Úterý 19. březen 2024 08:56
reklama
CapXmaster
reklama
Purple pivot points
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

AKAT ČR

img

Únorová míra inflace

11.03.2024 „Únorové snížení míry inflace je pro řadu lidí pozitivní zprávou, ale může současně vyvolávat i obavy o motivaci Čechů k investování. To je naprosto pochopitelné. S klesající inflací a snižováním úrokových sazeb klesají například i úroky na spořících účtech. Ty podle letošního průzkumu od AKAT ČR plánuje pro odkládání svých financí využít takřka polovina Čechů.
img

Spořicí účty čeká oslabení. I přes meziroční pokles inflace na 2,3 % hledají Češi alternativy, jak ochránit své finance

15.02.2024 Češi i přes snižující míru inflace stále hledají cesty, jak ochránit a zhodnocovat své finance. Podle Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT ČR) pravidelně či jednorázově investuje více než třetina Čechů. Nejčastěji sahají po podílových fondech, akciích či nemovitostech. Nepořizují však pouze celé reality, využívají také možnost mikroinvestic. Ty jsou podle společnosti InvestBay, která nově otevřela investiční nabídku na Lipně, zajímavou příležitostí, jak diverzifikovat své portfolio.
img

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) míří do třetího čtení. Aktuálně se schvaluje Sněmovnou

15.11.2023 Na potřebě zatraktivnění třetího pilíře se shoduje celý finanční trh. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že tento typ penzijního produktu je naprosto běžný ve všech okolních zemích i v investičně rozvinutých zemích. A i když penzijní fondy jako jediné budou mít státní příspěvek, je potřeba třetí pilíř zatraktivnit i pro mladší a střední generaci. DIP toto přináší.
img

INVESTORSKÉ CHYBY: JAK V NOVÉM ROCE INVESTOVAT A NEPŘIJÍT NA BUBEN

29.12.2022 Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat nic.
img

Jak na inflaci? Naučte se investovat bezpečně

30.11.2021 Navzdory krizi české domácnosti loni více spořily a na bankovních účtech tak je rekordní množství peněz. Hlavním důvodem přitom nebylo ani tak náhlé prozření a potřeba zajistit se pro nepředvídané události, jakou je například pandemie koronaviru, jako spíše omezené možnosti peníze utrácet - lidé museli nedobrovolně odkládat spotřebu. Úspory českých domácností nyní podle České národní banky dosahují téměř tří bilionů korun, přičemž téměř polovina peněz leží na běžných účtech. A na scéně se objevuje strašák, který tu dlouhé roky nebyl - inflace.
img

K HOREČCE PRAŠIVÝCH DLUHOPISŮ SE PŘIDÁVAJÍ KVAZIFONDY

17.09.2021 Zájem o korporátní dluhopisy stále roste, a to jak na straně emitentů, tak investorů. Není to překvapivé v době minimálních úrokových sazeb, obzvláště když se stále častěji skloňuje téma rostoucí inflace. Ve snaze porazit inflaci se tak se mnozí nechají nachytat na „garantovaný výnos“ nejrůznějších dluhopisů, včetně těch pofiderních. K horečce tzv. prašivých dluhopisů se přidávají poslední dobou i subjekty dle § 15 Zákona o investičních společnostech a investičních fondech, tzv. „kvazifondy“.
img

Podílové fondy: investovat pravidelně nebo jednorázově?

29.03.2021 Je to otázka, kterou řeší nejeden investor. Má smysl investovat pár stovek měsíčně nebo radši našetřit částku, kterou už se vyplatí investovat? Jaké jsou výhody a nevýhody pravidelných a jednorázových investic?
img

Conseq se stal depozitářem

23.03.2021 Česká národní banka zapsala společnost Conseq Investment Management, a. s., do seznamu depozitářů investičního fondu. V České republice je Conseq sedmou společností s povolením k této činnosti, zároveň však prvním nebankovním obchodníkem s cennými papíry, který může vykonávat činnost depozitáře jak pro standardní fondy, tak pro speciální fondy i fondy kvalifikovaných investorů.
img

Chuť investovat udržitelně roste

26.02.2021 Zájem o udržitelné investování rok od roku roste. V roce 2019 stoupl meziročně objem vydaných zelených bondů o 46 % na průměrných 21 miliard kvartálně. Postupně stoupá také poměr soukromých emitentů, kteří emitovali 51 % objemu zelených dluhopisů (TRV Report, ESMA). Co to ale udržitelné investování vlastně je?
img

