Pondělí 03. srpen 2020 17:14
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading letni strategie
reklama
Admiral spread new

Klíčová slova - OSVČ

img

Zvýšení limitu plátcovství DPH, které navrhuje ODS, by nyní ekonomice obzvláště prospělo. Tento limit v poměru k průměrné mzdě od roku 1993 dramaticky poklesl

10.07.2020 Občanská strana dnes uvedla, že v rámci diskuse nad možným zavedením paušální daně na rozpočtovém výboru sněmovny opět vznese návrh zvýšení limitu pro povinnou registraci k DPH, a to na dva miliony korun. Tento limit v současnosti činí jeden milion korun ročního obratu. Při jeho překročení se ekonomický subjekt musí povinně registrovat jako plátce DPH.
img

Fond obnovy EU je ve skutečnosti spíše „fondem na záchranu Itálie“. Paušální daň umožní některým živnostníkům ušetřit na dani i více než 80 tisíc ročně

10.07.2020 Poslanci se dnes mimořádně scházejí k příspěvkům lidem, kteří pracují na dohody. Měly by jim nahradit výpadek příjmů při epidemii koronaviru. Sněmovna se bude zabývat také vládním návrhem na zavedení paušální daně pro živnostníky. Od 10:30 má pokračovat debata o evropském plánu na oživení ekonomiky po koronavirové krizi, tedy o takzvaném fondu obnovy EU.
img

Někteří živnostníci už příští rok na daních ušetří i přes 80 tisíc korun. Vláda schválila takzvanou paušální daň, byť v kompromisní podobě

29.06.2020 Živnostníci s ročním příjmem do 800 tisíc korun budou moci od ledna příštího roku platit pouze jednu paušální daň. Na dnešním jednání to schválila vláda. Pro příští rok by měla činit 5740 korun měsíčně. Paušální daň by měla být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun.
img

V Americe by Smartwings nejspíše zachránili. Americká centrální banka teď pomáhá zajistit kapitál skoro 140 čínským firmám, jež se obchodují na burzách v USA

24.06.2020 Zvažovaná státní pomoc aerolinkám Smartwings vyvolala vzrušené diskuse nejen mezi ekonomy. Samozřejmě, je to socialismus. Ale buďme principiální: buďme socialističtí vůči všem, anebo kapitalisticky nedejme nikomu nic.
img

Smartwings se pomoci státu nakonec patrně dočkají, Německo zachraňuje srovnatelnou aerolinku Condor. Ať rozhodne zákazník, svým „hlasováním platební kartou“, zda chce létat i dále

15.06.2020 Stoupá pravděpodobnost, že skupinu Smartwings koronavirus nakonec „nezabije“. Do skupiny, která provozuje tři čtvrtiny dovolenkových letů z ČR, patří také České aerolinie. Právě tak by se nyní měla celá skupina nově jmenovat. Je to jedna z podmínek pomoci ze strany státu, vedle účasti akcionářů na záchraně – ti by měli do firmy nalít 1,6 miliardy korun. Záchrana sice ještě není definitivně odklepnuta, ale pravděpodobně k ní dojde. Dopravce by měl od státu získat garanci za úvěr, nejspíše půjde o 850 milionů korun. Záchranu Smartwings podporuje také prezident Miloš Zeman.
img

Koronavirus srazil počet svateb na více než stoleté minimum. O zářijové termíny se vede tuhý boj, přeživší svatební salony letos a příští rok kvůli návalu mohou zdražit

12.06.2020 Obyvatelé Česka uzavřeli v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku 3,5 tisíce sňatků, což bylo o téměř 600 méně než o rok dříve, plyne z dnešní zprávy ČSÚ. K nižšímu počtu sňatků přispěl zejména měsíc březen, v jehož průběhu byla možnost uzavření manželství omezena epidemiologickými opatřeními.
img

Účast akcionářů na záchraně Smartwings zvyšuje pravděpodobnost, že stát aerolince pomoc poskytne

05.06.2020 Letecká skupina Smartwings požádá stát o půjčku ve výši 900 milionů korun. Další zhruba miliardu korun by do firmy měli vložit její akcionáři. Valná hromada firmy se včera dohodla, že v případě dohody se státem budou záchranu firmy financovat všichni akcionáři. Zároveň byl schválen finanční model společnosti.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Koronavirus ovlivnil ekonomiku, poklesl HDP, roste nezaměstnanost

31.05.2020 - Uzavření obchodů nebo řady výrobních firem včetně všech tří velkých automobilek, omezení na hranicích i další opatření související s koronavirem zpomalují českou ekonomiku. Ta podle údajů ČSÚ v prvním čtvrtletí klesla meziročně o 2,2 procenta a mezičtvrtletně o 3,6 procenta. Pokles je nejvyšší od krize v roce 2009 a bude podle všeho ještě pokračovat. Třeba aktuální prognóza ČNB v základním scénáři počítá letos s poklesem o osm procent a příští rok s růstem o čtyři procenta.
img

Po zrušení karenční doby narostl počet neschopenek takřka o pětinu. Éře kanceláří typu „open space“ zřejmě i tak odzvonilo

29.05.2020 Prognóza, že Češi budou po zrušení karenční doby „více nemocní“, se potvrdila. Loni totiž bylo nově nahlášeno 1914,8 tisíce případů pracovní neschopnosti pro nemoc a úraz. Oproti roku 2018 přibylo 65,3 tisíce případů
img

Češi se v rostoucí míře obávají zdražování, propad nálady v průmyslu se stabilizoval

25.05.2020 Důvěra v tuzemskou ekonomiku se v květnu stabilizovala, a to po hlubokém, historicky nejvyšším dubnovém propadu. Příslušný statistický ukazatel dokonce v květnu meziměsíčně mírně stoupl, z 74,8 na 75,1 bodu, přičemž hodnota 100 bodů odpovídá dlouhodobé průměrné důvěře v ekonomiku za celé období let 2003 až 2019. Ke stabilizaci dochází díky zlepšení nálady ve spotřebitelském segmentu, naopak sentiment podnikatelů se dále propadl, na svoje nové historické dno.
img

Záchrana Smartwings má svá úskalí, pokud však zachraňujeme třeba OSVČ, nelze diskriminovat tak, že aerolince záchranu upřeme

17.05.2020 Stát by mohl koupit až stoprocentní podíl v letecké společnosti Smartwings, uvedl ministr dopravy a průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Rozhodnout se dle něj musí do konce června, projedná to vláda.
img

Nejčastější finanční otázky, které v současné době trápí Čechy

06.05.2020 Již skoro dva měsíce panuje v České republice řada omezení a vládních nařízení, která mají přímý dopad na rodinné rozpočty. Mnohé domácnosti momentálně řeší situace, na které před pár měsíci ani nepomyslely. Ze dne na den se mnozí lidé ocitli v karanténě, pracovní neschopnosti zapříčiněné nařízením vlády, nebo doma na „ošetřovačce“ s nezletilými dětmi, které mají uzavřené školy. V tom nejhorším případě byli někteří dokonce pozitivně testováni na koronavirus. Všechny tyto situace mají jedno společně: nejistotou budoucnost způsobenou snížením či výpadkem příjmů. Jaké finanční otázky tedy Češi na základě praxe konzultantů Broker Consulting řeší nejčastěji?
img

Počet insolvenčních návrhů se v dubnu propadl o třetinu, lidé s řešením dluhů vyčkávají

06.05.2020 Opatření přijatá proti šíření pandemie koronaviru přiměla Čechy odložit řešení jejich dluhů. Zatímco v únoru i březnu přesáhl počet osob žádajících o insolvenci tři tisíce, v dubnu bylo podáno jen 1919 insolvenčních návrhů. “Důvodem je především skutečnost, že lidé v obavách z nákazy méně vyhledávali služby akreditovaných dluhových poradců, advokátů či notářů, kteří mohou insolvenční návrhy sepisovat,” potvrdil ředitel Poradny při finanční tísni David Šmejkal. Někteří dlužníci navíc vyčkávají, zda nedosáhnou na podporu v rámci státních opatření na záchranu ekonomiky. „Svou roli hrají i velkorysá pravidla odkladu splátek bankám a splátkovým společnostem“ doplňuje Šmejkal.
img

Komentář Raiffeisenbank: Deficit rozpočtu nabírá tempo

04.05.2020 Český státní rozpočet vykázal za první čtyři měsíce roku deficit na úrovni 93,8 mld. Kč. Překonal tak i dosud nejhorší výsledek z roku 2010, kdy vlivem světové ekonomické krize dosáhl „jen“ 78 mld. Kč. Pod tíhou ekonomických restrikcí, které si vynutila koronavirová pandemie, česká vláda opět přehodnotila svůj výhled na hospodaření za celý letošní rok. Z původně plánovaného deficitu na úrovni 40 mld. Kč se v březnu stalo 200 mld. Kč a nově pak rovnou 300 mld. Kč. S ohledem na dosavadní vývoj se nabízí otázka, zda nebude nutné přistoupit i k další revizi. Kromě nevyhnutelného propadu příjmů, které stojí a padají s výkonem aktuálně hibernované ekonomiky, si vládní protikrizová opatření vyžádají i citelný nárůst výdajů. Mnoho z nich, jako například ošetřovné, podpora OSVČ či kurzarbeit jsou navíc dále prodlužovány, a k nim přibývají návrhy nové, jako jsou příspěvky na úhradu fixních nákladů zavřených provozoven.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Schillerová: Opatření na podporu ekonomiky činí 1,2 bilionu Kč

22.04.2020 Celková opatření na podporu ekonomiky v souvislosti s dopady šíření koronaviru činí 1,19 bilionu korun. Z toho přímá podpora je 216 miliard korun a záruky na úvěry 951,5 miliardy korun. V pořadu České televize Události, komentáře to včera řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dalších 22 miliard korun odhaduje ministerstvo jako stimul ekonomiky díky odkladu záloh na daních nebo odkladu elektronické evidence tržeb. Částku zpochybnil předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
img

KoroNERV-20: Vládní podpora ekonomiky je nižší než jinde v EU

21.04.2020 Česká republika doposud investovala do záchrany ekonomiky postižené koronavirovou krizí výrazně nižší částky než jednotlivé členské státy EU, uvedli dnes ekonomové z občanské iniciativy KoroNERV-20. Česká vláda přitom podle nich může být díky nízkému zadlužení daleko aktivnější. Proto vyzvaly vládu, aby poskytla malým a středním podnikům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) větší přímou pomoc v podobě odkladu plateb DPH a sociálního pojištění minimálně do ledna 2021 nebo plošně poskytla garantované úvěry pro zasažené sektory.
img

Forex: Chmurnou náladu na finančních trzích dnes navodí data z USA

09.04.2020 Finanční trhy z hlediska kurzotvorných informací dnes čeká poměrně chudý den. Pozornost připoutají pouze statistické údaje z USA. Zveřejněn bude tamní vývoj cen průmyslových výrobců v březnu letošního roku, kde se očekává jejich další zpomalení. O poznání důležitější však bude údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který v minulém týdnu raketově vzrostl. K dalšímu nárůstu pravděpodobně dojde i dnes. Negativní dopady koronavirové pandemie na americkou ekonomiku bude určitě odrážet i indikátor důvěry Michiganské univerzity. My jsme včera zveřejnili naše aktualizované Ekonomické výhledy pro ČR.
img

Forex: Nezaměstnanost v březnu stagnovala a ČNB je blíž k získání nových pravomocí

08.04.2020 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva práce a sociálních věcí březnový podíl nezaměstnaných osob setrval na únorových 3 %. Po sezonním očištění pak nejspíše jen mírně vzrostl. MPSV ve své tiskové zprávě uvádí, že úřady práce v souvislosti se situací kolem koronaviru zaznamenaly zvýšený zájem zaměstnanců i OSVČ o informace k možné evidenci. Počet lidí, kteří se nakonec na Úřad práce ČR přihlásili, byl meziročně o 3,8 % a meziměsíčně o 6,1 % vyšší. Největší počet registrací hlásil Moravskoslezský kraj a v rámci okresů pak Praha. Většina žadatelů pocházela z pohostinství, cestovního ruchu a dalších služeb. Na Úřad práce se přitom hlásí i ti, kteří obdobné činnosti vykonávali v zahraničí. Současná situace ale zároveň vyvolala větší poptávku po zaměstnancích v zemědělství, lesnictví, stavebnictví, logistice, v oblasti týkající se provozu e-shopů, a také po řemeslnících a řidičích. V případě stavebnictví a zemědělství chybí především dělníci ze zahraničí, kteří v souvislosti s koronavirovou pandemií odcestovali do domovských zemí. To může být i jeden z důvodů, proč zatím nedošlo k výraznému nárůstu nezaměstnanosti, když část zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných našla dočasné uplatnění v jiném oboru. Tomu nahrává i fakt, že zmíněné sektory zaměstnávají zejména méně kvalifikované pracovníky. V dubnu však již čísla tak optimistická nejspíše nebudou.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dobrá data o trhu práce jsou dočasná, přijde zhoršení

08.04.2020 Příznivá březnová data o nezaměstnanosti jsou jen dočasná, v dubnu lze čekat kvůli dopadům pandemie výrazné zhoršení. V souvislosti s vývojem nezaměstnanosti v dalších zemích postižených koronavirem jde zatím o příznivý vývoj. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Ti přitom očekávali nárůst nezaměstnanosti již v březnu. Důvodem lepších čísel tak podle nich může být například administrativní zpoždění nebo vyčkávaní, jak dopadne nastavení podpory státu pro drobné podnikatele.
img

Masové propouštění zatím nepropuklo

08.04.2020 „Pandemie koronaviru se zatím projevila jen na rušení volných pracovních pozic. Počet nezaměstnaných se zatím nezvyšuje. Zaměstnavatelé a OSVČ zřejmě uvěřili vládě, že jim pomůže, a proto zatím nedošlo k masovému propouštění,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Analýzy makroindikátorů: Nezaměstnanost údajně stagnuje, struktura dat je neznámá

08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu dle agenturních zpráv setrval na 3,0 %. Ministerstvo bohužel nezveřejnilo obvyklou strukturu dat.
img

Nezaměstnanost údajně stagnuje

08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu údajně setrval na úrovni 3,0 %, tedy shodné úrovni jako v únoru. Je o údaj převzatý z agentury Bloomberg. Samotné ministerstvo je ve standartní formě a ohlášeném čase na svých webových stránkách v ohlášené době stále nemělo a to navzdory tomu, že ministryně s tímto údajem operovala už tři dny nazpátek.
img

Míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala, „náraz“ přijde v dubnu. Letos může vystoupat k úrovni deseti procent

08.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR v březnu ještě na opatření spojená s šířením koronaviru prakticky nereagovala. Vykázala tak úroveň tří procent, což je výrazně lepší výsledek, než s jakým trh počítal (ve střední hodnotě analytických odhadů trh dle Bloombergu počítal s úrovní 3,6 procenta). Mezi analytiky se dokonce objevovaly odhady, že by míra nezaměstnanosti mohla už právě za březen překonat pětiprocentní úroveň.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Česká nezaměstnanost zřejmě překvapivě stagnovala

08.04.2020 Světový kalendář je dnes prázdný. Zveřejněn bude pouze zápis z posledního zasedání americké centrální banky, na kterém srazila úrokové sazby na nulu. Domácí trh práce zřejmě přinese trochu překvapivou zprávu, že podíl nezaměstnaných v březnu stagnoval. Polská centrální banka ponechá sazby beze změny. V horizontu jednoho měsíce však čekáme jejich další snížení.
img

Česká nezaměstnanost údajně stagnuje

06.04.2020 Podíl nezaměstnaných: V našem odhadu vývoje podílu nezaměstnaných jsme na březen počítali s výrazným nárůstem. Důvodem bylo zjevné omezení aktivity v řadě sektorů a naprosté zavření v některých služeb. Anekdotické zprávy o tom, jak lidé přicházejí na pracovní úřad nás vedly k očekávání, že počet nezaměstnaných bude rychle stoupat a již v březnu překročil 4 %. S ohledem na vývoj statistik v zahraničí jsme se intuitivně obávali ještě horších čísel. Avšak ministryně práce a sociálních věcí včera v debatě na ČT oznámila, že dle dat ministerstva setrval podíl nezaměstnaných na úrovni 3,0 %. To je stejně jako v únoru. To by sice znamenalo, že po sezónním očištění nezaměstnanost sice vzrostla, ale v současném kontextu naprosto zanedbatelně.
img

Schillerová rozdá 25 tisíc korun plošně a bez podmínek. Zaplatíme to vyššími daněmi v budoucnu, zaplatíme tedy i nynější „černé pasažéry“

03.04.2020 Pro získání jednorázového příspěvku 25 tisíc korun nebudou muset živnostníci dokládat pokles příjmů. Na podporu budou mít nárok všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) zasažené v souvislosti s koronavirem, které podnikaly před 12. březnem, tedy před vyhlášením nouzového stavu.
img

Podpora živnostníků částkou 25 tisíc krok je rozumný krok, podmínky jsou stanoveny poměrně velkoryse

31.03.2020 Jednorázová podpora podnikatelů a živnostníků postižených dopady pandemie koronaviru částkou 25 tisíc korun je správný krok, který celé řadě dotčených pomůže výpadek v příjmech překonat. Podmínka čerpání podpory je stanovena poměrně velkoryse. Podmínkou je totiž meziroční pokles tržeb dané OSVČ během letošního prvního čtvrtletí alespoň o deset procent. Poměrně velkorysá je tato podmínka i přesto, že opravdu intenzivní zásah do tržeb živnostníků nastal převážně jen v období druhé poloviny března, kdy platil nouzový stav, zatímco podmínka je vztažena k celému období prvního čtvrtletí, tj. od začátku ledna do konce března. OSVČ v oblastech cestovního ruchu, například průvodci, pociťovaly závažný výpadek tržeb už od přelomu ledna a února, nejprve kvůli výpadku tržeb realizovaných čínskými turisty.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská vláda slíbila krizovou podporu milionům živnostníků

27.03.2020 Britská vláda plánuje vyplácet příspěvky samostatně výdělečně činným osobám, které nemohou pracovat kvůli opatřením zavedeným v boji proti koronaviru. Ministr financí Rishi Sunak včera oznámil, že zasažení živnostníci budou od státu dostávat podporu odpovídající 80 procentům jejich průměrného měsíčního zisku z posledních tří let, maximálně pak 2500 liber měsíčně (přes 61.000 Kč). Na peníze ale možná budou muset čekat do června.
img

Zrušení záloh OSVČ vyjde minimálně na 8,5 miliardy korun. Kdo a kdy je lékařům doplatí?

23.03.2020 Osvobození živnostníků od plateb záloh na zdravotní pojištění bude české zdravotnictví stát minimálně 8,5 miliardy korun. O tyto peníze budou výhledově kráceni poskytovatelé zdravotní péče, tedy právě ten sektor, který je nyní pod nejvyšším tlakem a potřebuje podporu.
img

Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR

22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
DSC_0264.JPG

Reference na kurzy FXstreet.cz

24.11.2009 Výpis referencí na kurzy a semináře FXstreet.cz. Zde si můžete přečíst reference absolventů našich kurzů a seminářů. Každý účastník našich kurzů má možnost ho ohodnotit, případně poslat email a připojit referenci shrnující jeho zkušenost s absolvovaným kurzem. Reference neupravujeme a prezentujeme je ve znění, jaké uvedli účastníci našich forex kurzů. Všechny reference pocházejí pouze od absolventů kurzů a jsou řazeny podle data, který jsme přijali emailem.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Kathy Lien | Fundamentální analýza | Price Action | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Video | Finance | Peníze | VIP zóna | Pullback | Korelace | Equity | EUR/USD | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Fibonacci | MQL4 | Programování | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Analytik | Profit-Target | Bankovní trader | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Ekonomická teorie | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Binární opce | Jak se stát forexovým obchodníkem | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Analýza | Zhodnocení | Valná hromada | Bloomberg | Breakout | Broker | CCI | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | Demo účet | Devizový trh | Ekonomika | Euro | FX | Fed | Finanční trhy | Grafy | Indikátor | Indikátory | Intraday | Investice | Investor | Investování | Kapitálový trh | Kurz | LIBOR | Long | MT4 | Margin | Margin call | Risk | MetaTrader | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Papertrading | Platforma | Pozice | RRR | Resistence | Rezistence | Reálný účet | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Skalper | Splatnost | Stochastic | Support | Svíčkový graf | Technical analysis | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Komerční banka | XTB | Axiory | Investoři | Psychologie tradingu | Začínáme na burze | Fond | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Finanční otázky | Hospodářská krize | Zisk | Breakout strategie | Spekulant | Kurz dolaru | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Trpělivost | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Money-Management | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Burzy | FX trh | Penzijní fondy | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | GBPUSD | Raiffeisenbank | Podpora | Forex pro začátečníky | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Broker Consulting | Brokeři | Cena | Cena ropy na světových trzích | CitFin | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Daňové přiznání | Denník | Dolary | Evropská měna | Fibonaci | Fondy | Forexo | Forexu | Full time | FX Street | FXstreet.cz | Graf | Hrajeme si na burze | Inside | Investiční | JP Morgan | Knihy o forexu | Konfluence | Kurz dolarů | Kurzy | Maďarsko | Management | Manuál | MyFxBook | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Online kurz | PinBar | Pips | Prognóza | Recenze | Reuters | Ropy | Seminář | Hodnocení brokerů | Státní dluh | Státní rozpočet | Škola tradingu | Throwback | TopForex | Trh | Velká Británie | Výběr brokera | Webináře | Země EU | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | Škola forexu | Trading Coach | ING | Mojmír Hampl | Andrej Babiš | Buy | CEE | EV | Ministerstvo financí | Průměrování | ROCE | Sell | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Co je forex | Milionář | Equity křivka | Forex Pro | Volby | S/R zóny | Úspěšný trader | Úspěšný obchodník | Know-how | Vzdělání | Velcí hráči | Burze | Profi obchodní systémy | Generali Investments CEE | BBC | Forex asistent | Expanzivní měnová politika | Polská centrální banka | Backtestovat | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | BMW | Ministr financí | Energie | Společná evropská měna | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Volby v USA | London Breakout | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Firmy | Ekonomické dopady | Na volné noze | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Americké burzy | Reálné obchody | Fibo | Propad | Bankovní tradeři | Ztráty | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Výhled | Bankéři | Britská vláda | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Opatřením na podporu ekonomiky | Průzkum | Začínající trader | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Výnosy | Česká vláda | Očekávání analytiků | Měnové krize | Indikátor důvěry | Příjmy | ČTK | Obchodování forexu | Konsenzus | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Profesionální trading | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Informace o forexu | Generali Investments | Vstup na burzu | BHS | Ekonomické výhledy | Podnikové dluhopisy | Komentář Raiffeisenbank | Drobní investoři | Saxo | Můj trading | Obchodní týden | Tržní hráči | Podniky | Regionální měny | FAANG | Prognóza ČNB | Forint | Ekonomické krize | Czech Fund | Nové peníze | Trendové čáry | Pipy | Politika Fedu | Veřejný dluh | Oslabení amerického dolaru | Podnikový dluh | Statistický úřad | Vyjádření analytiků | Podíl nezaměstnaných | Michal Brožka | Bondster | Moje obchody | Základy obchodování | Ziskové obchody | Ztrátový obchod | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | SEBA | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | Deficit rozpočtu | Očekávání trhu | Backtest | Finanční situace | Dobrý obchod | Kurzarbeit | Ziskové výsledky | Investování na Forexu | Trading na forexu | Obchodujte | Hospodářské krize | Mnoho ziskových obchodů | Konfluence více faktorů | Digitalizace | Automobilky | Rozpočet | Deficit | VIP seminář | Objem | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Přístup do VIP zóny | Český trh práce | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Myšlenka | Hypotéza | Statistické údaje | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Technické analýzy | Obchodovat na burze | Růst cen | Equity křivky | Maďarská centrální banka | Bilance | PSA | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Dlužníci | Zveřejněná data | Financovat | EET | Miloš Mikolanda | Průmysl | Ján Hájek | Poslanecká sněmovna | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Propouštění | Dodržovat obchodní plán | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Cenové formace | Soukromý sektor | Penále | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Zahájení obchodování | Míra | Úroky | Počet zaměstnaných | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Ředitelka | Americké vlády | Ipsos | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Miliardy korun | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Dobrá data | O2 | Letecké společnosti | Míra nezaměstnanosti v ČR | Budoucnost | Zemědělství | Negativní zprávy | Vzdělávat se | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Velké firmy | Zamyšlení | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Trhy | Šíření koronaviru | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Důchody | Zdravotní pojištění | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Reálné peníze | Konzistentní zisky | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Píle | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Americká společnost | Sazby beze změny | NFP | Ekonomický dopad | Obchodovanie | Nižší daně | Státní dluh ČR | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Ekonomické aktivity | Dodatečný kapitál | Statistické údaje z USA | Údaje z USA | Šíření onemocnění | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Martin Gürtler | Vládní opatření | Výkyvy | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Nouzový stav | Světové ekonomické krize | Restriktivní opatření | Brusel | Šíření viru | Stimul | Nákupy vládních dluhopisů | Spotřebitelé | Zamezení šíření viru | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Úvěrový program | Žádosti o podporu | Dopady krize | Onemocnění | Vládní podpory | Koronavirová krize | MPSV | Ošetřovné | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | Škoda | Komerční banky | Demokraté | Domácnosti | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Poslanci | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Koronavirový program | ITV | Televize ITV | Potenciál | Boj s koronavirem | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomiky | Podpora živnostníků | O2 eKasa | eKasa | Jana Steckerová | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Březnová data | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Poradce | Organizace | Práce | Koronakrize | Špatná data | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Míra nezaměstnanosti v březnu | Masové propouštění | Radovan Hypš | JenPráce.cz | Nezaměstnanost v březnu | Ekonomické výhledy pro ČR | Menší poptávka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Velikonoce | Životní styl | Statistiky | Pohled na trading | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | ODS Zbyněk Stanjura | Premiér Andrej Babiš | Předseda poslaneckého klubu | Předseda poslaneckého klubu ODS | Vyjádření ekonomů | Události, komentáře | Debata | Větší pokles | Cestování | Pracovní síly | Zaměstnanci | Soud | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Úvěr na záchranu podnikání | Pojištění neschopnosti splácet | Záchrana Smartwings | Vstup do obchodu | Obchodovat dlouhodobě | Exim Tours | Fischer | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Investované peníze | JDE | Unie | ČR | Restaurace Novodvorka | Novodvorka | Zrušení karenční doby | Peter Svátek | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Účast akcionářů | Smartwings koronavirus | Covid | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Živnostníci | Paušální daň | Skupina Smartwings | Plátcovství DPH | Zvýšení limitu plátcovství DPH
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Graf | Dolar

Předchozí klíčová slova

OSTAR
Ostatní investice
Ostatní vzácné kovy
Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft
Ostausschuss der Deutschen Wirtschaft (OA)
Österreichische Post
Ostravská huť
Ostravská huť Liberty
Ostražitost investorů
Ostrich Capital

Následující klíčová slova

Ošetřovné
Otázka za miliony
OTC
OTC market
OTC Markets Group
OTC obchodování
OTC trh
OTC trhy
Otevírací mezera
Otevírání americké ekonomiky
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FP Markets
Potvrďte prosím... Zavřít