Sobota 20. duben 2024 07:55
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost

Průmyslový sektor

C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Koruna letos oslabila k euru i dolaru

31.03.2024 Česká měna v letošním prvním čtvrtletí vůči oběma hlavním světovým měnám výrazně oslabila. K euru klesla z kurzu 24,70 koruny k aktuálním 25,30 koruny za euro, což odpovídá ztrátě 2,5 procenta. K dolaru propadla o 4,5 procenta z 22,50 koruny na 23,50 koruny za dolar. ČTK to řekl analytik Cyrrusu Vít Hradil.
img

S&P 500: od stability k rekordům – analýza růstu

25.03.2024 Optimistická očekávání ohledně ekonomické budoucnosti a uvolněná politika Federálního rezervního systému motivují investory k rozšíření jejich investičních obzorů nad rámec rychle rostoucích akcií a technologických gigantů, které byly v uplynulém roce motorem růstu amerického akciového trhu.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Český průmyslový sektor pokračuje ve výrazném propadu

05.02.2024 Ve čtvrtek byl zveřejněn klíčový konjunkturální průzkum českého průmyslového sektoru, index nákupních manažerů PMI (Purchasing Managers Index) v průmyslu za leden. Přestože index vzrostl z prosincových 41,8 bodů na 43,0 bodů, stále se nacházel hluboko pod klíčovou 50-bodovou hranicí, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce. V průběhu ledna tak pokračovaly nepříznivé trendy z předchozího období. Průmyslová výroba dále výrazně klesala, stejně jako prodeje průmyslových podniků, a to kvůli velice utlumeným domácím i zahraničním poptávkovým podmínkám.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Důvěra v ekonomiku neukazuje na razantní odraz ode dna

24.01.2024 Údaje o důvěře v českou ekonomiku, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), neukazují na razantní odraz ode dna. Problémy jsou patrné zejména v průmyslu, shodují se analytici oslovení ČTK. Za pozitivní signál naopak považují zlepšení nálad domácností proti loňskému prosinci. Podle nich to dává naději, že spotřeba domácností vzroste a potáhne letos české hospodářství.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v říjnu nečekaně snížila, klesá už pět měsíců

07.12.2023 Průmyslová výroba v Německu se v říjnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila, a to o 0,4 procenta. Informoval o tom dnes německý statistický úřad. Jde o pátý měsíční pokles v řadě. V září průmyslová výroba podle zpřesněných údajů meziměsíčně klesla o 1,3 procenta.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Česká ekonomika se letos už nevyhne poklesu, shodují se analytici

01.12.2023 Česká ekonomika se za celý letošní rok už nevyhne poklesu, když se hrubý domácí produkt (HDP) sníží zhruba o půl procenta. Shodují se na tom analytici při hodnocení zpřesněných údajů o HDP za třetí čtvrtletí, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zároveň snižují své odhady ohledně hospodářského oživení v příštím roce zejména kvůli slábnoucí zahraniční poptávce. ČSÚ zhoršil odhad HDP v letošním 3. čtvrtletí na meziroční pokles o 0,7 procenta a mezičtvrtletní o 0,5 procenta, v prvním odhadu uváděl meziroční pokles o 0,6 procenta a mezičtvrtletní o 0,3 procenta.
img

Listopadové zlepšení nálady v průmyslu překonalo očekávání

01.12.2023 Tuzemský průmyslový sektor se nadále nachází v situaci výrazné kontrakce aktivity. Útlum v tomto sektoru přetrvává již od poloviny loňského roku. Nicméně aktuální hodnocení je nejvyšší od letošního března a listopadová hodnota mírně překonala tržní konsensus. PMI se totiž zlepšil na 43,2 bodu z říjnových 42,0 bodu, když trh čekal zlepšení na 42,9 bodu.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici: Nárůst regulované složky ceny energií zbrzdí pokles inflace

01.12.2023 Nárůst regulované složky ceny energií v příštím roce zbrzdí pokles inflace a povede k pomalejšímu růstu reálných mezd. Shodli se na tom analytici, které včera oslovila ČTK. Mírně se podle nich také sníží růst ekonomiky.
img

Makrografy, mohla by inflace opět překvapit?

24.11.2023 V posledních týdnech se pozornost trhu soustředila na stabilizaci cen a ukončení zvyšování úrokových sazeb. Wall Street se po hlubší korekci na začátku října nyní posunula k téměř euforickým nárůstům, přičemž indexy jsou jen o pár procent mimo svá historická maxima. Tento pozitivní sentiment podporuje stabilizující se trh práce v USA a klesající inflace. Když k tomu přidáme oživující se průmyslový sektor, trhy to v současné době vnímají jako dokonalý recept, jak se vyhnout recesi a zároveň dostat inflaci k cíli. Jsou však data skutečně tak optimistická a snižuje se riziko oživení inflace? Podívejme se na některé grafy americké inflace pro více podrobností.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila víc, než se čekalo

14.11.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v listopadu zlepšila více, než se čekalo, a dostala se poprvé od dubna do pozitivního pásma. Ve své zprávě to dnes uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry meziměsíčně stoupl na 9,8 z minus 1,1 bodu. Hodnocení současné hospodářské situace ale zůstává téměř beze změny na nízké úrovni. Její dílčí index vzrostl o 0,1 bodu na minus 79,8 bodu.
img

Ekonomika eurozóny směřuje do recese

27.10.2023 Ekonomika eurozóny velice pravděpodobně nyní směřuje do recese, naznačuje to kompozitní index nákupních manažerů PMI za říjen, jehož hodnota poklesla ze zářijových 47,2 bodů na 46,5 bodů. Úroveň tohoto veledůležitého indexu se tak dostala ještě hlouběji pod kritickou 50-bodovou hranici, která odděluje ekonomickou expanzi od ekonomické kontrakce, a zároveň se dostala na 35-měsíční minimum. Ekonomický propad eurozóny tak pokračoval pátým měsícem v řadě. Přitom výstup soukromého sektoru klesal nejrychlejším tempem za více než poslední dekádu, pokud bychom abstrahovali od kritického pandemického období.
img

Nižší PMI ve službách z Evropy! EURUSD klesá na úroveň 1,075 📉

05.09.2023 Máme nejnižší hodnotu od roku 2020. HCOB v komentáři píše, že eurozóna se v první polovině roku nedostala do recese, ale druhá polovina roku přichází s velkým otazníkem. Sektor služeb, který byl po mnoho měsíců stabilizační silou ekonomiky, se nyní jeví jako silná brzda a průmyslový sektor bude pravděpodobně dále klesat. HCOB předpokládá pro třetí čtvrtletí v EMU změnu HDP o -0,1 %.
img

Sberbank vykázala za čtvrtletí rekordní zisk 380,3 miliardy rublů

03.08.2023 Největší ruská banka Sberbank měla ve druhém čtvrtletí podle mezinárodních účetních standardů rekordní zisk 380,3 miliardy rublů (89,5 miliardy Kč). Přispěl k tomu nárůst objemu úvěrů a zlepšení marží. Firma o tom informovala ve zprávě o výsledcích hospodaření. Banka zlepšila svůj odhad růstu ruské ekonomiky v letošním roce na přibližně 1,8 procenta, v předchozí prognóze počítala se stagnací hospodářství.
img

Průmyslová aktivita zůstává v hlubokém útlumu

01.08.2023 Tuzemský PMI průmyslové aktivity za červenec pozitivně překvapil. Po červnových 40,8 bodu totiž index za červenec vzrostl na 41,4 bodu a překonal veškerá tržní očekávání včetně našeho nejoptimističtějšího odhadu na trhu ve výši 41,0 bodu. Trh přitom v průměru počítal se zhoršením ukazatele na 40,1 bodu.
img

Trhy na úvod týdne lehce v zeleném

11.07.2023 Pondělní obchodování na Wall Street bylo spíše ve vyčkávacím módu. Průmyslový Dow Jones Industrial Average posílil o 0,6 % a nejlepší seanci si připsal průmyslový sektor, který vzrostl o 1,4 % (United Airlines +1,70 %, FedEx +0,21 %). Černého Petra včerejšího obchodního dne si vytáhl technologický Nasdaq 100, který narostl pouze 0,1 %. Takřka 30% růst zaznamenaly akcie společnosti Novavax. Důvodem takovéhoto zisku je oznámení, že biotechnologické firmě bude proplaceno 350 milionu dolarů od Kanady za nevyužité vakcíny. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,6 % (33.946 b.), S&P 500 o 0,2 % (4.409 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,2 % (13.685 b.).
C:\fakepath\Rusko.jpg

Ruský rozpočet se za pololetí propadl do schodku

07.07.2023 Ruský rozpočet vykázal za prvních šest měsíců letošního roku schodek 2,6 bilionu rublů (623,6 miliardy Kč), loni byl naopak v přebytku 1,48 bilionu rublů. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ruské ministerstvo financí. Státní pokladnu vyčerpávají značené výdaje na podporu vojenské operace na Ukrajině a západní sankce na vývoz ruské ropy. Agentura Reuters ale upozornila, že v červnu se rozpočet výrazně zlepšil, protože klesly výdaje a příjmy se zvýšily, což Moskvě pomohlo v jejím úsilí o získání kontroly nad financemi.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Aktivita v průmyslu eurozóny klesla v červnu nejvíce od pandemie covidu-19

03.07.2023 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny se v červnu snížila rychleji, než se původně předpokládalo, a její pokles byl nejrychlejší od pandemie nemoci covid-19. Může za to zpřísňování měnové politiky Evropskou centrální bankou. Tovární aktivita se snížila ve všech čtyřech největších ekonomikách eurozóny. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila společnost S&P Global.
img

Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v červnu prudce zhoršily

03.07.2023 Indikátor PMI mapující zdraví českého zpracovatelského průmyslu se v červnu propadl na 40,8 bodu z květnových 42,8 bodu. To bylo v souladu s naším očekáváním (40,7 bodu), za tržním očekáváním ale ukazatel výrazně zaostal (41,7 bodu). Ke zhoršení nálady českých průmyslníků došlo především v důsledku prudkého snížení nových zakázek, které bylo nejrychlejší od prosince 2022 a zároveň patřilo k největším za více než tři roky. To se následně odrazilo v dalším poklesu výroby, která klesá již více než rok.
img

Ceny výstupů ve výrobě po dlouhé době klesají

01.06.2023 Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v květnu setrval na dubnové hodnotě odpovídající 42,8 bodům. Potvrzuje se, že hlavním problémem je aktuálně slabá poptávka. Nižší množství nových zakázek se pak projevuje i v prudkém poklesu výstupu, kdy absenci poptávky již nestačí zachraňovat dokončování rozpracované výroby. Negativní výhled průmyslu je pozitivní zprávou alespoň v otázce inflace, kdy k poklesu cen došlo nejen na straně vstupů, ale poprvé od roku 2020 i na straně výstupů. Slevy u výstupů přitom byly citelné s nejprudším poklesem od roku 2016.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Turecká ekonomika si podle analytiků vede nad očekávání dobře, lira dál klesá

31.05.2023 Turecká ekonomika v prvním čtvrtletí zvolnila proti předchozím třem měsícům růst na 0,3 procenta z 0,9 procenta v závěru loňského roku. Meziroční růst ale překvapivě zrychlil na čtyři procenta z tempa 3,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí, oznámil dnes turecký statistický úřad. Na forexovém trhu po prezidentských volbách dál oslabuje turecká lira, která k dolaru spadla na další historické minimum.
img

Ranní okénko - Pokles spotřeby dostal německou ekonomiku na -0,3 %

25.05.2023 Důležitá data dorazila během včerejška i dnes ráno. Německý Ifo index nečekaně poklesl ve všech sledovaných složkách včetně složky očekávaného vývoje, která dosáhla na 88,6 (odhad 91,6) z 91,7 bodů. Stalo se tak navzdory zlepšení situace v dodavatelských řetězcích. Nicméně ekonomika čelí jiným překážkám, například narůstajícím úrokovým sazbám, které dolehly i na nedávno zveřejněný ZEW index. V ekonomice probíhá nerovný vývoj, kdy je v útlumu průmyslový sektor, kterému chybí impulzy se strany poptávky.
img

Důvěra v ekonomiku opět klesá

24.05.2023 Podle květnového konjunkturálního průzkumu důvěra v českou ekonomiku opět poklesla. Nejvíce se snížil indikátor důvěry mezi průmyslníky, který poklesl o 8,2 bodu. Důvodem je to, že podniky (především v oblasti automobilového průmyslu) očekávají v nadcházejících měsících pokles tempa růstu výrobní činnosti. Důvěra se nicméně snížila i v obchodě. Ve stavebnictví se nezměnila a ve službách naopak podruhé v řadě rostla (+2,3 bodu).
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francie ročně vyčlení půl miliardy eur na daňové úlevy pro tzv. zelené investice

16.05.2023 Francie ročně vyčlení půl miliardy eur (11,8 miliardy Kč) na daňové úlevy pro investice šetrné k životnímu prostředí. Dnes to uvedl ministr financí Bruno Le Maire. Opatření je součástí představeného zákona, který usiluje o ekologičtější průmysl a který chce také konkurovat subvencím americké vlády, uvedla agentura AFP. Prezident Emmanuel Macron se po prosazení bolestivé důchodové reformy sérií akcí naakumulovaných v několika dnech snaží zvýšit atraktivitu Francie a obnovit její průmysl.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Globální dezinflace pokračuje, jádrové ceny ale stále budí obavy

11.04.2023 Nejdůležitější statistiky tohoto týdne se budou u nás i v USA týkat březnových spotřebitelských cen. Zatímco celková meziroční inflace se s přispěním poklesu cen energií a vysoké srovnávací základny rychle snižuje, jádrová složka podle nás bude v obou případech dále vykazovat perzistenci, a to i na meziměsíční bázi. Odolnost ekonomiky eurozóny by měla potvrdit únorová průmyslová produkce, která tak podle nás přispěla k solidnímu růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí.
img

Komodity se dostávají pod tlak poté, co Čína stanovila pro rok 2023 skromný 5% hospodářský růst

07.03.2023 Komodity se dostaly pod tlak poté, co Čína stanovila prognózu mírného hospodářského růstu na 5 % pro rok 2023. Číslo zaostává za očekáváním trhu, což způsobilo propad cen mědi, železné rudy, hliníku, platiny a dalších drahých kovů.
img

Ranní okénko - Čínská ekonomika nabírá tempo, optimismus vzrostl

01.03.2023 Český ekonomický kalendář dnes otevírá PMI pro výrobní sektor a následuje údaj o stavu státního rozpočtu ke konci února. Německý statistický úřad bude reportovat data o spotřebitelské inflaci a nastolí tak očekávání pro zítřejší zveřejnění pro eurozónu. Kromě Německa byla inflace reportována mimo jiné již včera ve Francii, kde byla mírně nad očekáváními (7,2 % vs 7,0 %) a ve Španělsku (6,1 % vs 5,8 %). V USA v odpoledních hodinách dorazí výsledky ISM indexů, které nastíní situaci v průmyslu nejen z pohledu objemu výroby, ale i cen.
img

Evropské emisní povolenky na historických maximech!

21.02.2023 Evropské emisní povolenky (EMISS) dnes překonaly historické maximum na 100 EUR. Hnací silou kotací jsou i nadále nízké ceny plynu TTF, které pohánějí průmyslovou aktivitu na starém kontinentu.
C:\fakepath\cina-23012023.png

Čína se otevírá

23.01.2023 Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.
img

Forex: Česká inflace v prosinci klesla

11.01.2023 Světový kalendář je dnes téměř prázdný. Vystoupení Roberta Holzmanna z ECB ve Vídni se s největší pravděpodobností ponese v jestřábím duchu. Na domácím poli bude nejdůležitější zprávou prosincová inflace, která podle našeho odhadu díky nižším cenám pohonných hmot klesla pod 16 %. Své tempo by měla zvolnit i jádrová inflace.
img

Forex: Koruna se drží poblíž historicky nejsilnějších úrovní

10.01.2023 Data z francouzského průmyslu za listopad výrazně překvapila, když místo očekávaného růstu o 0,7 % m/m produkce stoupla o 2,4 % m/m. Zlepšení zaznamenaly téměř všech sektory zpracovatelského průmyslu. Zveřejněná data tak naznačují, že průmyslový sektor se s nákladovým šokem vypořádává lépe, než se očekávalo, a evropská ekonomika by se v letošním roce mohla recesi vyhnout. Na další impulz pro evropskou měnu nicméně zveřejněná data nestačila. Euro se tak po celý den pohybovalo v úzkém pásmu 1,0710-1,0740 EUR/USD.
img

Ranní okénko - Dnes trh rozpohybují zápisky ze zasedání Fedu

04.01.2023 Dnes se vyčkává především na zápisky z posledního zasedání Fedu, kde trh bude doufat v holubičí náznaky, že finální výše sazeb nemusí být nad 5 %, tak jak ukazuje poslední prognóza americké centrální banky. Zatímco na posledním zasedání členové vyslali jasný signál, že v letošním roce nemají problém se sazbami jít výše a medián počítá se zvýšením do pásma 5,00 % - 5,25 %, trh se zdráhá jestřábí rétorice uvěřit a vrchol aktuálně naceňuje v okolí 4,95 %.
img

Shrnutí výsledků společností z indexu S&P 500 a výhled na první polovinu roku 2023