Investorské chování: Jak investovat a nepřijít na buben

24.08.2020 Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a letošní rok je toho ukázkovým příkladem. Na akciových trzích došlo v březnu s nástupem koronavirové epidemie k více než 30% poklesu z předchozích maxim. Podobně tak kurz koruny a lokální dluhopisy prošly výraznou korekcí a dostaly se svými cenami na dlouholetá minima. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat nic. Což se s odstupem několika měsíců opět potvrdilo. Trhy téměř vymazaly předchozí ztráty, a kdo prodával v době ztrát, ten tratil. Získat mohl naopak ten, kdo prozíravě nakoupil. Například americké akcie se od počátku roku dostaly na kladnou nulu, smazaly tedy celý koronavirový pokles.
img

DLUHOPISOVÉ FONDY SE TĚŠÍ OBLIBĚ INVESTORŮ. ČEKÁ JE VŠAK NÁROČNÉ OBDOBÍ

30.06.2020 V posledních několika letech zaznamenávaly dluhopisy pravidelně mírný růst výnosů. Díky tomu, a také díky tradiční konzervativnosti českého investora rostla i jejich obliba – objem v nich zainvestovaného majetku stoupl v roce 2019 meziročně o 50 %.
img

Dožene český investor své západní kolegy?

17.06.2020 Není žádná novinka, že český investor je opatrný. Investování do dluhopisů, akcií a podílových fondů je pro české domácnosti stále ještě neprobádanou oblastí. Rozdíly proti investorsky rozvinutým zemím, jako je třeba Francie či Velká Británie, kde jsou lidé zvyklí využívat výrazně širší portfolio finančních a investičních produktů, jsou obrovské.
img

2020 VS 2008: PODÍLOVÉ FONDY SI V PANDEMII ZACHOVÁVAJÍ DŮVĚRU INVESTORŮ

30.04.2020 Finanční trh zažil kvůli koronavirové pandemii nejhorší čtvrtletí od finanční krize v roce 2008. Přesto je aktuální situace pro investory do podílových fondů mnohem příznivější, než tomu bylo před deseti lety a investoři tyto rozdíly vnímají. Čisté zpětné odkupy v březnu dosáhly za celý trh necelých 8 mld., což je výrazně méně, než v exponovaných měsících let 2008 a 2009.
img

ÚČET DLOUHODOBÝCH INVESTIC DOPLŇUJE MOŽNOSTI SPOŘENÍ NA STÁŘÍ

29.04.2020 Ministerstvo financí předložilo balíček prvních konkrétních opatření, vyplývající z Koncepce rozvoje kapitálového trhu, jejíž vznik AKAT ČR inicioval. AKAT takovouto úpravu požaduje již několik let a velmi ji vítá. Mimo jiné zavádí Účet dlouhodobých investic, který by měl stejně jako penzijní fondy a investiční životní pojištění být daňově odečitatelný. Nejedná se tak o konkurenční produkt, ale spíše o „mladšího sourozence“ stávajícím produktům zajištění na stáří.
img

INVESTIČNÍ FONDY OSLAVÍ SVŮJ DEN

17.04.2020 V roce 1743 se 19. dubna narodil Abraham van Ketwich, považovaný za zakladatele investičních fondů, protože v roce 1774 založil první investiční fond „Eendragt maakt Magt“ (Union is Strength). Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 začala tento den slavit jako Světový den investičních fondů.
img

UMOŽNĚNÍ NÁKUPŮ STÁTNÍCH DLUHOPISŮ ZE STRANY ČNB JE KROK SPRÁVNÝM SMĚREM

25.03.2020 Vláda v úterý 24. března schválila novelu zákona o České národní bance, která by měla centrální bance umožnit nakupovat státní dluhopisy, a to i s delší dobou splatnosti. Součástí návrhu je i rozšíření množství subjektů, se kterými bude moci ČNB obchodovat. Parlament se však odmítl tímto návrhem zabývat s tím, že se nejedná o problém legislativní nouze.
img

VOLATILITA NA TRZÍCH PŘETRVÁVÁ

10.03.2020 Globální akciové trhy zažívají turbulentní období. Na konci února zažily nejhorší týden od globální finanční krize v roce 2008, když hlavní indexy spadly o více než 10 %. V minulém týdnu vykázaly známky stabilizace v reakci na avizovanou (ECB) či faktickou (Fed) podporu ze strany centrálních bank. Pondělí ovšem přineslo další výrazné cenové propady.
img

Manuál opatrného investora aneb Pozor na nešvary kapitálového trhu

27.02.2020 Kapitálový trh od svého vzniku v devadesátých letech prošel turbulentním vývojem. Ač tento vývoj vedl jednoznačně pozitivním směrem a spotřebitel si dnes může být mnohem jistější svým postavením a právy, než tomu bylo před lety, stále zde najdeme problémová místa, kde je třeba být ostražitý.
img

Penzijní systém v centru zájmu

27.01.2020  Průběžný důchodový systém lze při současném demografickém vývoji udržet beze změn jen stěží. Existují možnosti parametrických změn, které jsou sice jednoduché, ale podstatu problému neřeší. Zvýšení daní, aby bylo z čeho do systému přidávat peníze, snížení důchodů, aby se snížila potřeba peníze na penze vydávat, nebo zvýšení věku odchodu do důchodu, aby nebylo téměř vůbec potřeba důchody vyplácet. I když všechny tři varianty můžou být na první pohled pro stát lákavé, protože jsou jednoduché, také s sebou nesou riziko ne zcela vřelého přijetí důchodci, ať už se jedná o ty současné, nebo o ty budoucí. V případě zvyšování daní jde o opatření nepopulární zejména pro ty subjekty, na které zvýšení daní směřuje, ale může mít navíc také značné dopady na celou ekonomiku. Obzvlášť v sektorech, jako je finančnictví, kde je přesun kapitálu možný řádově v hodinách, může takovéto opatření nepřímo prostředky určené pro státní kasu (a tedy i penze) naopak velmi rychle snížit.
img

KORPORÁTNÍ DLUHOPIS. INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST NEBO ČASOVANÁ BOMBA?

19.12.2019 Česko v posledních letech zasáhla doslova horečka korporátních dluhopisů. Nezkušení investoři mají v korporátních dluhopisech velmi rizikového typu zainvestováno odhadem už několik miliard korun. Je možné zamezit negativním dopadům současné situace na drobné investory?
img

Důchod: spořte a investujte. Hlavní je začít včas.

18.12.2019 Pohled na důchodový věk se s časem mění. Dříve bylo nepsaným pravidlem, že se o seniory staraly vlastní děti. I to samo o sobě motivovalo mít více dětí, a samozřejmě také vytvořit si dostatečné rezervy na stáří. Životní standard se po odchodu na tzv. „výminek“ sice snížil, ale stačilo to pro důstojný život. Až komunistický stát zavedl důchodový systém založený na státní penzi. Dnešní důchodci tak očekávají, že jim důstojný penzijní život zabezpečí stát.
img

Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí

28.11.2019 Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
img

7+1 rada pro začínajícího investora do korporátních dluhopisů

25.10.2019 Firemní, nebo také korporátní dluhopisy jsou v poslední době hojně skloňovaným pojmem. Na internetu naleznete řadu lákavých nabídek s velmi zajímavými úroky, z poslední doby ovšem pamatujeme i odstrašující případy, kdy emitent drobným investorům dluhopis nesplatil. Proto je užitečné zejména u těchto nabídek postupovat obezřetně. Korporátní dluhopisy vydané obchodní společností jsou spíše rizikové investice, a proto jsou vhodné pro investory, kteří již mají nějaké zkušenosti s investováním.
Související klíčová slova: FOREX | Kvantitativní uvolňování | Finance | Peníze | Inflace | USA | Británie | Měnová politika | Francie | Spekulace | Americké akcie | Investiční fondy | Podílové fondy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Investujeme | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Aktiva | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Dluhopisové fondy | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dluhopis | ECB | Emise | Emitent | FX | Fed | Finanční trh | Hedge Fund | Hedge | ISIN | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | Likvidita | Finanční instituce | Nabídka | Nákupní cena | Nástroj | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Fondy kvalifikovaných investorů | Platforma | Podílový fond | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rating | Riziko | Trading | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | EUR | Dluhopisy | Forex trading | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Indexy | Investoři | Fond | EU | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Strach | Emoce | Investiční příležitost | Obchodní příležitost | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Investment Banking | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Conseq | Penzijní fondy | Ceny akcií | Vzdělávání | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Volatilní | Alternativní investice | Banka | Cena | CZK | Ekonomická krize | Finanční plán | Fondy | Instrumenty | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční majetek | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Jak investovat | Jak vydělat | Jak zhodnotit peníze | Korporátní dluhopis | Korporátní dluhopisy | Management | Manuál | Míra inflace | Naučte se investovat | Nemovitosti | Penzijní společnosti | Portfolia | Pravidelné investování | Pro investory | Prognóza | Řízení rizik | Smíšené fondy | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Transakční náklady | Trh | Velká Británie | Volatility | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Buffett | Ministerstvo financí | P.A. | Prospekt | ROCE | Investiční dotazník | Komise | Volby | Vzdělání | Burze | Investment | CI Komodity | Ceny nemovitostí | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Firemní dluhopisy | Finanční gramotnost | Podnikání | Snižování úrokových sazeb | Časování trhu | Fundamentální ukazatele | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Přehled | Klid | Kolísání trhu | Firmy | Globální finanční krize | Portfolio fondu | Objem investic | Hlavní indexy | Růst akcií | Finančnictví | Propad | Ztráty | Zajištění | Poplatky | Investiční zkušenosti | Mzdy | Ekonomická situace | Krize | Investiční rozhodnutí | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Rizikové investice | Příjmy | Nemovitostní fondy | ESMA | Chuť investovat | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Složené úročení | Burzovní trh | Asociace pro kapitálový trh ČR | Hodnota majetku | Spoření na důchod | Investiční platforma | Ekonomické krize | ZISIF | Propady na akciových trzích | Investiční chování | Roční výnos | Daňové úlevy | Evropská komise | Fungování trhů | Zadluženost | Volatilita na trzích | Majetek | Vysoké zisky | Finanční produkty | Zahraniční investoři | Situace na trzích | Oživení ekonomiky | Dění na trzích | Finanční situace | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | ESG | Investice do fondu | Střadatelé | Investment Management | Obchodní model | Emitent dluhopisu | Jana Brodani | Rozpočet | Objem | ČSÚ | Firma | Růst cen | Bilance | Důchodový systém | Úrok | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | Na burze | Rozvoj | Vlastní nemovitost | Pojišťovny | Podíl akcií | Nálada | Míra | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Důchod | Martin Řezáč | Předseda AKAT ČR | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Modelový příklad | Uchovatel hodnoty | Scorecards | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Ipsos | EY | Investiční platformy | Ziskovost | Hospodaření | Horší časy | Poradenství | Veřejné finance | Ukazatele | Spotřebitel | Předsudky | Trhy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Penzijní systém | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Konkrétní cíle | Spravedlivé důchody | Důchody | Pandemie koronaviru | Pandemie | Směrnice EU | Výdaje | Ekonomický dopad | Inflace v lednu | COVID-19 | Bez rizika | Ztráty na akciových trzích | Goldplating | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Šok | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Profitovat | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Domácnosti | Asociace | Nákupu státních dluhopisů | Spoření | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Potenciál | Ekonomiky | Poradce | Práce | Podíl na trhu | Státní příspěvek | Splátky dluhů | Úspory | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | Investiční manažer | Daňová odečitatelnost | Finanční polštář | Růst výnosů | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Spoluzakladatel | Investment management | Tomáš Kálal | JDE | ČR | Český investor | Covid | Představenstvo | Koronavirové epidemie | Vývoj majetku | Nepředvídané události | Větší riziko | Ceny | Časový horizont | Období zvýšené volatility | Investorské chování | Časovat trh | Zdanění | Diverzifikovat | Udržitelné investování | Udržitelné investice | Množství peněz | Proč investovat | Stabilní příjem | Zhodnocení o desítky procent | MJ | Rozvolnění | Negativní vývoj | Ochrana proti inflaci | Oslabení | Příležitosti | Prodej | Ekonomický šok | Chování | Společnosti | Rizikové kvazifondy | Kvazifondy | Jak diverzifikovat | Riziko ztrát | Nejnovější zprávy | Minulá výkonnost | Češi | Společnost | TIM | | Investiční produkt | Reality | Pokles inflace | Období medvědího trhu | Zkušený investor | Stádovitost chování | Investorské chyby | Zakladatel | Zakladatel a CEO | Třetí pilíř | Vice | Důstojné stáří | InvestBay | Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí | ARTN | Dlouhodobá investice | Platformy | Daniel Rajnoch | Platforma InvestBay | Lukáš Přikryl
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ajayi
AJ Bell
AJ Investments
Ajit Jain
AJRD
Ajťáci
Akademické aktivity
Akademie věd
AkademikerPension
AKAT

Následující klíčová slova

Akce bez čekání
Akce centrálních bank
Akce Netflix
Akcenta
Akcenta CZ
Akcenta Miroslav Novák
Akceptovat ztráty
Akce vlád
Akcez
Akcia
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít