Úterý 26. květen 2020 14:38
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Dukascopy

Klíčová slova - Finančnictví

C:\fakepath\fed usa.jpg

Fed varuje před zranitelností finančnictví v důsledku pandemie

17.05.2020 Americká centrální banka (Fed) varuje před "výraznou" zranitelností finančního sektoru v důsledku koronavirové pandemie. Do finančních potíží se totiž podle ní v dohledné době budou dostávat domácnosti i firmy. Fed to podle agentury Reuters uvedl ve své nejnovější zprávě o finanční stabilitě.
img

Britská libra po odstoupení ministra financí Javida posílila. Vůči koruně je nejsilnější od začátku měsíce

13.02.2020 Britský ministr financí Sajid Javid dnes nečekaně rezignoval. Stalo se tak v důsledku rozmíšky přímo v premiérově sídle v Downing Street 10. Ministerský předseda Boris Johnson na něj naléhal, aby se zbavil všech svých pět klíčových poradců. Javid odmítl. A rezignoval.
img

Penzijní systém v centru zájmu

27.01.2020  Průběžný důchodový systém lze při současném demografickém vývoji udržet beze změn jen stěží. Existují možnosti parametrických změn, které jsou sice jednoduché, ale podstatu problému neřeší. Zvýšení daní, aby bylo z čeho do systému přidávat peníze, snížení důchodů, aby se snížila potřeba peníze na penze vydávat, nebo zvýšení věku odchodu do důchodu, aby nebylo téměř vůbec potřeba důchody vyplácet. I když všechny tři varianty můžou být na první pohled pro stát lákavé, protože jsou jednoduché, také s sebou nesou riziko ne zcela vřelého přijetí důchodci, ať už se jedná o ty současné, nebo o ty budoucí. V případě zvyšování daní jde o opatření nepopulární zejména pro ty subjekty, na které zvýšení daní směřuje, ale může mít navíc také značné dopady na celou ekonomiku. Obzvlášť v sektorech, jako je finančnictví, kde je přesun kapitálu možný řádově v hodinách, může takovéto opatření nepřímo prostředky určené pro státní kasu (a tedy i penze) naopak velmi rychle snížit.
img

Finanční půjčky: Jaká je historie dluhů?

05.01.2020 Zmínky o prvních půjčkách najdeme již ve starověku. K dnešním online půjčkám vedla dlouhá doba, během které se měnili lidé, jejich potřeby i fungování bankovnictví. Jak tomu bylo kdysi a zůstaly některé funkce z dávných období zachovány i v dnešním toku peněz?
img

AXA kapitálově vstoupila do společnosti Adiquit, která pomáhá lidem přestat kouřit

19.12.2019 Skupina AXA Česká republika a Slovensko získala minoritní podíl v české společnosti Adiquit, která stojí za vznikem stejnojmenné digitální platformy pro odvykání kouření. Cílem investice je další rozvoj společnosti Adiquit, která podniká ve společensky prospěšném oboru. Krok skupiny AXA Česká republika a Slovensko je plně v souladu s globální strategií skupiny AXA, která již v minulosti deklarovala postupné ukončení investic do tabákového průmyslu a jeho pojistné ochrany.
img

Zemřel Paul Volcker, bankéř, který uspíšil pád železné opony a rozpad SSSR

09.12.2019 Ve věku 92 let dnes zemřel Paul Volcker. Coby šéf americké centrální banky na přelomu 70. a 80. zkrotil tehdejší citelnou inflaci, a připravil tak půdu pro hospodářsky úspěšná 80. léta v USA. Svým způsobem tak zásadně pomohl prezidentu Ronaldu Reaganovi k „uzbrojení“ Sovětského svazu, a přispěl tak k uspíšení pádu železné opony. Pokud by Volckerovo působení v čele Fedu nebylo tak úspěšné, Spojené státy by pravděpodobně vykazovaly v 80. letech výrazně horší ekonomickou výkonnost, což by zřejmě oddálilo rozpad SSSR i pád železné opony.
img

MSCI World Index – Průvodce indexem & 10 nejlepších ETF

28.11.2019 MSCI World Index můžeme s trochou nadsázky nazvat králem akciových indexů. Prvním důvodem je fakt, že index letos slaví 50 let, což z něj činí jeden z nejstarších akciových indexů. Zadruhé index poskytuje dokonalý obraz o vývoji globálních akciových trhů. Přibližně 1 650 akcií z celé řady průmyslových odvětví ve 23 nejdůležitějších průmyslových zemích je spojeno do jediného indexu.
img

Investování v Česku – svět nevyužitých příležitostí

28.11.2019 Již několik desítek let žijeme v prostředí finanční svobody. Trh nabízí celou řadu nástrojů, jak zhodnotit peníze a různé způsoby investic poskytují nejen výdělek, ale také velmi vhodný prostředek, jak se zabezpečit na stáří. Využívají ale Češi dostatečně všech možností? A zajišťují se na nejisté časy a důchod dostatečně?
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie Alibaby při debutu v Hongkongu rostou o sedm procent

26.11.2019 Akcie čínského internetového prodejce Alibaba při debutu na burze v Hongkongu rostou a připsaly si až téměř sedm procent. S akciemi firmy se už od roku 2014 obchoduje v New Yorku. Na hongkongské burze firma nabídla 500 milionů nových akcií a zatím získala z prodeje 11,3 miliardy USD (261,6 miliardy Kč), což z nabídky dělá největší vstup na místní burzu od roku 2010 a letos největší prodej akcií na světě, napsaly agentury AP a Reuters.
img

Jak se kryptoměny těží, proč vznikly a znamenají finanční svobodu?

25.11.2019 Kryptoměny jsou stále poměrně mladým fenoménem ve světě kryptografie i finančnictví. Průkopníkem na tomto poli se stal Bitcoin v roce 2009. Jeho tvůrce Satoshi Nakamoto, jehož identita však není známa, kritizoval centrální banky a „tisknutí“ peněz. Naproti tomu prosazoval decentralizaci celého systému a „tvrdost“ čili vzácnost své měny prostřednictvím omezení celkového počtu mincí na 21 milionů.
img

Z malé kanceláře evropskou centrálou. Saxo Bank slaví 10 let na českém trhu

26.09.2019 V září 2019 je to rovných 10 let, kdy na český trh vstoupila dánská investiční společnost Saxo Bank. Z malé pobočky o šesti lidech se za tu dobu rozrostla osminásobně a v roce 2017 otevřela na Náměstí Republiky novou centrálu pro střední a východní Evropu. Z jednoho místa v srdci Evropy dnes Saxo Bank servisuje 28 zemí a více než 20 000 klientů, kterým nabízí unikátní digitální přístup k investování na globálních finančních trzích.
img

Nejúspěšnější český start-up Kiwi.com změní majitele

09.04.2019 Nejúspěšnější český start-up s názvem Kiwi.com nyní mění svého majitele. Nadpoloviční podíl v nové společnosti Kiwi má získat za 3 miliardy korun americký fond General Atlantic.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Finanční sektor ztrácí svůj význam pro švýcarskou ekonomiku

04.04.2019 Význam finančního sektoru pro ekonomiku Švýcarska se snižuje, zatímco v roce 2008 se na hrubém domácím produktu (HDP) podílel 11,1 procenta, v loňském roce to bylo 9,1 procenta. Podle zprávy Státního sekretariátu pro mezinárodní finanční záležitosti (SIF) se v uvedených deseti letech snížila hodnota produkce finančního sektoru na 62,8 miliardy švýcarských franků (1,44 bilionu Kč) z 67 miliard CHF.
img

Index DAX – nejznámější evropský index

22.03.2019 Index DAX je největším a nejdůležitějším evropským akciovým indexem. Podle vývoje indexu DAX se dá poměrně věrně interpretovat ekonomická situace v Německu a v celé Evropě.
C:\fakepath\eurozona.jpg

HDP eurozóny ve 4. čtvrtletí stoupl

07.03.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny se ve čtvrtém čtvrtletí oproti předchozímu kvartálu zvýšil o 0,2 procenta. Předběžná data z února dnes potvrdil statistický úřad Eurostat. Odhad meziročního růstu HDP ale snížil o 0,1 procentního bodu na 1,1 procenta. O zvýšení HDP v posledním kvartálu se zasloužil především vývoz, investice a spotřeba, které kompenzovaly prudký pokles zásob.
img

Čínská ekonomika stagnuje

06.02.2019 Čínskou ekonomiku ovlivňuje obchodní spor s USA i pokles ekonomického růstu. Vůdce Si Ťin-pching se obává, že je loajalita národa velmi nízká. Varuje před špatným vývojem.
img

Index Nasdaq – jeden z nejvíce sledovaných indexů v USA

02.11.2018 Index Nasdaq, neboli Nasdaq Composite, je index všech cenných papírů, které se obchodují na americké burze NASDAQ. Spolu s indexem Dow Jones a S&P 500 je třetím nejvíce sledovaným indexem v USA. Vzhledem k tomu, že se na burze NASDAQ obchodují z velké části technologické tituly, je i vývoj ceny indexu Nasdaq Composite silně ovlivněn právě vývojem technologického sektoru.
img

Index Nasdaq – Vše co musíte vědět o US technologickém indexu

01.11.2018 Index Nasdaq, neboli Nasdaq Composite, je index všech cenných papírů, které se obchodují na americké burze NASDAQ. Spolu s indexem Dow Jones a S&P 500 je třetím nejvíce sledovaným indexem v USA. Vzhledem k tomu, že se na burze NASDAQ obchodují z velké části technologické tituly, je i vývoj ceny indexu Nasdaq Composite silně ovlivněn právě vývojem technologického sektoru.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Británie počítá se ztrátou 5000 pracovních míst ve finančnictví

10.10.2018 Britská vláda bude usilovat o to, aby Londýn zůstal významným finančním centrem i po odchodu země z Evropské unie v březnu příštího roku. Souhlasí nicméně s odhadem britské centrální banky, podle kterého bude zhruba 5000 pracovních míst v britském finančním sektoru do březnového brexitu přesunuto do kontinentální Evropy. Uvedl to podle agentury Reuters britský ministr finančních služeb John Glen v dnešním projevu k zákonodárcům.
C:\fakepath\brexit2.jpg

Londýn nastínil další překážky v případě odchodu z EU bez dohody

13.09.2018 Britům by v zemích Evropské unie nemusely platit řidičské průkazy, hrozily by jim příplatky za roaming, britské zboží putující do EU od strojů až po hračky by se muselo znovu testovat podle unijních standardů. Takové scénáře mimo jiné zmiňuje nová várka dokumentů zveřejněná dnes britskou vládou s cílem připravit zemi na možnost odchodu z EU bez dohody o podmínkách rozluky. První část materiálů zveřejněná na konci srpna hovořila o nárůstu byrokracie pro podniky a komplikacích ve finančnictví.
img

Pět otázek pro Johna Hardyho k situaci v Turecku

15.08.2018 Turecká vláda a zejména turecký soukromý sektor si napůjčovali obrovské finanční částky v zahraničních měnách – částečně na podporu Erdoganových ambiciózních projektů infrastruktury. Země si vybudovala obrovský schodek, který představuje strukturální základ této krize. Skutečný spouštěč není jasně daný, ale z velké části za to může signál vyslaný prezidentem Erdoganem, že hodlá zakročit vůči nastavené politice centrální banky, protože turecká centrální banka potřebovala další zvyšování sazeb, aby se ubránila oslabování měny.
C:\fakepath\US-Economics.jpg

Britská vláda chce zachovat úzké vztahy s EU

12.07.2018 Britská vláda má zájem na volném pohybu vzdělaných a nadaných osob mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií a studentům z unie umožní v zemi studovat. Vyplývá to z dnes zveřejněného plánu na podobu vztahů s EU po odchodu Británie z evropského bloku. V téměř 100stránkovém dokumentu vláda uvádí, že občané EU nebudou potřebovat k turistickým cestám víza a že budou moci v Británii uzavírat dočasné pracovní smlouvy. Jádrem plánu je podle agentury Reuters zachování úzkých vazeb s unií, především pak volný pohyb zboží. Naproti tomu pro služby, které jsou jedním z motorů britské ekonomiky, plán předpokládá určitou flexibilitu, což v zásadě povede k omezenému přístupu na unijní trhy.
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální hodnota fúzí a akvizic je od začátku roku na rekordu

23.05.2018 Globální hodnota fúzí a akvizic se od začátku letošního roku dostala na rekordní dva biliony dolarů (43,6 bilionu Kč). Vyplývá to z propočtů společnosti Thomson Reuters. K hranici dvou bilionů USD se naposledy hodnota fúzí a akvizic ve stejném období přiblížila roku 2007, kdy dosáhla 1,8 bilionu USD.
C:\fakepath\eurusd-19042018-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.4.2018

19.04.2018 Akcie ve Spojených státech se včera vydaly oběma směry a uzavřely bez větších změn. Kvůli růstu cen ropy se dařilo energetickým titulům, které částečně vykompenzovaly slabost průmyslového sektoru, technologií a finančnictví. Zpevňoval americký dolar.
img

Fondy začínají být po dlouhé době opět long JPY

19.03.2018 Japonská měna za sebou má pár velmi slušných týdnů, díky kterým se dostala na páru s dolarem začátkem března až na dosah hranice 105 USDJPY, kde se naposledy pohybovala koncem roku 2016 krátce po prezidentských volbách ve Spojených státech. Ukázkou toho jak moc se situace na JPY v poslední době změnila je přitom vedle samotné ceny JPY také objem napákovaných (leveraged) pozic hedžových fondů a dalších velkých hráčů na trhu, které se v minulém týdnu vyhouply po velmi dlouhé době zpět do long JPY teritoria.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Čína prý letos dále otevře svůj trh

24.01.2018 Čína letos učiní další kroky v otevírání svého trhu, zmírní restrikce vstupu zahraničních firem do finančnictví, zpracovatelského sektoru a služeb, zintenzivní úsilí při ochraně duševního vlastnictví a bude pracovat na zvýšení dovozu. Na Světovém ekonomickém fóru to dnes prohlásil hlavní poradce čínského prezidenta Si Ťin-pchinga Liou Che. Zdůraznil, že Peking je proti všem formám protekcionismu a ke světové globalizaci směřuje konkrétními činy.
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcarsko plánuje zrušit anonymní akcie

18.01.2018 Známá švýcarská diskrétnost v oblasti finančnictví a daní by mohla být dále oslabena. Důvodem je nový plán, který by měl zrušit takové firemní akcie, které mohou pomoci jejich majitelům vyhýbat se placení daní, protože kryjí jejich identitu. Švýcarská vláda oznámila, že zahájila veřejnou konzultaci o plánu na přeměnu anonymních akcií na majitele u soukromých firem na registrované akcie, kterým bude přiřazeno jméno majitele.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Rusnok byl za ukončení intervencí oceněn

02.01.2018 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok získal od měsíčníku The Banker cenu Guvernér centrální banky v Evropě pro rok 2018 za způsob ukončení forexových intervencí bez tržních otřesů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala centrální banka.
img

XTB Market Barometr

24.11.2017 Včera byl na FX podle očekávání nejvíce aktivní CAD, který dostaly pod tlak výsledky kanadských maloobchodních prodejů. Zbytek měn a finančnictví aktiv se držel v relativně klidném bočním trendu a podobný průběh čekáme také od dnešní seance. Je totiž černý pátek, takže hlavně během americké seance počítáme s podprůměrnými objemy. Ze zajímavých dat nás čeká jen německý IFO, ale jeho dopad na EUR pravděpodobně bude jen malý.
cinsky juan.jpg

Bílý dům kvůli KLDR pohrozil Číně sankcemi ve finančnictví

13.09.2017 Americký ministr financí Steven Mnuchin varoval, že Čínu postihnou další ekonomické sankce v případě nerespektování sankcí uvalených Radou bezpečnosti OSN na Severní Koreu. USA by podle Mnuchina odstřihly Čínu od amerického finančního sektoru, napsala agentura Reuters. Nové sankce vůči KLDR, týkající se například severokorejského exportu textilu a dovozu ropy, Rada bezpečnosti schválila včera.
img

Navzdory hurikánům i hrozbě KLDR jsou akciové trhy klidné. Výrazně posílilo zlato

08.09.2017 Tento zkrácený obchodní týden jsme byli svědky pokračující konsolidace klíčových amerických indexů. Slabá data z Evropské Unie sice způsobila intradenní rozruch v úterý, ale ani hurikán Irma ani úspěšný test vodíkové bomby v KLDR obchodování nijak výrazně neovlivnil. I nadále tedy platí, že americké akciové trhy se obchodují blízko svých rekordních maxim.
global economy.jpg

PwC: Umělá inteligence zvýší světové HDP

07.09.2017 Díky umělé inteligenci se do roku 2030 zvýší světový hrubý domácí produkt o 14 procent, tedy o 15,7 bilionu dolarů (přes 400 milionů Kč). To je více než nynější HDP Číny a Indie dohromady. V dnešní rychle se měnící ekonomice tak umělá inteligence představuje největší obchodní příležitost, vyplývá ze studie společnosti PwC.
img

Má smysl investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn?

15.08.2017 Bitcoin se dostal v posledních dnech nad hranici 4 000 USD. Má smysl do něj investovat nebo je to bublina, která brzy splaskne? Jak vidí jeho budoucnost analytici? Zeptali jsem se Jaroslava Brychty, hlavního analytika XTB Česká republika.
img

Legenda mezi burzami NYSE vznikla před 225 lety pod platanem

16.05.2017 Newyorská burza cenných papírů (NYSE) je největší a nejznámější burzou světa. Ve své historii, která se začala psát před 225 lety, 17. května 1792, prožila i řadu kritických okamžiků, vždy se ale dokázala rychle otřepat a její význam i velikost nemá konkurenci. Na Wall Streetu, jak je burza kvůli svému umístění přezdívána, se obchoduje s akciemi největších amerických i zahraničních firem a její sláva již dávno překročila hranice finančnictví. Je vděčným tématem pro filmaře, spisovatele a pro kritiky současného hospodářského řádu je ztělesněním zla.
DSC_4047.jpg

Ekonomika EU letos vzroste o 1,8 procenta

13.02.2017 Hospodářství Evropské unie letos i příští rok vykáže růst o 1,8 procenta, uvedla dnes ve své pravidelné zimní makroekonomické předpovědi Evropská komise (EK). Pro eurozónu letos uvádí růst o 1,6 procenta a v roce příštím o 1,8 procenta. Poprvé za téměř deset let čeká prognóza růst ekonomiky všech zemí EU po celé sledované období, tedy od roku 2016 až do roku 2018.
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
img

Fidelity International: Rok 2017 bude obdobím amerického růstu

06.12.2016 Dominic Rossi, globální CIO pro oblast akcií ve Fidelity International se domnívá, že jednoznačně nejlepším akciovým trhem v příštím roce budou Spojené státy. Společnost Fidelity International zde předpovídá růst zisků ve výši 11,2 % a návratnost vlastního kapitálu ve výši 16,2 %. Vůdčí postavení budou v roce 2017 i nadále zaujímat vyspělé trhy, zejména evropské, oproti rozvíjejícím se trhům.
financni-centrum.jpg

Finanční domy láká po brexitu i Nizozemsko

22.07.2016 Amsterodam se rozhodl zvolit poněkud odlišný postup než jiná evropská města, která se snaží po...
london7.jpg

Evropské metropole lákají banky z Londýna

01.07.2016 Některé evropské metropole by rády přilákaly finanční společnosti, které nyní působí v Londýně. Rozhodnutí...
2d7c08db-9d87-43ce-921f-513acca86f7e-2060x1236.jpeg

Brexit může ohrozit nejen britskou ekonomiku

24.06.2016 Výběr možných dopadů odchodu Británie z EU, který Britové odhlasovali v referendu, v různých sférách britské i evropské ekonomiky:
img

Dejte Vaší kariéře nový směr u obchodníka s cennými papíry!

10.06.2016 HighSky Brokers, a.s., obchodník s cennými papíry disponující licencí České národní banky, hledá zákaznicky orientované kandidáty do svého rychle rostoucího týmu Sales & Retention v Praze. Tato role zahrnuje prodej finančních produktů a služeb po telefonu a péči o zákazníka.
img

Makro: Kanadská ekonomika rostla nejrychlejším tempem za 4,5 roku

31.03.2016 Po růstu o 0,2% v prosinci kanadská ekonomika akcelerovala o 0,6% v lednu a překonala dvojnásobně konsenzus trhu. Byl to nejrychlejší meziměsíční růst ekonomiky od července 2011. Výkon v průmyslu se zvýšil skokově o 1,2% po růstu o 0,3% v prosinci poté, co došlo k oživení v těžebním a energetickém sektoru, v zemědělství, pokračoval solidní růst ve stavebnictví a výrazně zrychlil ve zpracovatelském sektoru. Sektor služeb rostl o 0,4%, oproti 0,2% v prosinci, když ho nejvíce podpořil maloobchod, doprava a logistika, ostatní služby, finančnictví a pojišťovnictví a veřejná správa. V meziročním srovnání růst ekonomiky zrychlil na 1,5% z 0,5% v prosinci.
img

Makro: Zaměstnanost v soukromém sektoru USA v březnu překonala očekávání, ADP

30.03.2016 Počet zaměstnaných osob v soukromém sektoru Spojených Států se v březnu zvýšil o 200 tisíc po sestupně revidované...
img

Makro: Růst zaměstnanosti o 214 tisíc v soukromém sektoru USA překonal očekávání, ADP

02.03.2016 V únoru se zvýšil počet zaměstnaných osob v soukromém sektoru Spojených Států o 214 tisíc po sestupně revidovaném...
img

Makro: Australská ekonomika ve 4Q meziročně rostla o 3,0pct

02.03.2016 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,6% pomaleji než o 1,1% po revizi ve třetím čtvrtletí (oč. 0,7%) a následoval růst o 0,3% ve druhém a o 0,9% v prvním čtvrtletí. Mezičtvrtletní růst nejvíce podpořily výdaje domácností, vládních institucí a zásoby, fixní investice přispívaly negativně, zahraniční obchod HDP nijak neovlivnil, uvedl statistický úřad.
img

Makro: Růst německé ekonomiky byl ve 4Q potvrzen

23.02.2016 Hrubý domácí produkt Německa očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,3%, stejným ...
img

Makro: Indická ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí o 7,3pct

08.02.2016 Ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2015 rostl hrubý domácí produkt Indie meziročně o 7,3%, pomaleji než o 7,7% p...
img

Makro: Zaměstnanost USA za leden +151 tisíc, oproti očekávání +190 tis

05.02.2016 V lednu byla tvorba pracovních míst mimo sektor zemědělství Spojených Států ve výši 151 tisíc, ve srovnání 262 ti...
img

Makro: Růst zaměstnanosti v soukromém sektoru USA na počátku roku zpomalil, ADP

03.02.2016 V lednu vzrostl počet zaměstnaných osob v soukromém sektoru Spojených Států o 205 tisíc, ve srovnání s 267 tisíc ...
img

Makro: Kanadská ekonomika po dvou čtvrtletích obnovila mírný růst

29.01.2016 Po poklesu o 0,5% v září a nulovém růstu v říjnu kanadská ekonomika podle očekávání obnovila růst o 0,3% v listop...
img

Makro: Zaměstnanost Kanady v prosinci mírně vzrostla

08.01.2016 Po propadu o 35,7 tisíc v listopadu se sezónně očištěný počet zaměstnaných osob v prosinci zvýšil o 22,8 tis...
img

Makro: Zaměstnanost eurozóny je nejvyšší od 1Q 2009

21.12.2015 Tvorba pracovních míst se v eurozóně pozvolna vrací k předkrizové úrovni. Ve třetím čtvrtletí stoupl počet z...
eurusd-05122015-1.png

Americké akcie výrazně zpevnily, euro kleslo

05.12.2015 Americké akcie dnes výrazně zpevnily a jejich přední indexy stouply každý o více než dvě procenta. Nejnovější...
img

Makro: Zaměstnanost Kanady v listopadu prudce klesla

04.12.2015 Sezónně očištěný počet zaměstnaných osob se v listopadu nečekaně snížil o 35,7 tisíc na 17,98 milionů po růstu o ...
img

Makro: Australská ekonomika ve 3Q překonala očekávání

02.12.2015 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,9% po revidovaném růstu o 0,3% ve druhém čtvrtletí (oč. 0,7%), což bylo nejpomalejší tempo od 1Q13. Mezičtvrtletní růst nejvíce podpořil zahraniční obchod (1,5p.b.), výdaje na spotřebu (0,5p.b.), fixní investice (-1,0p.b.) a zásoby (-0,1p.b.) přispívaly negativně, uvedl předběžný odhad statistického úřadu.
img

Makro: Růst indické ekonomiky ve 2Q zrychlil na 7,4pct

30.11.2015 Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2015 rostl hrubý domácí produkt Indie meziročně o 7,4%, rychleji než o 7,1% p...
img

Makro: Německá ekonomika ve 3Q rostla o 0,3pct

24.11.2015 Hrubý domácí produkt Německa očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy rostl ve třetím čtvrtletí o 0,3%, poma...
usdx-06112015-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.11.2015

06.11.2015 Akcie ve Spojených státech ve čtvrtek mírně klesly. Investoři analyzovali hospodářské výsledky firem v sektoru...
img

Makro: Zaměstnanost v soukromém sektoru USA za říjen +182 tisíc, ADP

04.11.2015 Počet zaměstnaných osob se v říjnu zvýšil o 182 tisíc v soukromém sektoru USA, ve srovnání se 190 tisíc po revizi...
DSC_4047.jpg

Británie chce zůstat v EU

03.11.2015 Británie si přeje setrvání v Evropské unii, nechce se ale podílet na prohlubování integrace. Žádá také omezení...
img

Makro: Podniková důvěra Austrálie se v září zotavila

13.10.2015 Důvěra v podnikové sféře Austrálie v září vzrostla poté, co se rozptýlila nervozita na domácí politické scén...
img

Makro: Kanadská ekonomika pokračovala druhý měsíc v mírném růstu

30.09.2015 Hrubý domácí produkt Kanady očištěný o sezónní vlivy rostl v červenci o 0,3% (oč. 0,2%), pomaleji než o 0,4% po r...
img

Makro: Růst novozélandské ekonomiky ve 2Q zrychlil

17.09.2015 Hrubý domácí produkt Nového Zélandu rostl ve druhém čtvrtletí o 0,4% (oč. 0,5%), ve srovnání o 0,2% v prvním čtvrtletí...
img

Makro: Růst indické ekonomiky v 1Q zaostal za očekáváním

31.08.2015 V prvním čtvrtletí fiskálního roku 2015 rostl hrubý domácí produkt Indie meziročně o 7,0% (oč. 7,4%), pomaleji ne...
img

Makro: Mírný růst německé ekonomiky byl ve druhém čtvrtletí potvrzen

25.08.2015 Hrubý domácí produkt největší ekonomiky eurozóny očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy rostl ve druhém čt...
img

Makro: PracovnítrhKanady stagnuje

07.08.2015 Sezónně očištěný počet zaměstnaných osob se v červenci zvýšil o 6,6 tisíc na 17,954 milionů (oč. 5 tis.) a násled...
img

Makro: Zaměstnanost USA za červenecmírně pod očekáváním

07.08.2015 Počet nových pracovních míst se mimo sektor zemědělství Spojených Států zvýšil o 215 tisíc na 142,07 milionů po revido...
img

Makro: Kanadská ekonomika klesla pět měsíců za sebou

31.07.2015 V květnu se hrubý domácí produkt Kanady očištěný o sezónní vlivy nečekaně snížil o 0,2% a následoval pokles o 0,1...
img

Makro: Kanadská ekonomika pravděpodobně sklouzne ve 2Q do recese

08.07.2015 V dubnu se hrubý domácí produkt nečekaně snížil o 0,1%, což byl čtvrtý po sobě jdoucí měsíc záporného růstu poté,...
img

Makro: Zaměstnanost USA za červenmírně pod očekáváním

02.07.2015 Počet nových pracovních míst se mimo sektor zemědělství Spojených Států zvýšil o 223 tisíc na 141,84 milionů po sestup...
img

Makro: Meziroční růst zaměstnanosti eurozóny v 1Q zpomalil

16.06.2015 V prvním čtvrtletí vzrostl počet zaměstnaných osob v eurozóně o 223 tisíc, nebo 0,1% na 150 295 milionů po růstu ...
img

Makro: Zaměstnanost Kanady byla nejvyšší od října 2014

08.06.2015 Sezónně očištěný počet zaměstnaných osob se v květnu překvapivě zvýšil o 58,9 tisíc na 17,953 milionů po poklesu ...
img

Makro: Růst australské ekonomiky v 1Q překvapivě zrychlil

03.06.2015 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy se v prvním čtvrtletí zvýšil o 0,9% (oč. 0,5%) a následov...
img

Makro: Indická ekonomika rostla v roce 2014 o 7,3pct

29.05.2015 Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 rostl hrubý domácí produkt Indie meziročně o 7,5% (oč. 7,3%), rychleji ne...
img

Makro: Kanadská ekonomika poprvé od 2Q 2011 klesla

29.05.2015 Hrubý domácí produkt Kanady očištěný o sezónní vlivy v prvním čtvrtletí nečekaně poklesl anualizovaně o 0,6% (oč. 0,2%...
img

Makro: Přímé zahraniční investice do Číny v dubnu meziročně rostly o 11,1pct

14.05.2015 V prvních čtyřech měsících roku 2015 rostly přímé zahraniční investice do Číny meziročně o 11,1% na 273,61 miliar...
britska libra 17022014.jpg

Libra po triumfu konzervativců zpevnila

08.05.2015 Britské akcie dnes výrazně zpevňují a vzhůru se vydala i britská libra, která se vůči americkému dolaru...
img

Makro: Růst přímých zahraničních investic do Číny v březnu zpomalil

16.04.2015 V březnu rostly přímé zahraniční investice do Číny meziročně o 11,3% na 34,88 miliard dolarů, ve srovnání s 17,0%...
img

Makro: Zaměstnanost Kanady v březnu překonala očekávání

10.04.2015 Sezónně očištěný počet zaměstnaných osob se zvýšil o 28,7 tisíc na 17,914 milionů po poklesu o 1 tisíc v únoru, v...
img

Makro: Zaměstnanost USA v březnu nečekaně klesla na 15- měsíční minimum

03.04.2015 Počet pracovních míst mimo sektor zemědělství Spojených Států se po očištění o sezónní vlivy v březnu zvýšil pouz...
img

Makro: Novozélandská ekonomika rostla ve 4Q o 0,8pct

19.03.2015 Hrubý domácí produkt Nového Zélandu rostl ve čtvrtém čtvrtletí o 0,8% (oč. 0,7%), ve srovnání o 0,9% ve třetím čtvrtle...
img

Makro: Zaměstnanost eurozóny se v průběhu celého roku 2014 zvyšovala

17.03.2015 Ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl počet zaměstnaných osob v eurozóně o 195 tisíc, nebo 0,1% na 148 633 milionů po růstu o 3...
img

Makro: Růst ekonomiky eurozóny byl ve 4Q potvrzen

06.03.2015 Ve čtvrtém čtvrtletí růst hrubého domácího produktu eurozóny po očištění o sezónní vlivy zrychlil na 0,3% z 0,2% ve tř...
img

Makro Australská ekonomika rostla ve 4Q o 0,5pct

04.03.2015 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o 0,5% a následoval revidovaný růst o 0,4% ve třetím čtvrtletí, 0,5% ve druhém čtvrtletí a 1,1% v prvním čtvrtletí 2014, uvedl předběžný odhad statistického úřadu. Většinový konsenzus předpokládal zrychlení růstu na 0,5% z 0,3% v předběžném odhadu za třetí čtvrtletí.
img

Makro: Růst kanadské ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 2,4pct

03.03.2015 V posledním čtvrtletí se anualizovaný hrubý domácí produkt Kanady očištěný o sezónní vlivy zvýšil o 2,4% a následoval ...
img

Makro: Ekonomická situace Německa se v závěru roku stabilizovala

24.02.2015 Hrubý domácí produkt Německa očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy se ve čtvrtém čtvrtletí zvýšil o 0,7% a nás...
img

Makro: Indická ekonomika překvapivě rostla ve třetím čtvrtletí o 7,5pct

09.02.2015 Hrubý domácí produkt Indie rostl ve třetím druhém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 meziročně o 7,5% (oč. 5,5%), ve sr...
img

Makro: Růst zaměstnanosti USA znovu pozitivně překvapil, za rok 2014 byl revidovaný nahoru

06.02.2015 V lednu se počet pracovních míst mimo sektor zemědělství Spojených Států po očištění o sezónní vlivy zvýšil o 257...
img

Makro: Robustní růst zaměstnanosti USA v prosinci pokračoval

09.01.2015 V posledním měsíci roku 2014 se počet pracovních míst mimo sektor zemědělství Spojených Států po očištění o sezón...
img

Makro: KOF zlepšil vyhlídky švýcarské ekonomiky v letošním a příštím roce

17.12.2014 Švýcarský ekonomický institut KOF v zimní čtvrtletní prognóze zvýšil odhad růstu domácí ekonomiky citující zlepše...
img

Makro: Zaměstnanost eurozóny od 1Q na vzestupu

12.12.2014 Ve třetím čtvrtletí vzrostl počet zaměstnaných osob v zemích eurozóny o 310 tisíc, nebo 0,2% na 148,18 milionů po...
img

Makro: Zaměstnanost mimo sektor zemědělství je v USA nejvyšší za téměř tři roky

05.12.2014 V listopadu se počet nových pracovních míst mimo sektor zemědělství Spojených Států po očištění o sezónní vlivy z...
img

Makro: Růst zaměstnanosti v soukromém sektoru USA v listopadu zpomalil

03.12.2014 V listopadu se počet zaměstnaných osob v soukromém sektoru Spojených Států zvýšil o 208 tisíc na 117,83 mili...
img

Makro: Australská ekonomika rostla nejpomaleji za šest čtvrtletí

03.12.2014 Hrubý domácí produkt Austrálie očištěný o sezónní vlivy rostl ve třetím čtvrtletí o 0,3%, pomaleji než o 0,5% ve druhé...
img

Makro: Kanadská ekonomika se ve třetím čtvrtletí rozšířila o 2,8pct

28.11.2014 Hrubý domácí produkt Kanady očištěný o sezónní vlivy se zvýšil ve třetím čtvrtletí anualizovaně o 2,8% a následoval vz...
img

Makro: Indická ekonomiky rostla ve druhém čtvrtletí o 5,3pct

28.11.2014 Hrubý domácí produkt Indie rostl ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2014/15 meziročně o 5,3% (oč. 5,1%), pomaleji než...
img

Makro: Německá ekonomika zaznamenala ve třetím čtvrtletí hubený růst o 0,1pct

25.11.2014 Hrubý domácí produkt Německa očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,1% po pok...
img

Makro: Podniková důvěra Austrálie v říjnu nadále slábla

11.11.2014 Sentiment v podnikové sféře Austrálie i navzdory zlepšení obchodních podmínek slábne a odráží nejistotu ve výhled...
img

Makro: Nezaměstnanost Kanady v říjnu nečekaně klesla na nové šestileté minimum

07.11.2014 Sezónně očištěný počet zaměstnaných osob se v říjnu překvapivě zvýšil o 43,1 tisíc na 17,968 milionů (oč. -5 tisí...
img

Makro: Zaměstnanost v soukromém sektoru USA v říjnu vzrostla o 230 tisíc

05.11.2014 Počet zaměstnaných osob v soukromém sektoru Spojených Států se v říjnu zvýšil o 230 tisíc na 117,64 milionů ...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Offshore | Kathy Lien | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Export | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Spready | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bid | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Chop | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trhy | Fiskální politika | Foreign Exchange | Futures | Fúze | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kiwi | Korekce | Kurz | LTRO | Long | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Měna fondu | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nemovitostní fond | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Opce | P/E | Platební bilance | Podkladové aktivum | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Rezervní měna | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Velkoobchodní tržby | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | Zlato | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Patria | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Exchange Traded Funds | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Bitcoinová burza | Byznys | Pravděpodobnost | Makroekonomická data | Ken Veksler | John Hardy | Zisk | Britská měna | Futures kontrakt | Kurz eura | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | New York Stock Exchange | Euronext | Japonská měna | BK Asset Management | Jak obchodovat | Obchodovat | Deutsche Bank | xPuls | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Stavební výroba | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Raghee Horner | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | USDJPY | EURPLN | Aktivum | Index | Podpora | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | CFD kontrakt | Čínská ekonomika | Černá labuť | Česká ekonomika | DAX 30 | Dax index | Devizový kurz | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Eura | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexové obchodování | Forexu | FXCM | FXstreet.cz | GFT | Graf | Guvernér české národní banky | HDP Číny | HighSky | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční portfolio | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | Jak investovat | EBay | Jak vydělat | Jak zhodnotit peníze | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | Kam investovat | Kurz dollaru | Kurz franku | Kurz libry | Kurzy | Libra | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Miroslav Singer | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodujeme | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Psychologie obchodování | Rakousko | Reuters | Roboti | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | Směnárny | Směnné kurzy | Smíšené fondy | Státní rozpočet | Shares | Světové měny | Světové události | Těžba bitcoinů | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Highsky.cz | xPuls.cz | X-Trade | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Zisky | Tradeři | Opční prémium | Back office | Ekonomika EU | Ex-dividend | Indie | Obchodní den | Protistrana | Range | REIT | ROCE | ROE | Small caps | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Akcie na majitele | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | eBook | Reálné obchodování | Zhodnocení kapitálu | Ekvitní křivka | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | E-mini | Vzdělání | Burze | Co je psychologie | Foreign exchange trading | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Německá burza | Válka měn | Zlatý standart | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Sky News | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | The New York Times | Boris Schlossberg | CNN | MSCI | FTSEurofirst 300 | Guvernér centrální banky | NATO | Nová Čína | PwC | BBC | Technické indikátory | The Guardian | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Finanční regulace | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Finanční systém | Dovoz ropy | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Měnové riziko | Rizikový kapitál | Stock Exchange | TheCityUK | Finanční centrum | Evropské banky | Multi-Asset obchodování | Finanční stabilita | Earnings | Index FTSEurofirst 300 | Podnikatelé | Pro tradery | Index londýnské burzy FTSE 100 | Oddělení forexu | Implikovaná volatilita | Znalost | Přehled | Klid | DAX (Deutscher Aktienindex) | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Referendum | City | Fidelity International | Obchodní styl | Forbes | Prezident ECB | Americké firmy | Zpravodajský server | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Britské akcie | Panevropský index FTSEurofirst 300 | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Televize Sky News | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Velké banky | Objem investic | Deutsche Börse | Americké akciové indexy | Algoritmus | Styl obchodování | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Výsledek referenda | Americký ministr financí | Britské banky | Odchod z EU | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Černé pondělí | Alibaba | Propad | Vystoupení z EU | Úvěrový rating | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Eurex | TradingView | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Regulace finančního sektoru | Britská banka Barclays | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Opatření centrálních bank | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Odhodlání | National Australia Bank | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Britská vláda | Americké akciové trhy | Payrolls | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Akcie na burze | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Indexové fondy | Britské referendum | TTIP | Výnosy | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Finanční domy | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Globtrex | JPMorgan Chase & Co. | Fondy rizikového kapitálu | ex | Oslabování měny | Makléřské firmy | Nejvyšší výnosy | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | XTB Market Barometr | Market Barometr | Vstup na burzu | Alokace aktiv | BBVA | Nasdaq Composite Index | Globtrex.com | Breakout Trader | Obchodování ETF | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Hurikán Irma | Obchodování s kryptoměnami | Obchodování indexů | GlobalMarkets | Investovat do Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | Cena Etherea | LTC | ETH | ETC | XRP | Invesco | Hodnota fúzí a akvizic | Nemovitostní fondy | Inteligentní investor | Litecoin (LTC) | Tether | MSCI World Index | Vitalik Buterin | Jak fungují akcie | Obchodování Futures | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Bitcoiny | Analytik finančních trhů | Podniky | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | Ether | Hlavní akciový index | Czech Fund | HKD | VIX index | I-Trader | Použití finanční páky | Jak obchodovat kryptoměny | Výprodej akcií | MSCI All Country World | Kim Fournais | Hospodářský vzestup | Růst zisků | Zadluženost | Refinitiv | Obchodování na burzách | Podnikové investice | Ekonomický poradce | Statistický úřad | Akciový stratég | MSCI Emerging Markets | Boris Johnson | Charlie Lee | Token | Americké společnosti | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Ripple Labs | Pokles cen | Oživení ekonomiky | Papírové peníze | UCITS | Saxo Bank v Praze | Centrála Saxo Bank | Fintech specialista | AKAT | Přístup k investování | Investování na globálních finančních trzích | Digitální přístup k investování | Zkušenost s obchodováním | iShares | Jak se stát lepším investorem | Obchodujte | Střadatelé | AKAT ČR | Jana Brodani | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Hongkong | Objem | Obchod | UCITS ETF | Akcie Alibaby | Firma | Reálné ekonomiky | Studie | Bilance | Důchodový systém | Generální ředitel | Obchodní spor | Fixed income | Úrok | Miliardy | Jak se kryptoměny těží | Proof of Work | Těžba pomocí hardwaru | Proof of Stake | Těžba pomocí mincí | Další způsoby těžby | Algoritmy kryptoměn | Fork kryptoměny | Odštěpení blockchainu | Každodenní využití kryptoměn | Využití kryptoměn | Cesta k finanční svobodě | Top 5 kryptoměn | Přehled top 5 kryptoměn | Top 5 kryptoměn podle jejich kapitalizace | Anonymita Bitcoinu | USDT | Ripple token | Uvolňování nových mincí | Těžba bez krumpáče | Jak jsou coiny zabezpečeny | Těžení kryptoměn | Stable coin | All Time High | Brock Pierce | Tether Limited | Chris Larsen | Jed McCaleb | Způsoby těžby | Udržování blockchainu | Secure Hash Algorithm | Ethash | dApps | Decentralized apps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | Levné přeshraniční platby | Typy algoritmů | PoW | Blahobyt | Největší primární veřejné nabídky | Investování v Česku | Finanční rezervy | Dlužníci | Ředitelka AKAT ČR | Stoupající ceny nemovitostí | Dluhopisoví investoři | Průmysl | Celosvětový růst | Další rozvoj | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Paul Volcker | Soukromé podniky | Úroky | Předseda | Adiquit | Skupina AXA | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Bydlení | Stratég | Investiční aktivita | Finanční půjčky | Moderní bankovnictví | Nekřesťanský úrok | Historie dluhů | Inovace | Budoucnost | Trhy | Pokles | Penzijní systém | Finanční vzdělávání | Pravidelné investice | Konkrétní cíle | Spravedlivé důchody | Důchody | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Výdaje | Zrychlení růstu | Americké banky | COVID-19 | Vitali Butbaev | Současná cena | Domácnosti | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Růst | Ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Australská ekonomika | Zadlužení | Propuknutí nemoci covid-19 | Propuknutí nemoci | Zranitelnost finančního sektoru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Financovat vládní deficit
Finanční akční výbor (FATF)
Finanční aktiva
Finanční analytici
Finanční analýzy
Finanční armageddon
Finanční armagedon
Finanční centra
Finanční centrum
Finančníci

Následující klíčová slova

Finanční částky
Finanční činitelé
Finanční činitelé G20
Finanční derivát
Finanční deriváty
Finanční domy
Finanční dopady koronaviru
Finanční emise
Finanční fondy
Finanční gramotnost
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bossa live trading
Potvrďte prosím... Zavřít