Čtvrtek 15. duben 2021 03:44
reklama
Admiral Markets na Admirals
reklama
Purple Trading srovnani platformy 2
reklama
Admiral Markets na Admirals

Klíčová slova - Odhad růstu ekonomiky

C:\fakepath\euro3.png

Komise zhoršila letošní odhad růstu ekonomiky EU na 3,7 procenta

11.02.2021 Ekonomika Evropské unie letos kvůli přetrvávajícím koronavirovým omezením poroste pomaleji, než se dosud očekávalo. Podle dnešní makroekonomické předpovědi Evropské komise (EK) vzroste hrubý domácí produkt (HDP) o 3,7 procenta, zatímco listopadový odhad počítal s růstem o 4,1 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

ČNB zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok na 2,2 pct.

04.02.2021 Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad zhoršila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 2,2 procenta a příští rok s růstem o 3,8 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. V předchozí listopadové prognóze ČNB počítala letos s růstem o 1,7 procenta a v roce 2022 počítala s růstem o 4,2 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MF zhoršilo odhad letošního růstu ekonomiky na 3,1 procenta

20.01.2021 Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta. Zároveň úřad očekává mírnější propad ekonomiky za loňský rok, a to o 6,1 procenta. MF o tom dnes informovalo v tiskové zprávě. V předchozí prognóze ze září MF počítalo letos s růstem ekonomiky o 3,9 procenta a za loňský rok s poklesem o 6,6 procenta. MF využije nové odhady vývoje ekonomiky při přípravě novely státního rozpočtu na letošní rok.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, které složky nejvíce přispěly k růstu českého HDP ve třetím čtvrtletí

30.11.2020 Kromě hojného počtu ekonomických dat přinese nastávající týden také uvolňování restriktivních opatření v několika evropských státech včetně Česka. Na včerejším mimořádném jednání vláda rozhodla, že ve čtvrtek 3. prosince dojde k přechodu do třetího stupně PES. To znamená, že v omezené podobě bude možné otevřít restaurace, obchody i ostatní služby. Nicméně nařízení, jako například dodržování rozestupů nebo omezený počet zákazníků budou platit i nadále. Uvolnění opatření by v nejbližších dnech měly oznámit také vlády Velké Británie, Irska a Francie.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská centrální banka zlepšila výhled celoročního vývoje HDP

10.11.2020 Polská centrální banka dnes zlepšila výhled vývoje polské ekonomiky pro celý letošní rok. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos sníží pouze o 3,5 procenta, zatímco v červenci celoroční pokles odhadovala na 5,4 procenta. Varovala však, že čtvrté čtvrtletí bude obtížnější, než se předpokládalo. Informovala o tom agentura Reuters.
img

V závěrečném čtvrtletí loňského roku se firmám i domácnostem dařilo

31.03.2020 Čtvrtletní sektorové národní účty za čtvrté čtvrtletí loňského roku, které byly dnes zveřejněny, přinesly ještě příjemné čtení. Zvyšovala se ziskovost i míra investic nefinančních podniků, rostl i reálný příjem domácností, stejně tak jejich spotřeba. S takto pozitivními daty se však nejméně na dvě čtvrtletí budeme muset rozloučit. Míra ziskovosti nefinančních podniků dosáhla v závěrečném čtvrtletí loňského roku 46,8 %, což bylo ve srovnání s předchozím rokem o 0,2 pb více. Míra investic byla o 0,7 pb vyšší, když dosáhla 29,4 %. Reálné příjmy domácností byly meziročně vyšší o 5,4 %, jejich reálná spotřeba pak o 3,3 %. Nepatrně hůře dopadl rok 2019 jako celek. Míra zisku nefinančních korporací poklesla o 0,1 pb na 46,5 %, což je stále vysoko nad průměrem EU, kde se pohybuje kolem 40 %. Ziskové marže tlačily směrem dolů rychle rostoucí mzdové náklady, které meziročně stouply o 6,5 %. To se pak odrazilo i v mírně nižší míře investic (28,5 %).
img

Důvěra v ekonomiku klesá, hlavní propad očekáváme ale až v dubnu

20.03.2020 Spotřebitelská důvěra v březnu poklesla o 3.3 b. na -6.3 b.. Poklesla i podnikatelská důvěra. V obou případech se jedná o nejnižší hodnoty od konce roku 2013. Vliv koronaviru je však v těchto číslech omezený. Sběr dat byl ukončen 17. března. Dopad aktuálních opatření se tak z větší částí projeví až v dubnových číslech. I tak je ale patrné, že se výrazně zvýšily obavy domácností ze zhoršení jejich ekonomické situace. Prozatím však nerostou obavy ze ztráty zaměstnání. Vzhledem k aktuálnímu zavírání podniků z bezpečnostních důvodů lze předpokládat, že dojde i k propouštění některých zaměstnanců. V podnikové sféře klesla důvěra napříč všemi odvětvími s výjimkou stavebnictví. S tím jak se budou projevovat aktuální opatření do reálné ekonomiky, bude klesat i důvěra spotřebitelů a firem.
img

Forex: Koruna následuje pokles domácích tržních sazeb

10.03.2020 Tuzemská inflace pokračuje v růstu a podle našich odhadů by se mohla dostat v březnu až ke čtyřem procentům. Zabránit by ji v tom mohl aktuální pokles cen ropy. Pro centrální banku to však stále bude obtížná situace. Obdobný trend uvidíme dnes i v Maďarsku, kde se inflace nachází již třetí měsíc v řadě nad čtyřmi procenty. Struktura růstu HDP v eurozóně ukáže silnou domácí poptávku ale i pokles investic.
img

Ranní nadhoz - Zahýbe koronavirus s inflací?

28.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu.
img

Do Evropy se před virem vracela ekonomická důvěra

27.02.2020 Únorový průzkum ekonomické důvěry v eurozóně dopadl mírně nad očekávání, když vykázal nárůst ve všech sledovaných složkách. Sentiment ve službách tak oproti lednu přihodil 0,2 bodu a zakotvil na hodnotě 11,2, nejvýše od května 2019. V rámci zemí Evropské unie pak index služeb stagnoval na hladině 10,7. I v průmyslu se důvěra zlepšila, když z lednových -7,3 narostla na -6,1, přičemž trhy očekávaly jen kosmetické zlepšení na -7,2 bodu. Souhrnný index ekonomické důvěry pak poskočil o 0,7 bodu na současných 103,5, a tudíž také překonal trhy očekávanou stagnaci. Průzkum ovšem probíhal v období před 20. únorem a nezachytil tak eskalující obavy o šíření koronaviru na starém kontinentu, kterých jsme svědky v posledních dnech. Lze tak předpokládat, že nejnovější data skutečnou náladu Evropanů poněkud nadhodnocují.
C:\fakepath\CNB1.jpg

ČNB mírně zhoršila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce

06.02.2020 Česká národní banka v nové prognóze mírně zhoršila pro letošní rok odhad růstu české ekonomiky na 2,3 procenta z listopadových 2,4 procenta. Rovněž mírně zhoršila odhad růstu pro loňský rok na 2,5 procenta z předchozích 2,6 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to dnes uvedl guvernér Jiří Rusnok. Pro rok 2021 ČNB počítá nadále s růstem ekonomiky o 2,8 procenta. První údaje o vývoji ekonomiky v loňském roce zveřejní Český statistický úřad v pátek 14. února.
img

Okénko trhu - Ekonomika eurozóny ve 4. čtvrtletí překvapivě zpomalila

31.01.2020 Se šířícím se koronavirem rostou obavy nejen z nákazy, ale také z dopadu do růstu globální ekonomiky. Analytici již začali předběžně odhadovat dopady do čínského HDP. Odhady se přitom zakládají zejména na předchozí zkušenosti s nemocí SARS. Analytici z Economist Intelligence Unit odhadují dopad na čínské HDP za první čtvrtletí v rozpětí mezi půl až jedním procentním bodem. V prvních třech měsících roku by tak Čína rostla jen tempem okolo 5 %. Bloomberg je v odhadech ještě odvážnější a očekává, že by tempo čínského HDP mohlo poklesnout na nejnižší úroveň od roku 1992 tedy zhruba na 4,5 %. Takto významné zpomalení jedné z největších světových ekonomik bude mít dopad nejen na globální růst, ale i na růst závislých ekonomik jako je například eurozóna či Německo. Podle několik let staré analýzy ČNB by zpomalení Číny o jeden procentní bod dopadlo na státy střední Evropy o něco silněji než na zbytek Evropy, konkrétně pak ve výši přibližně 0,27 procentního bodu. Porovnáme-li vzájemný obchod mezi ČR a Čínou, vidíme, že zhruba 11 % dováženého zboží k nám míří právě z Číny, v opačném směru pak putuje v průměru jen asi 1,2 % našich vývozů. Ohroženy jsou tak zejména subdodávky materiálu, což může pozdržet celou výrobu, a dovoz spotřebního zboží včetně elektroniky. Obecně je však velmi předčasné odhadovat dopady nákazy, jelikož ještě nedosáhla svého vrcholu a další vývoj je jen těžko předvídatelný.
img

Koronavirus ohrožuje Čínu, akcie a ropa padají. ECB zahájila revizi své strategie

24.01.2020 Francouzský prezident Manuel Macron se dohodl se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem na příměří ohledně daní, které by mělo trvat do konce roku. Macron novinářům sdělil, že obě země budou pokračovat v intenzivních rozhovorech.
C:\fakepath\top-20122019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v červených číslech navzdory pozitivním zprávám týkajícím se obchodní dohody mezi USA a Čínou. Ve čtvrtek americký ministr financí řekl, že by první část dohody měla být podepsána v lednu.
C:\fakepath\london6.jpg

Britská ekonomika přidala 0,4 procenta, překonala odhady

20.12.2019 Britský hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí stoupl ve srovnání s druhým kvartálem o 0,4 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad ve své konečné zprávě. Upravil tak svůj odhad růstu ekonomiky z listopadu, který ještě udával hodnotu jen 0,3 procenta. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali, že úřad ponechá údaj beze změny.
img

Výběr hlavních ekonomických událostí v ČR v roce 2019

16.12.2019 V tomto velmi rozsáhlém článku najdete kompletní výběr nejdůležitějších hospodářských událostí v České republice v roce 2019 (řazeno chronologicky po měsících a dnech):
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Bundesbank snížila na polovinu výhled ekonomiky pro rok 2020

13.12.2019 Německá Bundesbank na polovinu snížila výhled ekonomiky země pro rok 2020. V příštím roce by měl podle dnešní zprávy německé centrální banky hrubý domácí produkt (HDP) přidat jen 0,6 procenta. Na vině bude předpokládaný slabší růst spotřeby domácností, který nevykompenzuje ani možné oživení exportu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

ČNB zhoršila odhad vývoje ekonomiky v příštím roce

07.11.2019 Česká národní banka v nové prognóze zhoršila pro příští rok odhad růstu české ekonomiky na 2,4 procenta ze srpnových 2,9 procenta. Odhad růstu pro letošní rok ČNB nechala na 2,6 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to dnes uvedl guvernér Jiří Rusnok. Pro rok 2021 ČNB počítá s růstem ekonomiky o 2,8 procenta, v srpnu odhadovala růst o tři procenta.
C:\fakepath\mmf-06112019-lv.jpg

MMF varuje Evropu, aby se připravila na propad ekonomiky

06.11.2019 Mezinárodní měnový fond (MMF) varuje Evropu, aby si připravila nouzové plány pro případ silného útlumu ekonomiky. Evropské hospodářství čelí více rizikům a měnová politika už své nástroje vyčerpala, uvedl dnes fond ve svém ekonomickém výhledu pro Evropu. Odhad růstu ekonomiky regionu ale nechal beze změny na hodnotách zveřejněných v polovině října.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Saúdská Arábie čeká slabší růst HDP, důvodem je dohoda s OPEC

18.09.2019 Růst ekonomiky Saúdské Arábie bude v letošním roce výrazně nižší, než země původně čekala. Příčinou je dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o omezení těžby. Útok na ropná zařízení firmy Aramco z minulého týdne ale dopad na příjmy království mít nebude. V rozhovoru s agenturou Reuters to dnes řekl saúdskoarabský ministr financí Muhammad Džadaán.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes o několik haléřů oslabila vůči euru i dolaru

27.08.2019 Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru ztratila čtyři haléře na 25,83 Kč/EUR, k dolaru si pohoršila o sedm haléřů a kolem 17:00 se dostala na 23,28 Kč/USD. Vyplývá to z informací na webu společnosti Patria Finance.
C:\fakepath\ceska_narodni_banka.jpg

ČNB nechala sazby beze změny, zůstanou tak možná delší dobu

01.08.2019 Bankovní rada České národní banky dnes jednomyslně nechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na dvou procentech. Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by úrokové sazby mohly velmi pravděpodobně zůstat beze změny i v následujících čtvrtletích. ČNB dnes rovněž zlepšila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce a pro příští rok.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní i příští rok

01.08.2019 Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad růstu české ekonomiky v letošním roce na 2,6 procenta a pro příští rok na 2,9 procenta. Na tiskové konferenci po jednání bankovní rady to dnes uvedl guvernér Jiří Rusnok. V předchozí květnové prognóze centrální banka počítala letos s růstem ekonomiky o 2,5 procenta a příští rok o 2,8 procenta. Pro rok 2021 ČNB počítá s růstem ekonomiky o tři procenta.
C:\fakepath\TOP5-18072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.07.2019 1) Jihokorejská centrální banka dnes nečekaně a poprvé po více než třech letech snížila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt bodu na 1,5 %. Zároveň snížila také odhad růstu ekonomiky na letošní rok, především z důvodu narůstající nejistoty ohledně obchodních sporů s Japonskem.
img

Okénko finančního trhu 10.7.2019

10.07.2019 Podle nejnovější prognózy Evropské komise poroste HDP eurozóny v roce 2019 o 1,2 %. Pro rok 2020 očekává nepatrně pomalejší růst v porovnání s jarní prognózou a to 1,4 %. V porovnání s naší prognózou, kde očekáváme růst okolo jednoho procenta pro tento i následující rok, je však odhad Evropské komise stále optimističtější. Pro Českou republiku očekává komise stále silný růst nad úrovní dlouhodobého průměru okolo 2,6 % letos a 2,5 % příští rok. Naše současná prognóza ovšem počítá s nepatrně nižším růstem o dvě respektive o tři desetinky. Komise celkově očekává, že tuzemský růst podpoří především spotřeba domácností a pokračující investice do automatizace výroby, což je v souladu s naší prognózou.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Britská ekonomika se v květnu vrátila k růstu

10.07.2019 Britská ekonomika v květnu vzrostla o 0,3 procenta po propadu o 0,4 procenta v dubnu. Oznámil to dnes statistický úřad ONS. K růstu přispěla zejména produkce automobilového průmyslu, který se zotavil po uzavírkách souvisejících s odchodem země z Evropské unie. Vzhledem k brexitu však vyhlídky ekonomiky zůstávají nejisté.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Británie zhoršila odhad růstu ekonomiky

20.06.2019 Britská centrální banka snížila odhad růstu britské ekonomiky ve druhém čtvrtletí na nulu. Základní úrokovou sazbu ale na dnešním zasedání měnového výboru podle očekávání nechala beze změny na 0,75 procenta. Banka zdůraznila, že úroky bude potřeba zvyšovat mírně a postupně tak, aby Británie omezila škody, které by způsobil její odchod z Evropské unie bez dohody.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Eurostat potvrdil zrychlení růstu ekonomiky eurozóny

06.06.2019 Růst ekonomiky eurozóny v letošním prvním čtvrtletí zrychlil na 0,4 procenta z 0,2 procenta v závěru loňského roku. Oznámil to dnes statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak své údaje z poloviny května. Ekonomika eurozóny těžila z obnovení hospodářského růstu v Německu a z konce recese v Itálii.
C:\fakepath\usa 14122014-2.png

Goldman snížil odhad růstu ekonomiky USA

03.06.2019 Americká investiční banka Goldman Sachs snížila odhad růstu americké ekonomiky na toto čtvrtletí na 1,1 procenta, zatímco ještě asi před týdnem počítala s růstem 1,3 procenta. Důvodem je podle jejich analytiků obchodní válka, kterou Spojené státy vedou s Čínou a dalšími zeměmi. Pokud bude obchodní spor eskalovat, pak analytici další americké investiční banky Morgan Stanley předpovídají, že by do roka mohla přijít hospodářská recese. Uvedla to agentura Bloomberg.
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu je na dvouletém minimu

28.05.2019 Optimismus mezi spotřebiteli v Německu mírně ochladl, lidé jsou méně ochotni nakupovat a na budoucnost největší evropské ekonomiky hledí s větší opatrností. Uvedla to dnes společnost GfK, jejíž index nálady na červen klesl na 10,1 z květnových 10,2 bodu. Ocitl se tak nejníže za více než dva roky.
nemecko 08012014-3.png

Hospodářské instituty zlepšily výhled německé ekonomiky

12.04.2017 Přední německé hospodářské instituty dnes zlepšily výhled německé ekonomiky na letošní i příští rok. Letos by se měl hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle jejich nové prognózy zvýšit o 1,5 procenta místo dříve předpokládaných 1,4 procenta. Hospodářský růst by měl přesto zpomalit z loňských 1,9 procenta, což bylo nejprudší tempo za pět let.
graf trader.gif

Ekonomika JAR je prý v krizi

25.02.2016 Ekonomika Jihoafrické republiky je v krizi: hospodářský růst zpomaluje, čtvrtina obyvatelstva je bez práce a v zemi je rozšířená chudoba. Řekl to včera tamní ministr financí Pravin Gordhan, který zároveň představil návrh krizového rozpočtu na příští fiskální rok. Vláda v něm počítá s výdajovými škrty a zvýšením některých daní, což by se ale nemuselo líbit voličům.
cnb 1110.jpg

ČNB čeká letos lepší vývoj ekonomiky

31.07.2014 Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad vývoje české ekonomiky v letošním roce na 2,9 procenta. Naopak pro příští rok odhad růstu hrubého domácího produktu zhoršila na tři procenta. Na tiskové konferenci to dnes řekl guvernér ČNB Miroslav Singer. Bankovní rada rovněž konstatovala, že neukončí režim forexových intervencí dříve než v roce 2016.
nemecko zeme.jpg

Maloobchodní tržby v Německu výrazně klesly

30.11.2012 Maloobchodní tržby v Německu se v říjnu meziměsíčně propadly o 2,8 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Analytici přitom očekávali pokles o pouhých 0,2 procenta. Údaje podle agentury Reuters podkopávají naděje, že soukromá spotřeba bude nadále podporovat růst největší evropské ekonomiky.
nemecko.jpg

Naděje na rychlé oživení německé ekonomiky klesají

19.11.2012 Naděje na rychlé oživení hospodářského růstu v Německu klesají. Uvedla to dnes tamní centrální banka Bundesbank v pravidelné měsíční zprávě. Upozornila, že řada sektorů německé ekonomiky se potýká s negativními důsledky dluhové krize v eurozóně a zpomalení růstu světového hospodářství.
nemecko.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu beze změny

30.10.2012 Míra nezaměstnanosti v Německu v říjnu zůstala beze změny na 6,9 procenta. Počet lidí bez práce nicméně stoupl o 20.000 osob na 2,937 milionu. Zaznamenal tak již sedmý meziměsíční nárůst za sebou. Zůstal však v blízkosti nejnižší úrovně od sjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Offshore | Intervence ČNB | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | EUR/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Fiskální politika | Fúze | IPO | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční společnost | Kiwi | Komodity | Kurz | Low | MMF | MT4 | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodník | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Prodeje existujících domů | Prodejní cena | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Schodek rozpočtu | Sentiment | Standard and Poor's | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Vega | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Citibank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Shanghai Composite | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Berkshire Hathaway | Sázka | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | ČSOB | Partners | Obchodovat | Deutsche Bank | Investiční banka | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Bankrot | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Podpora | Akcie Erste | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Investiční | Investing | ISM | EBay | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | E15 | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Market | Minimální mzda | Míra inflace | Miroslav Singer | Nemovitosti | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Trh | Volkswagen | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu koruny k euru | WTI | XM | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | Andrej Babiš | CEE | CEPS | Daniel Beneš | Ekonomika EU | Ministerstvo financí | Petr Kellner | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Genesis | Poradenská společnost | Burze | Investment | Traders | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | DIW | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | BBC | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Snižování úrokových sazeb | Energie | Obavy z brexitu | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Odvaha | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Referendum | Ekonomická aktivita | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Měnový stratég | Mezinárodní ratingové agentury | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Ekonomické dopady | IHS | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Britské hospodářství | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | Walmart | Dnešní obchodování | Propad | Režim forexových intervencí | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | CzechInvest | Ztráty | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Dluhové krize | Výhled | Poplatky | BDO | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Opatřením na podporu ekonomiky | Predikce | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Výnosy | Index cen domů | Americké investiční banky | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Výhled ekonomiky | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | HDP v eurozóně | ABN AMRO Bank | IHS Markit | TPG Capital | ex | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Skupina PPF | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Kapitálové výnosy | Lithium | Investiční skupiny | Obchodování na trzích | Země platící eurem | Zápis ze zasedání Fedu | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Obchodní válka | Asijské akciové trhy | Globální růst | Inflace v eurozóně | McDonald's | Okénko finančního trhu | Akcie společnosti | Americká investiční banka | RDSA | Royal Dutch Shell | Měny v regionu | Spotřebitelská inflace | Finanční skupina | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Základní úroková sazba | Česká firma | Hodnota indexu | Čínské firmy | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Obchodovat s akciemi | Inven Capital | Zvýšení sazeb | Státní fond | Statistický úřad | Růst ekonomiky USA | Podíl nezaměstnaných | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Ekonomika JAR | Propad ropy | NVDA | Economist Intelligence Unit | iFX | Snížení sazeb | Ceny niklu | Ropné akcie | Pokles cen | Konglomerát | AMZN | Thyssenkrupp | Růst mezd | Prosus | PPF | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Thomas Cook | Korunové sazby | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Bilance zahraničního obchodu | Loterie | Očekávané Earnings | CzechTrade | Trinity Bank | Hospodářské krize | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | IOT | Investice do ropy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | František Táborský | MSFT | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Obchodní dohody | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | CETA | ČSÚ | Předseda představenstva | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Inflace ČNB | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | GM | Statistici | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | INTC | Vicepremiér | Walt Disney | 5G | AFP | EUR Index | Ekonomická důvěra | České hospodářství | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Wüstenrot | EET | Omezení těžby | Předpovědi | E-shopy | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Rozpočet na rok 2020 | PLN | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Globální vývoj | Inflace v listopadu | Problémy | Výzkumný institut | Vládní výdaje | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Kotační výbor | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Výhled centrální banky | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Zavedení cel | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Dieselgate | Události roku | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Nižší ceny ropy | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Smartwings | Předseda | Skupina AXA | AXA | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | FedEx | FDX | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Britský hrubý domácí produkt | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Nike | Česká zbrojovka | NERV | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Stephen Poloz | Altria Group | Netflix | NFLX | Evropská inflace | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | Miliardy eur | Sodexo | Budoucnost | Ifo | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Ministerstvo práce | Podnik | Tuzemská inflace | Proinflační | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Silnější kurz | Růst německé ekonomiky | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Trhy | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Pokles | Situace | Důchody | Odhad letošního růstu | Počet zákazníků | Operátor O2 | Mobilní operátor | Vít Hradil | SARS | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Jumpshot | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Správce daně | Student Agency | Sazby beze změny | Ministerstvo dopravy | Státní dluh ČR | Ekonomické aktivity | Krize v eurozóně | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Stabilita | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Mzda | Společnost IHS Markit | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Nouzový stav | Pokles HDP | Odhady ekonomů | Kabinet | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Míra nejistoty | ČMZRB | TPCA | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Šíření viru | Burzy cenných papírů | Odhad inflace | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Národní rozvojový fond | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Škoda | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Spotřebitelská nálada | Alena Schillerová | Ministryně financí | Úřad práce | Růst | Poslanci | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankovní asociace | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Unijní země | Ekonomiky | Schodek | Růst nezaměstnanosti | Práce | Rozvojová banka | Údaje | DPH | Obchodovat s cennými papíry | Radovan Vítek | Možnosti obchodování | Ekonomické oživení | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Česká ekonomika letos | Majitel | EP | Dílčí index | Premiér Andrej Babiš | Spotřebitelská nálada v Německu | Soukromá spotřeba | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Zrušení daně z nabytí | Cestování | Maloobchodní tržby v Německu | Počet lidí bez práce | Energetická společnost | Sazka Group | Casinos Austria | Maloobchod | Dopravci | Soud | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | RBI | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Konsorcium | Svaz dovozců automobilů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Kupci | Fischer | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkový paušál | Andrej Babiš (ANO) | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | Zbrojovka | Výrobní PMI | Genesis Capital | Londýnské burzy | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Agrofert | Covid | Představenstvo | Firma ČEZ | Skupina Smartwings | E.ON | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Evropské investiční banky | Spotřební daně | COVID III | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | VHM | Zrušení superhrubé mzdy | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Program Antivirus | Vystoupení Británie z Evropské unie | Klimatický plán | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Koncern | Protiepidemická opatření | Nařízení | Apollo | Sazka Entertainment | Fondy Apollo | Letecká doprava | Česká televize | Daňový balíček | Očkování | Odhad růstu ekonomiky EU | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | FXstreet | Graf | ROCE | Euro

Předchozí klíčová slova

Odhad cen ropy
Odhad ekonomické aktivity
Odhad HDP
Odhad HDP USA
Odhad inflace
Odhad kapitalizace
Odhad letošního růstu
Odhad letošního růstu HDP
Odhad propadu hospodářství
Odhad růstu domácí ekonomiky

Následující klíčová slova

Odhad růstu ekonomiky EU
Odhad růstu globálního HDP
Odhad růstu HDP
Odhad růstu světové ekonomiky
Odhad SB
Odhad sektoru pohostinství
Odhad spotřebitelské důvěry
Odhad vývoje ekonomiky
Odhad vývoje HDP
Odhad vývoje hrubého domácího produktu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít