Pondělí 29. listopad 2021 18:09
reklama
Purple Trading CUP
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy
reklama
Bernstein Bank

Klíčová slova - Asociace

img

Spotřebitelské úvěry v říjnu mírně zlevnily, jejich průměrná úroková sazba poklesla na 6,04 procenta

29.11.2021 Po zářijovém zvýšení nabraly úrokové sazby u úvěrů na cokoli opět směr dolů, jak ukázaly říjnové výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů. Jeho hodnota meziměsíčně poklesla o 0,27 procentního bodu na 6,04 %. U tohoto typu úvěrů se prozatím neprojevuje opakované zvyšování základních úrokových sazeb České národní banky, podle odborníků navíc v porovnání s hypotékami nepůjde o razantní zdražení úvěrů.
img

Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci

19.11.2021 Bidenův plán výdajů by mohl zvýšit inflaci. Uvedli to ekonomové na virtuálním semináři, který ve středu pořádala Národní asociace podnikové ekonomiky.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Analytici: Data o výrobní inflaci jsou pro ČNB argumentem pro další růst sazeb

16.11.2021 Dnešní data o cenách průmyslových výrobců za říjen jsou podle analytiků oslovených ČTK argumentem pro další zvyšování úrokových sazeb. Ti tak počítají se zvýšením základní úrokové sazby v prosinci již na více než tři procenta. Navíc vývoj cen energií podle ekonomů ukazuje na další růst průmyslových cen.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Bankovní asociace zhoršila odhad růstu ekonomiky pro letošní i příští rok

11.11.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos čeká na základě odhadů ekonomů českých bank růst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,6 procenta a příští rok o 3,9 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci. V srpnové prognóze asociace počítala letos s růstem HDP o 3,4 procenta a příští rok s růstem o 4,5 procenta. Loni ekonomika klesla o 5,8 procenta.
img

Akciové fondy letos vydělaly přes 11 %, dluhopisové prodělaly 5,3 %

10.11.2021  Akciové fondy si za deset měsíců letošního roku připsaly výnos přes 11 procent. Dluhopisové fondy byly naopak ve ztrátě 5,3 procenta a peněžní fondy 3,9 procenta. Komoditní fondy si polepšily o 30,6 procenta a realitní fondy o 2,4 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za říjen, který má ČTK k dispozici.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna posílila pod 25,20 Kč/EUR a je tak nejsilnější od konce února 2020

10.11.2021 Koruna dnes poprvé od příchodu pandemie posílila pod hranici 25,20 Kč za euro a je tak nejsilnější od konce února 2020. ČTK to dnes řekl analytik České bankovní asociace Jakub Seidler. Za posílením české měny stála podle něj vyšší než očekávaná říjnová inflace, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky.
img

Index Exportu - navzdory všemu se letošní export přiblíží k rekordní hranici 4 biliónů

09.11.2021 Export statečně bojuje na všech frontách. Vývozu z Česka se v podzimních měsících příliš nedaří. Poprvé po dvanácti měsících sklouznul v září těšně pod předkoronavirovou úroveň z loňského února. „Důvodů je mnoho,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. „Od zauzlených výrobních řetězců a problémů v dopravě a logistice, až po raketový růst nákladů včetně nyní i energií. Přesto podle výpočtu Indexu Exportu má český vývoz šanci se na dosah přiblížit k rekordní hranici 4 biliónů korun.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Růst úrokových sazeb ČNB je podle exportérů nešťastný krok, inflaci nezkrotí

05.11.2021 Výrazné zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) je podle Asociace exportérů nešťastný krok, který rostoucí inflaci nezkrotí. Vedlejším efektem zvýšení sazeb bude posílení kurzu koruny, které poškodí exportní firmy a celou českou ekonomiku. ČTK to dnes řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v Japonsku v říjnu pokračoval v poklesu, podkopává ho nedostatek čipů

01.11.2021 Prodej nových osobních automobilů v Japonsku v říjnu meziročně klesl o 31,3 procenta na 279.341 vozů. Dostal se tak na nejnižší říjnovou úroveň od roku 1968, kam sahají srovnatelné údaje. Oznámila to dnes Japonská asociace obchodníků s automobily (JADA). Prodej zaznamenal pokles již čtvrtý měsíc za sebou, nadále ho podkopávají výpadky v dodavatelských řetězcích, píše agentura Kjódó.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Celoroční růst podle ekonomů nepřekoná tři procenta, ukazují dnešní data

29.10.2021 Dnešní první data o vývoji ekonomiky ve třetím čtvrtletí naznačují, že celoroční růst ekonomiky nepřekoná tři procenta, a bude tak nižší, než se ještě v polovině roku očekávalo. Předpandemické úrovně tak ekonomika dosáhne až v příštím roce, vyplývá z vyjádření ekonomů. Nicméně údaje za třetí čtvrtletí lze podle analytiků považovat za pozitivní vzhledem k problémům v automobilovém průmyslu a dodavatelských řetězcích.
img

Miliardář Křetínský je blízko koupi podílu ve West Ham United FC

28.10.2021 Český miliardář Daniel Křetínský zvažuje koupi 27procentního vstupního podílu v britském fotbalovém klubu West Ham United FC. Postupně by měl svůj podíl navýšit, přidává sportovní server The Athletic, který dnes s informací přišel.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB obnoví po devíti letech odprodej části výnosů z devizových rezerv

22.10.2021 Česká národní banka od ledna začne opět prodávat části výnosů z devizových rezerv. Program, jehož cílem je zpomalit nárůst objemu devizových rezerv ČNB, banka obnovuje po devíti letech. Včera o tom rozhodla bankovní rada, informovala ČNB v tiskové zprávě.
img

Ekonomické sdružení ASEAN z jednání vyloučilo vůdce barmské junty

17.10.2021 Na summit Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN), který se bude konat tento měsíc, bude pozván pouze nepolitický zástupce Barmy. Informoval o tom dnes ostrovní sultanát Brunej, jeden z deseti členských států a nynější předseda bloku. Ekonomické sdružení tak na vedlejší kolej bezprecedentně odsunulo vůdce barmské junty, napsala agentura AP. Barmská vláda proti kroku ASEAN protestovala a uvedla, že je z něj zklamaná.
img

Zdražování energií podle analytiků zvýší inflaci až k šesti procentům

13.10.2021 Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace do konce roku podle ekonomů překoná pět procent a ČNB dále zvýší sazby

11.10.2021 Dnešní údaje o zářijové inflaci ukazují, že do konce letošního roku meziroční inflace překoná pětiprocentní hranici především kvůli zdražování energií. Vývoj kolem inflace zároveň povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

Reuters: V Salvadoru si zvykají na bitcoin, obavy ale přetrvávají

10.10.2021 Od září, kdy Salvador zavedl bitcoin jako zákonné platidlo, tam s touto kryptoměnou experimentuje čím dál více lidí. Denně jeho prostřednictvím posílají migranti domů několik milionů dolarů. Ale platby v bitcoinech přijímá v této středoamerické zemi jen zlomek podniků. Kryptoměnová aplikace od vlády se potýká s technickými problémy, což frustruje i oddané uživatele této technologie. Uvedla to agentura Reuters.
img

Index Exportu – zpožděné dodávky brzdí expanzi exportu

07.10.2021 Český vývoz profituje z oživení globální ekonomiky a podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu se udrží do konce roku v kladných hodnotách. V průměru jde meziročně o zvýšení o 6 %. Nicméně v zimních měsících bude ztrácet tempo, jelikož predikovaný růst pro prosinec činí méně než 3 %. Důvodem je oživení exportu v závěru loňského roku, kdy se dostavil i dvouciferný meziroční růst, což pro letošek zanechává vysokou srovnávací základnu.
C:\fakepath\top-04102021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.10.2021 1) Globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které se podepisují na ostatních trzích. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním. Rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Asociace: Růst sazeb ČNB je nesystémové opatření, pro firmy znamená velké potíže

04.10.2021 Růst sazeb České národní banky (ČNB) o 0,75 procentního bodu je podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) nesystémové až nekompetentní opatření. Místo podpory exportu tento krok posílí dovoz ze zahraničí. České firmy se potýkají se stoupajícími cenami vstupů a nedostatkem materiálů, čelí tlaku na zvyšování mezd. Finanční rezervy přitom použily na vyrovnání se s následky pandemie koronaviru. Opatření ČNB tak podnikatelé vnímají jako jejich pokutování za snahu odvrátit následky krize. AMSP to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\c-01102021-lv.gif

ČNB dnes zvýšila kvůli vývoji inflace úrokové sazby nejvíce od roku 1997

30.09.2021 Bankovní rada České národní banky dnes překvapivě zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 1,5 procenta. Ekonomové čekali zvýšení sazby o 0,5 procentního bodu. Jde o nejvýraznější růst sazeb od roku 1997. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyřprocentní hranici a byla výrazně nad očekáváním centrální banky. Guvernér ČNB Jiří Rusnok zároveň uvedl, že tempo dalšího zvyšování úrokových sazeb bude podmíněno budoucím vývojem a vyzněním podzimní prognózy. Tu by měla mít bankovní rada k dispozici na dalším měnovém zasedání na počátku listopadu.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Růst americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,7 procenta

30.09.2021 Ekonomika Spojených států ve druhém čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,7 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak o 0,1 procentního bodu zvýšilo svůj předběžný odhad z konce srpna. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 6,3 procenta.
C:\fakepath\USA.jpg

NABE: Vyhlídky letošního růstu ekonomiky USA se kvůli mutaci delta zhoršily

27.09.2021 Vyhlídky letošního růstu ekonomiky Spojených států se v důsledku šíření koronavirové mutace delta zhoršily. V příštím roce by však měl hospodářský růst dosáhnout rychlejšího tempa, než se dosud předpokládalo. Ukázaly to výsledky průzkumu, které dnes zveřejnila americká Národní asociace podnikových ekonomů (NABE). Ekonomové nyní letošní růst hrubého domácího produktu (HDP) odhadují na 5,6 procenta, zatímco v květnu předpovídali 6,7 procenta.
img

Asociace finančních poradců ČR: Finanční poradci z kauzy Growing Way museli vědět, co nabízejí. Poškozuje to celý trh

27.09.2021 Investičním trhem v České republice nedávno otřásl šrapnel s názvem Growing Way, pod kterým byl podepsán Ondřej Janata. Ten vybral od asi čtyř tisíc investorů zhruba 1,5 miliardy korun. Podvodně. Celý obchodní model byl klasické Ponziho schéma, tedy letadlo, které spadlo, a příčiny havárie nyní vyšetřuje policie. Stejně jako u dalších podobných případů, ani Ondřej Janata by ale sám o sobě od lidí nevybral 1,5 miliardy korun. Pevnou součástí tohoto letadla se stali finanční poradci, obchodníci, kteří tento podvodný produkt za vysoké provize lidem prodávali. To je jeden z důvodů, proč se k případu rozhodla vyjádřit také Asociace finančních poradců ČR (AFP ČR).
C:\fakepath\czk-26092021.png

Rada ČNB podle analytiků ve čtvrtek zvýší úrokové sazby o 0,5 procentního bodu

26.09.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu, shodují se analytici oslovení ČTK. Důvodem je především rostoucí inflace, která v srpnu překonala čtyři procenta. Do konce roku by podle ekonomů mohla základní úroková sazba stoupnout až na dvě procenta. Naposledy bankovní rada zvýšila základní sazbu jedním krokem o více než 0,25 procentního bodu v roce 1997.
C:\fakepath\n-22092021-lv.gif

Ifo: Oživení německé ekonomiky brzdí problémy v dodavatelských řetězcích

22.09.2021 Mnichovský výzkumný institut Ifo dnes zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky o 0,8 procentního bodu na 2,5 procenta. Důvodem jsou výpadky v dodavatelských řetězcích, které brzdí oživení ekonomiky z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. Odhad na příští rok však institut o 0,8 procenta zlepšil, hospodářský růst by tak měl dosáhnout 5,1 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Asociace exportérů varovala před umělým posílením kurzu koruny

17.09.2021 Asociace exportérů varovala před umělým posílením kurzu koruny, kdyby k němu chtěla přistoupit Česká národní banka (ČNB) ve snaze snížit inflaci. Takové řešení má podle exportérů řadu úskalí a mohlo by napáchat více škod než užitku, uvedl dnes v tiskové zprávě předseda asociace Jiří Grund. Tvrdí, že posílení koruny vůči euru o jednu korunu na euru by snížilo příjmy exportérů téměř o 180 miliard korun za rok a hrubý domácí produkt Česka by klesl téměř o 20 miliard korun.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, ČNB asi zvýší sazby razantněji

10.09.2021 Dnešní údaje o srpnové inflaci zvyšují pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na měnovém zasedání na konci září zvýší základní úrokovou sazbu razantněji, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich navíc inflace poroste i v dalších měsících a na konci roku by se mohla přiblížit i pětiprocentní hranici.
img

Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší, padl rekord z roku 2008

07.09.2021 Velkoobchodní ceny elektřiny jsou dosud nejvyšší. Elektřina s dodávkou na příští rok se na pražské energetické burze obchoduje za 94 eur (asi 2400 korun) za megawatthodinu (MWh). Cena tak překonala dosavadní rekord z 1. července 2008, kdy dosáhla 90 eur za MWh. S odkazem na data středoevropské energetické burzy Power Exchange Central Europe (PXE) to na twitteru uvedla polostátní energetická společnost ČEZ.
img

EK chce třetinu fondu obnovy financovat zelenými dluhopisy, první vydá v říjnu

07.09.2021 Evropská komise (EK) chce v říjnu začít vydávat první ze série takzvaných zelených dluhopisů, kterými hodlá pokrýt třetinu mimořádného fondu obnovy sloužícího k nastartování hospodářství zemí Evropské unie po koronavirové krizi. Celkem 250 miliard eur (6,4 bilionu Kč) plánuje komise získat pomocí těchto dluhopisů, které majitelům zaručí investice do ekologicky šetrných projektů. Jejich emise dokládá rostoucí význam, jenž pro EU zelené finance na cestě ke klimatické neutralitě mají, řekl dnes eurokomisař pro rozpočet Johannes Hahn.
img

Akciové fondy letos vydělaly přes 16 %, dluhopisové prodělaly 0,9 %

06.09.2021 Akciové fondy si za prvních osm měsíců letošního roku připsaly přes 16 procent. Dluhopisové fondy skončily ve ztrátě 0,9 procenta a smíšené fondy si polepšily o 6,3 procenta. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů za červenec, který má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\trading-02092021.png

Když na trading není ani pomyšlení

02.09.2021 Jsou v životě situace, které mění běh dosavadního života. Někdy celému lidstvu, někdy celým kontinentům, národům a někdy třeba jen obyvatelům několika málo vesnic. Vždy jsou to pak události, které zanechávají hluboké stopy a ve kterých je pro náš trading jen málo místa.
img

Index Exportu – export, ani ten český, nemá na růžích ustláno

31.08.2021 Dle aktuálního výpočtu Indexu Exportu bude vývoz dál růst solidním tempem. Vysoké dvouciferné přírůstky se již opakovat nebudou – koronavirové propady jsou už (naštěstí) za námi a export již roste z vyšší základny.
img

Chudoba ohrožuje ženy po celý život

27.08.2021 Ekonomická situace v ČR se v posledních letech vyvíjí poměrně pozitivním směrem. Procento nezaměstnanosti je velmi nízké, lidí potýkajících se s chudobou nebo žijících na její hranici, je i přesto nezanedbatelné množství. Z toho velkou část bohužel dlouhodobě tvoří ženská část populace.
C:\fakepath\eurusd-24082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.8.2021

24.08.2021 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem a index Nasdaq uzavřel na novém rekordu. Vliv na to mělo oznámení, že americký Úřad pro kontrolu léčiv (FDA) plně schválil k použití vakcínu proti covidu-19. Dařilo se také energetickým společnostem díky růstu cen ropy.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Růst poptávky po oceli v EU a Británii na počátku roku zpomalil

17.08.2021 Růst poptávky po oceli v Evropské unii a Británii se v prvním čtvrtletí letošního roku téměř zastavil. Mohla za to pandemie nemoci covid-19 a ekonomická nejistota. Zjevná poptávka po oceli se za leden až březen meziročně zvýšila jen o 0,9 procenta na 36,3 milionu tun, když v posledních třech měsících loňského roku díky zrušení některých koronavirových restrikcí stoupla o 3,6 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila evropská asociace výrobců ocele Eurofer.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna si mírně polepšila k euru, vůči dolaru stagnovala

12.08.2021 Koruna dnes mírně zpevnila vůči euru a stagnovala k americkému dolaru. Ve vztahu k jednotné evropské měně si od středečního podvečera polepšila o dva haléře na 25,37 Kč/EUR. K dolaru udržela kurz 21,63 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky na 3,4 pct.

12.08.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 3,4 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,5 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci. V květnové prognóze asociace počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,3 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
C:\fakepath\c-05082021-lv.gif

Rada ČNB dnes opět zvýšila úrokové sazby a hodlá v tom pokračovat

05.08.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Zároveň guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že rada je připravená zvyšovat úrokové sazby na každém dalším letošním zasedání i na počátku příštího roku. Letos má rada naplánované jednání o sazbách ještě v září, listopadu a v prosinci. Banky oznámily, že na dnešní krok nebudou bezprostředně reagovat úpravou úroků úvěrů.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Banky na zvýšení sazeb ČNB nebudou bezprostředně reagovat

05.08.2021 Dnešní rozhodnutí České národní banky o zvýšení úrokových sazeb nepovede k okamžitému zdražení úvěrů či zvýšení úročení vkladů. Postupně se ale budou sazby zvyšovat v souladu s vývojem tržních sazeb. Vyplývá to z reakcí bank, které ČTK oslovila. Bankovní rada ČNB dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby

05.08.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem zvýšení sazeb jsou podle ekonomů především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Ve zvyšování úrokových sazeb přitom bude ČNB podle ekonomů pokračovat.
C:\\fakepath\\CNB3.jpg

ČNB podle ekonomů ve čtvrtek opět zvýší úrokové sazby o 0,25 procentního bodu

03.08.2021 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zvýší základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta, shodují se analytici oslovení ČTK. Zároveň očekávají, že rada bude sazby zvyšovat i na svých dalších zasedáních ve zbytku roku tak, že základní úroková sazba by mohla vzrůst na konci roku na jedna až 1,25 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Na druhou stranu růst sazeb může na podzim zbrzdit horší pandemická situace. Rada ve čtvrtek kromě nastavení sazeb projedná a představí také novou makroekonomickou prognózu, u které očekávají ekonomové zlepšení odhadu růstu ekonomiky.
C:\fakepath\Británie3.jpg

V Británii hrozí kvůli nařízeným izolacím nedostatek potravin

22.07.2021 Británie, kde v posledních týdnech přibývá nakažených koronavirem, se potýká s velkým počtem nařízených izolací, kvůli kterým lidé nemohou docházet do zaměstnání. V zemi hrozí nedostatek potravin v obchodech a paliv, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\euro3.png

Průzkum: Přijetí eura podporuje 57 pct českých exportérů, čtvrtina je proti

14.07.2021 Přijetí eura v současné době podle průzkumu Raiffeisenbank a Asociace exportérů podporuje 57 procent českých vývozců, 29 procent z nich by uskutečnění tohoto kroku uvítalo v co nejkratší době. Společnou evropskou měnu naopak zcela odmítá čtvrtina vývozců, obávají se na příklad rozpadu eurozóny nebo krize eura. Výsledky průzkumu uskutečněným mezi čtyřmi desítkami exportérů dnes na on-line tiskové konferenci představila hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
img

Index Exportu – český vývoz svírán protichůdnými faktory

14.07.2021 „Český export balancuje na hraně mezi příznivou situací v poptávce a pokračujícími komplikacemi na nabídkové straně. Otázkou je, který z faktorů bude v příštích pěti měsících převažovat,“ uvádí Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Finanční vzdělání dětí je nejlepší investice

29.06.2021 O tom, zda zabezpečit finančně budoucnost potomků netřeba diskutovat. Složitější už je rozhodování, jaké prostředky a způsoby zvolit. Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že důležité je nejen vytvořit pro děti finanční zdroje, ale také je naučit s nimi hospodařit. S tím souvisí jejich dostatečná finanční gramotnost, ale také rodičovský přístup k hodnotám, a to nejen těm hmatatelným.
img

Tornádo jako terno pro pojišťovny? Teď je tornádo zatěžkávací zkouškou, dlouhodobě ale větší zájem Čechů o pojištění zvýší pojišťovnám ziskovost

29.06.2021 Progresivisté včetně pirátských poslanců začali po řádění tornáda na Moravě šířit blud, že jeho výskyt souvisí se změnou klimatu. Vylekali veřejnost, zato pojišťovny jim jistě zatleskají.
img

Moravské tornádo se zřejmě stane třetí nejnákladnější pojistnou událostí v historii ČR, po povodních 1997 a 2002

28.06.2021 V tuto chvíli se celkové škody, jež moravské tornádo napáchalo na Břeclavsku a Hodonínsku, odhadují na 15 miliard korun. S tím, že ještě porostou. Jedná se o kompletní škody, tedy jak na majetku kraje a obcí, tak na majetku lidí. Odhadem by tak celkové škody mohly finálně činit zhruba 20 miliard korun.
img

Pojišťovny se letos i kvůli tornádu „prohnou“, na opakování katastrofálního roku 2013 to ale ještě nevypadá. Pokud by tornádo zasáhlo velké město, budou škody o dva řády vyšší

27.06.2021 Tuzemské pojišťovny sčítají škody čtvrtečního tornáda. Odhady zatím hovoří o stovkách milionů korun až jednotkách miliard. Zatímco loni byla klíčovou pojistnou událostí vichřice Sabine, letos to bude zcela jistě právě jihomoravské tornádo. Pokud však letos na žádné další závažnější živelní pohromy nedojde, bude rok 2021 stále zaostávat za nechvalně rekordním rokem 2013, jenž v posledním desetiletí vykazuje nejvyšší objem plnění pojišťoven souvisejícím s řáděním živlů.
C:\fakepath\c-23062021-lv.gif

ČNB dnes poprvé od února 2020 zvýšila sazby, bude v tom pokračovat

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes poprvé od února 2020 zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Důvodem zvýšení sazeb jsou především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka tak měnová politika centrální banky vstoupila do fáze zvyšování úrokových sazeb. To lze tak podle něj očekávat ve druhém pololetí. Podle ekonomů by ČNB mohla letos zvýšit sazby ještě dvakrát. Podle bank zvýšení sazeb podpoří zdražování úvěrů, především hypoték.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB dnes podle očekávání zvýšila úrokové sazby, poprvé od února 2020

23.06.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem zvýšení sazeb jsou podle ekonomů především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. K dalšímu růstu sazeb by mohla ČNB podle analytiků přistoupit letos ještě dvakrát.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Rada ČNB ve středu podle analytiků zahájí proces zvyšování úrokových sazeb

20.06.2021 Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim. Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.
img

Freedom24 nabídne Čechům příležitost účastnit se počáteční veřejné nabídky společnosti Robinhood

17.06.2021 Freedom Finance Europe Ltd nabízí českým investorům příležitost investovat do počáteční veřejné nabídky (IPO) společnosti Robinhood Markets Inc. Freedom Finance nedávno oznámila spuštění obchodní platformy Freedom24 v českém jazyce.
img

Pandemie zvýšila zájem o zajišťování se proti kurzovému riziku o více jak 50 %

17.06.2021 Zájem českých firem o zajištění se proti kurzovému riziku výrazně stoupl. Dle dat společnosti SAB Finance, poskytovatele devizových obchodů, vzrostl za posledních 14 měsíců zájem o měnový forward o více než 50 %. Tuzemští exportéři se tak snaží zajistit proti stále posilující koruně, aby mohli zůstat konkurenceschopní. Nejde přitom pouze o fenomén velkých firem – z důvodu významné volatility přistupují k zajištění i menší podniky s cílem ochránit svůj obchod před nepříznivým vývojem, který pro ně může být existenční. Zajištění se proti kurzovému riziku patřilo k tématům online diskuze odborníků vysílané živě z České národní banky, které se zúčastnil viceguvernér ČNB Marek Mora, člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda a za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR Evžen Reitschläger. Hlavním partnerem akce byla společnost SAB Finance.
img

Freedom Finance Europe vstupuje na český trh s aplikací pro obchodování na burze Freedom24

14.06.2021 Platforma Freedom24 pro online obchodování cenných papírů vstoupila do Česka a pokračuje tak v expanzi společnosti Freedom Finance Europe na další evropské trhy. Prostřednictvím aplikace a platformy Freedom24 mohou klienti obchodovat s akciemi a burzovně obchodovanými fondy společností v USA, Evropě i Asii. Hlavní výhodou Fredoom24 je možnost soukromých investorů účastnit se tzv. IPO – počátečních veřejných nabídek. Platformu využívá aktuálně přes 230 000 investorů v 35 zemích světa.
img

ROVNOVÁHA MEZI SPOTŘEBOU A INVESTICEMI PO PANDEMII

14.06.2021 Přirozenou lidskou reakcí v dobách nejistoty je šetření. A málokterý rok byl tak nejistý jako ten uplynulý. Evropské domácnosti v reakci na krizi způsobenou Covid-19 zvýšily ve třetím čtvrtletí roku 2020 míru úspor na více než 17 %. Podle Eurostatu (Eurostat 12. 1. 2021) se jedná o druhou nejvyšší úroveň od počátku záznamů v roce 1999.
img

Index Exportu – připravme se na dvouciferná tempa růstu

31.05.2021 „Český export prochází aktuálně turbulentním vývojem, který není jednoduché exaktně zachytit. Na jedné straně tu máme efekt výrazně nízké srovnávací základny (v dubnu 2020 export poklesl o 37 % v meziročním srovnání a po sezónním očištění, v květnu o 23 %), který automaticky přifoukne meziroční tempa růstu vývozu, a na druhé straně poškozené dodavatelsko-odběratelské vazby v podobě prodlužování dodacích lhůt, nedostatku výrobního materiálu a s tím spojeného prudkého růstu cen,“ uvádí Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
C:\fakepath\b-18052021-lv.gif

Čína zakázala finančním institucím nabízet služby spojené s kryptoměnami

18.05.2021 Čína zakázala finančním institucím a platebním společnostem poskytovat služby spojené s kryptoměnami. Peking dále investory varoval před spekulativním obchodováním s nimi. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\global economy.jpg

Důvěra účetních v globální ekonomiku v 1. čtvrtletí rekordně vzrostla

10.05.2021 Důvěra v globální ekonomiku v prvním čtvrtletí 2021 rekordně vzrostla, vyplývá z průzkumu mezi finančními profesionály, který uskutečnila Asociace certifikovaných účetních (ACCA). Nárůst byl největší za 12 let, kdy se průzkum koná. Do konce tohoto roku by se podle něj mohla ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před pandemií covid-19. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Světová ekonomika se „otřepává“ z pandemické kocoviny

10.05.2021 Nejnovější ekonomický průzkum mezinárodní asociace ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants) ukazuje nárůst důvěry v globální ekonomiku – ať již jde o růst zakázek, zaměstnanosti a investic. Do konce tohoto roku by se mohla globální ekonomika vrátit na stejnou úroveň jako před Covidem. Rostou však obavy z inflace a nejistota v ekonomice stále trvá.
img

Po pandemii v Česku udeří velká inflace, až desetiprocentní, varují experti mezinárodní poradenské společnosti. České restaurace chystají zdražení až o dvacet procent

05.05.2021 Češi si musí po pandemii připravit na tak rychlé znehodnocování svých úspor, na jaké absolutně nejsou zvyklí. Podle expertů poradenské společnosti PwC může spotřebitelská inflace v ČR vystoupat až na deset procent. Takové tempo růstu cen Češi naposledy pocítili v létě roku 1998. Celá jedna generace tak vůbec nemá s takovým růstem cen zkušenost.
img

Index Exportu – křehké základy dalšího růstu

03.05.2021 Index exportu předpovídající vývoj českého vývozu na základě tvrdých statistických dat slibuje solidní, až dvouciferný růst českého vývozu v následujících třech měsících. Do karet mu hraje i samotná velmi nízká základna z minulého roku, kdy dubnová hodnota českého exportu byla až o 36 % nižší po očištění o sezónní vlivy než v roce 2019.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\ob-22042021.png

Digitálny Juan na ZOH 2022?

22.04.2021 Čína chce umožnit zahraničním sportovcům a návštěvníkům používat digitální měnu během zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022.
C:\fakepath\export-08042021-3.jpg

Index Exportu ČR dáva nádej na dynamické oživenie rastu ekonomiky

09.04.2021 Raiffeisenbank a Asociace exportérů mali včera tlačovú konferenciu o výsledkoch a výhľade českého exportu na najbližšie mesiace. Najžiadanejším vývozným artiklom sú stále automobily pričom celý automotive sektor je zasiahnutý cyklickým poklesom a prechádza obrovskými zmenami.
img

Index Exportu – vysoká očekávání po kostrbatém začátku roku

08.04.2021 Český export byl v posledním čtvrtletí minulého roku spolu s průmyslem tahounem ekonomiky. Od září docházelo postupně k navyšování meziroční dynamiky vývozů, jež vyvrcholilo v prosinci růstem téměř o 18 % (národní metodika). Nicméně na začátku letošního roku se dostavilo citelné ochlazení, kdy export v porovnání s lednem 2020 oslabil o 0,6 %. Je ovšem třeba přihlédnout k nevýhodě v podobě počtu pracovních dnů, kterých měl letošní leden o dva méně. „Navíc byl leden prvním měsícem post-brexitových vztahů, což se negativně projevilo na zahraničním obchodu se Spojeným královstvím“, sděluje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Cestovní ruch v Německu varuje kvůli uzávěrám před vlnou bankrotů

23.03.2021 Zástupci odvětví cestovního ruchu v Německu varují před ztrátou pracovních míst a vlnou bankrotů, pokud vláda zavede přísnější omezení s cílem zastavit šíření nového koronaviru. Upozorňují v této souvislosti hlavně na karanténu pro ty, kteří se vracejí z dovolené ze zahraničí. Informovala o tom včera agentura Reuters.
img

Kryptoměny či inspirace z e-commerce: bankám se otevírají nové příležitosti, jak navyšovat zisky i klientskou bázi

18.03.2021 Loňský rok jasně ukázal, která odvětví umí těžit z digitální transformace, a která teprve narychlo a z donucení začala převádět svoji off-line nabídku služeb do on-line světa. Perfektně samozřejmě uspěla odvětví jako e-commerce nebo e-learning, ale špatně si nevedly ani banky, které většinu běžných požadavků zákazníků zvládnou řešit i bez osobních návštěv na pobočkách. Na příkladu e-commerce se ale i banky mohou poučit, že příležitosti on-line světa rozhodně ještě nevyčerpaly, a pokud si chtějí zachovat relevanci a ziskovost, musí si toho letos hodně odpracovat – ať už jde o lepší personalizaci digitálních služeb, otevření se službám třetích stran, nebo třeba o vstup do světa kryptoměn.
img

Index Exportu – růst navzdory potížím v dodavatelských řetězcích

25.02.2021 Český export si v posledním čtvrtletí minulého roku vedl nad očekáváními. V prosinci vzrostl meziročně o necelých 18 % (národní metodika), tedy nejrychlejším tempem od července 2014. Hlavní podíl na výsledku měla motorová vozidla, jejichž vývoz byl meziročně vyšší o 20,4 miliard Kč. I přesto se ale obrovské ztráty z jarních měsíců nepodařilo zcela dohnat. Za celý loňský rok export ztratil 166 miliard Kč, přičemž za prvních osm měsíců ztráta ještě činila 268 miliard Kč.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Vrátí se vše do normálu?

14.02.2021 Vrátí se vše do normálu nebo to bude úplně jiné? To je otázka, kterou si klade skoro každý. Někteří tvrdí, že se vrátíme do běžného fungování koncem roku 2021 a jiní zase za 7 až 10 let. Odpověď na tuto otázku lze získat z vývoje vakcín.
img

Lednová inflace může překvapit odchylkou oběma směry

12.02.2021 Za několik minut ČSÚ zveřejnění lednovou inflaci. V souladu s konsensem trhu očekáváme mírné meziměsíční zdražení o 0,9 %. V meziročním srovnání by měla zakotvit mezi 1,7 – 1,8 % oproti 2,3 % v prosinci. Obvyklé přeceňování produktů a služeb, ke kterému řada firem v lednu přistupuje, bylo pravděpodobně narušeno pandemií, respektive vládními nařízeními k jejímu potlačení. Je navíc otázkou, do jaké míry působil ekonomický vývoj deflačně. Riziko překvapení oběma směry je tak vyšší. Odchylka od odhadu by pravděpodobně byla reflektována v tržních úrokových sazbách s potenciálem pro pohyb v kurzu koruny. ČNB navíc dnes zveřejnění zápis z posledního měnověpolitického zasedání, který by mohl objasnit pohled jednotlivých členů bankovní rady na trojí zvyšování úrokových sazeb v druhé polovině letošního roku, které má ČNB modelově v prognóze. Vyšší, než očekávaná inflace by mohla umocnit jestřábí signál od ČNB a koruně dodat na krátkodobém horizontu impuls k posílení.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonomika letos podle bankovní asociace stoupne o 2,6 pct.

11.02.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 2,6 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,6 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V říjnové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos poroste o dvě procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace dnes zveřejní nové odhady vývoje ekonomiky

11.02.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) dnes zveřejní aktualizované odhady vývoje české ekonomiky. V říjnové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos poroste o dvě procenta a že ekonomika za loňský rok klesne o osm procent. Asociace zároveň tehdy konstatovala, že na úroveň výkonu před krizí se česká ekonomika dostane pravděpodobně až v roce 2023.
img

Čínský Tencent vstupuje do vývojáře her Bohemia Interactive

09.02.2021 Do největšího českého vývojáře her Bohemia Interactive vstoupila jako minoritní akcionář čínská internetová firma Tencent Holding. ČTK to dnes sdělili zástupci české společnosti, cenu transakce ani velikost prodaného podílu nezveřejnili. Bohemia bude i nadále fungovat pod současným vedením manažerského týmu, majoritní podíl zůstává v rukou dosavadních českých majitelů.
img

Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku

05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
img

Index Exportu – export překonává očekávání, překvapí i letos?

28.01.2021 Index Exportu předpovídal na závěr roku 2020 oživení. Přesto a navzdory další vlně zpřísnění protikoronavirových opatření, výkonnost českého exportu porazila i tato optimistická očekávání. „Odvrácení neřízeného brexitu na poslední chvíli, změny v americké administrativě a nečekaně solidní poptávka především z Německa, nabízí velkou šanci českému exportu výrazně překonat loňské úrovně z počátku propuknutí pandemie COVID-19“, domnívá se Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeseinbank. „Podobně jako v Německu, tak i v Česku, navzdory stále platným restriktivním opatřením, export ožívá mimochodem i zásluhou reexportu přes Německo do Číny a USA, kde němečtí exportéři registrují nejsilnější poptávku. Podle výpočtu Indexu Exportu má alespoň teoretickou šanci překonat tempa růstu za posledních sedm let. Tempům z počátku kurzového závazku se však nevyrovná a bude ještě nějaký čas trvat, než hodnoty českého exportu pokoří staré historické rekordy,“ doplňuje Horská.
img

Index Exportu – bezbřehý optimismus nebo světlo na konci tunelu?

06.01.2021 V listopadu výkonost českého exportu opět překonala očekávání. I předstihové ukazatele, navzdory druhé a později i třetí vlně šíření nového koronaviru, společně jedním hlasem hovoří o oživení českého průmyslu a exportu. Dle indexu nákupních manažerů růst zakázek dosáhl nejvyššího tempa od února 2018.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dufek: Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle

29.12.2020 Obnovení růstu českého hospodářství potrvá déle, než se původně očekávalo. Na mezinárodní konferenci Asociace samostatných odborů to řekl její předseda Bohumír Dufek. Ekonomika podle něj už nikdy nebude fungovat za stejných podmínek, jaké byly před příchodem pandemie koronaviru.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Hnutí Attac chce zakázat chystanou kryptoměnu Facebooku

08.12.2020 Antiglobalizační hnutí Attac chce zakázat kryptoměnu diem, kterou chystá provozovatel sociální sítě Facebook. Její zavedení by podle něj ohrozilo finanční systém a vedlo k privatizaci peněz. Dnes to řekl zástupce hnutí Alfred Eibl. Kryptoměnu diem by už příští rok mohly schválit švýcarské úřady, uvedla dnes agentura APA.
img

IPO Airbnb: Vstup na burzu bude ještě v prosinci 2020!

04.12.2020 Dlouho očekáváné a odkládané Airbnb IPO se přeci jen uskuteční ještě tento rok. V prosinci 2020 vstoupí Airbnb na burzu NASDAQ a akcie se budou obchodovat pod symbolem „ABNB“. Regulační orgán SEC (Securities and Exchange Comission) obdržel potřebné dokumenty a IPO již nic nestojí v cestě.
C:\fakepath\fb-01122020-lv.gif

Facebook přejmenoval svoji kryptoměnu, nově se jmenuje diem

01.12.2020 Facebook přejmenoval svoji digitální měnu libra. Nově se jmenuje diem. Změna názvu je součástí snahy upozornit na jednodušší a přepracovanou strukturu měny, řekl ředitel asociace stojící za digitální měnou Stuart Levey.
img

Index Exportu – vyexportujeme se z koronavirového šoku?

30.11.2020 Druhá vlna šíření COVID-19 opět krutě zasáhla českou ekonomiku, a to především služby. Než se šíření viru vymklo kontrole, česká ekonomika se na čele s exportem svižně odrážela ode dna.
C:\fakepath\facebook-libra.jpg

Digitální měna Facebooku by měla být spuštěna v lednu

27.11.2020 Libra, digitální měna firmy Facebook, je připravena na spuštění v lednu, avšak v omezeném formátu. Uvedl to dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na tři zdroje zapojené do projektu. Facebook ohlásil plán vytvoření nové digitální měny loni v červnu, od té doby svůj projekt výrazně upravil, aby pro něj zajistil souhlas regulačních orgánů.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Bankovní sektor si podle ČNB udržel i v době pandemie odolnost

26.11.2020 Bankovní sektor je stabilní a i v době pandemie si udržel odolnost vůči možným nepříznivým šokům, a to i díky stabilizačním a podpůrným programům vlády. Banky zůstávají odolné vůči případným nepříznivým dopadům koronavirové krize, uvedl na dnešní tiskové konferenci guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok.
C:\fakepath\brexit.png

Anketa: Jen hrstka britských firem čeká od brexitu výhody

16.11.2020 Jen hrstka britských malých a středních firem očekává, že by jim vystoupení Británie z Evropské unie mohlo přinést výhody. Zjistila to anketa poradenské společnosti South West Manufacturing Advisory Service mezi 400 výrobními podniky, ze které dnes cituje agentura DPA. Británie z EU vystoupila na konci letošního ledna, teprve koncem prosince ale vyprší přechodná fáze, kdy platila téměř stejná pravidla.
img

Bankovní úvěry klesly v září o 120 miliard na 6,07 bilionu Kč

01.11.2020 Objem bankovních úvěrů v září 2020 dosáhl 6,07 bilionu korun, což představuje proti srpnu pokles o 120 miliard korun. Vklady se snížily na 5,355 bilionu korun ze srpnových 5,524 bilionu korun. Vyplývá to z dat České národní banky.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o osm pct.

29.10.2020 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o osm procent. Příští rok by pak ekonomika měla růst jen o dvě procenta kvůli dopadům posledních opatření proti nové vlně epidemie koronaviru. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci. V červencové prognóze asociace očekávala, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům koronaviru v průměru o 7,5 procenta a příští rok poroste o 5,3 procenta.
img

Index Exportu – opatrný přelom roku

29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.
img

ACI Europe: Dvěma stovkám evropských letišť hrozí insolvence

27.10.2020 Téměř dvěma stům evropských letišť hrozí v následujících měsících insolvence, pokud se letecká doprava pasažérů nezačne na konci roku zotavovat. Uvedla to dnes asociace evropských letišť ACI Europe. Za ohrožené považuje 193 letišť, která k hrubému domácímu produktu (HDP) v Evropě přispěla částkou 12,4 miliardy eur (339,1 miliardy Kč) a která vytvořila 277.000 pracovních míst.
img

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.

26.10.2020  Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
C:\fakepath\u-23102020-lv.gif

Růst podnikatelské aktivity v USA v říjnu zrychlil

23.10.2020 Růst podnikatelské aktivity ve Spojených státech v říjnu dosáhl dvacetiměsíčního maxima, příliv nových zakázek však mírně zpomalil kvůli pokračujícímu šíření koronaviru a opatrnosti před listopadovými prezidentskými volbami. Vyplývá to podle agentury Reuters z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit mezi nákupními manažery.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Spotřebitelská důvěra v USA vystoupila na sedmiměsíční maximum

18.10.2020 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se začátkem října vyšplhala na sedmiměsíční maximum. Růst optimismu ohledně budoucího vývoje ekonomiky totiž převážil nad zhoršeným hodnocením současné situace. Vyplývá to z výsledků průzkumu Michiganské univerzity.
C:\fakepath\shutterstock_1664816179.jpg

Rozpočtový schodek USA dosáhl rekordních 3,1 bilionu dolarů

16.10.2020 Rozpočtový deficit Spojených států v uplynulém fiskálním roce dosáhl rekordních 3,132 bilionu dolarů (téměř 73 bilionů Kč). To představuje více než dvojnásobek dosavadního maxima. Oproti předchozímu roku se schodek více než ztrojnásobil. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Nárůst schodku je důsledkem rozsáhlých vládních výdajů souvisejících s pandemií covidu-19.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Finanční trh udělal podle Rusnoka od 90. let velký pokrok

14.10.2020 Finanční trh udělal od 90. let minulého století velký pokrok a v současnosti je Česko z tohoto pohledu standardní evropskou zemí. Zlomem ve vývoji byla privatizace velkých bank na přelomu století a v roce 2006 integrace dozoru nad celým finančním trhem pod ČNB. V rozhovoru s ČTK to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok, který v pátek oslaví 60. narozeniny.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA v září zpomalil

13.10.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v září zvýšily o 0,2 procenta. Jejich růst tak zpomalil ze srpnových 0,4 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. V meziročním srovnání pak ceny vzrostly o 1,4 procenta. Údaje o inflaci jsou v souladu s odhady analytiků v anketě agentury Reuters.
img

Rusnok: Až tři čtvrtiny úvěrů budou po konci odkladu bez problémů

12.10.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok očekává bezproblémový návrat ke splácení u dvou třetin až tři čtvrtin úvěrů, jejichž splácení bylo odloženo v rámci úvěrového moratoria. Zároveň očekává mírný nárůst nesplácených úvěrů na zhruba pět až šest procent ze současných zhruba dvou až tří procent. To ale nepředstavuje žádný problém pro udržení stability českého finančního systému, řekl Rusnok v rozhovoru pro magazín Forbes. Guvernér dodal, že v moratoriu bylo řádově 12 až 14 procent úvěrů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Brexit | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Programování | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CEO | CFD | CME | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | ECB | ERM | ERM II | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FINMA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | Gap | High | High Yield | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Koš | Kurz | LIBOR | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Opce | Open | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Průmyslové objednávky | Rating | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Standard & Poor's 500 | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Maturity | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | NZD | AUD | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Aukce | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | RBNZ | ČSOB | Partners | Deloitte | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Portfolio manažer | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USDX | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Conseq | Forexové intervence | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Erste | Akcie Netflix | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Broker Consulting | CashFlow | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investing | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Měnový forward | Mezinárodní investiční společnost | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nejlepší investice | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Online obchodování | Oslabení koruny | Oslabení měny | Paládium | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Smíšené fondy | Société Générale | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | TopForex | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu koruny k euru | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Finanční nástroj | CNBC | ING | Buffett | Andrej Babiš | CEE | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | EV | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Petr Kellner | Range | ROCE | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Konzervativní investor | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Poradenská společnost | Burze | Investment | Slušný zisk | Aramco | Markit | Unicredit | DPA | Bernstein | Jackson Hole | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | Westpac | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | David Marek | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | Moody's Analytics | PwC | Agentura AP | PVM | BBC | Agentura DPA | The Guardian | Reporty | CI Komodity | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Finanční gramotnost | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | KBC | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Volby v USA | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | David Cameron | Bankovnictví | Referendum | City | Helicopter money | Fidelity International | Forbes | Prezident ECB | Vývoj měn | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Akcie ve Spojených státech | IHS | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Portfolio fondu | Deutsche Börse | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Fitch Ratings | Setkání centrálních bankéřů | Utahování měnové politiky | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | CzechInvest | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Tradiční měny | CySEC | Zajištění | Finanční poradce | Finanční poradci | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | Nakupovat akcie | Britská vláda | BDO | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Spekulativní obchodování | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Výnosy | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Alphabet | ČTK | Německý Ifo index | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | Vývoj úrokových sazeb | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Mercedes | IHS Markit | Morningstar | Aleš Sosnovský | TPG Capital | Generali Investments | Bernstein Bank | Rystad Energy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Krize eura | Vstup na burzu | JPMorgan Asset Management | Ondřej Janata | Vydělávat peníze | Goldenburg Group | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | LYNX Trading | Investiční nástroj | Invesco | Nemovitostní fondy | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | NEST | Masivní výprodeje | Robinhood | Služby spojené s kryptoměnami | Lithium | Investiční skupiny | Dlouhodobé investování | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Výkonnost fondů | Vzácné kovy | Kobalt | Drobní investoři | Akciové výnosy | Wood & Company | Airbnb | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | FinTech | Asociace pro kapitálový trh ČR | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Analytik Raiffeisenbank | Vývoj na finančních trzích | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | FAANG | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Investiční platforma | Objem obchodování | Forint | Nákup zlata | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Alternativní investiční fondy | IPO kalendář | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Poskytování investičních služeb | Expobank | Expobank CZ | Finanční skupina | Stavební spoření | Goldenburg Group Ltd | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Regulační orgán | Posilování české koruny | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Vstup do eurozóny | Veřejný dluh | Česká firma | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Globální index | Financial Times (FT) | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | Vývoj kurzu koruny | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Jak se obchoduje | Inven Capital | Velké riziko | Obchodovat na finančních trzích | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | IPO Uber | Michal Uma | Rekordní růst | Obchodníci s kryptoměnami | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Pinterest | IPO Airbnb | Finanční produkty | Akcie Pinterest | PINS | Pinterest (PINS) | Odpůrci eura | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Vyjádření analytiků | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | České HDP | GDPNow | Odhad růstu ekonomiky | Globální HDP | Společná měna | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Stablecoin | Nové digitální měny | Snížení sazeb | Ferrari | Ponziho schéma | Akcie a ETF | Asociace Libra | Vlastní kryptoměny | Gazprom | Úspěch na akciovém trhu | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Globální akciové indexy | Výkonný ředitel | Vytvoření nové digitální měny | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Poskytování úvěrů | Raiffeisen Bank International | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Měna Facebooku | Pohonné hmoty | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | KB | SAB Finance | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Stablecoiny | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Úpis akcií | Finanční situace | Růst podnikatelské aktivity | Tamás Varga | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Asociace pro kapitálový trh České republiky | Tuzemské banky | Kurzarbeit | Investujte do akcií | Nízká nezaměstnanost | Čeští ekonomové | Očekávaný růst | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Nová měna | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Následky krize | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Digitalizace | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Obchodní model | AKAT ČR | Jana Brodani | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Mediální společnosti | Investiční skupina | HDP v USA | Trinity | Radomír Lapčík | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | PXE | Nová prognóza ČNB | Výkon amerického dolaru | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Společnost SAB Finance | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | FRED | Nobelovy ceny za ekonomii | Říjnová inflace | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Trader 2.0 | Vyšší riziko | Primární nabídky | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Inflace ČNB | Pokles průmyslové produkce | Olívia Lacenová | Martin Krištoff | CFDWorld | Tesla Elon Musk | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | USA a Čína | Obchodovat na burze | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | BSC | NHS | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Poskytovatelé úvěrů | IPO Saudi Aramco | Dnešní růst | Souhrnný index | Amazon | ING Bank Jakub Seidler | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | Disney+ | 5G | AFP | Finanční rezervy | Ředitelka AKAT ČR | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Konkurenti | Velká krize | Financovat | Digitální měna Facebooku | EET | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | Společnost ČEZ | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Finanční ztráty | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Goldenburg | Světové obchodní organizace | Půjčka | Penále | Plyn | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | General Atlantic | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | InterContinental | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Přerušení výroby | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Skupina AXA | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Eurokomisař | Nejziskovější | Bankovní vklady | MasterCard | Disney | Rozpočtové politiky | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Přelom roku | Miliardy korun | NLI | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Placení daní | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Pracovní trh | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | CRIF | Czech Credit Bureau | Tamas Varga | Hlavní rizika | O2 | Miliardy eur | Ministr energetiky | Čeští exportéři | T. Rowe Price | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Horší časy | Poradenství | Vliv na investice | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Oživení globální ekonomiky | Předsudky | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Francouzská vláda | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Plány Facebooku | Lepší zítřky | Google | Obchodní vztahy | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Americké hospodářství | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Finanční regulátor | Virus | Jüan | Negativní dopad | Viceguvernéři | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Ekonom Ifo | Penzijní systém | Pravidelné investice | Důchody | Coronavirus | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Mobilní operátor | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Dovednosti | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Správce daně | Zpracovatelský sektor | Index nových zakázek | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | Student Agency | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | 4fin | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Americké banky | Orkán Sabine | Průměrná cena | Zdražování ropy | West Texas Intermediate | Lednová inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Státní dluh ČR | COVID-19 | Německý HDP | Životní minimum | Expanzivní fiskální politika | Zvyšující se inflace | Ekonomické aktivity | Bentley | Bez rizika | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | České banky | Šíření onemocnění | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Guru | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Obrovské ztráty | Extrémní růst | Cílování inflace | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci | Nouzový stav | Opatření proti koronaviru | Mince | Tržní podmínky | Pozitivní impulz | Tencent | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Evropské země | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Vratislav Jůza | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Hlavní ekonom ING | Asijská seance | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | ECB dnes | Situace kolem šíření koronaviru | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Získávání nových půjček | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Markéta Fišerová | Rozkolísaný | Texas | Čistý zisk bank | Zisk bank | Národní rozvojový fond | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Koronavirová krize | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Pravidla EU | Ministryně práce | Kongres | Škoda | Koito Czech | Denso Manufacturing | Denso | Manufacturing | Výrobce autoklimatizací | Liberecký výrobce | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Výrobce letadel | Hotovost | Marian Jurečka | Odkládat splátky úvěrů | Odkládat splátky | ATOK | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Spoření | mBank | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Tvorby zisku | Olympijské hry | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Pozastavení výplaty dividend | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Evropská bankovní federace | EBF | Evropská bankovní federace (EBF) | CNews TV | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | KNF | Polský finanční regulátor KNF | Polský finanční regulátor | Finanční regulátor KNF | Regulátor KNF | Chorvatský finanční regulátor | HANFA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Air Bank | E-commerce | Ekonomiky | Ekonomický propad | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Podnikatelé v cestovním ruchu | Český cestovní průmysl | Cestovní průmysl | Hotelnictví | Invia | Jaroslaw Czernek | Invia Jaroslaw Czernek | LTV | Růst nezaměstnanosti | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Vyhoření | Jednání ČNB | Rozvojová banka | Aktivita ve službách | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Ekonomické škody | Johan Sverdrup | DPH | Úročení vkladů | Obchodovat s cennými papíry | Novela zákona | Spotřebitelské úvěry | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Lukáš Vokel | Poradenské firmy | Možnosti obchodování | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Ruský ministr energetiky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Rozpočtový schodek USA | Jana Mücková | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | DAWN | Novela zákona o dluhopisech | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Pokles čínského HDP | Výrazný pokles čínského HDP | Abraham van Ketwich | Eendragt maakt Magt | Union is Strength | EP | Statistiky | Vzrušení | Malé podniky | Poradenské společnosti | Návrat do práce | Propad ceny | S&P500 | Dílčí index | Analytik ČSOB | Průměrný výnos | Premiér Andrej Babiš | Vyjádření ekonomů | Debata | Soukromá spotřeba | Posílení | Omezení pohybu | NY FED | WEI | Největší propady | Pascal Blanqué | Amundi | Investiční šéf Amundi | Investiční šéf | Joanna Munro | Investiční šéfka HSBC Asset Management | Investiční šéfka | HSBC Asset Management | Kristina Hooper | Investo | John Bilton | Sonja Laud | General Investment Management | Legal and General Investment Management | Eliška Skřivanová | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Průzkum ČSÚ | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Pracovní síly | Volvo | Propad exportu | Zájem zahraničních investorů | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Anthony Fauci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dopravci | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Justice | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Politika centrální banky | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Členské státy | Průmyslové kovy | RBI | Světové hospodářství | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Vakcína | Velké peníze | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Spekulovat | Moderna | Mluvčí MMF | Svaz dovozců automobilů | Fiskální stimul | Státní podpora | Předseda dozorčí rady | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Prodej starších domů | Fischer | Umělé inteligence | Šéf firmy | Spoluzakladatel | Propad příjmů | Předstihové ukazatele | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Nárůst nesplácených úvěrů | CBO | Ředitel CBO | PEPP | Genesis Capital | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | The Information | Server The Information | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Square | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Vývoz z Německa | Inflace v květnu | Květnová inflace | Premier League | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Pevninská Čína | Akcie FAANG | Roční míra inflace | Český investor | Podpůrné programy | Agrofert | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Aplikace Robinhood | Investiční aplikace | Infekce Covid | Představenstvo | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Podnikatelské aktivity v USA | Firma ČEZ | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Státní pomoc | Instinkt | Nové žádosti o podporu | Práce z domova | Skupina Smartwings | Situace na trhu práce | MAM | Ant | Michal Lukáč | Epic Games | Výrazný propad | E.ON | Ceny emisních povolenek | Reputace | Silicon Valley | Vysoké ocenění | Ocenění | Šance | Peugeot | Citroën | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Průměrný příjem | FANMAG | Spotřební daně | CVVM | Akcie těžařů | Následky pandemie | Celkový výsledek | Bjornar Tonhaugen | Insolvence | COVID III | Vepřové maso | Propad ekonomiky | Světové rezervní měny | Obrat ekonomiky | Smazání ztrát | Weekly Economic Index | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | NY Fed Staff Nowcast indikátor | Fed Staff Nowcast indikátor | Odhad ekonomické aktivity | Obsazenost hotelů v USA | Obsazenost hotelů | Síla akcií | Promeškání investičních příležitostí | Silné momentum | Monetární stimulus | Mezinárodní firmy | Možnost práce z domova | Překvapivý růst | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Covid19 | Newyorská pobočka FEDu | Pobočka FEDu | Turistický ruch | Odhad sektoru pohostinství | Počet leteckých pasažérů | New York City | Ekonomický vliv | Rekordní deficit | IPO Ant Group | Ant Group | List Global Times | Poptávka po oceli | Poptávka po oceli v EU | Spotřeba oceli v Evropské unii | Spotřeba oceli | Eurofer | Ocelářství | Odhad vývoje ekonomiky | Růst vývozu | Inflace v červenci | NYT | Cenové hladiny | Oživení poptávky | VHM | eMan | Pandemická situace | Hnojiva | Rystad | Zhodnocení prostředků | Počet akcií | Růst důvěry | Snížení DPH | Zajištění na stáří | Zrušení superhrubé mzdy | Výpadek příjmů | Fisker | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Objem exportu | Pokles exportu | Sequoia | Budoucí vývoj | Nákup cenných papírů | Ropa dnes | Program Antivirus | Unity | Elektromobily | Majetek ve fondech | Politici | Fiskální stimul v USA | Epidemiologické situace | Vystoupení Británie z Evropské unie | Denní nárůst infekcí | Asociace pro ropu a zemní plyn | NOG | Asociace pro ropu a zemní plyn (NOG) | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | PVM Tamas Varga | Klimatický plán | ČKMA | Adam Chvaja | ČKMA Adam Chvaja | Předseda ČKMA | Etický kodex | Tuzemští obchodníci | Pracovní místa | Digitální euro | Test na koronavirus | GROWING WAY | Provozovatel akciových trhů | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Průmyslová výroba v ČR | Firmy na burzu | Antimonopolní úřad | Epidemická situace | Měnový fond | Martin Mašát | Partners Martin Mašát | Speciální strategie | Rostoucí riziková averze | Fondy kvalitních dluhopisů | Ceny v Česku | Ceny bytů | Oživení německé ekonomiky | Sainsbury’s | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Protiepidemická opatření | TPG | Průměrný český investor | ACI Europe | Asociace evropských letišť | Asociace ACI Europe | Vlny koronaviru | UMA | Bankovní úvěry | Státy Evropské unie | Pfizer a BioNTech | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Česká televize | Diem | Stuart Levey | Zelené dluhopisy | Daňový balíček | Attac | Antiglobalizační hnutí Attac | Antiglobalizační hnutí | Hnutí Attac | Nio | Tesco | Akcie Airbnb | Vakcinace | TABAK | Očkování | Sainsbury‘s | Štědrý den | Očkování proti covidu-19 | Kryptoburzy | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Silné oživení | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Zpomalující inflace | Situace na trhu | Očkování proti covidu | Obavy o poptávku | Stimuly v USA | Rozvolnění | Retailová asociace | Tencent Holding | Oživení evropské ekonomiky | Proočkování populace | Dialog | Platby v bitcoinech | Čínský Tencent | Marek Španěl | Bohemia Interactive Marek Španěl | Ředitel Bohemia Interactive | Paradox Interactive | Obrat českých počítačových herních společností | Nastavení sazeb | Jak fungují vakcíny | Vakcíny proti COVID-19 | Růst produktivity | Robinhood Markets | Air | Finanční zdraví | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Pandemická krize | Vývoj pandemie | Cestovní ruch v Německu | Očkování v USA | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Bidenův plán | Citelná inflace | Nejvyšší růst | Realitní fondy | Index Exportu ČR | Sono Motors | Aptera | Škoda ENYAQ | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Power Exchange Central Europe | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Revoluce v Číně | Zimní olympijské hry | Olympijské hry 2022 v Pekingu | Bronz | Ekonomický plán | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Nárůst objemů | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Důvěra v globální ekonomiku | Asociace certifikovaných účetních | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | Arca Investments | Arca | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Indická centrální banka | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Oslabení | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Salvador | Cíle | Příležitosti | Podpora finančního zdraví | Politické dilema | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Freedom24 | Platforma Freedom24 | Freedom24.com | Freedom Holding Corp | Freedom Finance Europe Ltd | Asociace finančních trhů v Evropě | Asociace finančních trhů | AFME | Platidlo | Zajišťování se proti kurzovému riziku | Počáteční veřejné nabídky | Zájem o zajišťování se | Zájem o zajišťování | Zajišťování | Zajišťování se | Prodej | Nové prognózy | CO2 | Pozitivní vliv | Moravské tornádo | Tornádo | Energetická společnost ČEZ | Finanční vzdělání dětí | Finanční vzdělání | Technologie | Hliník | Index českého investora CII750 | Index CII750 | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Základní úrokové sazby ČNB | Mutace delta | Odvětví | Nedostatek potravin | Divize | Rekord | Delta mutace | Chování | Syndrom vyhoření | Ovlivňování | Růst průmyslových cen | Společnost Freedom Finance | Freedom Holding | Analytik České bankovní asociace | Martin Podolák | Jana Pokorná | Filip Belant | Ředitel úvěrových produktů | Olympiáda | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Ceny v dopravě | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Růst úrokových sazeb ČNB | Axel Eggert | Poptávky po oceli | Růst poptávky po oceli | Dovoz oceli | Vyšší úroky | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Koronavirové mutace delta | Nedostatek čipů | Společnosti | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Salvadorci | Opatření | Bitcoinové peněženky | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Latinskoamerické země | Uhlí | Broker Consulting Lukáš Vokel | Velkoobchodní ceny elektřiny | Reakce centrální banky | Los Angeles | Miliardář Daniel Křetínský | Bukele | Doing Business | Výrobní podniky | Růst sazeb ČNB | AFP ČR | Michala Janatová | Asociace finančních poradců ČR | Asociace finančních poradců | Vyhlídky letošního růstu ekonomiky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Zpožděné dodávky | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Nobelovy ceny | Češi | Bohemia Energy | Zdražování energií | Pád Bohemia Energy | Vysoké ceny | ASEAN | Sdružení národů jihovýchodní Asie | Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) | Barmská junta | Ekonomické sdružení | Vývoje kurzu | Nedostatek surovin | Miliardář Křetínský | West Ham United FC | The Athletic | FC Southampton | Sparta Praha | Meta | Prodej aut v Japonsku | West Ham | Tým InstaForex | Další růst sazeb | Data o výrobní inflaci
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Euro

Předchozí klíčová slova

Asijský tygr
Ask
ASK cena
Asko Bid
ASKoBID
Asko Bid FM
Askobid.fm
ASM International
ASML
ASML Holding NV

Následující klíčová slova

Asociace ACI Europe
Asociace certifikovaných účetních
Asociace certifikovaných účetních (ACCA)
Asociace evropských letišť
Asociace exportérů
Asociace finančních poradců
Asociace finančních poradců ČR
Asociace finančních trhů
Asociace finančních trhů v Evropě
Asociace Libra
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
IronFX
FX Global
BidAskBit
reklama
Admiral Markets
Potvrďte prosím... Zavřít