29.11.2022 „Ve třetím čtvrtletí letošního roku reportovalo 71 procent společností z indexu S&P 500 výsledky tržeb nad očekáváním. Díky tomu na trzích zavládl mírný optimismus. Nicméně vyhlídky na další čtvrtletí jsou zatížena řadou nejistot,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ceny v průmyslu letos poprvé klesly

16.09.2022 Cenové tlaky v klíčových cenových okruzích začínají polevovat. Stejně jako u spotřebitelských cen zaznamenaly statistiky z průmyslového sektoru ve srovnání s tržním konsensem nižší dynamiky. Zatímco v první polovině roku cenový vývoj analytiky překvapoval svou razancí, letní měsíce již znamenaly změnu, od června ceny v průmyslu končí pod tržním konsensem.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americká i česká inflace zpomalí

12.09.2022 Inflace v USA v důsledku nižších cen na čerpacích stanicích zpomalí. Levnější pohonné hmoty se pak promítnou v mírném poklesu srpnových maloobchodních tržeb. Ze stejných důvodů jako v USA dojde ke zmírnění meziměsíčního růstu i u českých spotřebitelských cen. Zvolnit by měl i růst cen průmyslových výrobců. Kolem cen energií se bude i nadále točit jednání Evropské komise i české vlády. Ta o dalších krocích bude jednat dnes. Z dat stojí ještě za zmínku evropská průmyslová produkce. Ta v důsledku vysokých cen plynu a elektřiny vykáže pokles. Tento vývoj se pak odrazí i na dalším zhoršení německého ZEW indexu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Moody's snížila výhled ČR s ohledem na dodávky plynu ze stabilního na negativní

07.08.2022 Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele, napsala ratingová agentura v tiskové zprávě. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny poprvé po dvou letech klesla

01.08.2022 Aktivita ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v červenci poprvé po dvou letech klesla, továrnám se kvůli slabé poptávce hromadí ve skladech neprodané zboží. Dnešní zpráva organizace S&P Global tak posiluje obavy, že by eurozóna mohla sklouznout do recese. Index nákupních manažerů (PMI) pro zpracovatelský průmysl v červenci klesl na 49,8 z červnových 52,1 bodu. Poprvé od června 2020 se tak propadl pod hranici 50 bodů, která odděluje růst od poklesu.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo debatuje o tom, zda břímě při výpadku plynu ponesou domácnosti, či firmy

19.07.2022 V Německu se debatuje o tom, kdo bude mít v případné energetické krize prioritu, zda firmy, anebo spotřebitelé. Napsal to dnes ekonomický list Financial Times (FT). Největší evropská ekonomika se připravuje na to, že Rusko ukončí dodávky plynu. Podle unijních pravidel mají v případě nedostatku suroviny přednost domácnosti a kritická infrastruktura, například nemocnice či domovy seniorů.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Ranní okénko - Fed vysílá jestřábí signály, to prospívá dolaru

22.04.2022 V závěru týdne dorazí dubnové PMI indexy z Evropy i USA. Blíží se také francouzské prezidentské volby – vítěze budeme znát v neděli. Marine Le Pen tak už nezbývá moc času uzavřít náskok současného francouzského prezidenta Macrona, na který ukazují poslední průzkumy. Z pohledu finančních trhů by vítězství Macrona mělo uklidňující efekt.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra dostává koncem roku na frak

21.12.2021 Ekonomický kalendář dnes nabídne výsledky šetření mezi spotřebiteli. Data pro Německo byla zveřejněna dnes ráno od institutu GfK. Následovat budou údaje od Evropské komise, jež nabídnou pohled na situaci v jednotlivých zemích unie. Podle GfK se důvěra spotřebitelů citelně zhoršila, když saldo indexu pokleslo z -1,8 na -6,8, trh přitom počítal pouze se zhoršením na -2,7. Jedná se tak o další ukazatel, který negativně překvapil.
img

Ranní okénko - Inflaci rozhodí energie, může překvapit oběma směry

06.12.2021 Po poněkud zvláštní měsíční statistice z amerického trhu práce, kdy tvorba nových pracovních míst výrazně zaostala za odhady a míra nezaměstnanosti i tak citelně poklesla, nás čeká týden bohatý na data z české ekonomiky. Dorazí jak měsíční ukazatele z reálné ekonomiky, tak údaje o z trhu práce a statistika inflace, u které panuje nejistota, jak ji v listopadu nakonec ovlivní energie.
img

Index S&P 500 se po silném propadu odráží ode dna

03.12.2021 Index S&P 500 se ve čtvrtek odrazil ode dna a zotavil se tak z nejhoršího dvoudenního výprodeje od října 2020. Obchodníci zřejmě viděli, že by mohl nastat čas na zvrácení poklesu, nemluvě o tom, že slibné ekonomické údaje pomohly kompenzovat přetrvávající nejistotu kolem varianty omikron.
img

Forex: Americký trh práce v dobré kondici

01.12.2021 Americký ADP report ukáže na další solidní tvorbu nových pracovních míst. Optimisticky by měl vyznít i ISM z průmyslu, který bude lehce pod 60bodovou hranicí. Záplava předstihových indikátorů přijde z eurozóny i středoevropského regionu. Ty z eurozóny jsou jen finálním potvrzením předběžných odhadů, takže zde žádné překvapení nečekáme. Díky vyšší produkci aut počítáme s mírnou korekci směrem nahoru u českého PMI. Nepatrně polepšit by si mohl i polský a maďarský index. Ve všech zemích se každopádně udrží bezpečně nad 50bodovou hranicí značící fázi expanze.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru a inflaci zhoršila

25.11.2021 Prudký růst počtu nově nakažených koronavirem v Německu a neobvykle vysoká inflace měly negativní vliv na náladu spotřebitelů v zemi. To zhoršuje vyhlídky podnikatelů v nadcházející předvánoční nákupní sezoně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na měsíc prosinec klesl na minus 1,6 bodu, což je nejnižší hodnota od června.
img

Ranní okénko - Americký průmyslový sektor to nevzdává

16.11.2021 Dnešní den zahájíme informací o dynamice cen tuzemských průmyslových výrobců za měsíc říjen. Zde očekáváme pokračování zářijového trendu, tedy silné zdražování v kategoriích meziproduktů a energií. Podle našeho odhadu tak ceny vykážou růst o 0,7 % meziměsíčně, což by odpovídalo 10,2 % oproti stejnému období předchozího roku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Čína | Peníze | Australský dolar | Stříbro | Moody's | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | Ropa Brent | USD/CNY | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomická teorie | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Analýza | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Nesoulad | Diverzifikace | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Grafy | IFO index | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | MIFID | MT4 | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Stagflace | Trading | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | AUD | Obchodování | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Komoditní trhy | XTB | Indexy | Úroková sazba | PBOC | Investoři | Fundamenty | Fond | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Ropný trh | Jaroslav Tupý | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Bohatství | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Analytický tým | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Index cen | Český statistický úřad | Conseq | EUR/HUF | Mezinárodní měnový fond | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | Raiffeisenbank | Global macro | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | Brokerské společnosti | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Emisní povolenky | Forexu | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Kurz čínského jüanu | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Pivot | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | SPX | Státní rozpočet | SWIFT | Trh | Turecká měna | Volatility | Vydělat peníze | Vývoj kurzu | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | ZEW | Buffett | CEE | Čistá úroková marže | ISM indexy | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Bohatý | Komise | Contract | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Retail | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | TD Securities | Institut ZEW | VP Bank | Microsoft | Generali Investments CEE | Sentix | David Marek | BMO Capital Markets | S&P Dow Jones Indices | Sentix index | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Kč/EUR | Kč/USD | Agentura Reuters | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru | Ekonomické dopady | Známý investor | S&P Global | Obchodní partner | Propad | FactSet | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura Moody's | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Akcionáři | Komoditní sektor | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Agentura AFP | Výhled | Hlavní úroková sazba | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Česká vláda | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | ARM Holdings | Indikátor důvěry | Příjmy | Alphabet | xStation | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | Globální ekonomický výhled | Purple Trading | Generali Investments | Chase Investment Counsel | BHS | Americký akciový trh | MiFID II | NEST | Štěpán Hájek | Tržní očekávání | Conseq Investment Management | Northwestern Mutual Wealth Management | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Výkonnost indexů | EOS | Německá centrální banka | Podniky | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | Forint | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Americký dolarový index | Kompozitní index | Úrokový výnos | Ruská centrální banka | Pokles cen ropy | Daňové úlevy | Růst zisků | Evropská komise | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Silnější americký dolar | Michal Stupavský | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Vývoj kurzu koruny | Oživení trhu | Pozornost trhu | Northwestern Mutual Wealth Management Company | Ceny zemního plynu | Investment Counsel | Silný trh | Zvýšení sazeb | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | CNY | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Vyšší mzdy | NVDA | Riziko recese | Snížení sazeb | Wealth Management | Cena železné rudy | Rozhodnutí centrálních bank | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Recese v USA | Oživení ekonomiky | AMZN | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | Tisk peněz | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | Denní graf | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | GOOGL | Předstihové indikátory | Očekávaný růst | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Investment Management | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Německá vláda | Jakub Seidler | Objem | Evropské firmy | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Achim Wambach | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Konkurenceschopnost Číny | Měnový pár USD/CNY | Recese v Evropě | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Pokles průmyslové produkce | Radomír Jáč | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | BDI | Bývalý ministr financí | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | AFP | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Struktura HDP | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Statistika | Technologický sektor | Petr Dufek | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Propouštění | Dnešní data | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Zdražování | Listopadová inflace | Rostoucí mzdy | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Vládní výdaje | Pojišťovny | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Prohlášení | Moskva | Nord Stream | Škoda Auto | Míra | Německý PMI | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Kupní síla | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | AAPL | Disney | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Oživení inflace | Ztráta | Stratég | Vývoj jádrové inflace | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Investiční ředitel | Pozitivní zpráva | Ziskovost | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Chris Williamson | Bruno Le Maire | Návratnost | Altria Group | Netflix | List Financial Times | Výroba aut | Miliardy eur | Ifo | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Poradenství | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Silnější koruna | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Cenové tlaky | Tržní služby | Obchodování na Wall Street | Americké ministerstvo | Nájmy | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Prognózy ČNB | Naplnění prognózy | Komunikace | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Ropná pole | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | Výsledky průzkumu | Trhy | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Analytik skupiny | Jednatel | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Úsilí | Obchody | DRFG | Výdaje | Průmyslníci | Aktivita v průmyslu | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Americký ADP report | Americký ADP | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Snowflake | Průmysl eurozóny | Medvědi | Lednová inflace | Americká inflace | Marek Mora | Valuace | COVID-19 | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Index aktivity | Největší ztráty | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Vývoj | Šok | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Vládní opatření | Výkyvy | Poradci | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Cenový vývoj | Anton Siluanov | ECB dnes | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Počet nakažených | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | Zásobníky | Další pokles | Salmán | Hlavní centrální banky | Škoda | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Iracionální | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | United Airlines | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Bankovní asociace | ČBA | České vlády | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Bulharsko | Březnová inflace | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Ekonomický propad | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Solidní růst | Aktivita v průmyslu eurozóny | Války | Schodek | Organizace | Závislost | Práce | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Výroba v Německu | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Ministři | Pomalé oživení | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Podnikatelské investice | Úspory | Hospodářské oživení | Globální výhled | BMO | Statistiky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Zbyněk Stanjura | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Nové zakázky | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Pracovní síly | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Robert Holzmann | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Expanze | Kontrakce | Evropská průmyslová produkce | NKE | RBI | Výzkumné společnosti | Velké ekonomiky | Sektor služeb | CL | Moderna | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Umělé inteligence | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Hospodářský institut | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | Počet nových žádostí o podporu | Banka Creditas | Index Nasdaq Composite | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Novo Nordisk | Propad cen | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Analytik Purple Trading | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Příjmy a výdaje | Letošní úroda | Úroda | Medtronic | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | Prostor pro další růst | DoorDash | Šance | Růst tržeb | Ceny | Společnost XTB | Propad ekonomiky | Důvěra | Výsledky ISM | Index výroby | Známky oživení | Zpomalující růst | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Americké ministerstvo spravedlnosti | Analytik XTB | Investor Warren Buffett | Unijní ministři | Výrobní sektor | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | Seznam Zprávy | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | P/E poměr | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Obchodní domy | Prognóza americké centrální banky | Plynovody | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | Marathon | Ranní okénko | Česká republika | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Embargo | Dílčí indexy | Nařízení | GS | Pokles indexu | Reálný HDP | První obchodní den | Inflace v Číně | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Zelené dluhopisy | Přebytek obchodní bilance | Zelené investice | Životní prostředí | Očkování | Růst průmyslové produkce | Počasí | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj německé ekonomiky | HDP Česká republika | Zpomalující inflace | Situace na trhu | Bilanční suma | Colt | Spotify | James Bullard | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Makroekonomický vývoj | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průmyslové společnosti | xStation 5 | PMI index | Advanced Micro Devices | Průmyslová produkce v eurozóně | Optimistická očekávání | Všechny indikátory | British American Tobacco | Archer Daniels Midland | Objednávky | Nárůst objemů | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | Meziroční růst cen | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | PCE index | Impulzy | Růst v průmyslu | Spotřeba domácností | Plány | Příležitosti | Dodávky plynu | Dekarbonizace | Prodej | Technologie | Hliník | Philip Morris International | USA inflace | Americký trh | Přidaná hodnota | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Bilion | Nedostatek zboží | Štěstí | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Ministerstvo spravedlnosti | Přemýšlení | Occidental Petroleum | Phillips 66 | Projekce | Trh práce v USA | Olympiáda | Základní sazby | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Index Russell | Výrobce sportovního oblečení | Medián | Reckitt Benckiser | Očekávaná inflace | Americká ministryně financí | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Salman Ahmed | Společnosti | Opatření | Dna | Polská inflace | Lenka Kalivodová | ANO | Uhlí | Ruský rozpočet | Ceny plynu | VDMA | Ceny kovů | TTF | Jack Ablin | Automotive | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Energetické krize | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Digital World Acquisition | Digital World | Snap | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Regeneron Pharmaceuticals | Aktuální prognóza | Největší týdenní nárůst | Hospodaření českého státu | Drahé energie | Společnost | Americký průmyslový sektor | Lockdowny | TIM | Změny klimatu | Nové mutace | Omikron | Investice do projektů | Broadcom | | Zlotý | Rozšíření | DWAC | Arm | Optimismus spotřebitelů | Jaromír Gec | Jamal | Druhá největší světová ekonomika | Výroby osobních automobilů | Purple Trading Jaroslav Tupý | Hodnoty měny | Petr Lajsek | Altria | Ocel | Cena akcií společnosti | Dražší energie | Reality | Válka na Ukrajině | Dodávky plynu do Evropské Unie | Omezení dodávek | Spotřební zboží | Přerušení dodávek ruského plynu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Lowe's | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Motivace | Kyjev | EMISS | Turecký statistický úřad | Invaze | Narušení dodávek | XTB Štěpán Hájek | Pokles inflace | Západní sankce | Zvyšování cen | Vývoz ruské ropy | Nord Stream 1 | Opatření v Číně | Politika ČNB | German Gref | Vysoké ceny energií | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Dodávky ruského zemního plynu | Stagflační trend | Výhled České republiky | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Realitní sektor | Propuštění | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Investiční ředitel společnosti | Objem úvěrů | Andrew Kenningham | Německé ekonomiky | Spalování ropy | Slovo recese | Ceny plynu TTF | Zastropování cen | Společnost S&P Global | EU a USA | Ruské ropy | Český statistický úřad (ČSÚ) | Marek Pokorný | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Otevření ekonomiky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Taiwan Semiconductor | CZ | Aktuální informace | ERÚ | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Akcie společnosti Novavax | Průmyslový Dow Jones | Rozpočtový deficit Ruska | Cenový růst | Velká změna | Zvýšení cen ropy | Překážky | Klesající inflace | Vysoké úrokové sazby | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Baterie | Investor Warren | Rychlost | Pozitivní signál | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Versailles | Vice | Zhoršení výhledu | Náklady na dluh | ARM | Bunge | Alternativní zdroje energie | Zdroje energie | DNO | HCOB | Novo | Prodejci luxusního zboží | Procentuální zisk | Nadšení | Struktura | Technology | Ukončení zvyšování úrokových sazeb | Optimistický výhled | Prognózy Wall Street | Index polovodičů | Rok 2024 | Dobrá zpráva | Platforms | Capital | Portu Marek Pokorný | Oblečení | Portfólia | D1 | Spotify Technology | Wealth | GE HealthCare Technologies | GE HealthCare | HealthCare Technologies | HealthCare | DJI | Pokles akcie | Dow Jones Indices | Více příležitostí | Silná ekonomika | Prezident společnosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Průmyslové velmoci
Průmyslové využití
Průmyslové zakázky
Průmyslové zakázky v Německu
Průmyslové zboží
Průmyslový Dow Jones
Průmyslový index Dow Jones
Průmyslový konglomerát
Průmyslový růst
Průmyslový růst českých firem

Následující klíčová slova

Průmysl v Americe
Průmysl v březnu
Průmysl v eurozóně
Průmysl v listopadu
Průmysl v Maďarsku
Průmysl v Německu
Průmysl v Polsku
Průmysl v USA
Průraz
Průraz ceny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IC Markets
FP Markets
FBS
reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít