Středa 01. prosinec 2021 18:51
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets
reklama
BidAskBit vanoce

Klíčová slova - List Financial Times

C:\fakepath\eu penize.jpg

FT: EU chce do světové infrastruktury mobilizovat investici 300 mld. eur

29.11.2021 Evropská unie chce do globální infrastruktury a dalších projektů mobilizovat investice za 300 miliard eur (7,7 bilionu Kč). Plánem Globální brány (Global Gateway) hodlá konkurovat čínskému projektu nové Hedvábné stezky, který někteří evropští politici hodnotí kriticky. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na návrhy Evropské komise. Při shánění peněz se bude Brusel spoléhat i na soukromý sektor, veřejné investice a členské státy.
img

Evropě hrozí série blackoutů, varuje expert. Povolenky EU jsou na rekordu, plyn opět citelně zdražuje

16.11.2021 Evropě v zimě hrozí série blackoutů, varuje Jeremy Weir, šéf společnosti Trafigura. Ta patří k největším nezávislým obchodníkům se surovinami na světě. Weir své varování pronesl dnes na konferenci Commodities Asia Summit, který pořádá list Financial Times. Kolapsy energetické sítě podle něj mohou nastat zvláště tehdy, udeří-li tužší zima. Evropa prý nemá dost plynu, a není tak připravena na zimu.
C:\fakepath\diamanty.jpg

Největší světový těžař diamantů varoval, že dodávky budou několik let omezené

25.10.2021 Největší světový těžař diamantů, ruská skupina Alrosa, varoval, že dodávky drahých kamenů budou několik let omezené, mimo jiné kvůli odstávkám dolů a nedostatku nových těžebních projektů. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\top-20092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.09.2021 1) Akcie v Evropě zahájily týden poklesem a jejich hlavní index dopoledne ztrácel téměř dvě procenta. Ocitl se tak nejníže za dva měsíce. Nejvíce odepisují akcie těžebních společností, širší trh ale podle analytiků oslabuje především kvůli obavám, že centrální banky ve velkých zemích se chystají omezovat podpůrná opatření zavedená loni kvůli dopadům pandemie covidu-19.
C:\fakepath\g-20092021-lv-1.jpg

FT: Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

20.09.2021 Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.
C:\fakepath\top-06092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.09.2021 1) Největší německý akciový index projde zásadní úpravou, která by mohla podpořit jeho růst. Z dosavadních 30 se index DAX rozšíří na 40 podniků. Nově v něm najdeme akcie firem jako Porsche, Puma nebo Siemens Healthineers. Na samotný DAX se přitom hluboká reforma neomezuje. Největší bezprostřední dopad dopad budou sledovat ETF fondy, které tento index sledují, napsal Bloomberg. Ty budou následkem toho muset upravit svoje investice. Rozšíření indexu, které vstoupí v platnost 20. září, je největší úpravou tohoto indexu za posledních 33 let.
C:\fakepath\global economy.jpg

FT: Letošní rok bude zřejmě z hlediska fúzí a akvizic rekordní

06.09.2021 Globální hodnota sjednaných fúzí a akvizic se v dosavadním průběhu letošního roku vyšplhala na téměř čtyři biliony dolarů (zhruba 85 bilionů Kč). Je tak na cestě k dosažení nového celoročního rekordu. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Financial Times (FT) s odvoláním na údaje společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\top-09082021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.08.2021 1) Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se včera dostala na nejvyšší úroveň od poloviny května a přechodně vystoupila nad hranicí 45 000 dolarů (zhruba 971 000 Kč). Později se však vrátila do blízkosti 44 000 dolarů, plyne z údajů serveru CoinDesk.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

FT: Majitel TikToku, firma ByteDance, obnovil plán vstupu na burzu

09.08.2021 Čínská společnost ByteDance, která je majitelem populární aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok, obnovila plán vstupu na burzu. A to navzdory rostoucímu tlaku čínských regulátorů na technologické podniky. Informoval o tom včera list Financial Times (FT), který se odvolává na zdroje obeznámené s plány podniku. ByteDance podle zdrojů hodlá uvést své akcie na hongkongskou burzu, buď v letošním čtvrtém čtvrtletí, nebo začátkem příštího roku.
img

Velké evropské banky prý chtějí konkurovat americkým zprostředkovatelům plateb

04.05.2021 Více než 30 největších evropských bank a zpracovatelů karetních plateb se plánuje spojit a vytvořit jednoho velkého zpracovatele plateb. Hodlají konkurovat americkým společnostem PayPal, Mastercard, Visa a Apple. V Bruselu na plánu pracuje 40 odborníků na platby, kteří mají do září načrtnout projekt panevropské platební služby pro platby na internetu i v kamenných obchodech a pro vybírání hotovosti v bankomatech. Informuje o tom britský list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IW: Spotřebitelské výdaje v Německu loni kvůli pandemii výrazně klesly

20.04.2021 Spotřebitelé v Německu loni v důsledku pandemie vynaložili na soukromou spotřebu v průměru minimálně o 1250 eur (zhruba 32.000 Kč) méně než v předchozím roce. V součtu to znamenalo pokles spotřebitelských výdajů o 116 miliard eur (tři biliony Kč). Spotřeba se tak meziročně propadla o 6,1 procenta, což je nejvýrazněji za 70 let. Vyplývá to ze studie Institutu německého hospodářství (IW), na kterou dnes odkazuje agentura DPA.
C:\fakepath\top-19042021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes v zelených číslech. Dařilo se burzám v Číně a Hongkongu, trhy v Japonsku, Austrálii a Jižní Koreji zaznamenaly jen kosmetické zisky.
C:\fakepath\money.jpg

FT: Spotřebitelé podpoří ekonomiku úsporami vytvořenými během pandemie

19.04.2021 Spotřebitelé po celém světě si od začátku pandemie covidu-19 vytvořili dodatečné úspory v objemu 5,4 bilionu dolarů (116,5 bilionu Kč). Nyní se jejich důvěra v ekonomiku zvyšuje, což otevírá cestu k silnému oživení spotřebitelských výdajů. Píše o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na odhady ratingové agentury Moody's. Ta při odhadování výše dodatečných úspor vycházela ze srovnání s vývojem v roce 2019.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí chce globální minimální daň pro korporace

06.04.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera vyzvala ostatní země, aby společně s Washingtonem prosadily minimální daň pro korporace po celém světě. Snaží se potvrdit pozici Spojených států jako lídra světové ekonomiky, napsal list Financial Times (FT).
img

Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav

21.03.2021 Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě.
C:\fakepath\london7.jpg

Britská firma Deliveroo hodlá vstoupit na londýnskou burzu

09.03.2021 Britská společnost Deliveroo, která se specializuje na rozvoz jídel, hodlá vstoupit na londýnskou akciovou burzu. Podle agentury Reuters by primární veřejná nabídka akcií (IPO) mohla podnik ohodnotit na více než sedm miliard dolarů (155 miliard Kč). Firma loni těžila z prudkého růstu poptávky, který byl důsledkem šíření nového koronaviru.
C:\fakepath\Lucid.jpg

Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu

23.02.2021 Výrobce elektromobilů Lucid Motors vstoupí na burzu prostřednictvím spojení s jednou z firem specializovaných na akvizice, takzvaných SPAC. Transakce, která automobilku ohodnocuje na 24 miliard dolarů (511 miliard Kč) je zatím největší dohodou tohoto druhu, píše na svém webu list Financial Times (FT).
C:\\fakepath\\top-01022021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2021 1) Cena stříbra po silném nárůstu poptávky po kovu skokově vzrostla o zhruba 10 % a dnes ráno se poprvé od roku 2013 na chvíli dostala nad 30 USD za trojskou unci. Podle televize CNBC jde o další případ koordinovaných spekulací uživatelů sdružených ve skupině WallStreetBets na sociální síti Reddit. V uplynulých dnech se tito spekulanti zaměřili na silně shortované akcie podniků jako GameStop, BlackBerry, AMC Entertainment Holdings nebo Nokia a v některých případech dokázali jejich cenu rychle posunout výše o stovky procent. Nárůst poptávky po stříbru přišel poté, co prudce narostl zájem o akcie shortovaných společností s malou tržní kapitalizací navázaných na trh se stříbrem.
C:\fakepath\gamestop-31012021.jpg

FT: V kauze GameStop asi tresty nepadnou, spíš se změní regulace

31.01.2021 Prudké cenové výkyvy akcií GameStop a dalších podniků, které v posledních dnech zasáhly Wall Street a způsobily ztráty některým fondům a dalším účastníkům trhu, asi žádnou právní dohru mít nebudou. Regulační orgány, které mohou zasáhnout v případě manipulace s trhem, budou podle právníků těžko hledat důkazy. Napsal to dnes britský list Financial Times. Mnohem pravděpodobnější podle právníků je, že situace si vyžádá změnu regulace.
img

Deutsche Bank v USA zaplatí téměř 125 milionů USD kvůli korupci

08.01.2021  Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank se dohodla, že zaplatí americkým úřadům téměř 125 milionů dolarů (zhruba 2,7 miliardy Kč), aby urovnala obvinění z korupce a podvodu. Informoval o tom list Financial Times (FT).
C:\fakepath\top-27112020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.11.2020 1) Dolar je ve vyjádření dolarového indexu nejslabší za poslední dva roky. Za tímto posunem stojí hned několik faktorů, přitom velká část z nich s námi zřejmě zůstane i v příštím roce. I proto se množí sázky na ještě slabší americkou měnu. Stavět v jejich případě lze nejen na politice americké centrální banky (Fed), ale například i na novém vedení ministerstva financí. To vše dohromady je dobrá zpráva především pro měny rozvojových trhů.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.
C:\fakepath\francie.jpg

FT: Francie žádá po technologických firmách z USA digitální daň

25.11.2020 Francouzský daňový úřad už začal po amerických technologických firmách vyžadovat miliony eur v rámci nové daně z digitálních služeb, kterou Washington kritizuje. V posledních dnech obdržely od francouzského daňového úřadu informaci o platbě daně za rok 2020 mimo jiné firmy Amazon a Facebook, napsal dnes britský list Financial Times (FT). Požadavek Paříže na výběr daně tak znamená konec příměří s Washingtonem.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Obchodování na některých evropských burzách postihl výpadek

19.10.2020 Technické potíže burzovního operátora Euronext dnes vedly k přerušení obchodování na některých evropských burzách, včetně akciových trhů v Paříži, Amsterodamu a Lisabonu. Firma uvedla, že na odstranění problému pracuje.
C:\fakepath\top-12102020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.10.2020 1) Británie si dál přeje uzavřít s Evropskou unií dohodu o budoucích vztazích po brexitu, je ale připravena i na variantu bez ní a na partnerství australského typu. V telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou to v neděli uvedl britský premiér Boris Johnson. Francouzský státní tajemník pro evropské záležitosti Clément Beaune stanici FrancInfo řekl, že dohoda s Británií musí být hotová nejpozději do začátku listopadu.
C:\fakepath\top-11092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.09.2020 1) Předseda americké centrální banky (Fed) předminulý čtvrtek vystoupil na digitální konferenci nahrazující každoroční konferenci v Jackson Hole. Před publikem skládajícího se z ekonomů a centrálních bankéřů tehdy oznámil závěry zhodnocení politiky Fedu uplatňované minulý rok. Přestože se jeho vystoupením média zabývala pouze okrajově a zpráva se ve víru novin téměř ztratila, obsahovalo oznámení těch nejpodstatnějších změn v politice americké centrální banky za několik posledních dekád.
C:\fakepath\akcie2.png

Akcie v USA na závěr týdne oslabily, dolar mírně stoupl

05.09.2020 Americké akcie na závěr týdne oslabily. Ke ztrátám přispěly obavy, že akcie technologických firem jsou jsou příliš vysoké a ekonomické oživení nerovnoměrné. Pozdě odpoledne se jim však podařilo část ztrát smazat.
C:\fakepath\top-04092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.09.2020 1) Akcie na trzích v Asii a Tichomoří dnes navázaly na propady na burzách v USA a zaznamenaly výrazné ztráty. Australské akcie odepsaly po špatných makrodatech přes 3 % a čínský index Shanghai Composite zaznamenal první týdenní ztrátu po pěti týdnech růstu.
C:\fakepath\top-13082020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.08.2020 1) Asijsko-pacifické trhy zakončily dnešní seanci smíšeně, stejně jako ve středu burzy v USA. Zajímavá čísla přišla z Austrálie, kde míra nezaměstnanosti dosáhla 22letého maxima (7,5 %). Investoři nadále sledují dění související s šířením onemocnění covid-19 a vývojem vakcíny proti koronaviru
img

Šéf německé Wirecard odstoupil kvůli účetnímu skandálu

19.06.2020  Generální ředitel německé finanční společnosti Wirecard Markus Braun dnes odstoupil. Společnost, která čelí miliardovému účetnímu skandálu a ve čtvrtek oznámila, že znovu odkládá zveřejnění výsledků hospodaření za loňský rok, to uvedla ve svém dnešním sdělení. Akcie firmy v reakci na zprávu dále hluboce klesají.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

02.06.2020 Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times (FT).
C:\fakepath\eu penize.jpg

Lídři EU se připravují na souboj o fond klíčový pro budoucnost EU

21.05.2020 Prezidenty a premiéry zemí Evropské unie čeká v příštích týdnech a měsících tvrdé vyjednávání o podmínkách, za nichž státy společně pomohou firmám a lidem v oblastech zasažených nynější pandemií covidu-19. Základem by se podle představ nejsilnějších unijních ekonomik - tedy Německa a Francie - měla stát společná půjčka ve výši 500 miliard eur (13,5 bilionu korun). Návrh sice narazil na počáteční výtky řady zemí požadujících větší či menší objem fondu, podle analytiků se však zřejmě stane základem pro kompromis, který může spoluurčit další směřování evropského bloku.
C:\fakepath\eurusd-24042020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.4.2020

24.04.2020 Hlavní indexy americké akciové burzy včera víceméně stagnovaly. Nahoru je nejprve táhl optimismus, že dopad pandemie na pracovní trh ve Spojených státech se snižuje. Většinu zisků však smazaly po zprávě, kterou přinesl list Financial Times (FT), že experimentální antivirotikum remdesivir od společnosti Gilead Sciences selhalo při své první klinické studii léčby nemoci covid-19.
C:\fakepath\DSC_4047.jpg

Nezaměstnanost v Evropě se může až zdvojnásobit

20.04.2020 Nezaměstnanost v Evropě by se v příštích měsících mohla kvůli koronavirové krizi téměř zdvojnásobit. V ohrožení by se kvůli škrtům, snižování mezd a pracovních hodin mohlo ocitnout asi 59 milionů pracovních míst. Odhadují to analytici poradenské společnosti McKinsey.
img

Analytici varují, automobilový průmysl je v troskách

07.04.2020 Ztráty evropských automobilek mohou podle analytiků překročit 2,6 bilionu korun. Čísla mohou být ještě vyšší. Zastavení výroby nebyl dobrý plán. Bude totiž těžké ji znovu rozjet. V celém světě nejde ani zdaleka jen o autoprůmysl.
C:\fakepath\ecb-16032020-lv.jpg

Šéfka ECB se omluvila za výrok, který ovlivnil italské dluhopisy

16.03.2020 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová se omluvila za svůj výrok z minulého týdne, že ECB tady není od toho, aby zachraňovala Itálii, na kterou silně dopadají potíže kolem šíření nového koronaviru. Informoval o tom list Financial Times (FT). Mluvčí ECB se k věci nevyjádřila. Slova Lagardeové měla značný dopad na ceny italských dluhopisů.
C:\fakepath\Tesla.png

Tržní kapitalizace Tesly poprvé překonala 80 miliard USD

07.01.2020 Výrobce elektrických aut Tesla nadále zvyšuje náskok na pozici největší automobilky ve Spojených státech. Tržní kapitalizace podniku v závěru pondělního obchodování na burze totiž poprvé překonala 80 miliard USD (1,8 bilionu Kč). K růstu pomohly zprávy o zahájení výroby v Číně a o silném prodeji za čtvrté čtvrtletí, což poslalo akcie už druhým dnem na nové rekordy. Tržní kapitalizace Tesly je tak nyní téměř stejná jako tržní kapitalizace konkurenčních firem General Motors (GM) a Ford dohromady, upozornil list Financial Times.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

FT: Střední Evropa se chystá na zpomalování růstu v Německu

28.10.2019 Ekonomiky ve střední Evropě již několik let zažívají silný růst, který podporují nízké úrokové sazby, stoupající spotřebitelské výdaje a oživení v eurozóně. Německo, které je pro většinu střední Evropy největším obchodním partnerem, však loni na podzim začalo sklouzávat k recesi a mnozí mají obavy z negativních důsledků tohoto vývoje, napsal dnes list Financial Times (FT).
C:\fakepath\Austrálie2.jpg

Australská ekonomika rostla nejpomaleji od roku 2009

04.09.2019 Australská ekonomika ve druhém čtvrtletí rostla nejpomaleji od globální finanční krize před deseti lety, protože spotřebitelé výrazně omezili své výdaje. Hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně zvýšil jen o 1,4 procenta, a zpomalil tak z 1,7 procenta v prvním čtvrtletí. Zpráva, kterou dnes zveřejnil australský statistický úřad, ukazuje, že země bude potřebovat více měnových a fiskálních stimulačních opatření.
recko penize.jpeg

Gabriel vyzval ke zmírnění řeckého dluhu

08.05.2016 Německý vicekancléř Sigmar Gabriel včera vyzval ministry financí eurozóny, aby na svém pondělním zasedání začali jednat o zmírnění řecké dluhové zátěže. Postavil se tak proti svému kolegovi, ministru financí Wolfgangu Schäublemu. Ten jednání o restrukturalizaci řeckého dluhu připouští až po úspěšném uskutečnění reforem, jimiž eurozóna loni v létě podmínila Aténám uvolňování úvěrů ze třetího záchranného programu.
img

Řecká vláda zahájí výměnu dluhopisů 8. března. Bez ECB bude další pomoc až za 170 mld. EUR

20.02.2012 Řecko chce s výměnou dluhopisů pro soukromé investory začít 8. března a skončit 11. března. Schválila to podle agentury Reuters v sobotu řecká vláda. Investoři kvůli výměně starých dluhopisů za nové přijdou zhruba o 70 procent svých investic do řeckého dluhu. Zároveň se tak však splní důležitá podmínka pro získání dalšího záchranného úvěru od trojky mezinárodních institucí. Detaily dalšího balíku sice ještě budou podle všeho vznikat na dnešní schůzce ministrů financí eurozóny, ale v kuloárech už se mluví o přiřknutí dalších financí.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Apple | Analytik | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Ekonomové | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FINMA | Fed | Fúze | IPO | Index DAX | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Korekce | Koš | Kurz | MMF | MT4 | Měna | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Opce | Pozice | Riziko | S&P 500 | Short | Spread | Standard & Poor's 500 | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Volatilita | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Bank of China | Regulátor | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Indexy | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Kurz eura | Optimismus | Výsledky | Strach | Euronext | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Eurostat | Facebook | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Index | Odpor | Podpora | Akciové burzy | Banka | Cena | Cena stříbra | Dolar | Ekonomický růst | ETF fondy | Eura | Fondy | Frank | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Investing | Jiří Rusnok | Libra | Maďarsko | Makléři | PayPal | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Sázky | Trh | Twitter | Volkswagen | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ING | Komise pro cenné papíry | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Vzdělání | Burze | Commodities | Aramco | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | DPA | Jackson Hole | Microsoft | Evercore ISI | ABN Amro | Sentix | Investing.com | Moody's Analytics | PwC | Agentura DPA | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Lobbistické skupiny | Precedens | Energie | Firemní investice | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ministři financí eurozóny | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Standard & Poor's | Širší index S&P 500 | Akcie v USA | Globální finanční krize | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Propad | Kryptoměny | Ropná společnost | S&P | Guvernér | Ztráty | Prodej aut | Tradiční měny | Euro k americkému dolaru | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Digitální měna | Zájem o akcie | Tesla | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Index pařížské burzy CAC 40 | Britská vláda | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Makléřské společnosti | Světový obchod | Krize | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Audi | Politico | Akcie firem | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Manipulace s trhem | Výkyvy kurzu koruny | CoinDesk | Akcie na trzích | Akcie Tesly | Invesco | Robinhood | Cena bitcoinu | Bitcoiny | Obchodní napětí | Podniky | Technologické akcie | Forint | Americké akciové burzy | Akcie v Evropě | I-Trader | Cena plynu | EK | Evropská komise | Financial Times (FT) | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | The Wall Street Journal | Makléřská společnost | Australské akcie | Statistický úřad | Obavy investorů | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Podíl nezaměstnaných | Sázky na pokles | Nejznámější kryptoměny | Německé firmy | Akcie firmy | Boris Johnson | Nabídka akcií | Stablecoin | Americké společnosti | Nové digitální měny | Asociace Libra | Digitální daň | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | Odvetná cla | Britský premiér | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Měna Facebooku | Akcie podniku | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Obchodní pokyny | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | Stablecoiny | Trinity Bank | McKinsey | ByteDance | TikTok | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Ekonomiky ve střední Evropě | Zpomalení německé ekonomiky | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | List The Wall Street Journal | Statistický úřad Eurostat | Firma | Pfizer | Růst cen | Studie | IW | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Valdis Dombrovskis | FT | Ekonomka | Automobilový sektor | Digitální měna Facebooku | Průmysl | Zakázky německého průmyslu | Na burze | Propouštění | Visa | General Motors | Rozvoj | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Americké ministerstvo práce | Nejistoty | Soukromý sektor | Půjčka | Plyn | Nálada | Prohlášení | Federální obchodní komise | FTC | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Škoda Auto | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Zpracování kovů | Regulátoři | Italský premiér | MasterCard | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | EY | Ztráta | NERV | Giuseppe Conte | Miliardy korun | Wirecard | Index pařížské burzy | Hospodaření | Pracovní trh | Společnost Sentix | Bruno Le Maire | Tržní kapitalizace Tesly | Inovace | Analytik CFRA | CFRA | Garrett Nelson | Akcie GM | General Motors (GM) | Výrobce elektrických aut | CFRA Garrett Nelson | Prodej v USA | Francouzský parlament | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Hospodaření za loňský rok | Automobilka BMW | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Ukazatele | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Prezident | Výsledky průzkumu | Plány Facebooku | Google | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Impérium | Většinový podíl | Pokles | Situace | Finanční ředitel | Pandemie | IHNED | Certifikace | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Výrazné ztráty | Převody peněz | SEC | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Gilead Sciences | Šéfka ECB | Vývoj | Michel Barnier | Extrémní výkyvy | Výkyvy | Videokonference | Lídři EU | Premiér Giuseppe Conte | Italský premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Prudký pokles | Milánská burza | Opatření proti koronaviru | Rozdíl mezi výnosy desetiletých státních dluhopisů | Italské dluhopisy | Výrok Lagardeové | Brusel | Kabinet | Třída aktiv | TPCA | Společnost Saudi Aramco | Zastavení výroby | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Německý hospodářský institut | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Prudký pokles cen | Zásobníky | Koronavirová krize | Německá automobilka | Škoda | Domácnosti | Asociace | Ministryně financí | Německý akciový index | Propad indexu | Růst | Biliony | Rozsáhlé propouštění | Unijní země | Ekonomiky | VW | Slovensko | Nošovická automobilka | Války | EGAP | Organizace | Práce | Autoprůmysl | Údaje | Pojišťovna | Devizové rezervy České národní banky | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Německé automobilky | Oživení cen | Odstranění problému | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | AMC | Statistiky | Remdesivir | Antivirotika remdesivir | Antivirotika | Poradenské společnosti | Analytici poradenské společnosti | Nizozemsko | Reddit | Citlivost trhu na zprávy | Citlivost trhu | Selhání remdesiviru | Hlavní indexy americké akciové burzy | Znovusjednocení země | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Pracovní síly | Vývoz | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Australská ekonomika | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | Alrosa | Předseda dozorčí rady | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Budoucnost EU | Realitní společnosti | JDE | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Hospodářský institut | Slabá poptávka | Střední Evropa | Plán investic | Německé finanční společnosti | Wirecard Markus Braun | Markus Braun | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Koronavirové epidemie | Výkyvy cen | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ceny | Výplach | Technologické společnosti | Nálada v eurozóně | Porušení pravidel | Konkurenční společnosti | Čínská společnost | Důvěra | Velké technologické firmy | Ocelářství | Statistiky burz | Velký propad | SPAC | Akcie SPAC | Anas Sálih | Kuvajtský ministr financí | Brexitové dohody | Zdanění | Společnost ByteDance | Politici | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Měnový fond | Clement Beaune | Allegro | Sigmar Gabriel | Pfizer a BioNTech | Pád cen | GameStop | Siemens | Očkování | Balík stimulačních opatření | Cenné papíry a burzy | Počasí | Rio Tinto | AMC Entertainment | Deliveroo | WallStreetBets | BlackBerry | Výkyvy akcií | Prudké cenové výkyvy | Cenové výkyvy akcií | Cenové výkyvy | Výkyvy akcií GameStop | Chaotický vývoj | Joseph Grundfest | Komisař SEC | SEC Joseph Grundfest | Velké fondy | Todd Henderson | Obchodování na asijských akciových trzích | Prázdná firma | Dánská společnost | Lucid Motors | Churchill Capital IV | Churchill Capital | Společnost Lucid Motors | Peter Rawlinson | Investiční fond Saúdské Arábie | Special Purpose Acquisition Companies | Air | Nový kapitál | Technologické podniky | Firma Deliveroo | Britská společnost | Společnost Deliveroo | Britská firma | Pandemie covidu-19 | Řecká vláda | Liberty Steel | GFG Alliance Brita | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Nová huť | Míra úspor domácností | Míra úspor | Daň pro korporace | Silvia Ardagnaová | Spotřebitelské výdaje v Německu | Velké evropské banky | Santander | Evropská platební iniciativa | EPI | Evropská platební iniciativa (EPI) | EuroCommerce | Platby kartou | Platby kartou v Evropě | Objem fúzí a akvizic | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Plány | Prodej | Zvýšení produkce | Odvětví | Objem fúzí a akvizic ve světě | Majitel TikToku | Plán vstupu na burzu | Aplikace TikTok | Čínští regulátoři | Plány společnosti | Kuaishou | Akcie konkurenční společnosti | Souhlas ke vstupu na zahraničí burzu | Plány podniku | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Společnosti | Opatření | Evergrande | Uhlí | Puma | Siemens Healthineers | Energetika | Ceny plynu | Čínské realitní společnosti | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Veřejné investice | Global Gateway | Globální brány
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

LionsTradeFX
Liou Čen
Liou Che
Lipow Oil Associates
Liquid
LiquidFX
Liquidity Energy
Liquidity ratios
Liquid Markets
Lira

Následující klíčová slova

List Global Times
List Guardia
List Guardian
Listing Coinbase
Listinný CP
Listopadová bilance zahraničního obchodu
Listopadová inflace
Listopadové maloobchodní tržby
List The Guardian
List The New York Times
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading CUP
Potvrďte prosím... Zavřít