Středa 24. duben 2024 12:42
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace

Globální inflace

img

Dynamika páru EUR/USD závisí na rychlosti uvolňování měnové politiky Fedu

28.02.2024 Obvyklá praxe amerického Fedu zahrnuje postupné zvyšování úrokových sazeb, kterým se Fed snaží trochu zmírnit ekonomickou aktivitu, což se často přirovnává k eskalátoru. Naopak při konfrontaci s ekonomickou recesí, která vyžaduje pohotový zásah, Fed rychle sazby snižuje, což lze přirovnat k rychlé cestě eskalátoru směrem dolů. Očekávaný scénář na období 2024–2025 ale předpokládá nekonvenční přístup s nejistými změnami úrokových sazeb. Ať by se výpůjční náklady zvyšovaly postupně, nebo ne, tato nevyzpytatelnost by byla vítanou zprávou pro medvědy páru EUR/USD.
C:\fakepath\trader-22012024-43-zm.jpeg

Podle průzkumu odborů mezi zaměstnanci není Lagardeová vhodná pro vedení ECB

22.01.2024 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová není podle zaměstnanců tou správnou osobou pro vedení instituce. Ukázal to průzkum uskutečněný odborovou organizací IPSO zastupující zaměstnance ECB. Podle průzkumu, na který upozornila agentura Reuters, je důvěra zaměstnanců v celý tým vrcholového vedení ECB nižší než před rokem a téměř 60 procent zaměstnanců hodnotí činnost vedení negativně.
img

Invesco: Globální alokace aktiv pro rok 2024

03.01.2024 Vzhledem k našemu názoru, že rok 2024 přinese mnohem nižší úrokové sazby, očekáváme lepší výnosy u aktiv s pevným výnosem a také to, že rizikovější aktiva budou těžit z nižších sazeb a dalších vyhlídek na růst. Celkově předpokládáme nejlepší výnosy od roku 2019 i u dalších aktiv. V důsledku toho snižujeme v rámci naší modelové alokace aktiv hotovost na nulu, zatímco zvyšujeme váhu u investičního stupně, vysokého výnosu (rizikových aktiv), bankovních úvěrů a REITS (vše nadváha) a akcií (stále podváha). Preferujeme aktiva evropských a rozvíjejících se trhů (EM).
img

Paul Jackson, Invesco: Výhled pro alokaci aktiv pro první čtvrtletí roku 2024

29.12.2023 Ekonomiky v průběhu roku 2023 byly oproti předchozím odhadům odolnější, ale domníváme se, že zpomalují. Očekáváme, že inflace bude v roce 2024 nadále klesat, i když méně plynule než v roce 2023. Hlavní západní centrální banky začnou ve druhém čtvrtletí roku 2024 uvolňovat své sazby. Historie naznačuje, že jakmile Fed začne s uvolňováním měnové politiky, učiní tak rychle.
img

Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023

06.10.2023 Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
img

Fidelity International: Čínský vývoz nákladové deflace

14.08.2023 Nedostatečné oživení Číny po pandemii rozdmýchalo obavy z deflace. Zatímco centrální bankéři a politici se snaží podpořit růst, měsíční průzkum mezi analytiky Fidelity International ukazuje, že podniky nečekají na pomoc shora – připravují se na rok, kdy budou snižovat náklady.
img

Invesco: 8 faktů, které by si investoři měli odnést z minulého týdne

09.08.2023 Minulý týden byl bohatý na zprávy týkající se amerických a světových trhů a ekonomiky. V USA se zpřísňují úvěrové standardy a zpomaluje se růst zaměstnanosti. Růst mezd se však nekoná, což může znepokojovat Federální rezervní systém. V eurozóně vykazoval sektor služeb určité známky oslabení a globální zpracovatelský průmysl se v důsledku zmírnění hospodářského růstu zhoršuje.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky, inflace ale bude klesat pomaleji

25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na letošní rok a nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o tři procenta. Uvedl to dnes v aktualizaci svého jarního výhledu, v němž v dubnu počítal s růstem o 2,8 procenta. Výhled na příští rok fond ponechal beze změn a nadále počítá s tříprocentním růstem.
img

BREAKING: BoC zvyšuje úrokové sazby na 5,00 %, USDCAD klesá❗

12.07.2023 Bank of Canada (BoC) zvýšila cílovou jednodenní úrokovou sazbu na 4,75 % v souladu s pokračující politikou kvantitativního zpřísňování. Rozhodnutí banky je v souladu s prognózami, které očekávaly zvýšení sazby o 25 bazických bodů. Údaje nejsou překvapivé, ale výhled dalšího zvyšování sazeb bude záviset na dalších údajích o inflaci. Bank of Canada také předpokládá, že ceny CPI se po šesti měsících vrátí na cílovou úroveň, ale prozatím se s dalším zvyšováním nepočítá.
img

Invesco: Čtvrtletní výhled pro alokaci aktiv

04.07.2023 Domníváme se, že globální ekonomika nadále zpomaluje a nachází se ve fázi, kterou označujeme jako kontrakci. To vede v rámci naší modelové alokace aktiv k defenzivnímu postavení. Fungujeme ale ve dvanáctiměsíčním horizontu a v tomto časovém rámci očekáváme, že se některé hlavní centrální banky odkloní od vyšších úrokových sazeb (tj. ukončí své „zpřísňování“).
img

Lodní trhy podtrhují obavy o růst

08.06.2023 SAZBY: V lodní dopravě se uskutečňuje 90 % světového obchodu, což z ní činí barometr v reálném čase. Sazby za přepravu suchého nákladu i kontejnerovou přepravu klesly ze svých pandemických maxim (viz graf), protože dodavatelské řetězce a poptávka po zboží se normalizují. Ceny zůstávají pod tlakem, protože znovuotevření Číny zklamalo trhy s volně loženými komoditami a poptávka po dovozu z USA a Evropy se pohybuje pod úrovní před pandemií.
img

Dluhopisy, nejobchodovanější třída aktiv na světě, se vrací na scénu

02.03.2023 COMEBACK: Dluhopisy jsou největší třídou obchodovaných aktiv na světě (cca 130 bilionů USD) a jednou z nejlikvidnějších. V loňském roce prudce upadly v nemilost investorů. Mnohé z nich zaznamenaly nejhorší výkonnost v historii (viz graf), zasaženou dvojitým šokem v podobě globální inflace a úrokových sazeb a vysokým oceněním po několikaletém růstu. To letos otevřelo řadu příležitostí.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

TZ Allianz Trade: Inflace zatím nepřiměla firmy k investicím. Podpoří tento trend její další růst?

06.02.2023 Až do roku 2019 tlačila globální dezinflace na výši podnikových investic. S návratem inflace, která je obvykle pro investice a zisky příznivá, se však tento trend neobrátil. Podle nejnovější analýzy pojišťovny Allianz Trade jsou na vině i takové faktory jako hromadění kapitálu v podnicích nebo vyplácení dividend. Analytici varují, že takové strategie mohou fungovat krátkodobě, v dlouhodobém horizontu by naopak mohly přispět k ještě vyšší míře inflace.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů teď směřují značné objemy peněz

27.01.2023 Investoři nyní směřují peníze do akcií a dluhopisů rozvíjejících se trhů téměř rekordním tempem. Pokles inflace a uvolnění covidových restrikcí v čínské ekonomice pomáhají zvrátit loňský propad, napsal dnes list Financial Times (FT). Akcie a dluhopisy na rozvíjejících se trzích tento týden přilákaly denně 1,1 miliardy dolarů (24,1 miliardy Kč), vyplývá z dat, která v 21 zemích shromáždil Institut pro mezinárodní finance (IIF). Rychlost přeshraničních toků peněz je druhá největší po prudkém nárůstu na přelomu let 2020 a 2021.
img

Nová data o americké inflaci by mohla určit směr Fedu

26.01.2023 Ještě předtím, než se bude konat zasedání výboru Fedu, bude zveřejněna zpráva o jádrovém PCE, která bude mít určitě vliv na rozhodnutí centrální banky ohledně měnové politiky. Prognózy říkají, že bude nadále klesat, ze 4,7 % meziročně v listopadu na 4,4 % meziročně v prosinci.
C:\fakepath\Tchajwan.jpg

Tchajwanská ekonomika ve čtvrtletí kvůli slabému vývozu klesla nejvíce za 13 let

18.01.2023 Tchajwanská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí nečekaně klesla, její výkon byl nejhorší za 13 let. Způsobil to nižší vývoz, na který má negativní dopad slabší globální poptávka po technologiích a chaos v souvislosti s nemocí covid-19 v Číně. Za říjen až prosinec hrubý domácí produkt (HDP) v meziročním srovnání klesl o 0,86 procenta po růstu o 4,01 procenta v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Investičním ternem roku 2023 má být Čína. Pokud tedy zvládne nezřízené promořování, do něhož se nyní nově pouští a které v rámci náhlé otočky nahrazuje drakonické covidové restrikce

13.12.2022 Investoři, kteří se chystají vrátit na akciové trhy, by měli zase o něco více zpozornět. Celosvětová inflace má totiž podle všeho svůj vrchol již za sebou. I když i v roce 2023 setrvá ve výšinách, svůj sestup z maxima několika uplynulých desetiletí již zahájila. Podle odhadu Bloombergu činila v letošním třetím čtvrtletí meziročně 9,8 procenta – což je právě ono maximum za posledních několik dekád –, zatímco v posledních třech měsících letoška to bude nejspíše jen 9,5 procenta. V příštím roce pak 5,3 procenta.
img

Ranní shrnutí (02.12.2022)

02.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování většinou na mírně nižších úrovních. Dow Jones klesl o 0,56 %, S&P 500 se posunul o 0,09 % níže a Russell 2000 skončil o 0,11 % v mínusu. Nasdaq naopak vykázal zisk 0,13 %.
img

Invesco: Po pozitivním inflačním překvapení jsou trhy na rozcestí

16.11.2022 Minulý týden trhy obdržely to, v co dlouho doufaly – nižší než očekávanou inflaci v USA. Co bude následovat? Bude inflace v příštích měsících dále slábnout? Nebo setrvá na vysokých úrovních? První scénář by pravděpodobně znamenal, že pauza ve zvyšování sazeb se blíží, zatímco ten druhý, že Federální rezervní systém (Fed) bude muset zůstat agresivní i nadále.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika kvůli inflaci a globálnímu zpomalení nečekaně klesla

15.11.2022 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem nečekaně klesla o 0,3 procenta. Na vině je vysoká inflace, která brzdí spotřebu, slabý jen a zpomalení globální ekonomiky. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. V přepočtu na celý rok ekonomika klesla o 1,2 procenta. Je to první pokles ekonomiky za čtyři kvartály.
C:\fakepath\euro zone.jpg

Morgan Stanley: Eurozónu zřejmě čeká recese, USA by se jí však mohly vyhnout

14.11.2022 Ekonomika eurozóny v příštím roce pravděpodobně zažije recesi. Spojené státy by se jí však mohly těsně vyhnout, a to díky odolnému trhu práce. Předpověděla to dnes americká investiční banka Morgan Stanley. Dodala, že globální inflace by mohla dosáhnout vrcholu už v nynějším čtvrtletí.
img

Globální inflace nadále roste

03.10.2022 Klíčové zprávy publikované v USA i v Evropě ukazují, že inflace pokračuje v růstu a dosahuje ohromujících úrovní. To vedlo Credit Suisse k vydání chmurného výhledu pro globální ekonomiku s tím, že to nejhorší teprve přijde.
img

Rok 2022: Jak to bude dál?

12.07.2022 Myslím, že je třeba zmínit, že vytváříme rámec, nikoli konkrétní pohled. Pomocí rámce můžeme poskytnout makro scénář, který považujeme za nejpravděpodobnější – to, čemu říkáme náš "základní scénář" -, ale také nabídnout dva další alternativní scénáře spolu s důsledky pro aktiva v případě, že se některý z těchto scénářů naplní.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Odliv peněz z fondů dluhopisů zaměřených na mladé trhy je nejvyšší za 17 let

11.07.2022 Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
img

Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?

08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
img

Fed vs Bank of Canada: čí politika je agresivnější a jak může ovlivnit USD / CAD

23.06.2022 Globální inflace neustále stoupá a údaje o inflaci zveřejněné ve středu ve Velké Británii a Kanadě to potvrzují. V Kanadě se CPI v květnu vyšplhal na + 7,7 % meziročně, což je maximum nevídané za 39 let, z 6,8 % v předchozím měsíci, což překonalo prognózu trhu 7,4 %. Meziměsíčně vzrostl CPI v květnu o 1,4 % z 0,6 % v dubnu a překonal očekávání trhu ve výši 1,0 %.
C:\fakepath\trader-16062022-21-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, po zvýšení základního úroku Fedem reaguje na obavy z inflace

16.06.2022 Ceny ropy dnes smazaly počáteční zisky a klesly až na dvoutýdenní minimum. Reagují na obavy z inflace, které umocnilo zvyšování základních sazeb centrálními bankami Spojených států, Švýcarska a Británie. Výraznějšímu poklesu cen ropy brání její omezená nabídka na trhu.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

Rusko vyzvalo skupinu BRICS ke koordinovaným opatřením ke stabilizaci ekonomiky

07.06.2022 Rusko vyzvalo skupinu předních rozvíjejících se ekonomik BRICS ke koordinovaným opatřením s cílem stabilizovat hospodářskou situaci. Informovala o tom včera agentura Reuters. BRICS kromě Ruska zahrnuje Čínu, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Rusko se nyní potýká s negativními hospodářskými důsledky sankcí, které na něj kvůli útoku na Ukrajinu uvalují západní země.
img

Bitcoin získává na popularitě jako zajištění proti inflaci. Jak to ovlivní medvědí trh?

02.06.2022 Během posledních šesti měsíců Bitcoin systematicky bořil hlavní mýty o jeho vhodnosti v různých makroekonomických situacích. Jak však kryptoměna klesala na lokální minima, trh viděl, že BTC není konkurentem zlata jako zajištění proti inflaci. Situace s UST a Luna Foundation ukázala, že je nebezpečné používat hlavní digitální aktivum jako rezervní fond kvůli vysoké pravděpodobnosti prudkého poklesu likvidity. Po aktualizaci lokálního minima na 25 000 USD se však aktivum začalo zotavovat a objevily se první signály, že BTC se vrací do globální ekonomické arény jako zajištění proti inflaci.
img

Co bude v červnu s dolarem, eurem a jenem?

01.06.2022 Dolar vplouvá do léta v plné parádě a na začátku dne v podstatě předbíhá euro i jen. Dokáže se ale na vlně růstu udržet dlouhodobě? Jaký červen se předpovídá dolaru a jeho konkurentům?
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN snížila odhad globálního růstu pro letošní rok na 3,1 procenta

19.05.2022 Organizace spojených národů včera výrazně zhoršila svoji prognózu globálního hospodářského růstu pro letošní rok, protože válka na Ukrajině vyvolala růst světových cen potravin a komodit a prohloubila inflační tlaky, což narušuje křehké oživení z pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt má vzrůst o 3,1 procenta místo původně očekávaných čtyř procent. Vyplývá to ze zprávy oddělení OSN pro ekonomické a sociální záležitosti.
img

Denní makro postřehy: Hrátky s ohněm na trhu s ropou 08/04/2022

08.04.2022 NEPŘÍJEMNÉ RIZIKO: USA a jejich spojenci mají dramatické plány na prodej ropy ze svých nouzových „strategických ropných rezerv“ (SPR), aby zabránili růstu ceny ropy nad 100 dolarů. USA plánují prodávat 1,0 mil. barelů denně, což odpovídá 1 % celosvětové nabídky, po dobu šesti měsíců.
img

Chystá se zlato na rekord?

02.03.2022 Únor byl pro zlato nejlepší měsíc od roku 2016. Drahému kovu se na pozadí války na Ukrajině podařilo zastínit ostatní bezpečná aktiva, jako jsou americký dolar, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Investoři se vážně obávají, že sankce uvalené Západem na Rusko výrazně zpomalí růst světové ekonomiky a přivedou některé země a regiony do recese. A v takových podmínkách měny vůči zlatu ztrácejí.
C:\fakepath\komodity-14012022.jpg

Přichází druhá komoditní vlna

14.01.2022 Z jistého pohledu na celou inflační ságu byly poslední dva měsíce loňského roku optimistické. Během listopadu a prosince prudce zlevňovala ropa i americký zemní plyn. Ceny hlavních průmyslových komodit – uhlí, železné rudy a dřeva – se pak pohybovaly až o 60 % níže oproti maximům dosaženým během roku 2021. Proto začínaly být znovu relevantní diskuze o dočasnosti rychlejšího růstu spotřebitelských cen, který nebudou muset světové centrální banky v čele s americkým Fedem zabrzdit prudkým utažením měnové politiky.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN čeká letos i příští rok zpomalení růstu globální ekonomiky

14.01.2022 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na čtyři procenta z loňských 5,5 procenta, což bylo maximum za více než 40 let. V příštím roce pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zřejmě zpomalí ještě více a dosáhne 3,5 procenta. Hlavním důvodem budou nové vlny infekce covidu-19, problémy na trhu práce, omezení v dodavatelských řetězcích a rostoucí inflace. Ve svém výhledu to včera uvedla Organizace spojených národů (OSN).
img

Obchodní deficit USA se za měsíc zvýšil o 13,7 mld. USD

07.01.2022 Obchodní deficit USA se v listopadu zvýšil. Zvýšení bylo způsobeno nárůstem nákladů na dovoz. Svůj podíl na tom měl maloobchod, který téměř znemožnil zaplnění regálů v maloobchodních prostorách kvůli předvánočním nákupům. Přispěla k tomu také zvýšená poptávka po zahraniční ropě.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rok 2022 na tuzemských trzích: o něco silnější koruna a vyšší sazby

03.01.2022 I do roku 2022 vstupujeme v situaci dramatického zhoršování globální pandemické situace. Je pouze otázkou krátkého času, kdy se další covidová vlna objeví v tuzemsku. Do toho nadále čelíme potížím v subdodavatelském řetězci a rychlému růstu cen vstupů i koncových cen pro spotřebitele. Opomenout nemůžeme ani geopolitická rizika (Rusko vs Ukrajina, Německo po Merkelové, letošní francouzské prezidentské volby atd.).
C:\fakepath\Norilsk.jpg

Norilsk Nickel zvýšil plán investic v tomto desetiletí o 20 pct. na 35 mld. USD

30.11.2021 Ruská těžařská společnost Norilsk Nickel zvýšila plán investic do roku 2030 o šest miliard USD (136,1 miliardy Kč) na 35 miliard USD. Vyšší investice mají největšímu světovému producentovi palladia a rafinovaného niklu pomoci v modernizaci produkční infrastruktury. Řekl to agentuře Reuters viceprezident firmy pro strategii Sergej Dubovickij.
C:\fakepath\trader-11112021-38-zm.jpg

Evropské akcie uzavřely na rekordu díky ziskům těžařských společností

11.11.2021 Evropské akcie uzavřely dnešní obchodování na rekordu především díky ziskům těžařských společností. Pro ty je důležitá situace v Číně, a proto se jim ulevilo, když krachem ohrožený čínský developerský gigant China Evergrande včas splatil úroky z úvěru. Panevropský akciový index STOXX 600 přidal 0,3 procenta na maximum 485,29 bodu.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

MMF: Globální inflace by se příští rok měla vrátit na úrovně před pandemií

06.10.2021 Globální růst spotřebitelských cen by měl letos na podzim dosáhnout svého vrcholu a do poloviny příštího roku se vrátit na úrovně z období před příchodem pandemie covidu-19. Přetrvává však riziko, že tlak na růst cen spojený s výpadky v dodavatelských řetězcích bude trvalejšího rázu. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Disciplína | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Turecko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akumulace | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | BRICS | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Bod | Burza | CAPEX | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Futures | G7 | Grafy | High | High Yield | Holubice | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Repo sazba | Rezervní měna | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Stagflace | Stop-Loss | Swing | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Tvůrce trhu | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warren Buffett | Yield | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Index MSCI | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Fond | Měnový výbor | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodování na páku | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | Investiční fórum | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Makro | Výrobní ceny | Obchodní seance | Conseq | Obchodní deficit | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDCAD | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Akcie ČEZu | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analýzy | Atlantik | Banka | BH Securities | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Čínská měna | CZK | České akcie | Direct market | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Etoro | Eura | Evropské měny | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investiční služby | Investování do akcií | ISM | Japonská ekonomika | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz eura k dolaru | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Ocenění akcií | Otevřené podílové fondy | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Švýcarská banka | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny uhlí | Vývoj inflace | WTI | Patria Direct | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | DXY | Buffett | DMA | CEE | Doba splatnosti | EBITDA | Ekonomika Číny | Intermediate | Komunální dluhopisy | Overweight | PX index | REIT | ROCE | SPAD | Underweight | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Hrubý domácí produkt (HDP) | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | 1 milion | Burze | Investment | Capital Economics | Danske Bank | DPA | Bankovní sektor | MSCI | Nordea | PVM | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Úspěch | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | City | Fidelity International | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Rizikovější aktiva | AAA | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Hospodářský růst USA | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Americké indexy | Nejistota | Erste | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | Dogecoin | Ethereum | Nízká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Západoevropské trhy | Konsensus | Americký trh práce | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Obchodování na akciových trzích | Indikátory důvěry | Údaje o inflaci | xStation | ČTK | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zpomalení ekonomiky | Očekávání | CME FedWatch | Nejvyšší výnosy | Akcie českých bank | Alokace aktiv | JPMorgan Asset Management | Inflace ve světě | BHS | Investiční firmy | Měnové zajištění | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | NEST | Správce portfolia | Wood & Company | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Očekávání investorů | Krypto | Posilování dolaru | Podniky | Globální růst | Globální hospodářský růst | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Americká investiční banka | Forint | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Růst výnosů dluhopisů | BAML | Trh s ropou | Reakce trhu | Silnější dolar | Analytické služby | IG | Růst úrokových sazeb | Hospodářský vzestup | Zpomalení hospodářského růstu | Náklady na úvěry | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | Dluhopisy s vysokým výnosem | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Výsledky amerických společností | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Zahraniční investoři | MSCI Emerging Markets | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Sharpe ratio | Globální HDP | Prodej ropy | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Čínský trh | STAR | Senior trader | Výnosové křivky | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Recese v USA | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Bohatí | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Pravděpodobnost recese | Obchodní pokyny | Dění na trzích | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Finanční situace | Tamás Varga | Geopolitické riziko | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | KOSPI | Startup | Deficit | Začínající tradeři | Trinity | Objem | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Standardní odchylka | Inflace v říjnu | FRED | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Index MSCI Emerging Markets | IIF | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | BDI | Bilance | Ekonomický vývoj | Co bude | Růst světové ekonomiky | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Fixed income | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Miliardy | PROP Trading | Vyhlídky | Průzkumy | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Poptávka po úvěrech | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Čínský vývoz | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | Breaking | Pojišťovny | Nejnovější údaje o inflaci | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Prohlášení | Míra | Inflační výhled | Úroky | Americké výrobky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Ředitelka | FDX | xStation5 | Růst mezd v USA | Bydlení | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Průmyslové podniky | Peking | Evropské PMI | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Hospodaření | Vladimír Vávra | Růst poptávky | Dlouhodobé pozice | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | List Financial Times | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Miliardy eur | Zpomalující ekonomika | RBA | Budoucnost | Hodnota investic | Experti | Poradenství | Růst globální ekonomiky | FTSE Russell | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Ceny energií | Vyplácení dividend | Banka Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Banka UBS | Pražské burzy | Počáteční zisky | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Psychické rozpoložení | Zlepšení | Varšavská burza | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Americký ISM | Zrychlení růstu | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | West Texas Intermediate | Medvědi | Valuace | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Kukuřice | Investiční portfolia | FedWatch | České banky | Tržní úrokové sazby | Cyklické akcie | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Výkyvy | Současná cena | Ekonomika Evropské unie | Sazby hypoték | Restrikce | Zásoby ropy v USA | Rozhodnutí centrální banky | Měnový výbor ECB | Panevropský akciový index STOXX 600 | Nifty 50 | Charlie Munger | Profitovat | Čínský růst | Další vývoj | Stimuly | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Třída aktiv | Inflace v EU | Anton Siluanov | Viceprezident | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Texas | Nordea Markets | Situace v Číně | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Manufacturing | Domácnosti | Průmyslové komodity | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Potenciál | Allianz | Ekonomiky | Ekonomický propad | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Práce | Podíl na trhu | Údaje | Hluboké recese | Ekonomické oživení | Celková inflace | Výpadky | Trh dluhopisů | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Kde investovat | Hospodářské oživení | B2Gold | Statistiky | USD za barel | Potravinové krize | Trade | Průměrný výnos | Rizikový apetit | PMI ve službách | Posílení | Omezení pohybu | Náklady na obsluhu dluhu | Kristina Hooper | Podpůrná opatření | Cestování | Pracovní síly | Maloobchod | Zaměstnanci | Fondy obchodované na burze | Aktivní obchodování | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Regulační orgány | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Akcie a dluhopisy | Prognóza MMF | Alrosa | Sektor služeb | Takeši Minami | CL | JDE | Unie | ČR | Měsíční průzkum | Norilsk Nickel | Výrobní PMI | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Rekordní nárůst | Býčí trend | Nepřipravenost | Tchaj-wan | Největší světová ekonomika | Globální poptávka | Plán investic | Rostoucí trend | Bezpečný dolar | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Ziskové marže | Exporty | MAM | Marko Kolanovic | Inflační šok | Zbohatnutí | Větší riziko | Ocenění | Šance | Hospodaření firmy | Ceny | Výplach | Akcie v eurozóně | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Životní úroveň | Herní plán | Bohatí lidé | Insolvence | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Objem dovozu | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Vládní koalice | Trh s futures | Světová rezervní měna | Kanadská ekonomika | Růst eura | SPAC | Odborníci | Kroger | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Oživení z pandemie | Budoucí vývoj | Politici | Objemy peněz | PVM Tamas Varga | Pacifik | Česká republika | Měnový fond | Protiepidemická opatření | Nařízení | GS | Moneta | Vlny koronaviru | Bankovní úvěry | Podvážení | Očekávané výnosy | Oslabování amerického dolaru | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Futures na DAX | Lael Brainardová | Částečný úvazek | Oslabování měn | Stimulační balíček | Svět kryptoměn | Západní ekonomiky | Zdravotní péče | Rio Tinto | Evropské centrální banky | Tržní ceny | Dnešní seance | Obchodní deficit USA | Daň z nadměrných zisků | Maersk | Kov | Colt | Odliv peněz | Rostoucí výnosy | Manufacturing PMI | Celosvětová poptávka | Freeport-McMoRan | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Pandemická omezení | Holubičí tón | Zvýšení základního úroku | Vývoj pandemie | Suezský průplav | xStation 5 | Data z reálné ekonomiky | Umění | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | Dostupná data | COIN | AA | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Kapitálové zisky | Dluhový strop | Meziroční růst cen | Obavy z inflace | Oslabení | Aktualizace výhledu | PCE index | Hypoteční sazby | Návrat poptávky | Inflace v OECD | Ruský ministr | Zajištění proti inflaci | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Vyšší úroveň | Největší rizika | | Protipandemická opatření | UST | Zotavení globální ekonomiky | Rada guvernérů | Americký trh | FIXED | Inflace cen | Odvětví | Načasování | Boom | Rekord | Současné ceny | Dřevo | Chování | Vnímání | Projekce | Norilsk | Drahota | Ceny v dopravě | BUX | Asijské země | Medián | SPOT | ASX | Společnosti | Národní měny | Opatření | Dna | Evergrande | China Evergrande | Výběr daní | ANO | Vývoj ceny uhlí v USD | Uhlí | Covidové restrikce | Energetika | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Ceny uhlí v USD za tunu | Ceny plynu | Obchodování v noci | Leasingové společnosti | Kompenzace | Obavy finančních trhů | Investice do těžby | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Prudké zdražování | Inflace v září | Nová vláda | Minulá výkonnost | Napjatá situace | OTP | Energetické krize | Výrobní ceny v Číně | Vysoké ceny | Situace na finančních trzích | Poměr výnosu | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Těžař diamantů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Podmínky na trhu | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Lockdowny | TIM | Bezpečná aktiva | Omikron | Sazby centrálních bank | Ruská těžařská společnost | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Sergej Dubovickij | Společnost Norilsk | | Zlotý | BofA | Největší švýcarská banka | Rostoucí inflace | Participace | Prognózy inflace | Základní sazba | Kvalita aktiv | Invesco Investment | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | Komoditní vlna | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Instituce | Spotřební zboží | Základní úrok | Luxusní zboží | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Inflace v Kanadě | Vojenský konflikt | Dění na Ukrajině | Ozbrojené složky | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Invaze | Pokles inflace | Řetězec | Řetězce | Dopady války na Ukrajině | Investování v Číně | Allianz Trade | Krátkodobé strategie | Ben Laidler | Colt CZ | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Výhled pro akcie | Rizikovost | Rekordní inflace | Kvantitativní zpřísňování | Boj s inflací | Iva Palusková | Hladomor | Index BUX | Varování před riziky | Vedení ECB | Energetická situace | Odliv peněz z fondů dluhopisů | Odliv peněz z fondů | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Investovat do ETF | Zestátnění | Zastropování cen | Půjčování cenných papírů | Zastropování cen energií | Energetické komodity | Ruské ropy | Zajímavé příležitosti | Tradingový portál FXstreet.cz | Snižování počtu zaměstnanců | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Tržní ekonomiky | CZ | Problémy v Číně | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Poměr rizika a výnosu | Lidové bouře | Pověst | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Inflační krize | LSEG | CEE Equities | Canary Wharf | Direct market access | DMA obchodovaní | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Agency business | Obchodování pro klienty | Prodej akcie | Individuální akcie | Vývoj geopolitické situace | Definitivní obrat trendu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zvýšených cen vstupů | Růstový potenciál | Balkánské země | Analytické pokrytí | BIST 100 | Burza v Istanbulu | Index BIST 100 | Domácí akcie | Středoevropské burzy | Index WIG20 | Český PX index | Maďarský index BUX | Maďarský index | Vývoj válečného konfliktu | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Energetická situace v Evropě | Kvantitativní utěsňování | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Utěsňování centrálních bank | Vývoj situace v Číně | Zmírňování opatření | Omezení pohybu obyvatelstva | Promořenosti populace | Další růst úrokových sazeb | Ziskovosti společnosti | Sektorové alokace | Farmaceutický sektor | Zboží každodenní spotřeby | Akcie ropných firem | Akcie v obranném sektoru | Nadprůměrné cash flow | Zestátnění společnosti | Zestátnění společnosti ČEZ | Částečné zestátnění | Reklasifikace | Frontier trh | Odliv prostředků z trhu | Odliv prostředků | Pokles likvidity | Zdanění mimořádných zisků | WFT zdanění | Cyklické odvětví | Dopady energetické krize | Tvorby rezerv | Akcie Colt CZ | Akcie Colt | Dvojciferné zhodnocení | Výhled recesních scénářů | Produkce základních surovin | Akcie producentů mědi | Modernizace přenosových sítí | Produkce mědi | Světová produkce mědi | Současná cena mědi | Snížení zadlužení | Aktuální valuace | Valuace sektoru | Atraktivní příležitosti | Venture investic | Startup společnosti | SPAC v ČR | Nadprůměrný zisk | Diverzifikace bohatství | Dostatečné zkušenosti | Rizikovost investice | Oblast pro investování | Necyklické aktivum | Rozmach kryptoměn | Krachy velkých krypto burz | Větší regulace | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Blockchainové infrastruktury | Proces učení | Závratné zbohatnutí | Úspěch v investování | Ztrátová investice | Finanční výkazy | Investorské prezentace | Zvažované investice | Příležitost akcie | CEE region | Začínající investoři | Podílové listy | Londýnské banky | Velké londýnské banky | Středoevropský region | Zprostředkování obchodování | Akcie na vlastní účet | Zachování neutrality | Slábnutí inflačních tlaků | Kulminace inflačních tlaků | Český kapitálový trh | Výše zdanění | Struktura zastropování cen | Výhled pro akcie ČEZu | Bankovní sektor v ČR | Akcie pražské burzy | University of Leicester | Začátky obchodní kariéry | Znovuotevření Číny | Tchajwanská ekonomika | Akciové tituly | Vládní dluh | Znovuotevření čínské ekonomiky | Optimalizace | Seniorní analytik | Invesco Ltd. | Válka | Snižování nákladů | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Přesnost | Silná poptávka | Warren Buffett a Charlie Munger | Vice | Rating USA | Zlepšení výkonnosti | Trh s bydlením | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Finanční podmínky | HCOB | Řízení výnosové křivky | REITs | Paul Jackson | ProCent | Rok 2024 | Reálné hodnoty | Silná ekonomika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Globální hospodářské krize
Globální hospodářský cyklus
Globální hospodářský růst
Globální hospodářský řád
Globální hrozby
Globální hrubý domácí produkt
Globální index
Globální index spotřebitelské důvěry
Globální index vládních dluhopisů
Globální indexy

Následující klíčová slova

Globální instrument
Globální intervence
Globální investoři
Globální kalendář
Globální koordinace
Globální koronavirová krize
Globální krize
Globální letecká osobní doprava
Globální likvidita
Globální makléřská společnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít