřít