Pátek 18. červen 2021 19:25
reklama
Purple Trading Trading Room
reklama
Capital.com euro
reklama
Swissquote Krypto

Klíčová slova - Alena Schillerová

C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
img

Letenky citelně podraží, i Češi budou platit záchranu rozvrácené italské ekonomiky. Ministryně Schillerová přikývla zvýšení daně z leteckého paliva

27.05.2021 Ministři financí EU o víkendu na setkání v Lisabonu vyjádřili rámcovou podporu ukončení povinného osvobození leteckého benzínu od spotřební daně. Včera plánu vyjádřila na sociálních sítích podporu ministryně financí ČR Alena Schillerová. Z hlediska EU jde o jednu z cest, jež umožní splácet citelný dluh, který vznikl v souvislosti s pandemií a na ni reagujícím fondem obnovy. Ten byl zřízen zejména za účelem záchrany italské ekonomiky, která se dočká takřka třetiny prostředků z něj.
img

Maláčová chce v čase enormního zadlužování vytáhnout z peněz daňových poplatníků dalších skoro 9 miliard na důchody „navíc“, Babiš příliš nezaostává. Nesmysl

26.05.2021 Především otázky spojené se státním rozpočtem na příští rok by měla na dnešním jednání probírat koaliční rada ANO a ČSSD. Zabývat by se tak podle ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) měla mimo jiné navýšením důchodů v příštím roce, aby kabinet předpis schválil nejlépe na svém pátečním jednání.
img

Schodek 500 miliard i letos! Ministryně financí Schillerová konečně sundala růžové brýle, letošní schodek tak bude nejvyšší v historii

15.02.2021 Ministerstvo financí navrhuje zvýšit schodek letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun. Návrh v pondělí projedná vláda. Ministryně financí Alena Schillerová a její spolupracovníci tedy konečně sundali růžové brýle.
img

Česku stále více hrozí, že nebude mít pro rok 2021 včas schválený rozpočet. Poprvé za více než 20 let by tak muselo hospodařit v režimu provizoria, které ochromí hlavně investice státu

15.12.2020 Vláda ani po dnešku nemá ve Sněmovně podporu pro návrh státního rozpočtu na příští rok. Opoziční strany mimo jiné kritizují, že rozpočet, který počítá se schodkem 320 miliard korun, nezahrnuje dopady daňového balíčku, který Senát ve čtvrtek s úpravami vrátil do dolní komory.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Bizarní video ministryně financí vyzývá k nákupu dluhopisů

09.12.2020 „Mladým lidem je vhodnější darovat akcie než státní dluhopisy. Ty totiž v dlouhodobém horizontu přináší podstatně vyšší zhodnocení. Státní dluhopisy se hodí pro starší lidi, kteří by svá portfolia měli ladit konzervativně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna k euru posílila na 26,27 Kč, reaguje na daňové změny

20.11.2020 Koruna dnes dopoledne posílila vůči euru. Po 10:00 se obchodovala za 26,27 Kč/EUR a byla proti čtvrtečnímu závěru o osm haléřů pevnější. Nadále se tak pohybuje kolem nejsilnější úrovně od začátku září. Vyplývá to z údajů na webu Patria Finance. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka koruna zřejmě reaguje na schválený daňový balíček a na výhled postupného rušení restriktivních opatření.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Německé obchody promítly snížení DPH do cen pro zákazníky

10.11.2020 Většina německých obchodů promítla snížení daně z přidané hodnoty (DPH) do spotřebitelských cen, které v průměru klesly o dvě procenta. Zjistila to včera zveřejněná studie mnichovského institutu Ifo. Německá vláda snížila DPH od 1. července na půl roku, aby povzbudila spotřebu, a pomohla tak ekonomice postižené koronavirovou krizí. Česká ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) stejný krok v ČR odmítla, protože by podle jejího názoru ceny v obchodech nesrazil.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším

28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.
img

Prodeje rodinných domů v USA dále rostou, předkrizové hodnoty již byly pokořeny

22.09.2020 Spotřebitelská důvěra v eurozóně by měla dle předběžných odhadů v září setrvat na předešlé hodnotě -14,7. Tržní odhad tak již zohledňuje nedávné zhoršení koronavirové situace. Naši vídeňští kolegové dokonce očekávají, že nálada v sektoru služeb poklesla, což souvisí s předpokladem snížené dynamiky oživení ve službách.
img

Sněmovna stvrdila konec daně z nabytí nemovitostí

15.09.2020 Sněmovna stvrdila zrušení daně z nabytí nemovitostí. Do vládního návrhu na zrušení této daně dnes pouze vložila pozměňovací návrh Senátu, který má napravit některé legislativní chyby. Týká se části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů, ale předlohu jinak nemění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) senátní verzi podpořila. Zákon nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

MF čeká letos pokles HDP o 6,6 pct, příští rok růst o 3,9 pct.

15.09.2020 Ministerstvo financí v nové makroekonomické prognóze počítá letos s poklesem ekonomiky o 6,6 procenta a příští rok s růstem o 3,9 procenta. Ministerstvo o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. Podle něj se na úroveň před pandemií koronaviru ekonomika vrátí až v roce 2023. Z dnes zveřejněné prognózy by MF mělo vycházet při přípravě státního rozpočtu na příští rok a střednědobého rozpočtového výhledu do roku 2023.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Rychlost obnovy unijní ekonomiky je podle Gentiloniho nejistá

11.09.2020 Rychlost obnovy hospodářství v zemích Evropské unie je nejistá a oživování ekonomiky po koronavirové krizi je nerovnoměrné. Dnes to v Berlíně po jednání ministrů financí zemí platících eurem prohlásil evropský komisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. O nerovnoměrnosti obnovy hospodářství hovořila také šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
img

Řezaný tabák skokově zdraží. Lidé začnou nakupovat v zahraničí

08.09.2020 „Již od příštího roku může být řezaný tabák v České republice dražší než ve všech okolních zemích včetně Německa a Rakouska. Lidé z pohraničí by tak pravděpodobně nakupovali řezaný tabák v cizině, což by snížilo výběr spotřební daně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Hospodaření vlády bylo v opět nejhorší v historii, pád pokračuje. Vláda už se začíná vážně zabývat zvyšováním daní, které by bez koronaviru nenastalo

01.09.2020 Srpnové plnění státního rozpočtu je nejhorší v dějinách, když schodek představuje více než 230 miliard korun. Výše deficitu překonává dosavadní rekord z července letošního roku. Přesto lze předpokládat, že letošní celkový schodek bude nižší než plánovaných 500 miliard korun. Hlavně proto, že za čtyři měsíce už se nejspíše „nestihne“ tak výrazně deficit prohloubit. Schodek tak pravděpodobně skončí v pásmu od 400 do 450 miliard korun. V příštím roce ovšem může činit až 300 miliard korun. Záleží ovšem také na tom, jak závažná bude druhá, případně dokonce třetí vlna koronavirové pandemie.
img

Vláda už začíná mluvit o zvyšování daní, zatím jen těch z „neřestí“. V příštích letech ale přijde na vznik zcela nových daní, růst daní z pohonných hmot, nemovitostí či na navýšení DPH

01.09.2020 Žít na dluh nelze věčně. Vláda se začíná vážně zabývat tím, jak zalátá rekordní výpadek veřejné kasy. V letošním roce je třeba počítat se schodkem minimálně 400 miliard korun. V příštím roce nelze vyloučit deficit až kolem 300 miliard korun. To dohromady představuje minimálně 700 miliard korun. Podstatnou část této obrovské sumy musí vláda vzít řadovým občanům a firmám ve formě daní, protože sama žádné peníze nevydělává.
img

Hypotéky v ČR budou dále zlevňovat. Tak levné jako na Slovensku ale jen tak nebudou

19.07.2020 Hypotéky nezlevní, to spíše zdraží. V době jarní koronavirové uzavírky ekonomiky se taková prognóza médii linula takřka jednohlasně. Realitní makléři ji pronášeli v obavě z trvalejšího zamrznutí hypotečního trhu. Strachovali se, že lidé začnou vyčkávat na nižší sazby, takže raději přispěchali s tvrzením, že k něčemu takovému rozhodně nedojde. Někteří ekonomové pak – už podloženěji – argumentovali, že hypotéky nezlevní, neboť banky budou přičítat vyšší rizikovou marži.
img

Podzimní ekonomický náraz se blíží a pomoc vlády firmám a podnikatelům vázne? Proč ani program COVID III na tom zatím nic nemění?

15.07.2020 Ministryně Alena Schillerová (za ANO) dnes s Českou bankovní asociací a zástupci bank probere čerpání ze záručního programu COVID III. Schillerová včera uvedla, že vyčerpaná zhruba jedna miliarda korun z programu COVID III ji nepřipadá jako velká částka. Chce zjistit příčiny nízkého čerpání, nevyloučila výhledově změnu nastavení programu. Kde je tedy chyba? Proč se z programu COVID III nedaří čerpat?
C:\fakepath\usa4.jpg

USA oznámily podobu odvety za francouzskou digitální daň

12.07.2020 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v pátek oznámila dodatečná 25procentní cla na zboží dovážené z Francie v hodnotě 1,3 miliardy dolarů (přes 30 miliard Kč) jako odvetu za francouzskou digitální daň. Zavedení těchto cel však odkládá o 180 dnů, aby tak poskytla čas na vyřešení sporu.
img

Živnostníci s příjmem do 800.000 budou moci platit paušální daň

29.06.2020  Živnostníci s ročním příjmem do 800.000 korun budou moci od 1. ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Fungovat bude na dobrovolné bázi. Na svém twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
img

Zrušení daně z nabytí nemovitostí míří ke schválení

16.06.2020 Vládní návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí míří po dnešku ve Sněmovně k závěrečnému schvalování. Návrh také do budoucna zruší možnost odečítat si zaplacené úroky z hypotéky od základu daně. Někteří poslanci ale usilují o to, aby tato možnost zůstala zachována a v dnešním druhém čtení v tomto směru přednesli své pozměňovací návrhy.
img

Kritika půlbilionového schodku ze strany Národní rozpočtové rady je pochopitelná, celková vládní pomoc ekonomice je totiž o řád níže než uvažovaný schodek rozpočtu

11.06.2020 Národní rozpočtová rada považuje zvýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun za předčasné, nadměrné a neopodstatněné. Podle ní by bylo lepší vyčkat na předběžné údaje o vývoji ekonomiky za druhé čtvrtletí a další ukazatele. Tato data přitom budou k dispozici již na přelomu července a srpna.
img

Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude

04.06.2020  Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Rusnok: Schodek rozpočtu 300 mld. Kč zřejmě nebude stačit

15.05.2020 Letos naplánovaný schodek státního rozpočtu 300 miliard korun nebude podle guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka pravděpodobně stačit. Výpadek příjmů rozpočtu podle něj totiž bude asi vyšší, než očekává ministerstvo financí. Rusnok to uvedl dnes v televizi CNN Prima News.
img

Slíbená pomoc vlády na podporu ekonomiky je vyšší než realita

11.05.2020 Slibovaná vládní pomoc české ekonomice je mnohokrát vyšší než reálná pomoc. Jde pouze o desetiny procent HDP místo slibovaných 20 % HDP.
img

Ranní nadhoz - dubnový PMI z výroby dále poklesne

04.05.2020 Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že hospodaření státu za první 4 měsíce skončilo víc než devadesátimiliardovým deficitem. Jen za duben, kdy se již v hospodaření státu naplno projevila koronavirová krize, skončil rozpočet deficitem 46 miliard. Aktuální rozpočtový schodek 90,7 miliardy je tak o 60 miliard vyšší než ve stejném období loňska, oproti krizovému roku 2009 je hlubší o 35 miliard. Kompletní zprávu zveřejní MF dnes odpoledne.
img

Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí

30.04.2020  Vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Daňové odpočty zůstanou zachovány i u nových hypoték až do konce roku 2021. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Schillerová: Opatření na podporu ekonomiky činí 1,2 bilionu Kč

22.04.2020 Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to včera řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB má širší obchodní možnosti, prezident podepsal novelu

20.04.2020 Česká národní banka bude moci obchodovat mimo jiné s cennými papíry s delší splatností a také uzavírat obchody s více institucemi než dosud. Vyplývá to z novely zákona, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu novely informoval Hrad. Změnu zákona schválil Parlament ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze jako jedno z protikrizových opatření. Vládě by mohla novela pomoci při vydávání státních dluhopisů.
img

Schodek se kvůli viru zvýší na 300 mld, začne plošné testování

19.04.2020 Schodek státního rozpočtu se kvůli dopadům šíření koronaviru zvýší z předpokládaných 200 miliard na 300 miliard. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to navrhne v pondělí na jednání vlády. Kabinet projedná i možnost dalšího uvolnění cest přes hranice nebo zvýšení plateb za státní pojištěnce. Ve středu by pak mělo na některých místech začít plošné testování, které má zjistit podíl nakažených mezi obyvateli Česka. V zemi je dosud 6657 potvrzených případů nákazy, 1235 lidí se z nemoci vyléčilo, 181 lidí zemřelo.
img

Analytici: Schodek 300 miliard ČR zvládne, nemusí být finální

19.04.2020 Navrhovaný vyšší schodek letošního státního rozpočtu na úrovni 300 miliard korun nebude podle ekonomů znamenat pro tuzemskou ekonomiku problém. Bude to ale zřejmě znamenat budoucí zvýšení daní nebo nedostatek peněz na potřebné reformy. Schodek kolem 300 miliard se dal očekávat, ale nemusí jít ještě o konečné číslo, uvedli ekonomové pro ČTK.
img

Schodek rozpočtu 300 miliard by byl rekordní v historii ČR

19.04.2020 Schodek státního rozpočtu ve výši 300 miliard korun, který chce navrhnout podle svého dnešního prohlášení ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na pondělním jednání vlády, by byl historicky nejvyšším schodkem státního rozpočtu v dějinách ČR. Doposud nejvyšší deficit měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.
img

Schillerová chce letošní schodek rozpočtu navýšit na 300 mld. Kč

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne na pondělním jednání vlády kvůli dopadům šíření koronaviru další zvýšení schodku státního rozpočtu pro letošní rok na 300 miliard korun. Řekla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Na konci března Sněmovna kvůli epidemii schválila zvýšení letošního schodku na 200 miliard korun, z původně plánovaných 40 miliard korun před pandemií.
img

Ministryně financí navrhne schodek 300 miliard, čímž poprvé oficiálně připustila, že letošní schodek bude nejvyšší v dějinách – a to i vzhledem k HDP. Hrozí růst daní

19.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová zítra předloží vládě nový návrh rozpočtu pro letošní rok. Bude již počítat se schodkem 300 miliard korun. Ministerstvo financí tím po druhé během necelého měsíce reviduje letošní plánovaný schodek. Nedávno, přesně 23. března, odsouhlasila vláda zvýšení plánovaného deficitu z původně rozpočtovaných čtyřiceti miliard právě na 200 miliard korun.
C:\fakepath\cnb--16042020-lv.jpg

Senát schválil rozšíření možností ČNB pro obchodování na trzích

16.04.2020 Česká národní banka se zřejmě dočká širších možností obchodování na finančních trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes schválil Senát. Sněmovna ji ve stavu legislativní nouze schválila minulý týden. Musí ji ještě podepsat prezident.
img

Česko, připrav se na „peníze z vrtulníku“

15.04.2020 Ministryně financí Alena Schillerová včera potvrdila, že stát zvažuje možnost „znárodňování“, tedy přechodného kapitálového vstupu do strategických podniků.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Investoři dnes měli opět výrazný zájem o státní dluhopisy

08.04.2020 Ministerstvo financí dnes ve třech aukcích prodalo státní dluhopisy za 28,5 miliardy korun, tedy zhruba dvakrát více než plánovalo. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky. Původně MF plánovalo prodat dluhopisy za maximálně 13 miliard korun. Zájem investorů o státní dluhopisy vydávané ministerstvem financí z předchozích týdnů tak pokračuje.
C:\fakepath\cnb.jpg

Sněmovna schválila širší možnosti finančních obchodů ČNB

08.04.2020 Česká národní banka bude mít zřejmě širší možnosti obchodování na trzích. Bude moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančních trzích a nakupovat více například státní dluhopisy. Počítá s tím vládní novela zákona o ČNB, kterou dnes ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Proti původnímu vládnímu plánu však poslanci omezili toto rozšíření časově, a to do konce příštího roku. Předlohu musí ještě schválit Senát a podepsat prezident. Rozšíření obchodů může pomoci státu při vydávání státních dluhopisů.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Sněmovna asi omezí rozšíření obchodů ČNB jen do konce roku 2021

08.04.2020 Vládou navržené rozšíření obchodních možností České národní banky na volném trhu možná Sněmovna časově omezí tak, aby platilo jen do konce příštího roku. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) při dnešním projednávání dotyčné předlohy ve Sněmovně řekla, že podpoří příslušný pozměňovací návrh, který předkládá čtveřice opozičních i vládních poslanců a který časové omezení přináší. Sněmovna by předlohu měla schvalovat ještě dnes ve zrychleném režimu.
img

Vláda stále nepochopila vážnost situace. Odklad hypoték je fajn, ale… musíme jít hlouběji do dluhu a umožnit kvantitativní uvolňování

29.03.2020 Ministryně financí Alena Schillerová navrhne ve středu vládě moratorium na splácení hypoték, spotřebitelských i podnikatelských úvěrů na půl roku. Zároveň by podle ní měl být po dobu přerušení splácení snížený i úrok u těchto úvěrů o „nějakou symbolickou výši“. Navrhne také vládě, aby zrušila daň z nabytí nemovitosti.
img

Prodej státních dluhopisů za 53 miliard korun

26.03.2020 Ministerstvo financí se ve středu zúčastnilo tří aukcí a prodalo státní dluhopisy za 53,4 miliardy korun. Konečná částka je několikanásobně vyšší než se původně plánovalo. Informace zveřejnila Česká národní banka na internetových stránkách. Původní plán MF byl prodej za maximální částku 12 miliard korun.
C:\fakepath\cnb.jpg

Vláda rozšířila možnosti ČNB obchodovat, může to pomoci státu

24.03.2020 Česká národní banka bude do budoucna zřejmě moci podpořit stát při vydávání dluhopisů. Bude totiž moci obchodovat s cennými papíry s delší splatností a s více institucemi na finančním trhu a nakupovat tak například státní dluhopisy. Počítá s tím novela zákona o ČNB, kterou na dnešním mimořádném jednání schválila vláda. Normu by měla na mimořádném zasedání projednat Poslanecká sněmovna.
C:\fakepath\CNB1.jpg

Vláda projedná návrh nákupu státních dluhopisů centrální bankou

24.03.2020 Vláda dnes dopoledne na mimořádném jednání projedná novelu, na jejímž základě by Česká národní banka (ČNB) nakupovala od jiných bank státní dluhopisy. Kabinet v pondělí schválil kvůli ekonomickým dopadům šíření nového koronaviru zvýšení schodku letošního státního rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun. Schodek chce stát financovat především prodejem nových státních dluhopisů.
Související klíčová slova: Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Investiční fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Hyperinflace | Průmyslová výroba | Ekonomové | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Transakce | Bankovní rada | Bod | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Nesoulad | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Evropská komise (EK) | Finanční trh | Fúze | G7 | IFO index | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční společnost | Komodity | Korekce | Kurz | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Měna | Měny | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Pozice | Průmyslové objednávky | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Splatnost | Swap | Trader | Trend | Ukazatel | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Finanční krize | Německá ekonomika | FTSE | Patria | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Zisk | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Partners | Deloitte | Obchodovat | Financování | Investiční banky | Investovat | Daňové ráje | Eurostat | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Raiffeisenbank | Delta | Index | Podpora | Akcie Erste | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Eura | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Irsko | Jiří Rusnok | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Minimální mzda | Nemovitosti | Patria Finance | Penzijní společnosti | Portfolia | Prognóza | Reuters | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Úrokový swap | Velká Británie | Volkswagen | Země EU | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ING | Andrej Babiš | Cenové rozpětí | Daniel Beneš | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Know-how | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Markit | CNN | Microsoft | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Sentix | David Marek | Macquarie | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Nervozita na finančních trzích | Referendum | Ekonomická aktivita | Forbes | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Zasedání České národní banky | IHS | Realitní trh | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Britský ministr financí | Fitch Ratings | Propad | Guvernér | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Nejistota | Erste | Unipetrol | Světové finanční krize | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | FTSE 100 | Výhled | Depozitní sazba | Poplatky | BDO | Mzdy | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Snížení úrokových sazeb | Ministři financí EU | Shazování peněz z vrtulníku | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Vydávání dluhopisů | ČTK | Země G7 | Internetové firmy | Konsenzus | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | IHS Markit | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Daňové změny | BHS | Capitalinked | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Capitalinked.com | Podniky | Forint | Ekonomické krize | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Finanční skupina | Jiné měny | EK | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Česká firma | Majetek | Inven Capital | Mezinárodní investoři | Zvýšení sazeb | Státní fond | Zájem investorů | Splácení dluhu | Odhad růstu ekonomiky | Investice firem | Digitální daň | Snížení úroků | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Odvetná cla | PPF | Italská vláda | Thomas Cook | Snížení daní | Český index nákupních manažerů | Makroekonomický výhled | Čeští ekonomové | Loterie | CzechTrade | Trinity Bank | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | Čerpání evropských peněz | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Klíčová rizika | František Táborský | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Skupina ČEZ | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Zasedání ČNB | Pokles průmyslové produkce | Růst cen | Studie | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Generální ředitel | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | 5G | Dlužníci | České hospodářství | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Ekonomka | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | EET | Hospodaření státu | E-shopy | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | PLN | Propouštění | Rozvoj | Stavebnictví | Koruna dnes | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Události roku | Eurovia CS | Sev.en Energy | Pilsen Steel | KKCG | Škoda Auto | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | Investiční skupina PPF | Premiér Babiš | RegioJet | Madeta | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | Tendr | Martin Ulčák | Witkowitz | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Kupní síla | Skupina AXA | AXA | Paolo Gentiloni | Italský premiér | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | Rozpočtové politiky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Česká zbrojovka | NERV | SPD | Miliardy korun | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Francouzský parlament | Washington | O2 | Miliardy eur | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Ifo | Experti | Zemědělství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Americké ministerstvo | Ceny energií | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Prezident | Koronavirus | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Rating České republiky | Pokles | Situace | Důchody | Operátor O2 | Firmy v ČR | Mobilní operátor | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Student Agency | 4fin | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Státní dluh ČR | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Dopad koronaviru | Dopady epidemie koronaviru | Index nákupních manažerů ve výrobě | Cestovní kanceláře | Průměrná mzda | Jižní Korea | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Mzda | Mzdový růst | Vládní opatření | Společnost IHS Markit | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Aerolinky | Nouzový stav | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Restriktivní opatření | Pokles HDP | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Míra nejistoty | Hlavní ekonom ING | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Burzy cenných papírů | Odhad inflace | Měnové zasedání | Viceprezident | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pandemie COVID-19 | Úvěrový program | Žádosti o podporu | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Měnověpolitické operace | Další pokles | Národní rozvojový fond | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Pravidla EU | Ministryně práce | OSVČ | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Asociace | Výrobce letadel | Marian Jurečka | Fiskální balík | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Světové hospodářské krize | Enormní zájem | Spoření | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Prodej státních dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Boj s koronavirem | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Odklad hypoték | Propad HDP | Křetínský | Bulharsko | Ekonomiky | Ekonomický propad | Schodek | KoroNERV-20 | Daniel Münich | Organizace | Poskytování hypoték | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Údaje | DPH | Mexiko | Sentix indikátor | Obchodovat s cennými papíry | Prodávat státní dluhopisy | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Opatření proti šíření koronaviru | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Ministři | Ekonomické oživení | Znárodnění | Italský dluh | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Česká ekonomika letos | Více peněz | Peníze z vrtulníku | Majitel | Úspory | EP | Růst daní | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Plošné testování | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | Posílení | Omezení pohybu | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Spotřebitelský sentiment | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Daň z nabytí | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Energetická společnost | Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Dubnový PMI | PMI z výroby | Letečtí dopravci | Dopravci | Soud | Růst zadlužení | Zadlužení | Bezpečnost | Zveřejněné údaje | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Fischer | Vládní pomoc | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Francouzský ministr | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Covid | Druhá vlna pandemie | Vyšší daně | Představenstvo | Druhá vlna | Firma ČEZ | Nízké sazby | Cla na zboží | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Skupina Smartwings | E.ON | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | Ekonomický náraz | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Společnost Amazon | Komisař pro hospodářství | Evropský komisař pro hospodářství | COVID III | Propad ekonomiky | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | VHM | Pandemická situace | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Hospodaření vlády | Výpadek příjmů | Zdanění | Konec daně z nabytí nemovitostí | Výkon ekonomiky | Prodeje rodinných domů | Prodeje rodinných domů v USA | Program Antivirus | Politici | Klimatický plán | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Koncern | Veřejné finance ČR | Německé obchody | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Česká televize | Daňový balíček | Investice státu | Zadlužování | Zdravotní péče | Zhoršení ratingu | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Výhled | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | FXstreet | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Albermarle Corp.
Albert Bourla
Albion Financial Group
Alca plast
Alceda
Alcoa
Alcoa (AA.US)
Alea iacta est
Alec Young
Alejandro Gil

Následující klíčová slova

Alert
Alerty
Aleš Hála
Aleš Michl
Aleš Prandstetter
Aleš Sosnovský
Alexander Elder
Alexander Krüger
Alexander Wolf
Alexandre de Juniac
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Admiral Markets new demo
Potvrďte prosím... Zavřít